Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 19 ekim 2019 ankaragücü beşiktaş maçı

  bu besiktas avrupa'da her takimi yenerken bu durumlara nasil geldi kimin eliyle getirildi hala anlamakta sikinti cekiyorum. bilen varsa yesillendirsin.

  not: gs

 • 2. eğitim hayatı boyunca en çok zorlanılan ders

  kısmi diferansiyel denklemler (aka partial differential equations). ömrümü çürüttü, 5 yaş yaşlandım bir kaç ayda

 • 3. boğaziçi üniversitesinde adına sanat denen rezalet

  rezalet mi bilemem ama sanat olmadığı kesin. boğaziçi üni böyle bir yer. yeni birşey değil bu amerika'dan getirilmiş içi boş "olumlama" felsefeleri.

 • 4. jöh timinin nusaybin'deki çatışma görüntüleri

  https://twitter.com/…tatus/1185213507375173632?s=19

  hendek operasyonları sırasında çekilen görüntülerdir. insan şu görüntüleri herhangi bi filmde görse üç gün etkisinden çıkamaz, bu adamlar aylarca şu şartlarda mücadele etti. vidyodakilerin kaçı şehit, kaçı gazi oldu meçhul..

  gerçek kahramanlar, var olun

 • 5. diyarbakır'da yapılan evsiz sosyal deneyi

  aklıma nba tarihinin en iyi koçu gregg popovıc'in "dünyanın en iyi insanlarını diyarbakır da gördüm, bize verecek iyi yemekleri yokdu diye utaniyorlardi".lafini getirdi.
  gregg orda asker olarak görev yapmış.

 • 6. pidesi süper olan mekanlar rehberi

  samsun’da her pazar sabahı pide günüdür. neredeyse tüm anneler ya da babalar akşamdan ya da sabahtan pide içini hazırlar. bu kıymalı, patatesli ya da peynirli tamamen sizin tercihinize kalmış. o iç bir kaba konarak doğruca herhangi bir fırına veya pide salonuna götürülür. pide sayısı tercihe göre söylenir içi bol olsun isterseniz sayıyı daha az söylenir, daha normal bir pide isterseniz ustaya sorulur ( usta her zaman en doğru sayıyı söyler size güvenebilirsiniz )
  usta eğer sıra yoksa size çay ikram eder ve siparişiniz yapılana kadar cumartesi akşamından kalma maçların karşılıklı yorumları yapılır. eğer sıra çoksa 1 saat sonra gel al der. 1 saat sonra o pideler alınır ve hane halkı ile beraber afiyetle yenir.
  yukarıda yazdıklarım hala az olarak devam etse de bir ritüeldir ve samsun’a özelidir.
  not olarak “pide” dediğin kapalı olur :)

 • 7. en zevkli matematik konusu

  kafanız basıyorsa tartışmasız integraldir, basmıyorsa kümeler.

 • 8. giray çişini yapıyor partisi

  çocukları kutsamakta yeni moda. sonra atıyorsunuz özel okula, çocuk özel olmadığını anlayınca bizim başımız ağrıyor. yapmayın şu saçmalıkları.

 • 9. flört esnasında birdenbire iletişimi kesen erkek

  saat 3’e kadar edilen sohbette konunun bir türlü sekse gelmemesi sonucu yol veren erkektir.

 • 10. 18 ekim 2019 burhan kuzu'nun hadsiz tweet'i

  paranoid şizofreni olmalı başka türlü bu cahillik açıklanamaz.

 • 11. yatağa yattıktan sonra uykuya dalma süresi

  tuttuğum çeteleye göre 1 saat 27 dakika. çalışırken uykudan kafamı tutamayan ben o an yatağa girsem cin oluyorum. 3 evetle uğurluyorum kendimi.

 • 12. dolandırılmak

  adamın yaptığı etik değil fakat daha sonra adam sorunlu arabayı sana satmaktan vazgeçmiş. üstüne sana masrafların için para vermiş. daha ne istiyorsun sen acaba? cidden problemin ne? bela mısın oğlum sen?

  adamı taciz ettiğin için içeri bile attırabilir seni. bu arsızlık nedir koç? söylesene bize?

  bir adet doyumsuzun şikayetidir.

  edit: evet tarafından!

 • 13. azerbaycan türkiye özerk devleti olsun

  egemen bir devletin neden bağımsızlığından vazgeçeceğini de söylersen olur. neden olmasın?

 • 14. vodafone bana ne var'ın sahtekarlık olması

  geçen hafta evde oturduğum cayır cayır wifi'i yediğim gün, 6 saatlik 1 gb vermesiyle beni dumurlara uğratmış uygulamadır. ilk defa kazanmışken acaba parka gidip dizi mi izlesem diye düşünmedim değil.

 • 15. esenyurt'ta 99 bin liraya satılan 1+0 daire

  kümes kadar evde gösterecek bir şey bulamayınca, lobisini, çatısını, dışarısını falan gösteren ilandır.

  sonra bu kan emici yaratıklar batınca, iflas edince niye sevindi oluyoruz. beter olun.

 • 16. birinin gaziantepli olduğunu anlama yolları

  "erkan enektarlar goltuğun altında kalık, beni ara" diyorsa enteplidir..

 • 17. en güzel erkek parfümü

  yine çok göreceli bir konuda, yine çok kesin hükümler verilmiş dediğim enteresan ve komik başlık.

  şimdi önce yapılmaması gerekenleri yazıp, sonra reçeteyi vereceğim;
  - n11, hepsiburada, trendyol gibi mecralardaki çok yorum alan parfümleri almayın, parfüm yorumlarını kesinlikle okumayın. parfüm niş bir alan olduğu için uzmanlığı olmayan kullanıcının yorumu da sürü psikolojisine uyar genelde.
  - mağazadaki reyon görevlisinin "ben bunu öneriyorum" dediği parfümü kesinlikle almayın. çok satan veya hiç satmayan ürünlerin stoğu fazla olduğundan önerisi bu yönde olacaktır.
  - rochas, gio, dior home intense, hermes gibi kokuları bi rahat bırakın artık, 100 kişiden 99'u bunları kullanıyor zaten.
  - başlık altına yorum bırakan kadınların "tartışmasız erkeğe en yakışan parfüm hede hödödür" şeklindeki yorumlarını ciddiye almayın.
  - parfümün fiyatı kalıcılığına etki eden bir husus değildir, pahalı parfümler daha kalıcıdır gibi bir algıya kapılmayın.
  - unisex diye nitelendirilen kokular erkek parfümü değildir. arada kadınsı kokularının dışına çıkıp hafif maskülen olmayı isteyen kadınlar içindir.
  - parfümlerin üretim yılına bağlı olarak koku kalitesi ve kalıcılığı değişebilmekte. geçmiş senelerin üretimi bir parfüm o yıl koku ve kalıcılık yönünden iyiyken, güncel üretimi bir o kadar vasat olabilir. başkası önerdi diye almayın, öneren kişideki şişenin üretim yılını bilemezsiniz.
  - yazın odunsu ve şekerli kokuları, kışın meyve-turunçgil ağırlıklı kokuları kullanmaktan kaçının. 35 derece sıcakta tom ford black orchid ile çok insana burun spazmi geçirtip bayıltabilirsiniz, yapmayın böyle şeyler.
  - kullanacağınız parfümün sırasıyla mevsime > gece/gündüz durumuna > ortama uygun olduğundan emin değilseniz hiç sıkmayın. maskülenliğin limitlerinde gezinen aşırı hayvansal kouros gibi kokuyu sıkıp 8-5 mesaine gidersen bu tezek kokusu nereden geliyor diye söylenir çevrendeki insanlar.

  e-reçete:
  - fragrantica'dan parfümlerin notalarına ve mevsime uygunluğuna bakıp, farklı notaları içerisinde barındıran 3-5-10 parfüm için 10ml'lik dekant parfümlere kör atış yapın. 10ml ortalama 2-3 gün tam sıkımlık parfümdür ve bir parfümün kalıcılığı ve zaman içerisinde nota değişimlerini anlamanıza yeter. burnunuza hoş gelen notalara sahip parfümler üzerinden farklı markaların dekantlarını deneyerek tarzınıza en yakın, sizi ifade eden parfümü/parfümleri belirleyebilirsiniz.

  son olarak, pahalı tüm parfüm markalarını sıralayınca kız düşmüyor dostum, ciddiyim. "en iyi parfümler" diye liste yapanların listesindeki birbiriyle hiç alakası olmayan kokuları görünce bir gülme geliyor. biri soft vanilya, biri maskülenliğin dibi. aynı kişinin iki kokuyu da beğendiği parfümler listesinde yer vermesine imkan yok. ya da burnu lens.

 • 18. eşine fuckbuddy arayan felç adam

  "benim kontrolümde sikişecekler" kısmından sonrasını okumadım. karşıdan sürekli uyaracak herhalde. biraz ağzına al, şimdi doggy yapın, klitorisi bul klistorisi, anal yasak kardeş falan filan...

  (bkz: inanma sikecek)

  (bkz: böbrek.avi)

 • 19. pyd'nin kirpi ele geçirmesi

  araç bozulup yolda kalıyor ve askerler 16 tonluk devasa aracı itip vurduramayacağı için öylece bırakıp yola devam ediyorlar. bunlar da yolda gördükleri boş aracı alıp ele geçirmiş gibi davranıyorlar.

  ele geçirmiş olsalardı ve araç gerçekten bozuk olmasaydı o araç tırın üstünde olmazdı.

 • 20. fakirlerin isyan edip ayaklanmama nedeni

  sabır ve şükür temelinde sürekli kötü örneklerle korkutulmaları kafi gelmektedir. ayrıca asıl olan bu dünya yaşamı değil, sonsuz hayatta bu sabır ve şükür karşılığının işlenmesi her türlü aykırı düşünümü ve eylemi engellemektedir.

  bir bakıma bu da vardır.

  ‘ bazı toplumlarda sosyalizm olmaz. çünkü fakirler kendini sömürülen sınıf olarak değil, geçici sıkıntı yaşayan milyonerler olarak görmektedir. ‘ j. steinbeck.

 • 21. ekşi itiraf

  bugün saat 2 gibi patron geldi. ben ve iki arkadaşıma, hadi gidiyoruz iş var dedi. atladık arabaya yarım saat yol gittik. geldik dedi, indik arabadan. bir baktık, internet kafeye gelmişiz. işimiz burada galiba diyorum içimden. içeride veletler haykırıyor. tam bir ses cümbüşü. patron, cs 1.6 oynayacağız diye tutturdu. yaş skalamız 25-35. patron, iki uzman ve bir doktor veletlerin arasında, 2*2 dust2 oynayacağız. oyuna başladık doktorla patron arasında geçen diyalog: ’’ekran yapıyorsun’’. inanamıyorum. biz burada ne yapıyoruz derken, kaptırmışım oyuna kendimi. beklemediğim bir şekilde çok keyifli geçti.
  come back attık.

 • 22. internet'in fişini tak diye eve gelen komşu

  fişi takılı da parasını ödeyemedim kesmişler sende 150 tl varsa komşu bu ay da sen öde de, bak ne oluyor ondan sonra

 • 23. 19 ekim 2019 ahmet ercanlar'ın yazısı

  adam 35 sayfa yazı yazmış ve bu yazının tamamında olmayan kural hatasını varmış gibi gösterip bunu kabul etmeyenleri ahlaksızlıkla, sahtekarlıkla suçlamış.

  amcaoğlu kural hatası yok yok... sizin kalın kafanız bir bunu almıyor. bilmem kaç kişi kural hatası demişmiş...

  dövsen bela, sevsen zina.

 • 24. cumartesi sabahı erken kalkmak için bir neden

  çalışıyor olmak. c.tesi günleri de birileri hala çalışıyor.

  emekçi işçi.

 • 25. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  anlamazlar üzerler seni. berduş olursun, acından ölürsün. sanatçı olma, savaşçı ol. ezilme, ez.

 • 26. 18 ekim 2019 ekrem imamoğlu basın açıklaması

  bir akpli dangalak da sormaz 10bin sermayeli şirket ayda 300000’i götünden mi çıkaracak diye. yolsuzluk yapmaya o kadar alışmışlar ki artık kitabına uydurmaya bile çalışmıyorlar açık açık yapıyorlar her şeyi utanmadan.

  imamoğlu nun bu işin peşini bırakmaması gerek. gerekirse haydarpaşaya iş makinesi, kamyon vb yığmalı

  imamoğlu daha fazla teklif etseydi diyen dangalak:

  imamoğlu yandaşların yaptığı gibi devletten çaldığı parayı kullanarak vermeyecek o parayı. ya da vermiş gibi gösterip beleşe almayacak araziyi. gerçekten verecek o parayı. dolayısıyla götünden rakam uyduramaz.

 • 27. karakomik filmler

  ya şu cem yılmaz'dan artık bu vakitten sonra öyle gora, arog performansı, herşey çok güzel olacak doğallığı veya ne bileyim doritos, opet reklamlarındaki performansını beklemek çok ayıp olur.

  bu adam komedi alanında devrimlerini yaptı ve bitti yani malesef. yaşlanılıyor zaman geçiyor... bundan sonra izlenilen herşey geçmişine saygıdan ve sevgiden izleniyor... zaman malesef acımasız bunu kabul etmek lazım.

  onun dışında cem yılmaz'dan tavsiyem yeni bi şeyler yapmak istiyorsa bir netflix dizisi deneyebilir? mafya filmi çekebilir. dram filmi yapabilir... ama bu tarz zıpır komedi işleri artık olmuyor malesef.

 • 28. tuğçe kazaz'ın atatürkçülere ateist demesi

  kendi çıkarları doğrultusunda din değiştirip duran bir adet omurgasızın atatürkçülere hakaret etmeye çalışması.

  ateist olmak senin davranışlarından daha onurlu, sen din seçmekten beynin sulandı, karar ver artık hangi tarafta olacaksın?

 • 29. filistin bizi kınadı diye haksızlık yapmayalım

  bu operasyon adeta turkiyenin gerçek dostlarını göstermiştir.

  filistinin arabi kınar, ama kazakistanın, türkmenistanın, azerbaycanın türkü destek verir. allahın pakistanı bile fanboy gibi ne yapsak destek veriyor.

  ağır milliyetçi olmamaya çalışan biriyim ama türkün türkten başka dostu yoktur lafı her defasında ispatlanıyor

  ek olarak filistinin bayrağı bile lawrence uşağı ayrılıkçı arapların izlerini taşımaktadır. akpnin filistin aşkı kutsallarına aykırı bir şeydir.

 • 30. öğrencisine zayıf not veren resim öğretmeni

  lisede çok çektirmişti bana resimci...
  resimlerimi kontrol ettikten sonra bana 55 vermişti, o gün defterini unutan bir arkadaşıma defterimi verdim, sınıf kalabalıktı hoca fark etmedi, benim resimlerimi gösteren arkadaşıma ise "70" verdi...

  sınıfa bir soru sordu bilenin sözlü notu "100" dedi, bildim, 100 vermedi. neden dedim, sen beni anlamıyorsun dedi. sonuçta resim 55'ten 3 geldi ve teşekkür belgesini kıl payı kaçırdım.

 • 31. güvenilir erkek bulmanın çok zor olması

  günümüzdeki kadınlar güvenilir erkek bulmak değil güvenilmez erkek bulup onlara güvenmek istiyorlar da ondan.
  hiç kendinizi kandırmayın.

  bir de şu var, erkek hem çekici hem sizden başkasını gözü görmesin istiyorsunuz. peki siz bu erkeği hakediyor musunuz bi dönün de kendinize bakın önce.

 • 32. kadının kalbine giden yol neresinden geçer

  saçma sapan cevapların olduğu sorunsal. yok ilgiden geçermiş, yok sevgiden geçermiş bilmem ne. çok ilgi göstersen üff derler çok sevgi gösterden öff derler. öncelikle kadın düzeltmeyi sever kardeşim yamuk olacaksın. çok düzenliyse sen pasaklı olacaksın, çok kibarsa sen hödük olacaksın vesaire vesaire. ama kendini bir türlü düzeltmeyeceksin. tam bir şeyin düzelse başka bir arızan çıkacak. tam düzeldiğin an, istediği kıvama geldiğin an götüne tekmeyi yersin. olayın özeti budur.

 • 33. 19 ekim 2019 antalyaspor genclerbirligi maci

  uc buyukler disinda futbol takip etmeyen terbiyesizlere kalsa hoslarina gitmeyen her skor sike zaten. insan biraz utanir. gencler iki macta kirmizi kart gorup erkenden 10 (hatta antep'te 9) kisi kalmisti. sezon basindan beri kotu oynamiyor takim kesinlikle. alisma sureci, sanssizlik, disiplinsizlik vs. derken kazanamadik mac. bu takim son dort macinin ucunde alanya, trabzon ve galatasaray'la oynadi ustelik.

  ligin en zayif takimiymis da sike yapmis. o is oyle degil. diyeceksin ki, "benim kuponum yatti, ben bahis oynayacak olgunluga erisemedim, o yuzden hosuma gitmeyen her skorun sike oldugunu dusunen bir malim" veya "ben uc buyukler disinda kimseyi izlemem, yedi haftada toplam 30 dakika bile izlemedigim takimlarin macina sike diyecek kadar ahlaksiz ve karaktersizim."

  antalya veya gencler sike yapmissa da sizden ogrenmistir, gurur duyarsiniz.

 • 34. arka sokaklar dizisi'nin mülkümde çekim yapması

 • 35. sesi işitilince ifrit olunan enstrümanlar

  zurna ve elektro bağlama

 • 36. sarhoş olunduğunun anlaşıldığı an

  en buyuk delillerden biri, sigaran yaniyorken 2.sini yakmaktir.

 • 37. ingilizce yetmiyor artık 4-5 dil biliyor millet

  genelde türkçeyi bile düzgün konuşamayan, patron kesiminin ağzından düşürmediği ve ballandıra ballandıra söylediği sözlerdir. eğer bunca şeyi bilirseniz, 3000 tl max para verirler. maaş da asgari ücretten muhtemel yatar ve gerisinide elden alırsınız. 6 günde eşşek gibi çalışma da çabası.

  sonrada bazı çomarlar der ki; ne işsizliği abi, iş beğenmiyo millet. en sonunda ise bizden, şerefsizce afrikadaki açlık ve sefalet durumunu gösterip şükretmemizi isterler. ama kendileri son model arabalar da ve villalar da yaşarlar. bazıları işte böyle şerefsizlikte level atlamıştır.

  eğer akıcı bir şekilde bu dilleri biliyorsanız, yabancı mecralarda iş arayın ve bu çomarlara ''selam'' bile vermeyin.

  buda böyle biline!!

 • 38. skolyoz hastası yunus'a yardım kampanyası

  skolyoz (omurga eğriliği) hastası yunus şalişli' nin tedavisi için ailenin maddi desteğe ihtiyacı var. valiliğin izin belgesi ve onaylı hesap numarası ektedir.

  hiç kimsenin kimsesiz olmadığını biliyoruz ve inanıyoruz.

  valilik izni :https: https://eksiup.com/p/r5271653zxsu

  hesap no: https://eksiup.com/p/7r271654cwos
  yunus şalişli

  yunus'un resmi:
  https://eksiup.com/p/6e271717iefj
  tr75 0001 0013 7865 6439 2050 04

  edit1:arkadaşımızın ameliyatı maalesef skolyoz derecesinde bir ameliyat değil, bu ameliyatı olamazsa hayatını kaybetme ihtimali var. mevcut durumda, ciğerleri sıkışmış ve kalbi ise büyük tehlikede. kendisi anadan doğma bu şekilde olduğu için, gün çektikçe kemikleri büyüyor, gelişiyor ve organları daha fazla sıkışmaya maruz kalıyor.

 • 39. kadınla yaptığı bütün tartışmaları kazanan erkek

  kadını kaybeder.
  edit: sorular üzerine link vermek zaruri oldu.
  "(bkz: tavukla tartışan solucan yanılır)"

 • 40. radamel falcao garcia

  adam yılda ( diğer ücretler hariç ) 7 milyon euro alıyor. 3 saatte 4 kilo et yiyor , ağrılarım var sakatım diyor, 18 gündür antrenmana çıkmıyor.
  ben de hastalıktan geberirken gece 4 te acile gidiyorum, 1 metreden tedavi ediyorlar hesapta, sonucunda 1 gün rapor bile vermiyor, sonra peşine gidiyorum sabah kahvaltısı niyetine çağlayan'da içinde ne olduğunu bilmediğim kır pidesi kemiriyorum.

  ilahi komedya

 • 41. doğru insanı beklemek

  bende bu insanlardanım sanırım.
  bekliyorum baya.

  sürekli insanlarla görüşüp flörtleşip yedek tutarak ruhumu karakterimi kaşarlaştıracağıma mal gibi doğru kişinin geleceğine inanıyorum ve bekliyorum.

  hayatta kendime başarılar diliyorum değerli yarışmacılar

 • 42. mahmutcan bebeğin isim koyma partisi

  o değil de ev her an smaug'un saldırısına uğrayabilir.

 • 43. lacivert restaurant vale ücreti

  çorbanın 70 tl olduğu mekanda 30 tl'lik vale ücretini dert eden tipleri görmemizi sağlamış başlıktır.

 • 44. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  yarın yemek + joker izleyecek olan var mı? sadece joker de olabilir. ankara. (yemek izleyecek gibi oldu cümle mamafih düzeltmeye erindim)

 • 45. 19 ekim 2019 beşiktaşa verilmeyen kırmızı kart

  korcanın kafasının o saatte orada ne işi var kardeşim!!!!!11!

 • 46. erkeklerin kadınlarda baktığı ilk yer

  kalça ve göğüs dekoltesidir.
  (bkz: acı gerçekler)

 • 47. yasak elma yendikten sonraki muhtemel diyaloglar

 • 48. bir asgari ücretlinin iphone 11 alma şansı

  zengin ile fakirin en küçük ortak böleni coca cola en büyük ortak böleni iphone durumu bu fiyatlardan sonra ortadan kalkmış oldu.

 • 49. rakipleri arasında tartışmasız en iyi olan marka

  (bkz: yurtiçi kargo)

  evde bulamama konusunda istikrarlı ve açık ara lider firma.

 • 50. starbucks'ta hp laptop ile oturmak

  eksici olamaz onların hepsi macbook kullanıyor.