Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. an itibariyle yazarların nerede olup ne yaptığı

  babamla karşılıklı kanepelere uzandık a haber izliyoruz. reis ne kadar süper lan. hayinler.

 • 2. 1 temmuz 2018 ispanya rusya maçı

  aykut kocaman’ın izleyerek otuzbir çektiği maç.

 • 3. suriyelilerin eczane basıp kulak kesmesi

  halk istedi.

 • 4. yazarların idam referandumunda verecekleri oy

  hayır,
  tecavüzcüleri mi idam edecekler sanıyorsunuz?
  bu ülkede başbakan idam edildi, düşünün bu ok kime döner.

 • 5. 1 temmuz 2004 karnımın acıkması

  u n u t m a d ı k

  açız, aç.

 • 6. 1 temmuz 2018 b.bozdağ kimyasal hadım açıklaması

  arkasından kol kesme de gelir. buna sevinen andavallar çok sevinmesin. fiziksel cezaların sonu olmaz.
  hadi bu uygulama başladı diyelim. siz bu konudaki suç oranlarının azalacağını mı düşünüyorsunuz? adam gibi bir aile ahlakı bu toplumda oluşturamadığın sürece, adam gibi eğitim sistemini kuramadığın sürece. adam gibi cinselliği anlatıp, dimağları açmadığın sürece sen bol bol adam hadım edersin. kolay gelsin.

  (bkz: ya adam suçsuzsa)
  (bkz: burası türkiye)
  (bkz: pardon)

  edit: konu ile ilgili mesaj yağmuruna tutuldum. herkese teker teker anlatmaktansa küçük bir açıklama daha eklemek elzem gözüküyor.

  siz ne ceza verirseniz verin, ister idam edin, ister çükünü kesin, ister hadım edin, bu sorunu çözemezsiniz. çünkü cezanın içeriğinin ne olduğunun hiç bir önemi yok. bunu yapan adam, kuduz köpek gibi saldırıyor ve suçu işliyor, siz o sırada "aaaa çükümü keserler ben bunu yapmayayım en iyisi" diye kendini frenleyeceğini mi sanıyorsunuz? olan masum insanlara oluyor. siz bundan sonra istediğiniz cezayı verin, olan oldu geçmiş olsun. suç ve cezası döngüsü hep bu şekilde devam edecek. birileri ölecek, birilerinin çükü kesilecek.
  edit öncesi girdiğim entry'nin hümanistlik ile alakası yok. eleştirim bir çözüm olmaması üzerine.
  çözüm ise, aileden, eğitimden ve seksin tabu olmaktan çıkmasından geçiyor.
  son 16 yılda kapatılan genelev sayılarını bir araştırın.
  son 16 yılda kapatılan porno sitelerinin kaç tane olduğunu bir araştırın.
  sen bu konuda adam gibi eğitim vermeyip insanlara yol göstermezsen, tüm cinsel açlığı bastırma yoluna gidersen, bu olanlar kaçınılmazdır.
  30 tane adamı bir adaya koyun ve günlerce de yemek vermeyin. en sonunda bu insanlar birbirlerini yemeye başlar. şu anda yaşanan net olarak budur.

 • 7. gelmiş geçmiş en iyi sese sahip türk sanatçı

  zeki müren, tarkan ve yıldız tilbe.

 • 8. 15 saniye ile yks kaçıran genç

  güzel bir doğal seçilim videosuydu. güçlü ve hızlı olan ayakta kaldı. zayıf ve ezik olan ise ayıklandı

 • 9. idam cezası mı avrupa birliği mi

  ilahi

  sadece teröristleri asacaklarına inanacak kad...

  düşünsenize fetönün yargıyı ele geçirdiği zamanlarda idam olduğunu. bugün tahliye olmuş tüm paşalar asılmıştı, gazeteciler asılmıştı. hatta aziz yıldırım bile asılmış olabilirdi.

  ne biliyoruz benzer bir yapının kurulmayacağını?

  edit : ya da çoktan kurulmadığını?

 • 10. akp seçmenini nasıl ikna ederiz

  buyukbabam abim muharrem ince'ye oy verdi diye abimi pkk destekcisi ilan etti. abim yuzbasi ve senelerini operasyonlarda gecirdi. ben artik vazgectim. ınanin umurumda da degil.

 • 11. yeni tanışılan kızın buz gibi soğutan huyları

  (bkz: akp'li olmak)

 • 12. şeker komasına giren kadının tecavüze uğraması

  allah’ım bundan daha kötü ne olabilir derken,ertesi gün daha kötüsü oluyor.

 • 13. bilgisayara yüklenen ilk oyun

  fifa 95

  15 disketti, 12. si bozuktu. 5km yürüyüp tekrar yazdırıp geldim, 14. de bozukmuş amk.

  bu vesileyle: allah belanı versin verbatim.

 • 14. sahibinden.com zeytinli martini içen clio satıcısı

  yalnız kabul edin, ülkece güzel delirdik

 • 15. yahudilerin bu kadar başarılı olmasının sebebi

  yahudiler neden çok başarılılar?

  dünyada sayıları 20 milyon civarında olan yahudiler nasıl oluyorda dünyayı yönetiyorlar?. neden güçlü, zengin iyi eğitimli ve pek çok insandan daha mucitler?..
  tüm zamanların en etkin bilim adamlarından albert eınsteın bir yahudiydi. psikanalizin babası sigmund freud da, karl marks da bir yahudiydi. cognitive terapi’yi (akıl bozuklukları, depresyon ve fobi tedavilerinde kullanılan psikoterapi yöntemini) geliştiren aaron beck, endokrinoloji (metabolik sistem rahatsızlıkları, diyabet, hipertiroid) tedavilerinde kullanılan yöntemi geliştiren andrew schalke, hepatit-b aşısını geliştiren baruch blumberg, insanlığa aşı iğnesini armağan eden benjamin rubın, nöromasküler iletişim (kaslarla sinir sistemi arası iletişim) alanında nobel ödülü kazanan bernard katz, bulaşıcı hastalıklarla ilgili buluşuyla nobel ödülü kazanan elie metchnıkoff, insan gözü hakkındaki bilgilerimizi geliştirerek nobel ödülü kazanan gerald wald, lösemiye karşı ilaç bulan gertrude elıon, ilk doğum kontrol hapını geliştiren gregory pıncus, ilk çocuk felci aşısını geliştiren jonas salk, frengiye karşı tedaviyi bulan paul ehrlıch, embriyoloji (embriyon ve gelişimi çalışmaları) dalında nobel alan stanley cohen, böbrek diyaliz makinesini yapan willem kolff, paslanmaz çeliği bulan benno strauss, trafik ışıklarının mucidi charles adler, ilk bantlı video kayıt makinesini geliştiren charles gıngsburg, telefon mikrofonunu bulan emilie berlıner, sesli filmlerin mucidi ısador kısse, ilk nükleer zincirleme reaktörünü geliştiren leo szılard, optik lif kabloyu bulan peter schultz, ilk mikro-işlem çipini icat eden stanley mezıt, hepsi yahudiydi...
  yahudi inancına bağlı ve küresel çapta büyüyüp tanınmış işadamlarına ve markalarına ve ünlülerede bakalım:
  donna karan (dkny), howard schultz (starbuck’s), ırv robbıns (baskins & robbins), larry ellıson (oracle), levi strauss (levi’s jeans), michael dell (dell bilgisayarları), ralph lauren (polo), richard levın (yale üniversitesi’nin kurucu başkanı), sergey brın (google), steven spıelberg ve woody allen (oscarlı film yapımcısı ve yonetmenleri)...
  peki ama son 100 yıl içinde 20 milyon yahudi, sadece bilimsel alanda bile 104 nobel ödülü kazanırken, 1.5 milyar müslüman neden yalnızca 3 nobel kazanabildi? neden yahudiler bu kadar yaratıcı ve güçlüdürler?.. çünkü her çocuğa ve her gence yüksek kalitelide eğitim verirler… bu eğitim türü sorgulayıcı (teslimiyetçi değil), araştırıcı (ezberci değil) ve yaratıcıdır (bilgi üretmek/bulmak içindir). şu hâlde, müslümanların bu kadar geri kalmışlığının cevabı otomatik olarak ortaya çıkmıştır. yanlış eğitim, yani gelişime hiç bir faydası olmayan bir eğitim sistemi (büyük oranda din eksenli, sorgusuz, araştırmasız, ezberci ve dayatmacı bir eğitim).
  islâm konferansı örgütü’nün 57 üyesi vardır ve ülkelerin tümünde sadece 500 adet üniversite bulunmaktadır. yani üniversite başına 3 milyon müslüman düşmektedir (bunların kalitesi de başka bir sorundur!). fakat sadece abd’de 5 bin 758 adet üniversite vardır. shanghai jiao tong üniversitesi tarafından 2004 yılında hazırlanan “dünya üniversitelerinin akademik değer listesi”ne müslüman çoğunluğa sahip ülkelerin hiç birinden ilk 500’e giren tek bir üniversite yoktur. ayrıca, undp tarafından toplanan verilere göre, hıristiyan dünyasında okuma-yazma bilenlerin oranı % 90’dır. bunların %98’i ise en az ilkokul mezundur ve 100 kişiden 40’ı üniversite mezunudur. 15 hıristiyan çoğunluğa sahip ülkedeki okuma-yazma oran ise %100’dür, yani bu 15 ülkede okuma-yazması olmayan tek kişiye rastlamak olası değildir!. müslüman ülkelerde ise durum bunun tam zıddıdır: 100 kişiden sadece 40’ı okuma-yazma bilir ve herkesin okuryazar olduğu bir tek müslüman ülke bulunmamaktadır! bunların %50’si ilkokul mezundur ve sadece %2’si üniversiteyi bitirmiştir... abd’de toplam bilim insanı sayısı 40.000, japonya’da 50.000’dir. 57 müslüman ülkesindeki toplam bilim adamı sayısı ise 1000 den azdır (akademisyenlerin hepsi bilim insanı değildir. bilim insanı, pozitif bilimlerle aktif olarak uğraşan kişidir).
  müslümanlar gayri safi milli gelirin yalnızca % 0,2’sini ar-ge bütçesi olarak ayırıyor. buna karşın hıristiyan dünyası araştırma-geliştirmeye % 7 oranında, yani 30 kat daha fazla fon ayırmaktadır...

  sonuç:
  kendilerini sözüm ona, "islâm dünyası" olarak diğerlerinden ayıran toplum, yeni bilgi üretebilecek kapasiteden yoksundur. ayrıca dünyanın ürettiği bilgiyi kendi halklarına öğretmekte de başarısızdır. bunun kanıtı ise ileri teknoloji ihracat rakamlarında saklıdır: pakistan’ın ileri teknoloji ihracatının toplam ihracatın içindeki oran %1’dir. suudi arabistan, kuveyt, fas ve cezayir’in ise % 0,3’tür. hristiyan ve budist singapur’da bu oran % 58'dir. müslüman 57 ülkenin gayri safi milli hasılalarının toplamı 2 trilyon doların altındadır. buna karşın 310 milyonluk abd tek başına 12 trilyon dolar değerinde mal ve hizmet üretmekte; çin 8 trilyon dolar, japonya 4 trilyon dolar ve almanya 2,5 trilyon dolarlık üretim yapmaktadır. (satın alma gücü eşitlenerek hesaplama yapılmıştır). işin daha da acıklı tarafı ise, islâm dünyasının gayri safi milli hasılasının tüm dünya gayri safi milli hasılası içindeki oranı hızla azalmaktadır. sözün özü, "müslümanlar neden bu kadar geri kalmıştır?" sorusunun cevabı çok nettir...
  daha manâsını bile kavrayadıkları islâm'ı, 1400 yıl önceki kafyla körükörüne savunan müslümanlar, saçmasapan put ritüelleriyle, rivayetlerle, hadislerle uğraşa dursunlar. belki yeni galaksilere yol alırlar...
  gelecek bilgi temelli toplumların olacaktır!

  -alıntı

 • 16. survivor 2018 all-star

  ilk defa bir seçimde kazandık aq o da survivor

 • 17. şahit olmayı çok isterdim denen tarihi olaylar

  "14 temmuz 1789"
  - aksaray'da robota tecavüz edilmesi.

 • 18. künefe vs waffle

  gerçek bir künefe yemiş insan kişisi onu haşa başka bir tatlıyla kıyaslamaz. hele başlıkta geçen adını zikretmek istemediğim şeyle aynı cümle içinde bahsini dahi etmez. lütfen saygılı olalım.

 • 19. maaşlardan 1000 tl kesilsin kampanyası

  ülke olarak refaha kavuşmamız için yapılması gereken fedakarlık!

  amerika'sı, almanya'sı, avrupa'sı hepsi bize cephe almışken, ümmetin umudu olarak türkiye cumhuriyeti kalmışken ekonomik dar boğazdan bir an önce kurtulmamız gerekir diye düşünüyorum.

  hadi yap bu fedakarlığı güzel kardeşim, asgari ücretli kardeşim, 1000 liranı feda et, sen 600 lira ile de gayet güzel geçinirsin. reis için değmez mi? bence değer!

  lütfen destek verelim, her şey türkiye için. rabia...

 • 20. ekşi itiraf

  ben şahsen artık bu ülkenin bir vatandaşı değil de müşterisiymişim gibi hissediyorum.

 • 21. 30 yaşından sonra aşk meşk işinin bitmesi

  bende 22’li yaşlarda bitmişti. bu konuda kendimi çok şanslı gördüğümü söylemeliyim. çünkü yaşı 40’a dayanmış, fakat hala bir kadınla evlenip mutlu olacağına inanan insanların sayısı hiç de az değil.

  çok uzun zaman oldu hayatımın merkezinde artık kadınlar yok. mesela iyi bir hayvanseverim, düzenli olarak hayvan barınaklarına gidip orada satılan ürünlerden alarak hayvanların daha iyi yaşam standartlarında bakılması ve rehabilite edilmesi için destek olurum.

  bunun haricinde ayda en az 2 kez darülaceze ziyaretlerim olur, yaşlılarımızın gidip ellerini öper her zaman yanlarında olduğumu hissettirir, onların yalnızlıklarına ortak olurum.

  eminim şu yukarıda örneğini verdiğim konuları aranızda umursayan/önemseyen insanların sayısı çok fazla değildir. işiniz gücünüz kadın olmuş. onu nasıl ayartırım, bunu nasıl ayıklarım, kadınlara türlü türlü maymunluklar, yalakalıklar yapmalar... sonra kadınlar neden bu kadar havalı, niye böyle artistler diye de dem vurursunuz.

  hayat sadece kadınlardan ibaret değil. kafanızı kaldırın ve çevrenize şöyle bir bakın, olmadı açın bir kitap okuyun, seyahatler yapın, yeni insanlar tanıyın, kendinize güzel hobiler edinin.

  eğer hayata gören gözlerle bakmayı öğrenirseniz, size vajinadan daha büyük mutluluklar bahşeder.

  inanın bana.

 • 22. seksin en zevkli anı

  power tuşuna basıldığı an. yasaksız site bulabilecek miyim acaba sorusu heyecanı tavan yaptırıyor.

 • 23. osmanlı'da 623 yılda 2 tecavüz 27 hırsızlık olması

  hani şu tahta geçmek için kardeşin kardeşi öldürdüğü osmanlı'dan mı bahsediyor o arkadaş?

 • 24. en güvenli ülkeler arasında 149. olmamız

  ahaha bi de beğenmemiş sözlük yazarlarımız. "pencereden kurşun mu giriyor" falan demişler.

  evet giriyor. şemdinli'ye gidebiliyor musun sen korkmadan? hakkari'ye gezmeye gider misin?

  "şemdinli soğuktur şimdi" diye mi gitmiyorsun? yoksa "yolda götümü keserler" diye mi?

  peki oranın halkı ne düşünüyor sence? pencereden kurşun girer diye düşünmüyorlar mı?

  tüm türkiye kadıköy ve izmir mi lan? şemdinli türkiye'de değil mi?

  sen daha kendi ülkenin doğu yarısına memur olarak atandığın zaman "doğu görevi" deniyor, "zorunlu hizmet" deniyor, doktorlar hakimler istifa ediyor oralara tayin edildiklerinde. askere gidenlere diyarbakır lotosu çıktığında analar ağlamaya başlıyor.

  batıya dönelim. istanbul'da sen tatlı totoşunu fatih'e, güngören'e sokarken içinde hafif bir tedirginlik hissediyor musun?

  "kalabalığa karışmayalım bomba patlar" ya da "cüzdan gidecek kesin" demedin mi hiç?

  tüm dünyayı bisikletle gezen kadınlar bu ülkede tecavüz edilip öldürülmedi mi?

  polis görünce içinde bir güven hissi mi oluşuyor tedirginlik mi?

  askeri araç gördün mü sen hiç ömründe? avrupada bir ömür askeri araç görmeden yaşıyor insanlar. bazı ülkelerin ordusu yok.

  amerika'da da polisten korkarlar. adamlar 121. sırada zaten biz gibi. amerika'da da sokakta tedirgin olursun.

  singapurda olmazsın. hollanda'da olmazsın. gece 1'de ara sokaklarda yürüyüşe çıkarsın.

  "ülkemiz o kadar da kötü değil" diyenler tam bir stockholm sendromu yaşıyor. gerçekten rahat ülke görmemişler midir nedir?

  o 146'ncılık sıralaması kadıköy ve beşiktaş'ın ortalaması değil. şemdinli de var, erzurum da, kütahyanın kenar malalleleri de var.

  sadece ölüm korkusu da yok. hastanede doğacak çocuk sağlıklı mı olacak yoksa hastane çocuğu yanlışlıkla öldürüp suçu da bize atacak mı korkusu da var. bu şortu giyersem tecavüz edilir miyim de var. şortu geçtim uzun pantolon giysem de tecavüz edilir miyim var.

  trafikte kırmızı ışık söndüğünde bir saniye geç kalkarsam arkamdaki adam elinde levyeyle beni hastanelik eder mi korkusu da var. orospu çocuğu taksici beni istediğim yere götürecek mi korkusu da var.

  dolmuşta sona kalınca hemen inen kadınların olduğu bir ülkeyiz. kıraathane önünden geçmemek için yolunu uzatan kadınların olduğu ülkedeyiz.

  apaçi dolu bir grubunun bağıra çağıra dikildiği sokağı görünce spotify'ı kapatıp yanlarından geçerken içinden dua etmeye başlayan erkeklerin olduğu bir ülkeyiz.

  "1 ay şemdinli'de mi yaşamak istersin güney afrika cumhuriyetinde mi?" diye sorsam afrikaya benden önce bilet alacak yazarlar kalkmış ülkemiz o kadar da kötü değil diyor.

  kötü efendim. kötü. kafanızı kaldırın da bir bakın.

 • 25. olmak ve olmamak dışındaki üçüncü seçenek

  (bkz: olayazmak)

 • 26. edinson cavani'nin galatasaray'a transferi

  bu geceki performansından bağımsız imkansızdır.

 • 27. 1 temmuz 2018 istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

  canı gönülden desteklediğim ancak gizliliğim yüzünden katılamadığım yürüyüş...

  kaybedecek neyim mi var?
  ailem, mesleğim, arkadaşlarım, param..

  oraya gidip korkusuzca yürürsem ne kazanırım peki?
  onurumu.

  şimdi perdeler ardında onursuzca saklanıyorum, maskeler takıp dolaşıyorum. farkındayım hatamı, biliyorum.

  benden daha cesur olup orada yürüyen, yürümeye cesaret eden, ailesene ve dünyaya kendini açıklayan ve kabul ettirmeye çalışan tüm insanlara selam olsun...

  varsın bize namussuz, ahlaksız, terbiyesiz, onursuz ve günahkar desinler. biz gerçeği biliyoruz...

 • 28. bir yazarın bütün kitaplarını okumak

  (bkz: ihsan oktay anar) yıllar yıllar evvel ecnebi bir memlekette elime aldığım ilk kitabından sonra her kitabını büyük bir keyifle okuduğum, yeni bir kitabı çıkarmı diye özlemle beklediğimdir.

 • 29. ben beden miyim yoksa ruh muyum sorunsalı

  "kardeşim sen düşünceden ibaretsin
  geriye kalan et ve kemiksin
  gül düşünürsün , gülistan olursun
  diken düşünürsün dikenlik olursun"
  (bkz: mevlana)

 • 30. yks 2018

  dün sürem, bugün bilgim yetmedi.

 • 31. muharrem ince

  gerçekleri duymak istemiyorsanız dinlememeniz gereken siyasetçidir.

  adam gerçekleri çatır çatır suratımıza söyleyip, uyanın artık diyor. efendiler buradan hala sallıyor seçim gecesi açıklanamayan olaylar var. he yavru he, ufo görüldü, poltergeist vakası vardı o gece. muhalefet kaybetti işte, bu kadar basit. arkasında bir komplo teorisi aramaya gerek yok. en yakın rakibine 10 milyon oy fark atmış biri cumhurbaşkanı seçildi. bu gerçekle yüzleşin diyor muharrem ince.

  seçim gecesi niye ekranlara çıkmadı. iyi ki çıkmamış. alelacele ekranlara çıkanların nasıl saçmaladığını gördük, chp adına utanç verici bir geceydi. muharrem ince bu soytarılıktan kendisini soyutlayarak son yılların bir siyasetçi adına en iyi işini yaptı.

  kendisinden umutluyuz. bir şeyi çok doğru söylüyor. önümüzdeki seçim 5 yıl sonra olmayacak. ve biz yine onun yanında olup %30'u nasıl % 51 yaparız sorunsalını aşmaya çalışacağız. mücadele etmek böyle birşeydir.

 • 32. yks 15 dakika kuralı mağdurları

  bugün dükkanımıza on kişiden fazla öğrenci gelip ‘abi çıktı alacağım yazıcınız var mı?’ dedi.şimdi düşün sana günler hatta haftalar öncesinden bu belge veriliyor mu kardeşim veriliyor o zaman kıçını kaldır da bi print tuşuna bas.saat 9.30 adamın götü tutuşmuş dolanıyor hayatını belirleyecek olan sınava karşı ciddiyetin bu mu? olabilir sınava geç kalabilirsin giremezsin trafiktir aksiliktir cart curt ama biraz sorumluluk...

 • 33. keki fırına koymadan 10 dk önce fırından çıkarmak

  bu şey gibi mi, seçimde oy kullanmadan önce verdiğümiz oylarla akp'nin yüzde 52 alması. bedava kek, kıraathane, kafamda deli sorular

 • 34. yiğit bulut ekonomi bakanı olsun kampanyası

  onun yerine merkez bankasının başına getirilmelidir. faiz meselesini ancak o çözer. göreve geldikten sonra faizler tak diye %3 iner. sonraki ay tak bir %3 daha, sonra tak tak! biter o iş. lobiler filan sarsılır, dağılır, altına kaçırır.

 • 35. parti kursak vaadlerimiz neler olurdu

  ayasofya’yı ibadete açmak. hayatı boyunca ayasofya’nın önünden geçmeyecek sivaslı çomardan oy almanın en kestirme yolu budur.

 • 36. 2018 avusturya gp

  dün attığı tivit yüzünden vettel ve ferrari düşmanı ilan edilen serhan acar’ın, çok şükür bugün de mercedes düşmanı ilan edildiği yarış. yarışları götüyle izleyenler lütfen bu adam hakkında yorum yapmasın.

 • 37. cristiano ronaldo vs lionel messi

  dünyanın gelmiş geçmiş en iyi iki futbolcusu lionel messi ve cristiano ronaldo'dur ki tüm dünya bu konuda hem fikir. tarih boyunca bireyler tarafından futbol hiç bir zaman bu denli efektif oynanmadı ve yanlarına yaklaşabilecek bu seviyede çılgın istatistik rakamlarına ulaşabilmiş 3. bir isim yok.

  kim 1., kim 2. muamma ve tartışmaya açık. kimi yıllar lionel messi, kimi yıllar cristiano ronaldo daha iyi performans gösterdi. ama günlük değil de tüm kariyerleri boyu gösterdikleri performans toplamı hesaba katıldığında benim oyum lionel messi'den yana.

  iki dev futbolcunun kıyaslamasını ''lionel messi'nin içinden geçtiği 3 ayrı evre''yle inceleyeceğim. neden 'leo üzerinden de cristiano üzerinden değil' derseniz; onu da şöyle açıklayayım. cristiano ronaldo inanılmaz bir hırs ve istikrarla formunu yıllar içinde (az çok) aynı seviye de korurken, lionel messi'nin formu 3 ayrı döneme ayrılmakta. yani bu kıyaslamanın yıllara göre galibini, (genellikle) sabit olan cristiano ronaldo'dan çok*, lionel messi'nin formu belirliyor.

  ------------ rekabetin ilk dönemi ---------------
  - messi messi bu adam neyin nesi? yılları -
  -------------2008/2009 - 2009/10 ----------------
  -------------2010/2011 - 2011/12 ----------------

  bu tartışmanın galibi olma konusunda 2009 - 2012 arası oynanan 4 sezonda lionel messi daha dominanttı.

  tamam, o zamanlar barcelona'da takım olarak akıyordu ama bu çocuğun bariz bir şekilde futbol ateşi vardı içinde; alev alev yanıyordu eleman. uzun saçlı ve güler yüzlü, iyi aile çocuğu efsane lionel messi.

  aynı çağlar cristiano ronaldo'da hayvani bir oyuncuydu. kendisi her zaman olduğu gibi o zamanlarda da istatistik kasıyordu ama olsun. hırs kelimesinin vücut bulmuş hali, adeta kıçını yırtıyordu lionel messi'yi geçmek için. lionel messi'ni uzay seviyesi futbolu nasıl hiç çaba harcamamışçasına naturel gözüküyorsa, cristiano ronaldo'nun oyunu da bunun tam tersiydi; yani insan üstü bir eforla ulaşılmış bir seviye olduğu belliydi.

  binaenaleyh 2009-2012 arasında bu denklemde cristiano ronaldo, atatürk'le kıyaslanan ismet inönü gibiydi. (ahaha ziyaa o kadar da değil tabii ki; belki kanuni sultan süleyman'la kıyaslanan yavuz sultan selim olabilir.)

  2011/12 sezonunda barcelona formasıyla la liga da 50 (!), sezonda 70 (!) gol attı bu hayvanın oğlu lionel messi; bu seviyeyle kim nasıl kapışsın? bakın bu bir dramdır. çünkü aynı sezon (2011/12) cristiano ronaldo'da hayatının topunu* oynamaktaydı, o da tüm kariyerinin en yüksek istatistiği olan sene de 60 gol rakamına ulaşmıştı ama nafile. lionel messi o sene bile bu hırs küpünden iyiydi.

  -----ballon d'or-----

  2008 - c ronaldo
  2009 - lionel messi
  2010 - lionel messi
  2011 - lionel messi
  2012 - lionel messi

  -----ballon d'or-----

  https://i.pinimg.com/…c3f7ffc4678778d4ed0546e23.jpg
  http://celebs-place.com/…o/cristiano_ronaldomad.jpg
  http://www.wellwallpapers.com/…all-player-messi.jpg
  http://cdn01.cdn.justjared.com/…after-injury-07.jpg
  https://www.biphoo.com/…images/0messi, lionel-1.jpg
  http://cdn01.cdn.justjared.com/…after-injury-01.jpg

  ----------------ikinci dönem------------------
  ----------kısa saçlı, efendi messi -----------
  ----------- 2012/2013 - 2013/14 ------------
  ------------------- 2014/15 --------------------

  lionel messi'nin ilk çocuğu thiago doğdu ve kendisinin o erişilemez düzeydeki evrenler üstü futbolu yıllar içinde yavaş yavaş galaksi standartlarına yaklaşmaya başladı. yani aslında cristiano ronaldo, 'galaksiler üstü' lionel messi seviyesine çıkmadı. lionel messi, 'samanyolu' cristiano ronaldo seviyesine indi*.

  tabii ki birden olmadı bu. bahsettiğim dönem 2012/13 sezonu, 2014/15 arasındadır. kendisi gene dünyanın en iyi iki oyuncusundan biriydi. futbolu hala dünya seviyesinin çok üzerindeydi ama artık 'cristiano ronaldo mu? lionel messi mi?' daha iyi bir oyuncu tartışılır bir hale gelmişti.

  bu dönem için benim oyum yine lionel messi'den yana; ama cristiano ronaldo diyene de saygı duyarım. sezonluk performansa dayalı ödüller, 2'ye 1' cristiano ronaldo yönünde:

  -----ballon d'or-----

  2013 - cristiano ronaldo
  2014 - cristiano ronaldo
  2015 - lionel messi

  -----ballon d'or-----

  https://healthyceleb.com/…/06/cristiano-ronaldo.jpg
  https://cdn.cnn.com/…a-horizontal-large-gallery.jpg
  https://gazaybo.files.wordpress.com/…1417336285.jpg
  http://www.yoursnews.in/…06/lionel-messi-museum.jpg
  https://www.essentiallysports.com/…5/09/ronaldo.jpg
  http://www.celebritybeliefs.com/…views-football.jpg

  -----------------üçüncü dönem---------------
  --cool olmaya çalışan tavernacı messi--
  ----------- 2015/2016 - 2016/17 -------------

  2015/16 sezonu ve sonrası o güler yüzlü ailemizin çocuğu lionel messi'ye bir şeyler oldu. iyi aile çocuğu imajından sıkılmış olsa gerek; bariz bir şekilde kendisinin antitezi olan piç cristiano ronaldo'ya özenmeye başladı eleman. 'benim de bir karakterim var, bakın ben de cool bir adamım.' kafasına girdi. ilk sezon (2015/16) kollara bacaklara ufaktan dövmeler geldi:
  https://i.pinimg.com/…36a1--messi-soccer-messi-.jpg
  http://i2.cdn.cnn.com/…ssi-vs-ronaldo-super-169.jpg
  sonrasında ise (2016/17) imaj kasarken iyice tavernacı aldo'ya döndü lionel messi efendi:
  http://ukbuzz.wordpress.eurosport.com/…1170x658.jpg
  https://www.menshairstylestoday.com/…white-hair.jpg
  https://www.thesun.co.uk/…ict000262596525.jpg?w=736

  alışmadık götte don durmaz derler. cristiano ronaldo apaçi olsa dahi kendi karakteri ve stilini, özgüven ve gururla üstünde zırh gibi taşıdı her zaman ki gibi. lionel messi ise tam tersi bir şekilde (aslından uzaklaştıkça) yeni imajıyla iyice şebeğe döndü.

  bu bahsettiğim imaj değiştirme döneminde lionel messi içindeki futbol ateşini iyice kaybetti sanki. bu ruh halinde güler yüzlü leo'yu daha az görür olduk. bir yandan da fiziksel olarak 2-3 sene önceki haline göre bariz bir şekilde kalınlaşıp, eski pır pır pire stilinden ödün vermeye başladı. cristiano ronaldo ise lionel messi'den 2 yaş büyük olmasına rağmen (aşırı çalışma ürünü olarak) insanlık dışı fiziksel güç ve staminasını korumayı başardı.

  https://assets1.sportsnet.ca/…11755299-1040x572.jpg
  http://www.borntoworkout.com/…o-ronaldo-workout.jpg

  anlayacağınız 2015/16 - 2016/17 sezonlarında, bir kez daha cristiano ronaldo seviyesini korumayı başarıp, lionel messi bir tık geriledi ve denklemde cristiano ronaldo, lionel messi'nin (az farkla da) olsa önüne geçti. bu iki senelik dönemde rekabette benim oyum da, bireysel ödüller de cristiano ronaldo'dan yana oldu:

  -----ballon d'or-----

  2016 - cristiano ronaldo
  2017 - cristiano ronaldo

  -----ballon d'or-----

  ----------- 2017/18 -------------

  cristiano ronaldo sene sonuna doğru (2018 şubat-mart gibi) arap atı gibi açılsa da, geçen sezon (2017/18) ilk yarısında la liga'da adeta döküldü. bu çok garip, çünkü 9 yıllık real madrid kariyerinde ilk defa bahsettiğim sabit istikrarını bozup, bu denli formsuzdu cristiano ronaldo.

  la liga'da lider barcelona'yla puan farkı açıldıktan sonra şubat 2018'de anca kendine geldi. real madrid, şampiyonlar ligi'ni alsa da, la liga'da tamı tamına 22 yıl sonra (1995/96 sezonundan sonra tarihinde 2. defa) liderden 17 fark yedi. bunda da cristiano ronaldo'nun (kendi standartlarından) çok düşük seviyede form tutmasının etkisi büyük. (şubattan sonra iyiydi ama dediğim gibi.)

  ---------------------------------------------------

  -----------kupalar-----------------

  ------cristiano ronaldo -------

  5 ballon d'or (08 - 13 - 14 - 16 - 17 )
  5 şampiyonlar ligi (08 - 14 - 16 - 17 - 18)
  1 avrupa şampiyonası (portekiz)(16)
  3 ingiltere premier lig (07 - 08 - 09)
  2 la liga (12 - 17)

  2 la liga gol krallığı (14 - 15)
  1 premier lig gol krallığı (08)

  2 ispanya kupası
  1 fa cup

  ------ lionel messi -------

  5 ballon d'or (09 - 10 - 11 - 12 - 15 )
  4 şampiyonlar ligi (06 - 09 - 11 -15)
  9 la liga (05 - 06 - 09 - 10 - 11 - 13 - 15 - 16 - 18)

  5 la liga gol krallığı (10 -12 -13 -17 - 18)

  6 ispanya kupası
  1 dünya kupası finalisti (14)

  ---------------------------------------------------

  cristiano ronaldo ve lionel messi, şu an dünyanın en iyi futbolcusuna verilen ballon d'or ödüllerinde 5'er birincilikle zirveyi paylaşıyorlar.

  2018'de ise ballon d'or ödülünün, tam 10 yıl sonra bu ikili dışında birine (mohammed salah) gitme ihtimali var (bir hayli de yüksek ihtimal.) ama oldu da sezonun çoğunu formsuz geçirdiği halde şampiyonlar ligi kupasını aldığı için ödül cristiano ronaldo'ya giderse* durum cristiano ronaldo 6, lionel messi 5 olacak.

  gelecek sezon (2018/19) ve sonrasında ise ikili arasında yıllık kıyaslama yapmak adil olmayacak. çünkü cristiano ronaldo seneye 34 yaşında olacak. nşa'da ununu eleğini asıp abd'ye veya çin'e gitme yaşları gelmesine rağmen, azmi ve hırsıyla seneye de hayvan gibi top oynayacağından eminim. ama dediğim gibi, kendisinden alıştığımız uzay performansını düzenli olarak göstermesini beklemek yersiz olur.

  benim bu rekabet hakkında görüşlerim bu kadar. bir başka incelemeye kadar; hadi kalın sağlıcakla a dostlar.

  https://pbs.twimg.com/media/crdj7vzxaaal8zd.jpg
  http://i.dailymail.co.uk/…0_-m-35_1435144250487.jpg

  ---------------bonus-----------------

  dünyanın gelmiş geçmiş en iyi iki futbolcusu lionel messi ve cristiano ronaldo olabilir. ama olaya bir futbolsever gözüyle bakarsak, dünyanin en güzel futbolunu (2004/05 - 2005/06'da) tartışmasız ronaldinho oynadi. efektiflikten ziyade, estetik futbolu, joga bonito oyun felsefesiyle taraftarları mest etti. klasik brezilyalı disipliğinsizliğiyle kendini erken tüketse de o iki sezon içinde oynadığı futbolun seyir zevkini, dünyada hiç bir futbolcu bir daha veremedi. varsın lionel messi ve cristiano ronaldo sene de 1000 gol atsın; internette dönüp dolaşıp izlediğim derleme videolarının gene sana ait ronaldinho, yaşa var ol güzel insan.

  https://www.youtube.com/watch?v=cnj64dso8t8
  https://www.youtube.com/watch?v=-juyhl3v1qq

  ---------------bonus-----------------

  el emeği göz nuru hazırladığım, şu girdiler de belki ilginizi çekebilir:

  (bkz: 2017-18 premier lig en iyi transferler listesi/@ceyar i kim vurdu)
  (bkz: 2017-18 sezonu premier lig transfer fiyaskolari/@ceyar i kim vurdu)
  (bkz: 2017-18 ingiltere premier lig genç yetenek listesi/@ceyar i kim vurdu)

  ----------------------------------------

 • 38. askerliğin insana kazandırdıkları

  lüleburgaz’da askerlik yapıyorum. 2 ay kaldı, bitecek diye bekliyorum. burası sürgün bölgesi. 30 kişilik koğuşumda düzgün adam sayısı çok az. sabıkalı tipler fazlasıyla var ve bir tanesi de; ergenken adam öldürmüş, başka suçlardan da sabıkası olan, en son cinsel taciz suçundan hüküm giymiş, ruh sağlığı bozuk bir insan evladı.

  dün biriyle kavga etti, bugün başka birinin arkasından yaklaşıp kafasına makas sokacakken son anda şans eseri yakalanıp, dayak yedikten sonra, rehberlik ve danışma merkezine (rdm) götürülmüş az önce (ben o sırada nöbetteydim).

  şimdi bu beyinsizi tekrar koğuşa getirecekler, bu adamın daha 10 ay askerliği var, kim bilir daha ne vukuatları olacak.

  şansıma sokayım ki ben askerliği bitirdikten 1 ay sonra bedelli çıkacak. bu saçmalıkların ortasında, bu gencecik ve bomboş insanların arasında aylarımı çürütmektense, parasını verip kurtulmayı gerçekten çok isterdim.

  askerliğin amına koyayım.

 • 39. erol mütercimler'in canlı yayında ettiği küfür

  --- spoiler ---
  adam pezevenk diyecekmiş gibi yapıp, orospu çocuğu diyor.
  --- spoiler ---

  takdir ettim.

 • 40. daron acemoğlu

  dun yazdigim entry aktrollerin saldirisina ugramis ve silinmis tekrar yaziyorum:

  "cimhirbiskinimiz" en fazla kendisinin tasaklarini avuclar. daron acemoglu akp denen hirsiz mafya'ya gelmez. kendi muhalif adamin. uretimin olmadigi bir ulkeye hic gelmez. bir suru elestirel videosu var:

  https://www.youtube.com/watch?v=knompl5ywvg

  daha gecen hafta demokratik rejimlerin ekonomilerinin avantajlarini iceren bir yazi yazdi:

  https://www.bloomberg.com/…y-dividend-faster-growth

  çomarlarin "zaten afedersin ermeni" demesiyle mi ugrasacak adam. once otokrat rejimi kaldir, hukuku tekrar tesis et, ulkeyi ozgurlestir ve demokratiklestir sonra yargilan cezani çek aklan, gel bi daha cumhurbaskani ol, sonra teklif gotur.

  edit: nagehan alci'nin iddiasiymis.

  edit2: gelmesi teknik olarak akp sonrasi turkiye'nin hayrinadir ama once akp hesap verecek ve yargilanacak, yandaslari/çomarlar açliktan beton kemirecek ancak ondan sonra yeni ve demokratik bir iktidarda ekonomide kendisinin ekspertizinden yararlanilabilir. akgezen camiasi tabii dagilmakta olan ekonomik durumu gordugu icin bir kurtarici bekliyor. o kadar bedava degil bu isler. biz liyakat derken siz rerero diyordunuz. hodri meydan; kendi adaminizi yetistirip ekonominin basina getirin - tabii bu kalibrede birini yetistirebilirseniz - elinizdeki gocmus egitim sistemiyle.

 • 41. karım istediğiyle sevişsin ama sadece beni sevsin

 • 42. erkeklerin bir kadında aradığı en önemli şey

  erkekler ne istediğini pek bilmez. şahsiyetli kadın, kaliteli kadın (tabii ki güzellik olmazsa olmazı) yok zeki kadın. geçin bunları adama padişahımız efendimiz muamelesi yapacaksın. hele zeki, yaşam kalitesi olan bir kadınsan üç misli yapacaksın ki erkek kompleks yapmasın..

 • 43. cristiano ronaldo

  sözlükte manipulatif, yalan söylemekten çekinmeyen ve futboldan hiç anlamayan bir iki tane fanı var.

  adam ne demiş ki; messi uruguay’ın 3 gömlek altında savunma yapan izlanda’ya karşı bir şey yapamadı, üstüne penaltı kaçırdı . peki adama sorarlar 2 sene önce aynı izlanda’ya karşı ronaldo ne yaptı? benim hatırladığım sahada hayalet gibi geziniyordu. yine aynı ronaldo o kupadaki avusturya maçında da penaltıyı atamadı. galibiyet alamayan takım turnuva tarihinde ilk defa üçüncü olanların da gruptan çıkmasına izin verildiği için galibiyetsiz bir şekilde gruptan çıkabildi. ayrıca ronaldo’nun varlık gösteremediği ve penaltı kaçırdığı iran izlanda’dan kaç gömlek üstündü kardeş? ronaldo o golü kaçırdığı için neredeyse tur gidiyordu. son dakikada kaçan golle ilk turu geçtiler; ama o penaltı sebebiyle rakipleri rusya yerine uruguay oldu. hatta yarı finale kadar daha zor olan gruba düştüler.

  sadece bu da değil, izlanda maçında sahada olan arjantin’in yıldızlarını sayarken o maçta hiç oynamayan, turnuvada ise sadece 23 dakika oynayan dybala, her turnuvada takıma tecavüz eden ve yine o maçın son dakikalarında oyuna giren higuain ve hırvatistan maçından sonra kenardaki malın kestiği aguero’yu saymış. aynen , messi aguero’ya, dybala’ya kulubedeyken gol attırmalıydı. madem onları sayıyorsun caballero’yu, enzo perez’i, meza’yı, fazio’yu, tagliafico’yu, acuna’yı da saysana. kenardaki şaklabandan da bahsetsene. portekiz taraftarı acaba rakip orta sahayı her geçtiğinde “defanstaki öküzler şimdi ne hata yapacak” diye tedirgin olmuş mudur? o yıldızlar karması takım messi yokken 8 maçta 1 galibiyet alabilmiş. yani o işler öyle değil kardeş.

  adam futbola o kadar uzak ki; kante, pogba ve matuidi gibi canavar orta sahası, arkasında sağlam bir defansı olan fransa ile, iniesta, busquest gibi daha yumuşak orta sahalar ile oynayan ispanya’yı bir tutuyor. ispanya gol atması çok daha kolay bir takım. zaten fas bile rahatlıkla iki gol buldu. bunu ronaldo’nun yaptığını küçümsemek için söylemiyorum. bence o maç onun kariyerindeki en iyi performanslarından biriydi. attığı goller dışında da çok etkiliydi. bu ne tip adamların yorum yaptığımı gösteren bir örnek sadece. adam 10 forvetten 9 tanesinin rahatlıkla atacağı fas maçındaki gole efsane demiş zaten. gel de bu adamla futbol konuş.

 • 44. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  derdinizi sikiyim..

 • 45. tayyip erdoğan ne derse seçmeni oy vermez

  yıl olmuş 2018, adam bilmemkaçıncı defa kazanmış, buradaki beyzadeler oturup sebeplerini komplekssiz bir şekilde analiz edeceklerine hâlâ "makarna kömür" muhabbetine bağlamışlar. istanbul'da 9 milyonun az üzerinde oy var, yarısından fazlasını adam almış. bizim gerzek yazarımsı her tarafında doğalgaz olan şehri, kömür dağıtarak kazandı diyor. bu gerzeklere göre paketi 2 tl olan makarna ile seçmen tavlamak mümkün.

  bir insan, gerizekâlılıkta doktora düzeyinde eğitim alsa, bu derece gerizekâlı olamaz. bunu nasıl başarıyorlar, anlayamıyorum.

 • 46. çirkin bir kadın olmak

  sene 2005... arkadaşımın arkadaşının doğumgünüymüş. kendisini az çok ben de tanırım. ortak arkadaşımız dedi ki “akşam sen de gel bak bir sürü hatun gelecek.” teklif cazip geldi. gittim. geç gittiğim için masanın biraz izbe bir yerinde kaldım. solumda saplar, sağımda boşluk. derken biri rükkkküüüşşş biri gayet sade ve şık giyinmiş iki genç kadın geldiler. sade olanla yan yana denk geldik. hoş sohbet ile başlayan mevzu ciddi bir elektrik alışverişine dönüştü. gece sarhoş ve yalnız bitse de umutlu ve mutluydum.

  sabah uyandım ki geceden kalma fotoları sıkıştırmışlar elime. bir baktım ki dün akşamki hatun bir facia. gel gelelim biz geceden çoktan buluşmaya karar bermişiz mesajlarla falan. moralim bozuldu. neredeyse sarhoş olduğum için komple hayal gördüm sanıp iptal edeceğim buluşmayı. can dostumun telkiniyle gittim buluşmaya. kadın son derece güzel. ayık kafayla dinledim, sohbeti de şahane. çok uzun sürmeden başladı ilişkimiz. fotojeniklik konusu tiroid ile alakalıymış.

  aşık olmamama rağmen çok sevdiğim bu kadınla bir senem geçti. çevremden duyduğum “çok güzel değil ama iyi kız” yorumlarına şiddetle karşı çıktım bu dönemde. “hayır” dedim hep. çok güzel o.

  kendimi bir bok sanıp, haklı sebeplerim de olsa kızın bazı özelliklerini beğenmemeye başladım kısa sürede. hayatımın eşekliğini yapıp ayrıldım. zor oldu ikimiz için de. bir süre sonra nedense bir daha buluştuk. hayır yüzü falan hiç güzel değildi. hala çok sevdiğim bir insandı ama beni heyecanlandırmadığı anda bir anda çirkinleşmişti.

  o zamandan bu zamana üç kere daha aşık oldum. ikisinden en ufak karşılık alamadım. o elf gülüşlü, dünya yüzünü aydınlatan hurilerin kısa zaman içinde kısa bacaklı, yamuk burunlu, memesiz, kalın bilekli falan olduklarını fark ettim.

  üçüncüsü ise çok geç de olsa karşılık verdi aşkıma. bir yandan sanki ondan önce hiç kimseyi sevmemişim gibi, bir yandan da sanki 40 yaşımda bulduğum bu kadını 40 yıldır tanıyormuş gibi duygulara kapıldım. kendisi fark etmedi belki ama uğuruna benlik savaşı verdiğim tüm -evet tüm- inançlarımı yerle bir ettim. onca kadın gelip geçmesine rağmen karşılığı gelmiş bir aşkla sevişmeyi tattım. geç bulduğumdan olacak ki tez kaybettim. topu topu 6 ay içinde kendinden nefret ettirip gitti. yine de bırakamadım peşini. geri gelmesi için uğraştım aylarca ve bir gün kafama birden dank etti. çarpık bacakları, etiyopyalı aç çocuk kıçına benzeyen poposu, arada kayan şivesi ve david bowie‘nin bir tık çirkini suratıyla yani tüm gerçekliğiyle karşımda beni yalvartıyordu. ve alışık olduğum orospuluklarından bir tanesine daha imza atıp örselemişti yine ruhumu.

  arabama binip kaçarcasına uzaklaştım. eve gittiğimde sinirden bayılmışım. beni ikinci kez cinayet işleme eşiğine getirmişti. kaldıramadı bedenim bu yüksek devri ve elektrik kesti adeta.

  sabah olanları yine can dostuma anlatmak istedim. aradım, randevuleştik. evren mi, karma mı, kader mi her neyse artık sorumlusu (arabada neredeyse hiç radyo dinlemem, gündüz bir elemana vermiştim, türkü çalan bir istasyona ayarlamış) marşa bastım ve radyoda yukarıda anlattığım her şeyin özeti olan şu nağmeler döküldü.

  güzelliğin on par etmez şu bendeki aşk olmasa...

 • 47. yeni tanışılan erkeğin buz gibi soğutan huyları

  yakışıklı ve zenginseniz sizin için geçerli olmayan huylardır.

  para muhabbeti yapması : "ay ne güzel bilinçli, tutumlu bir erkek"

  aldığı her şeyin fiyatını söylemesi : taksiye, telefon camına ıyy. kolunda audemars piguet görse fiyatı zorla kendi söyletir.

  aynı günün akşamı bana gidelim mi demesi : çengelköy'de yalınız varsa "beni davet etmeyecek misin?" der.

  sürekli şikayet etmesi : kadınlar isterse o şikayetleri tek tek çözer, halleder. zamanlarına değmeniz gerekiyor sadece.

  eski sevgiliden bahsetmesi : "ımm aşka değer veriyor, sahici"

  daha ortamda kim neci tanımadan siyasete girmesi : dobra, düşüncelerini açıklamaktan korkmuyor.

  dişlerini fırçalamaması : canım, işlerden o kadar yoğun ki kendine vakit ayıramamış.

  sulu şakalar yapmak gibi huylar : ay! ne kadar samimi, içten :)

  kesinlikle tesbih : "mmm.. vintage..."

  zenginse zengin olduğunu belli etme çabası : çalışmış, kazanmış. gösterecek tabii ki kime ne!

  sinirli olması, aşırı öfkelenmesi : "ya haklısın zaten diyorum feridun, ben olsam daha fazla sinirlenirdim sen yine iyi dayanmışsın"

  arkadaşlarına kardeşim diye hitap etmesi : arkadaşlığa böyle değer veren sevgili için neler yapmaz!

  delikanlılık taslaması : "bu topraklarda şart zaten şekerim. pısırık olmasın."

  boş konuşması : ay dolu konuşuyoruz da ne oluyor? lafla karın mı doluyor?

  daha tanışmasının üzerinden bir saat geçmeden konuyu sekse getirmeye çalışması : genç erkek, hormonları çalışıyor normaldir.

  bilgisi olmamasına rağmen ben bilirimci tavırla fikir beyan etmesi : öğrenmeye aç, her şeye meraklı. hayat dolu.

  sadece kız arkadaşı olması : kızlar belli ki bir şey buluyor bu çocukta. en iyisi ben kapaklayayım.

  sadece erkek arkadaşı olması : oh ne güzel bana kaldı, tepe tepe kullanırım.

  ilk buluşmada "ben yedim de geldim" demesi : "hahaha, ya biraz maharetliyiz sanırım? ne yaptın da yedin :)"

  kesinlikle narsistik tavırları : "ya burcu öyle deme, narsist değil o sadece kendini çok iyi tanımış. bize farklı geliyor o yüzden :)"

  hesap ödenirken hşş masada erkek var tribi : "pardon beyim :)"

  arabasından bahsetmesi! debriyaj ile diferansiyali karıştıran insanım ben : "ya dur şimdi en baştan anlat, ferrari'yi italyanlar mı bulmuştu? :o"

  bencil olduğunun hissedilmesi : "bir kendisine bir de bana bakar."

  parmagını yanağından sokup çürük dişini göstermeye çalıştı : "çok canın yandı mı dolgu yapılırken :("

  takılalım ama sevgili olmayalım tribine girmesi : "takılalım ama prezervatif de olmasın."

  cimri olması : "tutumlu demek istedin herhalde"

  yalan söylemesi : "benim sevgilim yalan söyleyip yakalanmayacak kadar zekidir"

  kezban kelimesini kullanması. : "daha doğru bir tanım duymamıştım"

  empati yoksunu olması : "ben ikimizin yerine empati yaparım bebeğim"

  sürekli eski sevgilileri hakkında kötü konuşması : "vay kaşarlar nasıl da üzmüşler güzelim çocuğu."

  kendini yersiz yere ispat etme saçmalığına girmesi : "seni sevmeyen ölsün, boşver"

  hava atması: "birlikte atalım şu havayı artık"

  konusmayı once onun bitirmek istemesi : "ben susarım istiyorsa hep o konuşsun"

  burnunu karıştırması : "ne yapsın sümüklü sümüklü mü dolaşsın?"

  genel hijyen eksikliği : "kültürümüzde var, onun suçu değil!"

  karı, kız, araba, futbol muhabbeti yapması : "neeee, embambe üç gol mü atmışş?"

  bacaklarını hayvan gibi açıp oturması : "taşşakları büyükse demek ki :)"

 • 48. 1 temmuz 2018 gazi koşusu

  tjk'nın yeni hareketli kamerası çok güzel toplu konut reklamı yapıyor. bravo iyice gösterin herkes görsün bu rezilliği. orada nasıl bir rant varsa yiye yiye bitiremediler. halen yeni inşaatlar yükseliyor. zavallı hayvanlar betonların arasında nefes alamaz hale geldiler. yakında hipodromu şehir dışına yakın bir yere taşıyıp bir toki müjdesi verirlerse hiç şaşırmam. mis gibi deniz kenarı kocaman kupon arazi.

  https://vgy.me/dyredy.jpg

  https://vgy.me/gblo6s.jpg

 • 49. suriyeliler gitsin mi kalsın mı referandumu

  koca ulke survivor'a dondu amk.