clubhouse

 • noldu kapıda kuyruk vardı, androidcilere giris yoktu. iste 21.yy tüketiciligi bir app'i de bu hızda yer bitirir.
  piyasaya sürüldüğünde korkunc talep gören ve balonu sönen app.

 • amma yaygara cikti asla anlamadim nedenini ya. bir tarafta uygulamaya nefret kusanlar bir tarafta allayanlar pullayanlar. uygulamanin teki iste. canin istiyorsa takil istemiyorsa sil, nedir bu kendini yerden yere atmalar.

  cocuklugunda ve ergenliginde bol bol radyo dinlemis biri olarak sahsen cok keyif aliyorum. kendinize uygun kisileri takip edip dogru odalarda bulununca gayet de tatmin ediyor.

  ozellikle haber alma konusunda yakin zamanda yerini saglamlastiracagi kanaatindeyim.

 • geçen gün davetiyesiyle üye olduğum kişi ismini değiştirip "ankara pasif" yapmış profilimde bu isim görünüyor. tanımadığınız kişilerin davetiyesiyle kaydolmayın.

 • clubhouse başlığı tinder eşleşmesine dönmüş, davet isteyen isteyene. geçenlerde sma hastasına up yazdığım için 1 ay banlanmıştım. böyle şeyleri görmüyor demek ki moderatörler helal olsun ne diyim.

 • oda ismi: 14 şubat yanlızlarıııııı <3
  moderatörler (4):
  melis (26, yaşar university)
  bensu (27, okan university)
  berkay (25, kadir has terk)
  pelin (27, doğuş university)
  dinleyiciler: 200+
  diyalog:
  seda: murat bey baklavalarınız gerçek mi acaba teşekkürler.
  mert: yeşim hanım bu gece gamzenizde boğulmak istiyorum teşekkürler.
  nilay: samet bey fotodaki telefonunuz kaç santim acaba teşekkürler.
  ceyhun: melis hanım sizi öpmek istesem sorun olur mu teşekkürler.
  selin: burak bey kediniz en son ne zaman kalktı acaba teşekkürler.

  olaylar bundan ibaret. literally seviye bu. hâlâ deli gibi davetiye lazımsa buyurun atayım. allah belanızı vermiştir zaten, bi' de ben vereyim.

 • twitter'da profillerine "abıı ben telefonla qonuşmayı sevmiyorum yhaa" yazan herkes burda bülbül gibi şakıyor yeminle.

  işte bunlar hep seks.

 • her girdiğim odada aynı amcaları ya moderatör ya konuşmacı gördüğüm uygulama. bana göre değilmiş.

 • öncelikle şunu belirteyim.

  sakın ha davet için para vermeyin, sizden 1 kuruş bile isteyen olursa belgesiz ticarete gider ve dolandırıcılığa girer. şikayet edebilirsiniz bu andaval piç kurularını. dilenci pislikler.

  girişi olmayan için 2 alternatif var.

  1- direkt uygulama üzerinden üye olun. şansınız varsa içeride olan bir kişi sistem üzerinden rastgele bir davetiye ile sizi içeri alıyor.
  2-içerideki üyelere zaten bol bol davetiye hakkı geliyor. (bana tekrar gelirse buraya yazarım, isteyene veririm.) gelenler de zaten başkalarını davet ederler "karşılıksız" olarak eğer. yani anlatmak istediğim aslında içeri giriş çok zor değil. hem zaten sanırım kısa süre herkese açılacaktır.

  şimdi gelelim içerinin işleyişine. bu durumu da 3 grupta topluyorum.

  1. grup: 1k ila 3k'ya ulaşabilen türk grupları
  bunlar genellikle instagram ya da twitter üzerinde kendilerini fenomen olarak adlandıran kişilerin grupları, ünlü iş insanları, siyasetçiler ve şarkıcılar da olabiliyor. her gün belirli başlıklar açılıyor. o konu üzerinde muhabbet dönüyor. bu gruba girip kolaylıkla konuşma yapabileceğinizi düşünmeyin. içeride danışıklı dövüş dönüyor. birbirini tanıyan ünlüler moderatör olup sadece kendileri konuşuyor, siz de sadece muhabbeti dinliyorsunuz.

  ya da diyelim ki siz nitelikli bir grup açtınız. o gruba elbette bir ünlü de gelebiliyor. kişi kendi isteğiyle o ünlüye modluk verebiliyor ya da o ünlü yüzsüz bir şekilde anında sizden modluk talep edip grubu ele geçiriyor ve tekrar bütün muhabbet o ünlümsü kişinin etrafında dönüyor.

  fazlasıyla saçmalıklarla karşılabilirsiniz bu grubun içinde. gülben ergen, iş ahlakı ve kariyer düzenlemesi adına konuşma yapabiliyor mesela.

  2- 100 ile 300 kişi arasında değişen birbirini tanımayan insanların bulunduğu "goy goy" odaları.

  belirli bir amaçları yok. her telden çalıyorlar. konuşmacı olarak katılsanız bile süreniz çok az oluyor. birbirine yürümeler, dedikodular, magazini çekiştirmeler... dediğim gibi amaçsız insan toplulukları.

  3- bu da zaten normalde arkadaş olduğunuz ya da instagram, facebook gibi yerlerden tanıdığınız arkadaşlarınızla oda açarak sadece uygulamayı kullanmak için orada bulunan gruplar.

  yani bunlar türkiye'deki kullanıcısı çerçevesi idi. yoksa dünya geneline bakılacak olursa çok verimli gruplar var. tabiki diliniz iyiyse. mesela global siyaset, bitcoin, kariyer başlıklı ve oldukça verimli odalar var.

  kullanmasını bilene iyi gibi.

 • iş hayatındaki yansımasını merak eden varsa şöyle özetleyeyim:
  "yazılım öğrenin, sevdiğiniz işi yapın" klişelerinin yeni adresi.

  kendini geliştirmek için gereken bütün enstrümanlar doğduğu andan itibaren ayağının önüne serilen yöneticiler anlatıyor. kendini geliştirmek için gereken bütün enstrümanlar doğduğu andan itibaren ayağının önüne serilen juniorlar dinliyor. zaten avantajlı olan sınıfların birbiriyle temas kurmasını, networklerini genişleşmesini sağlıyor. kısaca elitlerin kendilerini yeniden üretmesinin bir adresi olmuş konumda.

  burada bir elit düşmanlığı yapacak değilim. sadece benim gibi gariban beyaz yaka varsa içeride ne olduğunu anlatayım dedim. bizlik bir şey yok kardeşim. boş beleş tedx konuşmalarının discord versiyonu.

 • bir yandan da herkesi talkshow’cu yapan bir uygulama.

  bugün rasgele bir odaya daldım. mobbingden bahsediliyordu. bir hanımablamız gayet şöven şöven konuşmakta idi; ayrıca biraz da aptaldı kendisi.
  insanlar birbirine “ama hanımefendi” “aa, beyfendi” diye hitap ediyor filan.

  burası benlik değil diye düşündüm. “lan gerizekalı mısın, faşist cahil, sktr git” denmesi gereken bir anda hala kadını dinliyorlar. sonra dedim ki “demokrasi de bu değil mi zaten amk, konuşsun idiot, dinlemek isteyen de dinlesin”

  leave quietly butonuma bastım ve derin bir ohhh çektim. dinlemek istemiyordum çünkü. zaten devir konuşma devri; bir şey bilmene gerek yok. konuş gitsin.