debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 1 ekim 2017 beşiktaş trabzonspor maçı

  yanımda şiliden gelen bir eleman var. sili bayragi var elinde kamera çekerse hemen yanındaki benim :))
  konuşuyok çat pat ingilizcemle. adam istanbul'a gelmiş, medel için de maça gelmiş. çekirdek verdim bi avuç, hepsini ağzına attı. dur napiyon dedim aq, bogulacan gurbet elde. gösterdim nasıl çitlendigini, hemen kavradı adam. zaten mühendismis, uyumu kolay oldu. böyle şeyler işte.

 • 2. furkan bölükbaşı

  şu an harıl harıl meltem bankonun telefon numarasını arayan araştırma görevlisi.

 • 3. lord eddard stark

  sözlükten bir avukat ön ayak olursa, sözlükteki atatürk'ü aşağılayıcı yazıları kapsamında pazartesi suç duyurusunda bulunacağım, keza üniversitesi ve öğretim kadrosuna da e-mail ile bilgilendirme geçeceğim.

 • 4. 1 ekim 2017 katalonya bağımsızlık referandumu

  biraz da nedeni hakkında bilgi verelim.

  öncelikle katalonya denilen bölge neresi?
  http://img1.aksam.com.tr/…140920171518310745223.jpg
  aha burası. ispanya'nın fransa'yla olan sınırının akdeniz kıyısında çok da büyük olmayan ama aslında coğrafi özelliğine baktığımızda bağımsız bir ülke olarak bölünmek için çok isabetli bir yerde.

  neden katalanlar ispanya'dan ayrılmak istiyorlar ve bağımsız bir cumhuriyet kurmak istiyorlar?

  aslında bunun uzun bir tarihi var. 300-400 yıl önce başlayan din savaşları, çatışmalarla birlikte 1700'lerde katalonya prensliği savaşı kaybedip ispanya krallığına boyun eğip onun egemenliği altında yaşamaya başlıyor. o gün bugündür adamların içinde tam bağımsızlık zaten bir ukte. bunun yanında bu 300 yıllık süreçte katalan milleti asimile edilmeye çalışılıyor. bunlar da katalanların içten içe bilenmesi için önemli etkenler. ama asıl mevzu bilirsiniz ki hep biraz da paradır, bugün ispanya'nın ekonomik durumu yunanistan'dan ve italya'dan sonra avrupa'da en kötüsü. ve ispanya'nın biraz da ayakta durmasına sebebiyet veren, en zengin, en girişimci bölge de katalonya bölgesi. katalanların ispanya'nın gerisinin onların kazançlarıyla, vergileriyle, çalışmalarıyla geçindiğine inanmaları çok olası, pek yalan da değil gibi. ayrıca adamların kendilerine has dilleri var, kendilerine has kültürel farklılıkları var, kendi tarihleri var.

  ispanya hükümeti haklı mı? referandumun durumu, gelecek?

  ispanya vakti zamanında meclisin %50'si referandumu onaylarsa böyle bir bağımsızlık referandumu yapılacağını söylemişti. meclis referandum kararını geçirdi ama bu sefer de başbakan anayasa mahkemesine götürüp, 2-3 hafta önce referandumu askıya aldırttı. referandumun durumu? işte köşe kapmaca. ispanya bölgeye binlerce polis gönderdi. okullar polisler tarafından işgal edilmesin diye aileler dün geceden okullara girdiler, oy pusulalarına el konuluyor, millet yazıcıdan çıkartıyor. bir yandan da üniversiteliler protestoda, meydanlarda. oy kullanma haklarını istiyorlar. tam bir curcuna. gelecek? katalonya bağımsız bir cumhuriyet olacak. yıllardır barcelona'lı kimle tanışsam where are you from? sorusuna katalonya cevabı aldım. inançları ve istekleri var. belki bu yıl değil, ama sonunda meclis karışacak, avrupa birliği yüksek mahkemeleri işin içine girecek, referandum yapılacak. ezici çoğunluk ayrılmak isteyecek ve haritalar değişecek. ülkelerin tek tek katalonya'yı tanıdığının haberlerini alacağız. şanssızsak tayyip, katalonya başbakanını arayıp tebrik edecek vs.

  bir şekilde tarihe tanıklık ediyoruz. ispanya yıllardır hepimizin duyduğu göz önünde olan bir ülke. madrid, barcelona, belki bir çoğumuzun vaktinde ziyaret ettiği yerler. aramızda orada yaşayan, yaşamış, okumuş, değişim öğrencisi olmuş ve orayla daha derin bağlar kurmuş olanlar var. ve şimdi veya yakın zamanda ispanya dediğimiz yer iki ülke olacak. bu süreci 21. yüzyıl teknolojisiyle, anlık video/foto'larla, anlık haberlerle takip edebilmek heyecan verici.

 • 5. b1916

  pazartesi gel başla lan.

  edit: kapı çaldı, gelmiş. "abi adını adresini çözdüm geldim, boşuna pazartesiyi beklemeyeyim" dedi.

 • 6. lord eddard stark'tan ifşalı basın açıklaması

  bu basın açıklamasından gördüğüm furkan'ın artık ifşa olduğundan olsa gerek terbiyesizlik yapmadan medeni bir şekilde yazmayı keşfetmiş olmasıdır.

  aferin furkancığım böyle adam ol,efendi ol bundan sonra.

  hadi bakalım...

 • 7. furkan bölükbaşı yalnız değildir

  nerede yobaz, atatürk düşmanı vatan haini varsa destek verdiği kampanya. çünkü vatan haini olmak bunu gerektirir.

  not: gonarch ve agnostik ayı dostum uyardılar. bu atatürk düşmanı açık açık yazdıklarıma rağmen utanmamış beni o iğrenç listeye eklemiş.

  bu şeref yoksunu daha öncesinde bana suriyeli işgalciler konusunda yazdıklarım sebebiyle iğrenç şekilde hakaret etti.

  ben de onun başlığına "maaşlı bir arap artığı" yazdım.

  sonra geçen günlerde bu haysiyet mağduru bana mesaj atmış, başlığımdaki entry'ni siler misin, diye. cevap bile vermedim.

  şimdi de açık açık saydırdığım hâlde gitmiş iğrenç listesine beni eklemiş. neden? çünkü şeref yoksunu olmak bunu da gerektirir de ondan.

  ha bu arada, entry'sinde "bazı arkadaşlar mesaj atıp destek verdi" dediğinde listesinde iki kişi vardı. biri kendisi diğeri de ikinci sıradaki. yani kendi kendine mesaj atıp destek olmuş herhalde. hem haysiyet yoksunu hem şizofren sanırım.

 • 8. türkiye kürtlerinin referandum yapması

  kürtlerin çoğunlukta olduğu iller belirlenip batıdaki kürtler de mübadele ile gidecekse yapılması düşünülebilir.
  şahsen ben kürtlerle birlikte yaşamak istemiyorum.
  onların yaşam tarzı ve kültürü halkımızın ahlakını bozuyor.

 • 9. evli erkek abazalığı

  iş hayatına girmemle, böyle bir olayın varlığına inandım. sadece ben değil, diğer bekar kadın arkadaşlarımın da bu tarz evli erkekler tarafından rahatsız edildiğimizi görüyorum.
  benim başıma 2 kez geldi. üstelik, bir göz kırpsam üç kuruşluk parasını, çocuğunun rızkını dökecek olan adamlar... gayet eşlerini severek evlenen kişiler. amma, tek ortak noktaları hayatlarında pek flört yaşamayıp, pek tecrübe edinmeden 7 8 yıl çıkıp evlenen kişiler. abazan kardeşlerime sesleniyorum.
  arkadaşım mal mısınız? karınız benden daha güzel. ciddiyim. bu adamların karıları çirkin falan da değil. gerçi aldatma işleri güzel çirkine baksaydı ne adriana ne de bizim süper zeka avşar kızı boynuzu yerdi.
  yine diyorum bu ülkede bir kadın olarak vicdanım olmasa bu amsalak adamların evlerini barklarını yıkar. kerizlerin paralarıyla hayatımı yaşardım.

 • 10. tankın egzosuna tıkılan tişört inovasyon örneğidir

  bakanın yaptığı alenen vatan hainliğidir! kendi ordusunun zırhlı birliklerini etkisiz hale gelmesine sebep olacak bilgiyi kameralar önünde açıklayan kişi vatan hainidir, derhal yüce divan'a sevk edilmelidir...

 • 11. 1 ekim 2017 talisca'nın attığı tekme

  az tinerle görünmez hale gelen tekme..

 • 12. ekşi itiraf

  kendimize itiraf edemeklerimiz yüzünden itiraf başlığı da içimiz de dolup taşıyor. bazı şeyleri kabullenilip, önce kendimize itiraf ettiğimizde hallolacak bir çok şey.

  en güzel kendine itirafı da sabahattin ali yapmıştır ayrıca;

  "dünyada şimdi onunla yan yana bulunmamamız kadar mantıksız ve lüzumsuz ne vardır acaba?"

 • 13. kız arkadaşın aileyi beğenmeyip ayrılması

  helal olsun dediğim kızdır. kim ne derse desin aileler birbirine denk olmalı. eşimin ailesinden tek okumuş kişi kendisi, gayet efendi, aklı başında biri. ama o bile evlilikten sonra değişmeye başladı, özellikle çocuk doğduktan sonra, ki ben bu adamla 4 yıl aynı evi paylaştım, bodoslama yapılan bir evlilik değil. en basiti ev işlerinin ortak sorumluluk olduğunun bilincindeyken, bir anda baş sorumlu ilan edildim. deist olduğumu bildikleri halde oğlumun sünneti daha doğmadan konusulmaya başlandı; elbette sadece bir defa konusulabilindi, hiç kimse benim adima kararlar veremez. baktılar bana diş geciremiyorlar, benimkini işlemeye başladılar alttan alta farkına vardığımda biraz geç olmuştu. bosanmamiz için neler yapılmamış ki, evde bir sürü hir gür yaşadık bebegimin en güzel dönemlerinde. ailesinin gazina gelip benim huzurumu kaciracak adamdan bana koca olmaz diyerek boşanma davasını açtım. bizim ki o zaman normale dönmeye başladı; ama hala eskisi gibi değildi bir şeyler, ne zaman ki karşı taraf bir aramanın sonunda telefonu açık unutuyor, eşim tüm konuşmaları duyuyor, -ki sadece benim değil kendi arkasından bile neler konusmuslar- o zaman normale dönüyoruz.
  şimdi mi konusulmayan bir erkek tarafı var elimizde, ama insan düşünmeden edemiyor, ne gerek vardı böyle şeylere tüm aile bir arada gülüm balım yaşasa daha iyi olmaz mıydı? oğlum büyük bir ailede mutlu mesut buyuseydi. gerçi ne kocalar var hala 5 yaşında çocuk gibi anasının ağzına bakan, en azından öylesi denk gelmedi diye sevinir oldum, şaka gibi.

 • 14. alvaro negredo sanchez

  galatasaray'in her maçından sonra 7 gol atmış gomis'i eleştiren şahsiyetler negredo'yu gol atamadiği her maç öncesi ve sonrasında övüyorlar.

  sizce de çok garip değil mi ya?

 • 15. 2090'da uyanılsa google'da aranacak ilk şey

  türkiye cumhuriyeti haritası

 • 16. nasıl sevgili yapıyorsunuz

  sevgili yazıp 3169'a gönderiyorum,cebime geliyor.

 • 17. %40 mtv zammının geri alınması

  aslında geri alınmış bir şey yok ortada. sadece tekrar görüşülecek; %60 da yapılabilir *

  işin özü şu; toplumda nabız yoklanıyor bu tip kararlar verilmeden önce. baktılar tepki yok; aynen devam. ama tepki olursa "bakın sizi düşünüyoruz %20'ye düşürdük " denilerek zam oranını azaltacaklar. millet de "oh ne güzel az zam yaptılar" psikolojisiyle ölümü görüp sıtmaya razı olacak. her türlü prim. ama insanımız da dışkısını çıkarmayınca sesini çıkarmıyor maalesef * ; neredeyse "köprünün ortasındaki adam sayısını ikiye çıkarın" diyecekler.

 • 18. kemalistlerin zorba olduğu gerçeği

  orospu çocuğu fethullahçılar rahatsız.

 • 19. kibar insanların kullandığı küfürler

  ne kadar kibar oldukları tartışmalı da olsa marksist jargonun hakaretamiz ifadeleri de bunun alt kategorilerinden birini oluşturabilir.
  (bkz: oportünist)
  (bkz: oportünizme bulaşmış tipik bir orta yolcusun)
  (bkz: revizyonist)
  (bkz: goşist)
  (bkz: komprador)

 • 20. lord eddard stark'ı işinden ediyoruz kampanyası

 • 21. lord eddard stark ifşa olunca ne öğrendik

  (bkz: entry nick uyumu)

 • 22. tuncay özkan'ın linç kampanyası

  onu bunu bırak da kk'yı hedef gösteren " eskiden olsa kafasına sıkardı bilmemneler" twitini niye sildin furkan kardeş onu anlat. hahahaha.

 • 23. meltem cumbul

  ödül vermeye çıkıyosan doğru düzgün verirsin bilader.

  bu tartışılacak bişey değil!

  sana uymuyosa çıkmazsın.

  yok akmış bokmuş püsürmüş!

  bi bitmediniz amk

 • 24. furkan bölükbaşı'nın tehdit edilmesi

  “suç unsuru içermeyen”
  az karakter, az onur, az seref, az iman var ise bu suç unsuru içermeyen söylevleri lütfen cumhurbaşkanımız erdoğan için de söyleyin, hadi atatürkçülere gerçek demokrasiyi, düşünce özgürlüğünü gösterin, az delikanlılık, yürek, onur, şeref var ise hadi gösterin.

  tanım : sözlüğün ikiyüzlü yazarlarından gelen saçma savunma.

 • 25. seyfi dursunoğlu

  yukarıda söylenen lafları, yüzüne karşı söyleselerdi, neden ünlü olduğunu acı şekilde öğrenirlerdi. ekranlarda eksikliğini hissettiğimiz, çok değerli sanatçımızın doğum günü kutlarız. keşke sosyal medyaya el atsa da bir like için haysiyeti yerlerde sürünenlerin, ağzının payını verse.

 • 26. it's not turkey it's spain

  alman polisi g20 protestocularına kafa göz girerken, fransız polisi zencileri öldürürken "burası almanya, fransa değil" falan dediniz mi. amerikan polsini söylemiyorum bile zaten, onlar bütün dünyanın malumu.

  yaa işte, avrupanın hümanizmi, insanlığı hep ılık götlülükten. işler ne zaman sıkıya gelse ne demokrasi kalıypr, ne utanma-arlanma.

 • 27. şaka maka furkan bölükbaşı'nın yakışıklı olması

  (bkz: puşt gibin ibne gibin bişey)

  edit: gaylikle ilgili benzetmeler kaldırıldı. homofobik değilim, bu sözlükte de siyasal islamcılardan başka düşmanım olamaz.

 • 28. çarpıştığı kadını tek yumrukta deviren öküz

  kickboks eğitimlerini masum insanlarda deneyen tiplerden biri.

  zeka geriliği olan bir amcam var. kimseye zararı olmaz sokaklarda dolaşır dolaşır eve geri döner. geçenlerde yine böyle bir öküz amcam yanından geçerken tek yumrukla çenesini kırmış. adamı bulamadık. amcam uzun süre yemek yiyemedi şimdi de ameliyat olması gerekiyor. ne oldu diyorum "karşıdan gelirken bi yumruk attı gitti" dedi. masumlara işleyen elleriniz kırılsın inşallah.

 • 29. galatasaray

  çok salak taraftarlara sahip takım. bugün tribünde adam belhanda'ya sövüyordu ayakta dur diye. işin daha vahimi bunu top her belhanda'ya geldiğinde yapıyor hatta daha da kötüsü "çıkar lan belhanda'yıı, al yasiniiğğğ!!" diye böğürüyordu. kavga etmemek için zor tuttum açıkçası kendimi. salak insana gerçekten tahammülüm yok.

 • 30. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  eskiden burası harbiden güzel insanların, güzel sohbetler ettiği bir alandı.
  gerçekten buranın bile içine sıçtığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 • 31. jeremain lens

  20 dakika içinde krallıktan orospu çocukluğuna kadar düşmüş futbolcu.

  işte efendi beşiktaş helal.

 • 32. direnişi kürtlerden öğreniyoruz

  (bkz: ispanyol kürdü)

 • 33. gelmiş geçmiş en güzel duvar yazısı

  benim gördüğüm en iyi duvar yazısı budur.

  https://hizliresim.com/qpwzqa

  bu yazıyı okuyunca gülenler var ama onlar anlamaz.

 • 34. italyan erkeğinin yakışıklı olma nedenleri

  italyanlara yakışıklı diyen;
  a)hiç erkek görmemiştir
  b)hiç italyan görmemiştir
  c)hiç yakışıklı görmemiştir
  d)amaaan avrupa pasaportu olsun daaa

  seçin birini.

 • 35. artık avrupa fatihi beşiktaş

  asker dağda bir tane nal bulmuş. "üç nal bir at daha bulursam süvari olucam" demiş.

  söyleyeceklerim bu kadar.

 • 36. 2017 malezya gp

  yarış sonunda (bittikten sonra) stroll vettel'in ferrari'sine çarpıp arabayı pert ettirdi. vettel pite sauber'lerden birinin üstünde otostopla gidiyor; ferrari'nin bahtsız sezonunun özeti:)

 • 37. b1916'nın siber suç işlemesi

  b1916 nickli suser lord eddard stark isimli aktrol'ün furkan bölükbaşı olduğunu ortaya çıkardığı için sapıtan ak-davarların ya da yedek hesapların açtığı başlıklardan biri daha. yok öyle bir suç. solda sistematik bir biçimde bu herifi kurtarmak için ortalığı bulandırma çabaları gözden kaçmıyor.

 • 38. pazar günü yapılması en zevkli şeyler

  ev işlerini ve ertesi günün hazırlıklarını erkenden bitirip, tost ve çay eşliğinde belgesel kanallarına dadanmak.

  bi büyük beyaz köpekbalığı olsun, efendime söyleyeyim bi çekiç kafa olsun, 52 hertz balinasının adının geçtiği bi belgesel olsun, angut kuşları olsun, kutuplarda yuvarlanan ayucuklar olsun...

  dışarıda tıngır mıngır yağmurun sesi, üzerimde battaniyem olsun. ohş.

  hoşgeldin 11 ayın sultanı ekim.

 • 39. bitcoin

  "bitcoin'in ne olduğunu anlayan yok" diye ahkam kesip, tek yorumu "bu iş patlar" olan ekonomi duayenleri ile güldüren sanal para.

 • 40. beşiktaş

  1910'da ilk tescil edilen spor kulübü olur, "biz niye tescil alamadık" diye ağlarlar.

  1924'te ilk istanbul ligi şampiyonu olur, "bizim sahamız yoktu" diye ağlarlar.

  1952 yılında milli takım'ın yerine sahaya çıkar. bu onurun nişanı olarak armasına bayrak hediye edilir. "bize niye bayrak verilmedi" diye ağlarlar.

  uefa'ya takım göndermek için 57 ve 58 yıllarında milli lig kurulur, beşiktaş şampiyon olur. "bu şampiyonluklar neden sayılıyor" diye ağlarlar.

  1960'da şampiyon olur, "yabancı teknik direktörle şampiyon olmak kolay" diye ağlarlar.

  1966'da şampiyon olur, "derbi kazanamadan şampiyon oldular" diye ağlarlar.

  1982'de şampiyon olur, "14 yıl sonra şampiyon oluyorlar, utanmadan seviniyolar" diye ağlarlar.

  1986'da şampiyon olur, "averajla şampiyon oldular" diye ağlarlar.

  1989-1992 arasında 3 yıl üst üste şampiyon olur, "şampiyonluk sayısı eşitlensin diye beşiktaş'a yardım ediyolar" diye ağlarlar.

  1995'te şampiyon olur, "galatasaray ve fenerbahçe yarışta yok diye şampiyon oldular" diye ağlarlar.

  2000'de barcelona'yı 3-0 yener, "barcelona eski gücünde değil" diye ağlarlar.

  2003'te şampiyon olur "beşiktaş'ı yüzüncü yılında şampiyon yaptılar" diye ağlarlar.

  yine aynı yıl londra'da chelsea'yi 0-2 yener, "şansa bala kazandılar" diye ağlarlar.

  2006'da ilk süper kupa'nın şampiyonu olur, "galatasaray'ın kadrosu oturmamıştı" diye ağlarlar.

  2007'de liverpool'u inönü stadı'nda 2-1 yener, "liverpool tatile gelmiş" diye ağlarlar.

  2009'da şampiyon olur, "sivasspor'la şampiyonluk yarışına girdiler" diye ağlarlar.

  aynı yıl deplasmanda manchester united'ı yener. "manchester paf takımla çıktı" diye ağlarlar.

  2014'te avrupa ligi grubundan lider çıkar, "grupta sağlam rakip yoktu" diye ağlarlar.

  2015'te liverpool'u eler, "tarihin en zayıf liverpool'u" diye ağlarlar.

  2016'da şampiyon olur, "hakemlerle şampiyon oldular" diye ağlarlar.

  aynı sene deplasmanda napoli'yi yener, evinde 0-3'ten maç çevirir, "bu nasıl şampiyonlar ligi grubu" diye ağlarlar.

  2017'de avrupa ligi'nde çeyrek finale çıkar, "bizim zamanımızda bu turnuva daha zordu" diye ağlarlar.

  2017'de şampiyon olur, "yıldırım demirören'in beşiktaş'a borcu var, ondan şampiyon yapıyolar" diye ağlarlar.

  aynı yıl şampiyonlar ligi grubuna 6 puanla başlar, "bu gruptan da çıkamazlarsa yuh zaten" diye ağlarlar.

  ve beşiktaşlı ağlaklığı diye başlıklar açıp sayfa sayfa entry girerler.

  onlar ağlayadursun, sen daha da yüksel beşiktaş !

 • 41. suriyeliler gitse bile biz onları bırakmayız

  "nasıl olsa türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını ağır vergilerle ezebiliyoruz." cümlesiyle devam etmesi gereken saçmalık.

  ulan kendi vatandaşını ağır vergilerle ezip vatandaşı olmayanlara kendi vatandaşından daha çok imkan sağlayan herhangi bir ülke var mı şu dünyada.

 • 42. furkan eczanesi

  ne gerek var böyle şeylere, adam zaten ifşa olmuş. şu kafa yapısı sivas katliamını yapanlarla aynı işte, imkan ver eczanesini yakarlar.

 • 43. pazar sabahı erken kalkmak için bir neden

  lord eddard stark hakkında yazılanları okumak.

 • 44. 30 eylül 2017 galatasaray karabükspor maçı

  beşiktaşlıyım, galatasaray'ın puan kaybetmesini elbette ki istiyorum ama verilen penaltı penaltı falan değil. o nedenle alınan 3 puan beni bile sevindirdi. hakemle alınan 3 puan ne kadar şerefsizse hakeme karşı alınanı o kadar onurlu.

 • 45. türkiye'de benzinli ve dizel araçların yasaklaması

  (bkz: tamam)mış. amk aktrollü neye komiklik yapacağını bilmekten bile aciz.

  elbette gerçekleşecektir. bu konuda öncü olalım bari amk, zaten akaryakıtımız yok, hiç değilse aynı maliyete şehirlerimizin havası temiz olur.

 • 46. fırat aydınus

  "talisca'nın pozisyonunda talisca tekme atma maksadıyla gelmedi :("

  alper dünkü maçta topa dokunmasına rağmen ayağı rakibin bileğini sıyırdı diye kırmızı kart gördü lan. dalga mı geçiyorsunuz, fanatizm gözünüzü kör mü etti? net kırmızı kart.

  skrtel yüzünü koruyan eline top geldi diye ikinci sarıdan atıldı. pepe'nin eli voleybolcu gibi blok yaptı, sarı yok.

  ali palabıyık hakkında kopan yaygaranın sebebi daha net anlaşılıyor böylece.

  fırat'ı güzel sindirmişler.

 • 47. şişme mont

  sektördeki bazı orospu çocukları tarafından stoklanıp, bunu eritme pahasına zorla mont piyasasının %80’ ini kaplayan ucube. 1000 liralığı ile 10 liralığı aynı görünür. fışır fuşur bakkal poşetleri, mont diye dayatılıyor. isterse içi dinozor derisiyle dolu olsun. bir dönemin sümüklü çocuk montu, bir dönemin apaçi montu, şimdi oldu moda. olmaz mı, 10 liraya mal edip 150 liraya satıyor adam.

  michelin maskotu gibi geziyor millet. eh, en dandiğiyle en pahalısı aynı görünüyor ya; milletin işine geliyor tabi.

 • 48. ali koç'un cumhurbaşkanı adayı olması

  uzan'ların başına gelenlerden sonra ali koç'un asla niyetlenmeyeceği adaylıktır. 30 yıldır ülkeyi sarıp sarmalayan fetö'yü hallaç pamuğu gibi silkeleyenler, cem uzan'nın aldığı %7'den sonra ali koç'a bu fırsatı vermezler. kısa zamanda koç holding'e kayyum şoku gibi başlıkları buradan okuyabilirsiniz.

  herkes işinde gücünde. koç'lar bu milletin zeka seviyesini bildiğinden etliye sütlüye dokunmaz, zaten asgari ücretin az üstünde ücret alan binlerce çalışanı varken adam bu rüyayı neden sonlandırsın?

 • 49. cumartesi gecesi evde oturan ezik ve yalnız insan

  her cumartesi akşamında dışarı çıkmak zorunda hisseden insandan daha gerçek bir hayata sahip insandır. eğlenceli sanılan bir kısır döngüye hapsolmadığının da farkında ve mutluysa ne güzeldir.