Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. busenaz sürmeneli

  amma trabzon dedi spiker. ne memleketmiş ya rize ve trbazon. sanki türkiye adına degil trabzon adına yarısiyor aq.

 • 2. introsu atlanmayan tek dizi

  (bkz: true detective)

  edit: bu sanat eserlerini herkesin görmesini istediğim için linklerini aşağıya bırakıyorum.

  the handsome family-far from any road (1. sezon)

  leonard cohen-nevermind (2. sezon)

  cassandra wilson-death letter (3. sezon)

 • 3. bu madalyayı cumhurbaşkanımıza hediye ediyorum

  madalya karin doyurmaz yandaslik doyurur. vizyoner kizdir

 • 4. tek film hakkınız olsaydı hangi filmi izlerdiniz

  (bkz: cloud atlas)

  çünkü bu filmin içermediği tür yok. bu filmi izlediğinizde 5-6 filmi birden izlemiş gibi olacaksınız. sakin bir kafa ile asla rahatsız edilmeyeceğiniz bir zamanda izleyin. sinema tarihinde böyle bir filmin tekrar çekilebileceğini sanmıyorum. başyapıt.

 • 5. türkiye mühendis kaybetti amerika bakıcı kazandı

  alttaki yorum twitten daha bomba.
  “türk qardaşlarımdan aff diliyorum ama sizin içinde olduqunuz veziyyete soxum. her saat kötü habermi olur?.”

 • 6. kenan imirzalıoğlu'nun orman yangınları açıklaması

  yıllardır bu anı bekliyordum.

  (bkz: oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu)

 • 7. 7 ağustos 2021 sedat peker'in açıklamaları

  t: ciddiye alınması gereken açıklamalar.

  (bkz: burhan kuzu) - zindaşti

  uyuşturucu mafyasının emrinde çalışmış!

  (bkz: süleyman soylu)

  - cumhurbaşkanı olma hayalleri kurmuş ve birtakım suçlara göz yummuş!

  (bkz: ümitcan uygun)

  - parayı bastırıp adli tıptan istediği belgeyi almış!

  (bkz: tolga ağar)

  - adli tıptan istediği belgeyi almış!

  (bkz: fahrettin altun)

  - sedat peker'in yeni hedefi olarak hikayeye eklendi!

  (bkz: ziraat bankası)

  - çiftçinin malını haczeden banka yıldırım demirören ve benzeri kişileri baş tacı etmiş!

  (bkz: oyak)

  - askerlerin parasına da çökmüşler!

 • 8. atatürk'ün en müthiş özelliği

  pragmatizmi.

  tarihin gördüğü en sağlam iradelerden birine sahipken, halbuki irade çift yönlü bir özelliktir, pragmatizmle kontrol edilemediği zaman sahibine de zararı olur; miras aldığı hiç bir ayrıcalık yokken, kendisi bir memur yetimiyken milli mücadeledeki pek çok arkadaşı bir kaç kuşak yüksek rütbeli askerdir; kendi liderliğinde toplanan bir kongrede "devamlı mustafa kemal başkan olmasın canım" denildiği bir ortamda, ülkedeki en meşru gücün* iradesiyle idama mahkum edilmişken, ingilizler destekli diri yunan'ları 10 yıldır savaşan ve erkek nufusunun 20%'sini kaybetmiş bir millete liderlik ederek yenmek her babayiğidin harcı değildir.

  her babayiğidi geç üstte yazana benzer bir şey yapan başka kimse bilmiyorum ben.

 • 9. ali erbaş'ın yağmur duasının tutacak gibi olması

  hahahasiktirrrr...

  ulan dua edeli 8-9 gün oldu.

  yağmur duası diye bir saçmalığa inandığınız yetmiyor bir de 9 gün sonra yağacak yağmuru bu müptezelin duasına mı bağlıyorsunuz?

  sizin gibi mallar oldukça yangın uçağı almak yerine diyanete milyarlarca lira bütçe ayırırlar işte.

 • 10. nba'de tüm zamanların en iyi ilk beşi

  michael jordan yazmayanlar için öneri listesidir.

  belhanda
  alex
  talisca
  şota
  muslera

 • 11. 6 ağustos 2021 adana demirspor beşiktaş maçı

  taraftar olarak yeni stadı hayırladığımız, stadın yapımı boyunca bir tek yol yapmayan gelmiş geçmiş, en alt kademeden en üat kademeye tüm yöneticileri saygıyla(!) andığımız maç oldu.

  1- zaten stada giden yollar aşırı yetersiz, metro falan yok. bir de polis kesmiş bazı yerleri. sıkışıklığa sıkışıklık eklemiş. ayrıca 50 tane kapısı olan stadın alanına tek bir yerden giriş sağlattılar. neden? stat akıllı uygulama akılsız!

  2- stadın 2-3 bin araçlık otoparkı var. daha maça 4 saat varken dolu deyip kapattılar. insanlar yollarda, ara sokaklarda, buldukları her yere sıkış tıkış araba park etmişti. stadın alanına girdik. be görelim? otoparkın yarısı boş!!

  3- muazzam bi stat olmuş. ama gel gör ki kapılar dar. maç bitti merdivenlerden inecez. bildiğin oda kapısı gibi bi kapıyla merdivene giriliyor!

  4- maç biteli neredeyse 1 saat oluyor. ara yollardan fidip sonra otoban bağlantısı kullanıp şehre gidelim dedik. şehir merkezine hâlâ varamadık. 1. maddede bahsettiğim stada giden tek yolu kullanarak eve döneceklerin vay haline...

  5- stadyumun üst tribünlerinde her koltuk sırssının önüne demir dikmişler. oturarak demirlerden maçı asla göremezsin. mecburen ayakta izliyorsun. bildiğin saçmalık.

  genel olarak özetle, stat muazzam ambiyans muazzam ama sadece o kadar. şu yukarıda saydıklarım düzelmediği müddetçe -ki sadece yol mevzusuna hemen el atsalar anca 3-4 yılda çözülür- her maç işkence her maç küfür deryası... üstelik henüz yarı kapasite. tam kapasite olunca ne olacak????

  maça gelirsek, takımı çok beğendim. 2. yarı giren oyuncularla ilk yarının iyileri harman olursa çooook can yakarız.

 • 12. buse naz çakıroğlu

  buse naz’a sonsuz teşekkürler. gümüş madalya yarın altın olur. tecrübe önemli.
  ama yanlış gördüğüm bir durum var. trt spikerleri.. tamam bizim sporcularımızın yaptığı olumlu hareketleri coşkulu şekilde anlat, kabul ettik.
  ama rakibin puanlarını da bildir bir zahmet. bir anlatışı var, izlemeyen yada sporu bilmeyen 5-0 kazandık sanır, sonuç 5-0 rakibin.. söylemiyor adam.

  sen doğru bilgilendir insanları, kaybedersek kaybederiz. ne yapalım? canı sağolsun.

 • 13. türkiye'de sıraya girme kültürünün olmaması

  insanlarımızın çoğunda ahlak ve nezaket olmadığı için sıraya girmeyi bilmiyorlar. bir kişinin önüne geçince kar sayıyorlar. sorsan kul hakkından çok korkarlar ama başkasının sırasını almanın da kul hakkı olduğundan bi haberler.

 • 14. sadece 3 yemek seçme şansı olsa seçilecekler

  sevgili sözlük, neden facebook gibi şeyler soruyorsun, salak mısın

 • 15. 4 ayda yazılımcı olunabilmesi

  tespittir. ama bazı ufak detaylar var...

  20 senedir bilişim sektöründe olan, belki yüzlerce yazılımcı ile çalışmış hatta iddiasına girerim bir yazılımcıyla 5 dk konuşarak tüm seceresini çıkaracak kadar tecrübesi olan birisi olarak olayı biraz farklı şekilde yorumlayayım.

  bundan 20 sene önce sadece html dilini bilen -ki bu en temel yazılım dillerinden birisidir- kişiler bugünün yapay zeka algoritmasıyla uğraşanlar kadar değerliydi.

  çünkü o zamanlarda html'i öğrenmek bile çok zordu. kaynak azdı, bilgiye erişim kısıtlıydı...

  peki geçen süreçte ne değişti de bu işler ele ayağa düştü?

  open source, yani açık kaynak kültürü gelişti.

  insanlar yazdığı kodları harmanlayıp, bir güzel paketleyip herkesin kullanımına açtı. örneğin bir web sitesi mi istiyorsun? 20 yıl öncesine kıyasla bunu yapabilmek için artık bir kod yazman bile gerekmiyor. internette yazılmış ve insanların kullanımına sunulmuş yüzlerce open source proje bulman mümkün.

  google gelişti.

  yazılım mı öğrenmek istiyorsun. tek yapman gereken google'ye "x kodlama dersi" yazman yeterli oluyor. milyonlarca içeriğe anında ulaşabiliyorsun.

  youtube icat edildi

  aradığın bilgiye ulaşım artık hiç olmadığı kadar hızlı oluyor. hızı bir kenara koyun artık ders alıyor gibi birileri çıkıp size yazılımı anlatıyor. ulan 20 sene önce insanlar bu bilgilerin yüzde biri için servet döküyordu...

  kurumsal firmalar fabrikasyon işler için kendi paketlerini yazdılar.

  işin içinde ticaret var. maaşlı çalışan milyonlarca insanlar var. büyük firmalar ne yaptı. daha az insanla daha çok iş yapabilmek için kendi kütüphanelerini yazdılar. react gibi go lang gibi, nodejs gibi. 20 sene önce bir yazılımcının aylarca uğraşıp yapacağı işi, birkaç saate kadar düşürdüler...

  sonuç olarak yazılım dilinin yazması, okuması ve öğrenmesi inanılmaz şekilde kolaylaştı ve süreç müthiş şekilde hızlandı...

  daha kolay anlaşılabilir olduğu için yazılım öğrenen insanların yaş ortalamasını da haliyle düşürdü. artık ergenliğe gelmemiş çocukların bile oturup bir şeyler yazabildiğini hepimiz biliyoruz ki bu çok da güzel bir şey.

  fakat bunun getirdiği bir dezavantaj var. şöyle düşünün;

  mahalle bakkalları neden artık eskisi kadar çok kazanamıyor?

  çünkü artık zincir marketler var.

  peki zincir marketler artık neden çok kazanamıyor?

  çünkü artık online market satışları var.

  olay teknolojiye ayak uydurmakla ilgili. dönemine ayak uyduranlar başarılı olurken, bunu görmezden gelenler ise zamanla yok olmaya mahküm oluyor.

  doğada uzun vadede nasıl en güçlüler hayatta kalabiliyorsa, aynı çarklar yazılım sektörü içinde de geçerlidir.

  şimdi konuyla ne alakası var demeyin,

  yazılıma ulaşım bu kadar kolaylaştığı için yazılımın ticari değeri de hızla düşmektedir. örneğin eskiden 50 bin liraya yazılan bir web sitesi bugün 1000 liraya yapılabiliyor. çünkü artık bunu yapabilecek çok fazla insan var.

  evet artık yazılım öğrenmek 4 ayda mümkün. hatta sıkı bir şekilde 4 ay boyunca çalışırsanız iş bulabilecek kadar kendinizi geliştirmeniz de mümkün. ama "ehhe artık yazılım biliyorum yıllık 150 bin dolar kazanırım" hayalleriniz için biraz daha düşünmeniz gerekiyor. dananın kuyruğu da zaten burada kopuyor.

  4 ayda öğrenebildiğiniz yazılım yukarıdaki verdiğim mahalle bakkalı kıvamında olacaktır. çünkü artık öyle yazılım teknolojileri var ki, 20 senedir bu işin içinde olan beni bile bunları görünce koca bir oha çekiyorum.

  dünya genelinde yazılım işi gerçekten çok ilerlemiş durumda. bizim değil 4 ay, 40 yıl uğraşsan bile anlayamayacağın teknolojiler ile uğraşıyorlar.

  bugün 4 ayda öğrenebildiğin yazılımı belki bundan 10 sene sonra 4 günde öğrenebileceksiniz. ya da 4 ayda yapabildiğiniz bir projeyi ileride 4 saatte yapabileceksiniz.

  yani evet 4 ayda yazılım öğrenmek mümkün ama bu herkesin öğrenebileceği bir konumda olduğu için diğerlerinden hiçbir farkınız olmayacaktır. kendinizi sürekli geliştirmediğiniz sürece kısa sürede öğrendiklerinizin hiçbir işe yaramayacağını kendiniz de tecrübe edebilirsiniz.

  şuanda yazılım teknolojileri bizim öğrenme hızımızdan çok daha hızlı ilerliyor.

  yani evet 4 ayda bir yazılım öğrenmeniz pek de mümkün. ama öğrendiğiniz şey koca bir kumsalda tek bir kum tanesi gibi olacaktır.

 • 16. herkesin sevmesine anlam verilemeyen şeyler

  bir yandan çılgınca dans edip bir yandan keman çalan kızlar çok itici geliyor . keman ile kısa bir süre ilgilendim, çok konser dinledim. ama nerede keman çalarken kıvıran bacak şov yapan bir kadın görsem içimden koca bir “neden?” diye sorarım. kemancı kadının duruşu zariftir zaten. neden böyle şeylere ihtiyaç duyarlar anlamıyorum . sanki sahne arkasından pavyoncu bir amca “ kazık gibi çalma arada göbek at da müşteriler eğlensin” komutu vermiş gibi eğreti duruyor.

 • 17. ayıp olmasın diye yenen ya da içilen tuhaf şeyler

  ramazan ayındaydık, evde tek oruç tutan da annem. canı çekmiş sütlaç yapmış ama şeker atacağına tuz atmış. ilk babam yedi ooo harika olmuş falan diyo ama kardeşimle bana göz kaş hareketleri yapıyor* neyse sonra kardeşimle ben yedik. aman yarabbi hala tadı ağzımda tuzlu sütlaç… iftar saatine son 2-3 saat kala annem de uyur normalde. yaptığı sütlacı döktük. yeni sütlaç yaptık. bir de demez mi pirinçler çökmüş dibine diye* öyle böyle atlattık bu olayı, hala haberi yok tabi bu olaydan

 • 18. ölmesi gereken türk gelenekleri

  hediye paketi gibi kırmızı kurdeleyle gelinliği süslemeleri.

 • 19. istanbul havalimanında araçlara ceza kesilmesi

  polisin haklı olduğu olaydır. senin gibi 15-20 araba daha yanaşsa orasının hali şirinevler minibüs durağını geçer. o iki dakikada alıp gideceğim lafları hikaye. yolcu karşılayacaksan otoparka koy aracını al yolcunu git. sizin gibi medeniyet bilmeyen “iki dakikalığına koydum”cular yüzünden istanbul trafiğinin anası belleniyor hergün.

 • 20. kim min-jae

  atilla szalai geldiğinde kıbrıstan adam mı alınır diyen yavşaklar daha adamı bir kere izlemeden ötmeye başlamış yine.

  siz eğitilmezsiniz amk.

 • 21. cumartesi sabahı erken kalkmak için bir neden

  özel sektörde çalışmak

 • 22. 2020 tokyo olimpiyatları

  olimpiyat oyunları’nın sona ermesine iki gün kalmışken, ülkemizin performansıyla ilgili bir yazı yazmak istedim. öncelikle, her olimpiyat döneminde türkiye’nin performansının kötülüğünden dem vurularak sisteme ve sporculara yönelik eleştiriler yapılır ki bu oldukça doğaldır. bu olimpiyat döneminde de genel kanı bu yöndeydi. oysa türkiye’nin olimpiyat tarihine bakarsak 1948 ve 1960’tan sonra (2004 atina’yı bir kenara bırakırsak) performansının en yüksek olduğu olimpiyatın bu olduğundan söz edebilir. yarın finale çıkacak olan boksörlerimizin madalyalarının garanti olduğunu varsaydığımızda, tarihimizdeki en yüksek madalya sayısını (12) bu turnuvada egale etmiş bulunuyoruz. yine yarın tatamiye çıkacak olan karatecilerimizin madalya ihtimalinin oldukça yüksek olduğu düşünüldüğünde, tarihimizin en çok madalya kazanılan olimpiyatlarında olduğumuzu söyleyebiliriz. öte yandan bu madalyaların çoğunluğunun bronz olması, sıralamamızın görece düşük olmasına sebep oluyor ki o ayrı bir tartışma konusu. yarın beklenen altınlar geldiğinde ilk 25’e gireceğimizi de hatırlatmak gerek.

  tabii bu noktada, madalya sayımızın çok daha fazla olabileceğinden bahsetmek gerekiyor ancak kıl payı kaçan madalyalar dışında birçok sporcumuz da şanssız kura kurbanı oldular. örneğin, bugün bronz madalya kazanan ali sofuoğlu diğer kategoride olsaydı kuvvetle muhtemel gümüş madalya kazanacaktı.
  şanssız kuralar ve kıl payı kaçan dereceler bir kenara bırakıldığında, sporcularımızın genel anlamda yetenek/yeterlilik probleminin olmadığını söyleyebilirim. oyunlar başladığından beri 04.00 – 16.00 arasında gerçekleşen seansların çoğuna bakmış biri olarak zannımca türkiye’nin oyuncu havuzu ve yeterliliği anlamında hiçbir problemi yoktu. ancak ilk 15’de olan ülkelerin aksine oyuncuların mental ve fizikî hazırlığının kesinlikle yetersiz olduğu kanaatindeyim. bugüne kadar bronz dışında aldığımız iki madalyanın da babaları tarafından yetiştirilen sporculardan gelmesi, bu noktada oldukça düşündürücü. federasyonun gerek kamp gerekse de antrenör açısından sporcuları iyi hazırlamadığı belli. yıllarca madalya deposu olarak gördüğümüz güreşte bırakın altını, gümüş madalya bile alamayışımız tamamen bununla ilgili. birçok kafaya oynayan ülke tokyo’ya bir hafta önce gelip sürprizlere karşı hazırlıklı olurken bizim sporcularımız genel takvimin dışında hareket etmediler. yemek ve iklime alışkın olmayan birçok güreşçimiz kilo kaybı yaşadı ve bu da sonuçlara etki etti. taha akgül de bugün tokyo’ya geldiğinden beri altı kilo kaybettiğinden söz etmişti. türk sporu için, belirli alanlarda kültür oluşturmak da federasyonun liyakati kadar önemli olan bir başka konu. alınacak/alınabilecek madalyaların her biri, ilgili branşı revaçta kılabilecek ana unsuru teşkil ediyor. bu bağlamda, güreşteki hazırlıksızlığın aksine jimnastik gibi hiçbir kültürümüzün olmadığı bir alanda yedi final yapıp bir de podyum görmemiz bunun bir göstergesi. öte yandan adem asil’in harika atlayışından sonra yaptığı hata, yine oyuncuların mental hazırlığı ile ilgili eksikliğimize işaret ediyor. bu noktada, mete gazoz’un okçuluk gibi yüksek konsantrasyon ve mental güç isteyen bir alanda ayakta kalması çok önemli bir detay. mete’nin, oyunlara kendi spor psikoloğunu getirdiği göz önüne alınırsa, bu da çok anlamlı olacaktır.

  oyunları genel olarak değerlendirmek gerekirse madalya sayımızın artmasının yanı sıra madalya aldığımız branş sayısının da artması çok önemli. az önce, alınabilecek başarıların kültür oluşturmadaki etkisinden bahsetmiştim. bu seneki oyunlarda ülkemiz ilk kez kadınlar boks, karate, okçuluk ve jimnastik branşlarında madalya kazandı. buna ek olarak güreşte de ilk kez bir kadın sporcumuzun, yasemin adar’ın madalya aldığını söylemek gerekiyor. bu, hem ülkenin gönderdiği sporcu sayısı bakımından hem de başarı kazanan sporların geleceği açısından çok önemli. örneğin, bu oyunlarda iki sporcu yolladığımız olimpiyatlara, üç sene sonra paris’te altı sporcu yollamamız bekleniyor. bu tip başarılar, genç jenerasyonun da o spora yönelmesine sebep olabiliyor. naim süleymanoğlu sonrası halterdeki şahlanışımızı göz önüne alırsanız, bunun ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

  kazandıklarımız dışında, kıl payı kaçırdıklarımız ve gelecekten umutlu olduklarımız da var. ilk olarak ömer akgün’ün ilerleyen yaşına rağmen atıcılıkta oldukça iyi bir performans göstererek dördüncü olması, oyunlardan kalan üzücü bir detaydı. öte yandan necati er’in üç adım atlamada, eda tuğsuz’un cirit atmada, ersu şaşma’nın sırıkla atlamada ve ilke özyüksel’in modern pentatlonda sergilediği performanslara 2024 paris için umut oldu. bu alanların hiçbirinin ülkemizde sağlıklı bir altyapısının olmadığı göz önüne alınırsa, sözünü ettiğim sporcularımızın finale çıkmasının, bilhassa eda ve ilke’nin (özellikle eda’nın) madalyanın kıyısından dönmesinin önemi daha iyi anlaşılabilir. yine bu sporcularımızın en az iki olimpiyat görecek kadar genç olduklarını söylemekte fayda var.
  dolayısıyla, 2024 tokyo’nun, gerek madalya sayısı gerek madalyaların alındığı branşların yeniliği gerekse de madalyayı kaçırdığımız alanlarda gelecek vaat eden genç sporcularımızın varlığı göz önüne alındığında, ülkemiz için son yıllarda geçen hem en iyi hem de en çok gelecek vaat eden olimpiyat oyunları senesi olduğunu söyleyebiliriz.

 • 23. kadın cinayetlerinin sebebi kızlı erkekli evler

  beni ikna eden önermedir
  (bkz: ölmenin sebebi yaşamak)
  (bkz: yangının nedeni fazla orman)

 • 24. yangın hasar tespitine maserati ile gelen memur

  tayyip erdoğan dönemi devlet memurudur.

  milas-ören'deki yangın sonrası hasar tespiti için çevre ve şehircilik bakanlığından gelen memurun maserati ile gelmesi strong türkiye olduğumuzu dosta düşmana gösterdi(!).

  video.

  vay be...
  1 tane yangın söndürme uçağımız yok ama memurlarımız maserati ile geziyor.

  edit: inanmayan arkadaşlar, valla videoyu çeken kişi orada, yalansa ve troll amaçlı yaptıysa o zaman günahı onun boynuna artık.

  edit-2: bazıları bu şahsın devlet memuru olmadığını, özel denetim kuruluşundan geldiğini yazmış. öle bile olsa tüm türkiye'nin canının yandığı yere böyle bir arabayla gelmek nasıl bir mallıktır?

 • 25. insana özgür hissettiren şeyler

  covidsizlik. nokta.

 • 26. bir kadının en öpülesi yeri

  biz de tribünlere oynayalım bari;
  kalbi.

 • 27. yakışıklı erkek görünce verilen tepkiler

  "bayıldım bu görüntüye...
  güzel...
  heybetli...
  görkemli... "

  görsel

 • 28. ali babacan'ın sevilmeme sebepleri

  18 kasım 2002 - 29 ağustos 2007 -- ekonomiden sorumlu devlet bakanı (5 yıl)
  29 ağustos 2007 - 1 mayıs 2009 -- dışişleri bakanı (2 yıl)
  1 mayıs 2009 - 6 temmuz 2011 -- ekonomiden sorumlu devlet bakanı (2 yıl)
  1 mayıs 2009 - 28 ağustos 2015 -- başbakan yardımcısı (6 yıl)
  -
  8 temmuz 2019'da ak parti'den istifa etti.

 • 29. türk hava kurumu'nu chp borca batırdı

  haklı. hatta asıl sorun hititler' den başlıyor.

  benim de böyle seçmen kitlem olsa ben de böyle konuşurum.

 • 30. kadınların para önemli değil deyip önem vermesi

  para hiç önemli değildir ama bütün sevgilileri veya eşleri kendisinden zengindir.

  parayı hiç sevmezler ama parasız yapılan bir aktivite veya sosyalliğe katılmazlar bile.

  parayi seçen kadınlar orospudur derler ama evlenecekleri zaman ev araba tatil yeri vb degerler olmazsa evlenmezler.

  hepsi denk geliyor yav.yanlis düsünmeyin paragöz değiller.

 • 31. çocukken içte ukde kalan şeyler

  akülü araba yahu! hep istemiştim ama içimden. bir gün edirne'de tarihi bir camiiye girmiştik. camiide dilek dileme taşı vardı. parmağını koyup dilek diliyordun. orada akülü araba dilemiştim. ama anneme babama hiç söylemedim. çünkü bundan neredeyse 30 sene önce akülü arabalar ne bu kadar çok süpermarketlerde bile satılıyordu, ne de kız çocuklarına yönelikti. bunları hep erkek çocuklarına alırlardı. ben ise erkek çocuğu değildim. ama yine de istiyordum. dile bile getirmedim ne de olsa alınmaz diye :( şimdi pembeli pembeli barbielileri bile var.

  yıllar sonra, yani 4 yıl önce yeğenime aldı babam, hediye. sığamasam da bindim ilk eve geldiğinde denemeye çalışmıştım ahahaha. *

  yalnız entrylerin hepsine göz attım. akülü araba resmen travma olmuş. kanayan yara olmuş.*

  onun haricinde bisikletim, patenim, atarim oldu, sanal bebeğim oldu. sanal bebeğe meraklı değildim. herkeste var diye almıştım. bakamadım zaten ölüme terkettim.

  barbielerim, cindylerim vardı. en çok onlarla oynuyordum.

  bir de tatilya'ya gidemediği için, içinde kalanlar olmuş. daha sonra gideriz diye ötelenmişler hep aileleri tarafından ama maalesef kapatılınca içlerinde kalmış. bu da komik geldi.* neyse ki ona da gitmiştim okul gezisiyle.

 • 32. çanakkale savaşı'nda afganlarda savaştı

  lan ne savaşmış anasını sikiyim herkes bizim yanımızda savaşmış. biz kimle savaştık aq?

 • 33. 6 ağustos 2021 erdoğan'ın suriyeliler açıklaması

  türk halkının mülteciler ve sığınmacılar ile ilgili kararı kesin ve nettir. türk halkı mülteci ve sığınmacı istemediğini kesin bir dille ifade etmiştir ve etmektedir. türk milletinin iradesine saygı duymayan ve halka rağmen karar alabileceğini zanneden siyasetçiler ise siyaset sahnesinden bir bir silinip, yok olmaya mahkumlardır.

 • 34. türkiye'nin olimpiyat rekorunu kırması

  türkiye'nin kendi olimpiyat rekorunu kırması, olmasi gereken başlık.

 • 35. ispanyol pilotun yangın söndürme tarzı

  uzaydan su döken ruslardan sonra ilaç gibi gelmiş hamledir. videoda ki abinin de dediği gibi allahını seveyim senin ispanyol.

 • 36. ümitcan uygun'un tutuklanması

  iki kadını öldüren bu piçin dokunulmazlığı var.
  ve iki kadın da yerli ve milli fuhuş çetesinin kurbanıdır.

  satır aralarını okuyabilenler şüphesiz bu tutuklamanın kamuoyunun gazını almak için yapıldığını biliyorlardır.

  aleyna çakır dosyasında "konuşurum ha" diye az saçlıyı tehdit etmesi ile gelişen bu dokunulmazlık hala devam etmekte.
  sedat peker cumartesi söyleyecek de biz şimdiden yazalım.

  bu piçin içinde bulunduğu yapı, bir çok ak parti bürokratının fuhuş, uyuşturucu, kadın ticareti sağlayıcısıdır. e dolayısı ile ellerinde kasetler vardır.

  kısacası bizimkilerde de göt korkusu vardır.

  yine içeri alıp bir süre sonra salınacaktır.
  uyuşturucu ile video çekip 6 ay sonra çıkması gibi.
  bu çürümüş sistemde başka bir sonuç beklemek, sonrasında hayal kırıklığı yaratır.

  asıl merakla beklenmesi gereken hangi siyasilerin bu yapı ile iş tutup da kaç tane kadının bu şekilde hayatına söndürmelerine vesile olduğudur.

 • 37. şahan gökbakar

  adam uğraşmış, help turkey paylaşımlarına katılmış, hangi ülkenin basınısınız diye tepkisini göstermiş.

  tamam bir zamanlar yalıyordu ama arkadaş, insanların hiç mi fikri değişmeyecek? her şeye de ezbere rüzgarın terse eseceğini anladığı için döndü vs. diye yapıştırmayın, derin bağlantıları olan siyasetçi, gazeteci vs. değil ki bu adam, müneccim boku da yemediyse böyle bir şeyi "bilmesi" mümkün değil.

  benim iktidara gram laf ettirmezken bugün oturup benle fox haber izleyip beraber söven akrabam var. size bir haberim var ama cidden insanların fikirleri, sempati duyduğu parti değişebiliyor.

  istiyorsunuz ki kimsenin fikri değişmesin, ama akp'nin oyları azalsın. komik gibisiniz.*

 • 38. geceye bir gökyüzü fotoğrafı bırak

  benim sizler gibi telefonum yok benim için sadece yıldızlar hayal edin.

 • 39. rachid ghezzal

  ulan adamlar geçen senenin şampiyonluğunda başrol oynayan adamı 3 milyon euro ya aldılar, yukarıda hiyarin biri diyor ki 4 senelik maliyeti 15 milyon euro neyse 33 yasında 150 milyona satarlar, ulan hıyar satmasalar ne olacak bırak satmayı 2 sene oynasa 2 sene yatsa ne olacak, senin benim takımımda babeller rodrigesler mesutlara, bu parayi veriyorsun da adamlar oynuyor mu ? kiskancliginda bu kadarı..

  not : enbuyukfenerspor

 • 40. erkeklere çekici gelen kadın meslekleri

  hemşire tabii ki.

 • 41. almanların beceremediği şey

  dünya savaşı kazanmak
  iki de sıfır

  onun dışında aklıma bir şey gelmiyor.

 • 42. trt'nin leş spikerleri

  şu herifi bile savunanlar var. adam maç anlatmıyor propaganda yapıyor. biz boks sporunda nasıl puan alındığını bilmek zorunda mıyız? altın madalya müsabakası anlatıyorsun izleyici sayısı doğal olarak çok izliyoruz ama kazandığımızı sanıyoruz. nefis vuruyor tarih yazıyor sonra hakem kararı geliyor raund 5-0 bitmiş, insanları aptal yerine koyuyorlar. sonraki raund yine aynı şey tekrar yaşanıyor. rakip altın almış hiç bahsetmiyor rakibi hakkında bir kaç bilgi versin diyoruz yok, onun adı 'bulgar rakip' başka bir şey yok.

 • 43. bu saatte hala uyumama sebebi

  c# videolarını izliyorum.öğrenmeye çalışıyorum.sonra yazılımcıyım 42 cm diye başlık açacağım.

 • 44. belediye başkanlarımız bir dönem daha devam etmeli

  ekrem imamoğlu iki defa seçim kazandığı, iki defa mazbata aldığı için şu an 2. dönemini yaşıyor dolayısıyla kemal dede kelime oyunu yapıp seçime kadar en güçlü adayı iktidardan korumaya çalışıyor.

  umarım aksini düşünmüyorsundur kemal dede.

 • 45. padişahların aslında diktatör olması

  günaydın mı denir ne denir bu tespite ki

 • 46. sınav kağıdında hocaya not yazmak

  bi arkadaşım sınav kağıdına 1 3 kuralından kurtulmaya dc yetiyor dc verirseniz çok sevinirim yazmıştı. hoca sınav sonunda cb aldığı kağıda dc vermişti

 • 47. lionel messi

  aklı varsa gitsin psg’ye. kalede donnaruma, stoperde ramos , sağında neymar, solunda mbappe.. kadronun yarısı zaten dünyanın en iyileri. bu yaştan sonra başka takımda çoluk çocukla mı uğraşacan?

 • 48. tanju özcan

  yarın yerel seçimler yapılsın bolu'da en az yüzde 60 alır. tatlı su hümanisti boku boncuklulara bakmayın siz.

 • 49. askerde zimmetli silahı kaybetmek

  gidip kaybettiğinizi bildiriyorsunuz, zimmeti üzerinizden düşüyorlar. yeni silahınızı alıp çıkıyorsunuz. hepsi on dakika ya sürer ya sürmez, korkmayın.

 • 50. iş yok değil maaş beğenmiyorlar diyen suriyeli

  işsizlikten yakınan türkleri maaş beğenmemekle suçluyıp sigortasız çalıştığı için devletten maaş alan, üzerine her türlü sağlık hizmetinden bedava ve öncelikli olarak faydalanan, kira, fatura ve çocuk yardımı alan, kızılay kart ile market alışverişini karşılayan ve ekstra olarak ihvancı dernekler üzerinden çeşitli yardımlar alan suriyelidir.

  kaynak