debe başlıkları

spotify

 • 2018 yılında en sevdiklerin listesi bir garip olan uygulama. anladığım kadarıyla aynı grubu/sanatçıyı arka arkaya koymamaya çalışmışlar ve benim gibi belli 3-5 sevdiği grup harici başka bir şey dinlemeyenler için liste saçma sapan bir şeye dönmüş.

  bütün yıl boyunca toplam 5 farklı grup dinlemişimdir. çok nadir olarak da başka bir şey dinlerim. ama listemde en az 20 farklı grup/sanatçı var. bu büyük saçmalık çünkü en çok dinlediklerime göre sıralasa ilk 100'ü zaten 2-3 grup kapatırdı.

  hatta öyle şarkılar var ki "lan ben bunu ne zaman dinledim amk" tepkisiyle baktım. toplasan 2 kere dinlemediğim şarkı yıl boyunca en sevdiklerim arasına girmiş.

  yav her şeyi geçtim, bu nedir amk

  rezillik.

 • karşılığını sunmadan emek tüketmeyi samimice sunmayı deneyen yazarları görmemizi sağlamıştır.

  spotify'ın gelir/gider modelini bir inceleyin derim. en büyük giderleri telif hakkı sahiplerine ayrılan bütçe. bu da üyelik ve reklam gelirlerinden sağlanıyor. ikisiyle de platforma katkı sağlamadığınızda, tükettiğiniz içeriği üreten kitlenin hakkından tüketiyorsunuz.

  ne emmeye ne gömmeye gelen kullanıcılar ayda 1 paket sigara eksik alıp spotify üyeliğini alabilirler örneğin. ya da gidip radyo dinleyin.

  umarım beleşçiler de emeklerinin karşılığını alamayarak/eksik alarak denklemin diğer tarafını tadarlar.

 • sanırım çeviride hata var veya bizi kandırıyor.

  2017de 14378 farklı sanatçıdan 1063 farklı şarkı ile 604 dakika müzik dinledin.???
  wtf??

  bir de daha 1 hafta önce dinlemeye başladığım, topu topu 10 kere dinlediğim şarkıyı en sevdiğim 5 şarkı arasına koyması...

  olmadı spotify tutmadı hesaplar

 • https://2017wrapped.com/ adresinden 2017 yili verilerinize ulasabilirsiniz.

 • dünyanın en yararlı uygulamalarından biri olmasına rağmen, ayda 20 liralık (1 cd ücreti) abonelik ücreti için 20 sayfa entry yazanların kullanmaması gereken uygulama.

 • 840 tane playlisti takip ediyorum, bir kısmını kendim yaptım. albümden çok tüketicisini daha çok bu playlistleri dinlemeye yönelttiği, ve modunuza göre, mekanınıza göre, tarzınıza göre müzik dinlemenize öncelik verdiği ve buna yönlendirdiği aşikar. yani her şarkı ve şarkıcıya ulaşalım mevzusu ikinci planda kalıyor. en başından beri bu bilinçle uygulamayı kullandığım için burada sürekli hortlayan onun busu yok şunun şu albümü yok mevzusu hiç gözümü tırmalamıyor açıkçası.

  bununla bağlantılı spotifyda bulamadığınızı mp3 formatında bilgisayarınızda ya da telefonunuzda bulundurun çok elzemse, onları da spotifydaki listelerinizle harmanlayın.

  artık bu yok yeaa diye de bok atmayı bırakın. verdiğiniz paranın karşılığını her ortamda böyle savunsaydınız ekmeğinizi kahvenizi etinizi alkolünüzü bu kadar pahalıya almazdınız

 • müzikalite ve çeşitlilik kriteri olarak kayahan'ı kullananların uzak durmasında faide olan platform.

 • uygulamaya para verenlere enayi muamelesi yapanları kınıyorum efendim. salak salak heriflersiniz gidin you tube dan mp3 indirin aynen amk.
  ulan binlerce sanatçının albümleri listelerde yer almaz iken en kaliteli halde indirip dinleyebiliyorsun vicdanın rahat .gerçi spotify indirsen de sen gider demet akalın dinlersin o ayrı da.
  uygulama sana mükemmel listeler yapıyor adını hiç duymadıgın hiç bilmediğin herifleri tanıtıyor yeni yeni müzik türleri keşfediyorsun . her gün yeni çıkan albümleri tek tek tek ana sayfanda gösteriyor daha o çok sömürdüğün you tubeda bulunmazken.
  siz ne bok anlarsınız gerçi de.

 • gereksiz ötesi bir uygulama. gitarı eline alıp kendin çalıp söylemek varken bu tip bir şeye ne gerenk var hiç anlayamıyorum.

 • rammstein völkerball live, feridun düzagaç, pilli bebek, zeki müren, emel aksoy, yüksek sadakat, duman, kesmeşeker, tarkan, funda arar, zakkum, haluk levent, ezginin günlüğü,pentagram, haramiler, mabel matiz, moğollar, ege çubukçu, jehan barbur, çelik, gökçe, hümeyra, bergen, barış manço, mustafa keser,mirkelam, müzeyyen senar, kenan doğulu, zülfü livaneli, nazan öncel, nev, barış akarsu, rafet el roman, şebnem ferah, sertab erener, malt, ufuk yıldırım, koridor, athena, suzan kardeş, hüsnü arkan,kıvırcık ali, bora duran, metin özülkü, burak kut, murat yılmazyıldırım, yonca evcimik, gülay, vera, kıraç, mustafa ceceli, redd, murat kekilli,nükleer başlıklı kız, mustafa sandal, yaşar, yalın, güllü, harun kolçak, aslı güngör,cevdet bağca, gündoğarken, mfö, bayhan, pınar aylin, levent yüksel
  gibi sanatçıların;
  bazıların bütün şarkıları, bazıların birkaç sarkısı, bazıların albümleri griye dönüşmüş, yok olmuş. uçmuş lan bildiğin!
  bunlar benim gördüklerim eminim bi' bunun kadar daha uçmuş sanatcının eseri vardır.

  düzenleme: @mario balotelli "ferdi tayfur ve müslüm gürsesinde gitmiş çoğu albümü."

  ekleme: spotify'a mail atmıştım geri dönüş yapmışlar.

  merhaba,

  bizimle iletişime geçtiğin için çok teşekkürler. aradığın şarkıları bulamadığına üzülüyoruz.

  dünyadaki tüm müzikleri spotify'da bulundurmak istiyoruz ve gece gündüz bunun için çalışan bir ekibimiz var. fakat, bir albümün bulunabilmesi o albümün hak sahipleriyle yapılan anlaşmalara bağlı. bazen bir sanatçı veya plak şirketiyle anlaşmaya varılamaz veya bir parça ya da albümün sahibi el değiştirebilir ve bu durumlarda spotify'dan kaldırılır. yaptığımız incelemede, yüksek sadakat'in, kesmeşeker'in, kurtalan ekspres'in ve tarkan'ın bazı albümlerinin şu an bulunduğun bölgede mevcut olmadıklarını tespit ettik.

  her gün binlerce dakikalık müzik spotify'a ekleniyor. aradığın şarkıları ve albümleri şimdi bulamasan bile, çok yakında burada tekrar yer alacak olabilirler.

  bu arada, sanatçılarının plak şirketleri ile iletişime geçerek ne zaman spotify'da tekrar yer almayı düşündüklerini sormaktan çekinme. onlara olan ilgini gördüklerinde, belki de bu süreç hızlanacaktır ve en kısa zamanda spotify'da yer alacaklardır.

  senin için yapabileceğimiz başka bir şey varsa, lütfen bize bildir. sana yardımcı olmak bizi mutlu eder.

  güzel günler dileriz.