Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 11 mayıs 2021 fenerbahçe sivasspor maçı

  babam fenerbahçe taraftarıydı akciğer kanserinden vefat etti. amcam fenerliydi prostat kanserinden gitti, sıra bende amk çocukları sıra bende.

 • 2. 11 mayıs 2021 yasağın ihlal edilmesi

  şu cemaat tarikat ıvır zıvır hepsi burada şov yapacağına kardeşlerinin yanına filistine gitseler ya negzel olmaz mı? olmaz. götleri yemez çünkü gitmeye. ancak burada aslan kesilirler o da biri tasmalarından tutup çekene kadar.

 • 3. 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı

  durduk yere şampiyon olucaz amk.

 • 4. 10 mayıs 2021 israil'in gazze saldırıları

  meşru israil devletinin milli egemenliğini tehdit eden bir terör örgütüne karşı yaptığı haklı saldırılardır.

  hamas; pkk'dan, daeş'ten, nüceba islami direniş hareketi'nden farksız bir terör örgütüdür.

  çocukları canlı bomba yaparak israil askerlerinin üzerine sürer, bebekleri canlı kalkan olarak kullanır, başta al aqsa olmak üzere birçok noktada her gün provokatif saldırılar düzenler, israil topraklarına durmadan roket atar ve sonra orantısız güçle karşılık görerek "israil bize saldırıyor" diye ağlak propagandalarla yardım dilenir. atmasaydın roketi!

  topraklarınızı sattınız!

  osmanlı, özellikle de bugün "filistin bizim kardeşimizdir" diye ağlayan türk islamcıların bir sembol olarak gördüğü abdülhamid han döneminde filistin topraklarının satılmaması için çok mücadele etti; ancak filistin halkı topraklarını yahudi toplumuna sattı. topraklarınızı satıp sonra da sattığınız adamların oralara yerleşmelerine karşı çıkamazsınız.

  türk devlet anlayışında toprak, namustur. bunu daha iyi kavramanız için eski türk tarihinden bir örnek vereceğim.

  zamanında, mete han'ın liderliği döneminde, tunguzlar ülkedeki iç karışıklık ortamından da faydalanarak savaş çıkarmak için mete han'dan akıl almaz isteklerde bulunurlar.

  tunguzlar, ilk olarak mete'den en sevdiği atını isterler. herkes bilir ki at, bozkır yaşamının da bir etkisi olarak her zaman türk tarihinde oldukça önem gören, sembol haline gelen bir hayvan olmuştur. hatta öyle ki bazı türk devletlerinin bayraklarında bir figür olarak dahi kullanılmıştır.

  mete, atını verir.

  tunguzlar, ikinci olarak mete'den karısını isterler. mete, karısını da verir.

  bilirsiniz ne derler: at avrat silah.

  mete, hem atı hem de avradı vermişti tunguzlara.

  ve tunguzlar, tarihi bir hata yaparak mete'den toprak da isterler. üstelik öyle verimli topraklar da değildir istedikleri bu topraklar. tanrının bile unuttuğu, hiçbir işe yaramayan, yerleşimin dahi olmadığı çorak topraklardır.

  mete, beylerini toplar ve meclisi kurar. beylerine sorar: ne yapalım?

  kimisi mete'nin atını ve karısını vermiş olmasına dayanarak toprakların verilmesini kimisi ise "hudut namustur" düsturuyla verilmemesini söyler.

  mete, toprakların verilmesini söyleyen beylerin kellelerini oracıkta vurdurduktan sonra tunguzlar üzerine sefere çıkar ve büyük bir zafer kazanır.

  savaş sonrası beylerden bazıları mete'ye şu soruyu sorar: atını verdin, karını verdin; o çorak toprakları niye vermedin?

  cevap şu tarihi cümlelerle gelir:

  "barışı muhafaza etmek için kendime ait olan şeyleri feda ettim; ama atalarımdan kalan ve millete ait olan vatan toprağını savunmak için hükümdarım ve bundan asla fedakarlık etmem."

  bir mete'ye bakın, bir de topraklarını kendi elleriyle israil'e satan filistin halkına.

  namusunu israil'e satan aynı filistin, bugün namusunu kurtarmak için türkiye'den medet ummaktadır. türkiye, hiçbir ülkenin namus bekçisi değildir ve olmamalıdır.

  hamas terör örgütünü türkiye'de beslemekten ve israil topraklarındaki terörü desteklemekten vazgeçerek medeniyetin yanında durmak, yüzü ileriye dönük olan tüm türk vatandaşlarının insanlığa borcudur.

  filistin, türkleri doğramaktan gurur duyan ve bunu bayrağında dahi dışavuran katil bir ülkedir. tarih boyu bize karşı yaptığı ihanetler bir yana bu ülke bugün dahi nerede türkiye'nin aleyhine bir durum varsa orada boy göstermekten asla imtina etmez.

  bize hiçbir katkısı olmayan ve bizden nefret eden bir ülkeyi desteklemek yerine başta mavi vatan olmak üzere ülkemiz için birçok noktada anahtar konumda olan israil ve onun tarih boyunca dostumuz olan yerleşimcilerinin yanında durmak, türk devleti ve halkı için mutlak pozitif etkiler yaratacaktır.

  filistin, türkiye'nin davası değildir.

  terör örgütü hamas'ın insanlık dışı saldırılarına karşı dost israil halkının yanındayız.

  ayrıca (bkz: israil destekçisi olmak/@hedefe kosan adam)

  edit: imla.

 • 5. kur farkı vergisi

  bu bayrak inmeyecek ezan susmayacak vatan bölünmeyecek. pamuk eller cebe, türk vatandaşlığı yan gelip yatma yeri değildir, paraları elden ele uzatalım kardeş.

 • 6. göz kırpmadan 202x

  kızı ekmek yok deyip, termosla parka inen babadan sonra gözlerim maalesef hiç durmadı...
  coğrafya kaderdir ve bazen bu kader isteseniz de değişmez

 • 7. kılıçdaroğlu'nun gençlere gitmeyin diye yalvarması

  video koskoca adam bildiğin yalvarmış gençlere, ‘gitmeyin, valla billaha size yapılan haksızlıkları telafi edeceğim’ derken neredeyse ağlıyor. cidden gözlerim doldu izlerken, bu ülkeyi bu hale getirenler utansın.

  not: aşağıda yazılanlara baktım da aktrolleri anlıyorum, kılıçdaroğlu olduğu sürece muhalefet bloku birarada kalacağı için her türlü silahla saldırıyorlar. ama bu muhalif geçinenlere ne diyeyim bilmiyorum, kılıçdaroğlu ne yapsa bunların takdirini kazanamıyor. şöyle bir özetleyelim:

  - parti meclisinin yüzde 90’ı karşıyken mansur yavaş, ekrem imamoğlu, vahap seçer ve muhittin böcek’i belediye başkan adayı yaptı. parti meclisi adayları onaylamadı, kriz çıktı. kılıçdaroğlu kaybederlerse istifa edeceğim sözüyle adayları kabul ettirebildi. adaylar kazanınca biri bile gelip doğru yaptın demedi.

  - haziran 2015’te yüzde 25 oy almış partinin lideri olarak başbakanlık teklif etti, bahçeli akp’ye yanaştı.

  - kendisine karşı 2 kere aday olmuş muharrem ince’yi cumhurbaşkanı adayı yaptı, ince kaybetti üstüne seçim gecesi ortadan kayboldu yetmedi 3. kez aday oldu.

  - balyoz’dan tutuklu mustada balbay’ı cezaevindeyken kendisinin daha ön sırada kontenjan adayı olarak gösterdi, balbay milletvekili seçilerek cezaevinden çıktı, ilk kurultayda genel başkan adayı oldu.

  - haksızlığa uğramış enis berberoğlu’nu kontenjandan milletvekili seçtirdi, cezaevinden çıktı, meclisr geldi, milletvekilliği düşürülüp tekrar cezaevine gitti. 2018’de hapisteki adamıntekrar aday yaptı, milletvekili olarak çıkardı. vefasız diyorlar kemal bey’e.

  - vefasızlık deyince eski genel başkan deniz baykal’ı her seçimde antalya’dan 1. sıra adayı olarak gösteriyor. kumpas kurulmuş haksızlığa uğramış baykal’ı genel başkanlıktan ayrılınca tüm eski yol arkadaşları partide görev verdiği adamlar sattı, kemal bey satmıyor.

  - unutmadan iyi parti seçimlere girmesin diye hazırlanan yargı darbesini 15 vekilini iyi partiye göndererek kırdı, bugünkü millet ittifakının temelini kurdu.

  - emine ülker tarhan’ı genel başkan yardımcısı yaptı, tarhan gidip genel başkan adayı oldu seçilemeyince ayrılıp parti kurdu.

  - kendisini eleştirip partiden ayrılan selin sayek böke’yi genel sekreter, aylin nazlıaka’yı kadın kollarından sorumlu genel başkan yaptı, atatürkçülere yeterince yer vermemekle suçlandı.

  - kurultayda parti meclisi adayı gösterdiği genel başkan yardımcıları tuncay özkan ve ünal çeviköz’ü onlar pm’ye seçilemeyince genel başkan yardımcısı yetkisine sahip başdanışman yaptı, hala parti atatürk’ten uzaklaştı deniyor.

  - kumpas mağduru teğmen mehmetali çelebi’yi kimse yüzüne bakmazken kontenjanını kullanıp milletvekili seçtirdi, teğmen ilk fırsatta partiden istifa etti.

  - musul büyükelçisiyken konsolosluk binasından ışid tarafından kaçırılan bir süre rehin tutulup kurtarılan öztürk yılmaz’ı milletvekili yaptı. adam iki ay içinde istifa edip parti kurdu, şimdilerde yandaş kanallarda muhalefeti iktidar yönetiyor, milletvekili adaylarını erdoğan belirliyor diye konuşuyor.

  - partiye üye olmadan bir gazla gelip genel başkan olmak isteyen merin feyzioğlu ve ümit kocasakal’ın halini görüyorsunuzdur, pek yorum yapmayayım. kılıçdaroğlu partiyi gençlere bıraksın diyenler bu adamları mı kastediyordu? iyi konuşuyorlar, atıp tutuyorlardı televizyonlarda, şimdi en büyük akp destekçileri bunlar.

  - bugünlerde yandaş kanalların yıldızları muhalif görünümlü yandaşlar var. onlardan farkı yok, burada eleştirenlerin. anket yapmayıp kafadan attığı için kendisine anket işi verilmeyen hakan bayrakçı chp’yi eleştiriyor. zeydan’ın 15 puanla kazandığı adana’yı mhp alacak diyordu seçimden önce. programı reyting yapmıyor, 5 saat boyunca kendi konuşuyor diye halktv’de programına son verilen hulki cevizoğlu chp’yi eleştiriyor. hatta imamoğlu arkadan elleri bağladı diye soruşturma açılınca kendi kendini şikayet edecek kadar yandaşları kendine hayran bırakacak performansla. yine halktv’den kovulan şaban sevinç 20 yıllık yandaşlara taş çıkartarak kılıçdaroğlu’nu eleştiriyor. işte aşağıda görülenlerin tanınmış verisyonlarıdan küçük bir seçki.

  - birbiriyle selamlaşmayan bıraksalar birbirini bir kaşık suda boğacak muhalefet partilerini birarada tutan tek şey şu an kılıçdaroğlu’nun stratejik hamleleri. yarın ölse iyi parti deva’ya deva gelecek partisine gelecek partisi hdp’ye saldırır, aradan yine tayyip çıkar. o sebeple tüm güçleriyle kılıçdaroğlu’na saldırıyorlar, siz de buna çanak tutuyorsunuz.

  - partiyi gençlere bıraksın diyenler kimi kast ediyor, bi isim desinler de bizde üzerinde konuşalım. imamoğlu falan demeyin o zaten ilk seçimde olmazsa ikinci seçimde
  başbakan/ cumhurbaşkanı adayı.

  - haberi olmayanlar için söyleyeyim parti üyeliği ve delege sisteminde değişikliğe gidildi. gidin partiye üye olun, mahallenizdeki temsilci seçimine katılın, delegeleri belirleyin ya da delege olun. parti her kurultay dönemine tüm üyelerini oy kullanmaları için çağırıyor. hangi partide böyle bir sistem var. seçimde sandık görevlisi olun, partide çalışın delege olun, il ilçe yöneticisi olun. önünde engel yok. bilgisayar başında değil, sahada olmak isteyen herkese kapı açık. hiç dışarıdan anlatıldığı gibi değil, denemesi bedava. parti üyelik aidatı yıllık 10 lira,

  - on seçim kaybetti diyenlere de en son seçim 31 mart seçimleriydi. yüzde 25 oyla istanbul ankara antalya adana mersin kırşehir bolu bilecik artvin ardahan kazanıldı. türkiye ekonomisinin yüzer 70’i. biz daha aramızda birlik olamazken chp rüyamda görsem inanmayacağım şehirleri kazandı. hala seçimi kaybetti demek için çok fazla akp propagandasına, algı operasyonlarına maruz kalmış olmak lazım. büyükşehirler kaybedildiği için akp dağılıyor, vakıflar üzerinden yürüyen sadaka zinciri koptu. ilk seçimde göreceğiz. aktrollerin bot hesaplardan twitter’da her gece yaptıkları kara propaganda etkili olmuş anlaşılan. farkında değil misiniz, işi gücü bırakmışlar kılıçdaroğlu’na saldırıyorlar. sırf bundan bile işin içinde bit yeniği olduğu anlaşılabilir.

  - uzar gider bu, benim anladığım chp’de bir kesim genel başkanı linçlemeyi seviyor. bu inönü’ye de yapıldı, ecevit’e de kılıçdaroğlu’na da aynısı yapılıyor. bu kafayla akp zihniyeti bu ülkeyi 70 yıl daha yönetir.

 • 8. 10 mayıs 2021 filistin'e destek konvoyları

  bence bu konvoya katılan herkesi filistine savaşa yollamak lazım. gidin kardeşim savaşın. neden kornalarla protesto ediyorsunuz?

 • 9. balıkesir'de kaportacılık yapan vatandaşın isyanı

  filistin bayrağı alıp konvoya katılsaydı ceza yemeyecekti halbuki. şans işte.

  filistin protestosu serbest, çocukların karnını doyurmak yasak.

 • 10. 11 mayıs 2021 galatasaray'ın şampiyonluğa yürümesi

  olmaz ya burdan şampiyonluk gelirse 100 yıllık malzeme çıkar*

 • 11. baklavanın kilosunun 150 tl olması

  başlık gerizekalı turnusolü yemin ederim.

  zaten sağlıksız,

  o kadar kaloriyi yakmak icin 5744883 saat fitness yapman lazım.

  o paraya başka şey alırsın

  evde kendin daha ucuza yaparsın...

  lan sik kafalılar, isteyen istediğini yer, size ne amk? zaten adam üç öğün de yemeyecek bunu, bayram için alayım demiş. kaldı ki isterse kahvaltıda yer, size ne?

  burada hayvan gibi, kol gibi fiyatlar var, sizin takıldığıniz bu mu?

  alkole aşırı vergi gelir, "zaten zararlı, haram, içmeyin!" der

  sigaraya zam gelir, aynı.

  kozmetiğe gelir, "o parfümü de almayiver" derler.

  ekmeğe zam gelir, " zaten beyaz un zararli, yemeyin daha iyi!" derler.

  sizin ben mantığınızı sikeyim!

  şu (bkz: yarrak gibi adam) var ya, tam osunuz.

 • 12. fenerbahçe

  yani öyle bir takım ki;

  diyelim son maçı, takım %99.9 şampiyon olacak. aksi olan tek durum 7-2 yenilmesi olsun. bu takım gider 7-2 yenilir. yani bir şekilde başarır bunu. inandık artık, çaresi yok.

  tanım: çocukluk aşkım.

 • 13. çocuk yapmanın anlamsızlığı

  (bkz: #123074001)

  şu tarz yorumlar sadece bana mı bencilce geliyor? bu başlığı eleştirenlerin hemen hepsi aynı argümanla karşılık veriyor. evet, doğru aslında. bir çocuğu olması, onu çok sevip bağrına basması bir insanın sahip olabileceği en güzel duygulardan biridir. ama çocuk sahibi olan kişiler açısından böyle. peki ya çocuk açısından? o çocuğa muhteşem bir yaşam sunabileceğinize inancınızın tam olmasını size düşündürten nedir? siz bunun garantisini verdiniz diyelim, ya elinizde olmayan sebepler? türkiye gibi ülkelerde biliyorsunuz ki bu sebepler oldukça fazladır. "ne yapalım, bu yüzden bu duygudan mahrum mu kalalım bu kısacık hayatta?" diye soracak olursanız, bunda da haklısınız. bilemiyorum, gerçekten çok karmaşık bir durum. bildiğim tek şey varsa; o da bir insana yaşama hakkı tanımak, ona bu hayatta bir şans vermek, onu huzurlu hiçliğin içinden çekip bu her tarafından kötülük fışkıran dünyaya getirmek için çok büyük sorumluluk gerektiğidir. ama biz insanlar hiç düşünmeden, olaya sadece kendi açımızdan bakarak bu eylemi gerçekleştiriyoruz. dünyadaki birçok insan mutsuz ve zor şartlar altında yaşıyor. buna rağmen hunharca yeni insanlar getiriyoruz dünyaya.

 • 14. site sakinlerini yumruk manyağı yapan güvenlik

  14 ya da 15 yaşlarımdayken muhtemelen bir dövüş sanatı bilen bir güvenlikle girdiğim yumruk avuca kavgayı hatırlatmıştır. aynen, yumruk avuca. çünkü adama arka arkaya 15 - 20 yumruk sallamıştım ve bütün yumruklarımı avucunun içiyle tutmuştu. evet sadece yumruklarımı tutmuştu. bana hiç vurmadı. çok onur kırıcıydı. çok üzülmüştüm.

 • 15. 10 mayıs 2021 bbc'in istanbul'da çektiği fotoğraf

  annesi uzun yıllar bu sektörlerde çalışmış birisi olarak, yüreğime oturan fotoğraf.

  benim annem çok uzun süre otelde, yine hatrı sayılır bir süre de beyaz eşya mağazasında çalıştı. otelde, otel odası temizlerdi, beyaz eşya mağazasında, çay, yemek ve temizlik işlerini yürüttü. ben annemin öyle hallerini biliyorum ki, eve gelir gelmez uyur, gözleri kan çanağı, ayaklarının üzerinde duramayacak kadar yorgun ve ayakları şiş olurdu. hepsi ne için? geçim derdi. çocuk okutma derdi.

  uzun yola otobüsle gittiğimde mesela, gece mola verilip de bir çay, çorba içildiği zaman, oradaki hizmetli kadınlarda hep annemi görmüşümdür. evinde çocukları tok uyusun diye o kadın, o saatte gelen gidenin masasını topluyor. ortalığı siliyor. tuvalete, tuvalet kağıdı rulosu koyuyor. keyif olsun diye değil.

  o yüzden, bu abla gibi kadınları gördüğümde çok acıyor içim. kendi ülkesinde ikinci, hatta artık üçüncü sınıf vatandaş edilen, aldığı para, daha öteki maaşa 2 hafta varken biten, çalışmasa da masaya bir tencere bulgur pilavı koyamayacak bir çaresizlik altında ezdirilen türkiye cumhuriyeti vatandaşı işte bu.

  ülkeyi getirdiğiniz noktayla iftihar edin. o kadın emin olun, çoktan uyudu bile. neden? çocukları yarın da doysun diye, kör karanlıkta, ayaklarının şişi inmeden tekrar çalışmaya gidebilsin diye.

  ilk seçimde gideceksiniz!

 • 16. 2021 şampiyonlar ligi finalinin porto'ya verilmesi

  kuzu kuzu gelecekler diye açıklama yapılırsa olacağı buydu. heyt höyt diyerek anlaşıyoruz ülkece elin avrupalısı anlamadı tabi

 • 17. 19 mayıs'ı evlerimizden kutlayacağız

  araplar için mitingler yapılacak ama 19 mayıs yasak öyle mi ?

  hadi bakalım !

 • 18. kızılay'ın filistin yaralı uzat elini kampanyası

  yağmur yağsa para isteyen siyasal islamcı kurumun yeni talebidir.

  utanmazlık, arlanmazlık bunlarda.

 • 19. 90'lı yıllardaki zenginlik belirtileri

  (bkz: viennetta)

  bu nasıl unutulur...

  en büyük hayalimdi.

 • 20. 6000 tl'nin iyi maaş sayılması

  “yeni mezun biri 6000 tl'ye ok diyor”

  nerenin mezunuymuş bu?

  1.5 yıllık tecrübem var, 2 sene önce mezun oldum maaşım 4 bin o da zar zor.

 • 21. deniz mi daha çok huzur verir orman mı sorunsalı

  ormanın bittiği yerde başlayan deniz... muğla bunun en güzel örneklerine sahip.

 • 22. 1 dakikanın 1 saat gibi geldiği anlar

  biyopsi sonucu açıklanırken. iyi huylu mu yoksa kanser hücresi mi olduğunu beklerken..

  dünyanın en güzel cümlesi "seni seviyorum" değil.
  "tümörünüz iyi huylu çıktıdır." *

 • 23. 2021 türkiye gp'nin iptal edilmesi

  ülkede güzel bir şey olmuyor amk dedirtendir. bu kadar çok ilgi çeken bir piste sahip olup da bu kadar leş bir şekilde süreç yönetmek anca bizim ülkeye nasip olurdu zaten. adamlara şampanya yerine çamlıca gazozu patlattıran zihniyetin yönettiği ülkede bize çok gelen bir organizasyondu.

 • 24. emre akbaba

  biz bir averajın peşine düşmüşken kullandığı penaltıya bak. lan zaten adam dünyanın en ezik, en loser, en sorumluluk almaktan uzak adamı, niye penaltı kullanmak buna kaldı. babel, arda, donk gibi buz kalıbı adamlar dururken niye??

  deliricem en sonunda.

 • 25. doktor zeynep erdoğan cinayeti

  bak şu orospu evladına , tahrikten yararlanmak için öldürme sebebi de bulmuş. meğer kadın “ sen yakışıklı değilsin seni bırakıp başkasıyla evlenicem “ demiş , paşam da ondan öldürmüş .

  senin cibiliyetini sikeyim erkek diye .

 • 26. 11 mayıs 2021 bjk kgümrük fb sivas denizli gs maçı

  şampiyonluk düğümünün çözüleceği 3 maç...
  başlıklar arasında ayrı ayrı dolanıp sövüşmek yerine tek bir başlık altında sövüşmek daha doğru olabilir diye düşündüm... saygılar...

  edit 1: böyle bir manyaklığa kayıtsız kalmayacağınızı biliyordum xd

  edit 2: gliese 581'in ricası üzerine şu anketi de ekleyelim…

  https://www.strawpoll.me/45259571

  sonuçlar;
  beşiktaş 1-2 karagümrük
  fenerbahçe 1-2 sivasspor
  denizlispor 1-4 galatasaray

  1. beşiktaş 81p
  2. galatasaray 81p
  3. fenerbahçe 79p

 • 27. galatasaray

  eğer bu takım bu sene de buradan şampiyon olursa rakip takım taraftarları aklı muvazeneleri tamamiyle yitirebilirler, yine de çok zor ama bir umuttur yaşamak diyoruz.

 • 28. survivor 2021 ünlüler-gönüllüler

  mavilerin sözlüğü kudurttuğunu söyleyenin entry nick uyumu mükemmel ötesi.

 • 29. ali koç

  evet sayın başkan, 1762 öncesi 88 şampiyonluğumuzu ne zaman istiyoruz? millet şampiyonluk kutlarken bizi de onunla avutursun artık. aziz yıldırım döneminde bir galatasaray avuntusu vardı. gs kupaları alır biz de kadıköy'de onları yendik diye avunurduk. senin döneminde de 16. yüzyıldaki şampiyonluklarla avunacağız belli ki.

  geldiğinden beri yüzümüz gülmedi. 3 yıl oldu artık yeter. seni desteklediğim günlere lanet olsun.

  istifa et ve defol git artık.

 • 30. 11 mayıs 2021 filistinin tel avivi bombalaması

  hamas bu roketleri kimden temin etmişse israil ilk ona çökecektir.

  yalnız şu savaş muhtemelen dünyanın görüp göreceği en kirli savaş olabilir, her iki taraf da sivil bölgeleri bombalıyor.

  artık ortadoğu'da kartlar falan da dağıtılmaz bu saatten sonra, direkt masayı devirmişler. bu mevzuya suriye, iran, lübnan hizbullahı ve mısır'ın ihvancıları kayıtsız kalmaz. yeni göç dalgaları hayırlı olsun şimdiden.

 • 31. israil

  sevmem ancak vatandaşının hayatına önem veren bir devlettir.

  öyle bir hava savunma sistemi kurmuştur ki işin içine fıtrat, yerçekimi filan katmaz direkt havada imha eder roketleri. israil'deki çocuklar okula giderken düşen roketlerden dolayı üzerine demir kapı düşerek hayatını kaybetmez mesela. ha oldu da öldü mü, israil ne o ölen çocuğu unutur, ne de onu öldürenleri.

  halkının tamamına aşılama yapar, hem de yok yarın gelecek aşılar, yok öbür gün gelecek eli kulağında demez. çift doz aşıyı tüm halka yapıp bitirir pandemiyi. vaka sayısı az görünsün diye milleti eve göndermek gibi dahiyane fikirler pek akıllarına gelmez ama olsun.

  biz mi? biz israil'den daha iyiyiz. şimdi yazarım da çok sürer ondan yazmıyorum.

 • 32. m. birinci'nin m. yavaş'a hesap vereceksin demesi

  m. birinci kim mınakoyyum

 • 33. muhasebecilerin ne iş yaptığı sorunsalı

  oğlum bize sataşıyorlar acayip mutlu oldum lan ...

  -devlete vergileri bildiriyoruz. (bu sayede devlet kendisine gelir kalemi yaratıyor)
  -işçilerin sgk'sını bildiriyoruz. (bu sayede emekli oluyorsunuz)
  -firmalara danışmanlık veriyoruz. (düzgün muhasebeci seçen firmalar karlılıklarını görebiliyorlar)
  -kçö-ücretsiz izin bildirimi yapıyoruz (devletten aldığınız kçöler için biz kafa patlatıyoruz)
  -her gün mevzuatlar değişiyor ve bunları takip etmek zorunda kalıyoruz.

  yukarıdaki başlığı açana yazıyorum muhasebeci ol da gör.

  inanılmaz faydalıyız ama bizi sikleyen yok ...

  not : mali müşavir

 • 34. beşiktaş

  bu sezon aşırı yıprattı beni altı üstü 1 şampiyonluk diye ömrümüzden resmen 10 yıl gitti.

  geçen sene başakşehir yürüye yürüye şampiyon olurken bu sezon ise beşiktaş 40.haftaya bile stresli girecek çünkü beşiktaş kanseri bunu gerektirir. birden ne olduğunu bile anlayamadan iki golcün sezonu kapatır ne olduğunu bile anlamazsın.

 • 35. altcoin tavsiyeleri

  bir çok kişi shit coinlerin nasıl alınabildiğini sormuş dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım.

  bu tarz shit coinleri almanın bir kaç yolu var. ben hem gas maliyeti hem de güvenilir olduğu için binance smart chaini anlatayım.

  *ilk olarak metamask extension u indirip chrome a kuruyorsunuz (veya chrome alt yapısını kullanan herhangi bir tarayıcı)

  * daha sonra cüzdanın kurulumunu yapın. size 12 adet keyword verecek bu keywordleri kesinlikle kaybetmeyin çünkü onlar giderse her şey gider.

  * daha sonra metamask'ı binance smart chain ağına bağlıyorsunuz. buradan bakabilirsiniz

  * sonra bu cüzdana bnb gönderiyorsunuz.

  * daha sonra pancakeswap sitesine girip metamask cüzdanınızla login oluyorsunuz.

  * sol tarafta trade bölümüne gelip ordan exchange e tıklıyorsunuz.

  * son olarak bnb karşısında alacağınız tokeni seçip ne kadar almak istediğinizi girip alıyorsunuz.

  eğer ismini yazdığınız token orda görünmüyorsa coinmarketcap'e veya coingecko'ya girip contract adresini kopyalayıp coin arama bölümüne yapıştırıyorsunuz.

  işte bu kadar. hadi bakalım yiğidolar doldurun cüzdanlara shit coinleri.

  edit: coinmarketcap veya coingeckodan bsc adreslerini almanız gerekiyor. erc20 adresi işinize yaramaz.
  uyarı için ocemi'ye teşekkürler

 • 36. türk otobanların hız limitinin kalkması kampanyası

  yavrum fiat dobloyla hız yapıp napcan?

 • 37. rock müzik dinleyen kitlenin azalmış olması

  şuan rock şarkıcıları da aynı oranda azaldığı ya da albüm yapmadığı için yeni nesil tercih edemiyor. buradaki tek sorun dinleyicide değil
  muhtar olup bizi terk eden özlem tekine çok kızgınım

 • 38. kripto paraların ekonomiye zarar vermesi

  ekonomi içinde dursun da bana mı zarar versin ?

  ayrıca bu durum seni hiç alakadar etmez.

  edit: 128 milyar dolar nerede onu da sorayım da eksik olmasın.

  görsel edit : görsel

 • 39. 11 mayıs 2021 süleyman soylu'nun saldırgan tweet'i

  ''sen önce o adamların iddialarını araştır, işini yap'' denesi tweettir.

  adam kendi işini yapmak dışında oraya buraya laf yetiştirmeye çalışıyor her gün.

  şanlı komutan dediği şu kişi: görsel

  susurluk vol.2 yaşanıyor ama beyimiz her konuyu hdp'ye bağlamakta usta. nerede uyuşturucu kaçakçısı, tacizci, katili varsa fotoğrafı var ama hesap veren yok.

  lan medeni ülkelerde o videoda söylenenlerin binde biri söylense intiharlar, istifalar silsilesi başlar. ne utanmazlık bu böyle!

 • 40. uygur türklerine ses çıkarmayıp filistin'e ağlamak

  yemez çomarların götleri yemez.

 • 41. emre belözoğlu

  emreden teknik direktör olamayacağını 2 haftadır yaptığı değişikliklerle bizler gördük umarım yönetimde görmüştür hadi eyvallah

 • 42. 10 mayıs 2021 dask reklamı

  reklamı izleyince 99 depremini yaşamayan beni bile bir endişe aldı. zorunlu deprem sigortası yaptıran devlet daha 2 yıl önce kaçak olan tüm yapılara imar barışı verdi.

  devlet olarak yapacağın tek şey var. binaların sağlamlığını kontrol etmek ve yeni yapılacak binalarında şartnameler uygun olmasını sağlamak.

  hiç kimseye tolerans göstermeden uygulansa deprem riski falan kalmayacak. müteahhite ayrı kıyak geç, kaçak yapıya ayrı kıyak geç. sonra bir de deprem parası topla ne güzel dünya be.

 • 43. tıp sayısal mıdır sözel midir sorunsalı

  sayısal zekanın yapabileceği türden sözeldir.

 • 44. ümmet adım atmamızı bekliyor

  gençler de işsizlik azalsın diye bekliyor. market fiyatları daha insancıl olsun diye bekliyor.

 • 45. karantina bittikten sonra gidilecek ilk mekan

  karantina öncesinde gideceğim en son yer düğün salonu olabilirdi ama şu anda sıkıntıdan diyorum karantina bitsin de bi tanıdığın düğününe gideyim.

  eksi bir kot seviyesindeki özsarmaşık düğün sarayı'nın girişinde tuvalet olsun. içeri girdiğimde sidik, nem, küf ve sigara kokusu yüzüme çarpsın. masa örtüleri lekeli, plastik sandalyeler kumaş kaplı, uçları yeri süpürdüğünden leş gibi olsun. her masaya 2.5 litrelik kan gibi kola koysunlar, tutunca orta kısmından yamulan pet bardakla o sarı kolayı hunharca içeyim. yanında mide siken kuru pasta ve çerez olarak diş kıran leblebi, çıtlayınca ağızda bin parçaya bölünen bayat kabak çekirdeği olsun. tanıdıklarla sohbet edeyim ama "ssseeessss, ssseeee ses kontrol üüünnnlütfennnn fen fen çocukları ları ları pistten ten ten alınız nız nız" tarzı ekolu gürültüden birbirimizi anlayamayalım. davul ve org hunharca çalsın. kulaklarım patlasın. salonun kaç metrekare olduğunu ve kaç kişi alacağını hesap edeyim.

  kılıçla ya da palayla kesiliyormuş gibi yapılan beyaz güllü , plastik pastadan plastik tabak ve çatal ile servis edilmiş düğün pastası olsun. ilk çatal vuruşumda çatal çıt diye kırılsın. zorla yediğim o pasta boğazımda donsun kalsın(evde kaynar çay içip anca eritebileyim)

  düğün sonunda altınımı da takayım.

  sen ne zaman evleniyorsun diye bin kişi sorsun. mutlu mesut ve 2-3 kısmeti çıkmış olarak eve döneyim.

  canıma tak etti lan.

 • 46. sergen yalçın

  -kasımpaşa maçında rosier'den sağ kanat yaratma fantezisi,

  -ankaragücü maçında n'koudou'nun atmasına izin verdiği penaltı,

  -gole ihtiyacımız olmayan sivas deplasmanıda sakat sakat riske edip bozuk para gibi harcadığı aboubakar,

  -son haftalara girerken bir türlü eritemediği sarı kart ceza sınırında ki futbolcular.

  -peynir-ekmek parasına oynayan güven ve umut'u göndermesi veya gitmelerine ses çıkarmaması,

  4 gün sonra öz evladı, haftalardır hiçbir işe yaramayan (bugün yenen 2 golde de ofsaytı bozdu) n'sakala ile maça başlayarak şampiyonluğu verecek ve türk futbol tarihinin en büyük loserları arasına adını yazdıracak.

 • 47. hindistan'da covid'e karşı inek dışkısı sürülmesi

  koronavirüsün komple başkalaşım geçirip, dile gelip, elli ayaklı canavara dönüşmediğine şükretmek lazım hindistan yüzünden. sadece iki üç mutasyon geçirip bizleri affetti sağolsun bu manyaklıklara rağmen.

 • 48. demir kubbe

  (bkz: iron dome)
  israilli mühendisler tarafından geliştirilen milli hava savunma sistemidir.
  yapılan yorumlar içinde hamas'ın attığı füzelerin maliyetiyle bu füzelerin maliyeti hesaplanmış, havai fişekten hallice gibi yorumlar yapılmış. üzücü olan kısım da tam burası, insan hayatı ile $40,000 kıyaslanırken, bir tc vatandaşına bu fiyat fazla gelebilmektedir.
  (bkz: şaşırtmadı)

 • 49. akp grup başkanvekili'nin ruhsar pekcan açıklaması

  buradan şu anlaşılıyor ; iktidar değişmediği müddetçe şuanki şartlar altında kimse yolsuzlukların üzerine gitmeyecek. apaçık devleti zarara uğratmış bir kimseyi bile böyle can siperane savunduklarına göre kelimeler kifayetsiz kalıyor.

 • 50. ekrem imamoğlu

  "bir sekilde belediye baskani olabildigi gunden itibaren tek bir icraati dahi olmayan ve buna ragmen hala kendisini ciddi ciddi destekleyenlerin oldugu tuhaf insan." demiş maaşlı kapı kulunun biri..

  hiç bir şey yapmasa bile size ekmek veriyor işte,ona havlıyorsunuz cebiniz para görüyor.

  tanım: iti köpeği gece mesaisine yatıran istanbul şehr-i emini.