debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 18 temmuz 2016 wikileaks açıklaması

  şu saaten sonra birilerinin 4 kişi ile grup seks videoları ortaya çıksa, annesini karısını alıp meydanlara gelip bunlarda senin diye bağıracak bin tane adam gördüm ekranlarda! o yüzden wiki miki türke çok gelmez! zaten bir çoğunun okuma yazması bile yok, o listeleri ancak sen ben okuruz. amerikanın da anlamadığı bu zaten. okuma yazması olmayan, oy atmaya gitmeden önce nereye basacağı ve ne yapacağını 3 günde anlatılan bir millete hala laf neden geçmiyor onu anlayamadılar.

 • 2. barış dedebağı

  tutuklulara psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan işkenceci subay. hakkında yasal işlem başlatılmalı. karşındaki kim olursa olsun, demokrasiyi korumak adına hareket ettiğini iddia eden herkes hukuk devleti olmanın gereğini yerine getirmelidir.

  ek: bu bir savaşsa; savaş esirlerine karşı, değilse insanlığa karşı kötü muamele nedeniyle savaş suçu işlemiş kişidir. yakalanan yunan komutanını misafir eden mustafa kemal'in ülkesine, ordusuna yakışmayan subaydır.

  işkence yaptığı kişinin ailesi burayı okuyorsa mutlaka ihd ve aihm'e başvursunlar.

  edit: gelen küfür/sitem/hakaret mesajları üzerine;

  sizinle işkencenin insanlık suçu olduğunu tartışmayacağım.

  siz kazandınız.
  darbeciler kaybetti.

  biz ise hep kaybedeceğiz. çünkü insanlığımızı ve insan onurunu hiçbir ortamda unutamıyoruz.

 • 3. oyum darbeyi önleyen ak parti'ye

  oyum kendiniz palazlandırdınız, ne haliniz varsa görün demeyip, akp ile birlikte darbeye karşı duran chp'ye.

  madem öyle işte böyle derler...

 • 4. abdullah tayyip olçak

  allah rahmet eylesin. darbeye karşı çıktığı için şehit olmuş ve muhtemelen cennete gidecektir. ama başlığı açan arkadaşın yaptığı berkin elvan karşılaştırması çok çirkin olmuş. bu çocuklar cennetten sizi izlerken siz bu tavırla onların yanına gidemeyecek gibisiniz...

 • 5. durum çok ciddi

  bunu paylaşan avukat arkadaşım var.

  edit: şöyle bir gir 157 fav alır mı, salak mısınız kuzum siz? bin tane de mesaj aldım, şaka gibi mk.

 • 6. 18 temmuz 2016 polisin whatsapp kontrolü

  sırf ipneliğine yurtta sulh biziz 2 diye grup açılıp, rehberdeki ahmeti mehmeti, ahmet komutan mehmet komutan diye gruba eklemek var da işte. yemiyor amk.

  edit: aat bh adlı yazardan gelen gülümseten pm:

  bunu bizim gruptaki işgüzar gerizekalı bir arkadaş yaptı. üstelik grup ismide yurtta sulh diye değiştirip tv de gösterilen whatsapptaki darbeci bir generalin numarayıda ekleyip emrinizdeyim paşam diye yazdı. korkuyoruz dünden beri pisi pisine alıcaklar bu mal yüzünden diye :)

 • 7. 18 temmuz 2016 tsk'nin subay açığı

  iett soforlerine ucak kullanmayi ogretirler artik. metro turizm muavinleri de yedekte dursun.

 • 8. isteseler de istemeseler de o kışlayı yapacağız

  - idam idam idam idam idam.
  + halk isterse geregini yaparıız.

  - gezi parkı yıkılmasın, ağaclar kesilmesin.
  + isteseler de istemeseler de o kışlayı yapacağız.

  biz halk degil miyiz?

 • 9. laikçilerin gülenden nefret etmelerinin ana sebebi

 • 10. idam cezası tbmm'den geçerse onay veririm

  biz şimdi darbeyi engelledik ve ülkeyi geriye gitmekten mi kurtardık?

 • 11. tank nasıl durdurulur

  15 temmuz gecesi namlusuna parmağımı sokarak nefes almasının önüne geçtim ben bunların. nasıl hönk hönk dedi oracıkta hareket edemedi bi görseydiniz.

  sonra da darbeyi engelledik biz hepimiz.

  tuğralı doblom da var.

  s.kerim akıllı olun.

 • 12. 18 temmuz 2016 başbakan'ın açıklaması

  yaptığı açıklamada şöyle bir ifadesi var;

  --- spoiler ---

  bir fotoğraf beni çok duygulandırdı. başı kapalı bir hanımefendi bir kamyon sürmekte, yanında da modern giyimli bir kadın oturuyor.
  --- spoiler ---

  lan kapalı kadın hanımefendi de yanındaki modern giyinimli neden kadın? niye böyle ayrımcılık yapıyorsun?

  yeminle böyle ince ince işleye işleye sıçtınız ülkenin ağzına.

  edit: açıklamanın devamında söylediği söz;

  --- spoiler ---

  arkadaşlar, şimdi kılık kıyafet ayrımcılığının zamanı değil. birlik olmalıyız.
  --- spoiler ---

  yeminle taşak geçiyor bizimle. konuşmanın başında ben ayrımcılık yaptım sanki.

 • 13. akın öztürk

  --- spoiler ---

  beyler açılın geniş bir analiz yapmaya geldim,

  --- spoiler ---

  anlattıkları çok ilginçtir, en dikkat çekici yanı bence şu

  " düğüne gidemedim, ben de ankaraya torunlarımı görmeye gittim " diyor adam. noter işleri bir şekilde gidememesine yol açmış.

  yani adamın aslında olay günü ankara'da, akıncı üssünde olması çok büyük olasılıkla beklenmiyor.

  adam hali hazırda izmirde, istanbulda düğünü var, ama ankaraya geliyor. hulusi akar akıncı üssündeyken büyük olasılıkla bu paşanın lojmanlara döndüğünü bilmiyor.

  " hulusi akar, kubilay selçuk ve mehmet dişli ile beraber çay içiyordu "

  hulusi akar'ın rehin alındığı söylenmişti, akın öztürk'ün ifadesine göre hulusi darbecilerle çay içiyordu. ama odaya akın girdiği sırada o da darbenin başarılı olamayacağını söylüyordu. sonra birlikte adamları ikna ettiler.

  bakın akın öztürk'ün ifadesinde bu odada 4 kişi var. bir de sonradan gelen birisi ama soyadını bilmediğimiz için aratamıyorum.

  bu 4 kişinin 3 ü şuan tutuklu.

  ikna'dan sonra hulusi akar'ın mehmet dişli ile beraber başbakanlığa gittiğini söyledi akın öztürk.

  dediği gibi de o gün hulusi o şekilde geldi başbakanlığa. ve o sabah mehmet dişli göz altına alındı. darbeci olarak tutuklandı.

  odadaki tuğgeneral tutuklandı, akın öztürk tutuklandı. hulusi hala kimseye hiçbir şey anlatmadı.

  hulusi akar çok suskun, çok pasif.

  darbede çok fazla gariplik var. sanki yanlış yerden başlanmış da darbe yarım kalmış gibi...

  öncelikle dün televizyonda mete yarar'ın anlattıklarını da dinledim. az çok mantıklı geliyordu. mete yarar, darbeye direnen kahraman subaylarımız sayesinde darbe olmadı, bu subaylar bir kahramanlık destanı yazdı dedi.

  zekai aksakallı hakkında doğru söylediğini kabul edelim,

  peki ya 1. ordu komutanı? adam darbecilere " ben bir düşünücem " demiş ve zaman kazanmış. bu şekilde erdoğan'a haber vermiş darbeyi.

  mete yarar hem bunu söyledi hem de helikopterlerin telsiz konuşması istihbarata takıldı dedi.

  istihbarat neden helikopterleri dinliyordu?

  ekstrem bir durumun 2 farklı sebebi olabilir mi? hem 1. ordu komutanı'nın darbeyi haber verdiğini hem de erdoğan'ı istihbaratın kurtardığını söylüyor. bütün bunların olma olasılığı nedir? 2 farklı düşük olasılık olay gerçekleşmiş. üstüne semih terzi'nin vurulması olayı var. bu da beklenmedik ve düşük olasılık bir olaydı. ortada bu kadar gariplik var, ve savunmalar hep düşük olasılıklı şanslar üstünden ilerliyor.

  gelelim akın öztürk'e. olayları başından itibaren takip ediyorum. benim darbe hakkındaki teorim şudur,

  1) akın öztürk o gün akıncı üssünde beklenmiyordu, yanlış zamanda yanlış yere gitti.

  2) akp hulusi akar'ın rehin alındığını ve kurtarıldığını söylüyordu, bu konuda neredeyse hiçbir veri yoktu ve bu hikaye saçma sapan bir yalana benziyordu. oysa akın öztürk hulusi akar'ın çay içip helikopterle ayrıldığını söyledi ve anlattıkları bildiklerimizle çok fazla uyuşuyor.

  yani demek istediğim şu, buraya dikkat, mehmet dişli darbecilikten tutuklandı. hulusi akar mehmet dişli ile aynı helikopterden indi. sözüm ona kurtarıldı. darbecilerden kurtarılan adam darbeci adamla aynı helikopterden inip başbakanlığa geliyor.

  hulusi akar'ı kim tam olarak nasıl kurtardı? neden zarar görmedi, neden darbeci mehmet dişli ile aynı helikopterden inerek başbakanlığa geldi?

  hulusi akar neden konuşmuyor?

  her şeyi ayarlayan hulusi akar olabilir mi?

  3) o gün o odada akın öztürk oraya gelene kadar her şey planlandığı gibi gidiyordu. hulusi akar da balyoz davası ile önü açılan bir paşa idi, cemaatin bu konuda hulusi paşaya güveni olabilir. hulusi akar darbe yapacağına bir takım insanları inandırmış olabilir,

  4)hulusi akar darbeyi önce başlattı, sonra bu iş olmayacak diye durdurdu. darbeye fiili olarak katılmadıkları için mehmet dişli ile beraber bu işten yırtacaklarına inanıyorlardı. ya da mehmet dişli buna inandırılmıştı. tıpkı diğer darbecilerin bir takım vaadlerle bir takım hamlelere inandırıldığı gibi. ama o hamleler gerçekleşmedi. gerçekleşmemesinin sebebi ne halktı ne kahramanlıklar. bunlar ayarlanmıştı. çok büyük olasılıkla 1. ordu komutanı da bu işin içinde. o da 1. ordu'ya darbe yaptırır gibi yaptı ancak yaptırmadı.

  amaç cemaati tasfiye etmekti, darbeyi önce başlatacak sonra darbecilerin kaybetmesi için hızlıca bitirip ortamı terk edeceklerdi. ama bir terslik vardı.

  planlarında akın öztürk yoktu.

  5)akın öztürk o odadaki ortama şahit olduğu için ne yapacaklarına şaşırdılar. darbeci deyip apar topar içeri attılar. aa hakkında algı operasyonu yaptı ve bu adamı yanlış yerde yanlış zamanda bulunduğu için yaktılar.

  paralelci olmadığı kesin gibi bir adam.

  şu video'yu izleyin. ben hiç cemaatçi subay görmedim ama bu video hiç cemaatçi bir tipe benzemiyor. üstelik bu adam 64 yaşında. 64 yaşındaki kıdemli bir paşanın cemaatçi olma olasılığı nedir?

  kendisi cemaatle mücadele ettiğini söylüyor, bu konuda hakan fidan'a liste bile verdim diyor. beni bu isimlere sorun, cemaat konusunda diye referanslar veriyor. referansların biri hakan fidan, diğeri hulusi akar. adam denize düştü yılana sarılıyor.

  eğer akın öztürk yalan söylemiyorsa sırf o gün o düğüne gitmedi diye şuan darbeyi yönetmekle suçlanıyor olabilir.

  unutmadan, bu komplo teorimizde belirttiğimiz gibi darbeyi planlayan ve başlatan aslında hulusi akar, o nedenle her türlü en yukarıya bir günah keçisi lazımdı zaten. hatırlatalım, darbe sabahı daha ortada fol, yumurta yokken bir anda adamı darbenin planlayıcısı diye sundular haber kanallarına. bu bilgi bu kadar hızlı nasıl geldi? bir örgütü çökertirsen en altından başlar zamanla üstüne ulaşırsın. en tepeden başlamazsın.

  ben bu adamın suçsuz olduğuna inanıyorum.

  edit: son olarak eklenmesi gereken bir detay daha var,

  6) trt'de okunan darbe metni muazzam bir şekilde yazılmıştı. bunu yazan kesinlikle bir atatürkçü olmalı. üstelik yurtta sulh konseyinde balyoz paşalarından birisinin olduğu söyleniyordu (bunu araştırmadım, araştıran bir arkadaş teyit edebilir mi?).

  ancak buna rağmen akp en başından itibaren cemaatin yaptığına emindi. ama ordu kimin yaptığını bilmiyordu.

  bakın burası çok önemli, trt'deki bildiri bize gösteriyor ki ordudakiler darbeyi kimin yaptığına emin değildi. oysa akp son derece emindi.

  komplo mu? evet. kesinlikle.

  iyi de, bana verdiğiniz official story komplo teorisinden daha az inandırıcı. hulusi paşa nasıl rehin alınmış, nasıl kurtarılmış, darbe niye bu kadar saçma bir şekilde başlamış vs, gariplikleri mantıklı bir şekilde açıklamadığınız sürece hep kafamdaki en mantıklı komplo teorisine inanmak durumundayım.

  edit2: ayrıca bir arkadaşımın dikkatini çekmiş ve beni uyardı ben de kendisine hak verdim. bildiğimiz gibi askerler ölümle yaşayan insanlar. sert insanlar. özellikle darbe girişiminde bulunmuş askerlerin daha sert ve daha gözü kara olması olazım.

  tutuklanan, göz altına alınan subayların suratlarına bakın. o suratlar suçluluk ile beraber bir satılmışlık, şaşkınlık gösteriyor sanki bize. yaptım olmadı, öldürün beni bu şekilde yaşayamam şeklinde suratlar değil onlar. kendini kurt sanarken kuzu olduğunu fark etmiş insanların suratları. ne kadar suçlu olsalar da bir şekilde kendilerini kurban olarak gören insanların suratları.

  yani tabi böyle bakmak istersek böyle görebiliriz. bu son yazdığım çok sağlıklı bir bakış açısı değil. ancak yine de belirtilmesi gereken bir ayrıntı bence.

  edit3: viliver adlı yazar bana şu linki ulaştırdı. genelkurmaydan yazılı emir aldık diyor asker. ve hatta cebimde diyor sanırım. buraya yazdığım her şeyle uyuşuyor.

  edit4: şu resim ayrıntısı da önemli,

  akp tarafındaki iddialara bakarsak akın öztürk darbeyi planlayan, darbede aktif rol oynayan bir paşa.

  akın öztürk'ün dediklerine bakarsak adam torunlarını sevmek için lojmana/üsse gidiyor, garipliği görüyor, genelkurmay başkanının orada olduğunu öğreniyor, yanına gidiyor ne oluyor diye ve aralarındaki konuşmadan sonra darbeyi durduruyorlar, yeni uçak kalkmıyor, adam da evine dönüyor.

  http://i.hizliresim.com/pppr7n.jpg

  adam evinde bu şekilde yakalanıp göz altına alınıyor. büyük ihtimalle o gün torunlarını severken giydiği kıyafetler. oysa bir çok subay üniformalarıyla göz altına alındı. akın öztürk'ün ifadesinde çelişen hiçbir şey yok, anlattığı her şey ayrıntılara uygun. bir grup asker yunanistana helikopter ile kaçarken bu adamı evinden alıyorlar. darbe planlayıcısı.

  bu kıyafetler hangi hikayeye daha uygun?

  edit5: şurada da necdet özel'in hakkında söyledikleri var.

  bütün bu eklemeler, editler boşuna değil, bildiğimiz her ayrıntı bu adamın suçsuzluğuna işaret ediyor. ve eğer bu adam suçsuzsa anlattıkları doğru. anlattıkları doğruysa açık bir şekilde her şey hulusi paşa'nın kontrolünde gerçekleştirilmiş.

  darbe tiyatro değil, ama tıpkı aşı yaparken vücudunuza az bir miktar virüs verilmesi gibi az bir dozda gerçekleştirmelerine izin vermişler. kontrollü. bütün garipliklerin sebebi de bu.

  edit6: bu teoriye ve analize aykırı gibi görünen bir durum var. objektif olmak adına onu da yazalım. akın öztürk'ün damadı aynı zamanda bu üssün komutanı. savunmada adı hiç geçmiyor damadın. ismi hakan karakuş . bütün bu yazı " damat " faktörü göz önüne alınmadan yazıldı. hakkında henüz bir araştırma yapmadım, ilerleyen günlerde yapabilirim. yapanlar varsa mesaj olarak uyarılarda bulunabilirler.

  edit7: hukukçu arkadaşlar, entry yukarı taşındıkça ufaktan tırsmaya başladım, bu entry her ne kadar teori adı altında da olsa hulusi akar'ın bütün bu olaylardan sorumlu olduğunu söylüyor.

  uğraşmayayım sonra mahkeme mahkeme? göte girebilitesi var mı bu entry'nin?

  edit8: damat konusuna gelince, adam zaten o üsteki lojmanda yaşamıyor. damadı orada işte. damadının oraya torun sevmeye gidiyor. damadı olayların ne kadar içinde ne kadar dışında bilemiyorum. ama damadının bu olaylarda akın öztürk ile bir alakası yok gibi duruyor. oysa akın öztürk bu faktörün de sayesinde mükemmel bir günah keçisi adayı oluyor.

  ileride yeni bilgiler elde ettikçe kafamızdaki bu teoriyi daha iyi hale getirebiliriz. şimdilik eldeki veriler bana böyle bir tahmin sundu.

 • 14. ak gençlik ve gezi gençliği karşılaştırması

  öyle madde madde yazmaya gerek yok; biri asker kafası keser, öteki ise polise karanfil uzatır.

  şimdi siktir git; derin stratejik çözümlemelerini imamhatip sözlükte yap, bok sineği seni.

  edit: odatv'deki şu habere yönelik, sosyal medyada paylaşılan cnntürk'lü fotoşop capsiyle karşılık verenler olmuş. diyorum ki 2006 yılındaki cnn türk'ün haber linkini atın, tık yok çomarlarda.

  alın amk, onu da ben atayım: http://www.cnnturk.com/….yarali/190278.0/index.html

  gördüğünüz gibi söz konusu haberde fotoğraf bile mevcut değil. bu çomarlara allah akıl fikir versin gerçekten.

  bakmanızda fayda var: http://www.insanhaber.com/…azda-tum-gercekler-70538

  edit2: başlığı açan siktir olup gitmiş, bu da bir meziyet sayılır. bana sövmeyin.

 • 15. arda turan

  brüt değeri 30 milyon euro, net değeri 5 kuruş olan futbolcu.

 • 16. ekşi sözlük'te darbe destekleniyor mu sorusu

  hayır desteklenmiyordur. sadece muhalif olmaktan kaynaklı dil problemleri vardır ve bu bazen darbe destekçisi görüntüsü vermektedir.

 • 17. kamyon ile tanka müdahale etmek isteyen şoför

  taşağı 50 kilo ama 1 gram beyni olmayan kamyon şoförüdür. kendi hayatını riske atmayı bırakın çevredeki diğer araçları ve insanları da riske atmıştır.

 • 18. nedim şener

  'chp darbe gunu ortada yoktu' , 'chpliler sokakta degildi'

  sen kimi hedef gostermeye calisiyorsun nedim efendi ? agzindan cikani kulagin duysun, memleket ic savastan donmus, sen neyin derdindesin neyin pesindesin ?

  yaziklar olsun.

 • 19. rus uçağını düşüren pilotların gözaltına alınması

  "emri bizzat ben verdim" diyenleri şöyle alalım.

 • 20. 18 temmuz 2016 otuz valinin görevden alınması

  bu sene kpss'ye giren direkt müsteşar olarak atanır xd.

 • 21. 20 temmuz 2016 rte'nin açıklayacağı büyük karar

  ergenekon ve balyoz nedeniyle ordu ile ilişiği kesilen subaylara geri dönüş hakkı en akıllıca hamle olur

 • 22. 18 temmuz 2016 türksat yayınının kesilmesi

  türksat uydusuna f-16 lar saldırmış. şu an sela veriliyor halk uzaya davet ediliyor.

 • 23. 18 temmuz 2016 yurt dışına çıkma yasağı

  1 ay sonrası için tatil planı olan şahsımı zora sokmuş durum. ulan vize çıktı, oteller ayarlandı, uçak bileti aylar öncesinden alındı. her şey hazır. önüme çıkan engele bak. ulan palazlandırdınız palazlandırdınız, şimdi o şımarttıklarınız yurtdışına çıkmasın diye vatandaşınızı mağdur ediyorsunuz. gerçi sizden başka birinin mağdur olması mümkün değil. bu ülkede sizden başka kimse mağdur olamaz. ulan ne desem boş.

 • 24. stratfor'un erdoğan'ın uçak rotasını paylaşması

  bu troll haberine, sadece yine kendileri inanır.

  1- erdoğan'ın uçağının radar izi nedeniyle bütün dünya, uçağı herkese açık olan flight radar ve benzeri bütün programlardan takip edebiliyordu. nasıl olduysa bir darbeciler takip edemediler zaten.

  2- erdoğan'ın uçağı radar izini falan değiştirmedi, an ve an gece boyunca tc-ata olarak izlenebildi. belki inerken telsizde çağrı kodu olarak thy'nin kodunu kullanmış olabilir, bu onun anlaşılmasını neredeyse hiç etkilemiyordu, sonuçta telsiz konuşması açık hattandı ve konuşma metninden onun erdoğan'ın uçağı olduğunu anlamamak için salak olmak gerekiyor.

  3- hadi diyelim yine karşıdakiler salaktı, adamlar sadece telsiz isimlerini değiştirince kimse farketmedi. yahu adamlar aşağıda firkateyn'e yukarıda 2 tane f16'ya sahip ve yine bilgilere göre 2'de tanker uçağı o an istanbul havasahasında (en az sayılar bunlar), nasıl olduysa o an havadaki tek gulfstream uçağı farketmiyorlar ve hatta kuşkulanmıyorlar bile.

  yani daha da çok yazılır da, gerek var mı bilemedim...

  he yavrum he, telsiz konuşmasını değiştirince kurtuldular, amerikalılar da pis kötü kaka.

  (bkz: troll sıçmığı)

  edit: typo

  edit 2: herkesin bildiği bir bilgiyi paylaştığım için beni amerikancılık ve ajanlık ile suçlayan trollere selam olsun.
  hadi f16lar uzaktaydı, radar mesafeleri yetmedi, yahu adamlar hava kuvvetlerinin belirli bir kısmını elinde tutuyor, orada füze komutanluğı, hho vs bir sürü birlik varken hiç biri mi radarına bakmıyor. sonra denize açılan firkateyn var yahu firkayeyn, o da mı göremiyor. telsiz ismi değişince uçak tipi de mi değişiyor.
  bu bilgiyi vermek suç ise, en ajanı erdoğan'ın uçuş ekibi, transponder açık gizli uçuş mu yapılır. sonra illa gizli uçacaksın uçuşu bekleyen başka bir uçağı al git, sanki o an sana birşey diyebilecek birisi var. keklik gibi kendi uçağında transponder açık uçmanın mantığı nedir birisi bana anlatsın.

 • 25. 19 temmuz 2016 rte'nin kısıklı konuşması

  neden cumhurbaskanlik icin bu kadar israrci anlamiyorum.müteahhitlik yapsa çok daha mutlu olacak inşaat dedin mi gözlerinin içi gülüyor.

 • 26. metro turizm'in darbecilere karşı aldığı karar

  darbecilerin üzerlerine muavinlerini salacaklarmış.

 • 27. 18 temmuz 2016 kamu personel yıllık izin iptali

  turizm bi kuple daha boku yedi.

 • 28. marmaris'te 15 dk daha kalsaydım öldürülecektim

  oğlum hocaefendinizi öyle ya da böyle sikecekler demiş ya la :))

  (bkz: sikin birbirinizi göte para vermeyin)

  len feto için bitsin artık bu hasret diyenler, gözyaşı dökenler kim la??
  kusura bakmayın aynı bokun aynı rengiydiniz, 3 senedir farklı renklerisiniz. lakin sizin yüzünüzden ülkenin bok koktuğu gerçeği değişmiyor. ve bir gün bir yargılanma olursa adaletin karşısında yan yana oturmalısınız.

 • 29. hulusi akar

  derhal istifa etmesi veya uzaklaştırılması gereken komutan.

  kıçının dibindeki haini göremeyen, kendi astları tarafından rehin alınan adama mı vatanı teslim edeceğiz?

  ben 20 yaşındaki oğlumu askere uğurlayacağım, peygamber ocağı diye. orospu çocuğunun biri hıyanet içinde onu habersiz bir yerlere gönderecek, tekbirler getiren bir sürü katil ruhlu herif oğlumu esir alacak, boğazını kesecek ağzını burnunu kıracak, bir de vatan haini diye sayfa sayfa resmi yayınlanacak. baş mesuliyeti alması gereken adam da sırıta sırıta mecliste poz verecek, kahraman olacak. sikerim ben öyle işi.

  döneminde tsknın imajı yerle bir olmuştur, hkk büyük töhmet altındadır. bütün askeri, devlet sırları ile tahminen kimbilir ne kadar mühimmat paralel yapı tarafından çalınmıştır. askerleri uçak, helikopter, tank ve makinalı tüfekle halka ateş açmıştır. buna ek olarak türk askerleri vahşide kimliği belirsiz vahşilerce polis eşliğinde yerlerde sürünerek öldürülmüş, gözaltına alınmıştır. 93 yıllık şanlı ve milletimizin iftihar ettiği ordumuzun şerefi 5 paralık olmuştur.

  bu kadar rezilliği isterseniz 100 savaş kaybetseniz bile ordumuzun başına getiremezsiniz. bu kepazeliğe sebebiyet veren bütün kadroların tasfiyesi ve liyakata dayalı kadrolaşma başlatılması gerek. ilk gitmesi gereken adam da hulusi akar'dır.

 • 30. 18 temmuz 2016 pkk'nın hiçbir şey yapmaması

  yıllarca uğraşıp yapamayacağı şeyler kolunu bile kaldırmadan oldu. daha ne yapsınlar, acıdı onlar bile bu halimize.

  nasıl olsa birileri onlar için çalışıyor.

 • 31. türkiye'de kimseden tepki almayacak tek düşünce

  sıcaklar değil de, nem çok kötü.

 • 32. iade olmazsa pensilvanya'ya sınır ötesi operasyon

  tuğralı doblo'yla yapılacaktır.

 • 33. boğaziçi köprüsü'nde boğazı kesilen asker

  yalanlananın ne olduğunu dikkatli okursanız aslında pek de yalan olmayandır...

  askerin boğazı kesilmiş mi? kesilmiş... hepimiz litrelerce kanın içinde yatan askerin videosunu gördük, cesedini tekmelerken orospu çocuğu diyen gözü dönmüş caniler yok muydu başında? vardı... ve buna müdahale etmeyen polis? evet...

  yalan olanın ne olduğuna gelince:

  hıyarın teki facebookta boğazı kesilen asker işte bu diye bir asker fotoğrafı paylaştı, gelin görün ki o asker hayattaydı ve olayla alakası yoktu...

  dezenformasyon böyle yapılır işte, on numara algı operasyonu...

  - boğazı kesilen askerin görüntüleri var...
  - facebook'taki resim ona ait değil...
  - dolayısıyla boğazı kesilen asker yok...

  biz de yedik...

 • 34. mustafa kemal atatürk

  sen egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dedin, en büyük düşmanların senin ordunun silahlarıyla darbe yapmaya kalkıştı.

  sen bize milletin meclisini armağan ettin, birileri senin ismini kullanarak bildiri yayınladı sonra gidip o meclisi bombaladı.

  laik türkiye cumhuriyeti dedin, şimdi kızılay meydanını bir görebilseydin.

  şimdi tekrar dirilsen, belki de yine kurtarmaya değer bile bulmazdın. işte öyle bir tutarsızız, öylesine saçmayız.

 • 35. türkiye'de esrar kullanımının yasallaşması

  yırtık dondan fırlar gibi söylemek istiyorum ki artık zamanı gelmiştir. bu ülkenin insanlarının bi rahatlaması lazım artık. haliyle devlete de para lazım şimdi.

  bu ülkenin insanlarının bol bol sevişip bol bol takılması lazım bi süre yoksa bu kin, bu nefret, bu kavga dinmeyecek.

  özellikle amerikada ve dünyada yasallaşan ülkelere bakılırsa, ülkelerin vergi gelirinin ne kadar arttığı, suçların ne kadar azaldığı, turizmin arttığı gözlemlenebilir.

  sinirlendin mi kavgaya mı gidicen, yak bi sigara, sevgi kelebeği gibi dolaş.

  sokaklarda tomalar, tanklar değil, dominos motorları gezsin bol bol, ülkenin esnaf tatlıcıları kazansın. alkol içip sıvı cesaret alacaklara, marijuana verip mutlu mesut olsun yüzünde gülümse filan. hızlı dikkatsiz araba kullanan alkollü sürücüler yerine, 20 km ile mutlu sürücüler gelsin. alkol komasından insanlar ölmesin. en azından esrar komasından ölen insan yok dünyada, ölmek için 820 sigara içmen gerekiyor, o da karbondioksitten dolayı öldürüyor. insanlar alkol alıp kavga edeceğine, ot içip kahkaha atsın.

  https://www.youtube.com/watch?v=vwf4m_qo-wi
  https://www.youtube.com/watch?v=abc8cit5qls

 • 36. akın öztürk'ün darbe planını itiraf etmesi

  bir tiyatro için tek oyuncu gerektiğini sananları sevindirmiştir.

  günah keçiniz tamam: cemaat devlete konuşlanırken çanak tutanları, ülkeyi bu hale getirenleri, ne istediler de vermedik diyenleri de asın yiyorsa.

 • 37. yaran inci sözlük entry'leri

  orta doğu konulu şiir yazdım okuyun

  orta doğu, orta doğu
  heryeri terörist dolu
  kim lanetledi bu toprakları
  hangi amına koduğumun oğlu

  orta asyada bok mu vardı ?
  niye göçtük lan buralara
  başka yer mi bulamadık
  komşu olduk araplara

  yapacağınız işe tüküreyim
  ben burada şiirimi bitireyim
  son bir sözüm var atalarıma
  göç ettiğiniz yeri sikeyim

 • 38. fethullah gülen'in iadesini görüşmeye hazırız

  abd tarafından yıllardır söylenen cümle. görüşmede darbenin fethullah gülen tarafından organize edildiğine dair somut kanıt istenecek. kanıt sunarsan fethullah'ı, sonmazsan babangida'yı alırsın.

 • 39. darbenin fos çıktığının anlaşıldığı an

  ilk iş olarak, malum şahsı gözaltına almak yerine, gidip yok boğaziçi köprüsünü kesmek yok alçaktan jet uçurmak gibi sikindirikten işler yaptıklarını görünce, bu ya bir tiyatro ya da bunlar dünyanın en gerizekalı ve en beceriksiz askerleri dedim.

  sonra tsk'nın kendi sayfasında yurtta sulh konseyi imzalı bir bildiri yayınlandığı haberi düştü sosyal ortamlara. ve hemen sonrasında ise herkesin donup kalarak seyrettiği 80 ihtilalini anımsatan bir fon ve görüntüyle tijen karaş'ın trt deki yönetime el konuldu duyurusu geldi. bu noktada benim gibi bir çok kişi şöyle bir durup, hakikaten oluyor galiba dedi ve kafadan elli bin tane şey geçti o anda. oh be uzundan kurtulduk sonunda diye sevinirken, aynı anda ama bir dakka ya darbe kötü birşeydi dimi diye beynin arkasından başka cılız sesler de geliyordu. olsun lan bundan daha kötüsü olamaz hakikaten kurtulduk galiba derken trt duyurusu bitti ve kanal zaplamaya başladık, ta ki cnn turk'e gelene kadar...

  cnn turk'de malumunuz hande fırat'ın elinde bir telefon. ve ekranında da uzun millete hitap ediyor. aha dedim bu olay bitmiştir darbe falan yok ortada. eğer bu darbeyse ve darbecinin ilk olarak ele geçirmesi gereken adam takım elbisesini giymiş kravatını takmış saçı başı taralı gayet düzgün bir şekilde ulusal bir kanaldan millete hitap edebiliyorsa. sokağa çıkın bunları etkisiz hale getirin diye insanları gayet rahat bir şekilde kışkırtabiliyorsa ortada darbe falan yoktur kardeşim. herşey son 15 senedir olduğu gibi yine o konuşan adamın kontrolü altındadır.

 • 40. cem yılmaz

  ahahhahaha ne kadar komik.

  ulan durduk yere, hiç ilgisi yokken, hiç alakası yokken şu adamın başlığını darbeyle hortlatıyorsun.

  evladım şerefsiz misin sen? hiç mi onur yok sende? nesin sen?

 • 41. türkiye'nin nato üyeliği tehlikeye girebilir

  özetle; "sizi natodan atıp kendimiz özel olarak demokrasi getireceğiz size."

  manasına geliyor bana göre.

 • 42. sonic boom yalanı

  gördüğü ve okuduğunu anlamayan insan beyanatı.

  bomba atmadı diyen olmadı ama her havalanan da bombalamafı. alçak uçaklar haliyle sonic bomb etkisi yarattı
  aradaki farkı idrak et öyle entry gir. lütfen.

 • 43. orgenaral akın öztürk'ün suçsuz çıkması

  ön edit:

  ifade 1

  ifade 2

  ifade 3

  --- spoiler ---

  milli savunma bakanı ışık'tan, 'cunta liderliği' suçlamasıyla gözaltına alınan orgeneral öztürk için sürpriz açıklama geldi. milli savunma bakanı fikri ışık, "cunta liderliği" suçlamasıyla ters kelepçe takılarak gözaltına alınan orgeneral akın öztürk'le ilgili olarak "bu işin başında şu isim vardır, demem mümkün değil. o adam önlemeye çalışıyordu, diyenler de var" dedi. ışık, kararı savcı ve yargıçların vereceğini söyledi.

  --- spoiler ---

  haber linki

  (bkz: darbeci paşaların emniyetteki görüntüleri)

  suçsuz çıkar mı bilmem. bunun ihtimalinin bile olması bu görüntülerin ne kadar vahim olduğunu ve sonuçlarının çok ama çok ağır olacağını gösterir.

  ortaya çıkan belgelerin hiçbirinde bu adamın ismi imzası bulunmuyor ayrıca.

  ne yazık ki kuduz ağzı salyalı köpek gibi saldırarak linç etme kültürü sadece fiziki olarak işlemiyor. yargılanmamış suç üstü yapılmamış birini darp edip aşağılayıp hakaretler savurma hakkını kendinde görüyorsan o cüretkârlığını sana en ağır şekilde günü gelince ödeteceklerinden emin olabilirsin.

  farzedelim ki bu adam suçsuz çıktı ve önlemeye çalışanlar arasında olduğu belirlendi. hangi özür hangi iade-i itibar bu adamı ve onun şahsında yıpranan gururunu tamir edebilir?

  bu mağduriyet ile cinayet işleme hakkını kendinde görenler bugün ''ama onlarda tankla halkı ezdi,sivilleri öldürdü'' diyerek suçu olsun olmasın herkesi aynı torbaya koyup linç edecekler.

 • 44. türkiye'den siktir olup gitmek

  ulan "sonrasını okumayayım" diyorum, dönüp dolaşıp yine okuyorum.

  aslında "neden türkiye'den bir an önce siktirip gitmelisiniz" içerikli yazacaktım, vazgeçtim. şu saate kadar hala karar veremediyseniz tahmin ettiğimden daha safmışsınız.

  aslında bunu da yazmayacaktım da yukarıda bir yerde "20 yaşındayım" yazan birini okudum. hiçbirimiz zembille inmedik. 20 yaşındaki halimi hatırlıyorum da şimdi bildiklerimi anlatacak birinin olması için neler vermezdim.

  bak arkadaş. "ülke dışında yaşamak istiyorum" diyorsun. "ne işi bulabilirim?" diyorsun. iş bulmak, bir yerde çalışmak sonuç itibarı ile yine bir alış-veriş. sende olup, yurt dışındakilerde olmayan ve aranan ne var? en başta türkçen var. al kardeş. linkedin'e ingilizce turkish yazdım. yalnızca amerika birleşik devletleri'nde türkçe bilen çalışanın arandığı 86 iş ilanı var şu gün (18 temmuz 2016). bak başka hiç birşey yazmadım. yalnızca turkish. abd örneğinden devam edersek, bunların birçoğuna türkiye'den başvursan "sponsor olamıyoruz" derler. senin ihtiyacın olan 86 değil, bir tanesi. onlardan yalnızca bir tanesi "tamam, gel" dese sen amacına ulaşmış oluyorsun. başvuru yapmak bedava. abd'de başvuru yapacaklar için özgeçmişini (bkz: resume) ve başvuru mektubunu (bkz: cover letter) haline getirmeyi öğren (bunların ikisi için de birçok örnek google'da kolayca bulunabiliyor) ve başvur.

  aynı aramayı united kingdom için yapıyorum 270 iş ilanı. çek cumhuriyeti'nde 13, polonya'da 17 iş yeri türkçe bilen çalışan arıyor. türkçe lan. eğitim almana da gerek yok. dene şansını. denemesi bedava. bir kaynakta ve yalnızca bir özelliği aratarak 4 ülkede 350'ye yakın iş ilanı çıkardım size. bunun mühendisliği var, sağlık sektörü var, bilim insanı, matematikçisi, ekonomisti var. var oğlu var. arayacaksınız. eğer istiyorsanız arayacaksınız. her gün 1-2 saat az televizyon, az facebook/twitter takılıp arayacaksınız. başvuracaksınız. isteyenin bir yüzü kara.

  siz çalışmaya niyetli ve iş verenin ihtiyacını karşılayan bir "insan" olursanız, sizin yeteneklerinizi almak için zahmete katlanan işveren bulunur. dünya sandığınız kadar küçük bir yer değil. yukarıda insan sözcüğünü tırnak içine aldım. çomar diye tanımladığımız varlıkların bir çoğu türkiye dışında türkiye'deki gibi yaşamaya çalıştıkları için itililp kakılıyorlar çoğunlukla. sen insanlara "lütfen, teşekkür ederim, afedersiniz" deyip ayılık yapmadıktan sonra kara kaşına kara gözüne bakıp "aha kesin türk; sikelim!" mi diyecekler. sen kurallara uy, insana insan gibi davran, işini iyi yap hala itilip kakılıyorsan gelir sik sik edersin burada.

  birey olmayı öğrenin. kuzey ve batı avrupa, kuzey amerika, kişinin-bireyin aile ve toplumdan önde geldiği ülkeler. ülke ne? millet kim? kime neyin borcunu ödeyeceksin? türkiye'ye ne borcun var? ülke sana son 10 yıl öncesine kadar ama öyle ama böyle güvenli bir ortam sağladı. eğitim verdi. verdi de bedava mı verdi? kendi cebinden mi verdi? sen verdin onun karşılığını zaten. annen-baban çalışarak, vergi ödeyerek verdi. devlet dediğin şeyi oluşturan ve fonlayan vatandaş zaten. devlet köprü yaptırdığı zaman havadan gelmiyor onun parası. senin verdiğin vergilerle ödeniyor. devlet bedava eğitim versin dediğin zaman o eğitim bedava olmuyor. zaten sen ödemiş oluyorsun onun parasını. sen vergini ödüyorsun. devlet senin ödediğin verginin karşılığını sana vermiyorsa ya da devleti değiştirmen lazım (ki değiştiremiyorsun) ya da lebron james gibi "meziyetlerimi south beach'e götürüyorum" deyip vergi ödediğin devleti değiştirmen gerekiyor.

  aptal olmayın. türkiye'nin çoğunluğu halinden memnun ve sizin kurtarmanızı beklemiyor. kaldı ki kendileri kurtarılmaları gereken bir durum olduğunu düşünmüyorlar. kurtarılmanın gerekli olduğunu düşünen sensin. sen de azınlıktasın. bugün şu başlık altında "kalıp savaşacağım" diyenler maalesef yarın gecenin bir vakti sahip olduklarına el koymak için gecenin köründe kapısını kırıp önce hanelerine, sonra haklarına, sonra belki ırzlarına tecavüz edeceklere anlatırlar dertlerini. "olmaz" mı diyorsun. çok değil 3 yıl önce "olmaz" dediğin nelerin birer birer olduklarını bir düşün bakalım. kimi, neyi kurtarıyorsun? kalarak zaten bu adamların düzenini besliyorsun. doktor sensin, mühendis sensin, öğretmen sensin. her ay maaşından otomatik vergi kesilirken bu çomar kitlenin çoğu esnaf, tüccar. onlar da "zarar ettim" deyip ödemiyorlar vergiyi. çalışmayanlarına da "sosyal yardım" adı altında aktarılıyor. katma değeri zaten sen üretiyorsun. şurada sana "siktirin gidin de kurtulalım" diyen çomarlar gayet samimiler. bi zahmet siktir git te o çomar da kansere çare duasına çıksın bir görelim.

  kendi göbeğini kendin keseceksin. yirmili-otuzlu yaşlarındasın. dışarıya adımını atacaksın. orada kök salıp daha sonra aileni aldıracaksın yanına. peyniri-sucuğu da yemeyiver diyeceğim de zannedersin 1960'ta yaşıyorsun. dünyanın heryerine herşeyi sipariş ediyorsun, 2 haftada getiriyorlar zaten. neyin hasreti, neyin yokluğu bu?

  çok konuştum yine. iyi günler.

  not: çomar; sen gelme ulan ayı! senin iyiliğin için söylüyorum. kızlar mini şort giyip iki meme arasından geçen askılı çanta ile geziyolar. senin abdestin bozulur. bacon yiyorlar bacon, bacon! helal et bulucam derken helak olursun. ramazanda "inanmıyorsan saygı duy" deyip sen oruçluyken yemek yiyen başkasını tartaklarsan oz'daki siyahlar götünden kan çıkartırlar atıldığın hapishanede. o yüzden sen gelme.

 • 45. chp seçmenini sokağa davet etmeli

  basit bir öneri. asıl dillendirilmesi gereken, demokrasimizi korumak amacı ile erken seçime gidilmeli ve chp seçmeni akp'ye oy atarak darbeci mi yoksa darbe karşıtı mı olduğunu gözler önüne sermelidir. evet, anasını nutelleya buladığımın akçomarları sizi.

 • 46. ssg'nin hesabına amerika'dan 150bin tl aktarılmış

  (bkz: 150bin tl para mı lan itoğlu it)

  ssg'nin g'sinin "gezici" anlamına geldiği bilgisini acaba kim paylaşacak?

 • 47. etimesgut'ta tankların yürümesi

  yalancıyı sikmedikleri için yapılan bir başka dezanformasyon.

  yalancıyı sikseler herkes rahatlayacak.

 • 48. lys 2016

  takmayın beyler ülkeye it kopuk da lazım

 • 49. tencere tava sesi çıkaranların kornadan şikayeti

  tencere ve tava eylemi yapanlar için rte'nin 2013 yılında kurduğu cümle: komşuyu rahatsız etmek suçtur. ben değil yasalar söylüyor. müracaatınızı yapacaksınız, yargıya bildireceksiniz.

  peki kornaya abananlar için uzunun ağzından tek kelime çıktı mı!