debe başlıkları

avicii

 • hayatını kaybetmesi hakkında yapılan açıklamada "ailesi yıkılmış durumda ve herkesten özel hayatlarına saygı duyulmasını rica ediyoruz. başka bir açıklama yapılmayacaktır" denilen sanatçı.

  kısaca, ölüm nedeni hakkında bir açıklama yok. o yüzden varsayımlar üstünden eleştiri yapmak yersiz. kendisi ne geçmiş sağlık problemlerini saklamış, ne de anksiyete sorunlarını reddetmiş değil. alkol problemi, uyuşturucu ya da genç ünlüler hakkındaki diğer üzücü seçenekler mümkün olabilir. bilemiyorum..

  fakat dünyada yapacak hiç işi gücü kalmayıp, üzüntülerini burada paylaşan insanlara saldırganlık göstermek, trolce dalga geçmek, ya da küçük beynindeki politik hesapları uğruna bilgisizce manipülatif mesajlar vermeye çalışmak gibi, yapacak hiçbir şeyi olmayan çaresiz insanların sayısı, bu sikik dünyadan göç etmeye dair insanı bir düşündürüveriyor.

  müziğini dinlemiyorduysanız, kendisi birçok başarıya imza atmasının yanında, sıradan bir edm sanatçısı olmasının ötesindeydi. isveçte çeşitli online forumlarda bireysel problemlerine düşüncelerini, tecrübelerini, kimliği ortaya çıkması öncesinde, uzun uzun paylaşıyordu. senin benim gibi bir insandı kısacası.

  "para kazanmaya başlayınca, aslında paraya çok da ihtiyacım olmadığını fark ettim. ihtiyacın olmayan bu kadar paran olunca, en mantıklı olan, en insani ve en ortada olan, bunu ihtiyacı olanlara vermek. her şarkımın, anlatmak istediği bir hikayesi var" diyerek birçok amaç uğruna çalışma yapıyordu.

  toprağı bol olsun.

 • nefret ediyorum böylesi yetenekli insanların hayatlarına ve sağlıklarına özen göstermeyip, erkenden henüz olabilecek en güzel yaşlarda hayata veda etmelerinden. bu adam kısacık ömrüne müthiş işler sığdırmış bir insan. mesleğine ara vermeden 2 , 2.5 yıl önce madonna gibi bir isme şarkı yapabilecek kadar ilerlemişti kariyerinde.

  alkol rahatsızlığı ve psikolojik anlamda rahatsız olduğu için ara verdiğini biliyorduk ama olayın bu boyutlara gelebileceği kimin aklına gelirdi. gerçekten çok üzgünüm, bir yetenek daha gitti. ışıklarla uyusun.