debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. ekşi sözlükçüler delikanlıysa adlarını açıklar

  my name is barry allen and i'm the fastest man alive. when i was a child, i saw my mother killed by something impossible. my father went to prison for her murder. then an accident made me the impossible. to the outside world, i'm just an ordinary forensic scientist, but secretly i use my speed to fight crime and find others like me, and one day i'll find who killed my mother and get justice for my father. i am the flash.

 • 2. 20 kasım 2017 dolar kuru

  recep babanın bir çiftliği var

  çiftliğinde koyunları var

  rabia rabia rabia diye bağırır

  çiftliğinde recep babanın...

 • 3. kışlık montların çok pahalı olması

  geçtiğimiz günlerden birinde paltomun iç astarında türlü yırtıklar olması sebebiyle genç bir terzinin dükkanına, tesadüfi girdim.

  astarı değiştirelim dedi, 100 tl.

  "astarı yüzünden pahallıya gelmek" deyimini birebir "karşılıklı" yaşadık. e dedim, "50 daha koyar yeni bir palto alırım." nasıl alırım, nereden bulurum bilemiyorum; ama vasat bir markadan sezon sonu denk getirebileceğim inancındayım. neyse, hoş beş edildi ve delikanlı benim paltonun astarını yamadı,

  "okumadığıma hiç pişman değilim abi" dedi. niye pişman olasın ki, yarım saatlik mesain 100 lira. koskepten aldığı krediyi, 10m2 dükkanı trink para alışını ve henüz 26 yaşında oluşunu, aylık gelirinin lisans diplomama rağmen iki katıma takamül ettiğini, ctesileri nerede içtiğini, arabasının cant kapaklarını istanbuldan getirdiğini ve bankacı sevgilisinden nasıl ayrıldığını detaylı şekilde dinledim.

  buradan açık ve net söylemek istiyorum,
  çoluk çocuk okusun diye hiç zaman harcamayın, bırakın zanaat edinsin!

  tesisatçı, berber, terzi fark etmez arkadaşım.

  beni de okutanların aklına sıçayım.

 • 4. sagopa kajmer ile kolera'nın ayrılması

  olay umrumda değil de, "sağopa kim len mq" diye entry sıçan yarak kafalılar gerçekten bok sineği gibiler.

 • 5. reza zarrab ifadesi

  pandora’nın kutusu yavaş yavaş açılıyor ...
  1. reza zarrab 248 isim verdi. içlerinde bakanlar ve iş adamlarıda var. emine ve bilal erdoğan'a yaptığı bağışlarıda anlatmış. abd'ye 17 aralık tapelerini avukatları verdi. abd'ye gitmeseydi iran tarafından öldürülecekti! anlaşmalı gitti.

  2. reza zarrab "ambargoyu 2005 yılında delmeye başladık, 2010 yılında rusya'da bavullarla adamlarım para yakalattı, iran doğalgazı için ödenen parayı aklama ekibinydim. türkiye'de iran petrolünü aklayan bir ekip var" dedi.

  3. reza zarrab: rusya gümrük servisi yakalanan ekibimi ve paraları türkiye'ye bildirdi. bunun üzerine mali polis ve masak soruşturma başlattı. polis takibini öğrenemedim ama masak raporundan haberim oldu

  4. reza zarrab: irandan alınan doğalgaz parasını ambargo gereği türkiye irana nakit vermeyecek. türkiye'de bir bankaya yatıracaktı. türkiye yaptığı ihracatın parasını burdan kesecekti. halkbank belirlenen ilk bankaydı.

  5. reza zarrab: sonra aktifbank ile çalışmaya başladık. bizim sistemi ve aktifbank'ı abd tespit etti. panikleyince ab bakanı e.bağış ile görüşerek devreye girmesini talep ettim. ofisine gidiş nedenim aktifbank olayını çözmesi içindir.

  6. reza zarrab: tapelere yansıyan konuşma bana aittir. elemanıma 500 bin dolar hazırlattım. ortaköy ab ofisinde kendisiyle görüştüm. konuyu çözeceğini söyledi

  7. reza zarrab: türkiye'de toplam 5 banka ile yoğun çalıştık.
  - halkbank
  - aktifbank
  - garanti
  - kuveyt türk
  - denizbank
  naylon şirketler ve naylon fatura ile ihracat yapmış gibi gösterdik. paralar valizlerle nakit olarak irana sokuldu.

  8. reza zarrab: seçim öncesi "beyefendi" 4 milyar dolarlık ihracat talimatı verdi. bizde altın işine o dönem ağırlık verdik. tapelere yansıyan olay ve havalimanındaki uçak sorununu "zafer abi" çözdü!

  9. reza zarrab: ben oranın doğalgaz paralarını aklamakla görevliydim petrolle ilgili kısımla ilgili bildiklerimi anlatmak istiyorum. ambargo nedeniyle satılamayan petrol için aynı formül devreye sokuldu. petrol işine seyad ali ekber mir vekili bakıyordu.

  10....ifadeler sürüp gidiyor.birilerinin neden "sır küpüm" dediği az çok belli oldu. milyar dolarlık sırlar söz konusuymuş!!!
  zarrab bu konuyu da itiraflarında anlatmış ve anlaşmaya varmış.
  ismi geçen herkes abd'de ve dünyada şüpheli olacak!!!

  11. reza zarrab: petrol ambargosunu delen mir vekili hakan fidanın dostudur. dolmabahçede fidan aracılığı ile beyefendi ile görüştüğünü biliyorum.
  aktifbank deşifre olunca araya "beyefendi" girdi.

  12. reza zarrab: iran petrolü h.selcuk şanlı'nın umman'da kurduğu şirketlere ait tankerlere umman denizinde konuyor. dünyaya "umman petrolü" diye satılıyordu. 2 milyon ton petrol 500 milyon dolara satılıyordu.

  13. reza zarrab: mir vekili bana 100 milyon ton varil petrolü 500 milyar dolara sattığını söyledi. ne kadarı türkiye'ye verildi net bilemiyorum ama yunanistan'a 7 milyar dolarlık sattığını ve parayı ordan çıkaracak banka bulamadığını bana demişti.

  14. reza zarrab: türkiye'de petrol için halkbank kullanıldı ama bizim doğalgaz için olan hesapla onların petrol hesabı ayrıydı. iranın günlük petrol üretimi 3.5 milyon ton varildir. türkiye'de ki alıcı firmaları bilmiyorum.


  önemli bilgi - son dakika abd’nin kestiği para cezaları

  abd hazine bakanlığı, 2012-2016 arasında iran ve küba’ya uyguladığı ambargoları deldiğini tespit ettiği bankalara ceza yağdırmıştı. işte o liste:

  1- abd’nin iran ve küba gibi ülkelere uyguladığı yaptırımları 2015’in mayıs ayında ihlal ettiği tespit edilen fransız bnp paribas’ya 9 milyar dolarlık rekor ceza verildi.

  2- hollandalı ıng, 2012 yılının haziran ayında 619 milyon dolar para cezasını ödemeyi kabul etti.

  3- alman commerzbank, 2015’in mart ayında abd’nin iran ambargosunu deldiğini kabul ederek 1.45 milyar dolar cezayı ödemek üzere abd’li yetkililerle anlaştı.

  4- manhattan bölge savcılığı, iran ambargosunu ihlali gerekçesiyle fransız credit agricote ve societe generali bankalarına 2.7 milyar dolar ceza verdi. görüşmeler devam ediyor.

  ••••••

  1979 sayılı bmgk kararını ihlal eden ve iran ambargosunu delen türk bankalarına, abd hazine bakanlığı tarafından en az 24 milyar dolar ceza yazılacağı iddia ediliyor. abd’deki kaynaklarım, halk bankası’nın 10 milyar dolarlık rekor bir ceza alacağını belirtti. böyle bir cezanın gelmesi, türk bankacılık sektörünün çökmesine neden olur.

  abd hazine bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanan rapor, dün new york güney bölgesi başsavcılığına teslim edildiği öğrenildi.

  jürili zarrab davası 27 kasım 2017 tarihinde başlıyor.

  edit# kaynak soran arkadaslar, whatsapp dan gelen bir mesaj ona gore ciddiye alin veya almayin. ama durum da ortada zaten. şöyle bir twit geldi https://twitter.com/…__fb/status/930928422066511872

  bu entry hayal urunudur. gercek kisilerle alakasi yoktur.

  ne olur ne olmaz *

  edit2# başlığı açtığımız için fetöcü ilan edilmişiz de bunu diyende sike sürülecek akıl yok arkadaş. aç da bir geçmişimize bak ne yazmışız şimdiye kadar. hoşuna gitmeyen bir şey olduğu zaman hemen fetöcü he amk fetöcüyüz ezelden. fetöcünüzün de fetönünde yollarını sikim afedersin.

  bu başlığa yazan bütün yazarlar fetöcüdür, deve kuşu embriyosudur, pargalı ibrahim'dir.

 • 6. 1988 yılındaymış gibi yazmak

  ''seni gördüğüm an, dünyada başka bir dünya daha olduğunu fark ettim.'' 1988

  babamın anneme yazdığı ilk mektubun ilk cümlesi.

 • 7. bedelli askerlik

  88'lileri kapsamayıp 89-90-91-92 şeklinde olması gereken askerlik türü. ne cenabet bi kuşakmışsınız siz ya? bizi de yaktınız.

 • 8. defne samyeli'nin kızlarıyla çektirdiği fotoğraf

  laleli'de üç azize isimli tablö.

 • 9. rasim ozan kütahyalı

  oha! herifin ahlaksızlığı ve beyinsizliği bir yana, "herkes kullanıyor, hiç mi duymadınız? adam tv'de söyleyince kabahat mi oldu?" diye gelen olmuş. bin yaşımdayım, 12 sene yatılı okullarda okudum, anadolu'nun dört köşesinde yaşadım ama bu iğrenç lafı hiç duymadım. herkesin kullandığını düşünen arkadaş varsa acilen çevresini değiştirsin.

  küfür olmasının ötesinde, toplumun bir kesimini alenen aşağılamayı içeren bu lafı normal karşılayan umarım maaşlı aktrolldür, başka türlüsü çok üzücü. rok zaten cami duvarına işemiş. bir iki güne amcaları satar bunu, biriktirdikleri de bitince normalde olması gereken yerden devam eder hayatına.

 • 10. işe giderken kullanmak istenilen araçlar

  elinde olsa işe gitmeyecek insanların diyarında fazla iddialı anket.

 • 11. dexter'dan akılda kalanlar

  küvet sahnesi kadar beni oturduğum koltuğa çivileyip yaklaşık on dakika donmuş gibi bilgisayar ekranına baktıran başka bir film ya da sahne hatırlamıyorum desem anlaşılır herhalde.

 • 12. ankara natavega'da serval kedisinin sergilenmesi

  bu lanet düzen nedir? bu ahlaksızlık değil de nedir? sen kim oluyorsun da o kediyi o camların içine hapsediyorsun. orijinli afrika olan serval kedisini getirip ankara'daki natavega denilen kapitalizmin tanrılarından biri olan avm'nin içine hapsetmişler. az önce cem seymen'in twitter paylaşımında görünce tüylerim diken diken oldu. düzeniniz başınıza yıkılsın.

  işte

  edit: anadolukedisi.com öncesinde haberi sitesinde yayınlamıştır. duyarlılığı için teşekkürler. ilgili link.

  edit1: nevşin mengü'nün serzenişi.

  edit2: bu konuda başlatılmış olan change.org kampanyasını imzalamak için tıklayın.

  edit3: avm'nin müdürüne buradan (bkz: (#72253709) ulaşabilirsiniz.

  edit4: örnek bimer dilekçesi için:(#72254112)

 • 13. genç kızın sevgili olmayalım isyanı

  bu nasıl fuck buddy ben anlamadım

 • 14. bir erkeğin kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

  #70610930 kısa boy mu ?%^&$!

  ya siz neyse bi şey demiyorum. ya da yok diyeceğim lan. nasıl kısa boy kalitesizlik oluyo ? ya sen bunu bi açıklasana. mal. gerizekalı.

  tamam sakinim.

 • 15. charles manson

  ölümün yaşa saygısının olmadığının göstergesi. bu orospu çocuğunun 83 yıl yaşadığı hayatta benim dünyalar iyisi babam 40 yıl yaşadı.

 • 16. düşük iq belirtileri

  malum kişiye hayran olmak.

 • 17. ekşi itiraf

  ev arkadaşım aşk acısı çekiyor. geçen cumartesi kız arkadaşından ayrıldı, kız arkadaşının doğum gününde, daha doğrusu işte, terketti kız. sarsıldı haliyle, bir kaç haftadır hediye falan bakmıştı kıza, ben seçmiştim, moruk kesin bunu al dedim, bi kızılderili heykeli, replika. uğursuz geldi amk. hediye şu an çamaşır makinesinin üstünde, 60 derecede çamaşır yıkayan makineyle beraber sallanıyor, volta atıyor evin içinde.

  kafası dağılsın diye çeşitli şeyler yaptırıyorum, ediyorum, deniyorum. olmuyor olamıyor amınakoyim [kel > merhem] ona her şey onu hatırlatıyor. [vokalde rte.]

  bugün çok ufak bir şey oldu. bizi ziyaret eden bir arkadaş vardı bir kaç ay önce güney amerika'dan. görüntülü arama yaptı kız, konuştuk ettik falan, bi fotoğraf çıkardı. benim ev arkadaşımın bi fotoğrafını çekmiş burda çocuk sarhoşken, hatırlamıyor çünkü kendisi. onu print ettirmiş. çocuğa bunu sana göndericem dedi. lütfen bunu kabul et dedi. çocuk önce şaşırdı, sonra duygulandı.

  anında sildi kız arkadaşını. beni bir kez görmüş 10000 km ötedeki kızın yaptığı jeste bak, bi de eski sevgilimin bana söylediklerine dedi. şu an her şey çok net diyerek bana o kıza karşılığında göndermek üzere hediye seçtirmeye çalışıyor. beni karıştırma amk biliyosun dedim.

  halen kızın yaptığı ufak jesti hatırlatıp gülüyor, kahkaha atıyor evin içinde. çok mutlu oldu.

  ben de elimde çay bardağıyla oturup bu manzarayı izledim.

 • 18. necip fazıl kısakürek

  abd hayranı, paraya tapan türk düşmanı bir şerefsizdir.

 • 19. akp'ye oy verme gerekçeleri

  "zaten hali hazırda agnostik olan şahsımın ve çevremdeki ateist arkadaşlarımın da da akp dışında oy vermemesi açıklanamazdı." güzel kolpa.

  10 kasım'dan beri kastığınız atatürk pr'ı yetmemiş olacak ki şimdi de gayri-müslim pr'ı başlamış. şunu anlayın artık, bebek katili, malum terör örgütü destekçisi birisinin mhp'ye oy vermesi ne kadar absürt ise; ateist birisinin akp'ye oy vermesi o kadar absürttür.

  bak bak bak bi de kaymak tabakaymış. o yüzden akp diplomasız kesimden %63, ilkokul mezunlarının %51 oy alırken; aynı oran üniversite-yüksek eğitim de %26'ya düşüyor. üniversite eğitimi alan-almış birisi, eğer çıkarı yoksa ya da ağır şakirt değilse, akp gibi bir partiye oy vermez.

 • 20. barış manço şarkılarında geçen mükemmel sözler

  (bkz: güle güle oğlum)

  güle güle oğlum gözlerimin nemlendiğine aldırma
  sende anlarsın bir gün baba olunca

  not: baba oldum, anladım, babamı kaybettim de bu sene

  sözleri duyunca yıkıldım. babam hep söylerdi.

 • 21. evliyim ama ilk aşkımı unutamıyorum diyen insan

  ağzına sicilasi insandır.

  evlenme o zaman.

 • 22. 2 yağlı poğaça üstüne bir sigara ardından metrobüs

  trajik bir özet.

 • 23. amerika'daki dünya düzdür konferansı

  400 adet hastalıklı adamın katıldığı konferanstır. neye göre itham ettim hemen belirteyim:
  1- daha bugün haberlerde türksatın bilmem ne uydusu için yapılan bir yatırımın hükümet kanalında reklamı var idi. düşünsene o organizasyonda çalışan yüzlerce insan yalan söylüyor. yani bu adamlara göre yalan söylüyor. ya bu adamlar yalancı ya da o 400 insan hasta.
  2- dünya üzerinde yüzlerce ülke bu işi bizim gibi yapıyor. yani uydular yolluyor. şimdi onlar da bizdekiler gibi yalan söylüyor öyle mi? yani ya bu binlerce ülke çalışanı yalancı ya da bu 400 kişi hasta.
  3- dünya eğer gerçekten düz olsaydı ülkelerin kitaplarda yazan yüz ölçümleri gerçeği yansıtmayacaktı. misal plastik bir topu düşünün, kesin boylamları doğrultusunda. açın bir diskin üzerine. diskin dışlarına doğru boş alanlar çıkacak değil mi? heh işte bu yüz ölçümleri konusunda yalan söyleyen binlerce ülke yetkilisi yalan söylüyor. yani ya bunlar yalancı ya da bu 400 kişi hasta.
  4- yine 3. maddeden devam edeyim. ya o konu hakkında çalışan milyonlarca harita mühendisi yalan söylüyor ya da bu 400 kişi hasta.
  5- binlerce pilot var uçan. belli bir irtifada eğim net gözüküyor. bunu oturup hesaplayabilirsiniz de. yani gözüküp gözükmeyeceği olasılığını. neyse... ya bu yüzbinlerce pilot yalan söylüyor ya da bu 400 kişi hasta.
  6- bakın daha dünyanın yuvarlaklığını ispata bile girmedim. girmeyeceğim de. çünkü hiç okumamış bir insan bile, doğumundan bugüne kadar çevresindeki fiziksel mekandan aldığı temel bilgilerle perspektif bilgisine az çok sahiptir. düz dünya teorisindeki güneşin hareketine göre deniz üzerinde güneşin batışı olayında, güneşin gözden kaybolurken ufacık olacağını bilir. ama güneş ufacık olmuyor. çevresinin büyüklüğü öğlen saatinde tepende iken ne kadarsa yine o kadar olacak şekilde şak! diye çizginin altına geçiyor. şu olay bile kanıtlar bu mevzuyu. şimdiii... ya bu 400 kişi bu olay için ışık yanılmasıdır diyecek kadar hasta ya da dünyadaki milyarlarca kişi gözlerinin ne gördüğü konusunda tahlil yapamayacak kadar hasta.

  eidt7: güney kutbunda geçişin yasak olduğunu ifade ediyorlar. güney kutbunun diğer tarafına geçilemediği için yuvarlak olduğu kanıtlanamıyor diyorlar. farz edelim ki öyle. peki arjantinin güney kısmından çıkan bir gemici (kaptan) madagaskara yaklaşık 9000km gidiyor. ya da güney afrika sahillerine 7000km gidiyor. eğer dünya düz olsa idi o mesafe kendi modellerine göre madagaskar için 18000km, güney afrika yaklaşık 14000 km olacaktı. yani neredeyse 2 katı mesafe olacaktı. yani bu kadar gemici, bu kadar kaptan-personel ya yalan söylüyor ya da bu 400 insan hasta.

  şimdi karar sizin.

 • 24. idefix türkiye okuma endeksi

  yeni bir liste yayımlanmış. son 6 aylık satışlara göre oluşturulan listede en çok kitap okuyan (daha doğrusu idefix'ten kitap sipariş eden) 5 il şöyle:

  ankara
  istanbul
  eskişehir
  izmir
  tunceli

  bu beş ilden ilk dördünün en sevdiği yazarlar sıralaması (ilginç şekilde) aynı ve şu şekilde: stefan zweig, zülfü livaneli ve yuval noah harari. beşinci sıradaki tunceli'de ise sıralama stefan zweig, selahattin demirtaş ve sezai karakoç şeklinde. demirtaş ile karakoç'un aynı listede yer alması tarihe not olarak düşülebilir sanırım.

  en az kitap okuyan (idefix'ten kitap sipariş eden) 5 il ise şunlar:

  şanlıurfa
  yozgat
  adıyaman
  osmaniye
  kahramanmaraş

  bu illerin favori yazarları ise şöyle:

  şanlıurfa: stefan zweig, zülfü livaneli, sabahattin ali

  yozgat: stefan zweig, george orwell, zülfü livaneli

  adıyaman: stefan zweig, enes osman aba, zülfü livaneli

  osmaniye: stefan zweig, yaşar kemal, hasan ali toptaş

  kahramanmaraş: jules verne, stefan zweig, zülfü livaneli

  son olarak, bu ne zweig sevdasıdır onu da anlamış değilim. sosyal medyada reklamı iyi yapılıyor anlaşılan

  kaynak: http://www.idefix.com/turkiye-ne-okuyor

 • 25. ilkokul numarasını unutmamak

  nereye çevirdiniz ekşiyi yahu. sikiyim sizin numaranızı amk başlığa bak

 • 26. ben tl ile iş yapıyorum dolar'dan euro'dan bana ne

  (bkz: adam smith'i mezarında ters döndürmek)

  edit: hesap gerçektir ve kadının bir sürü tweeti, 7000 dolayında takipçisi vardır.

 • 27. atatürk'ün laikliği halka sormadan getirmesi

 • 28. dünyanın en iyi mutfağının türk mutfağı olması

  türk mutfağı derken tam olarak ne demek istiyosunuz? şerbet içeren tüm tatlılar arapların. lavaş ve lahmacun ermenilerin. tüm zeytinyağlı ve meze kültürün rumların. kebap türevi herşey zaten kürtlerin. ha diyosan ki osmanlı mutfağı, tamamen saray mutfağıdır. doğru düzgün reçete aktarımı bile sağlanamamıştır.

  not: mesleğim aşçılık ve türkmen çocuğuyum. olaya maalesef sizler gibi romantik bakamıyorum. yediğim şeyin bu topraklarda bulunmuş olması onu türk yapmaya yetmiyor. bizler bu kadim topraklara en son yerleşen kavimiz. ve sahip olduğumuz mutfak kültürü tamamen buranın asıl yerlilerinden alıntı.
  türk mutfağı diyosan hamur işi, şerbet, zeytinyağı olamaz içinde. yörük kültüründe yok bunlar. türk mutfağı pastırmadır. sucuktur. füme ettir. ayrandır. yoğurttur. kımızdır.

 • 29. ömür boyu bir şarkının ekmeğini yemek

  ümit besen 'in hangi şarkıları bestelediğini bilmeden atıp tutmayın burada.

  buraya yazmıyorum, biraz yorulun google'a sorun.

  tanım: ümit besen'in dahil olmadığı bir fiil.

 • 30. 20 kasım 2017 metro turizm rezaleti

  rezalet puanım 10/0
  zira metro turizm rezaletler kraliçesidir.
  bunu bilerek ve isteyerek binen kişiler bu rezaleti kabul etmiş oluyor.

  not: yaklaşık 6 yıldır kullanmıyorum.

 • 31. okan bayülgen'in ortadan kaybolması

  havalar soğuk olduğundandır. havalar ısınsın da stres atmak için sokaklara iner merak etmeyin.

 • 32. reza zarrab kuzu kuzu gittiğinde anlamalıydık

  rte danışmanı ilnur çevik beyanatı.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…a_sarraf_itirafi.html

  saray'dan rıza sarraf itirafı

  cumhurbaşkanı başdanışmanı ilnur çevik, “bu işlerin buraya varacağını rıza zarrab kuzu kuzu amerika’ya gidip kendini yakalattığında anlamalıydık… şimdi daha net görmeye başladık” ifadelerini kullandı.

  yine görmüşler büyük resmi lan lanet olsun.

  (bkz: oyy kıyamam cari açık mı kapatıyon çen)

  lan bu işlerin buraya varacağını anlattığımızda ne hainliğimiz kaldı ne darbeciliğimiz. yeni mi ayıkıyonuz amk?

  adamın arkasına türk bayrağı asıp konuştururken, hayırsever ilan ederken, bi boklar yediğiniz ayyuka çıkınca gidin kendinizi savunun dediğimizde şöyle taşşak geçersen, elin adamı gelip sana hesap sorduğunda mızıklamayacaksın. yarın öbürgün bankalarına bacağım kadar ceza kesince "ama millet,önce devlet, aynı gemideyiz" diye şirazeniz kaymayacak.

  yoksa yine mi kandırıldınız? devlet mi yönetiyonuz hayvanat bahçesi mi belli değil pes lan.

 • 33. 7 bin hamamböceği besleyen küçük kız

  şekilden psikopatlık akıyo zaten. kamera kapanınca ağzına çerez gibi tık tık atmıyorsa nolayım.

  (bkz: delicatessen)

 • 34. sabah sabah metal dinlemek

  ne pazartesi sendromu, ne kapalı, yağmurlu bir hava, ne de yaklaşan kış sabah sabah metal dinlemenin verdiği enerjiyi sizden alabilir.

  şuna alışırsanız müptelası olursunuz sonra söylemedi demeyin. insanları uyandırmak için tasarlanan "good morning acoustic monday" gibi toplama playlistler uykunuzu getirir.

  may the hornhand be upon you!

 • 35. pakistanlı şoförü döverken dayak yiyen suudi şeyh

  boğuşma sırasında arabın kafasındaki sarık mıdır eşarp mıdır her ne bezimse düştükten sonra hangisi suudi hangisi pakistanlı anlamadığım olay.

  belinden kırbaç çıkarmak nedir arkadaş *

  ekleme: kefiye imiş. bugün de araştırmacı işsizliğimi konuşturdum. iyi günler türkiye her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız.

 • 36. kanser olmak için yapılması gerekenler

  entry'nin birinde ''...keşke erkenden gelip beni yakalasa ve ben de öleceğimi bilerek mutlu bir kısa zaman yaşasam...'' diyen arkadaşa öncelikle; bu hastalıkla mutluluk kelimesini nasıl bağdaştırdığını merak ediyorum, nasıl bir hayal dünyasıdır böyle? o kısa zaman diliminde şanslıysanız hemen ölürsünüz zaten ki zamanında ve erken teşhisle, doğru tedavi uygulanan ve sağlıklarına kavuşan ve/veya kavuşmak üzere canla başla mücadele veren tüm hastaları ayrı tutuyor, onlara can-ı gönülden tüm destek dualarımı yolluyorum.

  ama! kanser, hele ki metastatik bir yapıdaysa insanı şekilden şekile sokuyor, kullanılan her bir kemoterapi ve de onun yol açtığı yan etkileri gidermek üzere uygulanan destek tedavileri ise vücudunuzu kalbura döndürüp, organlarınızı tepe taklak ediyor. fiziksel değişimlerle en son bir alien'a benzemenin ötesinde, bazen 41-42 numara giydiğiniz ayakkabı/terliğiniz 45 numaraya bile zor sığacak hale gelerek şişiyorsunuz ve hemen akabinde hızla bir çiroza dönüyorsunuz. tümör ağrısını kesmek için duragesic bantlarla başlayan yolculuk, zamanla artı morfin makinasına bağlı bir duruma evriliyor, nefes alamıyor ve cihazlar takılıyor. yürürken yürüyemez, tat alamaz, oranızda buranızda kapanmayan yaralarla yatamaz, oturamaz bir hale gelmekten mi mutluluk duyacaksınız? insanların size acıyan gözlerle bakmasını ve vicdan mastürbasyonu yapmak adına iyilik yarışına girmelerine, sevdiklerinizin size üzgün gözlerle bakmasından nasıl yorgun düşeceğinize ya da yalnızca aldığınız ilaçlarla en az bedeniniz kadar örselenen psikolojinize değinmedim bile. garip.

  not: sağlıklı bir yaşam süren, ailesinde kalıtsal denecek başka bir ca hikayesi olmayan kişilere de kötü bir piyango şeklinde çarpabiliyor, illa görünür bir neden olması gerekmeksizin. tecrübe.

 • 37. nadir gelen hayat süper lan hissi

  13-15 yaşımdan falan sonra yaşamayı bıraktığım his. kendimi huzurlu hissettiğim sayılı zamanlardan biri olurdu. her şey güzel, her şey düzenli, her şey olması gerektiği gibi giderdi. hayat güzeldi lan. hayata olumlu baktığım sayılı zamanlardandı. çok özlüyorum o duyguyu.

 • 38. beyaz futbol

  rasim ozan'ın ne dediğini anlamadık lütfen biraz daha yazın

 • 39. sigara içen kadınla öpüşmem erkeği

  +1

  ağzına bile vermem,ufaklık sigara kokar tiksinirim.

 • 40. kahraman da olsa robin hood hırsızdır

  evet hırsız çünkü kalbimizi çaldı.

 • 41. istanbul başakşehir'in başarısının sırrı

  ben düzenli olarak ibb beyazmasayı "kadıköy kartal metrosu yoğun saatlerde neden tamamı 8 vagonlu trenlerle çalışmıyor?" diye taciz ediyorum. her seferinde aynı cevap geliyor: saha görevlilerimizin yaptığı gözlem ve tasarruf !!

  lan benim her gün işe giderken metroya binince ayaklarım yere değmiyor, sıkış tıkış metronun kapısına yapışık gidiyorum. insanlar kucağında çocuğuyla, elinde poşetiyle, sırtında çantayla binemiyor, bekliyor.

  sonra, sanki 100 yıldan büyük 3 kulübü hiç yokmuş gibi "şehri temsil etsin" diye iktidarca desteklenen bu takım, bizden "tasarruf!" ettikleri paraları ülkeyi temsil edecekleri avrupa maçlarında oynatmadıkları milyonluk futbolculara yatırıyor.

  ne başarısı?

  bu kulüp bütün derdi ve amacı vergi verenlerinin tuttuğu 3 büyük takımı yenmek olan bir iktidar oluşumudur. futbol takımı iyi oynuyor kötü oynuyor karışmıyorum. bu kulüp için yapılanlar ve bu kulübün yaptığı şey "iyi ve doğru" değildir.

 • 42. bitcoin

  ben de bir hukukçu gözüyle, bu "yatırım tavsiyesi değildir" veya "ytd" cilere, bir kaç kelam edeyim madem, işin aslını öğrenin.

  bu "ytd" saçmalığının kökeni mülga 2499 sayılı sermaye piyasası kanununun 47/a-4 hükmüydü. orada sermaye piyasaları alanında izinsiz yatırım danışmanlığı yapmak 2-5 yıl hapis cezası gerektiriyordu.

  bu kanun mülga olduktan sonra yerine 6362 sayılı sermaye piyasası kanunu getirildi ve çok benzer bir hükme bu kanunun 109 uncu maddesinde yer verildi. ahanda hükmü üşengeçler için buraya yapıştırıyorum.

  "sermaye piyasasında izinsiz olarak faaliyette bulunanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin günden on bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar. bu kişiler, bu suçun icrası kapsamında aynı zamanda birinci fıkrada tanımlanan suçu da işledikleri takdirde, sadece bu fıkrada tanımlanan suçtan dolayı cezaya hükmedilir ve ceza yarı oranında artırılır."

  gördüğünüz üzere, halk arasında izinsiz yatırım danışmanlığı diye ifade edilen suç, aslında izinsiz sermaye piyasası faaliyetinin bir çeşididir. bu fiilin suç olması için ise, izinsiz yatırım danışmanlığının, bir sermaye piyasası aracına yönelik olması gerekir. ama bakıyoruz 6362 sayılı sermaye piyasası kanunun 3 üncü maddesine, bitcoin bir sermaye piyasası aracı mıdır? şüphesiz hayır. spk özel nitelikte bir karar alıp bu sermaye piyasası aracıdır demiş midir, şüphesiz hayır.

  hayır diğer taraftan, suç teşkil edecek şekilde, bir sermaye piyasası aracına yönelik yönlendirici yorum vs yazsan, sonuna da "ytd" yazsan, bu yaptığın fiilin suç niteliğini de ortadan kaldırmaz.

  özetle, burada yapılan yorumların sonuna "ytd" veya "yatırım tavsiyesi değildir" yazan suser kardeşlerimin, bunu yazmalarının pek bir anlamı yok. niye böyle bir ücretsiz danışmanlık yaptım onu da bilmiyorum ama yinede içlerini rahatlatmak için yazabilirler*

  konuya dönecek olursak; bitcoin ne çoştu beeeeeee !!!! :)))

 • 43. lgbti'nin tüm etkinliklerinin süresiz yasaklanması

  ne kadar leş kişilik varsa yine desteğe gelmiş. engel listem eksik kalmasın diyorsanız fırsat bu fırsat.

  insanların panel ve toplantı hakları ellerinden alınmış, tek gördüğü “sıpıklıkkk tüüü” olan beyinsiz sürüsü alkış tutuyor. biri de “evrim midir nedir o inandığınız...” demiş, sabah sabah güldüm öksürük tuttu. bağcı yine kaçamamış, aradan o da halloluvermiş.

  ne kadar homofobik varsa hepsi salaktır ve câhildir, tezimi üniversiteye sunmak üzereyim.

  bu arada bu kararın ankara’nın yeni belediye başkanının sincan belediye başkanı mustafa tuna olması ile ilgisi olabilir mi onu düşünmekteyim. zira sincan’a yolum düştüğünde orada burada asılı afişlerden gördüğüm kadarıyla kendisi tam bir ışid terk tipindeydi zeus affetsin.

 • 44. igor tudor

  galatasaray teknik direktörü olamayacak kondisyonerdir. büyük maçlardaki rezalet grafiği bizi yüksek ihtimalle şampiyonluktan edecek. bana kalırsa kendisine teşekkür edilip derhal yollanmalıdır. galatasaray takımı sahadaki 11 dışında yedekten gelecek 7 oyuncudan bir şey kazanamıyorsa şampiyonluktan söz edemez. stoper önünde fernando tamam, merkezde ndiaye tamam, ama aynı anda tolga'yı sol iç ve sol kanat oynatmaya çalışmak 'takımda herkese yer bulayım' kaygısıdır. tolga'nın bu sezon muhteşem bir performansı var. ndiaye'nin ise skor olarak olmasa da oyun olarak epey katkısı var. işte bu performanslardan ideal 11'i çıkartmak ve yedekten gelecek oyuncuların skora ve oyuna yapacağı katkı bir takımın şampiyonluk kaderini aynı zamanda hocanın meziyetlerini belirler.
  bütün bunları geçtim kamp döneminde takım böyle hazırlandı maksimum 12-13 oyuncuyla oynayacağız diyelim 7 maç oyun olarak da puan olarak da mükemmel ilerlerken neden birden çift forvete dönüyor bu takım? eren'in de gomis'in de performansı her türlü tartışılır ama bu iki oyuncu birbiriyle uyumlu oyuncular değil. ikisi de fiziğiyle futbol oynayan hız olarak yetersiz futbolculardır. tudor fenerbahçe maçıyla beraber takımın kendi kurduğu gidişatını bozmaktadır. geçtiğimiz ay bursaspor maçında oynadığı kumarı da zaten özetlemiştik.
  (bkz: #71021089)

 • 45. uefa'nın açıkladığı 21. yüzyılın en iyi kadrosu

  21. yüzyılın bitmesine 83 yıl varken hangi kafayla kadro açıklamışlar hayret.

 • 46. rasim ozan kütahyalı'nın iyice delirmesi

  öncelikle başlığa sığmadığı için; rasim ozan kütahyalı.

  bugünlerin büyük atatürkçüsü rasim ozan'ın canlı yayında iyice kendini kaybederek, benzetme yaparken "kusturmalı boşnak saksosu" demesi hadisesi ile gün yüzüne çıkan gerçek.

  abi bu nedir lan?

  link: https://twitter.com/…tgzt/status/932466896758366209

  bu arada twitter'daki ilk yorum gelişine plase denecek türden.

  @gecinizz: "nagihan'a böyle yapıyor sanırım."

  edit: arkadaş gelen tepkiler üzerine açıklama yapmış.

  (bkz: 20 kasim 2017 rasim ozan kutahyali tweeti)

 • 47. justice league

  kendi parası ve tercihiyle türkçe dublaj ve 3d seçeneğini satın alan adam gelmiş "film kötü çünkü 3d izledim ve türkçeydi" diye eleştiri yapıyor. diğeri filmi anlamamış, flash'ın kendisini geliştirdiğini ve saçma sapan hareketler yaptığında bile takılıp düşmediğini gösteren sahnede "ne biçim koşuyordu flash son sahnede koşmayı bilmiyordu" diyor. ötekisi çıkmış "superman çok güçlüydü olmaz öyle" diye eleştiriyor.

  millet de bunları okuyup "gitmeyeyim o zaman filme ekşi'de gömmüşler" diyor. gidin abicim gidin, gerçekten eğlenceli ve güzel bir film. 7.5-8/10 puan ortalaması var izleyenlerden. bilgisi olmayıp fikri olanları dinlemeyin.

 • 48. sevgiliyle seks vs kocayla seks

  (bkz: attention whore)

 • 49. 2018'de dolar kuru 1.97 tl olacak

  1.97 değil ama 3.97 olacaktır. yine de sondan iki rakamı bilmişler, amorti verelim arkadaşlara.