debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçı

  cok onemli bir ayrinti var;

  ıki maci da kazanip grupta ikinci oldugumuzu varsayarsak, eleme oynayacagiz. 8 adet ikinci takim eleme oynayacak, en kotu ikinci elenecek.

  italya,danimarka,isvicre(veyaportekiz) gruplarinda ikinciliklerini garantilemis durumdalar, ve biz iki maci kazansak da, bu takimlari seribasi hesabinda kullanilan, fifa world ranking e gore gecmemiz mumkun degil. bu durumda geriye 1 tane seribasi spotu kaliyor.

  bu seribasi spotuna sahip olabilmemiz icin, galler in elemenin disinda kalmasi gerekiyor, ya en kotu ikinci olup elenmeliler ya da gruplarinda 3. olup elenmeliler.

  eger galler, cuma gunu oynayacagi gurcistan macini ve son oynayacagi irlanda macinin ikisini birden kazanamazsa %99.9 eleniyor. ıki mactan 4 puan cikarip grubu bu sekilde 2. bitrseler dahi en kotu ikinci olup eleniyorlar.(cok siradisi seyler olmasi gerek diger gruplarda, elenmemeleri icin)

  yolumuz acik, sans bizden yana gorunuyor. kuzey irlanda, iskocya(slovakya), yunanistan(bosna), isvec(hollanda) yi kazanilan son 2 mac ile beraber son bir yillik takvimde performansimiz iyi oldugu icin; maclardan sonra, kuradan once hesaplanilacak ranking cetvelinde altimiza aliyoruz.(slovakya, isvec ve kuzey irlanda ustumuzde su anda ama biz iki macimizi da kazanirsak yeni rankingde onlerine geciyoruz) galler' in maclarini da takip etmeliyiz ki seribasi olamayip italya ile falan oynamayalim.

  ulan dunya gozuyle bir dunya kupasi daha gorelim, matematik manyagi oldugumuza degsin be. hadi cocuklar bileginize kuvvet.

  not: iki maci da kazandigimizda, ukrayna(hirvatistan, kosova) da bizimle birlikte iki macini birden kazanirsa, dunya kupasina direk gidecek takimi gol averaji belirleyecek. su anda ukrayna ile gol averajimiz esit, yani son iki macta ukrayna dan fazla fark yapmamiz bizi cok acayip bir sekilde dunya kupasina direk gonderebilir. biz hirvatlari iceride yendiysek bizden daha iyi top ounayan ukrayna da ayni seyi yapabilir. kosova farkli yenilmezse bu ihtimali ciddi ciddi dusunmeye baslayabiliriz. olabilir, olur mu olur, hem de bal kaymak olur. sizin de bileginize kuvvet kosovali kardesler.

  saygılar.

 • 2. ilk görüşte aşık olunan şehirler

  (bkz: istanbul)

  sokaklarında gezmeye başlayınca, aşık olduğun kızın ‘kaşar’ çıkması gibi hissettirdi.

 • 3. mobbing sebebiyle vefat eden bankacı

  42 yaşındaki nadide kısa’nın ölümünün tek nedeni mobbing olmasa da, her gün yaklaşık 12 saatini geçirdiği işyerinde yaşadıklarının büyük paya sahip olduğu kesindir.
  insanları bu kadar baskı ve uzun sürelerle çalıştırarak zaten kalan zamanındaki dinlenme, eğlenme hatta çocuğuyla vakit geçirme hakları ellerinden alınıyor.
  çalışanlar fiziksel ya da ruhsal hastalıklarla boğuşuyor.
  maalesef nadide kısa, yaşam hakkı elinden alınmış bir bankacı olarak konunun net örneğidir.

  http://www.paramedya.com/…dideyi-mobbing-mi-oldurdu

  “istanbul’da özel bir bankanın yüksek segmentli müşterilerine bakan nadide kısa, işten çıktıktan sonra evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. genç bankacının beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı ve yoğun bakıma kaldırılırken hayatını kaybetti. üç çocuk annesi nadide kısa yaklaşık 15 yıllık bankacıydı. nadide kısa’nın ölümüne son günlerde uğradığı mobbingin neden olduğu iddia ediliyor.
  iddialara göre, nadide kısa’nın unvanı bir süre önce performans nedeniyle düşürüldü. bir alt unvan olan perakende bankacılık işlemleri yönetmeni yapıldı. 3 çocuk annesi genç bankacı işsiz kalmak korkusu ile itiraz etmeyip verilen göreve devam etti.
  gişeye verildi
  nadide kısa tecrübeli ve yılların bankacısı olmasına rağmen bankanın aldığı karar ile gişeye oturtturuldu ve hem gişe görevini yapması hem de hedeflerini tutturması istendi. burada satış konusunda başarılı olamaması gerek şube yöneticisinden gerekse bölge müdürlüğünden baskılar arttı. yine bir iddiaya göre, kısa’ya şube müdürü tarafından sık sık hakarete varan kızmalar oluyordu.
  cenazesi bugün kalkıyor
  geride 3 çocuğu öksüz bırakan nadide kısa’nın cenazesi bugün anadolu yakası’nda bulunan merdivenköy mezarlığı’nda toprağa verilecek.
  nadide kısa'nın çalıştığı bankanın örgütlü sendikasının nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.”

  edit: verilen ilanla yapı ve kredi bankası olduğu anlaşılan; ancak daha sonra kaldırılan ilan; http://www.hurriyetvefatilani.net/…gi-ilani-v_18766
  edit 2: sendika basisen‘in konuyla ilgili açıklaması henüz yok.

 • 4. melih gökçek

  bu adam türk siyaset tarihinin en net winner siyaset adamıdır.
  -refah partisinin iktidarı hayal bile edemediği dönemde başkandı.
  -refah iktidar oldu yine başkan
  -28 şubat oldu başkan
  -refah kapandı başkan
  -refah ikiye bölündü başkan
  -akp kuruldu başkan
  -akp e muhtıra yedi başkan
  -akp feto savaşı başladı başkan
  -15 temmuz oldu başkan
  -tek bir emirle topbaş gitti başkan
  -öss lgs sbs öks teog değişti başkan
  -cumhurbaşkanı git artık dedi hala başkan.

 • 5. suudi kralın bozulan yürüyen altın merdiveni

  (bkz: gold bless you)

 • 6. dünyaya 30 saniye seslenme şansında söylenecekler

  "aranızda atatürk havalimanında benim bavulumu çalan bir yavşak var, isim verip rencide etmek istemiyorum şimdi 20 saniyeliğine güneşi kapatıcam valiz ortaya çıkmazsa amınıza koruma"

 • 7. gelir vergisi diliminin %30'a yükselmesi

  dunyanin en keriz halki heralde biziz. verdigimiz verginin yarisi kadar vergiyi dunyanin hicbir yerinde toplayamazsin.
  isyan cikar.
  ustelik hicbir geri donusumu de yok.

  haraca baglanmisiz adeta. avrupaya bu kadar yakin olup da bu kadar mal bir toplum olmak da ayri bir konu.

 • 8. 6 ekim 2017 evlenme teklifim

 • 9. 30'unu geçip hatay'dan istediğini alamayan insan

  ben değilim bu mesela. gayet güzel aldım hatay'dan alacağımı, mis gibi;

  (bkz: künefe)

 • 10. yılmaz vural

  izlanda atak yaptı, top kornere çıktı.

  yorumu şu;

  ''niye onları oraya kadar getirirler hiç anlamıyorum.''

  futbolda oluyor böyle şeyler hocam. korner, aut, gol v.s

 • 11. msü hava harp okulu öğrencilerinin yürüyüşü

  vaziyet buysa beni de alsalar bari. o kadar pc oyunlarında pilotluk geçmişim var. bf-109, fw-190, spitfire, yak-9 gibi değişik türde avcı tecrübelerim var.

  dog fight'a girmeyi sizden öğrenecek değiliz.

 • 12. büyük türk imparatorluğunun gümbür gümbür gelmesi

  2 gün evvel, 4 ekim 2017 tarihinde ilk yapay uydu sputnik 1'in uzaya fırlatılışının 60ncı yıl dönümüydü.

  60 yıl... işte senin gerideliğin.

  avrupayı yakalayabilmek için yeterli teknoloji veya eğitime sahip misin? en popüler şey olan kendi telefonunu tamamen üretebiliyo musun mesela? kaç tane "patent"in var?

  elektronik konusu biraz komik oldu çünkü çok kötü haldeyiz, geçelim; demir-çeliğin yok. soda şişesini bile "ithal" ediyosun. iğne üretemiyosun, "toplu iğne" çinden geliyor.

  et ithal ediyosun. hayvan ithal ediyosun. hayvan yemini bile kendin üretemiyosun, onu bile ithal ediyosun. tarımda verimin yok.

  baştan alalım; teknolojin yok, en basit üretimin yok, hayvancılık ve tarımın yok.

  neyin var?

  yol var, tokiler var, binalar falan var. devlet olarak tarihte görülmemiş vergilerle yaratığın havuzdan yandaş "zengin"ler yaratmak haricinde hiç bir vasfın yok ki bu zenginler zorlama olduğu için ikinci nesil devamı da yok.

  neyle geçicen avrupayı? avrupadan satın aldığın üretimi durdurulmuş 5 yıllık otomobil tasarımıyla mı? 2023 de benzinli araç üretimini durdurmayı planlıyor, marsa koloni kurmayı hedefliyor herifler, senin vizyonun ne?

  vizyonun ne?

  "büyük türk imparatorluğu"...

  sen mevcut ülkeyi yönet de, sonra büyüğünü küçüğünü imparatorluğunu düşünürsün.

  bu eğitim sistemiyle 30 yıl sonra ancak avrupa komşusu somali olursun. bulgaristan da türk kadınları 1800 euro diye haber yaparlar. gavur kulu olma yolunda emin adımlarla ilerlerken kurulan hayaller şok edici gerçekten.

 • 13. erkeği itici ve sorunlu olan burçlar

  kaç yıllık babamın itici ve sorunlu olduğunu öğrenmemi sağlayan başlık. adam yün çorap giyen, mandalina yiyen, cüneyt arkın izleyen biri lan. utanmıyor musunuz laf söylemeye? adamın ne ergenliği kalmış, ne dengesizliği. ayıp be!

 • 14. melih gökçek'in yaptıracağı müzeye isim önerileri

 • 15. 5 ekim 2017 melih gökçek'in tweet'leri

  gökçek bu gece rte'nin itibarını ve karizmasını paçavraya çevirmiştir. bütün türkiye bunun bir istifa görüşmesi olduğunu biliyor. adam çıkıp "müze konuştuk" diyor. buradan "kimse beni görevden alamaz, bütün türkiye'yle istediğim gibi taşşak geçerim" anlamı çıkar.

  rte'nin bu duruma düşmesi enteresan. benim bildiğim rte buna sessiz kalmaz.

  edit: yuh artık adam coşmuş: https://pbs.twimg.com/media/dlz-upewkaeaelw.jpg

 • 16. the red pill

  efendi erkeğini terk edip, arap prensine gidecek binlerce kadın vardır. bakın binlerce.

  ama bunu "kadın oldukları için" yapmıyorlar. bu davranışta bulunmalarının sebebi "kadın olmaları" değil.

  pragmatist, konformist, düşük ahlaklı, "iyi yaşamı" maddesel tanımlar üzerinden modelleyen, bencil ve post-modern insanlar oldukları için yapıyorlar.

  "ama erkekler böyle bir şeyi asla yapmaz, asla "daha iyisi / zengini" için aldatmaz / terk etmez. bu kadınlara özgü bir davranıştır!"

  pekiyi piyango çıkınca ilk iş 3 çocuğunun annesi "karıyı" boşayıp, daha güzel, daha genç, daha cevval, daha doğurgan kadına koşmak olan erkek?

  5 dönüm arsa satınca, kendine, ailesine, yaşamına fayda sağlayacak bir iş yapmak yerine, sefil sefil pavyonlardaki pala bıyıklıların meze masalarına servet harcayan erkek?

  isveç / norveç / danimarka vatandaşlığı için, mevsimlik işçi olarak çalışan imam nikahlı karısını bostanda bırakıp, zengin avrupalı kadının kapatması olan erkek?

  kendisi de zengin ve başarılı, ap-alfa bir iş adamı olduğu halde, evli ve ünlü bir kadınla ilişki yaşayıp hem kendi karısını aldatan hem de feministlerin yok ettiği aile müessesenin ta içine sıçan erkek?

  mutlu evliliğini, yuvasını, snapchat filtresi haline gelmiş daha ve genç güzel kadını sikmek için bitiren, ilk önce pişman olup geri dönmek isteyen ama mecbur kalınca da fenomenle evlenen türkiye'nin en alfa, en zengin, en başarılı erkeği?

  sevmediği iğrenç bir kadınla, sırf kayınpederi zengin diye evlenen erkek?

  e kadınların evrimsel psikolojisinin sonucu dediğiniz herşeyi "asla yapmaz" dediğiniz erkekler de yapıyor işte?

  piyango çıkan erkek, daha iyisini sikebileceğini düşündüğü için çocuklarının annesini terk ediyor.

  vize / daha iyi hayat / ekonomik imkanlar yüzünden iskandinav ülkelere giden erkek, sadık ve çalışkan karısını terk edip avrupalı kadının kapatması oluyor.

  her türlü imkana sahip olan zengin alfa, doyumsuzluk yaşadığı için karısını aldatıp karısı tarafından terk ediliyor. barışma çabaları kabul edilmeyince, mecburen "hipergamik para düşkünü kadınla" evleniyor. neden? çünkü evlenmezse ünü / muhafazakar toplumdaki kabulu zarar görecek, bu yüzden de servetini kaybedecek.

  peki biz bu örnekleri gösterip "bütün erkekler evrimsel psikolojileri gereği kendilerine sadık olan monogamik eşlerini aldatan, çocuklarını ortada bırakarak türününün devamını tehlikeye atan, parayı bulunca götü-başı oynayan, ama tapan doyumsuz varlıklardır" mı diyelim?

  alakası yok lan. bu adamların bu davranışları yapmasındaki sebep cinsiyetleri değil, karakterleri.

  bu kadar basit.

 • 17. hayatın boktan olmasının en büyük sebebi

  (bkz: parasızlık)

 • 18. rum istihbaratına öten hain subay

  dincidir

 • 19. post apokaliptik filmlerdeki retrofütürizm

  post apokaliptik film tasarımında olmazsa olmaz bir yaklaşım. şöyle bir ortam oluşturuyorlar. her şey yıkılmış bitmiş ve o meşhur atom bombasını dünyanın göbeğinde işleme almışlar. ardından geriye kalanlar için ilkel bir ortam oluşmuş. her şey ortaçağa dönmüşken biri elinde ileri teknoloji ürünü bir cihazla ortaya çıkar. veya darmadağın olmuş araçlar madmax'teki gibi retrofütüristik bir yaklaşımla yeniden tasarlanır. döküntü ve ilkelleşme içinde süper teknolojiler sergilenir. şu ana kadar bir retrofütürizm öğesi olmayan post apokaliptik film görmedim.

 • 20. 2048 yılından geldiğini iddia eden adam

  ben back to the future ile büyüdüm. öyle deme, inanırım.

 • 21. 5 ekim 2017 rte melih gökçek görüşmesi

  melih'e cumhurbaşkanlığı teklif etseler kabul etmezdi. erdoğan yaşlanırken adam yıllardır gençleşti. saçları parlıyor adamın.

  en ufak bir politik risk almaksızın yıllardır ankara'nın kaymağını yedi bitirdi. yetmedi veliahtlarını yetiştirdi. darbeye maruz kalmadı. şahsi hayatını riske atmadı. televizyona çıktı kedilerle misket oynadı.

  ayağını kaydırmak isteyen gizli servislerle, iran ambargosunu delmek gibi riskli işlerle de uğraşmadı. işini bilen bir insandır. şeytana pabucunu ters giydirir lafı sanki onun için yazılmış gibi.

  kanalı var, rasim'i var, sinan engin'i var, propagandası var, oğlanlar desen zehir gibi. erdoğan'ın oğlanların biri kız sevdasında öbürü telefon açılıyor oğlum operasyon var dikkat et diyor , afyonu patlamamış ııı babacım, eee babacım, okçulukla bilmemneyle oynuyor.

  bu melih'in oğlanlardan birisi gitti kanal sahibi oldu medya patronu oldu diğeri futbol kulübü yönetti 1. ligde. iyi kötü angara bebeleri güzel staj yaptılar babanın yanında. yarın birine bir operasyon yapılsa melih yine kendini herkesten önce kurtarır. elinde çok sağlam cash var. fetö revaçta iken herkesten ileride o kucakladı hocaefendisini, fetö gözden düşünce ilk gemiyi o terk etti.

  twitter'ı herkesten önce kullanan, sosyal medyada ak trolleri kullanan da o. melih'e görevden el çektirmen için çocukları zapt edeceksin bir, medyada sesini kısacaksın iki, sosyal medyayı kapatacaksın üç...bütün bunları yapsan bile adam tutar ankara'da bir milyon kişiyi parayla bir günde sokağa döker. ipliğini pazara çıkarır. sır vermek isteyeceğin son kişi. zira mutlaka aleyhinde kullanacağını hiçbir şeyden sakınmayacağını bilirsin. bu kadar övmek istemezdim. kişilik olarak da takdir ettiğim hiçbir yönü yok, icraat olarak da. fakat doğruları konuşalım siyaseti bilmekse mevzu, mevzu eğer koltuğu korumaksa erdoğan'dan eksiği yok fazlası var. bazı arkadaşlar demiş ki kendine düşman edip koltuğundan etmek yerine, seni görevden her an alabilirim tehdidiyle kendine bağladığı için bu görüşmenin karlısı erdoğan.

  ben öyle düşünmüyorum. zira bunu erdoğan daha önceki bir ankara belediye başkanlığı seçimini aday olmaması konusunda yine ikna etmeye çalışmış, yine sonuç hüsran olmuştu. o zaman da kasetler, dosyalar var, sunuldu dedikodusu ortaya atıldı. ama bana kalırsa erdoğan bile melih'in kendisi hakkında bildiğinin çok azını biliyordur. kendi istihbaratı olduğunu duysam şaşırmam. size bir veri vereyim.

  hazine müsteşarlığı verilerine göre, ankara büyükşehir belediyesi’nin 1993 yılında vadesi geçmiş borcu 52 bin 60 dolardan, 24 bin kat artarak 2011 yılında 1 milyar 272 bin dolara yükseliyor. bu dediğimiz daha 2011 yılı. o arada borcun dışında belediye gelirleri, ruhsatlar, yaratılan rantları filan hiç hesaba katmıyoruz. adam 19 yıldır ankara'da elde edilebilecek ne kadar rant varsa hepsini yaptı.

  bir gazete yazarının haberine göre türkiye'yi döviz krizinin kıyısından melih gökçek'in yurtdışından getirdiği servetinin bir kısmı olan 650 milyon dolar ve istanbul'daki bir belediye başkanının getirdiği 400 milyon dolar kurtardı. düşünün türkiye'de döviz krizi oluyor, eleman yurtdışındaki servetinin bir kısmıyla fx operasyonu yapıp merkez bankası'na destek oluyor. sırf 60 kişilik koruması 24 saat kesintisiz koruyor. sırf korumalarının maliyeti 6.2 milyon tl.

  herkes istanbul'a bakıyor orayı önemsiyor, ankara'yı kimsenin kontrol ettiği yok. az önce baktım 19 sene de değil 23 seneymiş. allah aşkına ankaralı varsa söylesin. 23 senede ankara'ya ne yapıldı bir tane park, 4 tane köprü, 5-10 tane giriş kapısı ve 4-5 ankara kedisi heykeli mi? ankara büyükşehir belediyesi'nin 2017 mali yılı bütçesi; 5 milyar 902 milyon, aski’nin 2 milyar 900 milyon, ego’nun ise 848 milyon lira. biraz araştırma meraklısı arkadaşlar google'a "ankara büyükşehir belediyesi sayıştay" veya "melih gökçek sayıştay" yazıp olayın boyutlarını anlayabilirler.

  şimdi bazı arkadaşlar bu raundu gökçek kazandı ama başka rauntlar da var yorumunu yapıyor. buna da katılamıyorum. ortalıkta boks maçı ya da kavga olsa dediğiniz doğru. sizle eşit şartlarda mücadele ettiğiniz bir rakibiniz olsa doğru. sun tzu'nun bir sözü var. gerçek zafer, savaşılmadan kazanılan zaferdir. der. melih gökçek savaşmadan zafer kazanmıştır. bir amerikan atasözü ise "domuzla güreş tutma, her ikinizde çamur içinde kalırsınız ve domuz bundan hoşlanır." der. ben hatta sadece erdoğan'ın metal yorgunluğu lafı doğrultusunda isteğini yapmamakla kalmadığını, üstüne de oğulları için bir belediye başkanlığı vb. imtiyaz koparmış olduğunu dahi düşünüyorum.

  erdoğan geri adım atmakla doğru hareketi yaptı kendi açısından. başkanlık seçimi arifesine böyle bir hasım edinerek girmek istemiyor. hele bir başkan olayım o zaman edineceğim yetkilerle üstesinden gelirim diyerek bu kavgadan kaçınıp güç toplamanın doğru olacağını düşünüyor. fakat sular ısınıyor. başkanlık sevdasını bu unsurlar yüzünden kaybetmesi de olasılık dahilinde.

 • 22. 5 ekim 2017 melih gökçek'in istifası

  burada "secimle geldi" geyigi yapanlardan gina geldi.

  mansur yavas'in kazandigi secime ragmen hile ile geldi bunu o kafaniza sokun. ortada cok miktarda oynanmis oy tutanagi (ustelik bunlarin imzali kopyalarinda acik bir sekilde tutarsizlik vardi, mansur yavas'in oylari azaltilmis, mhp adayina kaydirilmisti, isteyen arastirir gorur) ve hepsinden onemsili mansur yavas'in oy miktarini esitlemesinin ardindan sayimin durmasi, sayim tekrar basladiktan sonraki 50 sandikta mansur yavas'a tek bir oy(evet yazı ıle bır tane bıle !!!!) oy cikmadigi bir secimden bahsediyoruz.

  simdi cekin gidin o secim geyiklerini baska yerde yapin.

 • 23. migros'ta mi6'nın 2000 tl'ye satılması

  ingiliz istihbaratının işidir.

 • 24. terk eden kadını geri kazanmanın yolları

  yoktur. eğer terkettiyse zaten planını programını yapmıştır. seviyorsa özlediği için döner, özlem bitince yine gider

 • 25. breaking bad'i en iyi dizi sanan insan

  vatan hainidir. fetöcüdür. bu ülkeyi bölmeye çalışıyordur. tez zamanda vatandaşlıktan atılmalıdır.

 • 26. kübra par

  kübra par (akp tetikçisi): 'bir darbecinin oğlu olmak nasıl bir duygu?'
  ü. özdağ: ...ben babamla gurur duyuyorum hanımefendi!
  kübra par (akp tetikçisi): neden!?

  ümit özdağ'ı pek sevmem. dünya görüşlerimiz de neredeyse yüz seksen derece terstir ama bu nasıl bir terbiyesizliktir. bu havuz medyasında sanıyorum dip denen bir nokta yok. bütün tetikçiler iğrençlikte birbirleriyle yarışıyorlar.

 • 27. arda turan

  adamı yolladık ispanya'yı böldü geldi.

 • 28. ios 11

  şarjı su gibi içiyor, uygulamalar takılıyor, home tuşu artık telefonu açmıyor

 • 29. ekşi itiraf

  insan, ancak vazgeçince unutabiliyor. ötesi hep umut.

 • 30. recep tayyip erdoğan

  ilk siyasi yenilgisini bu gece almıştır.

  "müze" espirisini çok iyi bulmuş melih başgan. güya kendisini müzeye kaldıracaklardı ya.

 • 31. ali ağaoğlu'nun kadir topbaş hakkındaki yorumu

  kadir topbaş'ı daha sempatik gösteren açıklama.

 • 32. kürtlerin devlet kurma hakkı var mı

  yoktur

  al işte çok sevdikleri büyük önder lenin bile yoktur, diyor.

 • 33. mesai saatinde seks önerisi

  kimle?

  aklıma gelen tek soru bu...

  kimle sevişecekler? birbirleri ile mi yoksa devlet eleman mı bulacak?

  evli olanlar eşleri ile sevişti moral tavan. sevgilisi olan sevgilisi ile sevişti moral tavan. sevgilisi olmayan yine eli ile mi sevişecek? moral dip. hem yanındaki yeni sevişmiş mutlu, sen sevişememişsin moral sıfır...

  eee... ne oldu motivasyon... ne oldu verim... bir de her gün olduğunu düşün. uzun süredir ilişkin yok ya da sosyal olarak yetersizsin ve partner bulamıyorsun, yetmiyor bu seni psikolojik olarak da etkiliyor... her gün üzerine sevişemediğin yüzüne istemeden de olsa vuruluyor...

  gelsin madde bağımlılığı gelsin depresyon gelsin intihara teşebbüs...

  niye bu kadar taktım ben bunu... bana ne lan kim kimi şaaparsa şaapsın! mesai bitirmeye çalışıyoz şurda...

 • 34. blade runner 2049'un sansürlenmesi

  bir önceki entry'de belirtilen protestoya katılıyorum.
  kesinlikle bu sansüre tepki göstermeliyiz.aksi halde bundan sonraki bütün filmlerde bu durum tekrarlanacak.
  vizyona giren bu film bir porno filmi mi lan,bilimkurgu filmi işte,neyini sansürlüyorsun!
  sahne çok sert ise verirsin 15 yaş geçersin!
  filmi izlememek bu tüccarlara en büyük cezadır!

 • 35. kuşu sen öldürdün diyerek kızını ağlatan anne

  bu çocuktan 2-3 yas kadar buyukken ayni renkte bir muhabbet kusumuz vardi. çıtır. birgun agabeyim ve benim hatam yuzunden kuş hastalandi. hayvan öldü olecek her halinden belli. aradan 3-5 gun gecti okuldan eve bir geldim ki bizim kuş kanli canli duruyor. civil civil ötüyor. babama kosup sordum kuşumuza ne oldu diye. "veterinere goturdum kizim, çıtır'a kan verdiler tuylerini temizlediler iyilesti" dedi. ve ben inandim. kucucuktum ve o kadar mutlu oldum ki çıtır'ın iyilestigine. herkese anlattim sevincle muhabbet kusumun iyilestigini. cunku ayni bu kucuk melek gibi ben de hungur hungur agliyordum kuşumuz bizim yuzumuzden olecek diye. aslında ölmüştü çıtır. ama annem ve babam onun öldüğünü benden once gorduklerinden ayni kustan gidip almislar ve beni onun çıtır olduguna inandirmislardi. ve bunu benden baska herkes biliyordu. belki cocukluk belki de dikkatsizlikten yeni gelen kuşun çıtır olduguna inanmistim babamin bir iki cumlesinden sonra. gercegi de seneler sonra ogrendim! diyecegim o ki, gülümseyen ve hayata dair umutlu bir cocuk yetistirmek -evet hala bu dunyaya umutlu ve gulumseyen bir cocuk yetistirmeye gayret ediyorum- ya da en ufak bir olayda dahi cocuga suçluluk hissettirmek ebeveynin elindedir. ancak, bu yaslarda yapilan en kucuk hatanin o minik bunyede yarattigi tahribati, o cocugun karakterini nasil etkiledigini hesap etmiyorsan yarin o cocuk da sana, yaptiklarindan dolayi kendini suclu hissetmen icin her turlu ajitasyona basvurdugunda da -ki umarim yapar- oturup dusunmeyeceksin ben ne yaptim diye. gerci sana her sey mustahak bu saatten sonra o ayri.

 • 36. adnan oktar'ın huzur adlı yağlı boya çalışması

  beyaz boya kullanmadan yaptığı söylenen tablo.

 • 37. 6 ekim 2017 dolar kuru

  dolar dip yaptiginda sesiniz cikmiyordu demisler.

  evet cunku dip dedigin 3.40 seviyesindeyken dolar topluyordum.

  bu dolar 10 ay evvel 4 ü, nerdeyse 1-2 ay evvel 3.65 i test etmişti.

  sizin dip dediginiz bi alim firsatiydi sadece. dolar bir kez gordugu seviyeyi asla birakmaz.

  yatirim tavsiyesi degildir. ne bok yerseniz yiyin.

 • 38. burak aksak

  stajyeri korumaya çalışırken kovulan diğer kişi en yakın arkadaşlarımdan biri olduğu ve yayınevinde işe başladığı günden beri neler döndüğünü bildiğim için yazma gereği duydum.

  stajyer de olsa birini sigortasız çalıştırmak zaten hem etik hem yasal olarak suçtur. diğer meselelere girmiyorum bile. üstelik bu tartışmaların tümünün "dünyaya kafa tutan kadınlar" kitabı üzerinden ilerlemesi de cabası. iki kadın çıkar sana böyle kafa tutar işte koçum. öyle üç kuruşa sigortasız insan çalıştırıp, onların emeğini gaspedip, üstüne de bırak bir yayınevini bir tuhafiyeci için bile profesyonelliğin p'sini barındırmayacak biçimde "işine gelmiyorsa siktir git amk" dersen adamı böyle ifşa ederler.

  her iki kadın da bugün önce maliyeye sonra adliyeye giderek gerekli başvuruları yapacaklar. yok öyle yağma. kimse kimsenin emeğinin üstüne çöküp istediği hoyratlıkta kabalık yapamaz. iyi senaryo yazıyor olabilirsin, o zaman senaryo yazacaksın, yöneticilik yapmayacaksın...

 • 39. 30 yaşında bekar kadın

  bi gün de gerizekali cahil kadınlardan şikayet edin ulan. size ne milletin yaşından. sen mi doğurdun? sen mi nüfusa kaydettin? sanane!

  kişinin maruz kaldığınız yönleri ile ilgili şikayetlerde bulunun. mesela zekası. ama tabii sizde de az olunca fark edemiyorsunuz.

 • 40. bilgisayar oyununda manzara seyretmek

  (bkz: dead island)
  (bkz: far cry 3)

  bu ikisinin manzaralarını hiç bir şeye değişmem.

  (bkz: euro truck simulator 2)
  ama bu bambaşka.
  öğrenciyken bilgisayar masam tam pencerenin yanındaydı. açardım ets2 yi giyerdim atleti, demlerdim çayı. elimi evin penceresinden sarkıtıp ets2 oynardım almanya senin ingiltere benim * bundaki keyif hiç bir şeyde yok.

  hala düşünüyorum keşke uluslar arası çalışan tır şoförü olsaydım diye ama gittim yarrak var gibi müğendiz oldum hayatım sik gibi.

  hayatımı skeyim

 • 41. mehmet topal

  bundesliga lideri dortmund'un as stoperi ömer toprak ve süper ligin halihazırda en formda yerli stoperi serdar aziz varken asıl mevkisi stoper olmayan, önliberodan devşirme ve kariyerinin en kötü dönemini yaşayan bu şahıs nasıl olur da her milli maçta banka stopere yazılıyor anlayabilmiş değilim. üstelik bu durum teknik direktör fark etmeksizin geçerli. açıkçası bu durumu salt sportif sebeplerle açıklayabilmek mümkün değil.

 • 42. 6 dakika şarj ile 320 km sürüş

  adamlar baska elementlerle yeni nesil pil uretmisler, bizim eksi'de yazar olunca kendini akilli sayan gerizekalilarimiz "hozlo sorj botoryo omronu tukotuyor bu koro" diye laf yetistirmeye calisiyor amk.

 • 43. şu anda çalan şarkı

  sting- shape of my heart

 • 44. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  dertleşmek dışında her boka yarayan platform.

  (bkz: çok fena şekilde seks döndüğü düşünülen yerler)

 • 45. 6 ekim 2017 mavişehir trafiği

  '20 dakikadir sahile inemedim'

  istanbul'da 6 ayda inemeyenler var. ne diyosunuz siz ya?

 • 46. istanbul'da tek başına öylece dolaşmak

  her zaman istanbulda yaptığım eylemdir. şöyle beylerbeyinden çıkıp kanlıcaya kadar yürümek, oradan dilenci vapuruna binip bebeğe geçmek veya sabah erken kalkıp adalar vapuruna binip hiç inmeden deniz havası almak, arada sokakta müzisyenlerine 10 tl verip, şu şarkıyı çalın da beraber söyleyelim demek, onlarla biraz sohbet etmek, şarkı söylemek.
  vallahi güzeldir.

 • 47. mısır piramitleri türkiye'de olsaydı olabilecekler

  yanında avm, karşısında my piramid evleri olurdu.

 • 48. videoda atatürk'e küfür etmek

  bu tarz olaylarda herkes " gereken yapılsın " deyip, topu başkasını atıyor.başlık açacağına git savcılığa ver.

 • 49. eski sevgiliden geriye kalanlar

  sütyen, t-shirt, toka, kremler, jeller ve birtakım kozmetik zımbırtılar.

  sütyen, t-shirt ve tokayı duvara monteleyip kendimce bir dekor uyguladım, gayet güzel oldu. bu şekilde bu anıları sıradanlaştırıp, odamın da libido ortalamasını yukarı çıkarıyorum.

  kozmetik zımbırtılar ise bir başkasına kısmet. kutsallaştırmak yerine sıradan birer eşyaymış gibi davranmak bana daha iyi hissettiriyor. arada dolapta denk geldiğim sütyeni görüp hüzünleneceğime duvarda her dakika görüp sıradanlaştırıyorum.

  kendime psikolojik oyunlar oynamayı seviyorum. çünkü embesil olmak bunu gerektirir.

 • 50. türkiyedeki araba renklerinin psikolojiye etkisi