Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 23 eylül 2017 liselere girişte yeni sistem

  "okula gittik, yer yok dediler. nasıl yok? hemen gittik akp ilçe teşkilatına, müdürü arattırdık. ondan sonra çocuğu kaydettiler. ekonomi çok iyi."

 • 2. ali palabıyık

  son fenerbahçe maçlarında neler olmuş bakalım :

  21 ağustos 2016 başakşehir fenerbahçe maçı : skor 1-0. rakip oyunculara 1 kırmızı, 2 sarı kart.

  27 kasım 2016 rizespor fenerbahçe maçı : skor 1-5. rakip oyunculara 1 kırmızı, 2 sarı kart.

  26 aralık 2016 trabzonspor fenerbahçe maçı : skor 0-3. rakip oyunculara 1 kırmızı, 2 sarı kart.

  5 şubat 2017 beşiktaş fenerbahçe : skor 0-1. rakip oyunculara 1 kırmızı, 3 sarı kart.

  10 mart 2017 alanyaspor fenerbahçe maçı : skor 2-3. rakip oyunculara 6 sarı kart.

  30 nisan 2017 fenerbahçe rizespor maçı : skor 2-1. rakip oyunculara 1 kırmızı, 3 sarı kart.

  27 mayıs 2017 fenerbahçe trabzonspor maçı : skor 1-1. rakip oyunculara 5 sarı kart.

  20 ağustos 2017 fenerbahçe trabzonspor maçı : skor 2-2. fenerbahçe lehine bir penaltı, rakip oyunculara 4 sarı kart.

  hakem geçen yılki beşiktaş - fenerbahçe kupa maçında öyle düşük not almıştı ki, 4 hafta dinlendirilmişti. yine bir fenerbahçe - beşiktaş maçına verilmesi akıllarda soru işareti bırakıyor. yönettiği son 8 fenerbahçe maçında, rakiplere 5 kırmızı ve 27 sarı kart çıkarmış.

  umarız bu maça belli amaç uğruna* verilmemiştir ve adil bir yönetim sergiler.

 • 3. kızını soyup üniversite amfisine atan baba

  kemalizm güneşi anadoluyu aydınlatmaya başlayana kadar kadın denilen yaratığın bok kadar kıymeti yoktu bu topraklarda. namus cinayetleri ile tavuk gibi kesilirdi, aşık olması ve sevmesi yasaktı, güzelliğini kimseye gösteremez canı ne istiyorsa onu giyemezdi, sevdiği ile evlenemezdi, başlık parasına satılırdı, cariyeyse her gün tecavüze uğrardı ve bu islama göre sahibinin hakkıydı, sokakta yürürken ferace giymesi mecburiydi. hatta, köylerde değil ama istanbul gibi islam devletinin ve şeriatın varlığının hissedildiği yerlerde bir dönem öyle abarttılar ki bir sokakta karşıdan erkek geliyorsa feraceli kadın bir köşeye geçer arkasını dönüp çömelir ve o erkeğin geçip gitmesini bekler; ardından yoluna devam ederdi. kemalizme kadar 1300 yıl boyunca devlet eliyle uygulanan arap dini kadını her dönem "denetlenmesi, baskı altında tutulması, dayak ile ehlileştirilmesi, başka erkeklerce skilmesi aile efradından erkekler tarafından sürekli engellenmesi gereken; zekası, kişiliği ve şahsiyeti olmayan etrafı etle çevrili tombul bir vulva parçası" olarak görmüştür.

  bu sakallı meczupun anlattıkları kemalizm ortaya çıkana kadar bu topraklarda uygulanan, uygulatılan; zamanla örf ve adete dönüşen ve kültürün özüne işleyen ve en son insanlara kimlik olan arap dininin en temel esaslarıdır. bunu gazali " kadın zaruri olmadıkça çarşı pazara bile çıkmamalı evinin derinliğinde herkesten saklanıp her gün akşama kadar erkeğini beklemeli" şeklinde ifade etmiştir. mezhep imamları kadınlara boşanma hakkı tanımamış; kuran onlara mirastan daha az pay ayırmış, gerekirse dövülmelerini ve şiddete maruz kalmalarını tasdiklemiş; öyle veya böyle üzerlerine üç kadın daha alınması cevazını vermiştir. bu din yüzyıllardır ancak ve ancak kadının köleleştirilmesi ve gerektiğinde dayak ile kadının arzularından, kişiliğinden ve haysiyetinden arındırılması işlemi sonunda yani namus tabusu ile ayakta kalabilmiştir. namus takıntısı bu dinin motor gücüdür. bu din bütün kadınları zombilere çevirmiştir. erkekten izin almadan bir yere gidemeyen , onun müsaadesi olmadan çalışamayan, erkeğe muhtaç kalsın diye eğitim bile verilmeyen bir varlığın haysiyetinden bahsedemeyiz. ben şahsen bir erkek olarak böyle bir baskı ortamında her denilene itaat ederek ve sırf onlar öyle istiyorlar diye tüm duygularımı dizginleyerek yaşamak zorunda kalsaydım "bir onurum ve haysiyetim var" diyemezdim.

  türkan saylan' ın dediği gibi: " eğitim almış her kadının bu cumhuriyete borcu var"

  ve bu borç sevgili dostlarım türk kültürünü kirleten ilkel arap adetleri ile mücadeleden ibarettir.

 • 4. 22 eylül 2017 işkence gören kızı kurtarmamız

  haberi okurken, "fakat olayı gören komşular işin peşini bırakmadı" cümlesinde, gözlerin dolmasıdır. helaldir. çok şükürdür.

 • 5. yabancı dilde mesajlaşacak yazar veri tabanı

  + speaking english?
  - i live in english..it’s not only a language to me..it’s totaly best way of expressing my own.you know…sometimes i’m dreaming of a world all people understand each other perfectly.yes i’ve dreamed.imagine all the people dancing and touching each other.communicate in a joyfull harmony…''

 • 6. diş macunundaki florür insanı koyun gibi yapıyor

  tam bir bilimsel makale konusu.

  "diş macunundaki florürün insanı koyunlaştırmasındaki etkisi"
  "fluoride in toothpaste is the effect of human sheeping"

  (çok bilimsel olduğumuz için tabi ki google translate ile çeviri yapıyoruz.)

 • 7. şenol güneş

  hakeme "orospu çocuğu" diyerek tribüne gönderilmiş teknik direktör.

  (bkz: efendi beşiktaş)

 • 8. mahmut uslu

  sıkı bir fenerbahçeli olarak diğer takımları tutan tüm arkadaşlardan özür diliyorum bu adam için. lütfen üstümüze gelmeyin bu adam hakkında. peşinen ne söyleseniz haklısınız, iğrenç bir insan kendisi.

 • 9. 25 eylül 2017 kürdistan referandumu

  23 eylül 2017 gelişmeleri:

  * mısır dışişleri bakanlığı, referandum açıklaması yaparak "endişeliyiz" dedi. ıkby'yi bağdat ile diyaloga çağırdı.

  * referandum sandıkları ve evrakları illere gönderilmeye başlandı.

  * bakanlar kurulu toplantısı sona erdi. hükümet sözcüsü bekir bozdağ açıklama yaptı:
  - bakanlar kurulu'nda kuzey ırak'ın referandum kararı değerlendirildi. bu referandum gayrimeşru bir referandumdur. türkiye tavrını başından beri net bir şekilde ortaya koymuştur. ıkby'deki referandum kabul edilemez, türkiye'nin milli güvenliğine doğrudan bir tehdittir.
  - ıkby'ye türkiye olarak çağrıda bulunuyoruz. aklıselim ile hareket edin, bu referandumu iptal edin.
  - türkiye referandumun ertelenmesine de karşıdır. ertelemek ileride bu referandumun yapılmasına izin vermektir. biz bu referandumun bugün de, ileriki tarihlerde de gerçeklenmesine karşıyız. türkiye ertelemeye karşıdır, referandumun iptalini istemektedir.
  - tüm yaptırımları tek tek değerlendirdik. inşallah bunları uygulamaya gerek kalmaz. bu yaptırımları şimdi açıklamak istemiyoruz.

  * kasım süleymani erbil ve süleymaniye'ye giderek, referandumun iptali için kdp, kyp ve goran'cılarla görüşmüş, ırak hükümeti ile arabuluculuk önermiş. referandum yapılırsa savaş kaçınılmaz diye de uyarmış.

  * cumhurbaşkanı erdoğan: "başbakanlığım dönemimde geldiler, memurlarına maaş veremiyorlardı. 2 milyar $ ıkby'ye kredi verdik. kimse ıkby'ye bizim gibi yardım etmedi." dedi.

  * türk silahlı kuvvetleri (tsk), ırak'ın kuzeyindeki avaşin-basyan ve hakurk bölgelerinde bulunan pkk kamplarına yönelik hava harekatı düzenlendi. saldırı hazırlığındaki pkk'lılar tarafından kullanılan silah mevzisi, barınak ve depolar imha edildi.

  * cumhurbaşkanı erdoğan, 4 ekim çarşamba günü, iran’a ziyaret gerçekleştirecek. ıkby'ye yönelik yaptırımlar da konuşulacak. erdoğan: "tabii iran ile görüşmemiz çok önemli. iran’ın kararı bizimle örtüşüyor. geleceğe yönelik bazı yaptırımlar konusunda iran ile adımları atmamız lazım ki geri adım atılmasın." demişti.

  * emekli tümamiral soner polat: "bu projenin esas sahipleri abd, israil ve ingiltere’dir. barzani’yi bu yöne iten de onlardır. barzani’nin aklını başına toplaması lazımdır. bütün oradaki günahsız kürtleri ateşe atıyor. türkiye ve iran sınırları kapatır, bütün ekonomik ilişkileri keser ve ortak operasyonlar yaparak bu işe son verirler. çünkü hiçbir devlet kendi yıkılışını seyretmez." dedi.

  * başbakan binali yıldırım, yapılacak olan referanduma ilişkin olarak:
  - bütün dünyanın karşı olduğu, komşularının istemediği bu yanlışta ısrar etmenin sonu hayır olmaz
  - referandumun bir bedeli olacak, bu bedeli de bu kararı verenler ödeyecektir. oradaki hiçbir günahı olmayan insanlara bedel ödetmeye hakları yok.
  - atacağımız adımları mgk ve bakanlar kurulu'nda ele aldık. atacağımız adımlar ırak, iran ve komşu ülkelerimizle iş birliği içinde olacak. diplomatik, siyasi, ekonomik, güvenlik boyutu olacak.
  - sınır ötesi operasyon da seçenekler arasında.

  * habur'da 18 eylül'de başlayan askeri harekat, her geçen gün büyüyerek devam ediyor. bugün tatbikatın seviyesi yükseltildi, yeni birlikler katıldı.

  * cumhurbaşkanlığı sözcüsü ibrahim kalın: "referandum iptal edilmezse ciddi sonuçları olacak. erbil, bölgede yeni krizleri tetikleyecek bu vahim hatadan bir an önce dönmeli." dedi.

  * ırak ulusal hikmet hareketi lideri seyyid ammar hekim, bağdat ve 14 ilde kendi taraftarlarına hitaben yaptığı konuşmada; ırak parçalanırsa, ırak içindeki herkesin kaybedeceğini belirtti.

  * hakkari/şemdinli'de bir üs bölgesine, ırak'ın kuzeyinden pkk'lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda 1 askerimiz ve 1 işçimiz şehit oldu.

  * diyarbakır 8. ana jet üssüne 20 adet savaş uçağı takviyesi yapıldı.

  * ırak başbakanı ibadi, bm genel sekreter temsilcisi ile yaptığı görüşmede; bir kez daha bağdat'ın ayrılık referandumuna karşı olduğunu deklare etti. "referandum anayasaya aykırı olduğu için, tutumumuz değişmeyecek" dedi.

  * ırak ordusu, kerkük/havice'de ışid'e karşı ilerlemeye devam ediyor. 12 nokta ışid'in elinden alındı.

  * barzani'nin çalışma ekibi, referandum öncesi son değerlendirme toplantısı için bağdat'a gitti.

  * emekli korgeneral ismail hakkı pekin: "ırak parçalanırsa türkiye'nin musul'a müdahale hakkı doğar" dedi.

  * barzani, bağımsızlık referandumu için 'sonunda ölüm de olsa hazır olduklarını' söyledi. barzani, referandumun türkiye ile olan ilişkileri de etkilememesini umduğunu söyledi.

  * halk arasındaki “tavuk” olan dakuk ilçesinin yarıya yakını türkmen. kerkük'e atanan kürt kökenli valinin ilçenin demografik yapısını bozduğunu söyleyen ıtc ilçe başkanı rıza, “topraklarımıza pkk’yı yerleştirdiler. hem bağdat yönetimi, hem batılılar hem de kürt yönetimi bu pkk’lıları suikast timi olarak elinde tutuyor” dedi.

  * meclis’e sunulan tezkereye ‘hayır’ oyu vereceklerini söyleyen hdp'li osman baydemir, “bütün herkesi, içeride ve dışarıda savaş politikalarına ‘hayır’ demeye davet ediyoruz” dedi.

  * ırak içişleri bakanı kasım araci, türkiye’nin bağdat büyükelçisi fatih yıldız ile bağdat’ta bakanlık binasında bir araya geldi.

  * tbmm, ırak ve suriye'ye asker gönderilmesine olanak sağlayan tezkere için toplandı.
  - milli savunma bakanı nurettin canikli: "böyle bir referandum bizim açımızdan her zaman yok hükmünde olacaktır. türkiye bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için uluslararası hukukun ve uluslararası anlaşmaların verdiklerini yapacaktır. bütün tedbirler alınacaktır, bütün araçlar masadadır." dedi.
  - mhp grup başkanvekili erkan akçay: "bu korsan referandum iş işten geçmeden iptal edilmelidir. bu tezkere ile erbil'e 'ateşle oynama' mesajı veriliyor." dedi.
  - hdp adına konuşan osman baydemir, tezkereye karşı olduklarını açıkladı. bağmsızlık kürtlerin de hakkı dedi.
  - tbmm başkanı ismail kahraman, osman baydemir'in kullandığı bazı ifadelere tepki gösterdi. "bu çatı tbmm çatısıdır. burada türkiye'yi böldürme istikametinde konuşulamaz" dedi.
  - chp adına konuşan eski musul valisi öztürk yılmaz, hükümetin bölge politikalarını eleştirdi. referandumun yasal olmadığını, 140. maddenin yanlış anlaşıldığından bahsetti. tezkereye destek vereceklerini söyledi.
  - akp adına konuşan eski ab bakanı bozkır, "ırak bölgesel yönetimi'ne bu referandumdan vazgeçin diyoruz. bu referandum iptal edilirse, huzursuzluğa engel olunabilecektir. türkiye referandumun ertelenmesine de karşıdır, doğru olan referandumun iptal edilmesidir" dedi.

  * bölgedeki gelişmeler üzerine türkiye, ırak ve iran genelkurmay başkanları kısa bir süre içinde ortak değerlendirme için toplantı yapacak.

  * kyb'ye yakın bazı kaynakların "referandum ertelendi" söylentisini yaymasının ardından, kdp kaynaklarından "referandum yapılacak" mesajı geldi. ertelendi yazan kişi "twitter hesabım hacklendi, ben yazmadım" demiş.

  * kerkük'te referandum sandıklarının bulunduğu komisyon binasında kdp(barzani) ile kyb(talabani) asayişi karşı karşıya gelmiş.

  * ırak genelkurmay başkanı osman ganimi türkiye'ye geldi. genelkurmay başkanı orgeneral hulusi akar ile 5 saat süren bir görüşme yaptılar. konular ırak'ın toprak bütünlüğü, sınır güvenliği, gayrimeşru referandum ve ışid ile mücadele olarak belirtildi.

  * chp milletvekili ve eski musul büyükelçisi öztürk yılmaz: "ırak merkezi hükümeti, iran ve türkiye’nin acil bir istişare mekanizması kurması lazım" dedi.

  * ırak merkezi hükümetine bağlı anti terör birlikleri, kerkük'te yaya ve araçlarla devriye görevi yapmaya başladı. anti terör polisleri, tam teçhizatlı bir şekilde zırhlı araçla, kerkük valiliğinin önünden geçen bağdat yolu üzerinde ve şehir merkezindeki bazı noktalarda, güvenliği sağlamaya başladı.

  * başbakan binali yıldırım, chp lideri kemal kılıçdaroğlu ve mhp lideri devlet bahçeli ile tbmm'de görüşüyor. başbakan binali yıldırım, ikiliye tezkereye desteklerinden ötürü teşekkür etti.

  * eski cumhurbaşkanı abdullah gül: "iki müslüman arap ülkesi ırak ve suriye’nin bel kemikleri zaten kırılmışken, bölgede bu kadar acı ve yıkım yaşanırken, şimdi de kaçınılmaz arap-kürt savaşlarının başlamasına yol açacak referandum kararından vazgeçmenin ırak kürtler'i için de iyi olacağını düşünüyorum. ayrıca, türkmen, kürt ve arap halklarının bir arada bulunduğu kerkük’te bu tür bir emrivaki, mevcut durumu daha da kötüleştirecektir." dedi.

  * ırak ve suriye'ye asker gönderilmesine olanak sağlayan tezkere, ak parti, mhp ve chp'nin oylarıyla kabul edildi.

  * kyb(talabani) tarafından referandumunun iptal edilmesi için yapılan yazılı açıklamada, "kyb olarak, dünya, ırak ve kürdistan bölgesi'nin içerisinde olduğu durumu göz önünde bulundurarak, dost ülkeler ve birleşmiş milletler'in (bm) sunduğu teklifin dikkate alınması gerektiği kanaatindeyiz. teklifin dikkate alınması, halkımızın gerçekleştirmek istediği stratejik hedeflere hizmet ediyor" ifadeleri kullanıldı.

  16 eylül 2017 cumartesiden bugüne kadar olan gelişmeler:

  (bkz: #70933248)
  (bkz: #70914213)
  (bkz: #70895350)
  (bkz: #70877009)
  (bkz: #70859949)
  (bkz: #70842665)
  (bkz: #70825817)

  son güncelleme : 22:30

 • 10. sözlükçülerin fantastik cumhurbaşkanı adayları

  (bkz: yıldız tilbe)
  lan zaten gelişemiyoruz en azından mutlu yaşarız.

 • 11. aynı ürünün türkiye için daha kalitesiz üretilmesi

  bu yaz hayatiminin en guzel salihli kirazini almanya'da yedim oyle soyleyeyim. bu yil az ciktigi icin ic pazara verilmemis bile. zaten ab ulkeleri hormonlu meyve ithal etmiyor. kana kana yedim. ulan memleketimin kirazini bile elin gavurunda bulabiliyorum anca.

 • 12. ricardo quaresma

  atılır bugün bu kamil. *

 • 13. aleyna tilki'nin dondurmayı yere atması

  o dondurma almanya'da yere atılsa adamın gözüne sokarlar.

 • 14. vega

  yeni albümü dinledikçe aklıma geldi. dört yıl önce falan. hayal kahvesi'nde vega konseri var. bir de sevgili var o zaman yanımda. aşkımdan ölüyorum. aynı evde olmamıza rağmen adamı her gördüğümde karnıma ağrılar giriyor. sevgili metal müzik dinliyor, evde elektro gitarla solo atıyor sürekli.
  diyorum bi konser var. gitmeyi çok istiyorum. eşlik etmek istersen sevinirim ama tarzım değil dersen hiç sorun değil ben arkadaşlarımla giderim. seve seve gelirim diyor.
  deniz çıkıyor sahneye. elimde değil söylüyor. sahneden gözlerimi çekip sevgiliye dönüyorum. gözleri ışıl ışıl. ilk defa bir vega konseri mutlu geçiyor.
  yıllar geçiyor. delinin yıldızı geliyor. albümün ilk şarkısı buruk bir gülümseme bırakıyor bende. neydik ne olduk der gibi işte...
  neyse ya albümü övmeye gelmiştim ben konu nerelere geldi yine.

 • 15. eşe swinger ilişki teklif etmek

  ahlâksızlık falan gibi kavramlar göreceli meseleleri işaret ettiği için kafam karışıyor benim bu yüzden o kısmı es geçerek ilerlemek istiyorum.

  ben tüm kadınların, kendisi hakkında ne söylerse söylesin, zevk ve özgürlük adına ne düşündüğünü iddia ederse etsin; özel bir insan olarak görülmeyi ve çok sevilmeyi arzu ettiğini düşünüyorum.

  hiçbir kadının, bedenini kamu malı yapmaktan gerçekten zevk aldığına inanmıyorum. birçok erkeğin de alacağına inanmadığım gibi.

  biz insanlar, ne kadar inkar etsek de ait olmayı severiz. güvenlik ve sevilme ihtiyacımız bizi bir araya getirir. ve her insan bunu en iyi başarabildiği kişiyle devam ettirmek ister.

  davet edildiğim bir doğumgünü partisinde bir kadınla tanışmıştım. kadınla saatlerce sohbet ettik. ilk eşinden ayrıldığında iki çocuğu varmış. "iki çocuğuna rağmen!!!" bir adam onu çok sevmiş, "çocuklarına rağmen!!!" kabul etmiş ve evlenmişler. her haftasonu bir yerlere gidiyorlar. gittikleri yerleri anlattı önce.. ooo dedim ne çok geziyorsunuz harika!

  o harika evliliklerinden bahsetti durdu epey. ama ilerleyen saatlerde, alkolün ve tükenmişliğin etkisiyle, hüngür hüngür ağlayarak, haftasonu gittikleri o yerlerde aslında başka çiftlerle buluşup birlikte olduklarını söyledi. adamı çok sevdiğini, onu kaybetmek istemediğini, bu o adamın fantezisi olduğu için ona bir şekilde uyum sağladığını anlattı.

  kendisine gerçekliği biraz gösterince, aslinda mutlu değil tükenmiş olduğunu ve bu yüzden ayrılması gerektiğini söyleyince "ben öğretmenim, bana çok zarar verir. yeni bir hayat kurabilmem imkansız" dedi.

  bu kadın bir anne, bu kadın bu toplumun cocuklarinin dersine giren bir öğretmen ve bu kadın tükenmiş bir insan... neden bunu yaşamayı kabul etti peki? zevk aldığı için mi? ahlaksız olduğu için mi?

  bence hiçbiri değil. çünkü hiçbir şeyi açıklamak bu kadar basit değil. "çocuklarıma rağmen" vurgusu bu toplumun bir suçu bi' defa. ve onu tükenişe götüren ilk sebep de bu. başka hiçbir seçeneği olmadığını düşünmesi, zaten sevilecek biri olmadığına, zaten seçilecek biri olmadığına inanmış olması. ve buna tek başına inanmadı. verilere dayanarak inandı.

  o kadını bir daha görmedim. ne yaptı bilmiyorum ama yalnız olmadığını, onun gibi birçok kadın olduğunu biliyorum.

  sevgili hemcinslerim; bizler hiçbir erkeğin viagrası değiliz. bizler, hiçbir yetişkin erkeğin kurtarıcısı, annesi, çaresi değiliz. bizler hiçbir erkeğin, hiçbir şey lûtfettigi canlılar değiliz. ve bizden onurumuzu, ruhumuzun bir yansıtıcısı olarak içinde yaşadığımız bedenimizi, kendimize olan saygımızı istedikleri zaman onlara vermek zorunda değiliz.

  her kadın, her erkek gibi gerçek sevgiyi ister. bazıları yürüdüğü yolda sevgi ve güvene dair inancını yitirir maalesef. bazıları ise yolda kaybedecek kadar bile şanslı olmamıştır; içine doğduğu evde / ailede / çevrede sevgi ve güvene hiç rastlayamamıştır.

  duygu dünyasına hep sert darbeler yemiş olan insanlar bedenine ne istiyorsa yapar. (eger kendimizi onlara feda edersek, bize de istediğini yapar.) çünkü kalbi bedeninin bir parçası olmaktan çıkmıştır. çünkü beyni ile kalbi arasında hiçbir bağ kalmamıştır.

  ama tüm bunlar, bir erkeğin son çareniz olduğu anlamına gelmez. bizlerin tek çaresi kendimize değer vermek, değersizliğe yapılan tüm övgüleri reddetmek ve bize hiçbir değer sunmayan her şeyi kendimizden itmektir.

  başta söylediğim gibi; biz insanlar ne kadar inkar etsek de ait olmayı severiz. ama tercihimizi "sahip olduklarımıza ait olmak" şeklinde yapmamiz gerekiyor. bu ince ayrımı yapabilen çiftler birbirini koruyacak ve birbirlerine iyi geleceklerdir.

 • 16. jahrein

 • 17. ekşi itiraf

  cips yedikten sonra ellerimi kediye siliyorum.

 • 18. beşiktaş

  sadece 18 faul yaptigi maçta

  toplamda 9 sarı ve 3 kırmızı kartla cezalandirildi.

  avrupa futbol tarihinde böyle bi anormali daha önce hiç yaşanmamiş olabilir.

 • 19. 23 eylül 2017 dünya'nın sonunun gelmesi

  (bkz: ay hadi inşallah)

 • 20. insanlığın en büyük bug'ı

  uykudur bence.

  düşünsenize uykuya ihtiyacımız olmadığını. ama çok güzel yhaa dediğinizi duyar gibiyim. bir düşünün. ömrünüzün 1/3’ü daha birşeyler yapabilmek, öğrenebilmek, gezebilmek için elinizde olacak. 1/3 iyimser rakam. biliyorum aranızda günün yarısını uykuda geçen koalamsı arkadaşlar var. sizi de seviyoruz ama hemen üzülmeyin.

  şarj süremiz çok uzun. yarım saat ile yenilenen devam edebilen varlıklar olsaydık keşke.

 • 21. japonya'da yapılan meme elleme festivali

  meme elleme festivalinden ziyade bayramlaşmaya benzeyen etkinlik.

 • 22. apartmana giren fareyi 5 kat boyunca tekmelemek

  birazdan "fare için duyar kasanlar da gelmişler" diyenler çıkacak. peşinen söyleyeyim; evet fare için de duyar kasıyorum. her güçlünün karşısındaki güçsüz için duyar kasıyorum. her fiziksel avantajını karşısındakine uygulayan için duyar kasıyorum.
  tanım: tam bir "o"smanlı çocuğunun yaptığı eylem.

 • 23. koklayarak öpmek

  ciddi nefes alma problemi yaşadığım halde kızımı öperken tüm kokusunu içime çekerim.

  hele bir de banyodan sonra yanıma gelip "babacım mis gibi olmuş muyum?" demesi ve bana sokulması dünyanın en muhteşem anıdır.

 • 24. 23 eylül 2017 boğazdaki gariplik

  bu sabah itibari ile istanbul bogazinda gorulmus olan, bogazin yarisinin mavi, diger yarisinin ise camur rengiyle bicak gibi ayrildigi garipliktir. su ana gelen yorumlar, dipte cokuntu oldugu ve deprem habercisi oldugu yonunde.

  https://i.hizliresim.com/6yzg8e.jpg

  gencler ev benim evim degildir. arkadasimin evi, sabah cekip gondermis konu hakkinda endiselendigi icin eksiye yazar misin, bilen biri varsa aciklar durumu belki dedi. (milletin kem gozlerini hesap edemedi sanirim) ben dubaide yasiyorum. cok merak eden olursa benim ki asagidaki gibidir. simdi kudurabilirsiniz.

  https://i.hizliresim.com/bllrw0.jpg

  son edit:

  brujuva falan denmiste durumu aciklayim. ev sahibi cocuk kucuk bir ilin kucuk bir koyunden cikip ankarada bir universitede iktisat okumus, mezun olduktan sonra 3 sene bir denetleme firmasinda gece gunduz calistiktan sonra , baska bir yabanci firmada finans ve denetleme muduru olarak ise baslamis, anliyacaginiz uzere hic bir torpili ve arkasi olmayan bir arkadasim. hayattaki basarisizliklarinizi baskalarinin basarilarina camur atarak ortmeyiniz. amk bi resim paylastik konu nerelere geldi.

 • 25. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  cumartesi gecesi evde oturan yalnız ve ezik insanlar gelin muhabbet edelim.

  c2

  peşin edit: pipi sahibi bir insanım.

 • 26. kim milyoner olmak ister

  dünyanın en antipatik sunucusunu barındıran yarışmadır.

  adam o kadar eğreti duruyor ki, çocukluğumdan beri takip ettiğim yarışmayı izleyemez oldum maalesef.

  şimdilik formatını ve dekorunu fazla beğenmesem de, bilgi yarışması ihtiyacımı milyonluk resimle gideriyorum. aynı zamanda teve2'de yayınlanan kelime oyunu da kelime haznenizi güçlendiren, bulmaca tadında bir yarışma.

  izlemeyin şu adamın sunduğu yarışmayı. o yeteneksizlikle, tavırlarla bilgi yarışması sunmamalı. liyakat kavramının ülkemizde geldiği son halin en acı örneklerinden. selçuk yöntem, ali ihsan varol gibi isimler varken bu adam, sırf yandaş diye... gerçekten yazık.

 • 27. metrobüste suriyeli kıza tokat atılması

  metrobüste dilenen kız çocuğun yolculara sürekli dokunup para istemesi sonucu gerçekleşen olaydır. kız çocuğuna tokat atıldıktan sonra metrobüs iki farklı görüşe ayrılarak kavga etmeye başladı. bir taraf ne olursa olsun çocuk olduğunu ve böyle bir şeyin kabul edilebilir olmadığını söyleyip tepki gösterdi. diğer taraf da al o zaman evinde bak kaç saattir yapmadığı şey kalmadı vuruyor, devleti yönetenlerde suç bunların hepsi duygu sömürüsü diye cevap verdi.

  olayın doğruluk yanlışlığından ziyade malesef ki şahit olduğum bu olayda dikkatimi çeken durum biraz daha farklı. bildiğim bir şeyi tekrar hatırlamam neden olan durum şöyle ki; devletin aldığı kararlar, uyguladığı siyasi stratejiler halkımızı her geçen gün birbirinden daha da uzaklaştırıp, düşman yapıyor. birbirmizi dinlemiyor, anlamıyor, empati yapamıyoruz.

  çok yazık çok.

 • 28. 22 eylül 2017 kadir topbaş'ın istifası

  darısı gözlüklü pezevengin başına diye dua ettiğim istifadır.

 • 29. ıtır esen

  tacı elinden alınmış güzel.

  güzel tanımlama oldu.

  eğer istiklal savaşı, lozan anlaşması, gazi mustafa kemal, 23 nisan, 19 mayıs, 26 ağustos, 29 ekim hakkında benzer bir paylaşım yapsaydı sorun yoktu. ama 15 temmuz gibi çok önemli bir konuda yaptığı paylaşım affedilir gibi değil gerçekten.

  bir de şu yaşı mevzuu var. koca koca adamlar televizyon ekranlarından atatürk'ü, annesi hanımefendiyi her türlü rencide etme hürriyetine sahipler bu ülkede. ama sen 18 yaşında çok daha aklı başında olman gerekirken yakıştı mı bu sana?

  haaa! öte taraftan yaptığın paylaşım da neresinden baksan çocukça.

  bir de ödülün alındıktan sonra yaptığın açıklama: siyasetle hiç ilgilenmiyorum demişsin. artık siyaset bundan sonraki hayatının baş köşesini tutacak. istersen iddiaya girebiliriz. hatta ileri ki yıllarda bir gün ne iyi etmişler de o tacı almışlar yoksa dünyaya öküz gelip öküz gidecektim diyeceksin.

  yani yaşadığın bu kötü görünümlü hadise aslında sana büyük bir iyilik yapacak. dünyaya hoş geldin.

 • 30. aleyhine 3 kırmızı kart 2 penaltı verilen takım

  bu aksam hepsini hakeden hatta eksigi olan takimdir. q7 denen tek hucreli daha ilk sarisinda kirmizi gormeliydi. daha once defalarca pacayi siyirmisdi. cok sukur bir hakem gosterdi.

 • 31. delinin yıldızı

  2017'de güzel şeyler de oluyormuş albümü..ilaç gibi geldi.

 • 32. müzikteki nota kombinasyonlarının tükenmesi

 • 33. caner erkin

  takım arkadaşı yerdeyken, fenerbahçe kalecisinin yerde düşen oyuncuyla ilgilenmesini fırsat bilip gol atmayı deneyecek kadar ahlak yoksunu, karaktersiz bir adamdır.

 • 34. gülben ergen

  bu kadın meşhur oldu olalı acaba kendisinin samimi olduğu, gerçek olduğu birileri var mıdır diye düşünmüşümdür hep. samimiyetsizlik zaten baki o konunun lisansını alır da hani kocası bile yanında yatıyorken emin değildir bu kadından. sadakat olarak değil, fikir olarak, yürek olarak. hırslı ve kıskanç. bunu anlamak zor değil. her şey olayım, her şeyin eni ben olayım derdinde.

  programına patani'den getirilen yetimlere reklam arasında nasıl davrandığına bizzat arkadaşım şahit. hep tirbünlere hep sahnelere.. kadın 7/24 sosyal medyada zaten en anne, en şarkıcı, en yazar, en gönüllü, en atatürkçü, en dinci vs..

  ben severim böyle tiplerin incelemelerini yapmayı. tee ilk baştan izlenimlerimi aktarayım size

  2000'lerin başında meşhur oldu ama ilk bir çıkışı vardır 12 şarkının 12'si de iyi bestecilerden. ama öyle kofti değil.. sezen aksu, şehrazat filan.. ses tırt ama şarkılar iyi e hepsine de klip çekmiş en iyi yönetmenlere.. patladı tabii. allah var, hep güzel alımlı bir kadın oldu. hiç etliye sütlüye bulaşmadı. ama düşündük haliyle nereden bu değirmenin suyu? neticede zengin birisi olsa vakt-i zamanında demet akalın'la iç çamaşırı defilelerinde işi ne ?

  işte hapisteki erol evcil, paralarını bunun zimmetine geçirmişti.. o paralarla en iyi kıyafetler takılarla klipler çekti aldığı bestelerine.. hep kritik hamleler, emin- doğru adımlar.. ibrahim tatlıses klibi, tgrt'nin en şaşaalı olduğu dönemlerde de marziye'ydi bu. çok doğru insanlarla ahbaplık etti, kendini sevdirdi. işlerine gelen şekilde hareket etti. ünlülerin kirli çıkısı nihat odabaşı da bunlardan birisidir. diyorum ya ben bu kadının herhangi birisini sebepsiz, sadece seveceğine ihtimal vermiyorum. ama her şeyi yerli yerinde bulmasının başlangıcı erol evcil paralarıdır.

  sonrasında metin güneş ve bizim sonradan öğrendiğimiz hakan uzan. o dönemlerde imparator olan hakan uzan ismi hiç uçuk gelmiyor bana bu yüzden. ama olanlar oldu kaseti patladı. yine güzel bir hamle yaptı ve çocuğunu aldırdığı mustafa erdoğan ile evlendi. peşpeşe 3 çocuğu da patlatınca bir güzel aklandı. ama yetmez, sosyal sorumluluklarla bir paklandı ki parlıyor.. gelsin mevlanalar gitsin kitaplar.. lakin ki ben yine bizzat arkadaşımdan çocuk kitabını gülben ergen adına yazılması teklifini duymuştum. yani o kitabı onun yazmadığını adım gibi biliyorum.

  upss o da ne muhafazakarlık gittikçe populerleşiyor, derhal mütedeyyin bir adamla evlenip umreye gitmeliyim! ama en güçlü medya karteli muhalifti. daha fazla iki tarafı da idare edemedi ve boşandı yani aldatması işin neticesidir bence. o, stratejik olarak bu evliliğin artık yenecek bir kaymağı olmadığını düşünmüştür.

  seren serengil çok fazla duyar kasmasın bence. geçmiş gazetede onunla ilgili de çok iyi şeyler yazılmaz. yaşını küçültme palavrası da cabası. o bence çok atarlanmasın. yeşim salkım da şimdi çok doğru söylüyor olsa da o zamanında torpille bir şeyler yapmış, kocasının kanalında biteviye klipleri dönmüş. millete ödül dağıtmış keser döner sap döner yani. ha şimdi hak yemenin bedelini ödüyor olabilir.

  eh, ben de bu kadar sosyolojik gözlemin neticesi olarak şöyle bir analiz kasarak noktalayayım yaşayalım görelim gülben ergen ve şeyma subaşı'nın bedelleri en ağırları olacak gibi.

 • 35. koltuklar kirlenmesin diye ayakta duran madenciler

  eğer çalıştıkları maden duş imkanı sağlayıp servisle evlerine iletmiyorsa çok ayıp ediyor.

 • 36. 22 eylül 2017 trabzonspor alanyaspor maçı

  trabzonspor taraftarı 4 4 4 diyordu tabelaya baktım 4 gol atmak için yeterli süre vardı...
  wagner love

 • 37. gülben ergen'in 2 genç gazeteciyi işten attırması

  işten atılanlar hürriyet muhabiri değilmiş kanal d montajcılarıymış. ortaya çıkmıyorlar çünkü bir daha hayat boyu iş bulamamakla tehdit edilmişler muhtemelen.
  yazık. nemfomanyak azgın bir kadın kukusuna sahip çıkamıyor diye namusuyla çalışan insanları işten attırmak.

 • 38. minimal rakı masası

  en güzel tarifini vereceğim vasat masadır. brokoli, pekmez , karışık tost ve kondomdan oluşur. kondom rakı içme adabı edebiyatı, rakı içen kadın güzellemesi yapan yavşakları sikmek için.

 • 39. fenerbahçe

  (bkz: son tiner inceltici)

 • 40. ozan tufan

  herkes adama sovuyor ama basima bir is gelmeyecekse bugun gayet guzel top oynadigini dusunuyorum.

 • 41. 23 eylül 2017 fenerbahçe'ye verilen penaltı

  net penaltıdır. ikinci sarı kartı almadan önceki hareketi de kırmızı karttı.

  adetten:beşiktaşlıyım

 • 42. hahahahahahahahahaha

  tinercilerin yüzüne yüzüne!

 • 43. orhan pamuk

  hala 20. yy'ın ikinci yarısının ezberi ile yaşadığımızı bize gösteren edebiyatçı. neden "aktivist" olmadığını sorgulamanın bundan başka sebebi olamaz çünkü.

  bakın aydınların bir halkı değiştirebileceğine olan inanç, 70'lerin sonunda çöktü. biz artık biliyoruz ki, aydınlar bir halkı dönüştüremez. öyleyse böyle beyhude bir çabaya hayatlarını adamalarını beklemek haksızlık. orhan pamuk gibi çok yetenekli edebiyatçıların, edebiyattan kısıp kendilerini topluma adamaları, basbayağı kendi yeteneklerine ihanetten başka bir şey değil bugün.

  marquez kolombiya'yı, neruda şili'yi, lorca ispanya'yı değiştiremedi. orhan pamuk da, sizin saplantılı bir biçimde olmasını arzu ettiğiniz aktiviste dönüşse idi, o da değiştiremeyecekti bu ülkeyi.

  pamuk hiçbir zaman bir aktivist olmak istemedi. çünkü hayatı boyunca hiçbir siyasi görüşe kendini adayacak kadar yakınlık duymadı. bunu eserlerindeki düz siyasi yaklaşımlardan anlıyoruz. örneğin manzaradan parçalar ktabı, onun siyasi fikirlerine en çok yer verdiği denemelerden oluşur. oradaki siyasi fikirler o kadar yüzeyseldir ki, pamuk'un siyaset üzerine hayatı boyunca kafa yormadığını düşünürsünüz ister istemez.

  çünkü vakti olmamıştır. çünkü orhan pamuk büyük bir edebiyat tarihçisidir. siyaset okumaları yapmak yerine, ömrünü edebiyat okumaları yaparak geçirmiştir. bugün dünyada, orhan pamuk'tan daha üstün bir dostoyevski uzmanı bulamazsınız. keza ülke sınırları içinde ondan daha fazla türk edebiyatı klasiklerine hakim birine de rastlayamazsınız. bunlar vahiy ile olmaz nitekim. hayatınızı bu alana adamanız gerekir.

  orhan pamuk, ilgi duyduğu edebiyat alanında hem büyük bir yetenektir, hem de muazzam bir bilgi birikimine sahiptir. edebiyat konusunda orhan pamuk kadar birikime sahip olanların, siyaset konusuna ayıracak zamanları olmaması doğaldır.

  orhan pamuk, türk edebiyat tarihinin en büyük romanının altında imzası olan dev bir romancıdır. onu eleştirebileceğim iki nokta var: birincisi, bu muazzam yeteneğini her romanında gösterememiştir; ikincisi ise, dünya edebiyat tarihine ilişkin birikimini içeren birkaç eser yayınlamamıştır.

 • 44. şapka takmadığı için adam astıran dünya lideri

  baban şapka taksa idi keşke sen olmazdın

 • 45. lord eddard stark

  sözlükten siktir edilmesi gereken got karakteri.

  kalifiye orospu çocuğu.

  edit: çooook uzun zamandır engelli kendisi. ne yazdıklarını, ne de başlıklarını görüyorum. fakat hissediyorum, orospu çocukluğuna ve orospu çocuklarına hizmete devam ediyor. onun ve türevlerinin ağzı daima doludur.

 • 46. melih gökçek'in istanbul belediye başkanı olması

 • 47. o ölünce türkiye refaha kavuşacak düşüncesi

  o gün sabah güneşin bile bir başka doğacağını düşünüyorm.

 • 48. parasının karşılığını veren türk markaları

  (bkz: sabri özel)
  15 yıldır giydiğim yeleği var. tüylenme sıfır. lcw'den aldığım hırka ise ilk yıkamada tüy yumağı oldu.

  edit: iflas etmişler. yazık, üzülmedim değil.

 • 49. dünyada tek bir kişi kalsaydı ahlak olur muydu

  ahlakın dışsal kaynaklı mı yoksa içsel kaynaklı mı olduğunu sorgulayan ilginç bir sorudur.

  birçok örnek aslında ahlakın dışsal referanslı olduğunu gösterse de tek kalan kişinin hayvanları keyfi olarak öldürüp öldürmeyeceği gibi sorular da düşünülmelidir. demek ki tek kalsa da diğer varlıklara karşı olan tutumu da bir ahlaki durum yaratacaktır.

  tek kalsam da keyfi olarak diğer hayvanları öldürmek ya da örneğin ağaçlara zarar vermek gibi bir eylem içine girmeyeceğimi düşündüm. demek ki ahlak ben tek olsam da var olacak. hala "doğru" ve "doğru değil" kavramları var olacak.

  eğer kasıt toplumsal ahlak ise evet bu yok olacak. ama kasıt etik yani içsel referanslı ahlak ise bu var olmaya devam edecektir.

 • 50. sözlükçülerin karşılaştığı efsane yobazlıklar

  konya'ya gitmiştim 10 yıl oluyor nerdeyse.
  iş ziyaretine gittiğim için takım elbise var üzerimde yani öyle paçoz bir halde de değilim. beklenen taksi istanbul'da olmadığı için bekle bekle gelmedi tabi. en son dolmuş geçiyordu dur dedim şansımı deniyim. ortama göre japon bir turist olduğum her halimden anlaşılıyor tabiki.
  hocam şurdan geçiyor mu dedim? geçer kardeşim dedi. sakallı bir abimiz olduğu için hocam lafı hoşuna gitmişti tabi. oh dedim kaptık 10 puanı. stres yapıp "şurada inecek vardı kaptan" şeklindeki hatırlatmalara gerek yok, bu adam beni kapının önünde bile indirir bu gazla diye düşünüyorum.
  ayakta 7 - 8 erkek var bütün koltuklar dolu yalnızca bir tane 2'li koltukta tek başına çarşarflı bir kadın oturuyor. bende haliyle gidip oraya oturdum. oturmaz olaydım... kadın sadece gözleri görünen o kıyafetin içinden bana bir bakış attı zannedersin kucağına oturmadan önce göğüslerine doğru turnikeye kalkıp dudak çeperine bir tatlı seda bıraktım. aramıza bir hışımla çakma olduğu içine koyduğu pembe naylon aynadan belli olan louis vuitton çantasını aramıza sokmasın mı, fin hamamında bir defasında kilitli kalmıştım ve tam olarak aynı his olduğuna karar verdim.
  ilk şoku üzerimden attıktan sonra ayaktaki abilere baktım. hepsi murat başoğlu'nun yeğenine baktığı gözle bana bakıyordu yani kazara tekne dalgalansa ben kadına değsem... ertesi gün konya'nın sesi gazetesindeki hıncal dilipak'ın köşe yazısını hayal ettim "o saatte bekar bir adamın orda ne işi var"
  ikinci şokuda atlatmak ümidiyle en iyisi önüme bakayım dedim ki şöför arkadaş sultan filminde bulut aras'ın türkan şoray'ı kestiği gibi dikiz aynasından kısa ve net bir bakış attı "geldik kardeş in dedi"
  bittabi gelmemiştik ama inmenin tüm dünya halkları adına barış ve mutluluk getireceğini anlamıştım.