debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 16 mart 2017 beşiktaş olympiakos maçı

  saat 21.00'de vodafone arena'da oynanacak, trt 1'den naklen yayınlanacaktır.

  0-0 beraberlik veya galibiyet hallerinde tur atlayacağız. 1-1 beraberlikte maç uzayacak. gollü beraberliklerde ve mağlubiyetlerde eleniyoruz.

  avrupa ligi'nde tam olarak iki sene önce olduğumuz yerdeyiz. eğer tur atlarsak o performansın üstüne çıkmış olacağız. beşiktaş'ın rakiplerinden en büyük eksiği avrupa performansı. bana sorarsanız beşiktaş'ın 8 gol yemesi değil de şampiyonlar ligi'nde hiç gruptan çıkamamış olması çok daha utanç verici. bu açıdan "avrupa'yı boşver" diyen arkadaşlara katılamayacağım. türkiye'nin en büyüğü olma yolundaki beşiktaş, avrupa'da da bi' şeyler yapmalı.

  rakibimiz daha evvel elediğimiz hapoel beer sheva'ya şampiyonlar ligi ön elemesinde elenen bir takım. ilk maçta yenemememiz bile bana göre başarısızlık oldu, bize yakışan orada kazanmaktı. elenmemiz için dinamo kiev maçındaki gibi ekstra şeylerin olması gerekiyor.

  biletler bitti, hatta karaborsaya düştü. stadın tamamen dolacağından şüphem yok, kapalı tribünde de bir kareografi hazırlığı var. biz de tribünde gırtlağımızı çeyrek final için yırtıyor olacağız. maç kötü gitmediği sürece size bol bol izmir marşı dinletmeye kararlıyız. olympiacos, osmanlıspor'u elediğinde twitter sayfasından bir yunanistan bayrağı paylaşmış ve yunan halkının bu galibiyetlere alışkın olduğunu ifade etmişti. normalde futbolda böyle şeyleri komik bulurum ama karşı taraftan gelince cevap vermek farz oldu. mustafa kemal'in askerleri olarak biz onlara gerekli dersi tribünde de, sahada da vereceğiz inşallah.

  kazanırsak çeyrek final'de karşımıza çıkacak muhtemel rakiplere bakalım ki maça olan iştahımız iyice artsın. ilk maçlardaki skorlara göre avantajlı takımları düşünürsek; anderlecht, manchester united, kopenhag, celta vigo, olimpik lyon, genk ve mönchengladbach takımlarıyla kuraya gireceğiz. bu takımlardan manchester united bir sürpriz olur da rostov'a elenirse daha da iyi olur beşiktaş için. ayrıca bana göre avrupa ligi'ndeki en sağlam takım roma'ydı. lyon'a elenirlerse de iyi olacaktır. united, lyon veya roma dışındaki tüm takımlara karşı eşleşmeye favori başlarız. kurada, 7 takımın içinden 2 mayına çarpmazsak yarı final için avantajlı takım oluruz.

  özetle bu maça favori olarak çıkacağız. avrupa ligi resmi hesabı ve yabancı basına bakarsak da beşiktaş, turnuvanın 3 kupa adayı arasında gösteriliyor. bize yakışan oyunu oynayalım yeterli olacaktır yarın. vodafone arena artık bir büyük maç galibiyetini hak ediyor. vurduğumuz gol, yolumuz açık olsun.

 • 2. sabire meltem banko

  eller ayır sabire
  yollar ayır sabire
  yıllar ayır sabire
  biz ayrılamayız...

 • 3. anneme yardım

  üst edit: arayan, mesaj atan, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. birkaç doktor ismi verdiler. yarın onlarla görüşeceğim.
  biraz rahatlatacak öneriler sunanlar oldu. onları da uygulamaya çalışacağım.
  maddi destek önerisinde bulunanlar da oldu. böyle bir ihtiyacımız olmadığını belirtmek isterim.

  merhaba;
  ankara'dan yazıyorum.
  annem 67 yaşında, 23 yıldır akciğer sarkoidoz hastası. 14 yıl önce de mitral kapak replasmanı ve triküspit t ring annüloplasti yapıldı. beş yıl önce geçirdiği pnömoni nedeniyle evde oksijen kullanmaya başladı.

  yaklaşık 3 ay önce kalp yetmezliğinin ilerlemesine bağlı ödem, solunum sıkıntısı gibi şikayetlerle yeniden kardiyolojiye başvurduk. yaklaşık 8 kilo ödemi attı. eski kilosuna geri döndü. pro-bnp düzeyin 330'den 400'e düştü. bnp düzeyi 120'ye düştü. oda havasında oksijen satürasyonu % 87'ye kadar çıktı ki çok rahatlamıştı.
  20 gün öncesi spo2 oda havasında % 60'a kadar düştü. akciğer enfeksiyonu olabileceği söylendi. iki hafta kadar çeşitli antibiyotikler aldı. sonrasında da antibiyotikleri kesildi.

  sorun şu ki annemin kliniğinde herhangi bir düzelme olmadı. iki yastıkla bile hala uyuyamıyor. sürekli boğulurcasına kalkıyor ve otruduğu yerde uyukluyor. en son yapılan ekoda pulmoner basıncı 65, ef: 56. bir önceki ekosunda ef: 40, pulmoner basınç 85'ti.

  annemi rahatlatacak bir önerisi veya farklı bir tedavisi olan bir doktor var mı içinizde veya böyle bir doktoru tanıyan?

  son akciğer röntgeni
  bir önceki akciğer röntgeni
  tomografi raporu
  tomografi.raporu
  tomografi raporu

  gerçekten çok çaresiz durumdayım. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  edit: yardımcı olmaya çalışan herkesten allah razı olsun. gerçekten yaşlı gözlerle okuyorum yazdıklarınızı.

  kaç doktora gittiysek yapılabilecek bir şey kalmadığını, sadece palyatif desteklerle devam edebileceğimizi söylediler. ben hemşireyim. durumun ciddiyetinin de farkındayım ama bir gecede oksijen düzeyinde % 27'lik bir azalmanın sadece kalp yetmezliği ve sarkoidozdan kaynaklandığına inanamıyorum.

  akciğer nakli çare olur belki diye başkent hastanesine danıştım. yaşı itibariyle annemin akciğer nakli sırasına alınmayacağını biliyorum. annemle kan grubum uyuyor. dokularımız da uyarsa kendi akciğerimden vermek istedim ama türkiye'de henüz canlı vericiden akciğer nakli yapılmıyormuş. artık ne yapabileceğimi bilmiyorum.

  kullandığı ilaçlar:
  diltizem 1x 120 mg
  digoksin 1x1 tablet haftada 5 gün
  coumadin 1x 2,5 mg
  lansor 1x 15 mg
  lasix tablet haftada 2 gün
  cozaar 1 x 50 mg

  edit: son kan tetkikleri
  kan tetkikleri 1
  kan tetkikleri 2
  kan tetkikleri 3
  kan tetkikleri 4

  bilinç bulanıklığı, nörolojik defisiti yok. inr ve hemogram tahlillerini üstte ekledim.

  iletişim bilgilerim şu şekilde:
  e-mail: y.eskigulek@gmail.com
  tel: 0 544 788 74 05

 • 4. en itici kadın ismi

  kanaatimce açık ara aleyna'dır.

 • 5. periscope'u açık unutup osurarak uyumak

  bir insan ne hakla bu başlığın içeriğini sildirebilir ki? hakime osurarak uyuyanın kendisi olduğunu nasıl kanıtladı acaba ilgili kişi?

 • 6. pantolonun içine kabak koyup taciz etmek

  ayni amcamiz yaz vakti konya merkez'de askili t-shirt le yürüyen ayni kizimizin suratina 'tu ahlaksiz, sizin yüzünüzden ahlak-ar-namus kalmadi' diye tükürecektir.

 • 7. vincent aboubakar

  azeri spikerin deyişiyle

  "bu hareket neye lazımdı? ve aboubakar bir anda antigahramana çevrilir. hücumcu sorumsuz bir hareket ile meydandan kovuldu. beşiktaş için bundan arzolunmaz bir eziyet olabilmez."

 • 8. kuş yemi satan amcanın yemini yere döken zabıtalar

  uzaktan esaslı bir rezalet gibi görünüyor. olay konak meydanından.

  http://alkislarlayasiyorum.com/…ini-sanan-zabitalar

  adam ekmeğinde. 1 liraya yem satarak yasaları çiğniyor da milyon tl vergi kaçıran iş adamları, ihaleye fesat karıştıranlar, devleti dolandıranlar n'olacak? hamuduyla götürenlere kimsenin gıkı çıkmıyor. hesap günü geldiğinde bu vebali kimse ödeyemez.

  evet beyler sakin editi: https://twitter.com/…rhim/status/842289771464544256

 • 9. fatma betül sayan kaya'nın cv'si

  cv'ye bakarsak tam atatürk'ün hayalindeki cumhuriyet kızlarından biri ama beynine ampul kaçmış demek ki, yazık...

 • 10. erkeklerin çantalarındakiler

  erkeklerin çantaları mı ?
  404 not found

 • 11. ilk alınan kaset

  kesmeşeker - insülin

  aynı gün virtual xi'i de almıştım sanırım ama insülin'in yeri hep apayrı benim için.

 • 12. muzun pahalı olduğu yıllar

  (bkz: 2017)

 • 13. türk kızının göt kalkıklığının sebebi

 • 14. 15 mart 2017 monaco manchester city maçı

  bir takımda zenci ve saçını sarıya boyatmış bir oyuncu varsa, o oyuncu mutlaka gol atıyor veya asist yapıyor. futbolun bug'ı gibi bi' şey bu, hiç sekmez. yine sekmedi.

 • 15. 2017 referandumuna evet deme sebepleri

  evet oyu vermek şu demek;

  - maddeleri okumamışsın.
  - okumuşsun ama anlamamışsın.
  - sadece erdoğan'ın gazetelerini, televizyonlarını takip ediyor, sadece yandaş yazarları okuyorsun, gerçeklerden kopuk yaşıyorsun.
  - darbe anayasasından da kötü bir anayasa istiyorsun.
  - varolandan daha demokratik, daha eşitlikçi, daha özgürlükçü, daha çağdaş bir anayasa yerine, daha otokratik, daha ahbapçı, daha yasakçı, daha gerici bir anayasa istiyorsun.
  - kendi aklın yok, erdoğan ne isterse "he" diyorsun.
  - türkiye'den de, cumhuriyetten de nefret ediyorsun, son vermek istiyorsun.
  - mantıkla davranmak yerine, güdümle davranıyorsun.
  - hayır diyen teröristtir yalanına inanmışsın, ülkenin yarısından çoğu 40 küsur milyon insanın terörist olduğunu düşünüyorsun.
  - erdoğan'ın ailesinden birisin. evet çıkarsa hapisten filan yırtacaksın.

  başkaca da tek bir sebep yok "evet" oyu vermek için... bence bir daha düşün, hala evet diyorsan bir daha düşün... 2017'de bu saçmasapan diktatörlük anayasasına evet demek çok utanç verici çünkü...

 • 16. 2017 referandumuna hayır deme sebepleri

  yalan üzerine kurulu olduğu için. bu yalan da "artık sistemde tıkanıklık olmayacak" yalanıdır. hemen açıklayayım.

  diyorlar ki: sistem tıkalı. bunu ben de kabul ediyorum. zira bu sistem parlamenter sistem değil, parlamenter gibi gözüken kenan evrensel sitem. örnek üzerinden gidersek; bir lavabo sisteminde tıkanık bir boru var ve hepimiz bu borunun tıkalı olduğunu kabul ediyoruz. yeni anayasayı getirenler ne diyor: benim taktığım yeni boruyla lavabo tıkanmadan akacak, yani sistem işleyecek. "peki neden tıkalı bu boru?" sorusuna cevapları ise "cumhurbaşkanı ve başbakan farklı bir görüşten olduğu zaman sıkıntı çıkıyor, sistem tıkanıyor."

  o halde soruyorum: bu yeni sistemde de meclis farklı partiden, cumhurbaşkanı farklı partiden olunca aynı şey yaşanmayacak mı? yine tıkanıklık olmayacak mı? cevap belli. tabi ki olacak. o zaman tekrar soruyorum: bir tıkanık boruyu çıkarıp farklı bir tıkanık boru takmanın ne manası var?

  şimdi diyorsunuzdur "kardeş iyi diyorsun hoş diyorsun da hâlâ neden hayır dediğini söylemedin! ikisi de tıkanık ise neden hayır diyorsun?"

  hemen açıklıyorum: çünkü bir önceki tıkanık borudan farklı olarak bu yeni takılacak boru, sistemin kontrolünü musluğa veriyor. kısaca su istetiği zaman akar, istediği zaman kapanır. yani su faturasının ne kadar geleceğini musluğun sahibi olan millet değil, musluğun kendisi karar veriyor(bütçeyi meclisin değil cumhurbaşkanın yapması). ayrıca su faturasını kafasına göre getiren bu yeni boru diyor ki: musluğu sadece 5 yılda bir, bir kereliğine kapatır veya açabilirsin!

  sanırım neye hayır dediğim anlaşılmıştır. kısaca egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. musluğun değil...

  biraz uzun oldu biraz da yılmaz özdil yazılarına benzedi biliyorum sevgili yazarlar ve okurlar lakin neden hayır dediğimi ayrıntılı açıklamak istedim.

 • 17. bir gecede 10 defa boşalabilen erkek

  sanırsam erken boşalma sorunu olan erkektir bu

 • 18. erdoğan'ın heybetli tahtı

  türkiye'nin artık bizim ülkemiz olmadığının ilanı olan tahttır. ağzım açık bir şekilde bakakaldım sadece resme.. hemen aradım internette. birkaç site de mevcut sadece. bir de birkaç twit atılmış sadece.

  taht o.taht ulan! taht! o taht orada durduğu müddetçe, bu ülke bizim değildir. bu yaşıma kadar bana eğitim sisteminin anlattığı o milli mücadeleler, o savaşlar, o yeniden doğuş, kahramanlar, şehitler, gaziler o "taht'a" karşı mücadele verdiler. o taht bizim boyunlarımıza geçirilen bir urgan, bu ülkenin bağımsızlığının bittiğini gösteren bir kanıt, çıplak ve acı bir gerçek gibi duruyor karşımızda. o taht öyle sıradan hatta sıradanı bırakın, o altın işlemeli köşk koltukları gibi bir şey değildir. o taht artık malumun ilanıdır. "burası benim.!" diyenlerindir. bizim değil..

  o taht'ın anlamı üzerine oturandan büyüktür. saltanatın ve gücün, otoritenin ve baskının ve korkunun, gündüzün aydınlığını delip geçen "gece" gibi beyanıdır. izahıdır.

  bundan bilmem kaç zaman önce, "simge değil! özgürlük" dediğiniz o örtülere benzemez bu. krezüs'ü bile kıskandıracak ihtişamıyla, "ulusal" bir kanalda gözümüze sokulan bu taht, bundan sonra olacakların bir habercisi, muhalif her cümlenin bir noktası, aykırı her sesin bir yutkunuşu değil de nedir ?

  zorunlu edit: adamlar hala yok abdülhamit'in tahtı, yok dekor, yok çok güldüm diye bana mesaj atıyor. ulan adam kafasına kavuk takıp kendine harem kuracak değil ya. biri de kalkmış prodüksiyon demiş. lan bu tabi prodüksiyon. o tahtı gösteriyorlarsa bunun herkese bir mesaj olduğunu anlayamacak kadar ne zaman kaybettiniz o güzel beyinlerinizi ? o taht, her muhalife, yandaşa, yabancılara, avrupaya, oraya buraya kısacası herkese ayrı bir mesaj taşır. üstüne oturup başına kavuk takacak hali yok her halde. hala öğrenemediniz ve öğrenemediğiniz gibi hala bana mesaj atıyorsunuz, çok güldüm, şöyle böyle diye.

 • 19. cizreli genç ile ingiliz kızın düeti

  aynı anda söylemiyorlar. eleman kızın daha önceden kaydettiğinin üzerine söylüyor.

  birkaç örnek:
  https://www.youtube.com/watch?v=k3usesfjatg

  https://www.youtube.com/watch?v=rl5vlogp94s

  https://www.youtube.com/watch?v=egetktfm98y

  başta aynı anda söylediklerini düşündüğüm zaman çok sevimli gelmişti de nedense olayı çözdükten sonra büyüsü bozuldu.

 • 20. sekste pozisyon değişikliğini ricayla yapan erkek

  gel beni de sik birader sen ne ateşli bir irkekmişsin.

 • 21. askerde ot çeken vardı abartısı

  abartınızı sikeyim. 400 kişilik tabur. sene 2007. tabur komutanı diyor ki :

  -evladım bak kullananlar bir adım öne çıksın. zarar görmeyecekler. aksine psikolog ile konuşup yardım alacaklar.

  300 kişinin öne çıktığını gördü bu gözler. ne abartısı. inşaat taburuydu, kısa dönemler hariç hepsi doğuluydu askerlerin. abartıymış! götümün goygoycuları.

 • 22. melih gökçek'in ibrahim kalın'a cia ajanı demesi

  buyrun efendim;
  https://twitter.com/…kcek/status/842127365304115207

  kendisine göre cumhurbaşkanı baş danışmanı "ib. kalın" bir cia raportörüymüş.

  ve link'ini paylaştığı haberi okursanız yaşadığınız şok daha da artacak...

  edit: şu an hala kendi twitter adresinde duruyor, tweet'ini paylaşmayı mı beceremedim bilemiyorum.

  ekran görüntüsü: http://i.hizliresim.com/ldj9yp.png

  haber link'i: http://www.turkishnews.com/…ni-cia-raportoru-cikti/

  edit 2: sorun bende değil melih başkan'daymış. silmiş!

  edit 3: kendisinden açıklama geldi, onu da ekleyelim;

  "twit alemi..
  fetocu alçakların ibrahim kalın kardeşimle ilgili daha önce yaptıkları haberi tekrar gündeme getirmek istediklerini gördüm..

  ibrahim'e bu linki direkt mesaj atmaya çalışırken sehven yanlış tuşa basmışım mesaj genele düştü...

  kimse bundan bir ekmek çıkartmaya kalkmasın...
  ibrahim kalın kardeşimle de konuştum.

  fetocuların ilk defa taraf gazetesinde dile getirdikleri bu yalan ve alçak haberin hiçbir kıymeti yoktur.
  ...

  fetocular attığınız bu iftiraların içinde kendiniz boğulacaksınız..."

  melih başkan yanlış tuşa basmış, dağılabiliriz.

 • 23. hollanda televizyonundan 3. havalimanı uyarısı

  ne güzel bir uyarıdır o dedirten haber
  siz olayı çok yanlış anlıyorsunuz. zaten sorununuz bu. mevzu para kazanma, ülkenin büyük yatırımlarını önemsememe meselesi değil ki.
  mevzu bundan daha önemli şeyler olması. üniversitelerde değerli akademisyenler ihraç edilirken, gazeteciler hapse atılırken, ülkenin cumhurbaşkanı oy tercihi nedeniyle kendi vatandaşına terörist derken biri çıkıp 3. havalimanı deyince sikeyim havasını da limanını da diyor insan. insan diyor bunu. insan olan bunu demeli zaten. ara sıra da olsa sikerim havasını da limanını da demeli insan.

  (bkz: ben sana havalimanı yapamazsın demedim)

  edit: bkz ekleme

 • 24. deniz baykal

  anlatmak istediklerini "arkadaşım ben erdoğan'ın meclise girmesini sağlamış adamım, şimdi de önseçime girmiş bir chp milletvekiliyim sandığa saygımız ortada, yaşım da olmuş 100 bugün varım yarın yokum, bu saatten sonra siyasi bir beklentim olması da mümkün değil, o yüzden konuştuklarımı iyi dinleyin, hata yapıyorsunuz" diyerek anlatmış şahıs.. o yüzden geçmişle ya da kıyaslamalarla değerlendirmek yerine oturup söylediklerine konsantre olmakta fayda var. adam tecrübeli, biliyor ve bir ayağı çukurda kimseden menfaati yok amk, daha iyi analizi nereden bulacaksın?

 • 25. başkanlık sisteminin laikleri kudurtma sebebi

  (bkz: akp'li değilim ama) adamları.

 • 26. meral akşener'in niğde toplantısının engellenmesi

 • 27. akp'nin yayınladığı referanduma evet şarkısı

  tek vizyonları arabayla konvoy yapmak olan gürühun videosu.

 • 28. mteelm bkano

  dün siktiğim etiyopyalı orospu.

 • 29. ekşi itiraf

  geçen bir düğün sonrası fasıla gittik kız ve erkek tarafı. rakılar şelaleyken bir masaya oturdum insanlarla tanışıyorum. masada genç güzel bir kız var. hafif kesişmiyorda değiliz hani. bütün masa paraşüt. bütün masa leyla gibi. kadehler tokuşturuluyor felan.

  sonra bir akraba geldi masaya dedi ki bana "bak sen nasıl öz yiğenimsen (masada kesiştiğim kıza dönerek) çağlasu da benim yiğenim sayılır. sizi baş göz edelim." dedi.

  biz kızla gözgöze geldik. utandık. gülüştük... kız masanın uzak tarafında bide. kadehleri kaldırdık tokuşturacağız, yanımdaki tanımadığım adamla diyaloğum şu şekilde oldu. adamın kulağına yaklaştım, kısık bir ses tonuyla,

  -çağlasu diye isim mi olur amuagoim.
  adam döndü gözlerimin içine baktı ve dedi ki..
  +ben babasıyım..

 • 30. kılıçdaroğlu slime hesabı açıp yutubirlik yapsın

  (bkz: youtuberlar birliği) yutubirlik

 • 31. kürtaj şirktir

  şirktir ordan salak.

 • 32. selin sayek böke'nin konuşmasının engellenmesi

  yanlış anlaşılmasın hollanda'da değil, boğaziçi üniversitesi'nde yaşanan bir rezilliktir. oyların yüzde doksanını alan gülay barbarosoğlu'nun yerine rektör olarak atanan mehmed özkan'ın kararıyla gerçekleşmiştir. ayrıntılara burdan erişilebilir. rektör’ün iptalle ilgili olarak “ohal nedeniyle siyasi kimliklere izin veremem” dediği de ileri sürülmüş fakat öte yandan bir süre önce üniversitede ibrahim kalın'la olan bu fotoğrafı ve tiviti var.

  rezilliktir. boğaziçi gibi ifade özgürlüğünü temel ilke olarak alan bir üniversiteyi bile parçası hâline getiren bir karanlıkla karşı karşıyayız. bunun için bile hayır.

 • 33. vatanım sensin

  --- spoiler ---

  yıldız'ın memeleri kendisinden önce canlanmış.
  --- spoiler ---

 • 34. ak partili esnaftan alışveriş yapmayacağım

  (bkz: yapmicam amk)

 • 35. ben stiller'ın thy'den somali için yardım istemesi

  https://twitter.com/…rben/status/842107942103064576

  desteklenmesi gereken çağrı. ben stiller somali'de birçok insanın zor durumda olduğunu, erzak yardımı yapmak istediklerini, bunun için somali'ye uçuş seferleri düzenleyen thy'den bir uçağını bu iş için ayarlanmasını istiyor.

  twitter'da hastag oluşturmuş.

  thy birçok konuda reklam bütçesi ayırırken, bu işte yardımcı olursa hem insanlık yapar, hem de boşbeleş işler üzerinden reklam yapacağına bu gibi insani yardımlara aracılık ederek ismini yüceltir.

  bir omuz atın.

  edit: thy cevap vermiş:

  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…ines/status/842322950934138880

  we (love) somalia. we got the call for this meaningful flight. @jeromejarre @redhourben @eljuanpazurita #turkishairlineshelpsomalia

  --- spoiler ---

 • 36. evlilik iyi midir kötü müdür

  3 aydır tanıdığı, arkadaş ortamına sokmadığı,tatildeki,evdeki durumunu bilmediği
  kişinin kezban triplerine kanıp evlenen bir sürü insan var. bunlara zaten geçmiş olsun, hergün yeni bir süpriz onları belliyor.

  beraber iyi anlaştığın,güldüğün,yemek yaptığın,günlerce evden çıkmasan sıkılmayacağın,sevip sevileceğin ve sevişeceğin,çalışıp eli ekmek tutan,vicdanlı,eğitimli ve dünya görüşü,sosyal altyapısı sana uygun bir yol arkadaşı bulmuşsan evlenilir. yoksa gereksiz ve tehlikeli bir risk.

 • 37. önümüzdeki dönemde çok ciddi sermaye girişi olacak

 • 38. yakında avrupalılar savaşmaya başlar

  "eskiden bundan 10 sene önce kardeştiler. fetö'nün tarihini aç önlerine koy. bir gram utanma varsa, hiçbirimizin yüzüne bakamazlar."

  1 rakam, 3 kelimeyi değiştirip, 1 kelimeyi komple sildim, karşıma bu metin çıktı...

  edit:imla

 • 39. 2017 ekonomik krizi

  türkiye büyüyor lafı tümüyle zırvadır--en azından son on yıl için--
  * büyüme kalkınmayı getirmiyorsa,
  * istihdam yaratmıyorsa
  * yüksek katma değer getiren bir ihracat modeli temeli üzerine oturmuyorsa
  * büyüme ile -------- alınan yeni patent sayısı arasındaki korelasyonda nal topluyorsan
  * ar-ge / innovasyon yatırımı sana fantazi geliyorsa, rakamların yerlerde sürünüyorsa
  * %4'lük sahte büyümenin %2,98'i özel tüketimden geliyorsa
  * yüksek nüfus artış hızın afrika ülkeleri ile yarışıyorsa
  * yatırımların büyümeye katkısı 0, xx ölçeğinde ise
  * dış kaynaklı sabit sermaye yatırım yapıp, istihdam yaratıp üretim yapmaya değil--yook öyle bir dünya- sıcak para olarak avdet ediyor, kısa vadeli vur kaçlarla senin donunu kıçından çekiyor ve senin ruhun duymuyorsa
  * devamlı zarar eden bir carin var--ve devlet bu kronik zararı sen durumu çakmayasın diye meşhur ''cari açık'' olarak sunuyorsa..halbuki bu ekonomi on yıllardır zarar ediyor zarar!!
  * senin net ihracatının büyümeye katkısı utanç verici bir % 0,28 ise
  * çevrendeki komşu ülkelere olan iharacatın başarılı dış siyaset ( sıfır ihracat, pardon sıfır sorun mu ne boktu?) sayesinde azalma ve sıfırlanma trendinde ise
  * sanayin büyük oranda montaj sanayiiden ibaret olduğundan== ihracatın da büyük oranda ithalata bağımlı ise --büyüme diye sana deli gömleği giydirmişler demektir
  * ekonomik büyümeye sektörlerin katkısı değerlendirildiğinde 4 puanlık büyümenin 0.67 puanı tarımdan, 0.99 puanı sanayiden geldiyse (istersen bir de koreye falan bak bu oranları daha iyi idrak etmek için)
  * toplam faktör verimliliği (tfv) üretkenlik artışının neresinde bir de buna bak bakalım..dur sen bakma, ben baktım= https://www.researchgate.net/…igin=publication_list (türkçesi= tfv:eksiye döndü)
  ** tek görevi kurumların harcamalarını kamu adına denetlemek olan sayıştay (yargıtay ve danıştay ile beraber üç önemli sacayağından biridir) neden artık hükümeti-kamu kurumlarını d e n e t l e y e m i y o r???raporlar mecliste görüşülmüyor?sen büyüyesin diye mi?
  http://www.sayder.org.tr/…i-bir-yaziyla-uyarmis-897
  ** büyümenin cacık olduğu bak nerden belli a-) merkez bankan seksen defa yıl sonu dolar kuru ve enflasyon beklentisini -yukarı doğru--revize ediyor b-) hükümetin açıkladığı ovp'ler deki tüm rakamlar -en başta büyüme- hayal aleminde geziyor, onlar da seksen kez-- aşağı doğru-- revize ediliyor..itibar mı? güldürme
  ** global likiditenin bol olduğu ortamda sıcak parayla hormonlu domates gibi şiştin! gerçek bir büyüme falan hak getire-- kalkınamadın! anla artık...
  ** kamu ihale kanunu 163 kez neden değişti bir sorsana, merak etsene?sen büyüyesin diye mi? http://www.cumhuriyet.com.tr/…klara_zemin_oldu.html
  ** bu sahte, zahiri büyüme dahi ne acı ki sri lanka, bangladesh, uruguay, peru, argentina, ghana, ındonesia, philippines gibi bir çok ülkenin gerisinde kalmıştır devr-i ampulde: http://rodrik.typepad.com/…kish-economic-myths.html

  ***halihazırdaki nüfus artış hızı çerçevesinde türkiyenin yılda %4-4,5 civarında büyümesi ile ancak işsizler ordusuna yeni neferlerin yazılması önlenebilir. fakat %4'ler ile işsizlik zerre azalmaz.çünkü analar mütemadiyen doğuruyor.hem de çok yüksek oranlarda doğuruyor (birleşmiş milletlerin ilgili utanç tablosunu buraya aktarmaya gerek duymuyorum)
  özet= seni büyüyoruz diye kandırdılar yavrum
  edit büdüt: bu yazıyı aylar önce yazdıydım..daha o zamanlar türkiye cumhuriyetindeki '' suriyeli nüfusu'' mevzusu tevatür halindeydi. ülkeye bindirdiği yük ''sadece 8 milyar dolar'' formülüyle açıklanageliyordu.
  __2017 yılı 15 mart itibarıyla tc'deki suriyeli nüfusun son durumu=
  4,5 milyon toplam nüfus / 1,2 milyonu 0-18 yaş / ve çok yüksek nüfus artışı.
  fakir ve darboğazdaki türkiyeye bunun ekonomik, demografik, kültürel, sosyolojik vs vs bedeli kesinlikle korkunç olacak
  **türk atasözü: ayranın yok içmeye, tahtırevan ile gidersin....

 • 40. josep guardiola

  "barcelona'nın başına ben geçsem, ben de şampiyon yaparım." savını 2017'de de bir kez daha katmerlediği için kendisine teşekkür ederiz.

 • 41. hollanda'dan alınan 40 ineğin sınırdışı edilmesi

  bu ülkede yabancı dil bilmenin bir lanet olduğuna iman etmeme sebep olan hareketlerden bir başkası.

  olm yapmayın lan. yapmayın. el alem neler diyor, nasıl alay konusu oluyorsunuz, nasıl moron muamelesine maruz kalıyorsunuz siz görmeseniz, anlayamasanız da biz görüyoruz, okuyoruz, anlıyoruz.

  mecbur muyum lan ben sizin yüzünüzden elalemin en pespaye avrupalı hödüğüne alay mevzu olmaya ?

 • 42. geert wilders

  gençlik dönemine ait bir fotoğraf:

  http://vignette1.wikia.nocookie.net/…20120806221046

 • 43. survivor all-star 2018

  ünlüler: atakan, ilhan mansız, adem kılıççı, nihat doğan, nihat altınkaya, pascal nouma, sema apak, merve aydın, nagehan, özge ulusoy, ebru destan, serenay.

  gönüllüler: turabi, hilmicem, ogeday, semih, erdi, taner tarlacı, tuğçe, müge, taçmin, sahra, damla, berna.

  bu kadroyla çekilsin dünya genelinde 7.5 milyar insan izler. ama öyle küfüre kavgaya ceza vermeyeceksin, kızlar şortla yarışmayacak. sex dahil herşey serbest olacak.

  edit: ünlü erkekler güçlü olmuş. biraz entrika katalım, nihat altınkaya yerine hakan hatipoğlu olsun.

 • 44. kemalist esnaftan alışveriş yapmama kararı almak

  çok uzun zamandır uygulamada olan karardır. ilk uygulamaya başlayanlar 90ların başında yapılanmasını hızlandıran fetö ve onların her daimi işbirlikçileridir. kemalist olarak adlandırılabilecek esnafın bu kadar az kalmasının ve arkadan gelenlerin esnaflığı tercih etmelerinin az olması bu sebeptendir.

  ben kendi adıma konuşursam, ankara'da yaşadığımız dönem, annem mahalle terziliği yapıyordu ve giden gelen her fetö destekçisinin, muhafazakarın, "o esnaftan alışveriş yapmasan iyi olur" propagandasına maruz kaldım/kaldık. yine aynı dönemde fetönün meşhur, "atatürk gömülürken toprak kabul etmedi", "abim askerliğini anıtkabir'de yaptı geceleri ağlama/çığlık sesleri duyuyormuş" propagandalarının da ayyuka çıktığı dönemlerdir.

  daha o dönemde toplumda kamplaştırmayı başlatan fetö ve onlara bugün nefret kusan bir dönem ki işbirlikçileridir. toplumun daha büyük kısmı kemalist esnafı ancak kendi çöplüğünde boykot eder, e orada zaten kemalist esnaf yok. ama kemalist çöplüğünde çok fazla akpli esnaf var. boykot edeyim derken bunu da unutmayın.

  bu kararı bugün aldım diyen akp'li yalan söylüyordur, boş yapıyordur. ayrıca akpli esnafı neden boykot edeyim diyen de gerizekalıdır.

 • 45. elenmeye hazır mısınız beşiktaşlılar

  mesajını aldık dostum.
  biz elenmeye hazırız.
  peki ya sen?
  sen, güçlü bir türkiye için, yiyeceğin küfürlere hazır mısın?

 • 46. 100 verdim ama 96'sını alırım 4 dönersin diyen kız

  100 kere verdikten sonra ancak 69'u alırsın kalan 31 de bana yeter.
  töbe töbe, lan bu nasıl başlık, bu nasıl bir entry, saat kaç oldu, neredeyiz.

 • 47. 2017 kpss ücretinin 425 tl'den 180 liraya düşmesi

 • 48. minik umut'a yardım kampanyası

  hesap numaraları verilmemiş olan kampanya.

  serap tanyeri adına;

  `ziraat iban:` tr27 0001 0019 9653 0923 8250 08
  `garanti iban:` tr17 0006 2001 2690 0006 6840 63
  ziraat bankası
  `usd:` tr0500 0100 0060 5309 2382 5010
  `eur :` tr9700 0100 1996 5309 2382 5009

  doğru mu diye eft yaparak denedim arkadaşlar. eft yapıldı. hesap numaraları doğru. bir de siz deneyin bakalım sizinki de olacak mı?

 • 49. üzülmemek için siyasetle ilgilenmemek

  son 9-10 yıldır hayatımı stabil sürdürmeme yardımcı olan, siyasetin yanına din ve futbolu da ekleyerek fenafillah seviyesine ulaştığım alışkanlık.

  boktan insanlarla dolu boktan bir üçüncü dünya ülkesinde yaşam savaşı verirken bir de milletin derdiyle, dogmalarıyla, varoş sportif eğlenceleriyle kanser olmak istemiyorum. mutluyum. tavsiye ederim.