Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. akp'ye oy verenler şimdi neler düşünüyorlar

  var, var. etrafımda pişman olan, kara kara düşünenleri var. ama itiraf edecek gücü henüz bulamıyorlar. o günler yakındır.

  bu iş çorap söküğü gibi olacak. bir grup akpli dayanamayacak hale gelince, akp seçmeni suya atılmış şeker gibi eriyecek. erimekle de kalmayıp, hesap soracaklar. o zaman besleyenler, beslediği cehaletin korkunçluğunu görecek.

  o yüzden tayyip akp ve seçmeni dağılmadan, başkanlık için kasıyor. başkan olana kadar zamana ihtiyacı vardı ama trump'ın kazanması tüm planı bozdu. sıcak para soğudu, artık ısıtmıyor. çünkü camın, penceren açık. hatta bir çatın bile yok. kış tayyip'in beklediğinden erken geldi.

  not: 20 küsur yıllık arkadaşlarımdan akp'ye oy vermiş olanlar, allah ömür verirse, önümüzdeki 15 yıl içerisinde her buluşmamızda hesabı ödeyecekler. yedikleri haltı unutmasınlar diye. her defasında da akpliler hesabı ödesin diye hatırlatacağım.

  not 2: allah hepimizin yardımcısı olsun. bir daha bu ülkeye siyasal islam iktidarı göstermesin.

 • 2. küçüğün rızası

  "bunlar tecavüzcü değil. bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. tamamen ailelerin ve küçüğün de rızasıyla yapılmış işler..."

  adalet bakanı bekir bozdağ 18 kasım 2016

  tarihe nottur.

  küçüğün rızası

 • 3. 18 kasım 2016 ak parti'nin saçmalaması

  (bkz: lord eddard stark mı lan o)

  hahahahah en sonunda kendi maaşlı troll'lerini bile delirttiler, ya da sümoş bunlara salık verdi gidin eleştiriyormuş gibi gözüküp iyi polis-kötü polisçilik oynayın diye de yemezler.

 • 4. tecavüz edilen kadının bakire çıkmaması

  önemli bir mevzuya açıklık getirme ihtiyacı hissederek bu başlığı açıyorum.

  diyelim ki bizim sevgili tecavüzcülerimizden biri bir kadına tecavüz etti.
  fakat anlaşıldı ki, kadın tecavüz öncesinde zaten bakire değilmiş..!
  eee, ne olacak bu durumda, benim yiğit, mert, aslan tecavüzcüm bakire olmayan bu ahlaksız kadınla mı evlenecek yani..?
  godoş mu bu koç yiğitler..?
  akp bu durumu hemen düzeltmeli.
  tecavüzcülerimiz dünya çapında ün salmışken bu şekilde mağdur edilmelerine gönlüm asla razı değil.
  bu durumda kadınlar idam edilmeli ve tecavüzcümüze yeni tecavüz imkanları ivedilikle sağlanmalıdır.

 • 5. 18 kasım 2016 adalet bakanlığı basın açıklaması

  lafı dolandırmadan "islam'a göre buluğ çağına giren çocuklar evlenebilir, çocuk gelinler meşrudur" diyebilirlerdi. en azından dürüst olurlardı. siyasal islamcıların ne olup olmadıklarını daha iyi görürdük!

  martaval okumayın. kıvırsanız da, dolandırsanız da, bu utanç yüzünüze bulaşmıştır. lanetle anılacaksınız!

  3000 mağdur varmış. bak hele! onbinlerce kadın şiddet görürken, buna hiçbir çözüm getirilmezken, adamlar kalkmış çocuk evliliğine meşruiyet kazandırıyor. yuh size ulan!

 • 6. yılmaz özdil'in 18 kasım 2016 tarihli yazısı

  derdest edilip darbe girişimi bittikten sonra kurtarılan ve o görüntüleri yayınlandıktan sonra bile görevine devam eden genel kurmay başkanına asansör paşası diye seslendiği ve sebebini de gayet açık ifade ettiği bugünkü yazısıdır.

  yeni oamanlı hayalleriyle milleti ekonomik krizin olmadığına inandırıp başkanlık için iç siyasette milliyetçilik pozları kesenlerin, musul ve kerkük'ü hayallerinde bile göremeyecekleri halde ellerindeki kıbrısı feda ettiklerini görmeyen bir halka bir şey ifade etmeyecektir muhtemelen ama yazının tamamı şu şekildedir:

  --- alıntı ---

  asansör paşası

  noel arefesi…
  lefkoşa.
  kumsal mahallesi.
  numara 2.
  tek katlı, bahçeli ev.
  saat 22 suları.
  hava ayaz.
  boğuk, tok vuruşlar yırtıyor geceyi aniden, trok trok trok…
  kalleş basıyor.
  *
  mürüvvet hanım lambaları söndürüyor telaşla… hakan kucağında, uyuyor. bebe henüz, 10 aylık… dalıyor çocukların odasına, öbür koluna kutsi'yi alıyor, dört yaşında, “kalk murat” diye sesleniyor bi yandan… gözlerini ovuştura ovuştura kalkıyor murat, güya en büyükleri o ama, altı yaşında… eteğinin ucundan tutuyor anasının geceliğini… dışardan adeta hüzün abajuru gibi sızan sokak lambasının cılız ışığında, hayalet misali, parmaklarının ucuna basa basa banyoya süzülüp, dördü birden küvete giriyor ve koyun koyuna sarılıyorlar, çıt çıkarmadan, duyulmasın diye nefes bile almadan.
  *
  korkunç bekleyiş başlıyor.
  *
  bir dakika.
  iki dakika.
  üç dakika.
  saniyeler, asırlar gibi uzuyor.
  *
  önce şangırtı duyuyorlar.
  pencere.
  kırılıyor.
  sonra ayak sesleri…
  salondalar.
  vahşi haykırışları geliyor.
  ve…
  tekmeyle açılıyor banyo kapısı.
  eokacı üç rum.
  basıyorlar peşpeşe tetiğe.
  tarıyorlar.
  33 el.
  (yazıda bahsedilen fotoğraf karesi)
  *
  (bu “kanlı noel” gecesi, merhum gazeteci ömer sami coşar tarafından tek kareyle ölümsüzleştirildi. hafızalarımıza mıh gibi çakılan bu fotoğraf, kanlı noelde yaralanan, kasıklarından boğazına kadar alçıya alınan bir mücahidin sargı bezlerinin arasına saklanarak, türkiye'ye ulaştırıldı. bu tek kare fotoğraf, kıbrıs'ta yaşanan insanlık suçlarını görmezden gelen dünyanın suratına tokat gibi çarptı, barış harekatı'na giden sürecin miladı oldu.)
  *
  mürüvvet hanımı alnından vurmuşlardı. yedi yerinden daha.
  murat'tan üç kurşun çıktı.
  kutsi'den iki.
  *
  evin direği, baba, tabip binbaşıydı, o sırada evde değildi. son üç günde 103 türk köyü basılmıştı, yakılmıştı, ağır yaralılar vardı. bu yüzden gönyeli'ye gitmişti, insan kurtarmaya, göreve.
  *
  bir babanın başına gelebilecek en büyük felaketi yaşayan bu tabip binbaşı, evlatlarının cenazelerini kendi elleriyle yıkadı. minik bedenlerini, santim santim yokladı. hakan'da kurşun izi bulamadı. çünkü, 10 aylık bebecik… vücudunu yavrularına siper etmeye çalışan annesinin altında kalmış, nefessizlikten boğularak can vermişti.
  *
  sonra?
  rum taburu kurdular oraya.
  nizamiyesine şunu yazdılar:
  “cesursan, gel al!”
  *
  mustafa kemal atatürk'ten sonra bu mübarek memlekete toprak kazandıran tek lider, karaoğlan…
  türk taburu kurdurdu tam oraya.
  nizamiyesine de şunu yazdırdı:
  “cesurum, geldim aldım!”
  *
  ve bugün öğreniyoruz ki… kktc'nin kuruluş yıldönümü için resepsiyon vermişler, genelkurmay başkanı hulusi beyin korumaları, komutan binecek diyerek, 93 yaşındaki rahşan ecevit'in asansöre binmesini engellemeye çalışmışlar. üstelik… rahşan ecevit, özel bölümde kktc büyükelçisi ve başbakan yardımcısıyla birlikte oturan hulusi beyin masasına davet edilmemiş, başka masaya gönderilmiş.
  *
  tabip binbaşının aile fotoğrafına bakarak yazıyorum.
  *
  asansör paşası… 15 temmuzdan beri yaşananlarla yerin dibine girdiğin yetmiyor, bin o asansöre hangi seviyeye istersen oraya in.

  --- alıntı ---

 • 7. aykut erdoğdu'nun iddialarını belgelemesi

  sanırım bu durumda ayhan ogan şerefsiz oluyor. hayırlısı.

 • 8. 18 kasım 2016 dolar kuru

  "burada doların yükselmesini zil takıp raks ederek kutlayanlar da dahil olmak üzere hepimiz bu yangında yanacağız." bunu o dans edenlerin, kutlayanların yarısından fazlası biliyor.

  bak sana ne anlatayım, kemoterapi bir tür tedavi, vücuda bildiğin zehir enjekte ediyorsun. anasını ağlatıyorsun bünyenin, sen de zarar görüyorsun ama işler istediğin gibi giderse kanser'i yenebiliyorsun. bizim de siyasi olarak içine düştüğümüz bu açmazı çözecekse yansın bu memeleket de... devamını okumayın!

  aylarca gözünün önünde eriyen oğlunu kaybettiği günde, oğlunu kaybeden anne'yi yuhlatanlar ve yuhlayanlarla birlikte yanacaksak; tecavüzcü dostu, ahlaksız, yalancı, katil, ilkesizler ve onların köpekleri de itlaf olacaksa mümkün olsa o yangını kendi ellerimle çıkartırım.

  umarım 3,60'dan kapatır, haftaya 4'den açılır, yıl sonu inşallah 8 olur.

 • 9. bekir bozdağ

  "evlenmiş ama resmi nikah yapmamış" diye bir tabir kullanan devlet adamı.

  olm adam bakan lan. devlet yani. devlete göre evlilik resmi nikahtır. ötesi yoktur.

  adam açık açık imam nikahını meşrulaştırıyor, 18 yaş altı evlilikleri destekliyor. biz de izliyoruz amk. aferin bize. suç bunlarda değil.

 • 10. kimse tarafından çok sevileceğine inanmamak

  böyle garip bir şey.

  sağda solda görüyorsun birbiri için ölen aşıklar, sevgililer falan var. kız çok seviyor oğlan çok seviyor. beni sevebilme ihtimali olan biri olunca "yok" ama. sanki kimse beni çok fazla sevemez. ben sevebilirim ama biri bana çok aşık olamaz. çirkin değilsindir, iyi bir insansındır belki ama yine de "bende ne bulmuş olabilir ki?" ya da "beni neden çok sevebilir ki?" soruları dolanıyor.

  şimdi biri tarafından sevilme ihtimalim var gibi sanki.. biraz da olsa... ama yok aklıma yatmıyor arkadaş. biri tarafından çok sevilemem, biri bana aşık olamaz... sanki!

 • 11. 13 yaşındaki kız çocuğu dini nikahla evlenebilir

  bu yüzden laiklik.

  13 yaşındaki kızla evlenilmez, evcilik oynanır.

 • 12. atv ana haber

  an itibariyle çocuk evliliklerin önünü açan yasa önerisini savunmak için ne yapacağını şaşırmış bir anchormane sahip ana haber bülteni. bir insan kendini daha ne kadar aşağılık duruma düşürebilir.

  cem öğretir bir kız çocuğu sahibiymiş üstelik. acıyorum ve utanıyorum.

 • 13. 14 yılda koskoca devleti batırmak

  ak partililer yapmıştır hayaldi gerçek oldu.

 • 14. cumhurbaşkanlığı andının değiştirilmesi

  http://www.milliyet.com.tr/…siyor--siyaset-2346942/

  akp tarafından sunulup çok milliyetçi mhp tarafından desteklenen anayasa paketinin maddelerinden biri imiş. çok uzun görülen, ve anlam bozukluğu olduğu için eleştirilen metin kısaltılacakmış. merak edenler için:

  (bkz: cumhurbaşkanlığı andı)

  yeni hali:

  "insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye bağlı kalacağıma; devletin bağımsızlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma and içerim"

  siz şuna anlam bozukluğu değil de "atatürk" ve "laiklik" içeren maddeler kanımıza dokunuyor desenize. anlam bozukluğuymuş. 5 yılda bir, bir kez okunan tek parakraflık bir and. kafanız 5 kelimeden uzun cümlelere basmadığı için mi bu hezeyan?

  bu arada andın içindeki "namusum ve şerefim üzerine and içerim" kısmı da çıkarılmış. vicdan yaptılar, söylemeye dilleri varmadı herhalde.

 • 15. 18 kasım 2016 milliyet gazetesi rezaleti

  ahaha diye gülmekten başka bir şey gelmiyor elden.
  evlenmeyeceksin ulan. 15 yaşındaki çocukla evlenmeyeceksin. o kalın kafalarınıza bunu sokun. o yasa geçmeyecek. bu toplum o yasayı geçirtmeyecek. geçse de vicdanlı bir hakim somut norm denetimine gidecek. bir şekilde o yasa uygulanamayacak. 3 çocuğuyla kocasını bekliyor, ay çok mağdur diye haber de yapsanız, bu ülkede 18 yaşından küçük çocuklarla evlenemeyeceksiniz. evlenirseniz hapse düşecek, dışarıda bıraktığınız o insanların canını yakacaksınız. sikinizin uğruna masumları mağdur edemeyeceksiniz.

  bir lafım da ailelere. beter olun. çocuk yaşta kızlarınızı abazanın tekiyle evlendiremezsiniz. böyle bir dünya yok. hem asgari ücretle zar zor geçin, hem para için çocuğunu abazanın birine yolla, hem de çok mağduruz. hassiktirin.

 • 16. muhteşem yüzyıl kösem

  topal paşa'nın sağ kolu af dilerken "topal beni kandırdı, lüffen padişahım, kandırıldım" diye haykırdı. iv. murat'ın sağ kolu silahtar da "kanmasaydın paşaam" dedi.

  tanıdınız mı bu replikleri? tanıdınız tanıdınız.

 • 17. şirin payzın

  hillary clinton'da ne görüyorsam kendisinde de aynısını gördüğüm kadın. nasıl kadınsın sen diye şaşıranlar olmuş, hillary'e bakın o nasıl bir kadınsa bu da öyle bir kadın, o neye hizmet ediyorsa bu da ona ediyor. bir gün zorda kalırsanız kadın merhameti vardır diye kendinizi buna emanet etmek yerine kamyonculara filan emanet edin.

  edit: şimdi twitter'dan "şihsim tirifindin isli kıbıl idilimiz çk üzgnm byle oldğu için piki dimim ınıylımık diyil ühüh" diye yalandan ağladığına bakmayın, tam o yasanın meclis gündemine girdiği gün kendisine verilen görevi yerine getirdi, karşılığını da misliyle almıştır.
  uyanın gerizekalılar, laik cumhuriyet yüzünden çocuklara rahatça tecavüz edememenin sancısıyla kıvranan arap atmıkları ve onların paralı yardakçıları hayatlarımızı karartacak, uyanın.

 • 18. gezegenler için pek şarkı yazılmaması

 • 19. gülben ergen ve erhan çelik'in boşanması

  iki akp'li bile birbirine katlanamiyor bu dunyada. ne garip.

 • 20. 2016 ekonomik krizi

  2001 yılında 90 $ falan yazmış ve zenginlemiş onu diyor çomar. 2001 yılında ekmek 0.15 kuruş bugun 10 misli.
  2001 sigara 1 lira o zamanki parayla şimdi 12 misli. bu nasıl artış? o zaman biz doğalgaz faturası sıkıntısı çektiğimizi hatırlamıyorum ama şimdi korkusundan kimse yakamıyor bile nasıl artış ulan bu?

 • 21. 1 akp 1 chp 1 hdp 1 mhp'linin medenice tartışması

  tartışmanın sonunda mhp'li eleman akp'li elemanla ortak bir noktaya gelip chp'li elemanı vatan hainliğiyle suçlayıp hdp'liyi de dövüp tartışmayı bitirirler.

 • 22. akp'nin cinsel istismarcı hapis yatmasın önergesi

  cezaevlerini dolduran gazetecilerden tecavüzcülere yer kalmadığı için verilmiş bir önergedir.

 • 23. ergen olmuş bireyin çocuk olmadığı gerçeği

  batının bilmemezlikten geldiği gerçek falan değildir. doğrudur ergen olmuş birey çocuk değildir. zaten ergenlik-çocukluk'un yaşla falanda pek alakası yoktur. olay bireyin biyolojik olarak üreyebilme yetisi kazanmasıdır.

  ancak iplerin koptuğu nokta bireye biyolojik bir objenin yanında zihinsel bir yönününde olduğunu fark ederek bakıldığında ortaya çıkar. tamam adet gördü kadın oldu hadi bunu birisiyle evlendirelim bakışı yanlış, evet adet gördü üreyebilir ama biyolojik evriminin yanı sıra kültürel zihinsel bir şeyler barındıran bu varlığı bu yaşta böyle bir eyleme sokarsak bu eylemin bu canlının yaşamı boyunca etkileri olacaktır diye düşünmek doğru düşünmedir.

  18 yaş saçmalığı da kısmen buradan gelmektedir. 18ine kadar bireyin muhakeme yeteneğine tam olarak kavuşup eylemlerinin sebeplerini ve sonuçlarını özellikle sonuçlarını kestirebileceği varsayılır. ha diyosan ki ben davar gibi yaşarım istediğimi yaparım yaptığımın sonucunuda düşünmem o zaman 'vallah kader mahkumuyuz beyim' diye zırlarsın.

  ama bak yine iyisin ki o bok attığın batı sayesinde-belki de yüzünden- doğal seleksiyon sonucu silinip gitmek yerine hala nefes almaya devam ediyosun

  -edit: hemen düzelteyim giri biraz bir kişiye yönelik- bu durumda başlık sahibine- gibi yazılmış şekilde anlaşılmasın lütfen. davar gibi yaşarım, zırlarsın ifadeleri parmakla gösterici ifadeler gibi algılanabilir olsada bu giri hiçkimseye yönelik değildir. kalpler kırılmasın

 • 24. chp'nin sürekli ortalığı karıştırması

 • 25. beşiktaş

  başlığına hergün sürekli diğer takım taraftarlarınca, lacivertliler böyle sikerdi ama acıtmazdı, yok kırmızılılar yapardı ama belimizi incitmezdi tarzı entryler giriliyor,

  bu adamlar iki gün önce euroleague maçı yaptı ana-bacı gırla gitti, o naif entryler uçtu gitti neyse siz yine birbirinizi sikin göte para vermeyin, ama öyle artık eskisi gibi at koşturamayacağınızı kafanıza mıhlayın,

  ne o taraftar eski romantik taraftar, ne de camia vur ensesine al lokmasına olan camia...

 • 26. doğudaki kız çocuklarını modern kesimin savunması

  "if you are neutral on situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor / adaletsizliğin olduğu yerde tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir"
  desmond tutu

 • 27. doların her gün rekor kırması için ne dediler

  yastık altına dolarları atınca
  köprüden tünelden voleyi vurunca
  niyetler hep reisi övmek olunca
  tabii ki düşürülemez dolarizasyon
  bu kafayla güdülemez koyunizasyon

  uğur ışılak

 • 28. ekonomik kriz kapıda paranı harcama

 • 29. camii'ye özel metro yapmak

  haber

  ne kadar da zengin memlekette yaşıyoruz ya.
  ne güzel, önce nüfus yoğun olmayan bir tepeye 135 milyon tl' ye camii yapıyorlar, ondan sonra "bu güzel vatandaşlarımızı bu güzel camiiye nasıl getireceğiz , yazık değil mi bizim mübarek insanımıza?" diye üzülüp metro inşaa ediyorlar.
  vatandaşlarını ne kadar çok düşünüyorlar. ne güzel.

  aa bu arada konumuzla alakası yok ama birden aklıma geldi, samsun'da el kadar bebek açlıktan ölmüş ya hayret. o kadar da zenginiz.

 • 30. 14-18 kasım 2016 von alp pet shop rezaleti

  hala petshoplardan can satın alan bir adet rezilin yer aldığı rezalet. değil bir can, mama kabı bile almayın şu amına koduğumun dükkânlarından.

 • 31. 18 kasım 2016 bekir bozdağ'ın açıklaması

  şunu söylüyor özetle;

  "dini nikahla ailelerin anlaşması sonucu evlenen çocukların yaşadığı suistimal, cebir, tehdit, hile ve iradeyi etkileyen suçlar kapsamında değildir. bu durumda erkek olan tarafın ceza almasına gerek yoktur. resmi nikah yapsın konu tatlıya bağlansın."

  oysa 18 yaş altı bir insanın evlilik gibi sorumluluk gerektiren bir kararı alması mümkün değildir. onu erken yaşta evlendiren ailesi, onunla evlenen kişi suçlu olmalıdır. anadoluda böyle değil falan gibi ilkel savunma biçimleri asla kabul edilemez. nerede böyle değilse hata yapılıyor.

  bırak 18 yaşı böylesi kötü niyetli insanların ortalıkta gezindiği günümüzde 20 yaşında bile bir insanın gerekli değerlendirmeyi rahat yapabileceği bir ortam yok. bu ülkede kadınların çok iyi eğitim alması üretime ve yönetime ortak olması gerekiyor.

  çocuk ailenin malı değildir. çocuk, mutluluğu ve refahı ailenin sorumluluğunda bir bireydir. onu erken yaşta çeşitli amaçlarla evlendiren aile normal kabul edilemez. bu davranışlarını normalleştiren her türlü devlet aklı yerilmeyi hak eder.

  ben, dindarım diyen insanların görüşlerini çok uzun yıllardır dinliyorum bu konuya ilişkin. onlara göre regl olan bir kız çocuğunun evlenmesinde herhangi bir sakınca yok. onlara göre kız çocuğu rıza gösteriyorsa ortada suç teşkil eden bir durum da yok. burada rızadan kasıt ailesine boyun eğmesi aslında. yoksa o yaşta bir çocuğun evliliğin ne olduğunu anlaması mümkün değil. evcilik gibi bir şey sanıyor olsa gerek konuyu. bir de hediyeler alınıyor gelinlikler gösteriliyor garibime oluyor bitiyor. normal bir insana göre alenen suistimal olan bu konu bir anda herkesin mutlu gözüktüğü ve oluşacak insani krizin görmezden gelindiği bir tiyatroya evriliyor.

  korunması gereken savunmasız çocuk bilinci çeşitli uyaranlarla kandırılıp hiç hazır olmadığı bir sorumlulukla karşı karşıya bırakılıyor. bu uyaranlar hediye, gelinlik, altın gibi görece pozitif uyaranlar olabileceği gibi baba baskısı, aba altından sopa göstermek ve dışlamak gibi negatif uyaranlar da olabiliyor. çocuğun zaten kırılgan olan karar verme algoritması ailesi tarafından gelen basit yönlendirmelerle bile anında dağılıyor elbette. bana sorarsanız bu suistimalin kralıdır.

  bunun dışında çocuğu rıza göstermeye iten bir başka faktör aşk da olabilir. o yaşta bir çocuk bir başkasına sevgi ve aşk hissedebilir. ancak bu da evlenmeyi mazur göstermez. gelişmiş toplumlarda erken yaşta evlenme özendirilmez aksine evliliğin ve çocuk sahibi olmanın gerekleri neredeyse göz korkutacak şekilde çocuklara öğretilir. bizde olduğu gibi teşvik edilmez.

  tüm bunlara rağmen zaten dini nikahları var bari resmi nikahları da olsun gibi absürt ilkel bir çözüm üretmek resmen cehalet. bunun savunması olmaz. sayın bakan bıraksın topu taca atmayı bu söylediklerimi değerlendirsin.

  çocuktan gelin olmaz.

 • 32. recep tayyip erdoğan

  2018 yılının 10 kasımında atanın huzurunda saygı duruşunda bulunacak şahıs.

  ayrıca; (bkz: nick entry uyumu)

 • 33. rte'nin sesine benzeyen bugs bunny seslendirmesi

  aklımı yerinden oynatan benzerliktir.

  bir an cehaape diye bağıracak sandım.

  http://alkislarlayasiyorum.com/…-film-seslendirmesi

  (bkz: bugs bunny)
  (bkz: sen kimsin ya)

 • 34. cinsel istismara uğrayanın tacizciyle evlenmesi

  "bu boktan 'küçük yaşta evlendirme' kültürünü nasıl düzeltirim, çocuklarını 18 yaşından önce evlendiren ailelere nasıl göz açtırmam?" diye düşünecek yerde "ama o on yaşında kızı koynuna alıp on birinde anne yapan herifler hapiste çok mağdur ühühühü" diye ağlayan bir devletin hezeyanları...

  tiksiniyorum!

 • 35. akp seçmeni

  bir kitle düşünün ki tecavüzün suç olduğunu anlatmaya çalışıyorsunuz...

 • 36. emlak balonu

  oturduğum yerde iki sene önce üst katım satılıktı. 130 bin tl fiyat biçmiş ev sahibi. oturduk konuştuk 120 bin veririm dedim. başkası ile 125'e anlaşmış. geldik 2016 yılına alt katım taşındı daireyi satıyor. kaç istiyorsun dedim 230 dedi. lan nasıl bir dünya bu böyle. iki sene içerisinde 10 yıllık bir evin fiyatı nasıl ikiye katlanabilir ? petrol, altın falan mı çıktı evin arsasında haberimiz mi yok ? peki dostlar bu balon değil nedir ?

 • 37. danimarka'da yayınlanan sekse teşvik reklamı

  her zaman dediğim gibi: seks yoksa, sağlık da yok. bunu doktrinleştiren danimarka devletini kutlar, başarılarının devamını dilerim.

 • 38. başlıklarını engelle butonunun çalışmaması

  adam buton koyacağız dedi, çalışacak demedi ki.

 • 39. belgesel çekmek bahanesiyle çocukları asmak

  faili 27 yıl önce idam edilmiş, bitmiş gitmiş bir olay olduğundan pizzagate kadar ilgi çekmemesi normal. pizzagate olayında ise, dünyanın en tepesindeki elitlerin arasında çocuklara tecavüz ve işkence yapan hatta zevk için öldüren sapıkların olduğu ve hem bu adi sübyancı yaratıkların, hem de bunlara çocuk temin eden orospu çocuklarının devletin ve finans sektörünün en tepesindeki bağlantıları sayesinde soruşturma bile açılmadan elini kolunu sallayarak çocukların hayatını karartmaya devam ettiği iddia ediliyor.

  abd eski başkanı çocuklarla cinsel ilişkiye girmekten yargılanıp hapis yatmış sabıkalı bir sapığın uçağına onlarca kez binip bu herifle can ciğer kanka modunda geziyor. normalde toplumdan aforoz edilmesi, etrafında kimse kalmaması gereken sabıkalı bir pedofil hem celebritylerle hem de her türlü kodamanla sosyal ilişkilerine devam ediyor, kimse de çocuk tecavüzünden sabıkalı, pedofil diye bunu dışlamıyor. bu da acaba bu sapık herifin etrafındaki elit şahısların alayı pedofil mi, abd eski başkanı clinton ve diğer bir takım kodamanlar ne bokuna ikide bir bunun uçağına biniyor ve adasına gidip duruyor, bu herif bunlara orgy partisi verip çocuk mu temin ediyor diye insanlar yıllardır soruyor, ama ne bu herife soruşturma açılıyor ne de etrafındaki kodamanlara.

  uluorta instagram'da pedofili imalı resimler atan, cinayet esprileri yapan, sapkın bir kişiliği olduğu çok bariz olan manyak bir pizzacı ise devletin en üst düzey elitleriyle, finans baronlarıyla, demokrat parti kodamanlarıyla içli dışlı, soros'tan onbinlerce dolar hibe alıyor (belgeli kanıtlı), açlıktan gebersem kapısından girmeyeceğim leş ve salaş adi bir pizza dükkanı ne hikmetse adeta seçim lobisi merkezi oluyor.

  en seçmece milyarderler, siyasiler ve bütün hollywood celebritylerinin katıldığı milyon dolarlık partilerde performans sanatı yapan sanatçılar, demokrat parti kodamanları falan hep bu herifle kanka modunda. herifçioğlu küçük kız çocuğunun ellerinden masaya bantlandığı, bebeğin ağzına euro desteleri tıkıştırılan, down sendromlu gibi duran birkaç aylık bebek resminin üstüne 'hotard, whore and retard' diye bir yazı koyan şaibeli fotoları instagram'a atıyor, yanında çalışan kendisi kadar sapkın elemanı da tutup sikinin üstüne pizza dilimi koyup instagramda sergiliyor, patronu altta kalır mı, o da gidip pizza dilimi üstünde çırılçıplak 69 yapan çift illüstrasyonu koyuyor. aile mekanı diye lanse edilen, çocuk menüsü olan, hatta çocuklar için sihirbaz gösterisi vs yapılan bir mekanın sahibi ve yanında çalışan elemanlar dükkanın reklamını bu şekilde yapıyor.

  herifin instagramında bir tek normal resim yok, tuhaf tuhaf imalarla ve pedofil jargonlarıyla taglenmiş bebek fotoları, cinsel içerikli müstehcen çizimler, korkunçlu inşaat ve boş depo fotoları birbirine karışmış halde. herif dükkanın bodrumuna inşa ettirdiği soğuk hava depolarının korkunçlu fotolarını instagrama atıp cinayet esprileri yapıyor, gerçeğe çok benzeyen bir oyuncak bebek fotosu koyup 'alman bebeği, 1200 dolar' diye üstüne etiket koyuyor. abi ben kalkıp instagrama öyle fotolar koysam manyak, sapık diye damgalanırım, etrafımda bir kişi bile kalmaz. sen öyle fotolarla instagram hesabı yapsan adın çıkar, dükkan iflas eder sapık mıdır nedir diye insanlar tırsar kimse gelmez. ama bu herifin arkası sağlam olduğu ve hem soros'tan hem de podesta biraderlerden dünyanın parasını hibe olarak aldığı için (obama'nın 65.000 dolarlık pizza siparişini saymıyorum bile!) ticari itibar derdi yok, yardırıyor.

  ortalıkta bu herifin sapkın kodamanlara çocuk seks kölesi temin ettiği, emaillerde de pizza kisvesi altında çocuk ticareti konuştuğu iddiaları var. herif adi, salaş bir pizzacı işletmesine rağmen washington dc'nin en güçlü 49. adamı olarak gösteriliyor.

  ve bu adamlara, sabıkalı sübyancı sapıklarla bağlantıları olduğu ve son derece şüpheli davranışlar gösterdikleri halde en ufak bir soruşturma açılmıyor, dünyanın çeşitli yerlerinde kaybolan çocukların bu heriflerin çetesi tarafından abd'nin sapkın elitlerine, kodamanlarına pazarlandığı dedikoduları dolanıyor, ortada akibeti belirsiz kayıp çocuklar ve bu heriflerin çocuk ticareti yaptığına dair çok ciddi şüpheler var. ama arkaları güçlü olduğu için kimse üzerine gitmiyor.

  insanlar buna isyan ediyor çünkü ortada yıllardır süren ve yüzlerce çocuğun mağdur olduğu iğrenç bir çocuk ticareti var, ufacık çocuklar zaten yıllardır savaş ve deprem gibi felaket bölgelerinden kaçırılıp sapkın manyaklara pazarlanıyor, bu tür çeteler zaman zaman yakalanıyor, ama bunların elit kodamanlara hizmet verenleri bırak yakalanmayı, soruşturma bile açılmayıp polise verilen şikayet dosyaları itinayla yok edilip üstü kapatılıyor. belki ensar olayında, westminster skandalında olduğu gibi bir tane loser'i günah keçisi yapıp bütün suçu ona atıp geçiyorlar, diğer onlarca orospu çocuğunun yanına kalıyor.

  ve bu ruhsuz, adi yaratıklar toplum içinde göğsünü gere gere gezmeyi bırak, senin benim hayalimizde bile göremeyeceğimiz paraları kazanıp dünya siyasetine, finansına yön veriyorlar.

  eleman da kalkmış niye faili 27 sene önce yakalanıp idam edilmiş, bitmiş gitmiş olay bunun kadar ilgi çekmedi diye soruyor. şaka mısın abi ya?

 • 40. hulusi akar

  ilerde "vatan haini" olarak anılacak kişi.

 • 41. devlet bahçeli

  (bkz: walder frey)

 • 42. mihriban şimşek

  erkek arkadaşıyla bankta oturduğu için okuldan atılmakla tehdit edilip bunalıma giren ve intihar eden 17 yaşındaki genç kız. tek yaptığı, erkek arkadaşının saçına düşmüş olan yaprağı almakmış. böyle yazınca ne kadar romantik değil mi? şiirlerde, şarkılarda bahsedilen durumlardan biri. kim bilir ne kadar da mutluydu, mutlulardı o anda.. kelimeler kifayetsiz kalıyor. ne desem bilemiyorum..

  http://www.hurriyet.com.tr/…tihara-goturen-40281119

 • 43. öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

  bir arkadaşımın fark ettiği, teoman'ın kupa kızı sinek valesi

  bu şarkının bir hüzün barındırdığı, tahminen batak oynarken 10'a girip battıktan sonra hüzünlenmesini anlatan bir şarkı olduğu.

  o arkadaşım benzer bir olay yaşayınca fark ediyor tabi.

  (bkz: bir arkadaşım ekolü)

  not: üstteki entry baz alınmıştır.

 • 44. tecavüze uğrayan erkek çocuklar kimle evlenecek

  tecavüze uğrayan erkek çocukların namuslarının temizlenmesi! ve tecavüzcü sapıkların aklanması için de bir yasa çıkacak mı?

 • 45. soğuk iklim güzelleştirirse türk kızı neden çirkin

  atasözünü unutmayın: "aynı maddi gruba dahil olmayanların güzelliği kıyaslanamaz"

  penelope cruz'un bizim şenkal tuhafiyede çalışan kızlarla arasında 1 birim bile fark yokken bizimkilerin son ütücülük yapmasının sebebi de bu olsa gerek.

  hülasa italya'nın bilmemne kasabasında kızların genelde güzel olması, ama türkiyenin bilmemne ilinde italyan kızlar ile aynı saç-göz rengine, aynı fiziksel özelliklere sahip kızların genelde çirkin olması (sana öyle gelmesi) tamamen maddi sebeplerledir.

 • 46. solcular 28 şubat'ta neredeydi

  sol, 1980'deki islâmcı darbeyle yok edildiği için muhtemelen böyle bir kitle ortaya çıkamamış olabilir.

 • 47. öğretmen olmak

  kendini parçalayıp yine de kimseye yaranamamaktır.

 • 48. yaran facebook durum güncellemeleri

  günün anlam ve önemine binali'yen:

  "yaa biz adamlara pedofiliyi anlatamıyoruz, atam gidip bunlara erzurum'da sivas'ta cumhuriyeti anlatmış nasıl ikna etti acaba aq ya"

 • 49. ekşi sözlük tecavüz yasasına hayır kampanyası

  arkadaşlar dün gece onanan bu iğrenç karara hayır demek için şöyle bir kampanya düzenlenmiş, lütfen imzalayın.
  aramızsa hukukçu olanlar vardır, başka neler yapılabilir? bu başlık altında tartışalım.
  bu günaha, bu zulme, bu vebale karşı susmak ortak olmaktır. susmayalım. bu sefer susmayalım, kanıksamayalım.

  alışıp bir sonraki adımı beklemeyelim arkadaşlar. lütfen.
  tecavüze uğrayan bir kızın her gece yasal olarak tecavüze uğramasının önünü açmayalım. belki binlerce hayatın kararmasının önünde olalım.

  devlet bizi koruyamıyor, biz bizi koruyalım.

  ek 1-) destekleyen çaylak arkadaşlara buradan teşekkürlerimi sunuyorum.
  (bkz: #64169149)
  (bkz: #64169699)
  (bkz: #64169758)
  (bkz: #64169892)
  ve adını sayamadığım bu konuda duyarlılık gösteren diğer çaylak arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  ek 2-) @lyssa'nın eklemesi: bu önergenin tartışılacağı salı günü saat 10.30'da meclis'in dikmen kapısında chp kadın kolları'nın düzenlediği bir protesto varmış. katılabilecek arkadaşlar, yakın olanlar, gidebilecek birilerini tanıyanlar, lütfen bu konuda desteklerini esirgemesin.