spotify

 • 10.000 liradan az kazanmadığını iddia eden ekşi sözlük yazarlarının 3 liralık zam için protesto edecekleri uygulama. ekşi sözlük gerçekten çok enteresan bir yer.

 • platform içerisinde neler döndüğünü şu yazıdan okuyabileceğiniz müzik dinleme platformu.

 • bu nasil bir illettir, kim bununla uğraşıyor bilmiyorum ama spotify'da bulunmayan neredeyse her şarkının adını taşıyan bir çalma listesi var. ve de her defasında belki o şarkıyı bulabilirim diye listeye girdiriyor. hainsiniz oğlum.

 • 2018 yılında en sevdiklerin listesi bir garip olan uygulama. anladığım kadarıyla aynı grubu/sanatçıyı arka arkaya koymamaya çalışmışlar ve benim gibi belli 3-5 sevdiği grup harici başka bir şey dinlemeyenler için liste saçma sapan bir şeye dönmüş.

  bütün yıl boyunca toplam 5 farklı grup dinlemişimdir. çok nadir olarak da başka bir şey dinlerim. ama listemde en az 20 farklı grup/sanatçı var. bu büyük saçmalık çünkü en çok dinlediklerime göre sıralasa ilk 100'ü zaten 2-3 grup kapatırdı.

  hatta öyle şarkılar var ki "lan ben bunu ne zaman dinledim amk" tepkisiyle baktım. toplasan 2 kere dinlemediğim şarkı yıl boyunca en sevdiklerim arasına girmiş.

  yav her şeyi geçtim, bu nedir amk

  rezillik.

 • karşılığını sunmadan emek tüketmeyi samimice sunmayı deneyen yazarları görmemizi sağlamıştır.

  spotify'ın gelir/gider modelini bir inceleyin derim. en büyük giderleri telif hakkı sahiplerine ayrılan bütçe. bu da üyelik ve reklam gelirlerinden sağlanıyor. ikisiyle de platforma katkı sağlamadığınızda, tükettiğiniz içeriği üreten kitlenin hakkından tüketiyorsunuz.

  ne emmeye ne gömmeye gelen kullanıcılar ayda 1 paket sigara eksik alıp spotify üyeliğini alabilirler örneğin. ya da gidip radyo dinleyin.

  umarım beleşçiler de emeklerinin karşılığını alamayarak/eksik alarak denklemin diğer tarafını tadarlar.

 • sanırım çeviride hata var veya bizi kandırıyor.

  2017de 14378 farklı sanatçıdan 1063 farklı şarkı ile 604 dakika müzik dinledin.???
  wtf??

  bir de daha 1 hafta önce dinlemeye başladığım, topu topu 10 kere dinlediğim şarkıyı en sevdiğim 5 şarkı arasına koyması...

  olmadı spotify tutmadı hesaplar

 • https://2017wrapped.com/ adresinden 2017 yili verilerinize ulasabilirsiniz.

 • dünyanın en yararlı uygulamalarından biri olmasına rağmen, ayda 20 liralık (1 cd ücreti) abonelik ücreti için 20 sayfa entry yazanların kullanmaması gereken uygulama.

 • 840 tane playlisti takip ediyorum, bir kısmını kendim yaptım. albümden çok tüketicisini daha çok bu playlistleri dinlemeye yönelttiği, ve modunuza göre, mekanınıza göre, tarzınıza göre müzik dinlemenize öncelik verdiği ve buna yönlendirdiği aşikar. yani her şarkı ve şarkıcıya ulaşalım mevzusu ikinci planda kalıyor. en başından beri bu bilinçle uygulamayı kullandığım için burada sürekli hortlayan onun busu yok şunun şu albümü yok mevzusu hiç gözümü tırmalamıyor açıkçası.

  bununla bağlantılı spotifyda bulamadığınızı mp3 formatında bilgisayarınızda ya da telefonunuzda bulundurun çok elzemse, onları da spotifydaki listelerinizle harmanlayın.

  artık bu yok yeaa diye de bok atmayı bırakın. verdiğiniz paranın karşılığını her ortamda böyle savunsaydınız ekmeğinizi kahvenizi etinizi alkolünüzü bu kadar pahalıya almazdınız

 • müzikalite ve çeşitlilik kriteri olarak kayahan'ı kullananların uzak durmasında faide olan platform.