Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. türk telekom yeni kotasız internet tarifeleri

  (bkz: evde internet yapımı)

  tüketicinin hak arayışı * bir kez daha tüketiciye zarar olarak döndü.çünkü neden olmasın?

  (bkz: 3. dünya ülkesinde yaşanabilecek sıradan olaylar)

 • 2. müteahhitler battı mutlu musunuz

  yoğun şekilde evet cevabı alınacağından emin olduğum soru cümlesi.

 • 3. hizmet alınan iss paket ve fatura kombinasyonu

  bakalım komşu yeni yılda hangisine geçecek merakla bekliyorum.

 • 4. çalışılan pozisyonlar ve maaşları

  diş hekimliğinden mezun olup 24 yaşında kendi kliniğini açıp ayda 60-70 bin lira net para kazandığını söyleyen şizofrenlerin şov yaptığı başlık.

  edit: bu diş kliniği sahibi olduğunu iddia eden şahsın eski entrylerini incelerseniz erkek değil kadın olduğunu ve 5 sene önce 19 yaşında öğrenciyim diye entry girdiğini görebilirsiniz.

 • 5. 12 aralık 2018 türk telekom protestoları

  piyasada neredeyse tekel olduğu için istediği gibi at koşturan ismi türk aslı arap olan bu firmaya karşı (bkz: türk telekom yeni kotasız internet tarifeleri) yüzünden başlaması gereken protestolardır.

  tüketici olarak onların istediği fiyati ödemediğimizde davalık oluyorsak onlar da parasını ödediğimiz hizmeti bize sunmadıklarında buna karşı bir yaptırımla karşılaşmalı normalde ama şimdiye kadar hiçbirimiz sesimizi çıkarmadık.

  türkiye şartları demekten hizmet alamamaya göz yumduk ama şimdiye kadar hiç kimse düzgün hizmet alamamışken hükümetin çıkardığı yasa sonrası böyle fahiş fiyatlar çekebilme lüksüne sahip olan bu firmaya tüketici olarak tepkimizi en güzel şekilde dile getirmeliyiz.

  öncelikle türk telekom telefon hattı kullanan bütün arkadaşların bunu iptal edip turkcell veya vodafone alternatiflerine yönelmesi (ki hizmet kalitesi olarak en kötü operatör türk telekom)

  ardından çağrı merkezleri ve sosyal medya hesaplarını yağmura tutmak ve tepkimizi en ağır şekilde dile getirmeliyiz.

  başka fikri olan yazarlar da belirtmeli ki bu haklı protestomuzda artık hakkımızın yenmesinden ne kadar bıktığımızı bilsinler!

  bu bardağı taşıran son damlaydı!

  edit:

  (@pasolog) da özel mesajdan her eyleme destek olacağını belirtti ve bu yüzden ona da teşekkür editi yapmak istedim

  (#84274661) toplu olarak rekabet kuruluna şikayet etme fikri geldi ancak bu tepkimiz sadece fiyatlara değil, fiyatlardan önce altyapıya herhangi bir yatırım yapılmamış olması ve istanbul'da dahi hala 8 mbps internet satıp 4 mbps hizmet verilen yerlerin çoğunlukta olmasınadır. ancak yine de bu fikrin de değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum

  edit2: banka araplar sualtı kabloları tartışmalarına kaymayalım diye o arkadaşların yazdıklarını kaldırdım.

 • 6. kan kusa kusa ölmesi istenen insanlar

  allah ım sen konuyu biliyorsun, amin.

 • 7. çaylak onay listesi

  35 yasimdan sonra kesfettigim eksi sozluge 40 yasinda caylak olup 43umde onaylandim. ve surekli 30 yas ustu ablalar basligi onume duserken :) teyzeniz geldi cocuklar:)

 • 8. 12 aralık 2018 istanbul kar yağışı

  instagram ve facebook'ta paylaşmak için yaşadığı ilçede de başlamasını bekleyenleri heyecandan strese sokan yağıştır. bazıları var ki hadımköy'de, beylikdüzü'nde olan tanıdıklarından kar yağışı videosu ithal ediyorlar. kar yağışını normal doğa olayı olarak gören diğer illerde yaşayanlar için çok enteresan olabilir ama istanbullu mutlu olmak, istanbullu layklara boğulmak, birazcık olsun işin stre... istanbullunun ben ta.. neyse ben de istanbul'dayım.

  edit: imla hatası

  @coolmaxandlovelymary @izmirrasyonel

  teşekkürler.

 • 9. sarı yeleklilere özenen bedelini ağır öder

  durduk yere bu açıklamalar ile safları sıklaştırıp oy devşirmek istiyorlar.

  abv. gereksiz yere kin ve nefret tohumları ekiyorlar.

  edit: kimsenin gezi falan planladığı yok. gezi de planlı değildi zaten götlerinden uyduruyorlar.

 • 10. 11 aralık 2018 galatasaray porto maçı

  galatasaray'ın porto'dan çok daha iyi oynadığı ama istediğini alamadığı maçtır.

  gomis gibi gol makinesini satarsan olacağı budur.

  devre arasında en az 3-4 nokta transfer şart.

 • 11. yeniden yayımlanması istenen çizgi filmler

  (bkz: taş devri)
  (bkz: şirinler)
  (bkz: pokemon)
  (bkz: sailor moon)
  (bkz: red kit)
  (bkz: richie rich)
  (bkz: dragon ball)

  evet karışık bi liste oldu; ancak hepsi de birbirinden sıkı işlerdir.

 • 12. beşiktaş taraftarının galatasaray nefreti

  --- spoiler ---

  sahasına darbe helikopteri indirten
  --- spoiler ---

  bir galatasaraylının bunu yazmış olması yeterlidir. sanki bizden izin alıp indiler amk.

 • 13. 12 aralık 2018 ankara kar yağışı

  beştepe'de şiddetini arttırmıştır.

  edit: rte değilim.

 • 14. gta 6'nın istanbul'da geçmesi

  esenler otogarı ve çevresinden gecmemek icin gerekirse cheat kullanacagiz artik

 • 15. 1800 tl maaş alan kolej öğretmeni

  yıllardır bu fikrimi yazmak için bir bahane arıyordum bu başlık iyi oldu.

  özel okula çocuğunu gönderecek veliye 150 tane kıstas sayarlar. okul şöyle olmalı böyle olmalı. şu ana kadar rast geldiğim hiç bir yazı da görmedim ki çocuğunuzu göndereceğiniz özel okulun öğretmenlerine olan ücret politikası ve özlük hakları nelerdir bunları araştırın diye bir ölçüt olsun. düşük ücretlerle, yaz döneminde maaş vermeyerek tüccarlık yapan, öğretmeni saatlerce derse sokup öğretmen gelişimine değer vermeyen kurumun çocuğunuza katacağı hiç bir şey yoktur. o paraya biraz servis parası verip biraz da bir yolunu bulup eli yüzü düzgün bir devlet okuluna verin. çok daha iyi yaparsınız.

 • 16. fırat'ın doğusuna operasyon açıklaması

  seçimler yaklaşıyor tabii.

  edit: aşağıda bir dallama demiş ki "pekaka orada devlet kuruyor". e yaprağım bir önceki seçimden bu zamana kadar neden beklediler diye sormuyorsun; tam kış zamanı, asker için en zor koşullarda, sırf seçim yaklaşıyor diye operasyon yapan sevgili hükümetine?

  gerçi adamlar haklı böyle gerizekalı tipler olduğu sürece daha çok oy devşirirler bu basit popülistlikle.

 • 17. ufak tefek cinayetler

  (bkz: ultimate gavatlar)

  eski sevgilileri ile arkadaş kalan medeniyet timsali bir bireyim. geçenlerde bir eski sevgilimin bebeğinin fotoğrafını "ayyy ne kadar tatlı di mi" diye herkeslere attım da sen ne kadar gebeş bir kadınsın diye heb kınadılar beni. işte böyle mezhebi geniş bir insan olarak şu an secdeye vardım ve "yüce rabbim gavadlık seviyemi utc kadınlarınınkine çıkarma ltfn" diye 4444 salatı tefriciye duası okuyorum.
  eski kocanın düğününde yeni kocanla dans etmek mi? yeni karınla düğününe eski karınla yeni kocasını çağırmak mı? eski kocanın düğününe ikramlık ayarlamak mı? abovvvv. bu extreme alagavatlık karşısında ne diyeceğimi bilmyrm :s

  açıkçası bütün bir yaz düşünüp, pankekli köy kahvaltısına 150 tl veren ve barkın'a o konuda çok kırgın olan edip'i kimin öldürdüğünün beni pek ırgalamadığına karar verdiğim için diziye pek ısınamadım. bi arzu öldüğünde izlemeye çalışıp 15 dakika dayanabilmiştim, 2. sezon gidişatı iyi olmayan yapımlarını ince yerlerinden yakalayıp itibar kazandıran mayıs rukel'i telif yüzünden küstürmelerinden önce onun videolarını izliyordum. öğlen bir arkadaşıma bu sezon olup bitenleri özet geçtirdim, son derece sikko şeyler olup bitmiş, iyi ki de izlememişim yüreğime sağlık ^^
  finali izledim ve koca 1,5 sezonun hatırına yapacağım tek yorum: meriç acemi senin yazacağın senaryoyu da, kare borcam suratlı bir kızla 2 ayağı üzerinde yürüyen bir orangutanın seksüsel gerginliğini anlatan erkenci kuş dizini de s2m. bir insan altın yumurtlayan tavuğunu ancak bu kadar başarılı kesebilirdi.

  koca finalden aklımda güzel sahne diye kala kala emre'nin "evet" dediği sahne mi kalacaktı? emre'yi tanımıyorum bile ama çok klas adammış. hadi kız burcu iyisin iyi, gelin makyajın da çok güzeldi. neyse, daha fazla devam edemeyeceğim, içinde herhangi bir şive, karadeniz müziği, kadın kemiği kırma, silahlı esmer adamlar, çarıklı tarhanalar, marabalar, köylü kaynanalar, ölmeye yemin eden askerler, elti ve görümceler, ağlayan çocuklar ve ayak kokusu barındırmadığı için bile ekranda olması ferahlatan bir diziydi. sevmiştik çok, bok ettin bayan.

  edit: keşke son sahnede hepsi para bizde şarkısında göbek atsalardı, muhteşem bir trolleme olurdu.

 • 18. pornhub 2018 istatistikleri

  afrika full ebony demiş. ulan her gün gördüğün şeyi birde bilgisayarda izliyorsun vallah bu yamyamlar eğitilmezdir.

 • 19. şl grubundan 14 puanla namağlup çıkmak

  açıklık getirmek gereken başarı.

  bunun ortaya konma sebebi beşiktaş'ın geçen seneki şampiyonlar ligi grubunun küçümsenmesi, galatasaray'ın beşiktaş'ın elendiği gece uefa kupası paylaşımı nedeniyledir.

  daha kolay gruptan schalke nin yenilmemesi üzerine 4 puan ile 3. olarak avrupa ligine kalmış galatasaray'ı da tebrik etmek gerekiyor.

  7 puan ile uefa avrupa ligi'ne kalamadığımız olmuştu. galatasaray 4 puan ile gitti.

 • 20. trafiğe takılmamak için benzinliğin içinden geçmek

  tipik bencil insan davranışı.

  trafik tıkanınca yol ileride zoraki 2 şeritken 2 şeritli yolu 3 şerit haline getirip, ileride daralan yerde birbirinin önüne kıran, oradaki it dalaşında darboğazı iyice yavaşlatan, totalde herkes 2 şeritte efendi efendi dursa daha hızlı geçecekken kendisi önündeki 5-10 aracı geçti diye bir avantaj sağladığını sanan gerizekalılar da bunlar.

  bu kadar aptal ve hesap kitap bilmeyen adamla yaşamak çok zor.

 • 21. ateist olma nedenleri

  bahsedildiği gibi kibir değildir, aksine evrendeki her şeyin kendisi için yaratıldığını düşünen kibirden sıyrılıp “mikroskop insana önemini teleskop da önemsizliğini gösterdi “ diyecek kadar mütevazi özüne dönüştür.

 • 22. yapay zekanın açacağı başlıklar

 • 23. kürt'üm denince verilen türk tepkileri

  meslek hayatım boyunca binlerce genç, asker olarak elimden geçti.

  bu süreçte hiç bir kimseye ayrıcalık tanımamaya özen gösterdim.

  benim ayağıma kadar gelen; çocukları, yeğenleri vs. için fayda uman generaller, zengin holding sahipleri, çok zengin mafya babalarını hiç kaale almadım, uygun bir dille gönderdim. alnımın akıyla yaptım görevimi.

  görevini yapan astımı korudum, yapmayanın kimin neyi olursa olsun ağzına s*çtım.
  ....

  askerlik hizmetini yapmaya elime gelen gençlerden hemen hemen yarısı kürt vatandaşlardı.

  büyük bölümü de fakir ailelerin çocuklarıydı ve gerçekten "en verimli" yaşlarında askere gelmişlerdi.

  hani; ege'de, marmara'da kahvede babasından harçlık alıp okey oynayan zibidilerin dediği gibi "off ya, en verimli çağımızda askere alıyorlar. çağ dışılık bu amk." (sanki askere gitmese okey yerine kansere çare bulacak geri zekalı) değil bunlarınki. aile, bu askere gelen oğlanın eline bakıyor.

  neyse, günlerden bir gün yeni celplerin içinden bir onbaşı geldi, diyarbakır'lı kürt. lise mezunu, insan azmanı, 2 metre boy 150 kilo falan. ama çakı gibi asker. verilen her görevi anında yerine getiriyor. emri ver, unut! öyle bir asker.

  bir gün bu yanıma geldi:
  (çakı gibi bir selam)
  "komtanım bir maruzatım var."
  "dinliyorum süleyman."
  "ben ne zaman çavuş olucam?"
  "prosedürü var bu işin, bekleme süresi var."
  (başını önüne eğdi ve selam verip çıktı odamdan.)
  ....

  günler geçti. süleyman'ın çavuşluk onayı geldi. bütün bölüğün önünde yeni rütbesini taktım.

  o kadar çalışkan ve dürüst bir insandı ki, onu bölük çavuşu yaptım. diğer bütün çavuşlara da emir verdim, süleyman'ın emrinin benim emrim olduğu konusunda.

  süleyman'ın bölük çavuşluğu süresince hemen hemen hiç bir olay olmadı bölükte. herkes onun cüssesinden korkuyordu. (jiletçiler bile kendini kesmeyi bırakmıştı :) )

  askerliğinin bitmesine bir kaç ay kala süleyman odama geldi. yüzü bu kez yerdeydi.

  "komtanım, bir mazuratım var."
  "söyle süleyman."
  "kasaturam nehre düştü."
  "bu kötü olmuş. biliyorsun seri numarası olan bir silah bu."
  "ben bizim orda aynısını yaptırıp gelirim. aynı seri numarasından"
  "ya sonra gerçeği bulunursa? iki tane aynı numaralı kasatura ikimizin de başımızı belaya sokar."
  "bulunmaz komtanım. bana inan, nehre düştü."

  aslında o gün yaya asma köprüden geçiş eğitimi vardı. büyük ihtimal süleyman doğru söylüyordu.

  "sen bana 3 gün izin ver. ben aynısını getiririm. (ağlamaklı) bana mahkeme yapma, rütbemi indirirler."

  o güne kadar yaptığı hizmetleri gözümün önünden geçirdim. bu çocuğun hakkını yiyemezdim.

  "tamam süleyman. yarın sabahtan itibaren 3 gün izinlisin. bul gel yerine koy."

  o kadar sevindi ki elime sarıldı. benim iki katım olduğu için zor kurtuldum. :)

  böyle bir insana pozitif ayrımcılık uyguladığım için hatırladıkça hep mutlu oldum.

  türk, kürt, çerkez, laz, tatar gibi etnik;
  müslüman, hristiyan, musevi, deist gibi inançlılar;
  agnostikler gibi banane amkcular;
  ateist gibi inançsızlar;
  cinsel kimlikleri toplumdan farklı olanlar;
  fiziksel ve ruhsal yapıları farklı ... o kadar çok insan gördüm ki!

  hepsi; hem kötü, hem de çok iyi insanlar barındırıyordu.

  işte bak "insan" dedim. ortak payda "insan"dı.

  iki kulaklı, bir kalpli...

 • 24. açıldığı caddeye değer kaybettiren işletmeler

  (bkz: nargile cafe)

 • 25. ekşi itiraf

  ekşi gündem: kadın meme seks fuckbuddy göt meme kadın seks

  ekşi itiraf: aşk acı pişmanım yalnızım sevgi ilgi aşk sevgi yalnızım kötüyüm

  siz var ya, çok ikiyüzlüsünüz.

 • 26. 3.611.834 suriyeli

  ikiyle çarparak, gerçek sayıyı bulabilirsiniz.

 • 27. 2018 yılının loserları

  bitcoin, ethereum gibi kripto para yatırımcıları.

 • 28. faturayı görünce atatürkçü olan reis sevdalısı

  yalnız bedel ödeyen insanlar atatürk’ün kıymetini anlar zaten

 • 29. masterchef türkiye

  meltem elenseydi önceden kurgulanmış, kötü yemek yapmalarına rağmen hakan ve kerem finale kaldı diyecektiniz. anlamadım arkadaş size de yaranılmıyor.

 • 30. gelmiş geçmiş en karizmatik kaleci

  eşofman reis; gabor kiraly.

 • 31. en sevilen diziyi bir replikle anlatmak

  saçma sapan konuşma la...!

 • 32. 12 aralık 2018 mustafa destici'nin gezi uyarısı

  susun, stepnenin stepnesi konuşuyor. konuş stepnenin stepnesi.

 • 33. hintli ingilizcesi

  kulağa uzaktan "aaaaalle paleee bılle çaleee" gibi gelen ingilizcedir. hintli gibi konuşmak için ağzınızı leblebi tozu ile doldurun, ama su içmeyin. cümlenin başında ortasında ve sonunda alakasız yerlerde also kullanın dinleyen ambele olsun. "do one thing" diye başlayın cümlelere, particularly yerine paaaartikûleae functional yerine faaaankşınıle diyin. birşey anlamayınca sir ? diye soru sorup kafanızı iki yana sallayın. tebrikler 24 ayar hintli oldunuz

 • 34. akp mv adayı rahmi kurt'un çıplak foto göndermesi

 • 35. zengin koca avcısı öğretmen kız

  öğretmenlikle alakası olmayan durum. pilotluk bölümünü okuyup "erkeğin sözü geçmeli bence" "erkek tarafı tabiki de daha güçlü olmalı" diyen beynini geçmişte bir yerlerde unutmuş arkadaşım var benim. hayır bir ayda normal beyaz yakalinin 6 aylık maaşını kazanacaksın yakında bu neyin derdi?

  aile şirketi olmayan erkeklerin yüzüne bile bakmaz, yalvartıp yalvartıp "ben seni arkadaşım olarak görüyorum" deyip tekmeler sonra "beni neden kimse olduğum gibi sevmiyor?" "beni neden kimse gerçekten sevmiyor?" diye sizlanır durur. acaba niye gizli kadın düşmanı gold digger? hayatın boyunca mutlu olabilecek misin bu olmayan beyninle?

  kendisiyle 5 aydır tek kelime dahi konuşmadım. bundan sonra da konuşmak istemiyorum.

 • 36. keyfi ceza yazarken araç kamerasını farkeden polis

  daha geçen gün istanbul leventte (yapı kredi önü) bizzat başıma geleni varki olay şöyle gelişti: iki kişi kimlik sordu (üzerlerinde polis yazısı yoktu ben sorunca birtanesi düzgünce kimliğini gösterdi diğeri dik dik bakmaya devam etti) kimliğini göstereni tenzih ederim sıkıntı yoktu ama diğeri ağamvari tavırları, emir kipiyle konuşması ve izinsizce elini cebime sokarak aramaya kalkışması ile sinirimi bozdu. efendi olanın sorun çıkarmadan kontrolünü tamamlamasıyla yoluma devam ettim ama diğerine feci sinir oldum.
  demem o ki işini layıkıyla yapan polis arkadaşlarımız olduğu gibi bu önemli görevin arkasına saklanarak mafyavari davrananlar da mevcut malesef..

 • 37. kitap satın alma hastalığı

  eşimle birlikte muzdarip olduğumuz hastalık. evlenmeden önce de hatırı sayılır bir kütüphanem vardı, evlendikten sonra da (kayın validemin tüm "kütüphanemi bozuyorsunuz" itirazlarına rağmen) eşimin anne evindeki kitaplarını peyder pey taşımaya başladık, ama o okumaya benden daha da meraklı olduğu için birikmiş kitap sayısı oldukça fazla, haliyle evdeki kitaplık yetmemeye başladı. kitaplara yer açmak için duvardan duvara, yerden tavana bir kitaplık yaptırdık. bu sefer de iki kütüphane birleştiği için, elimizde hangi kitapların olduğuna emin olamadığımızdan, zaten bizde olan kitapları tekrar almaya başladığımızı fark ettik. bunun önüne geçmek için üşenmeden bütün kitapları yazar adı, kitap adı, yayın evi şeklinde bir excel dosyasına kaydettim.* her yeni alınan kitabı ekliyorum, ve sahafta ilgimi çeken bir kitap gördüğümde almadan önce listeden kontrol ediyorum. henüz eşimin bütün kitaplarını eve taşıyamadığımız için hala arada çift alımlar olabiliyor tabii. tek üzüldüğümüz şey, merak edip aldığımız onca kitabı okumaya yeterince vakit ayıramamak. ama her şeye rağmen kitaba verdiğimiz paraya üzülmüyoruz, neticede kitap dediğin şey son okuma tarihi geçebilen bir şey değil. akmaz, kokmaz. elbette her kitabın okunma sırası gelecek.

  bir de benim antin kuntin obje biriktirme ve onları kitaplığın raflarında sergileme hastalığıma ket vurmayı başarırsam evin tüm duvarlarını kitaplığa dönüştürmek zorunda kalmadan, gül gibi yaşayıp gideriz. bi' saniye... iron giant'taki robotun figürü mü o?*

 • 38. canlı bir kadınla cinsel ilişki haramdır

  (bkz: ak gezenler)

  (bkz: ölü sikenler)

 • 39. yazarların güncel doğalgaz faturaları

  doğalgaz mı? yün içlik mi? make your choice!

 • 40. fatih terim

  13 maçta sadece 2 galibiyet alabilmiş galatasaray'imin futbol cahili teknik direktörü, kendisi ömrü hayatında hiç hatali olmamıştır, mutlaka başkaları hatalidir veya operasyon vardır.

 • 41. üniversite mezunlarının işsiz kalma sebebi

  türkiye'de düzenin iş bilmezler tarafından kurulmasıdır.

  - eğitim alırsın fakat senden işte kurnazlık yapmanı isterler
  - iş yeri açarsın paranı toplayamazsın
  - iş ararsın ucuza işçilik ararlar
  - aldığın paraya göre çalışırsın, verimsiz derler

 • 42. 1977'de okullarda beslenme saati

  o kel gariban çocuğun canım istemiyor demesi...

 • 43. prezervatif ne zaman takılır sorunsalı

  çöp dolmuş sözlük. güzel bir başlık açmış yazar. farklı yorumları okuyup faydalı bilgiler okuma umudu ile baktım entrylere; her biri bir espri peşinde.
  şükelanın tepesine yerleşen entrye bakar mısınız
  --- spoiler ---

  sen doğmadan 9 ay önce
  --- spoiler ---

  lafı yapıştırdın, helal. bu sonuca nasıl ulaştın onu merak ediyorum. entryi okumadan aklına bu espri gelmişti zaten ve ne dediğine bakmaksızın bunu yazmayı kafana koymuştun.

  edit: kendi düşüncemi söylememişim, ne birleşmeden önce ne de gelmeden hemen önce. birkaç hamleden sonra takılmalı bence

 • 44. 12 aralık 2018 chp iyi parti ittifakının dağılması

  ne bekliyordunuz ki? birisi koltuğuna zamkla yapışmış gitmiyor. öbürü istifa ediyor. sonra torunum istedi geri döndüm diyor. akp bile kendine güvenemiyor mhp ile ortaklık kuruyor. bunlardaki lükse bak mq. ittifak beğenmiyorlar. pazarlıkta anlaşamıyorlar. azalarak değil de ışık hızıyla bitseler de kurtulsak şu muhalefetten. 100 yıllık tarihimizde denk geldiğimiz muhalefete bak. şansımıza tüküreyim.

 • 45. adriana lima ile metin hara'nın ayrılması

  her zaman söylerim bu ülkede en dinamik habercilik kocaeli'de yapılıyor. dünyayı takip etmek istiyorsanız kocaeli ses, kocaeli öz, kocaeli köz ve türevlerini mutlaka izleyin.

 • 46. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  sevup alamiyanun yureğini buz bağlarmiş.

  buz bağladı yüreğimi.

 • 47. chp-iyi parti ittifakı

  ya akp bile bazı illerde aday çıkarmayarak mhpyi destekleyecek bazı arkadaşlar yazıyor ki yok chp nin bitişiymiş yok iyi parti nasıl büyükşehirlerde aday çıkaramazmış. sabahta ittifak bozuldu başlığına ittifak bozuldu diye iki parti eleştiriliyordu. ne olsun arkadaşlar siz ne olmasını istiyorsunuz da bi bilelim

 • 48. sözlükçülerin ilk cep telefonları

  (bkz: sözlükçülerin ilk cep telefonları) ve türevi zilyon tane başlık olmasına rağmen, gerizekalı bir yeni yazarın yaptığı ankettir.

  neden? çünkü kendisini gerçekleştirmek istiyor. ben de varım demek istiyor.

  (bkz: yeni yazarlar başlık açamasın kampanyası)

 • 49. izmir'de huzur bulunan mekanlar

  evimdir. artık mekanlarda huzur bulamıyorum. galiba yaş kemale eriyor.

 • 50. sözlükten kız düşürmenin çok kolay olması

  erkek düşürmeye çalışan erkekler var. bana denk geliyorlar sanırım.