debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. çaylak onay listesi

  izmirde üniversite kazanmış ardahanlı sevincine hasıl olanların listesidir. yazar oldun. al bu da hurman.

  -> şimdi git olur olmadık ortamlarda ekşide yazıyorum ben de. gün, senin günün kardeşim
  -> sınıftaki kızın 0.7 uç vermemesine kinlen gel burda ucundan bile vermeyen türk kızı başlığı aç, hak ettin. gün.. senin günün.
  -> 08.08.2150 börgır kinkte renç sosumu koymamaları rezaleti başlığı aç,kimsenin dinlemeyeceği dertlerini biz burda derdini sikim diye diye okuyoruz kardeşim. sıkıntı yok. oyna devam.
  -> tam 00:00'da itiraflara destan yaz. bunu hak ettin. herkes seni okusun.
  -> duyar ye, linç ye keyiflen. az mı bekledin?
  -> yeşillensin mesaj kutun , maviliklere sür motoru , kırlarda koş , çiçekleri kokla.

  the ekşi sözlük yazarı...

  ama beni burda bi ablan bil , burası kurtlar sofrası ... arkanı döndüğün her an birileri lan napabilecekler. ahaha. okuyor daha. yerim.

 • 2. sperm bankası da neymiş ne inşaat işçileri var

  puhahahhahaha.ben inşaat işçisi olsam yarın show tv'ye dayanırım.''geldim seda abla'' derim. ''mala vurmaya geldim'' derim.

  edit: vurmaya.

 • 3. ingiliz dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  sıcak patates yemiş gibi konuşan insanlar.

 • 4. kokusu yaşam sevincini arttıran şeyler

  (bkz: tiner)

  not: atiba

 • 5. 6 mart 2018 quaresma'ya verilen ceza

  futbolda rakibine yumruk atmanın haklı bir gerekçesi olamaz.

  alper, quaresma gibi futbolcular gecenin kaybedenidir.

  "ama o başlattı, ama o gıcıklık yaptı, ama o itti, o mızıkçılık yaptı da ondan kroşe vurdum" tarzı şeyler inanilmaz saçma.

  bizim fenerbahçe taraftarı da aynısını tolgay için diyor, vay efendim tolgay, hasan ali'yi üstüne yürüyüp tahrik etmiş, şöyle demiş böyle demiş de, alper aslında yavaş vurmuş öyle düşmemeliymiş de..

  milyon dolarlar alan adamlarsınız. saha içinde bir buçuk saat top oynayıp eve dönemeyecekseniz bırakın bu işi.

  premier ligde, bizim 50 derbide olmayan provokasyon, yarım saatte oluyor. başa çıkamayacaksanız, ben delikanlıyım vururum, kırarım diyorsanız, olmaz böyle birşey.

  umarım volkan da alper de quaresma da artık ya şu öfke kontrol problemini yenerler ya da adam akıllı bir ceza alıp bir süre rahat bırakırlar gündemi artık.

 • 6. onların uzay aracı varsa bizim de tanrımız var

  (bkz: madem bizim allahımız var neden tank yapıyoruz)

  işte böyle böyle halkın gazını alıyorlar... e madem bizim de allah’ımız var yukarda, elon musk’ı göt etse ya interneti yukarıdan mü’minlere bedava yollayarak?

  hem allahımız var biz mal mıyız gittik de konyalı bilim adamlarına 6 günde borla çalışan tank yaptırdık? hem de görünmez :ppp

 • 7. beşiktaş'ın tt arena'da galatasaray'ı yenmesi

  çok hoşsunuz gerçekten;

  2013-2014 ve 2014-2015 sezonunu örnek verip iç sahanızda bizi yenemediniz filan demiş adam, sanki o yıllarda beşiktaş'ın stadı varmış gibi.

 • 8. erkek çalışsın kadın evde çocuğunu büyütsün

  bunu söyleyen kadın, neden bu söylediğini uygulamamış merak konusu.

 • 9. matematiğe veda edilen an

 • 10. esenler otogarı'nın alt katı

  mis gibi cs mapı olur.

 • 11. düz dünyacılar haklı mı çıkacak

  eger derdin bilime katki yapmaksa, yazarsin makaleni boyle bir gercegi ispatladigin icin de dunyanin sayili bilim insanlarindan biri olur, nobel odullerinden, devlet nisanlarindan bir koleksiyon yaparsin.

  yok eger derdin cahilerin ilgisini cekecek sacmaliklar uretip, buradan cikar saglamaksa, o zaman da internet sitesi acar, vidyo ceker ve kerrrizlerin dolusmasini beklersin.

  simdi, tahmin edin bakalim, bu duz dunyaci arkadaslar makale mi yazmistir, vidyo mu cekmistir?

 • 12. ufak tefek cinayetler

  dizide en can alıcı konu aldatmanın versiyonlarını izleyiciye sunması. mehmet ve burcu beraberliğinin altının boş olması ve sonunda mehmet i pişmanlığa sürüklemesi o kafadaki çiftlere rehber oluyorken, oya ve serhan beraberliği tüm o güçlü çekime rağmen birbirine dokunamayan ruh ikizlerine adeta tercüman oluyor.

  bir de merve reis diyerek yüceltilmeye çalışılan leş bir karakter var. tüm yaşamı plan, oyun, entrika üzerine kurulu, ayaklı yalan makinası. bu tip bile toplumda bir şekilde karşılık bulabiliyor, sevilebiliyor akıl alır gibi değil. sorsanız herkes bir ilişki için olmazsa olmalarını sayarken ilk sırada yalan olmamalı diye ahkam keser.

 • 13. yeni açılacak tavuk dönerciye isim önerileri

  danla piliç.

 • 14. xiaomi

  telefoncuya bunun sar değeri nedir diye sorarsanız gazete kağıdına sarar verir telefonu o kadar kaliteli bir tedarikçi çeşitliliği var ki inanamazsınız.

 • 15. selçuk üniversitesi'de yapılan hava savunma robotu

  her şeyi geçtim tehlike anında mail atacakmış. cc'ye de genelkurmay başkanını da koyacak mı peki?

  from: vallahibensavunmarobotoyum@gmail.com
  to: selcukuniversitesirobotteam@selcuk.edu.tr
  cc: genelkurbaybaskani@gkb.gov.tr
  konu: acil abi

  komutan logar bir cisim yaklaşıyor.

 • 16. evli kadınlarla ilişkiye giren sözlük yazarları

  bir yazar şöyle buyurmuş:

  "bana kalırsa orospuyu ölümle şereflendirmek de hata. tüm sosyal çevresine rezil et, vücudunda kırılmamış kemik bırakma, kötürüm bırak, suratında kalıcı hasarlar oluştuğu için aynaya bakamasın, hayatını söndür ama öldürme. ölümle kurtulamasın, sen de ömrünün en güzel yıllarını hapiste geçirme. "

  istisna örnekle gelenin zekasından şüphe ederim; türkiye'de kadınlar müşteri olarak pavyona gitmiyor. kadınlar için fuhuş evleri yok. hala bu ülkede bir kadının kocasını aldatması sülale boyu krize sebep oluyor fakat eşi tarafından aldatılmış kadına "neden boşanıyorsun, sen kendini ne zannediyorsun, kadınlık yapamamışsındır" deniyor. bakmayın siz burada aldatılan kocalar için "eşini ilgisiz bırakmış" yazanlara. bir tanesi bile aldatılmış bir kocanın karşısına geçip "erkeklik yapamamışsındır, yetememişsindir" demez. kadınlara deniyor.

  "sevgilimle cinsel hayatımız yok, o da başka kadınlarla takılıyor" diyen genç kızlar, sevgilisinin yüzüne "madem cinsel hayatımız yok sen bana karışamazsın" diyen erkekler gırla fakat erkekler sevdikleri kadınların etek boyuna karışıyor, karışmayanı da dışlıyorlar, suçluyorlar.

  bu ülkede işi fuhuş değilse bir evli kadına zührevi hastalıklar eşi tarafından bulaştırılıyor.

  bu ülkede yol kenarlarında mini şortlu erkekler kadın sürücüler için beklemiyor, fahişelerin önünde arabalarını durdurup pazarlık yapanların ezici çoğunluğu da evli erkekler.

  bu ülkede kadınlar sokakta gördüğü erkeğe kafayı takıp, onu takip edip, ona tecavüz etmiyor.

  araştırmalara göre pedofillerin %80'i erkek.

  çocuğunu bırakıp gitmiş baba beş dakikalık bir konuşma bile etmezken, çocuğunu terk etmiş anneler ülke çapında lince uğruyor.

  erkeklere "orospu" denmiyor.

  şimdi siz burada mevcut şarjınız ve internet bağlantınızla hayali cinayetler işlerken, hatta bir yazar "aldatılırsam gider kadını satarım, madem öyle işte böyle, parasını da çatır çatır yerim" yazmışken kimi neyle suçluyor, hangi kabahatlerinizi örtüyorsunuz? ne islam hukuku ne de kağıt üzerinde kalsa da modern hukuk, kadın-erkek zinası ayrımı yapıyor. cezalar aynı. namusu kadına ait gören sizlersiniz, iffetsizliği seçen sizlersiniz, çapkınlık kelimesini icat etmiş olan sizlersiniz, bebekliğinizden itibaren çok can yakacağınızı gülerek söyleyen ana babalarınız da kız kardeşlerinizin edep yerlerinin çetelesini tutanlar. leş gibisiniz.

  aldatılmamak, iffet anlayışınıza göre yaşamak istiyorsanız önce bunu göstereceksiniz. sağa sola kaşınız gözünüz oynamayacak, fahişelerle pazarlık yapmayacaksınız. genelev savunmayacak, savunuyorsanız müstakbel eşinizin orada çalışmasını normal kabul edeceksiniz. iffet yüklediğiniz kadınlardan bazılarını seçip, onları yaşarken öldüremezsiniz. gözünüzle, bedeninizle, kalbinizle namuslu olacaksınız. hemcinsleriniz sokaklarda kadınların sağını solunu ellemek, 10 saniyelik tacizden zevk almak için taklalar atarken, ter dökerken siz burada hayali bir şeye sövemez, katliam hayalleri kuramazsınız.

  aldatıldığı için eşini öldüren/yüzünde kalıcı hasar bırakan/sakat bırakan kaç tane kadın var? siz bunu hangi hukuka dayanarak kendinize hak görüyor ve buraya yazacak kadar aymazlaşabiliyorsunuz? size hak olan şey, kadında neden eğreti duruyor? siz ne ara kadınlara tekeşlilik yüklediniz de travestileri fake hesaplardan takip edip iltifatlar yağdırıyorsunuz? nesiniz siz ya, kimsiniz?

  sizin leş kafalarınıza göre çok normal kadınlar bunlar. namussuz erkeklerin, namustan vazgeçmiş eşleridir belki?
  başlık seks hikayeleri anlatan ve olmayan karısı tarafından aldatılıp katil olan adamlarla dolu. manyak mısınız? kadınları ezmeye çabalamak için maaş mı alıyorsunuz nedir? ezemiyorsunuz da. bir de alfa erkek tırı vırılar çıktı gerçekten tahammül edilemez oldunuz. roll on kullanmaktan, oturup iki dakika sohbet etmekten aciz adam alfalık falan anlatıyor.

  iyi ki yeni nesil kadınlar canavar gibi. tepelesinler sizi de aklınız başınıza gelsin. katil olacakmış bak bak jülyendomates kesebildin mi acaba hayatında sen? fatura ödedin mi? hayalinizde bile barzosunuz. dangalak pavyoncular.

 • 17. akınrobotics'in nöbet tutan robot askeri

  böyle böyle olacak diyerek bu şaklabanlara prim veren şakşakçılardan nefret ediyorum.

  ilk "örnekler" vizyonu ortaya koyar. bu robotların tasarım veya kullanımında bir vizyon yok. 9 senedir ar-ge yapıyoruz, 30 tane prototip ürettik diyor herif.

  bu mu amk ulaştığınız nokta? https://www.youtube.com/watch?v=3kesmvibfy0
  (5 tanesi bile koordineli çalışamayan, uzaktan kumandalı tekerlekli robot)

  yapacağın işi seveyim... yalanını ayrı seveyim...

  bu işi gerçekten yapan örneklere bakalım;

  9 yıl evvel boston robotics: https://www.youtube.com/watch?v=cnzprsrwumq
  3 yıl evvel boston robotics: https://www.youtube.com/watch?v=ar5z6aomh6u
  günümüzde boston robotics: https://www.youtube.com/watch?v=fuyu3lkzoio

  gelişimleri izleyebiliyosunuz değil mi? vizyonu da görebiliyorsunuz.

  adamlar dev robotlar, yapay zekalar vs. yapıyor sen oyuncak yapıp utanmadan pr yapıyosun.

  hayır sen yaparsın da, seni öven sığırlar nedir? onu bilemiyorum.

 • 18. uçurumdan düşen adamın kızının da düşmesi

  depresyon ve intihar olabilir. hemen de komiklikler şakalar yapmaya çalışmayın amına koyduklarım.

 • 19. galatasaray'ın gerçek şampiyonluk sayısı

  (bkz: snickers)

 • 20. geceleri uyutmayan şeyler

  öğlen uyumak

 • 21. zeytin dalı'nda öldürülen izlandalı terörist

  sen git birkaç yüz bin kişiden müteşekkil, mutlu mesut yaşadığın sorunlardan uzak mis gibi coğrafyanı terk et; emperyalist fillerin acımasısza tepiştiği, sosyalist orijinli kapitalist destekli, zıtlıkların ahengi! avare bir piyona yoldaş olarak tanınmadığın, tanımlayamadığın bir mücadele arenasında pisi pisine ezil. gereksiz aksiyon.

 • 22. ekşi itiraf

  ekşi sözlük neden bozdunun cevabını buldum. akıllı telefon, evet yanlış duymadınız. eski tip evinde masa üstü veya laptoptan entry yazmak ve okumak yerini kısa beylik ifadelerle bezeli akıllı telefon macerasına bıraktı. uzun entry okumak zül yazmak başka bir zül. kimsenin ne zamanı ne de ekranı müsait okumaya. kısa seri sığ olmasının sebebini buna bağlıyorum. kalite düşmesi ise ayrı bir aydınlanma anına artık.

 • 23. kafede yalnız oturan insanlar

  zamanında kalabalık ile oturmuş, bir faydasını görememiş insandır.

 • 24. arka bahçede kızıyla seks yaparken yakalanan baba

 • 25. 6 mart 2018 psg real madrid maçı

  nasıl kafalar bunlar lan ?
  adamın verdiği gizli yatırım tavsiyesine bak.
  3,5 üstü oynayanlar köşeyi dönermiş, ilk yarı 1,5 üstü oynayanlar tatil yaparmış.

  3,5 üstü oranı iddaa'da 1,65 (hadi illegal ortamlarda 1,90 olsun)
  ilk yarı 1,5 üstü oranı iddaa'da 1,70 (hadi illegal ortamlarda 2,00 olsun.)

  ideal tatil dediğin şey bugün en az 5.000 tl.
  işim gücüm yok, 5.000 tl yi riske edicem öyle mi ?
  garantiymiş gibi konuşuyor bi de.

  lan olum millet aç aç!
  rahatlığını sikiyim senin.

 • 26. ypg'nin afrin operasyonu verileri

  (bkz: yaw xe xe)

 • 27. vikipedi'den türkiye'yi özledik kampanyası

  biz de sizi ozledik, ozellikle ogrenciler. *

 • 28. kırmızı kartın en çok yakıştığı futbolcu

  kesinlikle emre belözoğlu. halihazirda kart cezalisiysa, o gun oyunda yoksa da vekaleten volkan demirel'e gosterilebilinir.

 • 29. çukur (dizi)

  eğer baykal idris'in kardeşi ise aliço da baykalın oğlu. bütün dizi idris'e baba derken aliço amca diyor.

  şimdi onlar düşünsün

 • 30. e-devlet içerisinde olması istenen hizmetler

  kredi risk raporu.

 • 31. erdoğan'a başöğretmenlik unvanı verilsin

  sözleşmeli olsun ama

 • 32. yaya yolundaki arabaların üzerinden geçen adam

  bu ulkeden neden bir bok olmayacagini bu baslikta "sen hangi hakla ceza kesiyorsun?" diyen davarlar sayesinde gorebilirsiniz. kurallara uymamayi normallestiren, mazur gostermeye calisan ve her sey icin bir bahanesi olan boktan zihniyet bu iste.

  videoyu ceken adamin ilgi orospusu veya deli olmasi falan zerre sikimde degil. yaya yoluna araba birakiyorsan uzerinde yurunmesine ses edemezsin. eczaneye iki dakika ugraman da sahsen sikimde degil, yaya yoluna arac park edilmez. bu kadar basit. ediyorsaniz da viyaklamayin, belki arabanizin uzerine basan kisinin de acelesi vardir?

  goren de arabalari atese vermis zannedecek amk. tepki gosterme tarzi hostur, degildir orasini tartisirsin ama bu adamin orada yurume hakkini gasp ettigin gercegini degistirmiyor.

  ayrica buraya kanun maddesi yapistirinca kendinizi daha iyi ve bilgili hissediyor olabilirsiniz ama kimse arabanin ustune basti diye hapse girmez. islak peceteyle silsen gececek seyi "mulke saldiri" kapsaminda degerlendirecek kadar gerizekali adamlarin, yaya yoluna arac park etmemesini beklemek de benim hatam gerci.

  sozun ozu, bu kadar seviyorsaniz o cok degerli arabalarinizi, yaya yoluna birakmayin. uc dakika gotunuzu kaldirip yuruyuverin. ormanda degil, sehirde yasiyorsunuz. istediginiz her yere arac park edemeyebilir ve bazen arabadan inip yurumek zorunda kalabilirsiniz. tabii medeniyetsiz, gorgusuz, cahil ve arsiz bir ayiysaniz durum baska.

 • 33. alvaro negredo sanchez

  negredonun arkasında oynayan bi başka negredo olsa forvet negredo sezonu 35 golle tamamlar, arkasındaki negredo ise 17-18 asist ve 10 gol ile tamamlar. ama elinizde 1 tane negredo olunca kendisi pas attığı yerde bulunamadığı için bu potansiyel ne yazik ki yarı seviyelere zar zor geliyor.

 • 34. utanmadan otomatik vitesli araç kullanan erkek

  ben değilim...

  ben utanarak kullanıyorum. üstelik bunu kimseye anlatamıyorum utancımdan. arkadaş sohbetlerinde "sol ayağım debriyaja basmaktan felç oldu yeaa" falan diyorum anlamasınlar diye. yüzümün kızardığını görmesinler diye siyah cam filmi çektirdim.

  defalarca denedim, olmadı... eşim otomatik vitese geçtiğimden beri bana soğuk davranıyor. sanırım artık düz vitese geçmeliyim. ve gerçek bir erkek olduğumu kanıtlamalıyım. utanmadan yaşamak istiyorum!!!

 • 35. şimdi iyiyiz tayyip erdoğan'dan sonra ne olacak

  bilal erdoğan beyefendi hazretleri'nin beyanı.

  çocuk merak ediyor durumunu.

  babası ömrü billah iktidarda kalacak, ondan emin, eyvallah diyor zaten.
  peki ya babasından sonrası?

  malum bilal efendi hazretleri de hazret olduktan sonra bir beklenti içinde artık.
  hem afrin operasyonuna bile katıldı biliyorsunuz, aynı zamanda gazi kendisi.

  merak etme bilalcim.
  bu millet öyle bir millet ki, babandan sonra emin ols seni bile başkan yaparlar.

 • 36. kapalı mekanlarda sigara içme yasağı

  kapalı ortamda içmek istiyorsanız siktirin gidin evinizde için. bu yavşaklar ev kokar diye evde bile içmez, balkona çıkıp içerler.

  kimsenin başka insanları zehirlemeye hakkı yok.

 • 37. edis görgülü

  06.03.2018 tarihinde yarın çıkacak albümü için sırasıyla aranjörü, bascısı ve tefcisinin reklam amaçlı mesaj attığı popçu.

  (bkz: pop müzik 90'larda öldü bebeğim)

 • 38. rte dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  fakirlere top attığı videodaki hali.
  yazmaya üşeniyorum, çok şey düşündürür bana.
  buyrun linki : top atan

 • 39. hülya avşar

  bu kadına hala zeki diyenler var. bu ülkenin abartılmış iki insanından biridir. diğeri de (bkz: ibrahim tatlıses).

 • 40. galatasaray

  asya finans, ışık sigorta vs fetöcü şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapan, şu sıralar fetöden aranan işadamı ihsan kalkavan, 89-90 döneminde beşiktaş spor kulubünün futbol şubesinin başına geçirildi. garip bir şekilde, 3 sezon görevde kalıp 3 sene üst üste şampiyonluk yaşadı bu fetöcü beşiktaş.

  tanım: şampiyonlukları şüpheli fetöcü bjk taraftarlarınca iftira atılan şanlı kulüp, en büyük.

 • 41. rabbin seni terk etmedi

  inançlı insanlara umut vermesi anlaşılırdır. lakin,

  "o seni bir yetim iken barındırmadı mı?"
  "seni yol bilmez iken doğru yola koymadı mı?"
  "seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?"

  hemen ardından gelen bu ayetler biraz çelişkili değil mi? eğer allah muhammed'i terk etmediğini onun hayatına direkt müdahale ederek gösteriyorsa,

  yetim iken barınacak yer bulamayan
  yol bilmez iken kaybolan
  yoksul iken daha da yoksullaşan

  milyonlarca insan rabbi tarafından terk edilmiş olmuyor mu?

 • 42. yeni açılacak sperm bankasına isim önerisi

  (bkz: spermen)

 • 43. bağıra bağıra söylenebilecek şarkılar

  aa kimse yazmamış hayret,

  pearl jam - black tabi ki. zaten bu konser kaydı tüm duyguları harekete geçirmeye yetiyor bile. nakaratı özellikle bağıra bağıra söyleyerek başlatıp haykıra haykıra ağlamayla devam edebilir.

  ayrıca bu şarkının bir başka özelliği de durduk yere adamın amına koyan şarkılar başlığının ulusal marşları arasında olması.

 • 44. beşiktaş taraftarı iticiliği

  fb ve gs'lilerin isteklerini özet geçiyorum toplanın;

  - ne olursa olsun 3. büyüksünüz(gerçi son zamanlarda o da değilmişiz de neyse) o yüzden, ortama biz geldiğimizde susun.

  - bizi yenseniz de, hatta rezil de etseniz, itin g.. neyse, yani bizi insan içine çıkamayacak hale de getirseniz fazla kutlamayın, abartmayın.

  - altı üstü iki defa şampiyon oldunuz, uefa'da yarı finali penaltıyla kaçırdınız, grup lideri olarak şl'den gruptan çıktınız hem de namağlup ama olsun fazla ses etmeyin, sevinmeyin. başınızı öne eğip oturun, sesinizi bizi rahatsız ediyor.

  - biz iki büyüğüz, dünyanın sayılı derbilerinden, ezeli rekabet vs vs. bizimle yaptığınız maçları derbiden saymayın, biz yenersek biz gekereni yaparız.

  - biz size tinerci diyebiliriz, büyüğünüzüz sonuçta ama siz bize renkli, sarışın kızkardeşler, yosma, şikeci demeyin çünkü çok antipatik oluyorsunuz.

  - melo, emre, volkan demirel, lugano gibi adamlar bizim efsanemiz ama sizin bütün futbolcularınız centilmen olmak zorunda, takımınız böyle çok antipatik.

  - teknik direktörünüz çok antipatik kovun, başkanınız çok konuşuyor, antipatik yani kovun.

  - bunları yaparsanız zaten yine şampiyonlukları biz aramızda paylaşırız siz de yine sempatik olursunuz.

  var mı unuttuğum bir şey abilerim?

  dipnot: sevinmeyi, konuşmayı, bağırmayı, kutlamayı, küfretmeyi, protestoyu, alkışı sizden öğrenecek halimiz yok. işinize bakın. ben kendimden küçük gördüğüm hiçbir kişi/kuruma sizin verdiğiniz kadar zamanımı vermem, aslında kimse vermez. gerçekleri hepiniz biliyorsunuz da kendinizi kandırmaya çalışıyorsunuz işte.

  tescilli şikecisiniz, kardeşsiniz, iyi gün taraftarısınız.

  edit: entry silinmesin diye bir ibare kaldırıldı.

 • 45. la casa de papel

  bu diziyi begenmeyenler çukur linki paylasiyo saka gibi amk. siz gidin asmali konak falan izleyin zaten fazla bu size.

 • 46. 1.60 boyunda 45 kilo kumral pürüzsüz ateşli hatun

  büyürken erkeklerden gördüğü aşırı ilgi sebebiyle, kukişkosunda mücevher sakladığına ve erkeklerin kukişkosunda delik açarak mücevherleri çalmak istediğine inanır.

  kısacası saykodur. aşık olursanız, evlenirseniz, gönül verirseniz, hayatınızı siker atar.

  denemesi bedava.

 • 47. sözlük yazarlarının okumakta olduğu kitaplar

  benim şu günlerde okumakta olduğum kitap, sayın yazar dostlarım, faust'tur. kitabın yazarı ise, johann wolfgang von goethe'dir.
  kitap, modernitenin trajedisini haber veren ilk büyük yapıt olarak kabul edilirken; yazarımız goethe, kitapta, edebiyat ve şiiri felsefeyle harmanlayarak beni can evimden yakalamış, beni benden almış, götürmüştür.

  öyle yani..

 • 48. istanbul'un 3. havalimanı için isim önerileri

  türkiye'nin ilk uçak fabrikasını kuran, 10. yıl marşında da bahsi geçen, büyük adam (bkz: nuri demirağ) havalimanı olabilir.

 • 49. ntv spor

  7 mart 2018 günü 22:30'da kapanacak ve yerini dmax kanalı alacaktır. fenerbahçe medyası adına çok önemli bir kayıptır.