Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 4 haziran 2019 soylu'nun katıldığı bayram namazı

  twitter yorumlarının ayrı yardığı namazdır.

  "bunlar namazı böyle kılıyorsa kim bilir orucu nasıl tuttular."

 • 2. chernobyl (dizi)

  adamlar olduğu gibi aktarmış hala "anti-sovyet propagandası" diyenler var. eğer yanlış bir yer varsa söyleyin diyelim ki adamlar yalan propaganda yapıyor, yoksa gerçekleri göstermek propaganda olmaz.

  bu başlığa girip türk solunun ortalama zeka seviyesini açık ve net şekilde görebilirsiniz.

  tanım: belegesel tadında hbo mini dizisi.

 • 3. black mirror bayram videosu

  çeşitli şeker, çikolata markalarının duygu sömürüsü dolu bayram reklamlarından çok daha gerçekçi olmuş. bayram olgusunun gitgide yitirilmesi, black mirror üslubuyla vurucu biçimde anlatılmış. böyle yaratıcı işlerin hastayız.

  düzenleme: girdinin ilk halinde yazdığım kreatif kelimesi, yaratıcı ile değişti. türkçe kullanıma özen göstermek lazım.

 • 4. cahil kesimin aşırı anlam yüklediği şeyler

  recep tayyip erdoğan

 • 5. çalışılan pozisyonlar ve maaşları

  aga bu başlık tam ezik "tornasol"ü, mesela bakıyorsun yazmış oraya 5000 dolar maaş alıyorum primler 10 bin yat kat araba verdiler diye, adamın önceki yazdıklarında "kyk borçları silinsin ödeyemiyorum" var. asdadfasd amk ezikleri ya

 • 6. güzel kızları tasvir ederken kullanılan ifadeler

  allah boş zamanında yaratmış.

  erik gibi, at gibi, kısrak gibi, tay gibi, ilik gibi, bebek gibi, kitap gibi, süt gibi ...

 • 7. caddebostan sahilini suriyelilerin istila etmesi

  kendi memleketinde kendini yabancı hissetmek isteyen, çocuğuyla sahilde yürürken kendini güvensiz hissetmek isteyen herkes an itibariyle caddebostan sahile inerek durumu görebilirler. her on türk vatandaşına karşılık yüze yakın suriyeli var.

  para isteyenler, yemek isteyenler, vermediğinizde arapça veya anlamadığınız bir dilde bir şeyler söyleyenler.

  bunun adı kesinlikle ırkçılık değil. ırkçılık diyenin kalbini kırarım.

  edit 1: edebiyle yaşayan hiçbir insana ister suriyeli olsun, ister afgan, ıraklı, pakistanlı, papua yeni gineli olsun kimse bir şey demez, demiyor. insanın doğuştan gelen yaşama hakkına herkesten daha çok saygı gösterdiğimizi düşünüyorum. lakin sürü halinde bölgeleri ele geçirip o ülke insanına rahatsızlık verecek boyutta yaşam alanlarını daraltmak, para istemek, taciz etmek dünyanın her yerinde suçtur ve hoş karşılanmaz. denemek isteyen varsa gitsin almanya ya da amerika'ya. ne bileyim central park'ta binlerce kişilik türk grubu oluşturun ve parka dağılıp parkta hafta sonu tatilini geçiren amerikan vatandaşlarına yapışın, herkesin masasına gidip yemek isteyin, para isteyin, vermeyenlere fuck you motherfucker diyin, spor yapan kızlara bakıp sikinizi kaşıyın. bakın o amerikan hükümeti sizi ne yapıyor o parkın içinde?

  edit 2: türk milletinden bir bok olmaz diyenlere bugüne kadar hep karşı çıkmıştım. içimde kalan son ümidi de sikip atmayın rica ediyorum. adamlar sırf başlıkta "caddebostan" yazdım diye kin kusmaya başladılar. neymiş efendim biraz da zenginler suriyelilerle yaşasınmış. biraz da siz anlayınmış diye özelden saldırıyorlar. cidden eğitimsiz, boş, teneke insanlarsınız. caddebostan'dan maltepe'ye kadar nereden baksan sekiz km uzunluğunda bir sahil var. anadolu yakası'nda oturan milyonlarca düzgün insan nerede otururlarsa otursunlar bu sahilden faydalanırlar. hafta içi hafta sonu farketmez. ama siz sırf "caddebostan" isminden rahatsız olup insanları pembegöt sanıyorsunuz ya hani. işte o içinizdeki eziklik hissi ile yaşamanıza hiç mi hiç üzülmüyorum. hep öyle kalın. parayı bulup zengin bile olsanız sizin gibilerde bu eziklik hep baki kalıyor. çünkü kalite parayla alınan bir şey değil. sizde kesim olarak kalite yok.

 • 8. her şeyin ilacı olan yegane şey

  öteki taraftan haberler alıyormuş gibi ‘ölüm’ yazanları görmemizi sağlayan başlık.

 • 9. ideal seks süresi

  burda 3 saat reelde 2 dakika

 • 10. an itibarıyla yazarların nerede olup ne yaptığı

  yazlıktayım, deniz gören ve dalga sesi duyulan bir odada sözlükte takılıyorum. mutluyum, huzurluyum. allah herkese mutluluk, huzur versin. amin. iyi bayramlar.

 • 11. erkeklerin ömür boyu sakladıkları kablo dolu kutu

  büyük boy bir poşet olur genelde.ben böyle bir tespit görmedim.tebrik ederim.ne zamandır saklıyorum.

 • 12. 17 yaşında ötenaziyi seçen hollandalı kız

  nezdimde işgüzar bir muhabirin sansasyonel haber peşinde koştuğu izlenimini bırakan haberdir. böyle düşünüyor olmamın iki nedeni var;

  ilki "yasal" ötenazi için hollanda, isviçre vs gibi ülkelere bu prosedürü talep edenlerden ölümcül ya da hayatın olağan akışına engel teşkil eden sürekli acı hissini haiz, genetik veya sonradan gerçekleşen tedavisi mümkün olmayan hastalık taşınmasının yanı sıra ayrıca yine kişinin başka insanlardan bağımsız olarak kendi hayatını idame ettiremeyecek denli yaşlanmış, güçten düşmüş veya sakatlanmış olma şartı arandığını anımsıyorum.

  ikincisi ise kızcağız hakkında kısa bir araştırma yaptığım zaman durumu haberleştiren diğer kaynaklara ilintilenmiş görsellerin büyük bir kısmında sol burun değiliğinden içeriye uzanan ve yanağına bantlanmış olması itibariyle uzun saatler boyu ciğerlerindeki birikmeyi çektiği intibası uyandıran bir hortum görmüş olmam. bu da bende çocuğun genetik kistik fibrozis hastası olduğu düşüncesini doğurdu, doğuştan bu hastalığa sahip olan bireylerin akciğer nakli haricinde 30'lu yaşlarını göremedikleri bilinen bir şey.

  sonuç olarak kuvvetle muhtemel akciğer nakli dışında tedavisi olmayan ve bu yüzden günden güne ölüme yaklaşmasının yanı sıra hayatını yaşıtı herhangi bir çocuk gibi geçirebilmesini de imkansız kılan (kaldı ki çocukcağızın başına gelen diğer iğrenç hadiseler de çocukluğunu yaşayamaması, hayatın acı gerçeklerinin olanca ağırlığı altnda ezilmesine neden olmuş) hastalığından dolayı bu yolu seçmiş.

  ailesi ve/veya durumu haberleştiren muhabirin eksik bilgi aktarımında bulunduğu mutlak, muhtemelen konu ilgi çektikçe bahsettiğim detaylar da haber içeriğine eklenecektir.

  edit: hfcwota mahlaslı suser der ki: "o o burnundaki beslenme için kullanılan bir tüp. (feeding catheter). haberin detayında kızın anoreksiden dolayı hiç yemek yemediği, organlarının hasar gördüğü ve sürekli bu tüp ile beslendiği anlatılıyor zaten. (ben ingilizce bir kaynaktan okudum bu arada)"

 • 13. ekşi itiraf

  epeydir en yakın arkadaşlarımla görüşemiyordum çok yoğun oldukları için. geçende ayarladık, içip muhabbet edelim dedik. içtik ama, içince hiç çekilmiyolar. sazı eline alan bırakmıyo, kimsenin birbirini dinlediği yok. ertesi gün epeydir görüşemediğim biriyle daha oturdum. hani kardeşim gibi birisi. ama oturttu beni karşısına ve anlattı. sahiden artık böyle hissediyorum. insanlar beni karşılarına alıp nasıl bir enkaz olduğuma bakmadan gerekli gereksiz her şeylerini anlatıyor. karşıdan gelen reaksiyon biraz olsun umurlarında olsa yine kabullenmeye çalışırım. ama kim konuşsa yüzlerinden bekledikleri cevabı okuyabiliyorum. güvensizliklerini ve kaldıramayacakları her cevsbı okuyabiliyorum. bomboş övünmelerini, aynı hikayeyi kaçıncıya anlatmalarını sabırla dinliyorum ve her seferinde istedikleri cevabı veriyorum. artık o kadar yoruldum ki bu döngüden. artık muhabbetlerden keyif alamıyorum. paylaşmak istediğim şeyi araya sıkıştırabileceğim bir es yakalamaya çalışıyorum o uzun anektodları dinlerken. esi yakaladığımda da söyleyeceğim şeyin kimsenin ilgisini çekmeyeceği sonucuna varmış oluyorum ve vazgeçiyorum. keyfim kaçıyo ve keyif kaçıramıyorum bile belli etmemek adına. sahiden artık insanlara ve kendilerini bu kadar sevmelerine katlanamıyorum. belki de kendimi sevmememe katlanamıyorum.

 • 14. dolar 5.70'e düşünce sus pus olan eksici

  yeter ki düşsün, zarar edelim önemli değil! ekonomi düzelsin yeter.

 • 15. soylu'yu protesto edenler ekrem gibi pontuslu

  (bkz: recep tayyip erdoğan iktidarı nasıl kaybetti)

  hepsinin tarihe geçtiği sözler ve olaylar dizisi.

 • 16. çok güzel ama korkunç derecede üzücü eserler

  (bkz: kibritçi kız)
  çocukluğumun travması.

 • 17. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  bu başlıkta hep seks muhabbeti dönüyor amk.

 • 18. bayramda istanbul boşalıyor yalanı

  sanırım geç boşalıyor, çünkü bayramın birinci günü daha e-5'ten boğaziçi köprüsü sapağına döner dönmez beşiktaş'a tam 1,5 saatte ulaşabildik. ortaköy'e ise yürüyerek giremedik, çünkü insan kalabalığından ortaköy'de hava kalmamıştı hava!
  düşsek kalsak kimden yardım isteyeceğiz ayrıca? sıra sıra zenci muslimler, afganlar, araplar, suriyeliler, leş gibi tipler! hani nerde türkler?!

  kim uydurduysa götüne sokayım dedirten yalandır. günlerce haber yaptılar istanbul boşalıyor diye. yrrağımı boşalıyor.

 • 19. üstün zekalı olmanın dezavantajları

  başka bir yazısını okumasam da, geçmiş trollük tecrübelerime dayanarak linç edileceğini öngördüğüm yazar. hakaret etmeye başlamadan önce aşağıdaki nüanslara dikkat edebilirsiniz:

  1) tıp okuduğu için kendini üstün zekalı sanan doktorlar ve özellikle tıp öğrencileri ülkemizde mevcut

  2) denklem çözünce matematik zekam var sananlar ülkemizde mevcut

  3) sıralamayı neye göre yaptıkları bilinmeksizin hep en iyisi olduğunu iddia edenler ülkemizde mevcut

  4) kendi ailelerine gözü kapalı bir şekilde inanan, güvenen, saygı duyanlar (bu yazıda baba figürü hariç, ama gerçekte her zaman öyle değil) ülkemizde mevcut

  5) seviyelerine inemediğimiz insanımsılar ülkemizde mevcut

  bonus: burada değinilmemiş bir de nefret dolu, kendini üstün ve akıllı sanan zavallılar mevcut, az önce bana mesaj atan kişi muhtemelen beni aynı zamanda takip ettiğinden belirtsem iyi olur diye düşündüm.

 • 20. hatchback araba kullanıp erkeğim diye gezmek

  (bkz: bi bitmediniz amk)

 • 21. imamoğlu'nu trabzon'da pontuslar karşıladı

  erdoğan'ın partisi ilk defa düzgün bir siyasi politika güdüyor. helal olsun ben çok beğendim. lütfen böyle devam etsinler. ha gayret başkanlık da geliyor.

  imla editi: winnie de po'ya uyarı için teşekkürler.

 • 22. black mirror

  interneti ve elindeki cihazı kullanmayı bilmeyenlerin 5. sezon için yayın saati sorduğu dizi

  al amk 2 saniye sürdü bulmam

  12:01am pdt
  3:01am edt
  4:01am brt
  7:01am utc
  8:01am bst
  12:31pm ıst
  3:01pm cst
  4:01pm kst

  edit: timezone eklendi

 • 23. 5 haziran 2019 ekrem imamoğlu'nun trabzon mitingi

  imamoğlu’nun ekibinin strateji dehası olduğunu gösteren mitingdir. adam bayramda memleketlerine giden trabzonlu, rizeli, giresunlu seçmeni memleketlerine giderek, ayaklarına giderek kazanmaya çalışıyor. muhtemelen dönüp oy kullanmaları için de ikna etmeye çalışacak. istanbul yarışını istanbul dışında da sürdürüyor. hattı müdafaha yoktur sathı müdafaha vardır ve o satıh bütün vatandır anlayışı olduğunu gösteriyor. çok enteresan ve ilginç hamleler bunlar.

 • 24. ak parti'ye oy vermek imanın gereğidir

  iman değil iban'dır o.
  iman olsa yerinde duramazsın.

 • 25. bütün ülkeleri gezen 21 yaşındaki kız

  instagram olmasa bakkala gitmezdi orospu.

 • 26. ljubomir fejsa

  portekiz liginde bu sene bu futbolcunun oynadığı benfica 87 puanla şampiyon olurken, porto 85 puanla ikinci olmuş... yani şampiyonluk yarışı son haftaya kadar kafa kafaya gitmiş ve benfica'nın son haftalarda puan kaybetmemesi gerekiyormuş.

  bu futbolcu, şampiyonluk maçlarının oynandığı benfica kadrolarına bakarsanız:

  34.haftadaki maçta ilk 18'de yer almamış: http://www.livescore.com.tr/…santa-clara/1-2815473/
  33.haftadaki maçta ilk 18'de yer almamış: http://www.livescore.com.tr/…-vs-benfica/1-2815460/
  32.haftadaki maçta 18'de yer almış, 90.dakikada oyuna girmiş: http://www.livescore.com.tr/…ortimonense/1-2815455/
  31.haftada ilk 18'de yer almamış: http://www.livescore.com.tr/…-vs-benfica/1-2815441/
  30.haftada ilk 18'de yer almamış: http://www.livescore.com.tr/…vs-maritimo/1-2815438/

  benfica'nın başarısına bakıp, benfica'dan iyi futbolcu alıyoruz diyen varsa, zeka sorunu yaşıyordur.

  bu adam benfica'nın gözden çıkarttığı, kadrosunda düşünmediği fenerbahçe'ye kakalanan bir adam. nokta.

  geçen seneden gram ders alınmamış, daha kötüsü olmaz herhalde diyenlere ders niteliğinde bir sezon daha yaşatacağız diyorlar herhalde.

  bu adam kim lan? git brezilya'dan herhangi bir birinci lig takımından bir adam al.

  şakşakçılar, transfer görünce gözü dönüp "ovvvv süpper" diyen futboldan anlamayan gevşekler... lan fenerbahçe'yi kötü futbolcuların esiri yaptınız.

 • 27. ekrem imamoğlu

  5-6 yıl sonra "akp nasıl bitti" isimli bir kitap yazılırsa, kitabın ana karakteri olarak göreceğimiz kişi.

  adam o kadar doğal ve birleştirici ki akp'nin kimyasını bozdu. artık en son oy depoları karadeniz insanını bile kızdırmayı başardılar. evet bazı kayıplar yaşayacaklarını tahmin ediyorlardı fakat bu kadar kötü olacağını tahmin etmiyorlardı, yenilgiye alışık olmayan bir oluşumdan bahsediyoruz çünkü yıllarca insanların en hassas değerlerini kullanarak oy topladılar hep böyle olacağını tahmin ediyorlardı ama vatandaşın cebindeki paraya göz diktiklerinde o hassas değerlerin artık pek önemli olmadığı ortaya çıktı.

  akp 7 haziran 2015 seçimlerinde yaşadığı çaresizliği tekrar yaşıyor fakat bu seferki çaresizliğinin dozu çok daha yüksek, omuzlarında çok yük var ekonomi kötü, dış ilişkiler kötü, iyi olan hiçbir şey yok. 7 haziran'daki "iktidar olamazsak ülke batar" gibi bir blörf yerel seçim için pek tutmaz, onu ankara için denediler mansur yavaş başkan olursa faturalarınızı pkk'lılar getirir dediler tutmadığı gibi mansur yavaş'a oy kazandırdı, halk artık tehditle göz korkutmayla oy vermiyor.

  çaresizlikleri artık öyle bir noktaya geldi ki 17 yıllık akp iktidarında görülmemiş bir şey olacak, kendi adaylarının karşısına muhalefet partisinin adayını canlı yayına çıkartacaklar, hem de kimi? binali yıldırım'ı. gemiler yakılmış bu çok net. sonuçlarını 23 haziran'da görecekler, tekrar kaybederlerse yukarda bahsettiğim kitap bestseller olacak.

 • 28. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  bonnboş bir çarşamba.

 • 29. tarihciprofiterol

  intihar etmiş bir kız için "umarım bakire ölmemiştir" diyebilecek kadar karaktersiz, haysiyetsiz birisi.

  (bkz: #90916387)

 • 30. recep tayyip erdoğan iktidarı nasıl kaybetti

  eğer olursa "bize oy vermeyen herkes pkklıdır, fetöcüdür, pontustur, teröristtir, imansızdır" zihniyetinden olacak. bıktım sürekli hakaret işitmekten. aynı cümleleri muhalif biri kurduğunda mahkemeler, soruşturmalar gırla. akparti cenahıysa ettikleri her hakaret sonrası resmen ödüllendiriliyor. yeter yahu. biraz saygı, hoşgörü. bu ülkenin yarısını teröristlikle, dinsizlikle, yunan olmakla suçlamak kimsenin haddine değil. vatanın selameti için ter döküyoruz bu ülkede, lokmamızda haram yok.

 • 31. aslanın suratına pasta vuran insan

  insan degil arap.

 • 32. ilk buluşmada evin araban filan var mı diyen kız

  daha şimdi bunun muhabbetini yaptık arkadaşla. muhazafakar camiada çok denk geldim. kıza şaka yollu demiştim gerçekten sordu öyle kaldım. soğudum.
  damadım 5 vakit namaz kılmalı diyen bazı aileler erkeğin durumu iyiyse “ evlendikten sonra başlar” diyor.

 • 33. cinsel devrim ateşini eskişehir'de yakıyoruz

  gayet medeni ilk entry'e, gayet seviyesiz 2. entry. türkiye'nin özeti. başka sözüm yok.

  2. enrty'deki kafalar yüzünden gerçekleşemeyecek devrimdir. eskişehir, güzelsin, güzel kal.

  seviyesiz çaylaklardan gelen lüzumsuz mesajlar üzerine edit: iş bu entry, yukarıdaki entry'ler editlenmeden önce, durum bu halde iken yazılmıştır.

 • 34. bireysel silahlanmanın önü açılırsa alınacak silah

  hayaller desert eagle,smith wesson,sig sauer,glock
  gerçekler sarsılmaz,zigana.

 • 35. son kullanma tarihi 14 yıl geçmiş tarçın

  (bkz: ilgi açlığı)

  bu tarz insanlara yapilan tahliller falan milletin vergileriyle ödeniyor iste.

  madem ilgi istiyorsun, serbest cagrisim olarak sunu da birakayim buraya

  (bkz: kaymaz mısın tarçınıma)

 • 36. bodyci erkekler kızları tahrik eder mi sorunsalı

  kas geliştiren bir erkek olarak ben düşündüğümü yazayım, kadınlar doğrulasın ya da yalanlasın:
  aşırı kas geliştirip, kış ortasında daracık t-shirt giyen, ikide bir kaslarını göstermek için şekilden şekile giren erkekler itici gelirken,
  normal ve şık kıyafetler, ceket falan giyen biri vakti gelip o ceketi ya da t-shirtü çıkarıp kaslı ama normal boyutlarda olan vücuduyla sürpriz yapınca çekici oluyor.
  eğer kaslı bir vücudunuz varsa, size 2 beden dar spandex t-shirt giyeceğinize, bedeninize uygun m ya da l pamuklu siyah bir t-shirt, üzerine de bir ceket giyin. bir yere oturup o ceketi çıkardığınızda etkiniz daha fazla olacaktır.
  ya da uzun kollu gömlek giyip, kollarını kıvırdığınızda ortaya çıkan kollarınız meme uçlarınızı belli eden xs beyaz t-shirtten daha çekici duracaktır.

 • 37. balık etli kadın

  balık etli kadını evrimsel olarak severiz, doğurganlık sembolüdür. hele de büyük meme, nisbi ince bel ve geniş kalçayla kombin olursa deliririz zira doğurganlık çağrıştıran en önemli üçlüdür.

  moda dergilerinin sınırlarını çizdiği, toplumun dayattığı o suni kilo standartlarına aldırmayın. öyle bir zayıflık empoze ediliyor ki kadınlara, aynaya baktıklarında "zayıflasam iyi olacak" diye düşünüyorlar. fakat "ideal kadın vücudu" zayıf olmalıdır gibi bir kriter yok. asla yok. hem mühim olan attitude ve kilonun dağılımı zaten. kadın var ki 60 kilodur ama 70'den fazla görünür, kadın var ki 70 kilodur ama 60 gibi görünür.

  kaldı ki kelly brook, monica belluci, beyonce, scarlett johanson, jennifer love hewitt, christina hendricks dünyanın en çekici kadınları olarak kabul ediliyorsa zaten "zayıf kadın, güzel veya ideal kadındır" efsanesi çoktan çökmüş demektir.

 • 38. keşfedilmemiş sağlam sözlük yazarları

  (bkz: kalemi kilicindan keskin olan adam) kesinlikle değildir, neden mi?

  uzun zaman önce çaylak iken efendice içten bir düşüncemi yazmıştım. güzelce bi muhabbet etmek için, lakin erkektim ve av alanı içerisinde değildim, cevap bile vermedi, gördü biliyorum, ama o kadar içten uzun bir yazıyı takmadı bile cinsel başlıklarda bülbüle dönen kardeşimizdir kendisi. gerçi mesele; porno yorumunda bile bülbül olsun o değil, lakin insan'a saygının olmaması acı.

  özet; sözlüğü sadece bayan avı için edebi oynaklıklar örtüsü ile kullanan hiçbir yazar, kaliteli olamaz.

 • 39. chp'nin istanbul adayının ismini bile bilmiyorum

  güney afrika’da keşif helikopterine mızrak atan kabileler bile bu cehalet seviyesinin üzerinde.

 • 40. thy başkanının eşine kırmızı halı serdirtmesi

  wright kardeşler uçağı bulduk diye bu kadar böbürlenmemişlerdir arkadaş.

 • 41. coca-cola şekersiz

  içkimiz kumarımız yok. bi zeromuz var. napppakkk kilo mu alalım.

  akademisyen hocalarımızdan birisiyle diyalogumuz.

  - hocam içebileceğimiz sağlıklı hiç bir şey yok. bak yemeği aldık. ayran içsek uyku yapacak. ne yapacağız .

  - su iç.

  - saygılar hocam.

 • 42. türk imajının iyi olduğu ülkeler

  türkiye ne yapsa pakistan tamam abi çekiyor. benim oyum pakistandan yana.

 • 43. mersin'i suriyelilerin istila etmesi

  peşin edit: burada içimi dökeceğim. biliyorum buna benzer başlıklar var. küfür okumak istemeyen uzaklaşsın. ülkesinin işgalini, ırkçılık ile karıştıran ılık götlüler de az öteye. cebine bu işgalcilerden üç beş kuruş giriyor diye algı kasmaya çalışanlar da uzasın.

  10 yıldır istanbul’dayım. şehir artık o kadar yordu ki eşimle beraber karar alıp işi gücü bırakıp mersin’e döndük.

  bıraktığımız şehir olmadığını biliyorum. yaşanan suriyeli istilası sonrası yaşam standartlarımızın düşeceğini de hesaba kattım. yine de istanbul’dan iyi olacaktır diye kalktık geldik.

  burada durum şu. minibüs veya otobüslerde atiyorum 20 koltuk varsa en az 15 i suriyeli. burada rahatsız olunacak bir şey yok değil mi? var! mersin yıllar önce kavimler göçünü yaşadı zaten. özal politikası ve terör sonrası ırak’tan doğu illerine, oradan mersine binlerce aile geldi. o zaman da şehrin yerlileri arasında yaygın olarak bu vatandaşlarımız istenmedi. sıkıntıları yıllar boyu sürdü. fakat burada hassas olan konu şu, bu kürt nüfusunun bir örf ve adeti vardı. çalışkandı. cesurdu. içinde her millette olduğu gibi uyum sağlayamayanı, kötü işler yapanı oldu ama işin özü bu insanlar mertti! gelelim minibüse. o minibüse bir kadın ya da yaşlı bindiği zaman istisnasız herkes yer verirdi. vermeyen de uyarılır güzellikle verdilirdi. şu an 18-30 yaş arası kanını sktiğimin bu çöl fareleri bağıra bağıra hayvanların dahi etrafı rahatsız etmeyeyim diye dikkat edeceği toplu taşıma aracında göt büyütüyor. kadın mı binmiş, yaşlı mı umrunda değil. bre kahpenin evladı bu ülkenin insanı senin gibi kanı bozuk itleri bile doldurmuş insan yerine koyup misafir etmiş bu mu karşılığın? hadi sen ittin bilmiyorsun. burada medeniyet var onu da mı görmüyorsun!

  neyse tek derdimiz bu olsa keşke. diyelim indin minibüsten gittin sahilde biraz turlayayım dedin. sahil de sahil ha yanlış anlamayın. sanırım ülkenin en uzun sahil boyu mersin’in. orada eşinle, çocuğunla huzur içinde yürüme şansın yok. yine aynı bağırarak anaları skiliyormuşcasına konuşmaları, şakalaşırken bile kavga ediyormuş gibi hayvanlıkları diz boyu. arkadaşlar buralar gerçekten binlerce ailenin huzur içinde en zenginin de en fakirinin de beraber gidip oturduğu yerlerdi. çocuklarını huzurla bırakıp oynattıkları.. şu an orada it sürüsü gibi gruplar halinde ve hiç savaştan gelen mazlum insanların yapmayacağı ilkelliği yaşıyor ve bizlere yaşatıyorlar.

  hadi sahilden de vazgeç kalk git evinde otur. ne mümkün üst katında bir aile. belki yanında belki bir altında. kendimden örnek vereyim burası yazlık bir ev. denize 0 . istanbulda iç içe karşı komşunun odasını gördüklerinden değil. önün uçsuz bucaksız deniz. arkan alabildiğince toroslar. yıllar önce oturan herkes eş dost beraber yiyip içen insanlar. hani sabah akşam it gibi çalışıp yılda bir tatile gidiyorsun ya. kartından çektiriyosun bir sene borcunu ödüyosun hani. inan en 5 yıldızlısında yoktu bu keyif. neyse geldin evine. üstünde kaç çocuğu olduğunu saymaya yorulacağın suriyeli bir aile. o da şanslıysan. mülteci kampı gibi 2-3 aile beraberde çökmüş olabilir tepene. sabahtan akşama kadar aynı sokaktaki gibi bağıra çağıra konuşan bu insan israfları her uyarında tamam diyip iki dakka sonra aynısını yapmaya devam eder. yani yıllarca para biriktirip aldığın o evde bile artık rahat rahat oturamazsın. evinde diyorum bak herkesi ırkçılıkla suçlayan kahpe evlatları! bu adamlara ilk geldiklerinde evlerine ekmek alacak paraları yoktu. yapılanı allah bilsin yeter ama boş konuşurken düşün diye söyliyeyim, ben, komşum yardım etti bunlara.

  sokağa ekmek almaya giderken bile iki tane bu çöl farelerinin birbiriyle ettiği kavgayı görürsün. polis gelse “yallah” diyip dağıtıp döner. bildiğin karmaşa. sen kendi kendine sorarsın. ulan orospu çocukları madem bu kadar erkeksiniz kavga dövüşünüz bitmiyor, neden ülkenize sahip çıkıp orada dövüşmediniz diye. cevabı yine kendin verirsin. kansız bir kitle de o yüzden.

  şimdi gelelim en can alıcı noktaya. yarın birgün bunlardan biri çıkıp sana diklense. sen artık dayanamayıp bu kansız piçin biriyle dalaşsan. ölsen ne olacak? öldürsen ne olacak? ölürsen öldüğünle kalacan aileni üzeceksin. o it kimdir nedir bulunana kadar suriyesine döner. 2 gün sonra başka bir şehrine gelip orada yaşar gider. bulunur diyen gitsin bir elini yüzünü yıkasın. kimin kim olduğu belli değil. suçlu mu, hırsız mı, it mi ursuz mu bilen yok. kandırmayın kendinizi. sen onu öldürsen hayatın kararacak.

  kimse kusura bakmasın olay artık bu noktada. bir ben değil milyonlarca insan bu vaziyette. kaliteli okullarda, kaliteli hocalar ile yetiştirilen bir nesil orta yaşlarına gelmiş.. askerliğini yapmış, bedelli yapmış, vergilerini ödemiş, chp ye oy vermiş, akp ye vermiş.. ve geldiği noktada artık orta doğu çöl fareleri gibi ölmek, öldürmekten bahseder hale gelmiş. bu ırkçılık değil. bu kendini koruma iç güdüsüdür. yarın televizyonda vermediğiniz ama internette çarşaf çarşaf izlediğimiz o suriyeli saldırılarından birine maruz kalmayacağımızın garantisi olmadığından!

  buna sebep olan insanlar maz lum de ğil! bildiğin yediği kaba yapan bir toplum. birinin yüzünde minnet ya da sevgi saygı görsem gidip sarılacam. biz ses çok çıkmasın diye televizyonun sesini açmayan toplum ile kendini yırtarak bağıra bağıra konuşan bu toplum bir arada yaşayamaz! bunları gönderin! bunlar sığınmacılıktan çıktılar. herkes artık farkında. bunlar kendi ülkesinde yaşayamadığı hayatı burada yaşamaya çalışıyor. kural yok. kanun yok. “ben suri” diyip sürekli çocuk yapan bir kitle bu.

  kimse başım belaya girmesin diye bunları bırak uyarmayı, kafasını kaldırıp bakamıyor bile bırakın bu delikanlı milliyetçi ayaklarını. bir gün sana, eşine, ailene biri bir şey yapar o zaman bu işin sonu tahmin edemeyeceğin yerlere gider. bırak boş hümanizm ayaklarını. gel bir hafta beraber yaşayalım ondan sonra yap arap seviciliğini!

  a partisi, b partisi beni şu konuda ilgilendirmiyor. bu artık ülkemin geleceği için farz oldu! kimin yetkisi varsa kullansın artık!

  dün uyardık, bugün tekrar ediyoruz, yarın çok geç olacak! göz göre göre bu ülkeyi, bu kansızlara peşkeş çekmeyin!

 • 44. sensiz yaşayamam diyen sevgili

  kadın erkek ayırt etmeksizin kullananlardan kaçınılması gereken söz öbeğidir.

  bir insan hayatından çıkınca yaşayamayacağını iddaa etmek ve karşısındakine böyle bir değer yüklemek.
  mallık değilse nedir ?

  sonu da şöyle biter muhtemelen.
  ''ve yaşadı...''

 • 45. en güzel oje rengi

  gönül kimi severse onun oje rengi en güzel renktir.

 • 46. stres çarkına dönen 74luk teyze

  ipi kesselermiş daha iyiymiş çünkü teyze zaten pervane hızına ulaşmış durumda bırakın döne döne gitsin hastaneye.

 • 47. s400 meselesini aşmak için harika fikir

  s400 meselesi başımızı ağrıtacak konuların başında geliyor. öyle bi formül bulmalıyız ki hem pirinçten hem bulgurdan olmamalıyız. (bkz: hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin)

  işte müthiş türk zekası burada devreye giriyor yiğidolar. çözüm basit.

  s400'ü şahıs üzerine alıyoruz. yani resmi sahibi türkiye cumhuriyeti değil, taşıma ruhsatlı bir t.c. vatandaşı olacak. nasıl gerekli şartları sağlayan bi vatandaş smith wesson alıp taşıyabiliyor. aynen bu şekilde s400 bataryalarını şahıs üzerine kaydettiriyoruz.

  nato mu sik sik etti? "kardeşim s400 mehmet'in üzerine kayıtlı. t.c. ordusu kullanmıyor. adamda güvenlik takıntısı var hobi diye almış amk" diyoruz.

  trump mu bi şey dedi? "trump kardeşim, adam almış amk. burası demokratik bi ülke. o yüzden karışamayız. biz almadık ki amk adam almış hayret bi şeysin koca amerika neyle uğraşıyo amk. hadi verin f35leri" diyoruz.

 • 48. antidepresan etkisi gösteren şeyler

 • 49. en güzel seven kadın burcu

  kim bu burcu?
  tanıştır, beni de sevsin.

 • 50. öğrencilerden iban istiyoruz kampanyası

  sözlükte ne kadar çok dilenci varmış amk