Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 16 eylül 2021 eintracht frankfurt fenerbahçe maçı

  ulan nihayet!
  bıktım 3 senedir sivas'tan, antep'ten, malatya'dan.
  farklı bir atmosfere, farklı yüzlere hasret kaldım.

  bu 3 sene içerisinde en çok da;
  "boşver avrupa'yı lig daha önemli - avrupa ligi oyuncuların giderlerini karşılamıyor" diyerek içimizi çürüten orospu çocuklarından tiksindim. bu tarz ergen avuntularından, iğrenç tesellilerden de kurtuluyoruz böylelikle.

  sonuçtan bağımsız, takıma çok şey katacağını düşünüyorum bu katılımın. bizim için uzun sayılabilecek bir süredir avrupa'da grup maçına çıkamıyoruz, bu da kulübün futbol kültürünü kapalı hale getirdi. bir kültür şoku yaşamak lazımdı ve ilk rakibin alman olması epey olumlu. camiayı çevreleyen sisi pusu dağıtacak, teknik anlamda da oyun direncimizi artıracaktır.

  bakıldığında 20 yıla yakın zamandır, avrupa arenasında fenerbahçe'den daha ileriye gidebilen olmadı. bu açıdan da beklenti epey yüksek.

  maça gelecek olursak, kaybedeceğimizi düşünmüyorum. tabii dikkatli de olmak lazım.

  haydi hayırlı olsun. umarım nisan ayını görebileceğimiz bir serüven olur.

 • 2. günaydın cahiliye dönemi adetidir

  ali erbaş'ın işini iyi yaptığını gösteren bir söylemdir.

  şeriatı ilan etme misyonunu, kurbağaların suyunu yavaş yavaş ısıtarak yerine getirmektedir.

  (bkz: diyanetin 4-6 yaş zorunlu kuran kursu talebi)

  günaydın bu arada sayın yazarlar ve sevgili çaylaklar*

 • 3. celal şengör'ün öğrencisine şaplak atması

  bazı hocalar akademik bilgi seviyesi ile başkaları üzerinde ceberut davranışlarda bulunma "hakkı"nın doğru orantılı olduğu kanısına sahip. bu cesaretin kaynağı nedir anlayabilmiş değilim.

  ayıptır be adam! hem pişkin pişkin yaptığın tacizi anlatıyorsun, hem de taciz ettiğin akademisyenin ismini veriyorsun. bu ne dengesizliktir!

  tanım: türkiye'nin en aydın akademisyenlerinden olduğu varsayılan celal şengör'ün kadınları şaplakla terbiye edebileceğine inanması ve bunu eyleme dökmesi olayıdır.

 • 4. abdülkadir selvi'nin yılın gazetecisi seçilmesi

  listeyi sonuna kadar hiç gülmeden okuyabilene yılın akp'lisi ödülü verilmeli.

  ben ilk sırada zafer şahin'i görünce elendim.

 • 5. erkeklerin eve girmeden önce arabada beklemesi

  vallahi bir erkek evde geçireceği süreyi korkunç olarak nitelendirip, günün yorgunluğunu arabada oturarak atıyorsa,

  en kısa zamanda boşanmasını tavsiye edebilirim. bu hayat böyle geçmez.

 • 6. sincan saldırısında polisin izlemesi

  hakkını savunmaya çalışan üniversite öğrencisi, maden işçisi veya çevreci mi ki polis müdahale etsin? ne kadar da düşüncesizsiniz!?

 • 7. kocasını 84 kişiyle aldatan kadın

  bana "tanıdığın 84 kişi say." deseler sayamam valla.

 • 8. togg'un isim koyarken domaini kontrol etmemesi

  az önce twitter'da denk geldim ve inanamadım. milyar dolarlık iş hacmi bu kafayla yönetiliyorsa, işleri çok zor.

  togg, togg.com'u almadan togg ismini duyurmuş. sonrasında da 2004'de kaydedilen togg.com'u almak için dava açmış. gerçekten inanılır gibi değil.

  15 yaşında wordpress ile site yapan bir liseli gence bu case'i sunsanız, size doğru yolu gösterebilirdi. r10'da yer alan hemen herkes bu domainin dava ile alınamayacağını bilir.

  küçücük bir startup olduğumuz halde marka belirlemeden önce wipo, türkpatent, com-net-comtr-org müsaitliğine bakıyoruz. milyar dolarlık yatırım yapanlar, her yerde "markalaşma önemli" diye röportaj veren insanlar daha markasının domainini almayı bilmiyor.

  ülkede iş bilmezlik her seferinde, "yok artık, bundan daha kötüsü olamaz" aşamasını aşabiliyor. hayret ve üzüntü verici.

  kaynak: https://twitter.com/…tatus/1438181886929539076?s=19

  register bilgileri kontrol edildiğinde, haber kolayca doğrulanabiliyor.

  edit: togg.com 5 ocak 2003'te register edilmiş. eksi was here'a uyarısı için teşekkür ederim.

 • 9. 15 eylül 2021 beşiktaş borussia dortmund maçı

  sergen hoca bence takımın bu seviyelerde neyi yapabileceğini çok merak ediyordu. takımı da bu yönde hazırlamaya çalışıyordu. 115 km ve üstü koşabilirsek mücadele edebiliriz demişti. 114.7km koşmuş takım. bence istediğini gördü ve beğendi de. bu maç her ne kadar sıfır puanlık bir maç olsa da bundan sonraki maçlar için çok önemli olduğunu düşünüyorum. bence sergen hoca bu takımın avrupa'da bişeyler yapabileceğine inanmaya başladı. bu maçın en olumlu tarafı bence bu oldu. evet maç içerdeydi ama grubun favorisiyle oynadın. evet 3 oyuncuları sakattı ama senin de 3 oyuncun sakattı. evet goller kaçırdılar ama sen de kaçırdın. nihayetinde mağlup oldun canı sağolsun. ben bu mücadeleyle en kötü avrupa liginde iş yapabileceğimizi düşünüyorum sergen hoca her ne kadar oraya kalmak istemese de bence bugün fikri değişmiş bile olabilir.

  sen 2 konsantrasyon kaybı yaşadın 2 gol yedin. adamlar 2-3 konsantrasyon kaybı yaşadı gol kaçırdı. sen konsantreni savunma yaparken kaybettin adamlar hücumda. şanssızlık burdaydı. savunmada hatasız oynadılar. bence biz de iyi oynadık ama işte 2 uyuma 2 gol getirdi.

  maçı izlerken verilen mücadeleden memnundum. hep aklıma sergen hoca'nın 115 km üstü koşmalıyız sözü geldi. bu söz bence şunu ifade ediyor: hoca takıma bu fizik gücünü yüklemek için uğraşıyor. yeni birçok transferimiz olduğu ve buna bağlı olarak uyum sorunları da olduğu için takım daha tam olarak oturmamış olabilir fakat bence çok çok daha önemli bir problem var. o da türkiye ligi, türk hakemleri ve türkiye ligindeki rakipler.

  fizik gücü antrenmanda ne kadar uygularsan uygula bu gücü maçlarda ortaya koyabilmen lazım. peki bu mümkün mü? ligimiz için hayır. bu maçın hakemi obsesif bir biçimde oyunun akmasını isteyen hakemlerden birisi. oyunu durdurmayı hiç sevmiyor. bizim ligimizde bunun yarısı kadar yönetim olsa çok şey değişir idda ediyorum. anadolu kulüpleri yerden kalkmıyor. tempo ne kadar yükselse o kadar yerde yatıyorlar. hakemler de müsaade ediyor buna. bakın pjanic bu maçta bi ara sakatlandı ve tedavi için dahi oyunu durdurmadı hakem. pjanic mecbur kalktı ve oyuna dahil oldu. ligimizde böyle olduğunu bir anlık düşünsenize. ben düşünemedim. çünkü büyük takımlara karşı oynanan maçta yerde anadolu kulübünden oyuncu yatarken büyük takım gol atsa anında orda burda kara gece diye hashtagler açılır. peki istikrarlı bir biçimde hakemler bunu yapsa ne olur? mecburen eksik kalmamak için oyuncular yerde yatmaktan vazgeçer. ligimizde fizik kalite yükselir ve en azından fizik olarak avrupayla boy ölçüşebilir hale bir adım daha yaklaşırız. ama bence hakemlerimizin de işine geliyor oyunu durdurmak. çünkü kondisyonları yok ve oyun durdukça dinleniyorlar.

  bir de bizde hakemler sahada ezilen takımı oyuna ortak etmeye çalışıyorlar çok garip biçimde. sahada ezen bir takım varsa hemen oyunlar durur aleyhe fauller verir ki diğer takım oyuna dönsün. bunu hele neden yaptıklarını anlamak mümkün değil.

  ben sahadaki mücadeleden memnunum. tecrübesizliğin acısını yaşadık. o da çok normal şampiyonlar ligi tecrübe işidir. önemli olan daimi olarak bu lige çıkabilmek. türk futbolunun gelişmesini istiyorsak da formaları bir kenara bırakıp her pozisyonda yerden kalkmayan oyuncuları ve buna çanak tutan hakemleri el birliği ile protesto etmemiz gerekir.

  beşiktaş'ın şampiyonlar liginde gelecek 5 maç için umut vadettiği fakat 2-1 yenildiği maçtır.

 • 10. selçuk bayraktar

  tai’nin yaptığı daha gelişmiş sihalar envanterdeyken niye hep kendisi ve şirketinin sihaları ön planda bir açıklansın da ondan sonra değerlendiririz.

 • 11. ateist olsam hırsızlık yapardım

  "if the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of shit."
  rust cohle
  (bkz: true detective)

 • 12. sincan'da pompalıyla lokantaya saldırılması

  orada polisin de görünmesi trajikomiktir.

  net bir şekilde bir cana kastetme durumu var ve o magandaya etkisiz hale getirilecek derecede müdahale edilmiyor.

  (bkz: polisin zor ve silah kullanma yetkisi)

  emniyete haber verin kimse emniyette değil sözü bu kadar doğru olmamalıydı.

 • 13. togg için domain buluyoruz kampanyası

  ciftlikbank.com sitesinin domaini hala duruyorsa ona transfer edilebilir. çalışma mantıklarını benzetiyorum.

 • 14. 7 eylül 2021 peugeot göral bayi rezaleti

  türkiye’deki tüm araç servisleri leştir çünkü en vasıfsız işçileri ile alıp ucuzdan çalıştırıp eğitmeye çalışırlar. ara müdürler parça çalar, dışarıya parça taşır, çok talep gören orjinal parçaları aracınızdan söküp yan sanayi takar. markalar kendi denetimlerini yapmadığı için işi boku çıkar. ayrıca tüketici haklarımız bok gibi olduğundan her sorunlu ürünü türkiye ve benzeri ülkelere gönderirler.
  bu rezaletlerde bırakılan araçlar için olağan şeylerdir. ben aracımın garantisi bittiği gün açık servise giderim mümkün mertebe başında dururum. aracınızın şeceresini sizden daha iyi kimse bilmez. canınızı ve zamanınızı yüklüyorsunuz bu araca. yolda kalmak bile ekstra stress ve para demek.

 • 15. antalya'da köpek besleyen aileye palalı saldırı

  ön edit: bazıları bana "köpek taparlara o palayı sokarlar" mesajı attı. ne diyeceğimi bilemiyorum. aslında "umarım sende trafikte veya markette farklı bir sebepten dolayı ailenle birlikte palalıların saldırısına uğrarsın" demek geçti içimden, ama demekten vaz geçtim. dünya ne kadar kötü ve kirli bir hal almış burada yazılanlardan görebiliyorum.

  ön edit: saldırıya uğrayan çocuğun 12 yaşındaki bir kız olduğunu öğrendim. saldırıya uğrayan aile sabah altı sularında ifade verirken saldırganlar evlerindelermiş ve hala serbestler. saldırıya uğrayan aile ise hastanede. bölge halkı, beslenen sokak hayvanlarının 30 santimden küçük kırma süs köpekleri olduğunu, daha önce kimseye saldırmadıkları söylüyor.

  ayrıca saldırganlar hakkında başkaları da şikayette bulunulmuş ancak bir sonuç alınamamışlar. yani "köpektapar" kelimesini ağzından düşürmeyen garip kitle, bu saldırganlar her an başka bir nedenden dolayı size de saldırabilir. yav bir insan köpek düşmanlığı yüzünden bir ailenin saldırıya uğramasını nasıl destekler inanın aklım almıyor. bu düşüncedeki insanların potansiyel cani olduklarını düşünüyorum.

  antalya konyaaltı ilçesinde köpekleri besleyen aile dört kişinin palalı saldırısı sonucu yaralandı. saldırganlardan birisi elindeki palası ile 12 yaşındaki çocuğu yaralarken babanın burnunda kırıklar oluştu. caniler saldırıdan önce bulundukları binanın balkonunda silahla ateş ettikleri polis kayıtlarına geçtiği söyleniyor.

  ceza alacaklar mı? hayır. üstelik saldırıya uğrayan kişi bir avukat. bu saldırganların cezasını ancak biz verebiliriz. palalı saldırganın yüzündeki psikopat ifade zaten nasıl bir karakter olduğunu gösteriyor.

  diğer videolarda palalı saldırganın "polis çağırın" diyen birisine "polisinde amına koyarım" dediği çok rahat duyuluyor.

  saldırganların darp ederken görüntüleri

  t24
  cumhuriyet
  odatv

  edit: sevgili ekşi sözlük yazarları, bu başlık gündem olduğu takdirde bu caniler ceza alırlar. yoksa bu caniler başka yerde, başka bir zamanda başka nedenlerle, başka insanlar da saldıracaklar. başlığa destek vermenizi rica ediyorum.

  edit: bu tip saldırılar yalnızca sokak hayvanları için değil, aşağıda bir yazarın belirttiği gibi trafikte de gerçekleşebilir. maalesef bu şehir eşkiyalarına karşı kendimizi korumaktan ve mümkünse kamuoyu yaratmaktan başka çaremiz yok.

 • 16. yüz yüze eğitime ara verme günü tahminleri

  yüz yüze eğitime ara verilmesini hiç istemeyen bir öğretmenim.

  dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. oteller, cafeler, avmler açıkken okul neden kapansın. aşırı mantıklı.

  ancak virüsün de, göt kadar sınıfta, 58 öğrenciyle, kışın camlar kapalı bir şekilde yukarıda saydığımız yerlerden daha çok bulaşabilir olduğunu da kabul etmek gerek.

  ilkokul çocukları 6-10 yaş aralığında. virüs ne, pislik-temizlik haberleri yok. yerlerde sürünüyorlar. çoğu tuvaletten çıkınca düzgünce elini bile yıkamıyor. yere düşen maskesini alıp ağzına takıyor. sıralarda 3erli oturuyorlar. öğretmen duymasın diye dibine dibine girip konuşuyor arkadaşıyla. tenefüste boğuşuyor. çok zor hakikaten.

  tekrar edeyim. uzaktan eğitimi asla istemiyorum, çünkü daha zor. ancak ben de, ne kadar kapatmayacağız deseler de kapanacağını düşünüyorum.

  tüm bunların haricinde, 58 kişinin bir sınıfta ne işi var amk!

 • 17. masterchef türkiye

  hasan’a “sen kazanırsan beni yaz tabağım kötüydü” diyen, emre kendini yazınca “bunu hak etmiyorum” diye emre’ye çemkiren ergenin tekini seyretmek zorunda kaldığımız program.

  ayrıca “hayatta yenemeyeceğin adamlar var, psikolojik olarak tahsin’i yenemezsiniz” dediği tahsin ilk hafta hamza ve burcu karşısında sinirden kaşık fırlattı sağa sola.

  tunahan ve tahsin, yarışmada rakip olamayacakları emre’yi bu şekilde alt etmeye çalışıyorlar ama ne kadar itici ve sahte göründüklerinin farkında değiller.

  iddiaya göre haftasonu odalarına çekilip planlar yapıyorlarmış ama bence odalarına çekilip sevişiyorlar. o vibe’ı alıyorum bu ikisinden.

  son olarak puding kıvamını nasıl kontrol etmedin diye kaptana kızıyorlar ama puding kıvamını da kontrol etmezsin abi, puding pudingtir. puding yapamayacak bir yarışmacı olduğunu düşünemezsin, bu kişi tunahan olsa bile.

  son olarak tunahan’ı ilk eleme etabında salak taklidi yapan zeki biri sanmıştım ama taklit yapmıyormuş meğerse. acı.

 • 18. fiyatı pahalı gelince mağazada uydurulan yalanlar

  asla söylemediğim yalan.
  aa pahalıymış bunlar, vazgeçtim, diyorum direkt.

  alım gücümüz düştüğü için, hatta yoksul olduğum için kimseden özür dileyecek değilim. bunlar beni küçülten, aşağılayan özellikler de değil.

  ülkenin sistematik olarak soyulmasının bir sonucu bu. ben eğitimli ve çalışkan olduğum halde, bir sürü ülkede son derece sıradan olan şeyleri satın alamıyorum. muhtemelen siz de alamıyorsunuz. bu da bizim ayıbımız değil. kaldı ki yoksulluk ayıp değil.

  edit: çok içimden geldi, bi de nazım şiiri paylaşayım.

  "tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da
  hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil,
  bütün iş tahirle zühre olabilmekte
  yani yürekte.

  meselâ bir barikatta dövüşerek
  meselâ kuzey kutbunu keşfe giderken
  meselâ denerken damarlarında bir serumu
  ölmek ayıp olur mu?"

  ben idealimdeki mesleği yaparken az kazanıyorsam ve akp'li/mhp'li belediyelerle iş yapan bazı sınıf arkadaşlarım voleyi vurduysa, benim de şiirlerim var okuyup gönendiğim.

 • 19. erkekleri ağlatan filmler

  hachiko'dur.

 • 20. ali erbaş

  din üzerinden çıkar sağlayan kişi.
  din bezirganı...

 • 21. rıdvan dilmen'in maaşı

  vergilerimizle odenmektedir

 • 22. 16 eylül 2021 aukus paktı'nın kurulması

  uk'in ab'den ayrılmasının etkilerini ab yavaş yavaş hissedecek..

  üç kutuplu dünya'ya doğru gidiliyor belli ki

  türkiye'nin yerini şimdiden belirlemesi ve ona göre dış politikahahahahahah

  anlayan anladı işte.

 • 23. diyanetin sol elle şeytanlar yemek yer fetvası

  sol el ile yemek yiyenleri hedef gösteren diyanet, arınç kuran kursu'nda yaşanan taciz ve skandal hakkında neden sessiz kalıyor merak konusudur?

  olay hakkında detay bilgi için; (bkz: hamama gittiğimizde pantolonunu indir dedi)

 • 24. maske takmanın güzel yanları

  kendi kendine konuşabilmek. bildiğin sesli bir şekilde konuşuyorum bazen, bunu daha önce yapmamamın sebebi, insanların beni duyması değil, ağzımın oynadığını görmesiymiş, zaten kim kimi duyuyor ki bu devirde.

 • 25. samanyolu galaksisi'nden çıkmanın yolu

  şakacı yavşakları moderatörlerin pistten almasını rica ettiğim, mevcut teknoloji ile on binlerce yıl alacak, şimdilik ütopya kabilinde çabadır.

  dünyadan en çok uzaklaşan insan yapımı nesne bir uydu biliyorsunuz adı da voyager. 22 milyar küsür km uzaklaşabilmiş 44 yılda. (1977'de uzaya gönderildi )

  yani şöyle izah etmeye çalışayım. ışık hızı saniyede 300 bin km ve dünyamız galaksi merkezine 8 bin ışık yılı mesafede olduğuna göre, samanyolu galaksisinin de bir uçtan diğer ucuna genişliği 100 bin ışık yılı olduğuna göre, galaksimizden kurtulmak için bir uzay gemisine binersek, aptal matematiğimle 92 bin ışık yılı yol gitmemiz gerekiyor.

  şayet ışık hızına yakın bir hızda ( teorik olarak mümkün, pratik olarak şu an imkansız ) mesela 298 bin km/sn hızla gidebilen bir uzay aracı yapsak bile bu mesafeyi tüketmemiz 92 bin yıl sürerdi. ( biraz daha fazla esasen tam ışık hızında gitmiyoruz)

  teorik fizikçiler, star trek serisinde kullanılan warp motorlarının yine teorik olarak geliştirilebileceğini düşünüyor.

  yani hiç hareket etmeden ışık hızının 10 katına ulaşmanız mümkün. ama bu bile komik rakam neden ? ışık hızının 10 katına çıkarsak, 92 bin yılda gideceğimiz mesafeyi 10'a böleriz, yine geriye 9.2 bin yıl kalıyor. ( warp motoru çalıştırdığınızda uzay zamanı bükmeye başlıyorsunuz, gerektirdiği enerji akıl ve mantık sınırları ötesinde ama teoride mümkün dediğim gibi )

  o sebeple, uzak çok uzak bir galakside .. efsane repliği ile başlayan star wars gibi serileri izleyerek uzayı keşfetme açlığımızı biraz dindirebiliriz.

  evren hiç bir organizmanın tahayyül edemeyeceği kadar büyük ve her saniye genişlemeye devam ediyor.

 • 26. 15 eylül 2021 dövülerek komaya sokulan genç

  üstteki yazar polisi ara 3 dakikada geliyor demiş.neresi orası acaba?

  tabiki polisimizi arayalım aynı görüşteyim ama 3 dakika biraz şey geldi

 • 27. gaziantep denince ilk akla gelenler

  akla gelenler saymakla bitmez gerçekten. sofrasından, kültürüne, kahraman geçmişinden ticaret geleneğine, antik geçmişinden müzik zevkine kadar gerçekten de muazzam bir kent. özal'lı yıllardan bu yana aldığı akın akın göçle hem kültürel hem de mimari özelliğinin çok aşındığı aşikar. suç oranları, gettolaşma, çarpık mimari, iç ve dış göç akını nerdeyse eski antep'ten eser bırakmadı. bu da sayılan meziyetlerin hemen hemen tamamına olumsuz tesir etti. belki bundan elli sene sonra antep denince akla gelen güzel bir tarafını sayamayacak sonraki nesiller. serin bir antep gecesinde derin bir üzüntüyle antep kalesine bakarak yazdığım cümlelerim kendi kişisel tarihime de not olarak kalsın.

 • 28. işten ayrılırken toplu veda maili atan tip

  samimiyetle yazilan iyi niyetli bir tesekkur mesajidir ve ozunde yeni gittigi sirketi ve yeni iletisim bilgilerini eski is arkadaslariyla paylasma istegi yatar.

  yukarida yazan gorgusuzler gibi yontulmamis bir odun olmadigi ve ince bir ruha sahip oldugu icin yuzyuze hic konusmamis, yakin calisma firsati bulamamis olsa dahi bir sirketin yasayan bir organizma gibi her an birbirinin yaptigi isleri tamamlayan ve birbirine dolayli olarak yardimci olan kisilerden olustugunu bilir. giderayak herkese hitaben bir veda notu yazarak calisma arkadaslarina verdigi degeri gosterir ve ihtiyac duymalari halinde ileride iletisim kurabileceklerini bildirmek ister.

 • 29. bill gates

  bu komplo teorisyenleri artık öyle bir beyinsiz ki;
  adamlar binlerce simülasyon, bilimsel veri eşliğinde bir öngörü yayınladığında bunu "ee demek bizi böyle sikecekler" olarak algılıyorlar.

  10 sene içinde istanbul'da deprem olacağı öngörülüp deprem olduğunda da bu dalyaraklar çıkıp amerika'nın haarp ile depremi oluşturduğunu, istanbul'da deprem olacağını zaten bilmem kaç gün önceden şu şu sempozyumlarda ima ettiklerini anlatacaklar.

  neyse ki sizin gibi dalyarakların dünyanın hiçbir geleceğinde söz hakkı yok. olmayacak da. dünyanın geleceği sadece bilimsel öngörüyü ciddiye alan insanların olacak.

  bill gates de %100 haklı.
  dünyada 50 yılda bir pandemi oluyor, ve 2021 yılında olmamıza rağmen bu pandemi karşısında bi sik yemeden duruyoruz ve ilk ilacı 365 gün sonra üretebiliyoruz. bunun tüm dünyaya dağıtılabilmesi bile yıllar sürüyor.

  hayatta kalmak istiyorsak, pandemi koşullarında tüm dünyaya yetecek sayıda aşı üretecek fabrikalar sürekli hazır bekliyor olmalı.

  amerika'nın uzaylılar tarafından istila edilmesi durumunda ne yapılacağına dair her türlü plan ve program var, ancak dünyada bir pandemi çıkması durumunda (ki bu 50 yılda bir olan bir şey. yine olacak), 8 milyar insana kısa sürede nasıl aşı tedarik edileceğine dair hiçbir panik planı yok.

 • 30. sahibinden.com'da 1.250.000 liralık passat

  recep ve ak partisi yüzünden fiyatı böyle yüksek olan araçtır. passatın da vosvogenin de kabahati yok.
  nomalde bu araca orta sınıfın rahatça binebilmesi lazımdı. 20 sene önce düzgün bir iktidar gelmiş olsaydı şuan orta sınıf bmw ye mercedese passat a da binebiliyor olacaktı. 20 sene malı götürenleri, ekonomiyi devletin tüm mekanizmalarını bitirenler, bir neslin geleceğini ve şimdiki hayatını kararrttı.

 • 31. masa başında çalışıp çok yoruluyorum diyen insan

  bizim gibi ortadoğu toplumlarında çalışnak deyince fiziki çalışma anlaşılır. illa kazma kürekle amelelik yapmak gerekir.

  çalışmak masa başında olmaz. illa sırtında yük taşıman lazım, illa minimum beyin aktivitesi maximum kas aktivitesi gerektiren işler yapman lazım.
  bu mantık değişmedikten sonra, masa başında çalışanşar ile dalga geçildikçe bizim sırtımıza daha çok semer vuran olur.

  elin mimarı çizer, bizim ameleler o binayı inşa eder
  elin mühendisi tasarlar, bizim işçiler montajını yapar

 • 32. exxen

  bu exxen logosu niye faketaxi gibi mk, illegal birsey izliyormuşum gibi hissediyorum

 • 33. 16 eylül 2021 temel karamollaoğlu açıklamaları

  adamın dediği şeyleri bir okuyun anasını satayım önce .
  adam yıllardır aynı şeyleri söylüyor . sistem değişsin , meclis güçlendirilsin düşünürüz diyor .
  bu yüzden zaten millet ittifakının tarafına geçti .
  reis bunu kabul etmedi ve etmeyecek .
  tanım : yeni bir şey söylemeyen açıklamalardır .

 • 34. müge anlı ile tatlı sert

  offf sabah sabah iyi güldüm. peşinen söyleyeyim, kürt şakası yapabilirim, annem kürt. hem de bayağı kürt yani. bölüm sonu kürdü.

  "çocuklar türkçe bilmiyor" kısmında anladım, panayır var dedim, sesi açtım. buncağzım da hala blud test diyor. ne blud testi anacım senin hayatını istila ettiler şu an farkında değilsin. erkek kardeşlerin berlin'de dönerci açma planı yapıyor bu hala blud test. ayrıca blud teste de gerek yok. vedat sen kürtsün. çünkü asla memnun olmuyorsun. sesi duyuyor, görüntülü konuşmak istiyorum diyor. bir kürdü asla memnun edemezsiniz.

  ben de arayacağım şimdi vedat'ın kardeşlerinden biriyim diye. 20 kişinin arasında kaynarım. bekle beni berlin.

 • 35. sokak kedilerini besleyen erkek

  şey mey ya da şovmen değildir. ben de besliyorum. hatta bazen yediğim bir şeye bakıyorlar, benim yiyesim gelmiyor, alıp hepsini veriyorum. sadece kedilere değil aynı şeyi köpeklere de yapıyorum.

  aç olmadıklarında zaten gelmiyorlar bile. birkaç lokma bir şey vermek kimsenin erkekliğinden eksiltmez. insanlık ve vicdan meselesi bu.

  şu şeydir ya da şovmendir yorumlarını bir arkadaşım yapsa allah'ıma selamı sabahı keserim. yazık lan size.

 • 36. parfüm olup şişelense satın alınabilecek kokular

  yeni çekilmiş kahve kokusu.

 • 37. norveç + çokça para + aradığın aşk + uzun ömür

  ortadogu + azca para+ aşk günahtır görücü usulü+ allah sevdiği kulu erken alırmış yanına

 • 38. taksilere arap kıyafetiyle denetleme yapılması

  günün en güzel haberidir.

  --- spoiler ---

  taksilere arap turist kıyafetiyle denetim yapıldı, taksimetre açmayan şoför isyan etti: böyle tuzak kurulmaz, hakkımı helal etmiyorum
  --- kaynak ---

  652 lira ceza vermişler. miktar az ama yine de canlarını yakacaktır. bir de "bana tuzak kuruldu" diyorlar. sizin insanlara kurduğunuz tuzaklar ne olacak utanmazlar?

 • 39. bir kadına en çok yakışan şey

  kendi ayakları üzerinde durabilmek. ülkemizde kadının adı silinmeye çalışılırken, kadın dediğin evinde oturur denirken, iş imkanları sürekli daraltılırken: kendini geliştirmiş bir kadın gerçek bir kadındır. güzellik ya da iyi bir fizik de elbette önemlidir. ancak ataerkil bir toplumda bir kadının kendini geliştirebilmesi, ayakları üzerinde durabilmesi kadar kendisine yakışan bir başka şey daha yoktur. selamlar olsun güçlü kadınlara.

 • 40. deniz suyunun mikroskop altındaki görüntüsü

  mikroskop ile evinizi bile inceleseniz böyle birçok şey görürsünüz.

  biz böyle birçok bakteri, virüs, parazit tibi canlılarla bir arada yaşıyoruz. göremediğimiz koca bir dünya var. mesela senin yanına alıp yediğin yiyeceğin üstüne bunlar çıkıyor ve sen de onu afiyetle yiyorsun. yediğini görmüyorsun ama durum bu oluyor.

  iyi ki göremiyoruz o yüzden yoksa delirirdik.

  ek: ayrıca su hayattır. sadece insanlar için değil. suyun olduğu yerde her şey vardır.

 • 41. iş yerine beslenme kabında kahvaltı götüren kız

  bu safinaz bendim. safinaz diyorum çünkü safmışım. yemek parası vermeyen bir yerde çalıştığım yetmezmiş gibi bir de kliniğin sahibi olan doktor getirdiğim yemekleri çok sevdiği için her gün ikimiz için yemek yapıp getiriyordum işe.

 • 42. ersin destanoğlu

  üstüne vurdular denerek horlanmaya çalışan kalecimiz. doğru pozisyon alması, açıları iyi kapatmasıyla alakalı da olabilir bu üstüne vurma olayı ama tabii siz futbol profesörleri daha iyi bilirsiniz.

 • 43. barbaroslar akdeniz'in kılıcı

  tanım : marmara denizi'ni musilaj bataklığına terk eden yetkililerin, (dev bütçe ayırdığı) bir zamanlar akdeniz'de hüküm süren osmanlı kaptanlarıyla övüneceği trt dizisi.

 • 44. fatih terim

  16 eylül 2021 gecesi lazio'yu romanya'dan, championship'ten, erzincan'dan, erzurum'dan, alanya'dan, portekiz sonuncusundan topladığı çoluk çocukla tokatlayan hoca.

 • 45. ev yapacaksan tuğladan kız alacaksan muğla'dan

  "ev yapacaksan pirketten, kız alacaksan marketten"

  ne biçim kasiyer kızlar var lan daşşş gibi.

 • 46. 15 eylül 2021 vodafone rezaleti

  sıklıkla bağlantı problemleri yaşatır, bu tarz paket bitimlerinde haberli habersiz kol gibi geçirir. kurtulacağım az kaldı.

 • 47. dünyanın en eski ve organize yalanı

  biz size döneceğiz” sözüdür.

 • 48. beşiktaş

  ne demişti sergen, şl mücadele etmek için 115 km üzerinde koşmamız lazım.

  dün dortmund ile oynanan maçın verilerine baktım..
  beşiktaş 114.7 km koşmuş, dortmund 120 km koşmuş...

  yani sergen hoca tespiti doğru yapmış ama çözebilecek mi? çünkü maalesef türkiye ligi çok düşük tempoda oynanıyor.. ve futbolcular bu tempoya alışıyor şl maçında rakip 120 km koşunca gücün yetmiyor. türkiye liginde tempoyu beşiktaş 'ın arttırması lazım.. şl seviyesinde koşması gerekiyor.

  dün en çok koşan futbolculara baktım,
  pjanic - 12 km koşmuş birde josef var bizde 12 km koşan.. dortmund futbolcuların hepsi neredeyse 12 km koşmuşken bizde sadece pjanic ve josef! eğer takımın genelinde tüm futbolcular 12 km seviyesine çıkmazsa yani pjanic e ayak uydurmazsa bu sefer pjanic bize ayak uyduracak ve onunda koşu mesafesi düşecektir.

  sergen hoca sorunun nerde olduğunu biliyor. tek yapması gereken pjanic in takıma değil , takımın pjanic 'e ayak uydurması ve 12 km seviyesine çıkması gerekiyor. bunu başarırsa sadece lig değil bu kadro avrupa'da iş yapar.

 • 49. dünyanın en gereksiz kitapları

  daha adil bir dünya m..

 • 50. artık yoruldum denilen şeyler

  kendimi ifade etmek ve anlaşılmamak,bitiriyor beni.