debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. kukuyla popo çıkısı arasında kalan enteresan bölge

 • 2. silopi'de 3 gencin sığındıkları evde katledilmesi

  "teröristse yakalar yargılar cezasını verirsin, nasılsa terörist bunlar diye var gücünle evi taramazsın." dedikten sonrasını okumadım.

  he amk teröristler de "teslim ol" deyince hemen teslim oluyor zaten şapşikler, hayvan gibi şi yapıosunuz yaaa aslkfmsalkjflak.

  bu da öldürülen barış kelebeği sivillerden biri;

  https://pbs.twimg.com/media/cnp2mnkw8aavwic.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/cno2ci6wiaa5xxe.jpg

  ne kadar da sivil değil mi? lkdvjdslkflsk

  edit 1: bu ve bu da teröristlerin öldürüldüğü ev, ölü teröristlerin ellerindeki silahlara dikkat, ev tam bir sivil savunma kuruluşuymuş, sonuçta her sivilin evinde bulunuyor böyle şeyler.

  edit 2: "o silahları kesin polis koymuştur yhaaa" diye ağlayan kürt milliyetçileri çıkmış, evet şuradaki kekonun elinde de aslında papatya vardı, polis koydu silahları lksnfökdngsög.

 • 3. türkiye'ye en çok zararı dokunan 3 devlet adamı

  1- başbakan rte
  2- cumhurbaşkanı rte
  3- başkan olamayan rte

 • 4. kadın börek yapmasını bilmiyorsa o aile dağılır

  aman allahım o nasıl bilek,
  olmak isterim yuvana direk.
  bir de biliyorsan yapmayı börek,
  mutluluktan olurum shrek.

 • 5. beyin yakan satılık araba ilanı

  anladığım kadarıyla araba pert ama değil. kayıtlarda otuzüçbinde kaza görünüyor ama araba yirmidokuzbinde. sanırım dörtbin kilometre sonra kaza yapacak.

 • 6. yahudilerin bu kadar zengin olmasının nedeni

  dürüstlükleridir.

  izmir'de kemeraltına gidin, yahudi esnaf dışında bir esnafa denk gelirseniz sizi kazıklama ihtimali %90'dır.

  yahudi esnaf malın kalitesini söyler, ucuz mal istiyorum derseniz ucuzunu çıkarır " ama bu malı böyle kullanacaksın yoksa hemen yıpranır iyi değil bu mal " der, malın kalitesi hoşunuza gitmezse " o zaman acil değilse bekle, ucuz mal almak için paranı çarçur etme, iyisini al uzun süre kullan " der.

  yahudi esnafın dükkanından çıkıp azcık çankayaya doğru seyirtin, girin bir dükkana, mesela telefoncuya, " abicim bu mal yüzde yüz orjidir, distrübitörden kaçırılan mallar ama orji yani o yüzden markası böyle basılmış için rahat olsun " der, kutunun üstünde samsun yazıyordur.

  ahlakı düzgün olan yahudi, esnaf da olsa türkten çok para kazanır, müşterisi devamlıdır.

  ayrıca bu adamlarda ortadoğulu görgüsüzlüğü de bizden daha azdır. iyi para kazanan yahudi esnafta bmw görmeniz zordur ama türk gider hemen 2. el bir bmw çeker altına. yahudi o parayı gider işine yatırır. velhasıl, ellerindeki parayı da akıllıca harcarlar.

 • 7. 7 haziran'da yaşananlar 1 kasım'da yaşanmayacak

  rte'nin açıklamasıymış;

  --- spoiler ---

  tsk ve içişleri bakanlığı tüm tedbirleri alacak. seçim güvenliğiyle ilgili olarak 7 haziran'da yaşananlar 1 kasım'da yaşanmayacak

  http://t24.com.tr/…ar-1-kasimda-yasanmayacak,308012

  --- spoiler ---

  harbi ne yaşandı olm 7 haziran'da. benim bildiğim oy ve ötesi ile akp'nin oy hırsızlığına büyük bir darbe indirildi, sonra hdp barajı geçti, rte'nin başkanlık hayalleri elinde patladı. acaba bunlar mı yaşanmayacak diyor haşmetlimiz?

 • 8. 30 ağustos 2015 pkk'nın bir çocuğu öldürmesi

  tabi ki faşişt devletin suçudur. çünkü asker o yoldan geçmekte geç kalmıştır, bu yüzden o çocuk ölmüştür. apaçık devlet terörü.

 • 9. 30 ağustos 2015 fenerbahçe antalyaspor maçı

  uzatma verildikten hemen sonra antalyalı oyuncunun sakatlanma zamanı;
  https://hizliresim.com/zv5vpz

  sakatlık sonrası oyunun başlama zamanı;
  https://hizliresim.com/adn9rz
  https://hizliresim.com/0k0va8

  fenerbahçe'nin golü attığı frikiğin oluşma zamanı;
  https://hizliresim.com/3aorvm

  he amk hakem, 5 dakikanın üzerine yoktan yere 2 dakika daha oynatı da o yüzden fener yendi. he şike var. ne desem gg olur bu son algı bükücü cinconlulara. hadi şimdi burda algı yapmayı bırakın da gidin kumda oynayın.

  bu arada son olarak, burada trolluk yapan cinconlular, nani'nin döşediği boru da size girsin.

 • 10. avni aker'in fenerbahçeliler'e verdiği tarihi ayar

  1967'de kurulan kulübün 1920'lerde nasıl olup da ayar verdiğini düşündüren ayardır.

  üşenmedim avni aker'in hayatına baktım, adam zaten 1926'da sporla ilgili ilk çalışmalarına başlamış, hadi kulübün geçmişi 1920'lere dayansın diyelim, sen ne ara 1926'da istanbul'da okuduğun okulu bitirdin, beden eğitimi öğretmeni oldun da 1920 yılının mayıs ayına dönüp adama ayar verdin?

  (bkz: atma ziya)

  not: fenerbahçe'li değilim

 • 11. robin van persie

  2 haftadır goldür, asistidir malı ortaya çıkartmış, gölgesinde kedileri konuşturmaktadır.

  edit: https://www.youtube.com/watch?v=xm7zu2b32o8

  çok, çok sevdik anlıyor musun?

 • 12. yerli otoyu bizzat kendim denedim

  zamanında kabataş yalanı için, "o videoyu izledim maalesef gerçek" diyenleri akla getiren, aynı güruhtan başka bir elemanın sözleri..

  arkadaş madem var böyle şeyler, niye çıkarmıyorsunuz piyasaya, nerede milli uçak, kim yapıyor, yerli araba neye benziyor, lan cinleri mi çalıştırıyorsunuz, apple'dan, nike'tan, samsung'dan bile tasarım sızarken sizden niye hiçbir şey sızmıyor?

  anca gaz amına koyim, anca hava..

  inanmıyoruk size..

 • 13. ilber ortaylı

  elalemin entelektüeli gerçekten sömürgeci oldukları için sömürgeciyiz diyor.

  ilber ortaylı ise, orta doğu'da devlet yık yap modeline karşı diye düzmece davalarla ordunun içeri atıldığı ve yerlerine gelen kadroların bölgeye dünyadan islamcı militan akışını sağladığı bir ülkede yaşıyor. hani suriye ve ırak'ta hayatı mahvolan milyonlar filan.

  adam daha bunu algılayamıyor, çıkıyor atar yapıyor sartre o diye. bu ülkenin güya solcusu da böyle mal.

  kafa çalışmıyor, goygoy türetiyor.

 • 14. ben yurdum insanını artık sevmiyorum

  evet artık sevmiyorum. aslında yazılacak çok şey vardı ama bugün yaşanılan son damlayı taşırdı.

  bugün sabah saatlerinde tem'de okmeydanı sapağı yakınında eşime araba ile son sürat hızla giden ve sonradan geceden kalma alkollü olduğunu anladığımız bir arkadaş spin ata ata 4-5 kere çarpmış. arkadaşın aracı en son refüje çarparak dururken bizim aracımızı 100 metre ileriye fırlatmış. çok şükür ki kazadan yara almadan kurtulan eşim olay anında beni aradı ve hızlıca olay yerine gittim. neye bindim nasıl gittim hatırlamıyorum elim ayağıma dolanmış bir şekilde en son kendimi ek şeritte kazayı ararken buldum. saolsun o paniklememi gören motorsikletli bir arkadaş durup beni arkasına aldı ve olay yerine götürdü. (kendisi okuyorsa teşekkür edemedim kendisine çok özür diliyorum) kaza yerine varınca adam birden kendini savunmaya geçti ve banada biri çarptı dedi. oysaki kendisi yalan söylüyordu, sabaha karşı 4'de uyumuş ve hala alkolün etkisinde makas ata ata işe gitmeye çalışıyordu.bunun konuyla ne ilgisi var derseniz şöyle ki; bir yandan o zımbırtıyı üflerken bir yandan polis durumu anlatırken tem tabiki kitlendi. aracımız en önde kımıldayamıycak şekilde duruyordu ve insanlar zorluk çekmesin diye içeride cam kırıklarına rağmen oturup çekici gelene kadar ek şerite çekmeye çalıştık. olay burada koptu zaten biz orada aracımızdan olmuşuz, belki canımızdan olabilirdik ama insanlardan duyduğumuz hakaret ve küfür bugünkü yaşadığımız olaydan daha can acıtı ve incitici olamazdı. trafiği onlara göre biz bilerek kitlemiştik. ben bugün insanlarıma olan sevgimi ve saygımı iyice yitirdim. bu ülke iğrenç insanlarla dolu ve artık yaşamıma kimseye saygı göstermeyerek devam edicem.

  birşey daha var, hasdal-tem yoluna bağlanrken emniyet şeridinde ki eds kameralarının çalışmadığını bugün bizzat polisten öğrendik. kazanın nasıl olduğunu ve gerçek sorunun nerden kaynaklandığını bile göremiyoruz. bu yüzden o sağ serite takılan eds'ler göstermelikmiş. eh şimdi perte çıkan 1 aylık aracımıza mı üzülelim? yoksa yediğimiz küfürlere mi üzülelim? yoksa bir hiç uğruna değersiz bir şekilde yaşadığımız bu ülkeye mi üzülelim..

  bence biz klasik bir türk hareketi olan o cümleyi kurup yolumuza devam edelim.

  allah korumuş..

 • 15. öğretmenlerin kendini kral sanması

  11-c sınıfından adnan arkadaşımızın sınıfta mastürbasyon yapmaya kalkması üzerine işittiği azarı sindiremeyip ortaya attığı genelleme.

 • 16. gerillayı görünce ailesini bırakıp kaçan astsubay

  (bkz: teröriste gerilla deme solculuğu)

  evet var böyle bi solculuk.

 • 17. çocuklarla girilen komik diyaloglar

  artık 14 ve 12 yaşına gelmeye yaklaşmış ergenler olan ege ve ilay hakkında anlatacak pek bir şey bulamıyorum. yani herkes kendi odasında takılıyor, ben de ikinci ergenliğimi yaşıyor gibiyim. evde kimse tv izlemediği için ortak alanları pek kullanmıyoruz. sonra ben çok çalışıyorum, ben işteyken babaannelerine gidip yemek yiyorlar. şükür uzun zamandır bozmadığımız bir pazar takılmacası var... onda da ya pizza yiyoruz, ya kova tavuk ya da burger king falan sipariş ediyoruz. işte o pazar geleneğinde bitmeyen bir geyik dönüyor. bebekliklerinden beri anadan çok oyun ablası gibi bir ilişkimiz olduğu için duyacaklarınızı yadırgamayınız, farklı hayatlar ve değer yargıları var bu dünyada...

  romica: eee, dökülün bakalım, haftanın dedikodusu?
  ege: ne olsun işte, babamla adaya falan gittik, fotoğraf makinasında sevgilisinin fotoğraflarını gördüm.
  ilay: özel hayat?!
  romica: (içinden: özel değil bu, genel bu genel) nasıl fotoğraflar?
  ege: anne ya nasıl fotoğraflar olacak, kıvırcık saçlı bir kadının fotoğrafları işte...
  romica: heee, ok
  ege: eee sende var mı haberler?
  romica: ne gibi haberler?
  ege: açılım maçılım?
  romica: ne tür bir açılım?
  ege: manita durumları?
  romica: yok... şimdilik
  ilay: aman iyi olmasın
  romica: neden yavrucuğum? turşumu mu kurmaya karar verdiniz?
  ilay: yani şimdi ne gerek var, değil mi?
  romica: niye len? ben insan değil miyim? sevmeye sevilmeye ihtiyacım yok mu benim?
  ilay: ay biz varız, bizi sev, biz de seni severiz olur biter işte temiz temiz!
  romica: tamam, hay hay! ömrünüzün sonuna kadar benimle yaşarsınız, yanınıza yaklaşanı vururum iki kaşının ortasından.
  ege: yani tabii olmaz öyle ama delikanlının seçiminde bizim de bir söz hakkımız olur. bakalım gözüm tutacak mı? kızı verecek miyim falan...
  ilay: bas annemin feminist damarına!
  romica: oldu çocuğum, herhangi bir özel sipariş?
  ege: dedeme benzesin
  romica: yaşlı mı olsun?
  ege: yok mizacı diyorum
  romica: her şeyin en iyisini bilen ve hafiften asabi?
  ege: yok ya iyi yemek yapsın, biraz da zengin olsun
  romica: mizaç böyle bir şey mi?
  ege: heee, değil. bana benzesin o zaman, yakışıklı, yaratıcı, zeki...
  romica: narsist?
  ilay: egeist!
  ege: yani hediyeler konusunda senden biraz daha yaratıcı olsun, insana ikinci yaş günü hediyesi olarak ilay mı verilir? anca harf oyunlu espriler yapıyor
  ilay: ben de seni seviyorum.
  romica: sende manita durumları ne alemde? onu da mı teog sonrasına erteledin?
  ege: ya sinir oluyorum böyle sen her şeyi bildiğinde...
  romica: ben senin ciğerini okur, aklını alırım
  ege: ne düşünüyorum şimdi?
  ilay: pizza!
  ege: doğru...
  romica: nasıl len?
  ege: bilmiyorum, ilay hep tutturuyor ne düşündüğümü...
  ilay: ne zaman aklından bir şey geçir desek pizza düşünüyor, çok yaratıcı ya...

 • 18. pazar sabahı gülümsemek için bir neden

  çıktığımız turda dönüş yolundayken otoyolun kenarında karpuz satan amcalardan birinin elinde karpuzu kafasının üstüne kaldırıp bizim dikkatimizi çekmeye çalışmasıyla durduk karşı şeride geçtik herhalde bir şeye ihtiyacı var diye. gittiğimizde sabah bizi giderken gördüğünü orada akan suyu buz gibi bir çaya karpuzu koyduğunu ve dönüşümüzü beklediğini öğrendik. amcayla sohbet esnasında çocuğunun bu sene üniversite sınavına hazırlandığını ancak dershane(özel okul) tarzı yerlere gidemediğine geldi konu birlikte sürüş yaptığımız insanlardan biri de o dershanelerde müdür olarak çalışıyor ben elimden gelen yardımı yaparım birazcık da çalışır başarısını gösterirse tamamen ücretsiz bir şekilde başlatırız onu okulumuza dediğinde amcanın gözleri doldu. siz geçerken bir şey dürttü beni karpuz kesmem gerektiğini hissettim buradan hep böyle gelip geçerler hiç böyle bir şey hissetmemiştim demek ki kendi kısmetimi açmışım dedi gülümsemeye başladı. bu gibi insanların yaşadığı dünyada başka nedene ihtiyaç mı var gülümsemek için

 • 19. 2000-2010 arası doğmuş dejenere nesil

  son 2.5 senedir sıkça gözlemlediğim, ne edep görgü bilen, büyüklere saygı duymayan, öğrenmeye hevesleri olmadığı gibi içinde zerre merak barındırmayan, istediği her şey zahmetsizce önüne gelsin isteyen, hazıra alışmış, daha 4 işlem dahi yapamayan ağızlarında küfürün bini bin para olan dejenere nesil.

  edit: şimdi şurada minik bir açıklama yapayım evet bu çocuklar gökten inmedi bir önceki kuşağın çocukları zaten inkar ettiğimiz de yok. lakin bana laf salatası yapmayın be birader ben markette görüyorum işte. kasaya gelince saygısızca ağbeeiiiğğ geçsene şunu diye önüme ürünü fırlatan parayı önüme köpeğe kemik atar gibi atan hep bu nesil. daha bugün 13-14 yaş arası 4 genç geldi dolapta su yok mu abi dedi dolaba koymuyoruz canım dedim müdür de yanımda "sizin yapacağınız işi sikeyim" dedi bu mu şimdi vermesi gereken tepki cevap. ben böyle bir neslin içinde doğup büyümedim dostum, meraklısına 1986 doğumluyum.

 • 20. kılıçdar ve rte tokalaşırken davutoğlu'nun ifadesi

  tinypic yüzünden hala gormediğim ifadedir. bir dakikadır beyaz sayfaya bakıyorum.

 • 21. suriyeli sığınmacılar

  dün akşam üstü iddaa kuponumu oynayıp eve geçerken eryaman/optimum kavşağına geçip dolmuşa bineyim diyerek patikadan hallice olan bir yaya yolunda beklemeye başladım.

  bu arkadaşlar da biraz ötedeki ışıklarda mendil satıyorlardı. aralarında birisi bana doğru yaklaştı, "abi mendil?" dedi. hayır sağol dedim.

  yaklaşık 5 dakika geçti ama paralı otobüs veya dolmuş gelmedi hala. sonra arkamı bir döndüm bu suriyeli bebe ve minik çetesi "abi para!" diyorlardı.

  4 kişiye tek kişi kavga ederdim ama bebelerin elinde maket bıçağı vardı. arkamı döndüm pıyacaktım lakin reklam panolarının ordan da bir bebe çıktı.

  koşarken ona geçirdim ama arkamdakilerden birisi yakaladı beni. tam o sırada dolmuşçunun birisi durdu yanımızda. elinde bir adet haydar ile indi. tabi bunlar topukladı.

  yalnızken bunlardan birisi musallat olursa kalabalığa yürüyün. hiçbirisinin kimliği yok dediğim kitle.

 • 22. 31 ağustos 2014 icloud hack saldırısı

  öyle bir saldırıydı ki 31 ağustos'u 1 ekim'e bağlamıştı.

 • 23. suriyeli sığınmacıların geleceği

  ne olacağı çok merak edilmektedir. ulan her yer suriyeli oldu. ortaköy'de bile türk görmeniz çok zor.

  aksaray vs. ilçelerde zaten türkten daha fazla suriyeli var. iç anadolu illerini hiç saymıyorum bile.

  nefret ediyorum deliriyorum. türkiye'nin etnik kökenini değiştirdi resmen tayyip. hani yaptığı her zarara eyvallah da bu suriyelileri almasıyla verdiği zarar artık geri dönülemez bir yara aldırmıştır ülkeye.

  ülkede milyonlarca suriyeli var. bunlar ne kadar daha kalacaklar burada?

  ana avrat sövesim var. geri göndermeyi düşünmüyor mu bu akp yönetimi? kardeşim mhp biraz muhalefet yapsın iktidara gelelim suriyelileri göndereceğiz desin. şerefsizim tüm anadolu'da bir dünya oy getirisi olur o söylemin.

  yeter lan. sokağa çıktığımda türk göremiyorum resmen.

 • 24. ya evlenelim ya da ben ayrılmak istiyorum

  ayrılığı düşünecek kadar kötü bir ilişki yaşadığı adamla evliliği düşünecek kadar budala bir kadındır. bu hataya düşen milyarlarca budala kadın gibi.

 • 25. ekşi sözlük yazarlarının %50'si madde bağımlısı

  yüzde 50lik kısım içinde bulunduğum önerme

 • 26. 30 ağustos 2015 gewer'in bombalanması

  ulan sizin bu x'li w'lu kelimeleriniz yüzünden yıllardır xena'yı kürt sanıyorum.

 • 27. neşet ertaş'ı beğenme zorunluluğu

  neşet ertaş'ın müziğini beğenmek zorunda değil kimse. sadece müzik konusunda bir daha o insanla konuşmam.

  ancak neşet ertaş'ı insan olarak beğenmiyorsa. ben o kişiyle bir daha hiç konuşmam.

 • 28. türküyle kürdüyle lazıyla çerkeziyle ermenisiyle

  hepinizin amına koyim" diye devam ettirdiğim cümle.

 • 29. açılmak şeytana hizmet etmektir

  kusura bakmasın da açıkken bin türlü özel hayatı naneleriyle gündemden düşmeyen birisi şimdi namus bekçiliği oynamasın. açıkken de uçlarda konuşurdu bu, bin türlü rezilliği göz önünde yaşardı, şimdi kapandı yine uçlarda yaşıyor.

  de get rencide ettirme kendini zorla, peker açıkalın'a yazık etti gerisi hikaye.

 • 30. luis nani

  nasıl kimse yazmamış anlamadım amk. aramaya da inandımdı o kadar.
  iş başa düştü

  not:bjk

 • 31. kalıcı barış için kalekol yapımına son verin

  ya da yapın bize verin, biz oradan sizi daha iyi bombalayabiliriz. helikopter de verin bize, uçak da verin, böylece kalıcı barış... diye devam etmesi muhtemel.

 • 32. ihsan özkes

  chp'nin kulağına küpe olması gereken zat. sağdan adam devşirerek açılım yapılmaz. dava bilinci olan, halkçı adamları partiye toplamak gerek. allame-i cihan olsa dinciden ne halkçı çıkar ne dava adamı. adı üstünde din tüccarı. saraya danışman olsun bu saatten sonra.

 • 33. türk yıldızları

  birbirlerine olan kanat yakınlıkları bir metre olan, hiç bir teknolojik donanım kullanmayan ve sadece kullanıcılarının iç güdüleriyle mesafeleri ayarlanan, düşmana korku, dosta güven veren, yüz akımız hava kuvvetlerinin yüz akı akrobasi timi. bunların vasat olanları savaş pilotudur. seviyeyi böyle düşünün. adamları vecihi'ye benzeten tipleri de bizlere göstermiştir. ne zırıltısı lan. jet bu.

 • 34. mutsuzluğun asıl sebebi

  beklemek.

  insanoğlunun en aciz hallerinden birisi bu, beklemek. hep bekliyoruz, her şeyi bekliyoruz.

  insan bekliyoruz.
  iş bekliyoruz.
  para bekliyoruz.

  hiçbir şey yapmadan bekliyoruz olduğumuz yerde durduğumuz yerde, durarak. bekledikçe hiçbir şey yapasın gelmiyor. çünkü beklemeyi tek çıkar yol olarak görüyorsun ve bir adım dahi atmıyorsun, olduğun yerdesin. odalara hapsetmişsin kendini, yatağa bağlamışsın bedenini, boşluğa dikmişsin gözlerini. ne beklediğini bilmez bir haldesin.

  gelmeyecek ki.

  hareket etmek aklına gelmiyor. istediğin her neyse ona gitmek aklının ucundan geçmiyor. onun, onların sana geleceğini düşünmekten 'gelmeyeceği' ihtimali aklına gelmiyor artık.

  bekleme, bekledikçe geçen tek şey ömrün.

  gelecek olan mutluluk değil.

 • 35. miloş krasiç

  --- spoiler ---

  milos krasic’e kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar dileriz."

  --- spoiler ---

  vermiş olduğu hizmetler derken, gerçekten de tesislerde oturtup yandex'te arama mı yaptırdınız lan adama, ne hizmetinden bahsediyorsunuz.

  şaka bir yana ffp açısından son 10 günde yapılan hamleler müthiş. sow'u 16'ya okut, krasic'in 2,3 milyonluk maaşından kurtul, lazar markovic'i kirala.. yıllar sonra bile efsane olarak nitelendirilecek bir transfer dönemi yaşıyoruz, 2 ayda bu kadar doğru hamle, helal olsun lan..

  edit : bi bunlar kaldı

 • 36. gabriel barbosa almeida

  kendisiyle ilgili kandırmayın fenerbahçelileri totemini anlamayan şapşal da geldiğine göre görevimizi yaptık demektir. artık top bıyıklıda.

 • 37. mahmut uslu

  bu akşam yaptığı açıklama: " son pozisyonda faul vardı veya yoktu o benim işim değil. ama bu akşam 1 ya da 3 penaltımız verilmedi "

  golü fenerbahçe atmışsa pozisyonda faul olup olmadığı kendi işi değil. ama verilmeyen penaltı fenerinse o kendi işi. sanırsın son pozisyondaki faul siirt köy hizmetleri- lüleburgaz maçında gerçekleşmiş.

 • 38. mega holdings

  bu organizasyondan para kazanmakla övünen insanlar için

  çok güzel bir söz var;

  şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler.

  bakın şimdi size network marketing ile zengin olmamızı sağlayacak yepyeni bir organizasyon sunuyorum. hem de web sitesi gibi karmaşık, anlatması zahmetli bir ürün de koymayacağım ortaya. her şey çok daha kolay olacak.

  çünkü satacağımız ürün herkesin ihtiyacı olan
  hep kullandığımız
  hayati bir ürün

  üstelik sattığımız ürünü isterseniz işleyebilir
  işlediğiniz halini daha yüksek fiyatlara satabilir
  ekstra gelir elde edebilirsiniz

  ürünümüz patates.

  sistem şöyle işliyor, siz bana 200 lira veriyorsunuz ben de size bir patates veriyorum. patatesin yanında kişisel gelişiminize etki edecek sizi motive edecek kitaplar da vereceğim seminerler de düzenleyeceğim.

  siz de iki kişi bularak onlara birer patates sattığınızda sistem size 20 lira verecek. onlar ikişer kişi bulduklarında sistem size 60 lira verecek. bu böyle 20 basamak altınıza kadar devam edecek. eğer her şey düzgün ilerlerse sadece 6 ayda evinizi arabanızı alıp sadece yatarak emekli olabilirsiniz.

  düşünsenize günümüzde kimin patatese ihtiyacı yok ki. satmak için uğraşmanıza bile gerek yok.

  eğer siz de yeni kurulacak holdingimde yer almak isterseniz bana mesajla ulaşın. 200 liraya bundan daha kolay patron olamazsınız.

  piramit düzeni (ponzi şeması) işte böyle harika bir sistem.
  buna karşı çıkanlar da gerizekalı.

  önemli not:
  şirketimizde takım elbise zorunluluğu da yok.
  al patatesi ver 200ü yürü git.

 • 39. giuliano terraneo

  ikna yöntemi olarak hipnozu kullandığı kesinleşmiş olan transfer tanrısı.

  bu nedir amk asdfghh

  --- spoiler ---

  footbalista @footbalista_ 31 sn.31 saniye önce
  lazar markovic: "başka teklifler de vardı ama fenerbahçe beni istediğinde evet dedim tam olarak neden bilmiyorum. çok mutluyum."

  --- spoiler ---

 • 40. fenerbahçe

  bu seneki transferleriyle güzel bir planlama başlatmış ve gelecek sezon sözleşmesi bitecek futbolcuları sayesinde bu planlamayı sürdürme şansı olan kulüp.

  önce bu sene sözleşmesi biten/kiralık giden/ bonservisiyle gönderilen futbolculara bakalım:

  oyuncu maaşı/ ayrılma sebebi/ yeni takım / gelir

  1- mert günok / € 500.000/ serbest kalma/ bursaspor/ (yok)
  2- egemen korkmaz / €1.750.000/ serbest kalma/ wil 1900/ (yok)
  3- bekir irtegün / €1.450.000/ serbest kalma/ medipol başakşehir/ (yok)
  4- dirk kuyt / €2.800.000 /serbest kalma/ feyenoord/ (yok)
  5- selçuk şahin / € 950.000/ serbest kalma/ wil 1900/ (yok)
  6- emre belözoğlu / €2.000.000 /serbest kalma /medipol başakşehir/ (yok)
  7- miroslav stoch / €1.900.000/ kiralık/ bursaspor/ (yok)
  8- samuel holmen / €1.300.000 /kiralık/ konyaspor/ (yok)
  9- milos krasic / €2.300.000 /sözleşme fesih/ echia gdansk/ (yok)
  10-pierre webo / €1.250.000 /serbest kalma/ osmanlıspor/ (yok)
  11-emmanuel emenike / €2.200.000/ kiralık/al-ain/ € 3.500.000
  12-moussa sow / €1.400.000/ transfer/ al-ahli /€16.000.000

  bu tabloda kiralık giden 2 futbolcunun, kiralama bedelleri verisi olmadığı için; bu ikisinden toplam € 500.000 kiralama geliri olduğunu varsayalım. bu durumda:

  yıllık ücret kazancı : €19.850.000
  satış ve kiralama gelirleri : €20.000.000

  şimdi de gelen futbolculara bakalım:

  oyuncu maaşı/transfer tipi/ eski takım/ bonservis-kira ücreti

  1- fabiano /€ 850.000/ kiralık/ porto /€ 300.000
  2- abdoulaye ba/ € 400.000 /kiralık/ porto/ € 300.000
  3- simon kjaer /€2.900.000 /transfer/ lille/ €7.650.000
  4- şener özbayraklı/ €1.500.000/ transfer/ bursapor/ €1.500.000
  5- josef de souza /€1.600.000/ transfer/ sao paolo/ €8.000.000
  6- ozan tufan /€1.500.000/ transfer/ bursaspor/ €7.000.000
  7- volkan şen /€1.500.000/ transfer/ bursaspor/ €2.500.000
  8- fernandao/ €1.600.000/ transfer/ flamengo/ €3.400.000
  9- nani /€3.600.000/ transfer/ man utd/ €6.000.000
  10-robin van persie/ €4.900.000/ transfer/ man utd /€6.500.000
  11-lazar markovic /(?) €2.200.000/ kiralık/ liverpool/ (bilinmiyor)

  markovic hariç gelen futbolcuların bonservis ve yıllık ücretleri aşağı yukarı biliniyor.markovic için de takım ortalaması bir yıllık ücret ve kiralama değeri verdiğimizde:

  yıllık ücret taahhütü : €22.250.000
  satış ve kiralama giderleri : €45.000.000

  tablodan da görüleceği gibi €25m gibi bir bonservis miktarı ve çok küçük bir maaş yükü artışıyla; kadronun çok büyük bir kısmı değiştirilirek, kadro 2 tane dünya çapında hücum oyuncusu ve çok kaliteli isimlerle takviye edilmiştir. bu esnadaki sponsorluk, forma ve kombine satışları ise şu şekilde olmuştur:

  kombine : 17 ağustos 2015 itibariyle 37.589 kombine satılmış. getirisi ise 75 milyon lira. bu sayının 40.000e çıkması ve gelirin 80 milyon tl civarı bi rakam olması beklenebilir.

  forma : 26 ağustos 2015 itibariyle 115 bin forma satıldığına dair gayriresmi haberler var. forma gelirinin %15-20sinin kulübe kaldığını da belirtelim.

  sponsorluk gelirleri :
  ->turkish airlines
  yurtdışı maçlarında göğüs reklamı sponsorluğu. €2.500.000 değerinde hizmet karşılığı satış(barter) hizmeti
  ->integral forex
  şort reklamı sponsorluğu.tam bir sponsorluk geliri bulamadım. €2.000.000 olduğu söyleniyor.
  ->ülker halley
  sırt reklamı sponsorluğu. bedeli açıklanmadı. €2.500.000 olduğu söyleniyor.
  -> yandex
  türkiye ligi için göğüs reklamı sponsorluğu. €4.000.000 sabit ücretin üstüne, fbyandex'te her 10000 arama için $36 dolarlık ödeme yapılacak. 30 ağustos 2015 itibariyle, fbyandex browser 400.000 defa indirilmiş. mobil cihazlar için de çıktıktan sonra, takımın gidişatına göre buradan ek olarak en az $6.000.000 civarında gelir beklenebilir.
  -> ülker
  stad isim hakkı sponsorluğu. fenerbahçe stadı'nın isminin ülker stadyumu fenerbahçe şükrü saracoğlu spor kompleksi olması karşılığında 10 yıl için $90.000.000 kulübe ödenecek.

  kulübün uzun süreden sonra avrupa'ya katılması ve dünya çapında oyuncuları transfer etmesi, sponsor açısından faydalı olmuş gibi görünüyor. karlı anlaşmalar ve taraftarın masrafsız olarak destek verebileceği bir sponsorluk anlaşması yapılması çok akıllıca. takımın gidişatı iyi olur da bu sene şampiyon olursak eğer, transfer vaatleri ile arama sayılarının inanılmaz biçimde artacağını düşünüyorum.

  şimdi de gelecek sezon sözleşmeleri bitecek futbolcularımıza bakalım:

  oyuncu maaşı

  1- fabiano € 850.000
  2- abdoulaye ba € 400.000
  3- lazar markovic (?) €2.200.000
  4- bruno alves €2.500.000
  5- serdar kesimal €1.250.000
  6- michal kadlec €2.100.000
  7- mehmet topal €2.050.000
  8- meireles €2.000.000
  9- mehmet topuz €1.000.000

  bu isimlere bakınca, topal ve markovic dışında yeniden takıma katılacak kapasitede biri olmadığını söyleyebiliriz. ben markovic'in de idareten alındığını düşünenlerdenim. yani iyi oynarsa liverpool çağıracak, kötü oynarsa da biz gönderecekmişiz gibime geliyor. topal için de birşey söylemek için henüz erken, 30 yaşına geldi ve artık son sözleşmesini yapmak isteyecektir.2 yıllık sözleşmeye sıcak bakmayabilir, ancak kulüp onu sembol oyuncu olarak görüp 3-4 senelik bir anlaşma da önerebilir. bu aşamada topal'ın kaldığını varsayalım. diğer oyuncuların gittiğini varsayarsak:

  yıllık ücret kazancı : €12.300.000

  bu oyuncuların gönderilmesinde de cesur davranılırsa, defansa alınacak bir üst düzey bir yedek stoper, orta alana bir üst düzey bir gelecek vaadeden oyuncu, göründüğü kadarıyla söz kestiğimiz feghouli, bir yedek forvet ve kaleci alındığı takdirde tüm kadroyu yenileme fırsatı olduğu görülebilir. üstelik bu operasyon da, tıpkı bu sezonki gibi, çok makul şekilde halledilebilir. tabi bu yola girmemiz için öncelikle şampiyon olarak hedeflerimizi büyütmemiz ve bu sezon yapılan yatırımların hakkını vermemiz gerekiyor.

  hadi çocuklar vurduğunuz gol olsun!

  not: copy-paste değil alın teri

 • 41. babaların garip huyları

  ne zaman sürücünün yanında otursa, şoför bi yerlere dönerken "sağ serbest, solda ecevit var ehe ehe" demesi.

  az önce türk solunun en büyük hatası başlığını görünce aklıma geldi. işte türk solunun en büyük hatası babama bu espri malzemesini vermesi ya da en azından babamı kuytuda falan sıkıştırıp tehdit etmemeleridir.

 • 42. sezen aksu'nun konserde giydiği pkk kokan kıyafeti

  yuh amk renk körlüğü testine benzetsen daha inandırıcı olurdu.

 • 43. 90+fener atana kadar

  her pozisyonda 5 dakika yatmazsan maç da fazla uzamaz sayın antalyasporlu

  not: antalyaspor taraftarıdır herhalde

 • 44. koca memeli ince belli uzun bacaklı kız

 • 45. slaven bilic

  kendisi modern robin hood dur. zenginden 3 puan alir fakir takimlara dagitir.

 • 46. gözlük takmayı reddeden miyop

  gözleri o kadar da bozuk olamayan miyoptur.
  ben mesela, 25 santimetreden süleyman demirel'le shrek'i bile ayıramam.

 • 47. internet ile ilgili pratik bilgiler

  wikipedia'nın ingilizce sayfalarını anlamakta zorlanıyorsanız daha basit bir ingilizce'nin kullanıldığı "simple" ingilizce sayfalarını kullanabilirsiniz.

  tek yapmanız gereken adresteki "en" yerine "simple" yazmak.

  örnek:

  https://en.wikipedia.org/wiki/africa
  https://simple.wikipedia.org/wiki/africa

 • 48. kadınların bir erkekte aradığı en önemli şey

  kadınlar, bir erkekteki celal tecellisine tutkundurlar.

  erkekler de, kadındaki cemal tecellisine.

  güzel bir kıza hayran hayran bakarsın, halbuki "ilk bakış lehine ikinci bakış aleyhinedir" uyarısının yapılmış olmasına rağmen.

  o kızdaki cemal, güzellik, yalnızca allah'ın sonsuz cemal denizinden sıçramış bir katredir ve emaneten gelmiştir. kalıcı değil eğretidir çünkü her şey eninde sonunda aslına döner. o kızın hastalanınca veya ihtiyarlayınca ne hale girdiğini düşün.

  bu tecelli ile allah bize demek istiyor ki, "o güzel kızda beliren cüzi cemal aslında bendendir, bana aittir. üstelik o cemalin sonsuz bir deniz halinde kaynağı benim. o güzel kızı, ibret alman için ben yarattım. ama güneşin küçücük bir pırıltısını görüp, orada takılı ve de çakılı kalma, hemen başını kaldırıp güneşe yani bana nazar et."

  aşikare bir şekilde görünmesi için de, erkekteki cemal tecellisine hitler'i örnek vereyim.

  tam techizatlı nazi ordularının önünde kendinden geçmiş, ağzından köpükler saçarak nutuklar atan ve bir el hareketiyle milyonluk kitleyi hizaya sokan hitler'i gözünüzün önüne getirin.

  işte böylesine bir hakimiyet, kudret, otorite, yıkma gücü, ona yine emaneten verilmiştir ve allah'ın sonsuz kudret denizinden geçici ve cüzi bir yansımadır. geçici olduğunu şuradan anlayın ki, aynı hitler 5-10 yıl sonra çaresizlikten, yerin dibindeki bir sığınakta kafasına kurşun sıkıp, intihar etmek zorunda kalmıştır.

  işte burada da allah, bize yegane kudret sahibinin kendisi olduğunu ve yalnızca ona boyun eğmemiz gerektiğini ihtar ediyor.

  hasılı, ister bilsin ister bilmesin, her insanın aradığı gerçekte yalnızca allah'tır. doğrudan göremediği ve görmesi de mümkün olmadığı için, onu aynalarda arıyor.

  işte insan denen mahluk, yalnızca bu arayış için yaratılmıştır. bulduğu ölçüde huzura erecek, hedeften saptığı ölçüde de bunalıma düşecektir.

  çıkamam, aynalar, aynalar zindan.
  bakamam, aynada, aynada vicdan;
  beni beklemeyin, o bir hevesti;
  gelemem, aynalar yolumu kesti.
  (şiir nfk'dan)

 • 49. james rodriguez

  #54405881 nolu entry'de de belirtildigi uzere stili hakikaten alex de souza'ya benzemektedir, hatta kendisi alex'in kosanidir...

  buraya kadar tamam ama james'in son dunya kupasi'nda japonya'ya* attigi bir gol var ya hani... alex'in turkiye kariyerindeki ilk golun (istanbulspora atmisti)* adeta karbon kopyasi! calimindan, son vurusundaki asirtmaya kadar!

  bu james'in japonya macindaki golu: https://www.youtube.com/watch?v=g6sslrvxowm

  bu da alex'in istanbulspor macindaki golu: https://www.youtube.com/watch?v=8hrbh2au-fw

  edit: alex de souza benzetmesinden dolayi krize girenler olmus... onlari da soyle alalim (bkz: alex de souza@/#54432399)

 • 50. lazar markovic

  bu cocugun vaftiz babasi, obradovic'mis ya la.. hem de halis mulis fenerbahce kocu obradovic.. hani obra reyizin basketbol takimina yaptirdigi transferleri gorup de, "futbol takimina da el ativer reyiz" derdik ya, sanirim hayallerimiz gercek oldu, obra reyiz futbol takimina da el atti :)

  not : bogdan bogdanovic'in da olumune kankasiymis. basket takimiyla, futbol takimiyla tam bir aile kulubu olduk azizim :)