Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. tarihi eminönü balıkçısında yaşanan vahşet

  vahşet kelimesinin olayı tanımlamada yetersiz olduğu durum.

  bu terördür. düzgün, normal vatandaşlara "binlerce kişinin ortasında çeteler sizi öldürmeye kafanızı kesmeye çalışabilir. şansınız yaver gider hayatta kalırsanız kimse sizi korumaz, hakkınızı aramaz başınızın çaresine kendiniz bakmak zorundasınız" korkusunu yaşatmaktadır.

  bu basit bir asayiş olayı değildir. iki kişi kavga eder birbirlerini döver karakolda ifadeleri alınır vb. bir durum değil. bu sistemin artık işlevsiz olduğunun göstergesi. sistem çalışmıyor.

  bu bir güç gösterisi ise, oradaki çete 80 milyondan güçlü demek...

  boykot falan önerenler çok naif. boykot arkadaşlar bozuk balık getiren , 10 liralık balığı 500 e çakan balıkçıya uygulanır. alışverişi kesersin zarar ettirirsin düzelsin veya kapansın diye.

  ama 20 kişinin; ailesinin yanında bir adamın kafasını yarması (ki şansa sadece yarılmış,allah korumuş) boykot ile halledilemeyecek bir problemdir.

  hepimizin aklına gelen yasal ve pratik çözümleri listeleyelim:

  devletimiz güçlüyse o çetelerden o hakkı alıp beltur'a devreder bu işi. mis gibi temiz çözüm.

  olayın adli kısmı yine devam eder. kafa yaran iki işçiyi hapse atmak çözüm sağlamaz.

  bu cidden hafife alınamayacak bir olay çünkü insanlar devletine güvenebilmeli. italya'da mafya temizliği dönemini hatırlayanlar vardır. bu dönem öncesinde efsanelere göre mafya halktan "koruma ücreti" topluyordu. çünkü italya devleti halkını korumaktan acizdi. mafya devleti yönetiyordu. neyse sonunda cesur ve devletin arkasında durduğu savcılar mafyaya savaş açtı falan.

  bizim sonumuz da böyle olmasın diye gereken önlemler alınmalı.

  bireysel silahlanma ise bataklığın olduğu bir yerde sineklerden korunmak için sinek ilacı sıkarak dolaşmak kadar işlevsiz bir çözüm. bataklık kurutulmadığı sürece sinek ilacı sıkarak kendini ve etrafındakileri zehirleme pahasına kısmi koruma sağlarsın.

  o kafası yarılan adamın silahı olsaydı ve kendini korumak için kullansaydı şu anda hapisteydi. onu şu an korumayan sistem cezalandırmak için saniye beklemezdi. ayrıca bir sonraki olayda palalı çete yerine kalaşnikoflu çete vahşeti bizi şok edecekti.

  devlet tam olarak en temel anlamda bizi korumak için oluşturduğumuz soyut bir kavram. biz niye devleti besliyoruz ? niye o kadar vergi veriyoruz ? en büyük sebebi biri kafamızı kesmek isterse durdursun, durduramazsa kafamızı keseni cezalandırsın diye .

  80 milyona acziyet hissettirmeye kimsenin hakkı yok. cezalarını devlet vermeli, bu vatandaşın değil devletin görevi. vatandaş parayı verir (vergi), devlet de onu korur.

  bunun tersi durumları anlatan pek çok mafya ve post apokaliptik konulu film var. yaşanmaz öyle bir ortamda.

 • 2. yks 27. sinin boğaziçi fizik bölümünü seçmesi

  işsiz kalır diye saçmalayanları görmemize vesile olmuş başlık.

  arkadaşlar siz bu kişinin ciddi ciddi türkiye'de kalacağını mı düşünüyorsunuz? istediği gelişmiş ülkede refah içinde çalışıp, yaşayacaktır. tıp yazsaydı diyenler olmuş ki ona ayrı güldüm. tıp yazsın da 1000 euro maaşla şırnak'ta her an dayak yeme korkusuyla çalışsın, siz de haklısınız.

 • 3. oturulan evin en can sıkıcı özelliği

  kapı komşunun akraban olması

 • 4. 8 ağustos 2019 izmir depremi

  gene yetişemedik ya değiştiricem teçhizatı. geçen gün de yetişemedik millet deprem başlamadan mı yazıyor anasını satayım hazır script mi atıyorsunuz ya ne boktan bir hız bu gidin başka iş bulun kendinize. yıllarca hep ilk sismik götlü olma hayali kurdum içine ettiniz mutlu musunuz.

  deprem sürdü 10 saniye, ilk saniyede açtım telefonu ekşiye gir derken deprem bitmeden başlığı doldurmaya başlamıştım. daha ne yapayım artık merkez üssünde olmadığım için mi bu eziyet.

  edit: bir süre bekleyip millet ne yazmış diye bakmamla insanların izmir'deki depremleri çok önemsediğini farkettim. izmir'de yıkıcı deprem olmaz, böyle depremler olur olur geçer. galiba izmir'e sonradan taşınmış bu arkadaşlar. hoşgelmişler, çok nazikler ve düşünceliler *

 • 5. türk polisinin ne işe yaradığı sorunsalı

  dört yıl önce felan,giriş katta oturuyorum.pencerenin önünde ranzam var,sabaha karşı gümbür gümbür çarpıyor pencere,yarı uyanık diyorum ki bu yaz gününde kasırga çıktı herhalde, kalkıyorum perdeyi aralayıp pencereyi tam kapatacakken karşımda 1.90 boyunda,elinde yirmi santim civarı bıçağı bulunan bir adam,o şaşkınlıkla pencereyi hızla vuruyorum ve adam 4 metre mesafeden bahçeye düşüyor,topallaya topallaya kaçıyor,elindeki bıçak o telaşta içeri düşüyor,polisi arıyorum ve nefes nefese olayı anlatıyorum.sakin sakin dinliyor ve cevap veriyor; "beyefendi bu gece karanlığında adam kaçıp gitmiş zaten,parmak izi vs işlemlerini sadece adam öldürme gibi ciddi olaylarda uyguluyoruz.yarın bir ara uğrar ifade verirsiniz karakolda."geçen sene ise internetten ürün aldım, pahalı da bir cihazdı, gönderilen ürünün sitede görseli konulanla alakası yoktu,hemen satıcıyı aradım ancak numaramı engellemişti.neyse dedim parayı yatırdığım iban numarası belli, adamın tc'si elimde,hemen en yakınımda bulunan emniyet müdürlüğü'ne gittim.girişteki memur neden geldiniz diye sordu. olayı anlattım,buna benzer olaylarla ilgili yüzlerce kişi geliyor hergün buraya,bence paranızın üstüne bir bardak soğuk su için dedi ve güldü,eee kardeşim ona bakma,buna bakma peki senin o üniformayı giyme amacın nedir peki.

 • 6. instagram'daki muhteşem çerkes kızı

  bu kadına muhteşem demek için ya mağarada yaşıyor olmalısın ya da kör olmalısınız.

  internetiniz olduğuna göre mağarada yaşamanız zor. tebrikler körsünüz.

  edit: hazır entarim favorilere girmisken şunu da söyleyeyim;

  vücudunu pazarlamayı, hedefine giden bir yol olarak belirleyen herkes orospudur.

 • 7. 8 ağustos 2019 denizli depremi

  6,5'ten 5,6'ya revize edilen deprem.
  kullandığınız makinaları yenileyin sevgili kandillililer.
  revize dediğin sıfır virgül bilmem kaç olur.
  dana gibi 1 rihter düşürmüşsünüz.

  edit: adamlar depremin yerini bile revize etti.
  muhteşem...

 • 8. ben yıldıray oğur sorularınızı bekliyorum

 • 9. 35 yaş üstü olduğunu tek cümleyle anlatmak

  anadolu lisesi sınavlarına ilkokul 5. sınıfta giriyorduk

 • 10. kapandığına üzülünen mekanlar

  ataturk hava limani

 • 11. eminönü'ndeki balıkçılar kaldırılsın kampanyası

  balıkçıların kaldırılması yerine oradaki mafya bozuntularının kökünün kazınması şeklinde olacaksa destekleyeceğim kampanyadır...

 • 12. radamel falcao garcia

  bu saatten sonra gelmeme ihtimali yok ben kahvede herkese falcao bizimdir demişim artık, söz ağızdan çıkmış bir laf var ortada. öyle ya da böyle geleceksin.

 • 13. imamoğlu'nun isbak'a yaptığı skandal atama

  yahu imamoğlu liyakatla atama yapılacak diyor, üstteki entrydeyse atanan adamın siyasi görüşü üzerinden atamanın yanlışlığı argümanlaştırılmış.

  atanan kişinin layık olup olmadığı ile alakalı tek tespit yok.

  kusura bakmayın, belki hak ediyordur belki etmiyordur ama eleştirdiğiniz şey liyakatle atama yapılmamasıysa, ona göre argümanlar kullanın. kalkıp "bu onlardan, bunu niye atadı?! pis, kaka" demeyin pls.

  not: atanan adamı tanımam etmem, imamoğlunu da ne severim ne sevmem ama net bir şey var ki, üstteki entry sahibinin fikirlerinin arkasındaki nedenlere baktığımda kendisine saygımı güçlükle koruyorum.

  ldpliyim: not2

  zerzevat notu: öncelikle benzetmeniz beni derinden üzdü. derdimi anlatamıyorum sanırım.

  bakın, varsayalım ki bir uçağa bineceksiniz ve önünüzde iki tane pilot seçeneği var.
  birincisinin a sınıfı lisansı var, 3000 saat uçuş tecrübesi ve bu alanda kanıtlanmış başarıları var ama tam bir x destekçisi (x=ayrıştırıcı, toplum tarafından sevilmeyen, fatih camii'nde lokma dağıtanları alkışlayan bir tip. ancak bu destekleyici eylemleri işi sırasında yapmadığını belirtmeliyim. çünkü işi sırasında yapması suçtur.)
  ikincisi ise yeni lisans almış, henüz 100 saat uçmuş ve lisansı c sınıfı (varsayalım ki tek motorlu uçakları kullanabiliyor) ancak y yi destekliyor. (y de dünyadaki sizin için en iyi kişi olsun)

  ailenizle bineceğiniz çift motorlu uçağa pilot olarak hangisini almalısınız?
  kusura bakmayın ama benim için cevap net. (üzgünüm, lisans sistemini uydurdum. a en iyi, c en kötü varsaydım.)

  bana göre birinci pilotun seçilmemesi ülkemizi bu durumlara getirdi. ve bence bu bakış açısı değişmeli. kim seçilirse diğer taraftaki yetkin adam bir şekilde uzaklaştırılıyor sistemden. daha ne kadar kan kaybedeceğiz?

  bu yazdıklarımdan atanan adamın yetkin olduğunu düşündüğüm çıkmasın. araştırmadım, bilmiyorum. belki gerçekten yetkin değildir. benim derdim aynı ülkeyi paylaştığım kişilerin bakış açılarıyla.

 • 14. bordo mavi balık rezaleti

  mekanın garsonu değil, sorumlusu.
  şaka yapılıyorsa bundan iki tarafın da eğlenmesi gerekir bir taraf hırkasını çıkartmak zorunda kalıyorsa mesele şakanın ötesine geçmiştir.
  ayrıca taraflardan birinin müşteri diğerinin mekan sahibi olduğunu unutmayın.

 • 15. yazarların en beceriksiz olduğu konu

  el becerisi gerektiren her şey

 • 16. twitter'da 2 bin 593 tweet atmış 3 takipçili hesap

  umarım burada reklam olduğu için takipçi sayısı artmaz dediğim hesap. adam pırıl pırıl şizofren.

 • 17. kamusal alanda çocuk ağlamasına dur

  şimdi eğri oturup doğru konuşalım, avrupalının amerikalının hatta rusun sarı bebesi sessiz sedasız müze bile gezebiliyorken bizimkiler ve diğer orta doğulu bebeleri restoranda bile eşek gibi anırıyor. yetiştirme tarzını gözden geçirme zamanı geldi de geçiyor bile. haklı şikayet.

 • 18. egm'nin tarihi eminönü balıkçısı olayı açıklaması

  adam öldürseler, ölünün şikayeti yok katil de olay yerinde değil diye işlem yapmayacaklar yani.

  edit: o kadar çok mesaj aldım ki, cinayetle yaralama bir mi, ona şikayet gerekir mi gibisinden editleme gereği duydum

  iş bu entry, olay yerine geç gelen, adamın kafasına pala geçirip 25 dikiş attıracak kadar vahşileşen insanları göz altına almak için illa ki şikayet bekleyen, olay yerinde tutanak tutmayan polislerin ve bu resmen cinayete teşebbüs eden insanları serbest bırakan savcıların olduğu adalet sistemine ironi dolu sitem ve tepki içeren bir entrydir

  edit 2: tck 86/1 de kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. şeklinde geçiyor bu linkten de görüleceği üzere bu durum şikayete tabi değil

 • 19. ideal erkek boyunun 1.95-2.05 arası olması

  bugün de standart dışı kaldık

  kaç para ulan ideal erkek

 • 20. 8 ağustos 2019 eminönü balıkçısı açıklaması

  bu açıklamaya en güzel tepki kanımca siktir lan olur.

  edit: açıklamayı kim yapmış? nerede yapmış? olmayan fake açıklama. sanırım arkadaş eminönü balıkçısının halkla ilişkiler servisinde çalışıyor, nabız ölçüyor, açıklama öncesinde.

 • 21. behzat ç.

  netflix tarzında bir sezonu bir günde salıverip koca koca dizileri bir günde tüketmeye iten bir politika izlemedikleri için öncelikle blutv'ye teşekkür ediyorum.

  tekil izleyiciliği azaltması ve insanların ortak bir şekilde, ortak olarak beğendikleri bir eseri her hafta beklemeleri ve belli saatte izlemeye başlayalabilmeleri benim beğendiğim bir olay. bu sayede spoiler olayı da bir hayli azalıyor.

  düşünsenize 2 hafta önce 9 bölümü de verselerdi, bir hafta sonu oturup hepsini tek oturuşta bitirecektiniz ve 6 yıl beklenen efsane bir günde tüketilmiş olacaktı. ben internet platformu da olsa, tv stili belirli gün ve saatte yayına verilmelerini destekliyorum. sonuçta verildikten sonra ordaa duruyor ne zaman istersen izle.

 • 22. mhp ve ülkücülerin kaz dağları sessizliği

  hepsi yeni reisleri recep tayyip erdoğan'ın ağzının içine baktığından normal olandır.

  izin almadan tuvalete gidemez bu akkurtlar. hala bunlardan medet uman varsa siyaseti acilen bırakmalıdır.

  edit: pkk ormanları yakarken sesiniz çıkmıyordu diyen gavat; genel başkanınız apo mektubuna güzelleme yaparken kulübenizden niye çıkmadınız? sizi gidi akmhpkk trolleri.

 • 23. 7 ağustos 2019 galatasaray akhisarspor maçı

  ümraniyespor'a iki maçta yenilmeyeydin de seninle oynayaydık finali.

 • 24. ayakları güzel hatun

  siz varya siz çiğ çiğ am yersiniz öyle tehlikelisiniz.

 • 25. kadınların iyi araba kullanamamalarının nedenleri

  cinsiyetçi ithamlar havada uçuşuyor yine.
  siz neyin pratiğini çok yaparsanız o işte iyi olursunuz.

  yıl olmuş 2019, bilim dünyası analitik düşünmenin cinsiyetle bir alakası olmadığını söylüyor, ama siz pipiniz olduğu için daha zeki olduğunuza inanmaya devam ediyorsunuz. eğitilemezsiniz.

  toplumdaki cinsiyet rollerinden ben de memnun değilim. ben de bir kadın olarak, burçlarla kafayı bozmuş, sürekli erkeklerden ve evlilikten bahseden insanlara tahammül edemiyorum. aynı şekilde bunların erkek versiyonlarına da tahammül edemiyorum. dünya düzeni ve yetiştirme tarzı insanların yönelimlerini belirliyor, olayın genetikle bir alakası yok. yani bin yıl önce bir kız bebekle bir erkek bebeğin önüne oyuncak araba koysan onunla ilgili bir fikirleri olmadığı için aynı tepkiyi verirlerdi.

  ama bırak araba kullanmayı, daha doğru düzgün 100 senedir seçme ve seçilme hakkına sahip olmuş olan kadınlara biçilen, bebeklerle oyna, prenses olma hayaliyle yaşa, evlenecek birini bul gibi görevler öylesine oturmuş durumda ki, birçok hemcinsim bile bunların kendi tercihi olmadığının farkında değil. annesi, teyzesi, ablası küçükken önünde sürekli dedikodu yaptığı için o da dedikodudan keyif alıyor. annesi, teyzesi, ablası küçükken onunla puzzle yapan, önünde sürekli kitap okuyan insanlar olsa o da dedikodudan değil entelektüel sohbetlerden keyif alacak. tabiki olay sadece bu değil, insan kendi yolunu kendi çiziyor ama toplumun büyük bir kısmı bu şekilde oluşturuyor kişiliğini ve sözde seçimlerini.

  siz de istiyorsunuz ki, 13 yaşından beri araba kullanan 30 yaşındaki ahmet nasıl reflekslere sahipse, muhtemelen binbir ısrarla ve çabayla 25 yaşında ehliyet kursuna gidip babasından arabayı güç bela alan 30 yaşındaki ayşe de aynı reflekslere sahip olsun.

  ben 27 yaşındayım, daha yeni araba kullanıyorum ve kendime çok güveniyorum çünkü kuralları biliyorum, öğrenmeye de açık biriyimdir, reflekslerimin hızlı gelişmesi için yolu uzatıyorum daha çok trafikte olmaya çalışıyorum. 15 gündür hemen hemen her gün trafikteyim.

  yaya geçidinde duruyorum diye arkamdakiler kornaya abanıyor.
  neden? kadın sürücüyüm kesin malımdır ondan durmuşumdur.

  yerde hayvan gibi 50 yazıyor, ben de elliyle gidiyorum o kısımda, arkamdakiler yine kornaya abanıyor.

  kavşağa yaklaşıyorum, yeşil ışığın son 1 saniyesi kalmış, normal hızımda devam edip kırmızıda duruyorum, arkamdakiler yine kornaya abanıyor.

  trafiğin yoğun olduğu yerlerde hepimiz duruyoruz bekleme pozisyonundayız, önümdeki araç kendi önündeki araca yarım metre yaklaşmış, zaten yeşil yanmadan hiçbirimiz geçemeyeceğiz, ama arkamdaki selektör yapıyor ilerlesene diye.

  kavşağa girmeden önce yol boş gibi görünse bile dur tabelasında iki saniye durup sonra çıkıyorum, bu sırada arkamdaki yine kornaya abanıyor.

  çünkü kadın sürücü eşittir kurallara uyan aptallar demek bizim ülkemizde. başka konular konuşulurken ülkesinin gelişmemişliğinden dem vuran insanlar nedense o gelişmiş ülkelerde asla yapamayacağı şeyleri kendi ülkesinde trafikte çok rahat yapıyor ve kurallara uyanlara da mal gözüyle bakıyor. bir avrupa ülkesine gitse üçüncü gün ehliyetini kaptıracak ama burada insanlara şoförlük dersi veriyor. şahane.

  dikkat ederseniz kadın sürücülerin yol açtığı trafik kazalarının çoğu o yetersiz hissetme psikolojisinden kaynaklı afallama sonucu yapılan hatalarla oluyor. istisnalar illa ki vardır. ama çoğunlukla aptalca dikkatsizlikler yapıyorlar.

  ben hiç ters yöne giren bir kadın sürücü görmedim. aşırı hız nedeniyle kazaya sebebiyet veren de görmedim. ara sokaklarda hızlı gidip kedi köpek çocuk ezen de görmedim. başka bir şoförle inatlaşıp onu sıkıştırmaya çalışıp yandan aracına sürterken kazaya sebebiyet veren de görmedim. hele hele trafikte makas ata ata gezen kadın hiç görmedim. hiçbir trafik kuralını iplemeyen kadın taksici ilginçtir yine görmedim. ama olsun siz yine de ortamlarda kadınlar iyi araba kullanamıyor dersiniz.

 • 26. 8 ağustos 2019 sparta prag trabzonspor maçı

  maçın spikeri kerem öncel'in, "çek şampiyonu sparta prag" dediği karşılaşmadır.

  kendisine biri iletsin. sparta prag geçen sene slavia prag'ın şampiyon olduğu sezon 15 puan gerisinde 3. olmuştu.

  şu işinize biraz çalışın arkadaş. dünya para alıp milyonlara hitap ediyorsunuz.

 • 27. ekşi itiraf

  bir iş yeriyle kameralı mülakat gerçekleştirirken ağzımın yamuk olduğunu fark ettim. konuşurken kayıyor:( diş teli takarken kadına bu telleri erken mi çıkartıyoruz demiştim. yok yok oldu bu ağız dediydi. nah olmuş*. yıldız tilbe gibi geziyorum ortada. her şeyi muntazam olan insanlardan hiçbir zaman olamayacağım demek ki. bir yerimde hep bir yamukluk kalacak.* (skolyoz da var haha)

 • 28. yks 800.'sünün fen bilgisi öğretmenliğini seçmesi

  idealizm ile mallık arasındaki ince çizgiyi epey geçmişsin dostum.

 • 29. köy yolunda aşırı hız yapan aracın hazin sonu

  beyaz arabaya kabahat bulan herkes -üzülerek söylüyorum- bu kazayı yapmaya adaydır.

  trafik kazasının sonuçları haklı-haksız bilmez. suçluyu-suçsuzu ayırmaz. herkes kendi payına düşen sonuca talip olur.

  ben haklıyım.
  yol benim hakkım.
  anayoldayım.
  ters yola girdi.
  ışıkta geçti.
  yola atladı.
  makas atıyordu.
  vs. vs.

  bunların hiçbiri sonuçları değiştirmez. bu yüzden dikkatli olmak zorundayız.

  sen o süratle gidersen. kaza yaparsın. bu kadar basit. yok beyaz araba yola çıkmakta kararsızmış, yok aptalmış. hadi ordan... o dikkatsizse sen neden duramadın arkadaşım? beyaz araba olmaz, yola topu kaçan çocuk olur, kedi olur, köpek olur. patlayan lastik, arızalı araç, bozuk yol olur. o süratle gidersen her bok olur.

  o yüzden araç kullanırken ne olursa olsun etrafımıza bir güvenlik kalkanı oluşturup kullanıcaz. her yerden, her şekilde sürüşümüzü tehlikeye atacak vaziyete karşı kendi önlemimizi kendimiz almak zo-run-da-yız! şunu anlayın artık.. bunu kafanıza sokun artık. yoksa kusura bakmayında, geberir gidersiniz.

 • 30. kostüm partisine gidilse tercih edilecek kostüm

  (bkz: bol ekose ceket)

  eğlence anlarında bile insanların aklına onu getirip neşe kaçırmak için

 • 31. süper lig'de yaşanmış en unutulmaz olaylar

 • 32. yazarların ölmeden önce dinleyeceği son şarkı

  teoman-çoban yıldızı.

  --- spoiler ---

  aşkı tatmadan daha onla sarhoş olmadan hiç sevişmeden daha şimdi ölmek istemem daha hiç gülmeden
  --- spoiler ---

  klibinden midir sözlerinden midir bilmem ölmeden önce dinlenilecek şarkı cümlesini okuduğumda arka fonda birden bu şarkı çalar.

 • 33. 17 saat otobüs yolculuğu yapacaklara tavsiyeler

  otobüste tuvalet yoksa fazla sıvı tüketmeyin*.

 • 34. kahvaltının olmazsa olmaz iki ögesi

  peynir ve çay

 • 35. türklerin en iyi bildiği trafik kuralı

  başlığa baktım bir de girilen çoğu entrylere, konuyu anladığınıza emin misiniz lan?

 • 36. ali babacan + ekrem imamoğlu + selahattin demirtaş

  "başkan apo'nun heykelini dikeceğiz"
  "müzakere sürecinin en önemli başlığı sayın öcalan’a, başkan apo’ya özgürlük olacaktır."
  "kürdistan’ın yeniden doğuyor olması heyecan verici."
  "bir halk önderine rehine muamelesi yapılamaz."
  "barış için çarpan bir yüreği imralı’da kimse bağlayamaz."
  "öcalan’ın özgürlüğü olmadan sürecin yürüme şansı yoktur."
  "pkk’yı terör örgütü olarak görmüyoruz.”

  yukarıdaki cümleleri sarf eden selahattin demirtaş'ın ülkeyi yönetecek kapasitede olduğunun iddia edildiği başlık...

  tabii canım selahattin demirtaş ülkeyi yönetsin, bekçi kadroları pkk'ya verilsin. izci kampları asala'nın denetimine girsin, sözde ermeni, pontus vs. hatta ve ruanda soykırımı için bile türkiye özür dilesin. ülke olarak da buzlu badem yiyip, kırmızı çizgilerimizi de bir tarafımıza sokalım olsun bitsin.

  kafalar pırıl pırıl...

 • 37. 8 ağustos 2019 ali babacan açıklamaları

  babacan'a, seçim kazanacak güce uluşana kadar, bütün ak parti seçmeni saldıracak lakin bu güç söz konusu olduğu takdirde de aynı seçmenin neredeyse tamamı oy verecektir. bi düşünün niye acaba??

 • 38. halı sahada çakılı stoper oynayan adam

  karşı takımdaki seri golcüye kafayı takmış adamdır. onun ataklarını sonuna kadar kovalar, teknik seviyesi o golcü kadar iyi olmadığından çalımlara karşı tekme sallamaz, şut vuracağı anı bekler. dribbling ile bir sağa bir sola savrulup açı arayan yırtıcı forveti bu şekilde iyice yorar. rakibin bacağı gerildiğinde şut atmak üzere olduğunu anlar ve pür dikkat kesilir, işte o sırada hamlesini yapar ve rakibin şutunu ayağı ile karşılar, rakip seken topa bir daha vurur o da ya outa çıkar ya da tekrar seker. bu esnada kendi kalecisi n'oluyor lan diyerek sağa ve sola boşa atlamaktadır, halbuki top stoperden geçmemektedir.

  halı sahada en çok nefret ettiği şey taç atışı olmamasıdır. zira rakip topu duvara çarptırıp sektirerek kendisini kolayca geçebilmektedir. zaten bu duvar hilesi ve zeminin sertliğinden dolayı topların dengesiz zıplayarak defans arkasına sarkması durumları olmasa rakibe oyun oynatmayacak adamdır.

 • 39. midye + kokoreç + işkembe + kelle paça + şırdan

  altı üstü yemek lan! saygı ne alaka? tamam hadi bakmıyoruz, en elit sizsiniz hıaminim.

 • 40. tarihteki en büyük vatan haini

  bir insanın dinini ve ismini değiştirmesinin, savaş karşıtı olmasının nasıl vatan haini olmakla ilişkilendirildiğini anlamadığım önermedir, buradaki amacı hala göremedim birisi bilgilendirirse sevinirim.

 • 41. bir erkeğin bir kadına verebileceği en iyi şey

  gerçekten ama gerçekten ömrünün geri kalanında tüm kadınlardan vazgeçmiş olarak sadece onun için atan anlamlı bir kalp.

 • 42. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  yavrum namaz kıl önce namaz namaz illaki namaz çünkü farz bize.

 • 43. ev ile iş yeri arasındaki mesafe

  52km gidiş, 49 km dönüş olmak üzere 101km' lik yolu servisle tam 5 yıl çektim.

  yeni işimde gidiş dönüş toplam 10km' lik yolu araçla 10'ar dakikada gidip geliyorum. hatta bisikletle işe gitmeyi de düşünüyorum. hayatımda geri kazandığım 1 saat 50 dakika moral olarak toparlanmamı sağladı. umarım benim gibi uzun yoldan muzdarip olan herkes daha kısa mesafelerde işe gidip gelme şansına kavuşurlar.

 • 44. 8 ağustos 2019 enpara.com rezaleti

  cokucuzkiyafetyolla.com gibi bir yerden mi 50.000 tl lik alışveriş yaptığı anlaşılamayan yazar beyanı.

  onay maili vs. hiç bir şey yollamayan site mi olur. alışveriş tutarı da 50.000 tl? hayır ne olduğu belli olmayan siteden de 50.000 liralık alışveriş yapmak nasıl bir güven.

 • 45. hamile bırakmak sözüne alternatif kelimeler

  (bkz: the bomb has been planted)

  (bkz: counter terrorists win)

 • 46. xiaomi'nin iphone'dan daha iyi olması

  xiaomi'nin artıları:
  - çok daha ucuz
  - şarjı çok daha iyi, elinizde powerbank ile dolaşmıyorsunuz.
  - çok daha özgür bir platform (istediğin kulaklığı kullan, istediğin zil sesini, duvar kağıdını saniyeler içinde ayarla, istediğin romu yükle vs)
  - kamera (gcam ile harikalar yaratıyor)

  iphone artıları
  - stabil (edit: olm ben bu maddeyi taşak için yazdım lan ciddiye almayın bu kadar askfkaldjja)

  edit: konusu açılmışken aklıma geldi. çalıştığım iş yerine bir kız başlamıştı, iki ay kadar çalıştı sonra istifa edeceğini duydum. dedim neden çıkıyorsun, "iphone almak için girmiştim zaten, aldım dün" dedi. ciddiyim, gerçek hikaye. bunu iphone "pros" kısmına mı "cons" kısmına mı yazarsınız size kalmış. ;)

  edit 2: yığınla mesaj geliyor. bakın arkadaşlar, son bir not. apple dünyanın en iyi donanımını xiaomi'nin yarı fiyatına da satsa, elinde böyle bir imkan olduğu halde telefonlarına inatla düşük kapasite batarya koyduğu sürece tarafımdan tercih edilmeyecektir. şimdiye kadar telefona koydukları en yüksek kapasiteli batarya 3000 bile değil. bundan 3 sene önce çıkan lenovo p2 5100 mah bataryaya sahip, keza orta ve üst sınıf tüm android telefonlar artık min. 4000 mah batarya ile geliyor. çinli peeh diye eziklemeye çalıştığınız firma bile 3 sene önce bunu yapıp ortaya incecik bir telefon çıkardıysa teknoloji buna elverişli demek ki. peki sizin inovasyon devi apple'ınız neden hala yapamıyor bunu, tesis mi yok? hayır, çünkü ürünleri eskitilmeye dayalı ve düzenli aralıklarla yenisini size satamadıkça ayakta kalamayacak.

  3 yıllık p2 kullanan ve hala 2 günde şarjını bitiremeyen biri olarak, iphone'unuz ve şarj destek üniteniz ile size mutluluklar. ;)

 • 47. emily ratajkowski

  hayatındaki belki de en büyük başarısı gone girl'de ben affleck'e memelerini yalatmak olan kadın. feminist olduğunu iddia ediyor ama vücudunu meta haline getiren kendisi. garip.

 • 48. mathias zanka jorgensen

  ismi 1,5 aydır anılan, 4 hafta önce kendisiyle anlaşıldığı söylenen adam için panik transfer diyen futbol uleması küçücük aslancıkların hakkında yorum yaptığı stoper.
  ağır olabilir. süper ligde kaç tane hızlı stoper var?

 • 49. samsung galaxy note 10

  avrupa fiyatı 1150 euro (güncel kur ile yaklaşık 7000 tl), türkiye fiyatı ise 11400 tl olan telefondur. kuru falan boşverip, sonuna bir 0 ekleyivermiş samsung türkiye.

 • 50. 8 ağustos 2019 abdullah öcalan açıklamaları

  gözler mehmet bahçeli'de!