Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. bedelli askerlik

  arkadaşlar şu anda 19. motorlu piyade tugayı’nda (bkz: 19. motorlu piyade tugayı) askerlik görevimi yazıcı olarak ifa etmekteyim. kısa bir izne çıktım. bedelli başlığına bir bakayım dedim. öncelikle bilmeniz gereken bir kaç husus var;

  1-)sevk tarihinde askerliğiniz başlar.15 eylülse sevk tarihiniz 15 eylülde askerliğiniz başlar. ister dışarda ister içerde olun.

  2-) yol izni 1 gün der tam gün kabul eder. yani 15 eylül artı 1 gün yol 17 eylül eder. 2 gün verirse 18 eder. sakın 15’inde teslim olmayın,16’sında da.

  1 gün yol izni olan bir asker 17’sinde teslim olur, 4’ünde çıkar. girerken neden 1 tam gün sayılıyor da 15–17 oluyor, çıkarken 5–3! olmuyor, 4 oluyor diye sorgulamayın. 17’sinde gidin, 4’ü sabahı çıkın.

  3-) alacağınız temel eğitim kimsenin sikinde değil, tamamen “yaptıralım da siktirsin gitsinler” kafasında olacaktır tüm komutanlar.

  4-) bu kargaşanın nedeni seçim manifostaları ve bedelli lobi baskılarının bedelli askerlik yasasının çıkmasını hızlandırmasıdır. hükümetin ve tsk’nın gündeminde böyle bir şey yokken hazırlıksız yakalanmalarıdır. ayrıca askerde evrak işleri haddinden fazladır. kaizen, verimlilik, lean management kelimelerini duyan yoktur.

  5-)bazıları hesaplama yapmış. şu kadar askeri şu kadar celple alsa 5 yılda biter, şu kadar celpte alsa bile 2,5 yılda biter falan diye. devletin sizin bilmediğiniz hesapları vardır. bedelli başvuruları bittikten sonra askerlik sistemi tamamen değişecek, çoğu kışla boşaltılacaktır. şu anda hem bankalar, hem devlet bütçesindeki hareketlilik onların adına olumludur bu yüzden askerlik sistemi gündemde yoktur.

  6-) 21 gün dediğin şeyin 2 günü giderken, 1 günü dönerken yola gidiyor. 1-2 gün giyindirme, revir muayenesi, kayıt falan derken 14 gün askerlik yapacaksınız, buna o kadar takılmayın. şu anda çevremde 320 sayan çocuklar var, psikolojileri bozuk. kimine sigara, kimine iyi nöbet, kimine güzel çarşı, kimine hoş muhabbetle iyi hissettirmeye çalışıyorum. bu söylenmeleriniz dışardan çok komik görünüyor. evet kışlaya hiç girmeseniz daha iyiydi ama kabullenin artık. bi gezip çıkacaksınız.

  7-) sevki gelip teslim olanlar usta askerlerle konuşmayın, görüşmeyin. ya da konuşun, ortama göre değişir. korkmayın eğitimli ve özgüvenli olun. zaten komutanlar iletişime geçmenize müsade etmez. benim tugayıma düşenler, özellikle 2. tabur beni bulsun.

  8-) söylemeyi unuttum, dışarda 3 numara traş olun gidin. gidip orda saç traşı olurum falan diye düşünmeyin. koyun gibi kırparlar, duş falan da alamazsınız. yanlar 2 numara, üstler veya ön 3-4 numara yaptırın 18 gün gider. sakalı çok çıkmayanlar kesinlikle akşamdan traş olun, sabah uğraşmayın. yasak ama komutanın sizi akşam görmesi zor.

  9-)çok önemli! uyku için kulaklık alın. acemi birliğinde hayatımı kurtaran tek şeydi. arkadaşların horlama sesleriyle boğuşurken ben kafayı koyup uyuyorum.

  10-) akıllı tel yok, tuşlu al kapat nizamiyede teslim et, sim kartı sakla içeri sok. sorarlarsa sim kartı postayla gönderecekler vs salla.

  edit: imla
  edit2:ekleme
  edit3: arkadaşlar gelen 50-60 mesaja doğru düzgün cevap verdim lakin aralarda saçma sapan şeyler soran o kadar adam var ki. yok uzun dönemler bizi taramasın, yok akıllı telefonla girebiliyor muyuz? süre hesabını anlatmama rağmen hala o zaman 16-17-18 gün civarı yaparız gibi gerzekçe sorular soranlar var. ben 6 ay askerlik yapan ve 6-12 ay yapan çoğu askerden çok çalışan bir onbaşı olarak(bkz: askerde yazıcı olmak) size yardım etmeye çalışıyorum. izin günümü size harcıyorum. siz de biraz mantıklı sorular sorun.

  şurda yapacağınız bir iki hafta askerlik götünüzden korkmayın.

  edit4:ekleme
  edit5: imla

  edit6: evet tüm bunları öğrendiniz şimdi kışlaya girince neler olacak?

  akşam 4-5 gibi teslim olun. 6-7 gibi yemeğe gidersiniz. kapıdan girdiğiniz gibi başınızda bir çavuş olacak, o gösterecek herşeyi. bu arada çavuş da erdir, komutanım falan demeyin dalga geçerler. sonra koğuşa geçersiniz, sizden önce gelenler yerleşmiştir siz de dolap yatak falan yerleşirsiniz. sonra akşam bi bok yok. sabah 5;30’da kalkar 6’da içtimaya çıkar, eğitim komutanları toplanana kadar beklersiniz. 7-8 ‘den sonra katılış muayenesi, tebellüğ belgeleri ve talimatları imzalama(bayağı evrak imzalayacaksınız), fotoğraf çektirme, giyindirme, künye için bilgi alma, diğer kayıt işlemleri vs başlar. bunlar 2-3 gün bitmez. belki 1 hafta ama siz eğitime yavaştan çıkmaya başlarsınız. önce yürüyüş, selamlama, rütbeler, takım nedir bölük nedir tabur nedir vs. sonra her gün uygun adım yürüme. uygun adım yürümeyi öğrenirken dikkat edeceğiniz temel hususlar davul vurduğunda sol basacaksınız ve dizlerinizi çekerek yürüyeceksiniz, kolları öndekinin omuz hizasına kadar sallayacaksınız, sağınızdaki adamdan hiza alacaksınız. ek olarak tören(kaz)adımı var onu öğrenirken komutanlarınız sinir krizi yaşayacak. ek olarak spor yapacağınız sanmıyorum. 18 günde anca yürüme öğrenilir. spor dedikleri de hayvan gibi koşuyorsunuz, sonra şınav, mekik, barfiks. bence sadece yürüyüş öğretip bi yemin töreni düzenleyecekler. sizi en çok zorlayacak olan şey ise botların vurması olacak. botları çok gevşek bırakmayın sıkıca bağlayın, kalın çorap giyin, akşamları sabunla değil sadece soğuk suyla yıkayın. kamujlar da sıkıntı yok zaten. ayaklarınız isyan edecek hepsi bu. yemekler de şansa kalmış ama genelde güzel ülkede.

  bir de istikamet verirler mi size bilmiyorum. olduğunuz bölükte yürüyemeyen varsa fazla yürürsünüz, marşlarda bağırmazsanız istikamet yersiniz. 1 hafta sonra boğaz ağrılarıyla revire gideceksiniz. onun yerine boğaz spreyi ve pastil götürün giderken rahat edersiniz. orda kısa dönem askerler göreceksiniz, çoğu çavuşunuz olacak onlara bolca su, kola falan ısmarlayın çıkar ilişkisinden değil, mutlu etmek adına. aklıma geldikçe editlerim. lakin istikamet yemek çok zevklidir, adam gibi yiyin. (bkz: istikamet yemek) şu sıralar benim bölüğüm istikametlere doyamıyor. hele geçen gece istikamet yiye yiye gece 12’ye kadar yat kalk yaptık *

  ayrıca;

  (bkz: tören adımı)
  (bkz: uzman çavuş)
  (bkz:harbiye marşı)
  (bkz: çök kalk)
  (bkz: karşımda kapalı düzende toplan marş marş)
  (bkz: dirsek temas aralığı hizaya gel)
  (bkz: tekmil)
  (bkz: yemek duası için kep çıkar)

 • 2. ismet badem

  kemoterapi ile çürümeden, orasından burasından hortumlar sarkmadan, kimsenin tuvalette kıçını silmesine muhtaç kalmadan en sevdiği aktivitelerden birini yaparken hayata gözlerini yummuştur. ışıklar içinde yatsın.

 • 3. yazarların okuduğu en kötü kitaplar

  pucca- küçük aptalın büyük dünyası

  allah belamı vereydi de okumayaydım.yeni tanıştığım bir kızla kitaplar üzerinde uzun uzun konuşmuştuk. sonra birbirimize kitap önerdik. kız “bu kitabı kesin al, çok akıcı, çok beğeneceksin” dedi. ertesi gün gittim aldım. almaz olaydım yahu. zorlama espiriler, saçma sapan yaşantılar. tam bir ergen liseli kız hikayeleri. ulan biz seninle oğuz atay’dan, sabahattin ali’den, hemingway’den bahsetmişiz senin önerdiğin kitaba bak. bir kitaba başlayınca da yarıda bırakamıyorum. zorlana zorlana bitirdim.

  kitap bitikten sonra kız fikirlerimi sordu. senin önerdiğin kitabın aq diyemiyorsun. ya ehehehehe çok eğlendim, o ağda bölümü çok iyiydi hejehejej falan dedim. içimden senin edebiyat zevkini zenciler kovalasın diyorum. kitap üzerine yarım saat konuştuk. sonra kız çantasından serinin 2. kitabını çıkardı. hediye olarak almış. yahu bir insan hediye alınca üzülür mü? gol kaçırmış tsubasa gibi oldum aq. çok teşekkür edip aldım. neyse masadan kalkarken bilerek unuttum kitabı. kız, yaaaaa kitabını unuttuuaauun diyip elime verdi.. kitabı. okuduktan sonra tartışacakmışız. neyse aldım kitabı, okumaya tahammül edemezdim. internetten ordan buradan araştırdım, yorumlara göre vs okudum diyip serinin 2.’sini de hallettik. neyse ki 3.’sünü vermedi. yani kız güzel olmasa çekilecek dert değildi aga. sonra evlendik işte, 2 çocuğumuz var demek isterdim bu çin işkencesi gibi kitabı okuduğum için ama 2 ay sevgili kaldıktan sonra ayrıldık.

  henüz bu leş kitabı okumayan varsa uzak dursun. evlerden ırak.

 • 4. sözlük yazarlarının gittiği en kötü film

  biri inception demiş. gittiği iyi filmleri merak ettim şimdi.

 • 5. hafızam silinse de bir daha izlesem denilen dizi

  (bkz: lost ulan lost)

 • 6. ateistlerin yaşadığı manevi boşluk

  evet bir boşluk söz konusu oluyor. şahsım adına bilim ve sanatla dolduruyorum.

  minibüste öğrenci ücreti alıyorlar, tam diyerek düzeltiyorum.
  bi ara boşluğum oldu, dersaneye gidemeyen öğrencilere özel ders verdim, ücretsiz elbette.
  yoldan geçerken birinin kaza yaptığını, bayıldığını, başına kötü bir olay geldiğini görsem mutlaka elimden geleni yaparım, vicdan var neticede.
  insanlar bir işe karar verdiğinde bana anlatır, motive ediyormuşum.
  çalışmaktan asla sıkılmam, iş yerinde oturduğum dakikaları kar saymam aksine zamanımın boşa gittiğini düşünürüm.
  çoğunlukla gülümserim, en ketum insan bile bir gün bana “günaydın” der.
  kısacası bütün nefret söylemlerinize rağmen ben huzurla doluyum. bi sn ateist mi değilim yoksa?

 • 7. 2 milyon yeni suriyeli müjdesi

  geçenlerde minibüsle giderken polisler aracı durdurdu ve onların değil de benim çantamı didik didik etti. onca suriyelinin bakışları arasında çantamı yere döktüm. gücüme gitti.

  herkes az veya çok bu mültecilerin zararlarını
  görüyor/görecek. ülke git gide yaşanmaz hale gelecek. ne yazık ki yapabileceğimiz hiç bir şey yok.

 • 8. marmaris-datça yolu

  iste sırf sizin gelmenizi engellediği icin bile sevilebilecek yol.

  gelmeyin lan. yallah bodruma

 • 9. 6 eylül 2018 t625 helikopteri uçuş testi

  helikopter yapın, uçak yapın, tank yapın. yapmayın diyen yok. ama yaparken en hayati parçaları ithal edip memlekette birleştirip "tamamen yerli ve milli" demeyin amk. iyi ki bi yerli milli lafını telaffuz etti çobanınız. her fırsatta ota boka yapıştırıyorlar yalan yanlış ifadelerle. ayar oluyorum amk.

 • 10. haklıyken özür dileyen insan

 • 11. 2. dünya savaşının zaman makinesi ile kazanılması

  şu anda bile zırpırt zamanda yolculuk yapan dış güçlerin oyununa geliyor olabiliriz. kazanacakken kaybediyoruz.
  (bkz: bahane hazır reyis)

 • 12. pet şişe karşılığında istanbulkart yüklemesi

  ebata göre para yüklerse bizimkiler makineye damacana sokmaya zorlar..

 • 13. atatürk'ün nutuk dışında eserinin olmaması

  (bkz: türkiye cumhuriyeti)

  edit: gittin boynumu büktün....

 • 14. 6 eylül 2018 kamuda araç tasarrufu

  daha geçenlerde maliye bakanlığında bir arkadaşımı ziyarete gittiğimde iç taraftaki o uzun binanın önünde bir müddet durmak zorunda kaldık. beklerken o arada bir araba gözüme takıldı. çok güzel, muhtemelen r-line donanım bir passat'tı. daha yakından bakmak istediğimde motorunun çalıştığını fark ettim daha sonra da içinde kimse olmadığını. bilin bakalım bu resmi plakalı bomboş araç neden çalıştırılıyordu. tabi ki ülkeyi yemekten doymayan bir zatın götünün keyfi için. hava 30 derece sıcaktı ve paşam yemeğini yedikten sonra sıcak arabaya binemezdi. kimbilir maliye bakanlığının hangi biriminin daire başkanıydı. daha yüksek bir mevkide olacağını hiç sanmıyorum çünkü ondan üstü "passat mı çekeyim yanlarına?" modunda olduğunu çok iyi biliyorum.

  şimdi albayrak bunu yapacağını söylüyor. umarım başarılı bir şekilde uygular ama önce kendi bakanlığında neler dönüyor onu bir halletsin bence.

  bilgilendirdiler beni editi: o pahada bir arabanın maliye bakanlığında, genel müdür, yardımcısı , daire başkanı vb. kadrolarda çalışanlara tahsis edilmediği anca bakan yardımcısı, müsteşar vb. gibi kadrolarda çalışanlara tahsis edildiği söylendi. tüyü bitmemiş yetimin hakkını daha büyük ağalar harcıyormuş yani.

 • 15. çarptığı arabanın camına not bırakan adam

  aynısını ben yaptım 6 sene önce, beyaz bir şahine yandan fazla yaklaşınca sinyalini kırmıştım.

  numaramı bıraktım. adam aradı beni şuraya gel görüşelim diye. gittim, adam meğer ben çarpıp kaçmadığım ve benimle "kim lan bu saf :)" diye görmek tanışmak için çağırmış, para mara da almadıydı zaten *

 • 16. aşk-ı memnu

  kendinden onlarca yas kucuk bir hatunla evlenen bir adam-hani bunu cok yargilamiyorum da, seni cok uzun zaman bekledim diyor ya, kiz zaten 25 yasinda mi ne evlendi senle, naptin 18 yasindayken mi goz koydun ednan? kiz amarigalardayken 2 kisilik arabaya 12 kisi mi ne binmis, sonra tiktin o koske, yedin omrunu kizin hadsiz.
  ustune tum cocuklugunu birlikte gecirdigi, normal insanlarin gercek anlamda abisi gozuyle bakacagi insana asik olabilen nihan-cidden bu cok ciddi rahatsizlik verici, hastalikli bir durum ve tum aile tarafindan alkislandi, karsi cikan matmazel de sanki tek problem behlul'un guvenilmez biri olmasiymis gibi davrandi. kimse de demedi kizim siz kardes gibisiniz, oyle buyudunuz manyadin mi sapittin mi diye. agzina terlikle vurmak lazimdi aslinda da neyse. behlul de cidden kardes gozuyle baktigi nihal ile dugun yoluna girdi, of midesiz gebeş, gözün düşsün ya.
  adnan buna da goz yumdu.

  ailecek mahvettiler bihter'i. her evden, o aileden kacisinda, yine o odaya geri dondugu an var ya, bence top sahneler arasinda aslinda da cok farkedilmiyor.
  tebelleş oldular kiza hep bir elden.
  tebelleşgiller.
  acaba bugunku finalden sonra ilk bolum bu pazartesi midir? cunku neden olmasin.

 • 17. loris karius'un transeksüel bir eskorta yürümesi

  kaleci diye alındı , ithal arda turan çıktı adam .

 • 18. ikinci gezi parkı direnişinin yavaştan yaklaşması

  akaretlerde bacağıma gaz bombası yiyip 1 hafta yürüyememiş biri olarak bildiriyorum, kapıdan dışarı sikimi çıkarmam. ne bok yiyorsanız yiyin, bu ülke için sümüğümü çıkarıp masaya sürmem gezidir bilmem nedir diyenin ağzına vururum tokadı delirtmeyin sabah sabah beni.

 • 19. italyanların starbucks savaşını kaybetmesi

  açılması kaybettikleri anlamına gelmeyebilir.
  bu bir taktik içeri al dayağı at gönder.
  eski bir moğol taktiğini uyguluyorlar.*

 • 20. vücudu direkt etkileyen besinler

  alkol.

  (bkz: direkt)

 • 21. toplumun zamlara tepki göstermeye başlayacağı eşik

  olmayan eşiktir. akp iktidarı ve yandaş/havuz medyası gibi iğrenç medya varken imkansızdır.

  dolar arttı ekonomik savaş diye yedirdiler.
  şimdi ise zamları "fırsatçı" olarak yedirdiler.

  halk zamların iktidar ile, kötü ekonomi ile olmadığını, marketlerin fırsatçılık yaptığına inanıyor. hatta devlete bile karşı geldiğine inanan var.

  yani din ile uyuşturulan, medya ile zehirlenen bir halkın tepki vermesini beklemeyin. tepki verecek bir halk olsa idi zaten yıllar içinde verirdi.

  yahu zammı savunan, ses çıkarmayan bir kitle var. ekmek alamazsa bile "vatan için, ezan için gerekirse ekmek yemeyiz" der bu çomar sürüsü!!.

 • 22. ak partililerin bim'i boykot etmesi

  trajikomik olay. şahane, asıl sorumlular hariç herkesi suçlamaya devam, gerçekten bravo. bu halkı hükümetler elleriyle programlayıp üreterek robot gibi meydana salsa bu kadar olurdu anca.

 • 23. kütahya valisi'nin yazılı açıklaması

  bir açıklama yapması, kendini buna mecbur hissetmesi, halka bunu arz etmesi gerektiğini düşündüğü için kendini takdir ediyorum.

  hiç olmazsa diğerleri gibi halkı iplememe gibi bir harekette bulunmuyor.

  bu da olumlu.

  saygılar sayın vali.

 • 24. ekşici kadınların ekseriyetle kilolu olması

 • 25. yazarların annelerinden duyduğu en ağır söz

  (bkz: sen kimsin)

  ... alzheimer, 2. yılı.

 • 26. kadınların kibar erkeklerden tiksinmesi

  burada kadının kibar erkeklerden hoşlandığına dair güzellemelere ciddi ciddi inanan varsa gidip bir baktırsın.

  kadınların söyledikleriyle yaptıklarının birbirini tutmadığını hala öğrenemediniz mi olm? yukarıda bir arkadaş yazmış ve sonuna kadar doğru. burada bahsedilen erkek, yakışıklı ve statü sahibiyse oyş, çirkin ve statüsüz ise auv. hepsi bu kadar.

  aynı ryan gosling'in romantikliğine ve kibarlığına bayılıp, aynısını sizden görünce tiksinmeleri gibi. twitter'a loris karius yazıp, kadınlardaki ultimate abazalığa bir bakmanızı tavsiye ederim. siz hala kadınlara karşı kibarlıktan eğilip bükülmeye devam edin. hayvan gibi çifte standarta maruz kalıyorsunuz, bilin istedim.

  kadınlar kuralları zayıf adamlara koyarlar, o kuralları da güçlü erkekler için hemen bozuverirler.

  kendinize gelin artık.

 • 27. eşeği de bağlasan o da tıp okur

  bu laf bir kere rahmetli sami zan'a ait.

  başlığı açan rahmetlinin oğluysa işin o kısmını bilemiyorum.

  lafın doğrusu da, "buraya eşşeği de bağlasan o da mezun olur".

  sami zan efsanedir, bilen bilir. ki bu lafı da şu manada etmiştir. sözlerine hep evlatlarım diye başlayan rahmetli "evlatlarım" derdi, "madem buralara kadar bileğinizin hakkıyla geldiniz (yani zoru başardınız), bakın buraya eşşeği bağlasanız mezun olur (yani en azından kendi adıma ben kimseye takmam, geçiririm), o yüzden okulu bitirmeyi dert etmeyin de fırsatları değerlendirin, dersinizi iyi çalışın, yarın mezun olup mecburi hizmete gittiğinizde önünüzde hasta 'bana bir doktor bulun' diye etrafınızdan yardım dilenmeyin".

  parantez içleri bana ait.

  hülasa-i kelam, bu laf doğru, oradan eşşek bile çıkar çıkmasına da, ama mesele eşşek oraya nasıl girecek?

  girebilir mi sizce? şayet girebilir diyenleriniz varsa o zaman siz niye dışarda kaldınız?

  düzeltme: imla.

 • 28. içki içen insanların ahirette vereceği hesap

  ne kadar tuttuysa o kadar hesap veririz herhalde ya, bahşiş de bırakırız mutlaka merak etmeyin

 • 29. cool hastalıklar

  bu başlığın altında okuduklarım sonucunda yaptığım analizleri okumaya davet ediyorum sizleri:
  1: insanlar cidden hasta insan görmemiş ki hala burada bunlarla dalga geçebiliyorlar.
  2: insanlar kendilerini o kadar sıradan ve ezik hissediyorlar ki biri onlara sahip oldukları bir bozukluktan bahsedince bu bile onlara cool geliyor.
  3: insanlar kendilerini o kadar sıradan ve ezik hissediyorlar ki ilgi çekmek için hastayım diye ortalarda gezip bu hastalıkların ciddiyeti ile dalga geçiyorlar.
  edit: aslında olmayan hastalıktır. cool hastalık falan yoktur.

 • 30. metallica'nın en iyi şarkısı

  (bkz: one)
  şarkının atmosferi olsun,solosu olsun bence metallicanın en muazzam şarkısıdır.tabi bas kısılmamış versiyonu dinleyin.

 • 31. türkiye'de müstakil ev kültürünün hala olmaması

  son 3 yıldır müstakil bahçeli ve hatrı sayılır derecede büyük bir evde ev arkadaşlarım ve 2 köpekle yaşıyoruz. 28 yıl ben yaşamamışım diyorum, o derece rahat. insanları üst üste koydular adıda modern hayat oldu, yersen.

 • 32. ekşi itiraf

  hayatındaki boşlukları,
  yeni bir manzaranın,
  yeni bir coğrafyanın
  ya da yeni bir insanın dolduramayacağını bir gün umarım anlarsın.
  umarım kendini bir gün gerçekten tanırsın.
  (bkz: kalıntı)

 • 33. alex de souza vs gheorghe hagi

  hagi dememek kör fanatizmden başka bir şey değildir.

 • 34. 6 eylül 2018 bedelli askerlik celp sonuçları

  birkaç 88'linin idlib sınırına düşeceği sonuçlardır.

 • 35. mutsuzluk ve depresyona iyi gelen şey

  birşey üretmek olabilir. mesela ev yapmak ya da buğday ekmek gibi. sizin çabanızla ortaya somut bişey çıktığında kendinizi iyi ve değerli hissedebiliyorsunuz.

 • 36. evlilikte seksin bitme sebebi

  bence türkiyedeki çalışma şartlarıdır.
  çook eski işimde mesai bitimimden sonrası tam olarak şöyle geçiyordu;
  19:00 işten çık
  19:30 eve gel
  20:30 soyun dökün, yemek ye (o da evde hazır varsa yani) duşa gir
  21:00 duştan çık
  22:00 bir kahve iç, saçlarını kurut, bulaşık yıka, oje sür (çünkü kurumsal hayat) ve uyu

  sabah 06:30’da kalk. 07:15’e kadar hazırlan, 08:00’de işbaşı ve büyük patronun egosunu tatmin etmece.

  o dönem “allahım iyi ki evli değilim” diyordum ve saat 22:00 olunca değil aşk meşk, odanın ortasına meteor düşse parmağımı kıpırdatacak halim kalmıyordu.
  maalesef çoğu şirket/kurum bu sistemle çalışıyor.
  sabah 6’dan beri ayakta olan insanda değil şehvet, yaşam enerjisi kalmaz.
  bence evlilikte, evlenilen kişide veya duygularda bir defo aramak yerine evvela o kişinin yatağa girene kadar gününün nasıl geçtiğine, ne kadar tükendiğine, kendini dinlemek için bile yarım saati olup olmadığına bakmak lazım.

 • 37. tek gecelik ilişki yaşayan kadın

  mesaj beklediği kadınmış. ulan gelen kişi trans çıkar da seni siker umarım.

  büdüt: -da fetişisti.

 • 38. bir cümle ile aşk

  oğuzcuğum atay çok güzel anlatmıştır:
  "kendimle konuşurken bile onun hoşuna gitmeye çalışıyordum"

 • 39. türk kızlarının gecelik yerine pijama giymesi

  şakalaşırken hamile kalmamak için

 • 40. kırşehir bld. başkanının işe bisikletle gitmesi

  (bkz: bmx mi çekeyim yanlarına)

 • 41. yazarların fenerbahçeli olma hikayeleri

  mezar taşında fenerbahçe arması olan bir babanın evladıyım ben. yani fenerbahçe benim için hem babamdan kalan bir miras, hem de onun bana son vasiyetidir. benim fenerbahçeli olmak dışında başka bir şansım hiç olmadı.

 • 42. ankara'da yaşanan yasak aşk cinayeti

  vicdansız orospu çocuklarının haberidir.
  eve gelen kocanın suçu ne?
  orospu karı, madem yarak sevdalısısın ayrıl kocandan ne bok yiyosan ye.
  adamı da hapishanede sikerek öldürürler umarım.
  orospu çocukları.

 • 43. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  bu dertleşme işleri ekşide pek gitmiyor. çünkü herkes dertli, adama dert anlatayım diye yazıyorsun, 2 cümle ettikten sonra " ben de neler yaşamıştım bak dinle" deyip kendi hayat hikayesini anlatmaya başlıyor. kardeşim merak etmiyorum şu an senin hayatını da diyemiyorsun tabi...

  aldı verdi hesabı olmadan bu iş için en uygun yer dünya sözlük, en azından samimiyet var. uludag da eskiden iyiydi ama artık boku çıktı.

 • 44. 6-7 eylül olayları

  ıstanbul'u anadolulu talanina acmis, bugun buyukada'ya gunubirlik gelip plastik posetlerini, bebek bezlerini, ayran siselerini cop tenekesi dururken yolun ortasina atanlara istanbul'un tasini topragini, muzigini, denizini, kulturunu, ince ruhunu yem etmis olaylar.

 • 45. beşiktaş'ta 12 milyon euro'ya satılan yalı

  diğer taraf diye bir olayın olmadığı siktiğimin dünyasında kimisi elindeki 30-40 yılını bu manzaraya uyanarak, kimisi de apartman boşluğuna bakan nemden çürümüş pencereli odasından, yosun tutmuş beyaz duvarlara uyanarak geçiriyor.

  dinler bu yüzden var işte. herkes uyanabilse yaşadığı hayatın belki de var olmak için tek şansı olduğuna, hiçbir orospu evladı diğerinden daha üst düzey yaşayamaz, yaşatmazlar.

  kim akıl ettiyse insanları allah kitap diye uyutmayı tebrik ediyorum. insanlara eşitsizlik ve kölelik ancak bu kadar güzel kabul ettirilebilirdi.

 • 46. tarım ve hayvancılığı öldürenin köylüler olması

  çalışacak adam olmaması. yazılanlar gayet yerinde tespitler. bir şey daha var o da çalışacak adam yok.

  siz beyler istanbul, izmir, ankara'dan, şehir merkezleri, büyük şehirlerden, avmlerden ayrılamıyorsunuz. lise mezunu olan, eli yüzü düzgün, hapçı otçu olmayan, iki kelimeyi bir araya getirebilen, pkklı ya da suriyeli olmayan pek bir kimse bulamadık. yok yani aylık 3 4 bin lira, barınma, yemek, faturalar vs her şey dahil çalışacak adam yok. suriyeli ile pkklı geliyor anca. türk genci avm avm gezip, büyük şehirlerde kız peşinde sürünmek istiyor.

  halde, depoda çalışacak ya da hayvanlara bakacak adam yok. olmadığı için iş büyütemiyoruz. çünkü kimse gelip küçük bir kasabada ya da şehir dışında yaşamak istemiyor. sözde herkes doğa sever, betondan bıktı. yok öyle biri.

  çalışan, şehirden çıkan için çok güzel ekmek var. siz şehirde köle kalmayı taşrada rahata tercih ediyorsunuz. bana hava hoş. kimseye de acımıyorum zaten.

 • 47. konya dünyanın teknoloji üssü olabilir

  (bkz: silikon yaylası)

 • 48. 6 eylül 2018 ermeni çetelerin idlib'e girmesi

  (bkz: jeopolitiğin battle royale haritası ortadoğu)

  fırsat bu fırsat. dünyada ne kadar gereksiz untermensch varsa hepsini idlib'e yollayıp birbirine kırdırmak lazım. meksika'lı karteller, balkan çeteleri, doğu avrupa mafyası, somali'li korsanlar, dünya tarihine ismini bok harflerle yazan kim varsa. hepsine gopro takıp, uçaklara bindirip, hadi yallah diye idlib havasahasında paraşütle uçaktan atmak lazım. sonra da ver elini canlı yayın player untermensch's battlegrounds. köşeye de canlı dünya ortalama iq'sunu vereceksin dolar euro gibi, an be an bu haşereler eksildikçe artmasını seyredeceğiz. hem sırf çerez satışlarıyla küresel ekonomi kalkınır, fındık sayesinde karadeniz adeta bir laz wakanda gibi olup çıkar.

 • 49. insan ırkının çöküşünü başlatacak olay

  hidrojen bombası. patladığı an abd, rusya, çin, iran, ırak, bulgaristan yok olacak. türkiye ise etkilenmeyecek çünkü rte sayesinde manevi titanyum zırha sahibiz

 • 50. #mültecibereketiylegelir

  akp'lilerin evlerine dağıtın o zaman bereket olsun hepsine.

  bir hashtag.