debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. metrobüste öpüştüler diye deliren adam

 • 2. çiftlik bank

  ben seviyorum bu olayları, çiftlik bank ve benzeri oluşumlara ben bir nevi özel eğitim kurumu gözüyle bakıyorum. dershane gibi bir şey yani, parayı veriyorsun dersini alıyorsun, oturuyorsun aşağı.

  amerika'da, almanya'da, isviçre'de, israil'de, çin'de, malezya'da, finlandiya'da dünyanın dört bir yanında insanlar 4 yaşından 30 yaşına kadar okuyorlar, üstüne deli gibi çalışıyorlar, o yıllarca verilmiş emeğin karşılığında 3-5 kuruş maaşla para kazanıp yaşayıp gidiyorlar. bizim mahalledeki bu ahmet abiler de kolay yoldan para kazanacak ya, çok zekiler ya, bu eğitimli arkadaşlara her türlü saygısızlığı yapar, okudun diye sana keriz gözüyle bakar. her ortamda vardır bu ahmet abi. hiç şaşmaz, muhafazakardır, osmanlıcıdır, dindardır, dinini ülkesini sever ama cebini daha çok sever. tüm dünya salak, bi sen akıllısın di mi ahmet abi? bi bıraksalar, bu eşsiz köylü zekanla yorulmadan milyoner olacaksın di mi ahmet abi?

  işte bu abiler böyle oluşumlara para gömüp zengin olmanın peşinde koşarken aslında çok pahalı bir eğitim programı satın aldıklarının farkına varıyorlar işin sonunda. maalesef çok geç oluyor, bi bakmışsın anneannenin bileziklerine kadar geçirmişler tavukları. işte bütün gün kahvede osmanlıcılık oynayacağına ilköğretimi bitirseydin belki üç-beş ibret alırdın tarihten ama nafile; kulaklar gözler kapalı, beyinden zaten eser yok! hadi geçmiş olsun ahmet abi.

  "çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." - mustafa kemal atatürk.

 • 3. erkek yazarların saç tıraşı için ödediği ücret

  (bkz: gerçekten yazıyorlar)

 • 4. mehmet demirkol ve ırmak kazuk soruları yanıtlıyor

  aynı ortamda bulunuyorsunuz diye soruyorum. lütfen pas geçmeyin:

  rıdvan dilmen fenerbahçe puan kaybettiği zaman kendisinin stresli ve üzgün hallerini izlemek için ntv açan dev kitleden haberdar mı? :)

 • 5. pelin çift'in canlı yayında yaptığı saygısızlık

  ya oğlum siz de ne kurcalıyorsunuz. kız trt'de yağlı kapı bulmuş, yağmur yağarken küpünü dolduruyor. senin elektrik faturanla sana masal anlatıyor.

  ekmeğinin peşinde. osmanlı, abdülhamit ıı, kayı boyu, oğuzlar, dirilişler, şahlanışlar bu ara popüler işte. kız da programını yapıyor. arada kitap mitap da çıkarıyor sakalına bakıyor. kim ne yapsın gerçek tarihi? duymak istediklerini veriyor malum kitleye, hem de devlet televizyonunda. suyu bulandırmayın canım siz de. bunun çakması bile çıktı, bu aralar o derece popüler bu sarışın tarihçiler :)

  ha unutmadan bir de kel var bir tane. sanat tarihçisi mi ne? o da sonradan iyi yanladı malum kitleye. o da dolduruyor küpünü. yiyin efendiler yiyin. döner elbet bu devran.

 • 6. sözlük yazarlarının askerlik yaptıkları yerler

  ankara – zırhlı birlikler 2001

  diyarbakır – devegeçidi 16.zh tugay 2002– 2006

  tekirdağ – çerkezköy 3. zh tugay 2006– 2011

  ağrı– 12. mknz piyade tugayı 2011 – 2012

  bingöl ve elazığ kovancılar civarı bir takım karakollar 2012

  istifa..... 2012

 • 7. 13 mart 2018 mühürsüz oyların yasalaşması

  meclisten geçmiş. şüpheli bir durum olmadığı sürece mühürsüz olması sıkıntı olmayacakmış. şüpheli bir durum olmadığı süreceymişahahahahahaha

  sadece chp'nin halkı yardıma çağırması başlığı açılmış ve başka yerlere gitmiş olay.
  niye kimse konuşmuyor bunu burada? öpüşen çift ve taksicilerden sıra mı gelmedi bende mi bi yanlış var dostlar?

  ilgili haber:
  http://haber.sol.org.tr/…oylar-artik-serbest-231383

  edit: sakinleşmememiz, sinirlenmemiz ve daha da sinirlenmemiz lazım belki. gene de benim gibi sakinleşmek isteyenler için bir video bırakıyorum, sonuna kadar izleyin: https://www.youtube.com/watch?v=xlvrvhz_7xc

 • 8. en az 10 defa izlenen tek film

  (bkz: süt kardeşler)
  (bkz: şaban oğlu şaban)
  (bkz: şekerpare)
  (bkz: tosun paşa)

 • 9. bir insanın cahil olduğunu gösteren şeyler

  benim için acun medya programlarını izliyor olmasi. öğrendiğim anda muhabbeti kesiyorum.

 • 10. 1 yıl sonraki kendine not

  eğer hala hayattaysan
  sıkma canını her şey geçer
  sıkma canını güzel günlerde gelir
  baharda çiçeklerde açar
  zaman herşeyin ilacı
  acının ilacı
  geleceğin ilacı
  bazen kötü olması da gerekir hayatın
  iyi günleri anlayabilmek için
  zaten her günümüz güzel olsa
  ne anlamı kalırdı güzel günlerin
  başın öne eğilmesin
  kaldır gökyüzüne gözlerini
  gökyüzü bizimdir
  gökyüzü herkesindir.

 • 11. kıvanç tatlıtuğ'un yürek dağlayan yeni imajı

  türkiye'deki erkeklerin %99'undan daha yakışıklıyken %98'inden daha yakışıklı olmasına sebep olmuş imajdır. "öhööö maymuna dönmüş!" diyenler kendi fotoğrafını koysa da ortalık şenlense biraz.

  mesaj çekmeyin erkeğim.

 • 12. kredi çekip çiftlik banka yatıran mağdurlar

  valla bu salak salak dolandırıcılık ağlarına inananlar bir yana.

  "para gazanmak golay mı yiğenim, zabaleyin garanlıkta gidiyos 3 bin lira para kazanıyos, alın teri, emek" diye saçmalamayı kesin artık.

  birileri çok kolay para kazanıyor bu memlekette. haberiniz olsun.

  ülkede yapılack kafede oturma eylemi esnasında bir kolaya minimum 5 lira, yerine göre 9 liralara varan paralar istiyorlar yiğenim. yaaa yaaa. öyle işte. sorsak alın teri dersiniz değil mi?

  davuklar 20 tl den başlıyor. standart makarna tabakları 20tl den başlıyor.

  markete gidiyorsunuz, sebze alışverişi 50 tl yi buluyor. sebze lan. köylüden 60 kuruşa alıyorlar mk.

  düğün yapıyorsunuz, herkes bişey parası alıyor.

  araba alıyosunuz, pompacı bile bahşiş bekliyor.

  sinemaya gidiyorsunuz angaranın ortasındaki avmsinde bile bilet 20 tl. *

  pantolon alıyorsunuz 200 tl. *

  kurbanlık inek alıyorsunuz 10bin tl.

  et kimse alamıyor o yüzden fiyat yazmaya bile tenezzül etmiyorum.

  bi sitede oturayım, park derdim, güvenlk derdim olmasın diyorsunuz, istedikleri aidatlar küçük servetler.

  ev almak istiyorsunuz kafadam 10 seneniz ipotek.

  müteyyit reyizler 500binlik evi 150bin tl olarak gösteriyorlar.*

  elektrik kullanıyorsunuz faturanın 3 te 2 si sizin bile değil mk.

  bi mekana gidelim iki eğlenelim diyorsunuz, kodumun valesi bile bahşiş beğenmiyor 25 tl hizmet bedeli diyor hizmetine soktuğum.

  yani kusura bakmayın da, 3 5 milyoncuk gariban hariç bu memlekette herkes çok kolay para kazanıyor. bu kar marjlarının başka açıklaması olamaz herhalde.

 • 13. 17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçı

  şuan maç başlığında 18 entry gözüküyor. esra ceyda ve sikerler diyen 2 mal hariç herkes maç hakkında konuşmuş, küfretmemiş, taktikler üzerine tartışmış. tam da olması gerektiği gibi yani.

  keşke şu maç başlıkları hep böyle maçı konuşan, maç hakkında yorumlar yapan insanlarla dolu olsa.

 • 14. survivor 2018 all-star

  nihat doğan, george orwell'in hayvan çiftliği kitabından bahsetti. ancak tuhaf olan okuduğu kitabı tam olarak anlamamış. daha doğrusu hiç anlamamış. sanırım tavuk yemeği tarifleri kitabıyla karıştırmış olmalı. ''bütün tavuklar kardeştir, nihat doğan biraz daha tavuktur.'' hahaha.

 • 15. 30 yaşında evi arabası eşi/sevgilisi olmayan insan

  oraya ''işi'' hanesini de eklemenizi rica edeceğim.

 • 16. en az 5 defa okunan tek kitap

  kemal oğuzman, borçlar hukuku genel hükümler*.

 • 17. sözlükçülerin favori ilaç listesi

  (bkz: dolorex)

  geçmek bilmeyen baş ağrım olduğunda beni kurtaran ilaçtır kendisi.

 • 18. zengin koca bulup evlenmek

  gençken hiçbir anlam ifade etmeyen bu eylem 30 yaşından sonra kulağa giderek daha mantıklı gelecektir.

  siz 20'li yaşlarda "aşık olayım yeter. isterse manavda limon satsın, ben çalışır ikimize de yetecek kadar para kazanırım. gerekirse sokakta yaşarız, birbirimize sahipken başka hiçbir şeyin önemi yok" derken 30 yaşına gelip beş para etmez adamların altında haftada 6 gün günde 10 saat çalışıp da, iki kuruşluk fuzuli alışveriş yaptım diye vicdan azabı çektiğinizde hayat kendini şöyle güzelce bir sorgulatır.

  etrafınızda zengin adamlarla/kadınlarla evlenip çalışmayan, çatır çutur koca/karı parası yiyen, buna rağmen partnerinden sınırsız saygı ve sevgi gören insanlar gözünüze gözünüze batmaya başlar.

  millet götüne desteyle koca parası sokarken, kendi yediğini içtiğini bile ısmarlatmayıp ödeyen siz, sizden iki kuruş daha fazla parası var diye evlilik sözleşmesi talep eden sevgilinizle yetinmek durumunda kalırsınız.

  siz sabahın sikinde uyanıp işe giderken zengin koca sahibi insanlar öğlene kadar mis gibi uyuyup, sporunu bakımını yapıp, akşama şıkır şıkır giyinip dışarı çıkar. sizin iş kıyafetleriyle yorgun argın katıldığınız bu aktivitelerde, kendisi de aslında çok bir bok olmayan sevgiliniz ise sizinle iki kelam etmek yerine bu hatunları kesmeyi yeğler.

  işte o anlar "sıçayım böyle hayatın içine" der ve birisiyle parası için evlenmiş kaypak insanlardan biri olmuş olmak istersiniz.

 • 19. taksici esnafı kadar duyarlı dürüst esnaf yoktur

  bakkallar daha dürüst bence. gofret 1 liraysa her gelene 1 liraya satıyor. komşusuna 1 liraya yabancıya 5 liraya satmıyor. ya da 1 tane gofret alınca ''az aldın kardeşim 10 tane daha al'' demiyor. bence yani.

 • 20. ios'tan android'e geçmek

  sabit bellekte yer kalmadı ,sd karta atmak gerek falan diyenler kaçınci yüzyılda yaşıyor merak ediyorum adam akıllı bir android cihaz 64 gb dahili hafıza geliyor iphone gibi 32 değil hatırlatırım bok atacaksiniz madem dersiniz çalışıp gelin.

 • 21. 2018 yılında kyk borçlarına af getirilmesi

  bazı ilerizekalı arkadaşların milyonlarca lira kar eden firmaların vergi borçlarını silinmesine laf etmeyip, okumak için öğrenim kredisi çeken ve ödemeyecek durumda olanların ben ödedim sende öde demesine neden olan durum.

  kardeşim vergini verdiğin halde büyük firmaların vergi borcuna af geldiğinde neden çıkıp bişeyler demiyorsunda gelip burda ahkam kesiyordu.

 • 22. çaylaklardan mesaj bekleyen yazarlar veritabanı

  ekşi sözlük düzlüklerinde rızkını arayan abazanların yeni oltası, aferin lan devam edin böyle.
  he he taam taam kimse anlamadı, çok zekisiniz.

 • 23. 1 euro 5 tl olursa olacaklar

  en olası durumlardan bir tanesi yeniden 4.99'a düşerek ekonomiye nefes aldırması.

 • 24. siyasetçinin adını söylemeden anlat

  yazarlar bu başlık altına yazarak ne yapmak nereye varmak istemektedir?

 • 25. ekşi itiraf

  ben hep doğru bildiğimi yaptım. hep samimi olmaya çalıştım. bazen sevgimi yeteri kadar gösteremediğim olmuştur, bazen de aşırı sevgi gösterisinde bulunduğum.

  bunu aşk mevzuları için söylemiyorum. tüm hayatımı kapsıyor.

  yine olsa, yine aynı şeyleri yapardım. biraz anlaşılmak ve sevilmek isterdim. sadece bu. sonsuza kadar yapayalnız kalsam da hep doğru olduğuna inandığım şeyleri yapacağım..

 • 26. çaylak onay listesi

  (bkz: nerede çokluk orada bokluk)

  hoşgeldiniz demek isterdim ama içimden gelmiyor. keşke geldiğiniz yere geri gitseniz.

 • 27. her şeyi çözen en güzel söz

  (bkz: siktir et)

 • 28. bilmediği şeye bilmiyorum diyebilen insan

  edit: bir de bilmediğine bilmiyorum diyemeyen tiplerin adres soran kişilere yanlış da olsa mutlaka bir adres tarif etmek zorunda hisseden tipleri var ki onlardan tanrı korusun bizleri a dostlar. kaç defa yanlış yollara saptım sayelerinde.

  pamuklara sarılası insan. eğer hayatınızda böyle insanlar varsa onları çok sevin çünkü o kadar azlar ki.

  bilmiyorum dediğin zaman insanlar ezik gibi görüyorlar.
  bilmiyorum dediğin zaman o konu hakkında karşı taraf bilmese bile biliyor gibi sallıyor. bir nevi yalancı turnusolu.

  bilmiyorum diyebilmek erdemdir.
  bilmiyorum diyebilmek eziklik veya aptallık değil olgunluk belirtisidir.

 • 29. inşaat sektörünün krize girmesi

  bir arkadaşım var. inşaatla uzaktan yakından alakası yok. yani yoktu. amcası malum partiden vekil olduğu yıl inşaat şirketi kurdu. bin liralık borcunu ödememek için it gibi ağlayan adam, bir yılda 1 milyon liralık mercedes çekti altına. ikinci yıl da bir vakıf mı dernek mi ne kurdu. orada ne bok yediklerini bilmiyorum. dini sohbetler ediyorlarmış. bana kalırsa malum troll çetesine adam yetiştiriyorlar. 5-6 yıldır keyfinden neşesinden geçilmiyor. hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyor. semire semire yiyor ama sürekli şükretmekten, israf etmemekten, rızkı allahın vermesinden falan bahsediyor. anlayacağın, boş zamanlarında amcasına şirk koşuyor...

  bu aralar biraz dertli. etrafta çok yalaka var diye şikayet ediyor. belli ki malum şahsın mabadına kendisi gibi yapışan yeni sineklerden rahatsız. geçenlerde sosyal medyada bir paylaşıma yapılan "ankara'da dayın olacak arkadaş bu ülkede işler böyle yürüyor" yorumuna pişkin pişkin "hiç sorma kardeşim aynen öyle" diye cevap yazdığını gördüm. ankara'da amca yetmedi demek ki, ankara'da bir de dayı istiyor o'nun s'tığı!

  yani sözün özü, geçenlerde yine bir müteahhitle sohbet ediyoruz. yine ağlıyor yine ağlıyor. vay efendim demirin fiyatı g*tümüze girdi de, sektörde %31 daralma var da, dilimiz %69 zımparaya döndü de, falan da filan da... kafamızı bir güzel skti, hesabı da bize iteledi. biz de arkadasından "vay be inşaat sektöründe daralma varmış abi, hesabı ödetmek olmazdı tabii" diye üzülürken, son model mercedes'ine bindi ve sktirolup gözden kayboldu...

 • 30. 12 mart 2018 dur ihtarına uymayan gencin vurulması

  akp'li değilim sikseler de oy moy vermem ama yıllardır ohal ile yaşadığın ülkede kalkıp polisin dur ihtarına uymuyorsan ya saf salaksındır, ya terörist ya da sağır...

  ha avrupa amerika vs vs diye bik bik ötecek olanlara da peşinen edit: farklısı olmaz, denemek isteyen varsa bilet parası benden siktirip gidip yapsın bakalım dönüş uçağında koltukta mı geliyor, kargo bölümünde tabut içinde mi görelim

 • 31. apış arasını saç kurutma makinesiyle kurutan insan

  ulan yarım saat önce yapipta çıktığım için acaba ben miyim bu başlıktaki diye killanmadim değil hani.

 • 32. 14 mart 2018 beşiktaş bayern münih maçı

  llk maçta ağzımızı yüzümüzü siken coman ve robben yok.
  normal süre 5-0 biter. uzatma devrelerinin ilk dakikalarında penaltı+kırmızı kart combosuyla 5-1 olur. ilk uzatma devresinin sonunda bir tane, ikincinin başında da bir tane kitleriz. skor 7-1'e gelir. 120+'da bayern korner kazanır. kaleci dahil cümbür cemaat bizim kale çevresindelerken (deniz tarafı) topu kazaniriz, orta saha civarından boş kaleye bi tane daha sıkıştırırız, 8-1 biter....
  manyak gibi ıslıklamaktan, bagirmaktan ve hayal kurmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok. madem hayal kuruyoruz, en efsanesinden kuralım anasını satayım...

 • 33. çomarların sürekli dolandırılmasının nedenleri

  parayı çalışarak düşünerek değil kısa yollardan bedavacılıkla kazanmayı hedeflediklerindendir.
  bu sebeple çok tuzaklara düşmeye elverişlidirler.

 • 34. gerçek kesit manyak

  (bkz: pezevenk cesi) ve (bkz: beyaz çorap) 'ı görmemle mutlu etmiş film.
  tüm bölümleri izledim cast kisminda eksikler var.

  bununla ilgili sarı bıyık, herkes toplayamadik zorla mi getirecegiz bu yastan sonra demisti. gelenler ile yola devam etmisler.

 • 35. orgazmdan daha zevkli anlar

  gece şehirde araba sürmek. ama öyle 20.00, 22.00 gibi saatlerde değil 03.00-05.00 arası.
  sarı sarı yanan aydınlatma ışıkları, güzel bi çalma listesi, sessiz bir şehir, kontrollü geçiş olarak yanan trafik ışıkları ve boş yollar.
  benim için listenin ilk sırasındadır.

 • 36. hala daha metallica dinleyen insan olması

  metallica'yı britney spears'la karıştıran bireyin söylemi.

 • 37. çukur (dizi)

  ya bu idris koçovalı bu kadar iyi insan havalarında olup da nasıl aslında bu kadar kötü bir insan olabiliyor anlamak güç gerçekten.

  adam ciddi ciddi evlat kayırıyor.(bu bakımdan baykal ile kardeş oldukları kesin bence, baykal ve nazım da ayrı bir entry konusu). kahraman ilk bölümde gözdesiydi, belki ondan da önce cumali bilmiyorum. sonra yamaç geldi o oğlu oldu, canı oldu. peki bu selim’in suçu günahı neydi? hayır yani küçüklüğünden beri bu kadar hor görülecek ne yaptı bu adam? evlatlarını severmiş de yanından ayırmazmış gözetirmiş falan... hepsinden tek tek bahsederken selim’i o umursamaz tavırla geçiştirerek anlatmana ne demeli? adam yamaç’ın önüne atladı, canını siper etti, vuruldu ölümden döndü. baba olarak hastanede yanına gittiğinde o samimiyetsiz, orada yatan oğlunu hiç düşünmeyen o halin neydi? “selim sen geberip gitsen de olur yeter ki yamaç’ın canını koru”nun kibarcasını söyledin ulan adama!

  bu bölüm... bi oğlun var, adı salih. yıllar önce bi halt yemişsin. senin gecelik zevkine ömrü sikilmiş bi adam var karşında, senin oğlun. hayatı öyle bir sikilmiş ki, kendi abisini babasını öldürecek kıvama gelmiş. karşına aldın tek tek anlattırdın tüm yaşadıklarını da, hiç mi sorumluluk hissetmedin, vicdanın sızlamadı? hapisteydim haberim yoktu o zaman bu olanlarda hiç payım yok öyle mi? s.kinin keyfine bir hayatın içine etmişsin. karşında genç bir adam var, senin az önceye kadar öldü sandığın oğlun, hayatını siktiğin oğlun. bayramlarda gelir elimi öpersin diye iki parmak bal çal ağzına, sonra da s.ktiri çek öyle mi? bu mu senin babalığın, iyi adamlığın? mahallenin babasıymış. peh! sen önce gözünün önünde duran ama görmediğin oğlun selim’e, hayatını s.kip attığın oğlun salih’e babalık et, bağrına bas hele. onların yarasını bi sar da önce... sonra mahalle babalığını yine oturur konuşursunuz.

  insan biriktirmiş, hadi len ordan!

 • 38. istanbul'da lüks başka şehirlerde lüks olmayan şey

  diğer şehirleri bilmiyorum ama istanbul'da lüks olan en büyük şey kaldırımdır. istanbul'un çoğu yerinde, kaldırımda 20 adım atamazsınız.

  çoğu yerde evler, sokaklar yeniliyor ama kaldırım payı bırakmak gibi bir insani hak es geçiliyor. adam evi yenilemiş yan taraftan 3 metre kaçılmış (komşu pencere payı) ön tarafta aynı yerden bina yapılıyor, sokakta bildiğin kaldırım yok. sokaklar zaten araba parkına dönüşmüş durumda. engellisi var, yaşlısı var, çocuğu var. kimse görmüyor sanırım?

  bebek arabası ile slalom yapılan medeni bir şehir olur mu? lüks vallahi...

 • 39. sözlüğün popi yazarlarından sahtekar eceniz

  ben tamamen konu dışıyım sadece iş yerinde işsizlik durumlar fazlasıyla olduğundan yazayım istedim. açıklamasını dinlemek zorunda bile değilim.

  içi dışı bir olmayan entry 12.02.2018 tarihinde yazmış olduğu enrty'i kısaca aşağıda bahsedecem.

  sözde hanım ablamız sözlükten yada hangi sosyal mecrada takılıyorsa oradan bir erkek arkadaş edinmiş. sonra bu erkeğe inanmış ve çok güvenmiş aradan bir kaç zaman geçtikten sonra flörtleştiği erkek evli barklı bi adam çıkmış. evli barklı olan bu adamın eşi bizim popi yazarımıza ulaşmış ve telefondan tehdit etmiş. popi yazarımız bu kadın kimdir diye whatsapp'tan kadının fotoğrafını kayda almış o gün bugündür psikolojik bulanımlar yaşayan popi yazarımız, sonrasında başlığı açan yazarın bahsettiği gibi kamu bankasında iki dil bilen birisi olarak entry girmiş fakat o tarihten sonra gel gör ki kadere bak ingilizce öğrenmek için bir kursa gitmiş kursta mini mini birler çalışkan ikiler edasıyla hocanın sorduğu soruya parmak kaldırıp cevap vermek isterken bir de ne olsun? önünde oturan bir kadın ex sevgilisinin eşi çıkmış o günden sonra ne yapacağım diye kafayı üşütmek üzereyken bu entry kendisi gibi popi olmuş. tesadüfün de bu kadarı derken bende o gün ona insaniyet namına yazdıklarından dolayı destek amaçlı mesaj atmış hatta kalkmış akıl vermişim. bugün başlığını görünce mesajlara girip bir bakayım dedim üstte bahsettiğim olay bir bakmışım editlenmiş hemde nedeni harf hatası olduğundan dolaymış ya yersen her türlü yediriyorlar burada.
  kendisi ingilizcenin geliştirilebilir bi dil olduğundan dolayı kursa gittiğini ifade ediyor bizide bununla sınıyor. varsın nitelikli kalifiye bir çalışan olmak için ingilizce kursuna yazıldığını biz es geçip yaşına verelim.
  kim ne akla hizmet sohbet ediyor bilinmez ama sohbet edilenlere istinaden çok ağır bi vaka olduğu kesin.
  tanım: karşıma geçip allah bir dese inanmayacağım yazar.

  edit: imla- tanım.

 • 40. kadir mısıroğlu nezdimde büyük bir tarihçidir

  burhan kuzu ne kadar hukukçu ise; kadir mısıroğlu da o kadar tarihçidir.

  (bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
  (bkz: iki çıplak bir hamama yakışır)
  (bkz: hacı hacıyı mekke’de hoca hocayı tekkede deli deliyi dakkada bulurmuş)

 • 41. aydın'da tren raylarına köpek bağlayan cani

  kanımı donduran haber. haydi aydınlı kardeşlerim. kim yapmış bulunsun.

  artık şu hayvanlara işkence yapanlara adam akıllı cezalar getirecek bir adam lazım. hadi ulan çıkartın bir kanun da ciğerimiz soğusun artık.

 • 42. sol frame'deki 3.başlığı meltem banko'ya uyarlamak

  metrobüste osurdular diye deliren meltem banko

  (bkz: metrobüste öpüştüler diye deliren adam)

  ahahahahahahah güzel denk geldi

 • 43. 13 mart 2018 zamanda kayma yaşamam

  işe geç gidince de patron kayması yaşayacak birinin sanrısı.

 • 44. ufak tefek cinayetler

  posta gazetesi yazarı yazgülü aldoğan diziyi artık neden izlemeyeceğini anlatan güzel bir yazı yazmış:

  "kadınlar kötü, erkekler salak!

  tüsiad’ın tv dizileriyle doğru rol modeller yaratma çabası önemli. oyuncuları dikkatimi çektiği için ufak tefek cinayetler dizisini izliyorum; ama senaryo tıkandı: dizideki bütün kadınların birbirlerine entrika yapmaktan başka tek derdi kocalarını elde tutmak, güzel ve şık olmak. erkekler ise süzme salak.

  hepsi karılarının elinde birer oyuncak! bir tek mi düzgün kadın olmaz? sürekli kumpasa uğrayan dr. oya’nın bile elleri çok temiz değil. fakat önce biri, sonra öteki derken erkekler o kadar salağa bağladı ki, artık tahammülüm kalmadı. akıllı diye lanse edilen serhan bile merve’nin elinde oyuncak.

  mert fırat için dizi seyrediyoruz, çocuğu rezil ediyorlar. tamam anladık, süre uzun, yapacak entrika kalmadı, bakışmak da, susmak da kesmiyor, o zaman herkes kötülüğe bağlıyor.

  benden paso! şanel tayyörle cheese cake yapan merve’den de sıkıldım, cilt bakımına gidecek diye kocasının romantik davetini reddeden pelin’den de, yalan dolancı pilates hocası burcu’dan da, donuk bakışlı oya’dan da, ve hatta tam bir işe soyunmuşken eski kocayı kıskandı diye işi boşlayıp evi temizlemeye kalkan arzu’dan da! kadınlar düzelmiyorsa ben bırakıyorum!"

  http://m.posta.com.tr/…zgulu-aldogan-yazisi-1391246

 • 45. solcuların toplu taşımada öpüşme merakı

  sağcıların anasına bacısına sövdürme merakıyla kapışamaz.

 • 46. beşiktaş'ın bayern'i 6-0 yenme ihtimali

  chp'nin tek basina iktidar olmasi ihtimali kadardir.

  yok lan dusundum de besiktas belki 6-0 yapabilir.

 • 47. fadıl akgündüz

  ismi verilmeden arkasında olduğu yeni bir proje patladıktan sonra surprise motherfucker diyerek ortalara çıkacağını umduğum kendisinin yokluğunda ortalığın tosuna danaya kaldığı girişimcidir.

  dön ve onlara kralın kim olduğunu göster, bu dava sensiz olmaz reis!

 • 48. ahlak bekçisi olmak için gerekenler

  - öncelikle ahlaksız olmak gerekir. bu birinci ve en önemli maddedir.
  - ikinci olarak patavatsız olmak gerekir. ulu orta yerde bu unvan söylenmelidir.
  - üçüncü olarak ta tereyağı gibi üste çıkma özelliği gerekir ki haksız olunulan bir tartışmada bile haklı konuma geline bilsin.

 • 49. 11 mart 2018 türk uçağının iran'da düşmesi

  uçağın ikinci pilotu dlr testini bile geçememiş, helikopterden dönme acemi bir pilot. sırf kadın pilot olsun pozitif ayrımcılık olsun diye acemi bir pilotu oturtmuşlar. dlr gibi testi geçemeyen pilota özel uçak nasıl emanet etmişler? dlr olmadan yani yolcu uçağı uçuramıyorsun, bu yüzden kendisi thy ye geçemedi..

  muhtemelen rahmetlinin çok az uçuş saati vardı bu tip uçakta bide, bir de helikopterden geçme, yani bütün uçuş saatleri helikopterde yapmış.

  kaza kırım raporunu çok merak ediyorum.