Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 17 eylül 2017 alanyaspor fenerbahçe maçı

  tam 14 maç sonra fenerbahçeli bir forvet gol attı.

  ağlasak yeridir. bir sürü forvet 14 maçtır gol atamıyordu, janssen attı.

  edit: imla

 • 2. yabancı futbolcu sınırının beşe düşmesi

  türk futboluna kötülükten başka hiçbir şey yapmaya kapasitesi olmayan tüpçü ve tayfasının dikmek üzere olduğu son tüy.

  ulan ne kötü insanlarsınız siz be? batıda 100 km yakınına dahi yaklaştırılmayacağınız koltuklara bu ülkedeki kokuşmuş kurumlar sayesinde oturtulduğunuz yetmediği gibi, üstüne bir de bakışlarınızdan kötülük akıyor. allah akıl fikir, izan versin.

 • 3. marketlerde poşetin parayla satılması

  beyni olan herkesin faydalı olacağını anlayabildiği uygulama.

 • 4. 17 eylül 2017 slovenya sırbistan basketbol maçı

  eski yugoslavya'nın ne sağlam basketbol ekolü varmış arkadaş. bölündüler, finalleri kendi aralarında oynuyorlar.

 • 5. yabancı kuralı gelecekse beinsports'u iptal et

  yabancı sınırlaması getirilirse herkese benden ülker link..!
  hem de her maça hem de her hafta

 • 6. 2017 singapur gp

  verstappen'i suçlayanlarla ben aynı yarışı izlemiyorum herhalde. la bu adam naptı size?? adamın tek suçu iki ferrarinin arasında kalmak. kaçacak yeri mi var? birinin üstüne mı kırmış? bir kısım kör de çıkmış raikonen ortalığı batırdı diyor. hatta neymiş efendim pist şartları zaten kötüymüş startta aksiyon yapmaya ne gerek varmış. adam tatile mi gidiyor da arabasında bebek mi var da tıngır mıngır aman tadımız kaçmasın diye kalkacak startta. kazanın tek suçlusu vettel'dir. verstappen'i tam geçmeden önüne kırmaya kalkarken kimi'nin gelişini görmemiştir. şampiyonluğuna elveda dediği an olarak kayıtlara geçsin.

  o değil de olan bahtsız bedevi alonso'ya oldu. yazık sen kalk muhteşem bir startla ilk virajı üçüncü dönmeye uğraş hop biri seni uçursun. 2010'da massa fanlarından aldığı bedduaların etkisi daha bitmedi herhalde *

 • 7. adnan menderes

  vatan hainidir. asılma sebepleri, mahkeme tarafından açıklanmıştır ancak onlar buz dağının görünen kısmı. bizi abd'nin piyonu yapması, abd ve ingiltere istedi diye köy okullarını kapatması, koreye savaşa asker gönderirken meclise sormaması, darbe olacak diye göreve gelir gelmez genelkurmay başkanı ve onlarca generali emekliye ayırması, nato ne istediyse yapması neticesinde savaş sanayimizi sözde standartlara uymuyor diye traktör fabrikalarına çevirmesi veya kapatması, muhalefeti susturması, meclise sokmaması, üniversitelere baskınlar düzenletmesi, halkı linçler için teşvik etmesi ve nice yaptığı şeyler sonunu hazırlamıştır.

  türkiye bugün bu halde ise bunun en büyük sorumlusudur.

  ekleme: bu yazının bu kadar ilgi çekeceğini düşünmemiştim. bari yazmadığım diğer suç ve ihanetlerini de yazayım tam olsun.

  -örtülü ödenek paralarını zimnetine geçirmek. bu asılma sebeplerinden biridir ancak bugün artık normal birşey olduğu için yazmadım.
  -6-7 eylülde azınlıklara yapılan saldırılardan haberi olduğu halde müdahelede bulunmaması. buda idama götüren suçlarından biri.
  -devlet radyosunu siyasi çıkar için kullanmak. buda mahkemede suçlardan biri. buna gülmedim değil yani bugün trt belgeselde takke tanıtımı mevcut.
  -kırşehir'i ilçe yapması ki bunu herkes bilir. sen kimsin bir ili ilçe yapıyorsun? idam suçlarından.
  -yargı bağımsızlığını ihlal de suçlarından biri ama bugün oda önemsiz. buda idama götüren suçlardandı.
  -tahkikat komisyonu kurup olağanüstü yetkiler vermesi. 15 kişilik komisyon 15 dp'li vekilden oluşuyordu. hem suçlama hem yargılama yetkisne sahipti. buda mahkemede suçlamalardan biriydi.
  -chp mallarına haksız yere el koydurmak. ismet paşayı 10'un üzerinde oturama sokmamıştır kendisi.
  bunlar mahkemede kendisine yöneltilen suçlamalardı. köy okullarını kapatmak bu suçlar arasında değildi ama bugün bu suçlamalar tekrar düzenlense olurdu.

  menderes 10 yılda 43 kişiyi idam etmiştir. bazılarını halk önünde yapmıştır

  -1954 yılında yabancı firmalara petrol çıkarma izni vermiştir.
  -cezayir kurtuluş savaşında fransayı desteklemiştir. çok büyük bir müslüman önder olduğunu herkes bilir oysaki.
  -4 yılda 240 yazarı karşıt yazı yazmaktan ötürü mahkum etttirdi ki o dönem pkk gibi bir örgüt olmadığına göre bu kişiler terörist olamaz. en fazla komunist rejim isteyen yazarlar olabilir.
  -imf'den ilk borcu alıp ülkeyi borç batağına sürüklemiştir.
  -tüm sanayi inkilaplarını abd'nin komunizme eğim yapacağına dair telkinleri üzerine durdurmuştur.

  daha bir sürü ihaneti var. konu uzmanı değilim. merak edenler araştırmalı çünkü dini siyasete alet edenlerin başıdır.

 • 8. en çok özlenen websiteleri

  (bkz: www.wikipedia.org)

 • 9. ekşi itiraf

  o kadar insan tanıdım, o kadar acı, dert, sıkıntı gördüm ki; buraya veya diğer başlıklara yazdığınız dertlere bakıp gülüyorum sadece.
  işsizlikten çocuklarının gözü önünde intihar eden baba gördüm,
  işlemediği suç için 10 yıl yatanı gördüm,
  annesinin sevgilisi olan amcasının cinsel saldırıları yüzünden evden kaçan kız gördüm,
  45 yaşında, aklı dengesi yerinde olmayan adamla evlenmemek için örgüte katılıp dağa çıkan kız gördüm,
  kocası ankara patlamasında ölmüş, oğlu dağa çıkmış, kızı hapiste anne gördüm.
  sırf terfi aldığı için kocasına boşanma davası açan kadın gördüm,
  karısını başka adamla aynı yatakta basıp, hiçbir şey yokmuş gibi adamın kardeşi ile ortak olanı gördüm,
  kopan elini diğer eline alıp hastaneye geleni gördüm.
  gördüm de gördüm. demem o ki acı, keder, hayatın en berbat anı dediğiniz anlar başkaları için ulaşılamayacak kadar güzel anlar.
  hayatınızda eksik olan tek şey cesaret. çoğu derdiniz kendi istediğiniz için var hayatınızda.
  sevgiliniz mi sorun? ayrılın. siz sevdiğiniz için değerli o. size dert veren birini neden seviyorsunuz veya neden çekiyorsunuz?
  aldatıldınız veya tek mi edildiniz? sizi sevmeyen biri için neden üzülüyorsunuz. aşk veya sevgi dediğin şey öyle hissettiğiniz için var. istemezseniz yok.
  işiniz mi sorun? istifa edin ve yeni sektörlerde yeni işler kovalayın.
  işsiz misiniz? gidin en ağır amele işlerde bir hafta çalışın. sonra beğenmediğiniz işlere tekrar bakın.
  hayatı cam fanusta yaşamayın. sizden ne kadar kötü insanlar olduğunu görün.
  şükredin demiyorum ama sahip olamayacağınız şeyler için de dert sahibi olmayın.

 • 10. adı kadın ismi olan şarkılar

  bunlardan en babalarından biri, dolly parton 'un bestelediği ve sonrasında onlarca şarkıcı ve grup tarafından cover'ı yapılan güzelim şarkıdır.

  (bkz: jolene)

 • 11. kürdistan

  1926 ankara anlaşması tam metin

  orjinal metin

  türkiye'nin toprak bütünlüğü maddesi şartıyla musul-kerkük'ü terk etti diye bir madde yok. atv haber'de masa başı üretilmiş yalan bir haber.

  zaten tarihe azıcık ilgi duyanlar bu haberin yalan olduğunu hemen anlarlar. lozan'dan sonra musul sorununda türkiye halk oylamasını (self determinasyon ) istemiştir.sadece musul değil başka bölgelerde de batı trakya vs.( tabi kendi geleceğini tayin olayı bugün bile sınırlarını belirleme de sorunlu bir olay.o gün de sıkıntılıydı ve isteyen istediği gibi yorumluyordu.ulusların kendi geleceğini tayin hakkı ) ama ingiltere karşı çıkıp izin vermemiştir eğer musul-kerkük bölgesinin geleceğine ordaki halk karar verecek olsaydı ingiltere sonucun %100 türkiye'ye katılmak olacağını biliyordu bu yüzden türkiye'nin 1926'da ırak'ın toprak bütünlüğünü savunması hiç mantıklı değil çünkü bir bölünmede kuzey türkiye'ye katılacaktı.(türkiye'nin de halk oylamasına işine gelmeyince karşı olduğu bölgeler vardı. şu an hatırlamadım. msj atan olursa düzenlerim. )

  abd 1.dünya savaşı'na girince tüm milletlerin kendi geleceğini tayin etmesini şart koştu. ingiltere vs. bunu kabul etti, savaş bitince de musul-kerkük gibi birçok yerde yan çizdiler. işgalin adını mandacılık koydular.abd'nin isteği kaybeden hiçbir ülkenin işgal edilmemesi ama tüm azınlıkların istemeleri durumunda özgürleşmeleri vs.(bkz: wilson ilkeleri) türkiye 1.dünya savaşı sonrası birçok talebini bu ilkelere dayandırmıştır.

  itilaf devletlerinin bu yamuğun avrupa'ya maliyeti monroe doktrini olmuştur . abd , avrupa ile arasına mesafe koymuş bu mesafe işler çok ciddi sıkıntıya girinceye kadar abd'nin avrupa meselelerinden uzak durmasına 2. dünya savaşı'na geç katılmasına sebep olmuştur. abd'nin 2.dünya savaşına geç katılması avrupa için avrupa için büyük yıkım olmuştur.

  aynı bilgi hatalı olarak bir milyon kere paylaşılınca yazmak istedim.

  bir diğer konu da k.ırak'a ambargo konsun ! kimler türkiye ,iran , merkezi ırak yönetimi.(suriye'de dahil edilebilir.) bölgede k.ırak'ın yapılandırılmasında en büyük gelir türkiye'ye ait.ambargo uygulayacaksak ülkelerden en fazla zararı türkiye görecek. k.ırak ambargoya ambargo ile cevap verse de en büyük zarar yine türkiye'nin olacak.yıllara göre değişse de ırak'tan petrol ithalatımızın %30'unu karşılıyoruz. (iran+rusya %35'ini ) bir ambargoda hem para kaybeden hem ihtiyaçları karşılanmayacak ülke türkiye olacak. türkiye , iran , rusya , ırak ile beraber hareket edecekse bu ülkeler türkiye'nin potansiyel petrol açığını (%30 gibi bir açık ortaya çıkarsa benzin ben diyeyim 10 lira siz söyleyin 20 lira olur. ) makul bir fiyattan karşılamalı diğer durumda ambargo türkiye'yi k.ırak'tan daha kötü şekilde vurur.

  tahminim bu referandum bir blöf k.ırak haklarını geliştirmek istiyor , dünyadan destek almayarak devlet kuramazsın ama diğer taraftan ırak günümüzde manen bölünmüş bir devlet. işgalden sonra şiiler ülkedeki tüm gücü ele geçirdiler tüm noktalar şiilerin elinde. devletin tüm imkanları şiilere akıtıldığı için kürtler(şii ya da sunni )ve sunniler(arap) çıkış yolu arıyor. sunniler şiddet yolunu denediler (işid vs) ama başarısız oldular onlar da ilerde özerklik veya bağımsızlık isteyecekler çünkü ırak çoğulcu bir ülke olamıyor , şiiler ise pastayı tek başına yiyorlar.liyakatsizlik zirve de. ırak'ın işid tarafından işgali tamamen bu sebepten dolayıydı. musul'da işid kendinden onlarca kat büyük ırak ordusunu şehirden kaçırdı. sorun ırak ordusunun tamamen devlet memuru kafasında olması. bu şekilde bir ordunun canını tehlikeye atması mümkün değil.mesela k.ırak kendine ait petrol gelirinin %80'ini merkezi hükümete gönderiyor bu konularda tavizlerle sorun çözülecektir ama o referandum her şekilde yapılacak ki ihtiyaç duyulunca kullanılsın.

 • 12. kedi babası sözlük yazarları

  (bkz: geri zekalı yazarlar)

 • 13. 17 eylül 2017 yds

  ilk kez girdiğim yds olmakla birlikte neredeyse yarısından hiçbir bok anlamadığım bir sınav oldu. olm bunlar nasıl cümleler nasıl kelimeler lan? salladım artık ya tutarsa diye. boş boş oturdum süre bitene kadar. bu sınavdan 90-95 alan insanlar var gidin ingiltere büyükelçisi olun amk hak ediyorsunuz demektir.

 • 14. zekanın insan tipine yansıması

 • 15. liseler meb kontrolünde kendi sınavlarını yapar

  "liseler milli eğitim bakanlığı'nın kontrolünde kendi sınavlarını yapar" demiş erdoğan.

  en doğuda oturan biri gelip istanbul'da ki sınava giremez, ya da başka yerlerdeki. bunun maliyeti korkunç olur. zaten hali hazırda sadece bir sınav için ödenip tüm türkiye'de geçerli olan bir sınav var. (adı zaman içinde devamlı değişip dursa da).

  böylece kendi belirledikleri okulda, kendi belirledikleri yandaş çocuklarına soruları verip okula sokacaklar.

  ayrıca sınava girmeyen, giremeyen öğrencilere ne olacak? onlar ortaokul mezunu olarak mı kalacaklar? ya da sınava girmeyenler imam hatip'e direk mi alınacak?

  eğitim seviyesini düşürüp, cahil nesil yaratıp iktidarda kalmak için ülkenin geleceğini dinamitliyorlar. ondan sonra niye beyin göçü oluyor? adam beynini kullanıyor, göçüyor. niye tımarhanede kalsın ki?

  (bkz: parlak beyinlerimizi batıya kaptırıyoruz)

  sadece batı değil, bu gidişle doğu yani çin dahil her yer bizim parlak beyinlerimizi kapacak.

  kaynak

 • 16. boka saran diziler

  bu konuda kimse selçuk aydemir dizilerinin eline su dökemez.

  (bkz: kardeş payı)

  (bkz: işler güçler)

 • 17. 17 eylül 2017 medipol başakşehir trabzonspor maçı

  garibim sosa arkadan müdahaleye kart bekliyor. kaç sene türkiye'de oynadı hala emre belözoğlu'nun kolay kolay kart almadığını anlayamadı

  öyle bir maç

 • 18. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  (bkz: düşüyo mu böyle)

 • 19. 3 tane kitap ismi sayamayan türk gençliği

  kitap okumanın boş zaman işi olduğunun öğretildiği bir toplumda şaşılası bir durum değildir.

 • 20. bir insanın kendisine yapabileceği en büyük iyilik

  her gece yatağa yattığında zihnini susturup, kaygısız ve deliksiz bir uyku çekmek, uyanık olduğu zamanlarda da zihnini ve bedenini sürekli meşgul tutmaktır.

  düşün düşün deliriverirsiniz valla benden söylemesi.

  ben böyle böyle delirdim çünkü. düşünmenin sonu yok, beynine yazık çocuum. yat zıbar.

 • 21. türkiye'den siktir olup gitmek

  20 sene önce fetoşta bunu yaptı... diyerek yurt dışına giden herkese fetöcü damgası vuran 36 iq puanına sahip malları bize gösteren başlıktır. işte sizin gibi döl israfları yüzünden gitmek istiyoruz canım, fetöcü olduğumuzdan değil.

  hem cahil ve aptalsınız hem de bunun farkında değilsiniz. yazık.

 • 22. 15 eylül 2017 izmir'de köpeğe saldırı

  ben diyarbakırlı olsam bu çocuğu kimseye bırakmam arayıp bulup bir şekilde hesabımı kendim görürdüm. çok kötü bir görüntü, gençler bir çok saçma sapan şeyler yapabiliyorlar, gençliktir eyvallah dersin ama bu resmen canilik olmuş.

  ilk önce burdaki isimlerden facelerine baktım, petkim de çalışıyormuş, petkime başvuranlar olmuş, petkim twitterdan bir açıklama yaptı petkimofficial twitter adresinden görebilirsiniz, firmaya yada taşerona bağlı değil demişler, çok inandırıcı değil bence, bu saatte kimse o kadar çalışanın içinde naim var mı yok mu bilemez, hele ki taşeron şirket personelini hiç bilemez, daha çok detay için twit attım.

  zanlının face i zaten futbol başlığına dönmüş, sokan sokana, bir tane yengesinin mesajını gördüm, ona videoyu attım, bu görüntüdeki yeğeninizse ailesine söyleyin diye,

  yanda sırıtıp bişey yapmayan tip de hdp sempatizanı, hdp nin hdpgenelmerkezi twitter adresine videoyu ve tiplerin face adreslerinin bulunduğu entry i gönderdim, aliağada geçen bu olaydaki zanlılar sizin partiliniz görünüyor yazdım.

  sözün özü, bu tipleri toplumsal olarak dışlamazsak cezasız kalacaklar, bu çok açık, bu yüzden herkes bu tip olaylarda elinden gelen dışlamayı yapmalı. mesela o gerçekten bir petkim çalışanı olsaydı petkim in başta youtube ve ekşi sayesinden haberi görüp firmaya haber verenler sayesinde haberi olmuştu. çok büyük ihtimalle de işine son verilirdi. sosyal medya sayesinde yaşadığı yerde de ifşa oldu, bir daha sokak hayvanlarına selam vermeden geçeceğini sanmam.

  bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun. hz. ali.

 • 23. merve boluğur'un ayakları

  erkeksi değil yalnızca çirkin ayaklardır.her çirkinliği neden erkeklere yüklüyorsunuz anlamıyorum.

 • 24. tinder

  karı haklı amına koyim deleri daları ayırın orospu çocukları. hookupcı tdk sapığı bağlaç manyakları tinder'da aramızda dolanıyorlar çünkü.

  yaz kızım.

 • 25. eşcinselliği fotoğraftan saptayan yapay zeka

  ülkü ocakları bunu beğenmedi.

 • 26. teog'un kaldırılması lazım

  artık o çok iyi eğitim sunan okullara torpil haricinde girmenin çok zorlaşacağına işarettir..
  asla teog ygs falan bunu savunuyor da değilim..
  ama artık okula gitmek için defter kalem yanında torpil de gerekecek..
  geçmiş olsun..

 • 27. 16 eylül 2017 galatasaray kasımpaşa maçı

  besiktastan uzak durun diye galatasaray macinin basligina yaziyor amk tinercisi ya asjkjdaj;lkfd

  nerenizle zikkimlaniyorsunuz la su meredi l;k;lkfdf

  bizim rakibimiz kasimpasaymis onlarinki monaco dinamo kievden daha gecen sene 6 yiyip bu sene kasimpasaya puan kaybeden takimin taraftari hahahahhhahahah

  galatasaray'in kasimpasadan girip siyin cimhirbiskinindan ciktigi mac.

 • 28. bafetimbi gomis

  elmander kadar caliskan, baros kadar firsatci, drogba kadar kuvvetlidir.

 • 29. kadınlara çekici gelen erkek meslekleri

  yok mu kuruyemişçi seven ?

 • 30. 17 eylül 2017 göztepe gençlerbirliği maçı

  taraftarın show yaptığı maç.

 • 31. türkiye'nin en çok boşanma nedenleri

  (bkz: türkiye'deki başlıca boşanma nedenleri)
  türkçe öğreniyorum, seviye 1.

 • 32. meral akşener

  eskiden kendilerinden olmayan herkes ya "ergenekoncu" ya "darbeci" ya da "balyozcu" oluyordu.

  şimdi de kendilerinden olmayan herkes "fetöcü" oluyor.

  tamam da hocam siz kimsiniz?

  lideriniz bellediğiniz şahıs "ne istediler de vermedik" dediği yerde meral akşener fetöcü ise kapatın beyninizi satışa çıkardığınız dükkanı.

 • 33. galatasaray

  kadrosunun başında terim olsaydı şu an sahip olduğu başarıya sahip olamamış takım olacaktı.

  bu kadroyu kuran tudor'dur. terim olsaydı bu kadronun zerresi kurulamazdı. diyelim tudor kurdu, yollandı, terim geldi. bu sefer de saçma sapan oyuncu tercihleri yapıp yine sıçacaktı takımın ağzına. bak tudor'a adam iyi oynayana veriyor formayı. terim birine taksın, anında keser. tudor hakedene veriyor. ego yok.

 • 34. vincent janssen

  fizikli, teknik, bitirici ve hırslı bir forvet olması hasebiyle yanlışlıkla transfer etmiş olma ihtimalimiz yüksek.

 • 35. cüneyt çakır'ın gs'ye transfer olması

  "kemal özdeş, bir gazetecinin galatasaray yardımcı antrenörü ayhan akman ile maç içerisinde gerginlik yaşadınız mı sorusuna ise, "ayhan hoca ile bir gerginlik yaşanmadı. maçtan sonra tatlıya bağlandı. hakemin takdir haklarını galatasaray'dan yana kullandığı yönündeki yorumlara katılmıyorum. bugün hakemlik bir şey yoktu." diye cevap verdi."
  https://www.cnnturk.com/…ten-ayhan-akman-aciklamasi

 • 36. gülümseyerek ehliyetim yok ki diyen erkek

  trafik polisine demiyordur umarım.

 • 37. serinin ilk ikisinden güzel olan üçüncü film

 • 38. 2019 seçimleri ekşisözlük anketi

 • 39. hande erçel'in ayakları

  serçe parmakların protein tozu kullanıp kas yaptığı ayaklar

 • 40. igor tudor

  galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor. geçmişte 4 takım barış ve uyum içinde yaşıyordu. ancak beşiktaş'ın saldırması ile her şey değişti. yalnızca 3 kulvarın ustası olan galatasaray onları durdurabilirdi. ama ligin ona en çok ihtiyaç duyduğu anda ortadan kayboldu. aradan 2 sene geçti. erkek kardeşim ve ben yeni avatarın ıgor tudor adlı bir pres bükücü olduğunu öğrendik. ancak pres yaptırmada ki yetenekleri olağanüstü olmasına rağmen ligi kurtarmadan önce öğrenmesi gereken çok şey var. yine de ben ıgor tudor'un ligi kurtaracağına inanıyorum.

  https://i.hizliresim.com/dgq3gl.jpg

 • 41. rıdvan dilmen

  bu adamın derhal %100 futbol programında uzaklaştırılması lazım. yerine mehmet demirkol'un gelmesi lazım. murat ve mehmet bu programı ikili olurlarsa ötürürlerdi..

  yani kimsenin de bu rıdvan denilen adamdan memnun olduğunu sanmıyorum zaten. murat kosova'nın yanında bogdanovic yorumları yapıyor falan... gs'nin yedek kalecisi eray diyor bilmem ne...

  rezillik resmen ya. saçıyle sürekli oynaması, sürekli garip kibir içinde olması, cahilliğinin içinde eğitimliymiş gibi davranması, garip garip şeyleri uyuzlanması falan... çok çok itici olmaya başladı gün geçtikçe.

  artık beinsports bu adamı şifreli kanallarına alıp bizim görmememizi sağlarlarsa o da müthiş olur mesela. bakalım...

 • 42. 16 eylül 2017 gennady golovkin saul alvarez maçı

  bu maçta tüy diken iki kişi vardı. ilki maçı 118-110(yani 10 raund canelo, 2 raund golovkin demiş) ile hakem adelaide byrd oldu. tüm sosyal medya adama haklı olarak ateş püskürdü. burada yazıldığı gibi canelo'nun kendisi bile o puanlamayı yapmazdı. bence maçı açık bir şekilde ggg kazandı ama rövanşın da çok karlı olacağını düşünerek böyle bir sonuca yol açmış olabilirler.

  ikinci kişi ise adem kılıççı oldu. adam tuttu golovkin'e müslüman dedi. adı gennady gennadiyevich golovkin. adı gennady, babasının da adı gennady. kazakistan nüfusunun yaklaşık %40'ı gibi rus ve inanç olarak da ortodoks hristiyan. bu kadar önemli maçı yorumluyorsan, boksörlerin hayatları hakkında bilgin olacak. bilgehan demir buraları okuyordur herhalde. yorumcu seçiminde daha dikkatli olur diye düşünüyorum rövanşta.

  iki boksör de rövanş istediklerini söyledi maçtan sonra. 2018 ilkbaharında ikinci maçı izleriz herhalde.

  tanım: golovkin'in hakkının yenildiği maç.

 • 43. goran dragic

  dalga geçiyor amk.
  biri müdahale etsin şuna ya da adam gibi oynasın.

 • 44. hayatı cinsellik üzerine kurmak

  ekşi sözlük yazarlarının tarzıdır.

  sabahtan akşama kadar seks konuşuyorsunuz yorulmadınız be.
  başlıklardan hormon akıyor yeter be.

 • 45. hekimliğin en üstün meslek olması

  en üstün meslek fırıncılıktır, net. aç adam geberir gider, geberik adamla ne doktorun işi olur ne de başkasının. konu kapanmıştır, dağılabilirsiniz.

 • 46. özlem kumrular

  savunanları şu "linç" kelimesini artık kullanmasalar diyorum. çünkü kamu vicdanını yaralayan bir davranış sergileyen insanlara karşı gelişen haklı tepki linç değil. bu tepkiyi kamuoyu baskısı şeklinde tanımlayabiliriz. twitter'da tam gaz destekleyen yoldaşları mekanik bir biçimde sürekli linç kelimesine vurgu yaparak. algı operasyonu yapıp suçluyu asıl kurban konumuna koymaya ve çıtır köpeği kişiliksizleştirmeye, yok saymaya çalışıyorlar. sosyal medya aracılığıyla adalet arayışına girişen insanlar sayesinde adaletin bir nebze tecelli etmesi sağlandı. köpeğin trajik ölümünün sorumlusu kadının istifa ettirilmesini trajediye dönüştüren yakın çevresini oluşturan aydın(!) kesimden birtakım tipler ve diğerleri sağlıklı düşünemiyorlar. hukukçusundan, gazetecisine kadar arkasında duranlar kadının eylemini göz ardı ediyor. dünya görüşü, sosyoekonomik pozisyonu, öğrenim düzeyi kendilerine denk veya yaklaşık özelliklerinden kaynaklanan ortak payda yüzünden akıl tutulması içindeler. öyle ki neredeyse "güçlü olan haklıdır" diyecekler. gerçi bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim derler. suçlu vandalları kayıranlar, savunmasız mağdurun haklarını kayıranları linç kültürüne mensup medeniyetsiz ve düşük insanlar gibi yansıtmaya çalışıyor. demagoji ile haklı çıkmayı amaçlıyorlar.

  tahsilli olmak sizi, gerçek anlamda bilge yapmaya yetmiyor. adil olmak zorundasınız. adaletin terazisi dengede durmalı. adaletin kılıcı gerektiğinde herkesi kesebilmelidir. öyle bir hava yaratıyorlar ki, sanki süzme masum bir kişiyi sanık sandalyesinden ipe göndermişler gibi. "linç minç, cadı avı" vs. yüz kızartıcı olayın faili bu kadın işte daha neyin tatavasını yapıyorsunuz? nasıl bir insana bunu yapamazsa, köpeğe de yapamayacağını anlaması açısından, istifası istenmek suretiyle kurumdan sepetlenmesi iyi oldu. yol vermeyip ne yapsalardı? bir de plaket verselerdi bari. kampüse büstünü koysalardı. barbar mısınız? vahşi misiniz? nedir bu tavırlar?

  yaşama hakkına saygı duymayan birine saygı duymaya devam ediyorsanız en başta kendinize saygınız yok demektir.

 • 47. ak parti'nin yaptığı en büyük hata

  olmayandır. "hata" adı üstünde hatadır. bilerek yapılmaz. yapılan her şey, atılan her adım gayet bilinçli bir şekilde atılmıştır. olsa olsa en büyük "kötülüğü"dür o. bile bile, üzerine basa basa yapılan kötülük. sanırım onu da eğitim alanında yaptılar. zaten gerisini getirmek de çok zor olmadı. 15 yılda kendi nesillerini yetiştirmişken bundan sonrası da pek zor olacak gibi gözükmüyor.

 • 48. efendi erkeğin önünde sonunda kazanacak olması

  piç erkeğin piç ettiği kaşar kezbanı kazanacaktır.
  aslında kaybetmiştir ama o kadar efendidir ki kazandığını zannedecektir.

  şu adama efendi demeyin amk her zeminde kaybedendir efendi adamlar.

 • 49. metin 2 oyununda kendinden geçen lonca lideri

  (bkz: metin 2 uhud savaşı)

  okçularını iyi konumlandırıp, doğru taktiği vererek savaşı kazanmıştır.