Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. öğretmenlerin deniz kenarlarında sürtüyor olması

  benim hassas konum öğretmenler için naif anarsist tarafından açılmış başka bir başlık. sülalemde onlarca öğretmen olduğu için öğretmenleri çok iyi tanırım ve bu tür cahillerin eğitimcilere olan düşmanlığının gerçek yüzünü bilirim. ya atatürk düşmanıdırlar ya da okul hayatı 0 larla doludur. neden atatürk düşmanı? çünkü atatürk öğretmenleri çok övmüş en çok maaşı vermek için hareket etmiştir. illa terslik yapacaklar ya.

  öğretmenler diğer memurlardan sadece 19 gün fazla tatil yapar ama matematikten 0 aldığı için bunu hesaplayamaz.

  öğretmenin eğtim-öğretim döneminde yıllık izin almasının yasak olduğunu ve bu iznin yazın verildiğini bilmez. 1 aylık semineri çıkartıp görevlendirmeleri de eklendiği zaman sadece 19 gün fazladan tatil kalır ve bu tümü için. daha fazla çalışan öğretmen de var, yaz sınavları için gidiyorlar.

  muhtemelen başlığı açıp kaçacağı için nickinin altına bu güzel eserini işleyeceğim birazdan.

  ayrıca zaten öğretmenler lisans mezunu memurlar içindeki en düşük maaşı almaktadır. orta dereceli bi öğretmen net 2400 civarı alırken imam 2900 alır, polis 3150 alır ama görmez bunları. kafasına daha fazla polis copu ya da imam takunyası yemesi gerekir.

  (bkz: dersine çalışıp öğretmen olsaydın)

  edit (kaynak isteyenler için) :

  imam maaşı (vaiz) : http://www.isbilgisi.com/…-maaslari-2015-h9281.html

  kademe kademe öğretmen maaşı: http://3n1k.com/…ogretmen-maasi-zamlari-ocak-maasi/

  polis: http://3n1k.com/polis-maaslari-ne-kadar-2014/

  mesleğimin öğretmen olduğunu zannederek "siz öğretmenleeeerrrrrrrr" şeklinde uluyanlar için. hastanede laborant olarak çalışıyorum siz bayramda sürterken ben hastane köşesinde kan tahlillerinizi yaptım ve halen öğretmenler kadar çalıştığımı düşünmüyorum. annem öğretmendir ne kadar çalıştığını gözümle gördüm tutturmama rağmen öğretmenlik yazmadım çünkü bu kadar zor görevin altına giremem.

  o başlığı açarken kullandığın kelimeleri, harfleri öğreten öğretmenin hakkı umuyorum yanına kalmaz.

  öğretmen olsam şu ortadoğu çığırtkanı cahil grubu gördükten sonra ciddi anlamda yatar çalışmazdım, iyi ki öğretmen değilim. bu şekilde düşünen insanların çocuklarını eğitmek eziyet olurdu, zira öğrenebilme yeteneği ve zeka genetik.

 • 2. casillas'ı gönderip casilla'yı transfer etmek

  (bkz: iphone 5s satıp iphone 5 almak)

 • 3. evlenmeden cinsel ilişkiye giren kız

  (bkz: havva)

 • 4. reis için canını verebilecek 21 milyon ak yürek

  verseler de kurtulsak.

 • 5. her şey dahil otellerde çalışan aşçının itirafları

  malum karakter sınırından ötürü başlık biraz düşük oldu. olması gereken esas başlık "herşey dahil otellerde çalışan bir aşçının itirafları" olacaktı.

  okudukça midem kalktı. inşallah yazıldığı gibi değildir. bu konuda (en azından) denetleme mekanizmamız sağlıklı çalışıyor mu acaba?
  muhtemelen her şey dahil otellerde çalışan yazarlar tecrübelerini paylaşacaktır.

  buyrunuz;

  kırmızı et olarak genelde hindi eti kullanırız. bu da yapısı gereği fazla süner. ne kadar pişirirseniz pişirin elastiki bir yapısı vardır. müşteriler genellikle çok az pişmesinden şikayetçidir.

  balık olarak alabalık ya da kuzu balığı vardır. kuzu balığı da tercihen tuzda pişmiş olarak verilir. aslında tükettiğiniz şey, köpekbalığıdır. ben hiç kuzu balığı pişirdiğimizi hatırlamıyorum. tuzda pişirmemizin nedeni, lezzet farklılığını ortadan kaldırmaktır.

  donmuş balıklarda genelde sudak ve kalamar kullanılır. ahtapot, ege bölgesi’nde daha yoğundur. tabii ki bunları biraya bastırıyoruz.

  bir gün akşam büfesinde kalan 50 – 60 kg. eti, tabii ki çöpe atmıyoruz. bu, müsrifliktir. stajyerlere sosu yıkatıyoruz ve başka bir sos ile bağlayarak ertesi gün büfeye sunuyoruz. örneğin demiglace sos ile pişmiş bir yemeğin etlerini alıp hollandez sos ile tekrar büfeye sunuyoruz. ama hollandez sos öyle kolay değildir. emeğe saygı lütfen…

  pastane bölümü… hani bir pastaneye gittiğinizde vitrindeki o devasa boyuttaki tatlıları gördüğünüzde ve fiyatını sorduğunuzda içinizi tuhaf bir sevinç kaplar ya… eve gittiğinizde tüketirsiniz, tadı da çok lezzetlidir ya hani…

  ya da her şey dahil sistemini uygulayan bir otele gittiğinizde büfede devasa boyutlarda, krem şanti ile kaplanmış yaş pasta tarzında pastalar karşılar ya sizi. kime sorsanız ismini bilmediği, herkesin birbirinin yüzüne aval aval baktığı, maşa ile tabağınıza koyarken stajyer çocukların kikirdeyerek sizi izledikleri pastalar vardır ya hani…

  evet evet onlar işte, doğru bildiniz. biz onlara ”doyuran” deriz.

  bir akşam önceden kalan artıkları çocuklar büfeden toplar, pastanedeki demi chef’ler bu tatlıları bir güzel yoğurur ve akabinde üzerine pralin, damla drop, çırpılmış krema, en sonunda da meyve aromalı krem şanti ekleyerek tekrar büfeye gönderirler.

  bu durumdan müşteriler şikayetçi değildir çünkü ilk önce biten pastamız bu doyuran’dır. hatta takviyesi olmadığından mütevellit, bazı müşteriler şikayet ederler alamadıkları için.

  pastanelerde bu olay biraz daha hijyeniktir. eğer sahibi çok iğrenç bir adam değilse sadece vitrindeki pastaları kullanır.

  kasaphanede işler, bütün gelen parçalara bakar. genelde köftelerde dana döş ve gerdan kullanılır. eğer menüde adana kebap ya da urfa kebap var ise yemeyiniz. tekrar söylüyorum, her şey dahil sistemin olduğu bir otelde adana kebap yemeyiniz. elinizi bile sürmeyiniz.

  soğuk bölümünde ise işler çığrından çıkmıştır. genel olarak, yapılan portör muayenelerinde gaita oranı çok yüksektir. bunun nedeni, mutfak personelinin hijyeninin yanı sıra mayonez içerikli yiyeceklerin bu bakterilerin gereğinden fazla üremesini sağlamalarıdır. 2000 kişilik bir otelde yapılan rus salatasını, aşçıların elleriyle harmanlamadığını düşünmez birazcık saflıktır.

  eğer türk gecesi var ise ve menüde çiğ köfte de mevcutsa hemen koşa koşa gidip atlamayın. önce bir düşünün. 1 kg. çiğ köfte 2 saatte yapılıyor. orada bulunan çiğ köfte en az 20 kg.’dır. eğer tam kıvamında olduğunu düşünüyorsanız işler sandığınızdan daha kötüdür. stajyerler ayaklarına poşet giyer ve büyükçe bir kazanın içinde bir güzel yoğururlar. kıvamı mükemmel oluyor ama tadını bilmiyorum. müşteriler iyi olduğunu söylüyor.

  bütün bunlara karşın büfede hiçbir masraftan kaçınılmaz. müşterileri aldatmak için bol bol karpuz ve kabak dekoru yaparız. bir gün saydığımda büfede 20 çeşit yemek olmasına rağmen 50’ye yakın dekor vardı. önce gözünüzü doyurmak nedir, bunu çok iyi biliriz.

  patates içeren yemekler bol kalorilidir ve tokluk hissi verirler. çalıştığım mutfakta en az üç kişiyi patates çuvalının başına dikerim. sabahtan akşama kadar patates soydururum. bir öğünde en az üç yemeğim patates içeriklidir, siz fark etmezsiniz de patates gördüğünüzde saldırıyorsunuz. içgüdüsel bir şey galiba…

  2000 kişilik bir otelde, sıcak büfede en az 20 kişi çalışması gerekir. akşamları yemek yediğiniz büfenin önünde bekleyen aşçıların sayısı 4’ü geçmiyorsa ve kılık kıyafetleri temiz ama düzensizse orada işler pek iyi gitmiyor demektir. ben, mesleğimi saklayarak hemen muhabbete girerim ve sıcak bölümünün yemeklerinin diğer bölümlerden iyi olduğunu söylerim, çok yorulduklarını tahmin ettiğimden bahsederim. hemen kaç kişi yapar, nasıl yapar, maaş durumu nedir dökülürler. bu şekilde otel değiştirdiğim çok olmuştur.

  mümkün olduğunca şov olarak tabir edilen, o anda hazırlanan yemekleri tercih edin. sıra bekliyorsunuz, biliyorum. lezzetsiz ama hijyeniktir.

  pasta tüketecekseniz dilimlenmiş yaş pastalara ağırlık vermeyiniz. detayına girmeyeceğim, başım belaya girebilir.

  kaynak:
  http://dunyalilar.org/…-bir-ascinin-itiraflari.html

  edit:
  hidrofobik suaygiri bunu 2011 senesinde sözlükte yazmış. (bkz: #22522782)
  anladığım kadarı ile kendisi sektörün içerisinden birisi. sektör ile ilgili yazıları var. bir diğer ise (bkz: #24933013)

  edit 2:
  sektörle alakalı olan veya sektörle ticari faaliyetleri olan bazı yazarlarında doğruladığı itiraflar. her şey dahil sistem hizmet veren yerler yakında denetlenir gibi geliyor bana. tabi temiz ve hijyenik çalışarak insanları mağdur etmeyenler başımızın tacı. yok, çakal geçinenlere ise acımamak lazım. umarım en kısa sürede bununla ilgili denetlemeler hızlanır ve insanımız en azından parasını ödediği tatilini yaparken bir parça saygıya kavuşur.

 • 6. sokakta seks yapan çifti tekmelemek

  az bile yapmıştır, 0:35 te zaten etraftaki çocukların baktığını belirtmekte, bunun adı özgürlük değil...

  edit:

  her toplumda olan, olması gereken asgari müşterek ahlak kurallarını bile hiçe sayan yazarların varlığını görüp üzülmeme neden olmuş olaydır.şimdi yine bazılarının sana mı kaldı bize üzülmek dediğini duyar gibiyim.burada ahlak özgürlük ilişkisinin felsefesini yapacak değilim.olayı annen bacın olsaydı aynısını mı düşünürdün demogojisine de indirgemek istemiyorum.herkesin kendi ahlak ve özgürlük kurallarını belirlediği bir toplum yoktur, olamaz da.toplum olmak bazı temel ahlaki kurallara da uymayı gerektirir ve bu da onlardan biridir (kanımca).

  sevişen sevişir size ne, zaten battaniyenin altında kimse görmüyor, battaniyeyi açtın çocuklar gördü daha mı iyi oldu vb. eleştirileri yapanların ebeveynleri, sevişirken yatak odasının kapısını açık mı bırakıyor veya üzerlerine bir örtü alıp çocuklarının yanında mı cinselliklerini yaşıyorlar da, sokak ortasında çocukların ve ailelerin önünde gerçekleşen bu durumu normal karşılıyorlar anlamak zor(ki olay basit bir öpüşme veya fingirdeşme değil görüldüğü üzere).

  belki de eleştirilmesi gereken taksi şöförünün polise haber vermek yerine ahlak bekçiliğini kendisinin yapıyor olmasıdır.ki böyle bir durumda o kadar "geniş" olmak herkesin yapabileceği bir durum değil galiba.

 • 7. adriana lima vs burcu esmersoy

  (bkz: abla deme lazım olur)

 • 8. chp'li vekilin oğlunun garson dövmesi

  burak erdoğan'ın gemileri ve bilal erdoğan'ın ayakkabı kutuları tayyip erdoğan'ı nasıl bağlıyorsa aynı şekilde sezgin tanrıkulu'nu bağlayan olay

 • 9. avustralya'da 2 milyon kedi türkiye'ye kampanyası

  valla oradaki kediler ne yazık ki resimdekiler değil, şöyle kediler. tilkiden büyük olduğu için tilkiler sürü halinde bile bulaşmıyor buna. bunların bir tık büyüğü leopar, adam falan yiyor işte öyle düşün.

  bayağı bir sokak kedisini besliyorum ama bu benim kedilerimi de yer lan aperatif diye. bir de kedileri toplayıp öldürmeyecekler, bu kedilerin avcılarını doğaya salarak denge kuracaklar. ha illa öldürülen canlıları korumak istiyorsan, bu kedilerin yediği milyarlarca canlı var avustralya'da, onları da kurtarabiliriz.

  tarantula yiyen hayvan seni beni yatırır siker açık konuşalım.

 • 10. rte'nin tavuk dürüm yiyen baş korumaları

  çok samimi gerçekten. mercedes s500'ün içinde ağlıyorum şu an.

 • 11. güzel kadınların aşk acısı çekmemesi

  aynı zamanda güzel kadınlar ölümsüzdür.
  hastalanmazlar çünkü mikroplar güzel bir kadına doğru gittiğinde kendilerine dönüp bizim bunu yapmaya hakkımız yok deyip hemen çirkin kadınlara yönelirler.

  hatta hastanelere bakarsanız hiç güzel kadın yoktur.

 • 12. doktorların yata yata para kazanması

  öncelikle (bkz: #53101171)

  hayatımda ilk defa gözlerimin önünde biri hayatını kaybedecekken bir doktor sayesinde kurtuldu. hem de izin günü olmasına rağmen çığlıklarımıza lojmanından koşup gelerek. bu mesleğin ne kadar önemli olduğunu, yapılan bütün işlerden bambaşka bir yerde olduğunu daha iyi anladım o gün. yatar yatar da bir gün gelir hayatını değiştirir bu insanlar. doktorlar bu ülkede herkes gibi, belki de herkesten de daha fazla emeğinin karşılığını alamayan meslek mensupları. her meslekte olduğu gibi işini düzgün yapmayanı vesairesi vardır elbet ama genele baktığımızda yanlış olan önermedir bana göre.

 • 13. kedi besleyen erkek

  yakışmıyormuş, sanki yakışsın diye besliyoruz amk. dediğim şeydir.

 • 14. çok kitap okumanın faydaları

  faydadan çok zararları var;
  kimseyi beğenmemek.
  ınsanların okumadan nasıl yaşayabildiği.
  okuyanların değişip dönüşmeden nasıl bilgi hamallığı yaptığı.
  kitaplardaki özellikle naif karakterlerin reel hayatta asla olmadığı.
  mutsuz olmak.
  varoluşun anlamını bulayım derken kendini ve hayatı kaybetmek.

  imza: acımasızca, hunharca okuyan biçare, tutunamayan yazar.

 • 15. carl's jr.

  üstteki arkadaşa aynen katılıyorum, çok güzel yazmış.*
  (bkz: ne kadar marka biliyorsam yazayım bildiğim anlaşılsın.)

 • 16. pasaport polisleri ile girilen diyaloglar

  italya'dan dönüyorum, tam x-ray'den geçtim polis durdurdu.

  -nereye gidiyorsun?
  +turkey.
  -pasaport?
  +si.
  -kaç para var üstünde?
  +saymam lazım ama yaklasık 300 euro.
  -tamam geç.

  gördüğünüz gibi osuruktan bir diyalog. sırf italya'ya gittiğimi belirtmek için yazdım.

 • 17. barbara palvin'in o kadar da güzel olmaması

  - kadın olduğu belirt checked
  - güzel olduğunu söyle checked
  - modellik yaptığını ekle checked
  - genç olduğunu unutma yaşını belirt checked
  - arayıştasın her yola gelirsin checked

  artık yeşili bekleyebiliriz.

 • 18. vatan ve cumhurbaşkanı için şehit olmaya hazırım

  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)

 • 19. migros'tan kitap alan insan

  herhangi bir kitabevinden kitap alan insandan farkı yoktur ama kitap almayandan çok farklıdır.

 • 20. rüzgar erkoçlar

  kadın hali dönüp bakmaz, erkek hali benden 20 kat yakışıklı. bu nasıl genetik bu nasıl adalet amk anlamıyorum ki.

 • 21. kürdistan'da bulunan anadolu parsı

  (bkz: açtığı başlığın ikinci entrysini giren ezik troll)

  edit: gregor amsa kaçmış. nickiyle müsemma.

 • 22. felipe melo'nun galatasaray'ı parmağında oynatması

  geldiğinden beri her sezon yaptığı şey.

  (kampa zamanında gelmez)
  + 10 gün içinde gelmezsen kadro dışı kalırsın
  (10 gün içinde gelmez)
  + hadi 10 gün daha süren verelim. gelmezsen kendine kulüp bul.
  - kulüp buldum imzalamak üzereyim
  + lütfen geri dön meloooo çok özledim melooo nolursun geri dööön. sensiz yapamıyom melooo :'(

  sonuç: zam aldı.

 • 23. mario gomez

  futbolculuğunun eleştirilmesi akıl alır gibi değil.

  yahu madem bayern sistem takımıydı ve çark zaten dönüyordu neden lewandowski bile bu adamın bayern'deki 41 gol 7 asistlik performansını yakalayamadı? ve 2014 model bayern 2010 model bayern'den çok daha iyi olduğu düşünülen, söylenen, yazılan bir takım.

  adam messi ve ronaldo'dan sonra son on yılın en iyi gol/dakika ortalamasına sahip. yok kim gelsin? kimi istiyorsunuz? lewa mı? suarez mi? costa mı? giroud almaya kalksak (ki alamayız) onu bile beğenmeyeceksiniz yahu. derdiniz ne?

  23-24 yaşında a klas bir forveti buralara getiremezsin. hatta b klas'ı bile zor getirirsin. var mı gelen bugüne kadar? zaten kadronda 24 yaşında bir b klas forvet olan cenk tosun var. geçen sezon kadrondaki en iyi dakika/gol ortalamasına sahip oyuncu. 5-6 maç fazla oynatsan belki şampiyon olacaktın... onun muadili bir yabancı oyuncuyu git iste bakalım takımından kaç milyon fiyat çekecekler.

  elimizdekine değer vermekten aciziz. bu taraftar ba'yı bile eleştirdi mücadele etmiyor, pivotluk yapamıyor diye... cenk'i beğenmiyor, veli'ye burun kıvırıyor. aç bak bakalım beşiktaş'ın veli'nin oynadığı ve oynamadığı maçlardaki galibiyet yüzdesi arasındaki farka. seçtiğin sistem yanlış; sen hatayı oyuncuda arıyorsun. bu takımı iki yıldır veli-atiba ikilisine muhtaç ettiler. tolgay'ı her maç 70'te oyundan alıp puan kaybeden adamı ilah yaptı bu taraftar. elimizdekinin değerini bilmek, onu parlatmak gibi özellikleri tekrar kazanmadan bu iş olmaz. zaten bunun yönetim de farkındaydı ve şenol hoca bu yüzden getirildi.

  gomez belki oyuna etkisi yüksek bir oyuncu değil ama skora katkısı eğer sakatlık sorunu yaşamazsa muazzam olacaktır. tam bir iç saha golcüsü ve stad açıldıktan sonra performansı daha da yükselecektir. lider karakterli oyuncudur; alman milli takımı'nda kaptan olmak öyle kolay değil. 2008-2012 arası gösterdiği bundesliga performansının yarısını göstersin beşiktaş'ı şampiyon yapar. ba, beşiktaş'tan önce kariyerinde en çok gol attığı sezonda 17 sayısına ulaşmıştı. gomez için bu 41. 41 atmadan önce de 39 atmıştı. stuttgart'ta oynarken 28 ve 35 gol attığı sezonlar var.

  leblebici istemiyor muydunuz? alın leblebici. sakatlık yaşamasa alamazdın zaten bu adamı. hala beğenmeyen varsa söylesin kimi istediğini. çaptan düşen soldado'yu falan mı alalım?

  gomez mevcut koşullarda alınması gereken bir risktir. elzemdir.

 • 24. murathan öztürk

  herif adam oldurup kacmis, gunler gecmis teslim olmamis; halen empati yapin diyen okuzler var. sizin empatinizi insaniyetinizi esekler siksin.

  normalde daha agir kufrederdim ama akli selim yazayim: hadi diyelim ki olay gercekten kaza, cocuk da ne yapacagini bilemeden korktu kacti; saklanmaya devam etmesi nedir? ailesinin saklamaya devam etmesi nedir?

 • 25. murathan öztürk yakalansın

  --- spoiler ---

  mehmet’e ölümden önce sahip çıkmayanlar ölümünden sonra sahip çıkıyor. şu anda oğlum özel bir hastanede tedavi görmekte. tedavi bitince teslim edeceğim
  --- spoiler ---

  türkçede ne kadar küfür varsa bitti, arnavutçasına geçtim.

 • 26. kadını yatakta mutlu etmenin yolları

  yıllardır şu sözlüğü okurum, bir başlık altında bu kadar yüzeysel, sığ girileri bir arada görmemişimdir.

  ne demiş morgensternler deyu merak ettim, bir bakayım dedim. sonuç: abovv, kaç kaç kaç...

  biri ''iyi sikeceksin abi, çatır çatır'' demiş. bu beğenilmiş falan. bu ''iyi sikeceksin, sikmesini bileceksin'' yılların ayı muhabbeti klişesidir. taşak kokusunun nirvanaya ulaştığı ortamlarda dönülmez muhabbetlerin ufkudur.

  ekstradan yalayın, sokun, erken boşolomoyınlar havada uçuşuyor. birkaç şopar da ''osurmayın, yatağa sıçıp batırmayın'' falan demiş. lan oğlum nabıyonuz siz. nereden geliyor, nereye gidiyorsunuz.

  sanki footbal manager'da kulüpte mutsuz olan oyuncuyu tatmin edip, kulüpte kalmasını sağlamak için yollar arayan simülasyon müptelası manyaklar gibi şey etmişsiniz deranzolar.

  oğlum karşınızda baya yemek yiyen, bacağı falan olan, üzüldüğünde ağlayabilen, düşüncelere, hayallere sahip, bildiğin insan var ulan.

  seks denen icraatin verimli olmasını sağlayan ana unsur, fiziksel şeyler veya şartlar değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. seks öncelikle duygusal bir aktivitedir. bunu fakbadi ile icra etmiş olmak bunu yine değiştirmez. kendini iyi hissetmek de bir duygudur netekim. adı üstünde hissetmek diyoruz.

  nedir bu hisler?

  güven mesela. ister 7 yıllık sevgili ol, ister fakbadi, kadın senin yanında kendini tamamen güvende hissediyor mu?

  huzur mesela. kadın başını omzuna huzurla yaslayabiliyor mu?

  arzu mesela. gerçekten isteniyor musun? bitse de gitsek modunda takılan, partnerinin gönlü olsun diye idare eden sürüyle kadın mevcut.

  bunların hepsinin ötesinde, sen bu kadına sadece senin benim olduğumuz gibi ''bir insan'' olduğu için değer veriyor ve bunu hissettirebiliyor musun?

  acaba?

  eğer bunların hepsi check ise, ister yangın söndürmeye giderken erken boşalan itfaiye hortumu ol, ister yatağa girdiğinde umarsızca hortlayan, osurarak yatağı delen austin kamyon ol, istersen fakir bir piç ol, o kadını mutsuz etmeyi başaramazsın mü'min kardeşim.

  edit: imla.

 • 27. çok iyi sevişen ama sıradan bir tipi olan kadın

  (bkz: entry ve nick uyumu)

 • 28. cadde'de ezilen çiçekçinin ailesine tehdit

  çok afedersiniz ama bu (bkz: murathan öztürk) piçi de ailesi de orospu çocuğudur

 • 29. charlie hebdo'nun tartışmalara neden olacak kararı

  ne dese haklı olan adamın verdiği karardır. hayat, birkaç tane eleştiriye tahmmulu olmayan aptal yüzünden ölecek kadar değersiz değil.

  doğru, bu iş böyle saklanarak, geriye çekilerek çözülmez. fakat bu fransız karikatüristin sorunu değil. bu anlayış yüzünden en çok can kaybeden bizim coğrafyanın insanı. dolayısıyla bu anlayışla korkmadan mücadele edecek olan da biziz.

  başlığı açan kişi ile ilgili de ifade ozgurlugumu kullanmak istedim ama yine tuttum kendimi. bu nasıl başlık açmak lan . hurriyetten mi transfer oldun buraya.

 • 30. enes ünal

 • 31. lost vs game of thrones vs breaking bad

  breaking bad'in ezeceği versus. ayrıca:

  (bkz: orospu skyler white)

 • 32. sinan gümüş

 • 33. skoda superb

  ön koltuklar 180 boyundaki şoföre göre ayarlı iken arka koltuk diz (!) mesafesine bir örnek

 • 34. uyutmayan sivriyi öldürdükten sonra zafer çığlığı

  yazık değil mi o hayvana ? hayvanı katletmişsin, sonrada gelip utanmadan başlık açmışsın, birde bunu başarı telakki ediyorsun. gibi şeyler söyleyeceğimi sanıyorsan yanılıyorsun.iyi olmuş öldürdüğün.

 • 35. türk erkeğinin hayalindeki kız tipi

  trip atmayacak, ama tripi kaldiracak.
  kiskanmayacak, ama kiskancligi kaldiracak.
  gozu disarda olmayacak, ama gozumuzun ozgurlugune karsi cikmayacak,
  bir rus, bir iskandinav fiziginde olacak, ama ortadogu erkegine fit olacak.
  fazla harcamasi olmayacak, ama harcamalarimiza laf etmeyecek.
  7 24 bakimli, makyajli, fonlu sacli olacak, ama kulagimizdan fiskiran killara aldiris etmeyecek
  sarisin mavi gozlu olacak, ama esmer kahverengi gozlu erkek takintili olacak.
  on numara yemek yapacak, ama bizden bir yumurta kirmamizi istemeyecek.
  dekolteden uzak duracak, ama dekoltelere dikilmis gozlerimize ket vurmayacak.
  sporunu eksik etmeyecek, ama erkek gobeginin turk kasi oldugununu kabul edecek.
  yanisi anlayisli bir kizdir efendim.

 • 36. sevişirken meme emmeyi abartan erkek

 • 37. içine girilmek istenen film sahneleri

  hadi gelin itiraf edelim...

  (bkz: russian institute)

 • 38. almanya'da asgari ücretin 4200 tl olması

  napalım aq almanya yazıp 5555'e yollayıp tarifeyi almanya'ya mı çevirelim? napalım söyle onu yapalım

 • 39. zlatan ibrahimoviç

  drogbayı sneijderi hagiyi jardeli getiren takıma siz kimsiniz ibra sizin neyinize diyen pavalı köpekleri gösteren reyiz.ulan siz kimsiniz amk? daha düne kadar bekir,selçuklarla top oynuyordunuz ulan.ahahaha.

  ibra türkiyeye gelirse gs de oynar sadece.nokta.

 • 40. yaran facebook durum güncellemeleri

  "soğan, yağ ve salça üçlüsüne ne katarsan kat yemek oluyor. buna rağmen yemek yapamayan kız bırakın da evde kalsın."

 • 41. türkiye'de ateist nüfusunun artması

  bir ateist olarak beni heyecanlandırmayan bir durum. bugüne dek ateistlerle beraber yaşadım hep. bir gün olsun "grup seks var, sen de gelir misin" demediler. ne anladım bu işten?

 • 42. ciddi ciddi selfie çubuğu alıp fotoğraf çekmek

  erkekse ılık, kadınsa alıktır.

 • 43. yaran inci sözlük entry'leri

  başlık:yarın ölecek olsan

  entry1: bugün ne yapardın?

  entry3: götüme pamuk tıkardım, başkası ellemesin götü gider ayak.

 • 44. türk kahvesi

  mezesi dedikodu falan değildir. mezesi dedikodu olanın kahvesi de şekerli hoşaf gibi bir şeydir. tipini siktiklerim. adam gibi için şunu

 • 45. çerez tabağının bittiğinde ortadoğu'ya dönüşmesi

  genellike ucuz karışık çerez tabaklarında görülen durum.

  eser miktarda antep fıstığı ve fındığın yanına doldurulan yenilmeyecek kadar taş gibi sert beyaz leblebi, kabak çekirdeği ve soyulmuş tuzlu fıstık kabuklarının bıraktığı enkaz görüntüsü ortadoğu'nun karışıklığını anımsatır.

  kaju, badem ve antep fıstığı ağırlıklı pahalı çerez tabakları ise hem doluyken hem de boşken güzel avrupa sokakları gibidir.

 • 46. ekşi sözlük'te güzel kız bulamamak

  bakılacak yeri bilmemekten kaynaklanıyor olabilir.

  not:beyler erkeğim yürümeyin.

 • 47. atınç nukan

  çocuğunu şehir dışına okumaya gönderip de onun serserilik yaptığını öğrenmiş ebeveyn gibi hissettiren topçu.

 • 48. 9gag in bir ünlünun doğum günunu kutlaması

  (bkz: açacığın başliğı sikeyım)

 • 49. kiralık aşk

  bu kadar hakkında beğeni yazılmıs dizinin en absürt karakterlerinden mineye değinilmemiş hayret. neriman cağırdı mı bir depar atıp eşyaların üzerinden atlayarak gelişi efsane. kaşı,gözü ... bence cok güzel oynuyor. repliği yok ama yine de göze batıyor.