debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. yazarların idam referandumunda verecekleri oy

  "many that live deserve death. and some that die deserve life. can you give it to them? then do not be too eager to deal out death in judgement." -gandalf

  meali: " pek çok hayat ölümü hak eder, ve ölülerin bazıları da yaşama dönmeyi. sen onlara yaşamını geri verebilir misin? öyleyse can alma konusunda hoyrat olma. "

  frodo'ya söylemişti bunu.

 • 2. bebeği arabada kalan babanın camı kırdırmaması

  (bkz: camına koduğum)

 • 3. sevgilinin karşı cinsle aynı evde kalması

  sabah oldu artık, bi kontrol etsen şunları diyorum.*
  (bkz: bahtsız bedevi)

 • 4. erdoğan'a itaat farzdır

 • 5. londra'da oral seks kafe açılması

 • 6. enes kanter'in evlatlıktan reddedilmesi

  tedbir amaçlıdır.

 • 7. 6 yıl sonra dünya'ya çarpacak olan asteroid

 • 8. hocaefendi yolunda anam babam sülalem feda olsun

  hayır o değil de, ben şuna takıldım; o kadar türkçe olimpiyatlarını boşuna mı yapmışlar bunlar da, dahi anlamındaki de' yi birleşik yazmış.

 • 9. 8 ağustos 2016 bbc idam haberi

  kafayı yemişsiniz ya siz.

  cumhurbaşkanı böyle bir laf etmemiş olsa, böyle başlık atabilirler mi? lafı edene söz yok, lafı yazan gazeteciye saldır. ne yapacaktı? türk'ün türk'e propogandası mı yoksa ab'ye girmeye çalışan bir ülkenin cumhurbaşkanı'nın idam istemesi daha çok haber değeri taşıyor?

 • 10. misvak dergisinin kılıçdaroğlu karikatürü

  altındaki akp'li yorumlar şaşırtmıştır.

  adamlar bildiğin "nifak tohumu eken fetocu dergi" demiş, "reis bunu görse sizi bitirir bölücü hainler" demiş, "ayıptır ülke bu haldeyken bunlar yakışmaz" demiş...

  sanırım uzun yıllar sonra belki yalandan da olsa, tüm bunlar seyyar politika ürünü dahi olsa insanı mutlu ediyor.

  (bkz: kk'yı kötüleyen karikatüre kızan ak partililer)

  edit: dergi tepkilere dayanamayıp görseli kaldırmış. aferin lan bize, sıkıntılı ve zor zamanlarda başka bir yüzü de varmış bu milletin. şu abd güdümünü ülkeden s. edene kadar, ülkeye ördükleri sinir ağlarını kesene kadar sabredelim en azından.

 • 11. latif erdoğan

  adam diyor ki "biz askerde, emniyette,eğitimde, adalette imanlı, ahlaklı adamlar yetiştirmeye çalıştık, amacımız bir yeri ele geçirmeye çalışmak değildi..." diyor. eee tamam da amın oğulları peki tarım bakanlığında, orman bakanlığında neden ahlak, iman derdiniz yoktu götün oğulları... hassiktir gidiniz affedersiniz...

 • 12. 7 ağustos 2016 büyük yenikapı mitingi

  olan şey: bir takım dinciler laik demokratik hukuk devletini ele geçirip dinci/islamcı bir idare tesis etmeye çalıştılar.

  n.ş.a verilmesi gereken tepki: bu olaydan ibret alıp bütün potansiyel dinci/islamcı örgütlerle etkin mücadele siyaseti izlemek. bu yolda hedefler belirlemek, masterplanlar çıkarmak, istihbarat birimlerini aynı fetocular gibi devlete sızmaya çalışması muhtemel diğer bütün tarikat ve cemaatlerin peşine takmak.

  verilen tepki: fetocular hariç diğer bütün cemaat ve tarikatları bir araya getirip miting düzenleyerek dinci/islamcı konuşmalar yapmak, kuran okutup dualar etmek. karşı taraftan daha fazla islamcılık yaparak gerçek islamın "onlar" değil "bunlar" olduğunu göstermeye çabalamak.

  " eğer aynı kaynaklardan beslenen, aynı ülküyü paylaşan, aynı cihat anlayışına sahip a cemaati devleti ele geçirmeye çalışmışsa herhangi bir b cemaati de devleti ele geçirmeye çalışabilir" gibi en temel mantıksal argümanı dahi anlayamayanların katıldığı benim gibi kafirlerin tasvip etmediği bir mitingidir. eğer makul bir devletin yapması gerektiği gibi "afyonlanma, dini kelamlarla beyin yıkama, haşhaşileşme ve sonunda devleti ele geçirmeye çalışma" örgütleri ile etkin mücadele adına bir miting düzenlenseydi vatan ve millet aşkı ile gitmek boynumun borcu olurdu.

 • 13. 60 fetöcü askerin kaçarak pkk'ya sığınması

  sorgulama bu haberi hemen kabul et. gerek yok zaten. beynimiz artık bizim kontrolümüzde değil.

  zorunlu edit: o. cocuklarina ve bu yalana inanan beyinsiz cocuklara kapak olsun. sizler gibiler oldukca sırtı yere gelmez adamın. http://mobil.hurriyet.com.tr/…na-yalanlama-40185631

 • 14. türkiye-rusya yakınlaşması

  financal times'da bunun üzerine bi makale yayınlanmıştı. türk rus yakınlaşması avrupayı tedirgin ediyor diye. aslında o avrupa değil amerika da işte yersen. yakınlaşınlar amk. iyice sokulsunlar birbirilerine. ab'den de abd'den de bize hayır yok. bi de bunu deneyelim kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. evet.

 • 15. ülkedeki aşırı yapmacık birlik beraberlik pozları

  edit başı
  tam tahmin ettiğim gibi ne pkk'lılığım kalmış ne fetöcülüğüm, işte tam olarak anlatmaya çalıştığım bu. memlekette bir birlik söz konusu mu sizce?
  sizin gibi düşünmeyen herkes hain, fetöcü, pkklı değil mi?

  ayrıca:
  merak etme çomar kardeş sen ve sürüdeki kardeşlerin bu cemaatin köpeklerine; x abimiz çok feyizli hadi gidip çorapla top oynayalım derken, hocaefendi 14. yy'ın muceddidi* falan diye saçmalarken ben cemaatin ve akp'nin zararlarını anlatıyordum. senin taptığın padişahın askere kelle, terörist başına sayın deyip davul zurnayla terörist karşılarken ben doğuda vatanı koruyordum!

  şimdi alın o süslü demokrasi şovlarınızı götünüze sokun. ben sizin * samimiyetinize inanmıyorum.
  edit sonu

  ülkemiz insanlarının ve kurumlarının son zamanlardaki birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günlerde kantarın topuzunu kaçırıp aşırı yapmacıklaşması durumudur.

  iktidarından muhalefetine, zengininden fakirine, milliyetçisinden liberaline herkes o kadar ezbere ve zorlama bir biz biriz edebiyatı kasıyor ki, yıllardır birbirine söven, hakaret eden, ötekileştiren bunlar değil sanırsınız.

  hatta öyle aşırı bir yapmacıklık söz konusu ki, her an sokağın başından ayşecik çıkıp hayat sevince güzel şarkısını söylemeye başlayacak ve bütün millet abidik gubidik dans etmeye başlayacak gibi hissediyorum.

 • 16. ışid'e katılan odtü'lü gencin suriyede öldürülmesi

  geberip gitmiş salağın tekidir.

  ama gerçekten çok merak ediyorum...

  düşünsene adam odtülü. psikopat bir eğitim görmüş. deli gibi yıllarca çalışmış didinmiş. belirli bir kültür düzeyine erişmiş.

  lan sana ne söylediler de sen bunlara kandın. hani dünya üzerinde hiçbir düşünce yapısı beni suriyede savaşmaya götüremez. nasıl yıkadılar beynini. çok ilginç lan...

  ölmüş olmasaydın beynini sikeyim diyecektim. ama muhtamalen o beynin dağılmıştır şimdi... yazık...

  çoğu insan öldüğünün farkına varmazmış. çünkü ölümden hemen önce bilinç kapanır ve sonsuz karanlığın içinde olur herşey.

  ben buna çok üzülürüm. adam hurilere kavuşmayı beklerken karanlığın içinde sonsuza kadar yok oluyor ve bunun asla farkında bile olmuyor...

  düşünsene adam yanıldığının bile farkına varamıyor. hmnskm...

 • 17. iskenderun belediye başkanı'nın yaran konuşması

  "şerefsiz, oruspuçocuğu allah'in izni ile"

  bu nasıl bir kelime dizimi lan!!!

  adam balataları sıyırmış.

  (bkz: dingil bey ne yapıyor sunuz)

 • 18. türkiye'den ayrılan dev markalar

  (bkz: fetö)

 • 19. luis pedro cavanda

  1.8 milyon euro'ya trabzon ile anlaşılmış.

  adam mitinge gitti, trabzon başkanı ile karşılaştı, 4 trilyon daha kaçtı bize aq.

 • 20. duru önver ekşi sözlük yazarlarına hitaben

  youtube'a video koyuyor diye kendini bişeyler üretiyor sanan kıt bir kızın saçmalaması. bi de işi önemli göstermek için bir kaç yabancı isim saymış. ulan tıklan paranı kazan otur yerine. ne konuşuyorsun. üretiyormuş. üretimine sıçayım

 • 21. dursun özbek

  dün gece, hiç tanımadığım bir gurbetçiye, sırf ofansif ortasahaya benziyor diye, usulca sokulup 2 milyon verdim.

  edit: dalga geçmek için bunu yazdım adam 3 saat sonra cavanda'ya 2 milyon daha verdi.

  (bkz: sinirden kendimi sikicem)

 • 22. idam cezası giyotinle yapılsın kampanyası

  siz sevgili ork halkının huzurunda başlatmak istediğim kampanya.

  madem kafalar orta çağ, madem zihinler "ama abd'de de var" cümlesine takılı kalmış alın o zaman size kampanya.

  zaten iyi olan şeyleri örnek almazsınız siz!

 • 23. mete gazoz

  rakibinde havali okcu gozlugu varken kendisinde dershaneye giden fen liseli gozlugu vardi. buna ragmen tam bir arabasiyla kari kiz kaldiran, elinde nargilesi, yavrucu, parlocu, pic olan gobekli fransizi eledi.

  helal sana aslanim.

 • 24. kadınların uzun boylu erkek takıntısı

  tamamen cinsel odaklı, içgüdüsel birşeydir.

  tipin bir önemi yok; isterseniz maymundan zar zor ayırt edilebilir bir tipiniz olsun... boyunuz uzunsa sorun yok.

  ama şöyle de birşey var; sadece uzun değil, aşırı esmer, aşırı kıllı tiplere de bayılıyor türk kızları. bastırılmış hayvani duygularının dışavurumuna veriyorum.

 • 25. enes kanter için yeni soyadı önerileri

  (bkz: enes an ass)

 • 26. dev balonu almak için 8 saat bekleyen rizeli

  - verecekler mi balonu
  - isterse vermesinler patlatırım onu.

  rize'de büyümüş bir rizeli olarak şu kafayı o kadar iyi tanıyorum ki. ve hiçbir sempatik yanı yok maalesef. çünkü o balonu vermeselerdi patlatırdı gerçekten. üzerindeki ay yıldızla o ay yıldızın taşıdığı anlamlarla falan pek işi olmaz bu kafanın. hiçbir konunun derinine indiği vaki değildir henüz.
  kimse bana aksini iddia etmesin. bunun gibi binlercesi arasında yaşadım ben.

 • 27. şişman norveç kızıyla evlenip vatandaşlık almak

 • 28. fetullahçılara 50 milyar dolar veren kerizler

  mağdur insanlarmış. 17 yaşımdan beri çalışıyorum, 90 yılında %1 lik dilimin içinde yer alarak kazandığım üniversiteyi çalışarak bitirdim, kimi günler okula aç gidip geldim, kimi zaman kitap alamadığım için ders kitaplarının notlarını milli kütüphanede çıkararak sınavlara hazırlandım, iki tabak maklube, bir sıcak yatak uğruna bunlara minnet etmedim. bölümden 50 kişi mezun olduk, bunların kapılarında yatıp devlete kapağı atmaktansa özel sektörde işe başladık, canla başla çalışırken 2002'de tmsf'nin çalıştığımız şirkete el koymasıyla kendimizi kapının önünde bulduk , bunlara veya başka siyasilere yine minnet etmedik, iki arkadaş kendi şirketimizi kurduk, cemaatçinin, şunun bunun kapısını çalmayan maliyesi, sgk'sı, belediyesi şirketimizi yol geçen hanı yaptı, kafasına esen cezayı yapıştırdı, ödedik kimseye minnet etmedik. 2008'de herkesi teğet geçen kriz götümüze girdi, milletin parasını ona buna peşkeş çekenler rotatif kredilerimizi kesti işe devam etmek için bizi tefecilere teslim etti, kimseye minnet etmedik. trilyonluk vergi borçları bir kalemde silinirken 50 bin liralık vergi borcu yüzünden tüm hesaplarımıza, şirketimize haciz geldi, çeklerimiz vuruldu, devlet hapis kararı çıkarırken, alacaklıların bir kısmı mafyayla tehdit etti, hapis korkusuyla bir işe girip çalışamadığım için sırasıyla, garsonluk, telefonculuk, işportacılık, dönercilik gibi işler yaparak hem aileme baktım hem borç ödedim, bunlara yine minnet etmedim. karşılıksız çek yasasının değişmesiyle hapis tehtidi ortadan kalktıktan sonra, uzman olduğum alana dönerek bir şirkette gece gündüz çalışmaya başladım, iyi kazandım, borçlarımı ödedim, yine minnet etmedim. ülkenin geldiği durum ortadayken işime devam edip edemeyeceğimi bilmiyorum çünkü işler bıçak gibi kesildi ama şunu çok iyi biliyorum ki yine minnet etmeyeceğim, el açmayacağım, döner keseceğim, zabıtadan kaçıp tezgah açacağım, gazinoda sarhoşlara servis yapacağım; boyun eymeyeceğim.
  "iş yapmak için fethullahçılara haraç vermek zorunda kalmış, mağdur olmuş" ha, ben öyle mağdurun kanını sikeyim, kanını...

 • 29. enes kanter

  babası da "kardeşim tedbiren takibi bırakmak zorundayım" demiş.

 • 30. motorlu gençlere polisin kapışma teklif etmesi

  bence büyük ihtimalle çocukluğunda vurulmuştur motora. dışarıdan motor sesi geldiği an elindeki kaşıkla birlikte cama koşmuştur. biraz büyüyüp de motorla iki tur attığında, babası tarafından dayak yemiştir. aile baskısı ile bilindik, tekdüze bir mesleğe girip dikiş tutturmuş, memleketlisi bir kadınla evlendirilmiş, çoluk çocuğunun derdine düşmüştür. ama bunlara rağmen, binemese de, rüzgara kafa atamasa da motor aşkı bitmemiştir.

  adam bilmiyor mu motorun elli tur bindireceğini? siz bilmezsiniz tabii... adam çomar ya, ne anlar ki? adam resmen motor sesi duymak, gidişini yakından görmek için "kapışalım mı?" diyor. izlemesi, duyması, yakınında olması bile keyif veriyor çünkü.

 • 31. kız kavgasını john cena gibi ayıran güvenlikçi

  sabah sabah neşeme neşe katan, ilk gülme dalgasından sonra ise sanki biraz daha nazik olabilirmiş dedirten güvenlikçi.
  youtube linki

 • 32. youtube varken spotify'a ciddi ciddi para ödemek

  kral tv varken internet bağlatmak gibi bir şeydir.

 • 33. istiklal caddesi

  pusetli, dadılı arapların istanbul'daki uğrak yeri.

  ha bir de yeni saç ektirmiş bandanalıları da unutmamak lazım.

 • 34. 2016 ağustos ishal salgını

  şirket umumi helasından bildiriyorum. toplam altı kabin var. dördünden ishal belirtilerini gösteren sesler yükselmekte. diğer iki kabin boş. laptop'ını yanına alıp gelenler var. durum ciddi.

 • 35. behzat ç. yeniden yayınlansın kampanyası

  biraz önce change.org'da denk geldim.

  oğlum gerekirse gidip yalvarın başlatın şunu. başlatın oğlum ekşi sözlük'sünüz lan siz. arka sokaklar kadar reytingi yok mu bu dizinin.

  kamuoyu yapalım, diyelim böyle böyle cemaatçilere dokunduğu için fethullah gülen'in özel emriyle dizi yayından kaldırılmış. halka cemaatin ne bok olduğunu anlatmak için tekrar başlaması gerekir, en iyi bu şekilde anlatılır filan. lan trt bile yayınlar.

  hatta akıl verin ben gidiyim, teslim olurum star tv imamıydım hocaefendinin özel emriyle kaldırılmasını sağladım diye.

 • 36. mario gomez

  galatasaray'lı 3 4 tane denyonun başlığı altında eziklik kustuğu panzer.

  ulan bu adam fener'e de gol attı hatta adamlarla çekiştik şampiyonluk yarışında ama sizin yaptığınız bu ezikliğin binde birini yapmadı lan adamlar.

  iki fenerli entrysi gördüm az evvel başlıkta, ikisi de güldürdü amk; adamlar sempatik sempatik kendi bakış açılarından entry girmişler. gs'lilerse ak trollden hallice hala mal mal entry kasıp duruyor. lan harbi kaz dağları'na falan çıkın beyne biraz oksijen girer belki.

 • 37. recep tayyip erdoğan

  7 ağustos 2016 büyük yenikapı mitingi'nde yaptığı konuşmasında alıntıladığı atatürk’ün sözlerini teyit etmek için araştırma yaparken tbmm’nin sitesindeki şu sayfaya denk geldim: https://www.tbmm.gov.tr/kultursanat/me_ata_soz.htm

  alıntıladığı paragrafın hemen altındaki paragraftaki atatürk'ün bir diğer sözü ise şöyle;

  "tarihimizi tetkik ediniz. türk’ün çektiği bütün felâketler, maruz kaldığı tehlikeler ve musibetler hep kendi öz benliğini, millî varlığını ihmâl ederek nereden geldikleri ve ne oldukları, hangi nesle mensup bulundukları belirsiz bir takım kimseleri kendilerine reis tanıyarak onların şuursuz bir vasıtası olmak mevkiine düşmüş olmasındandır." (kılıç ali, atatürk’ün hususiyetleri, s.543)

 • 38. sevgiliye eski sevgiliyi anlatmak

  usturuplu yapilmasi gereken seydir. bi kadin olarak, eski sevgili-ler-inden bahsederken suclayici ifadeler kullanan adamlardan imtina ederim.
  eski sevgililerimden kanli bicakli ayrildigim kimse yok. sevgiyle hatirlarim hepsini. biraz da bu yuzden imtina ediyorum o tip adamlardan. demek sen ne cesit bi boksun ki, boka donusmus bi iliskinin tarafi olmussun gecmisinde.

  benim kayinvalde ayri esinden. cok sahsina munhasir, deli manyak, dunya iyisi ama ayni zamanda cok da zor bi karidir. onu cok sevdigimden dolayi basini baglayasim vardi ne zamandir. mutlu olsun istiyorum. yalnizlik koyuyor artik ona normal olarak. anlattigi bisey yok, ama anlariz biz.

  bi adamla bagladim bunun isini ben. super bi herif. bicilmis kaftan...

  daha baslarda, disarda oturuyoruz. benim taze ask acisi ceken bi arkadasim (erkek), ben, kaynana ve mustakbel beyefendi... eskilerden acildi laf... benim arkadasta 2 eski evlilik var. kaynanada 1, beyefendide 3.

  arkadasim saydirdi biraz tabii. ask acisinin da etkisiyle...
  beyefendi donup babacan bi ifadeyle "olsun, sen gene de deme oyle seyler" dedi...
  arkadasim ona sordu. "peki abi senin eskiler ne ayakti" gibi...

  "tabii yasadik biseyler ama, kadinlar bize gore daha duzgun, daha incelikli varliklardir. ortada bi kusur varsa, benim esekligimdir. helali hos olsun, hepsini sever, hala saygiyla anarim"

  adam o anda ilahlasti gozumde ya. ayni konusma icinde soyledigi bikac seyden daha cok etkilendim. uzun zamandir kimselerde gor-e-medigim bir omurgayi cikarip direk gibi dikti masanin ortasina. kalkarken bi sarildim, bi sarildim buna hicbise soylemeden...
  "sen saol kizim" dedi...

  budur!

 • 39. öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

  günümüzde insanlar giderek kalabalıklar içinde yalnızlaştığı için, yalnız ama güçlü karakterlerin anlatıldığı dizilerin -biraz zekice yazılıp, çekilebildiyse- efsaneleşmesi.
  house md, breaking bad, olive kitteridge, game of thrones (ki kalabalık kadrosuna rağmen, her bir karakter kendi yalnızlığını yaşar), sherlock, dexter, better call saul...
  insanlar sinema ya da televizyonda kendi yalnızlıklarına benzer öyküler izlemek istiyor. yalnız ama dahi, güçlü karakterlerle empati kurabilmek.
  kimse mutlu aile hikâyeleri, yolunda giden ilişkiler, aşklar görmek istemiyor artık.
  çünkü gerçek yaşamda da yok bu, tv sektörü de bu durumu sonuna kadar kullanıyor.
  her koşulda, kandırılıyoruz.

  edit: carpmada bir toplamada sifir anımsattı, bir de behzat ç. var tabii.

 • 40. fikret orman

  hedef olarak man united'i almak cok guzel de adamlar 120 milyon euro'yu masaya koyup topcu aliyor, biz 600 bin euro'yu 3 taksitte oduyoruz.

  fiko baskan hobi olsun diye oluculuk yapmiyor, sartlar bu yani. gs, fb gibi uefa'yi siklemeden milyonlari da sacar eminim cok istese ama o yol bombok bir yol, -ki o yolu da gorduk gecirdik.

  bir stoper, bir golcu gelecek iste. hayir gelmese de bu takim stoper necip'iyle dahi tukiye'deki en iyi takim su an, sampiyonlar liginde de serefimizle oynar, efendi gibi yenilir geliriz en kotu, nedir yani.

 • 41. vitor pereira

  ulan darbe oldu, uçaklar her yeri bombaladı adam istifa etmedi.

  napalım amk nükleer savaşa mı girelim o.ç.

 • 42. türkiye 10-20 yıl ab'ye üye olamaz

 • 43. enes kanter gülen

  --- spoiler ---

  171 küsür ülke
  --- spoiler ---
  o nasıl açıklama lan. 171 diye net rakama verip neden küsür diyon. yok küsür dedin neden rakamı net açıklıyorsun.

 • 44. ekşi sözlük'te yakışıklı erkek olmaması

  sabah havalimanına indim, beni alacak arabayı beklerken karşı cinse mensup birisi isterseniz bırakayım sizi merkeze dedi. türk kızı bana bir yere bırakma teklif etti, düşün artık ne kadar yakışıklıyım.

 • 45. grasshoppers'ın istanbul'a gelmek istememesi

  bu da bu senenin modası oldu amk.

 • 46. enes gülen

  tam olarak enes gülen değil, kızlık soyadıyla beraber enes kanter gülen olarak kullanmaktadır.

 • 47. tolga ciğerci

  hertha berlin'de senelik 495 bin euro alırken, galatasaray'da 2 m euro alacak olan orta saha oyuncusu.

  oyuncu kesinlikle kaliteli, disiplinli ve çalışkan. ama bu para nedir amk yaya toure mi aldık acaba...

 • 48. yenikapı tarihi mitingin uzaydan görüntülenmesi

  daha çok google map'ten ekran görüntüsü alınmış gibi bu.

 • 49. tutya yılmaz

  -spora 2003 yılında 4 yaşında başlayan,
  -8 yaşında türkiye şampiyonu olan,
  -günde 8 saat antreman yapan,
  -bağlarbaşı jimnastik salonu kapanınca bir süre günübirlik izmir'e gidip gelen ve o dönem sporu bırakmayı düşünen,
  -dönemin gsgm müdürü mehmet baykan'ın araya girmesi ve salon tahsis etmesi ile sporun içinde kalmaya devam eden,
  -spor kadar eğitime de önem veren ve ilerde antrenör değil başarılı bir iş kadını olmak isteyen,
  -spora başladığından beri olimpiyatları hedefleyen ve nisan ayında katılım hakkını elde ettiğinde göz yaşları içinde kalan,
  - 2008'de denge aletinde olimpiyat şampiyonu shawn johnson ve profesyonelliği, hırsı, çalışkanlığı sebebiyle criatiano ronaldo'yu kendine örnek alan,

  türkiye'nin yüz akı, gülümseyen yüzü olan. final göremese de bizi mutlu eden 17 yaşında ki başarılı sporcumuz.

  yolun açık, attığın salto altın olsun.

 • 50. jose ernesto sosa

  takımın süper kupa maçı geliyor ve bu adam o maçta oynamayacak. 5-6 milyon türk lirası para verdiğimiz adam bu maçta yok. sebep? canı istemiyor. canı istemediği için idmanlara çıkmadı, canı istemediği için kamptan ayrıldı ve canı istemediği için formsuz durumda. süper kupa maçı önemsiz mi? gazoz kupası mı? tsyd kupası mı bu? hukuken kesilebilecek en yüksek mali ceza ne ise kesilmeli. bu adama bir kuruş fazla verip de yeni sözleşme yapanın da beşiktaşlılığından şüphe ederim.

  bu adamı burada benim kadar öven olmamıştır. sene başında herkes isteksizliğinden dem vurup siktiredilmesi gerektiğini söylerken de, en başında transferi gerçekleşirken de. sene başı gitmek istediğinde de yolu açık olsun demiştim. ama şu an gelinen nokta beşiktaş'a ayıp etme noktasıdır. bu noktada bir adama ancak sövülür. siktir git sosa.