debe başlıkları

gri balikcil30
profili

 • ekşi itiraf

  iş hayatından o kadar sıkıldım ki. bütün o saçmalıklardan, elimin bir ters hareketiyle bütün şirketin batma tehlikelerinden filan. ağzımdan çıkan en ufak yanlış sözle en kıymetli müşterinin siktir olup gidebilme ihtimallerinden. hepinizin canı cehenneme deyip gitmek istiyorum. bir şeyler yetiştirmek, bu beton yığınlarına tıkılmış iğrenç negatif insan enerjisi yerine yaşayan ve büyüyen bir şeylerin güzel enerjisine maruz kalmak istiyorum. insan artık bana enerjiyi içinde kıstırıp örümcek ağı gibi örüp bütün pislikleri o ağa toplayan sonra da kirletip etrafı zehirleyen bir şey gibi görünüyor. oysa o enerjinin içimizden akıp geçmesi ve paylaşılması, gerekirse topraklanması gerekiyor. hasta ruhlara maruz kalmaktan bıktım.

 • arda turan'ın tutuklanması

  her şeyden geçtim hastanede silah ateşlenmesi gibi bir vaka sebebiyle olması gerekendir. neymiş şikayetçi olmamışlar. ben şikayetçiyim, şimdi çocuğumla her doktora gidişimde gerizekalı bir futbolcu gelip silah ateşler mi diye endişe edeceğim. orada şansa kimse yaralanmamış ama adam belli ki hastaneye silahla girecek kadar dengesiz, ölüme de sebep olabilirdi. kamu güvenliğini tehdit eden bir durum var ortada.

  edit: silah da ruhsatsızmış. lan belimde ruhsatsız silahla hastane bassam şu an karakolda bir tarafımdan kan alıyor olurlardı. muz cumhuriyeti...

 • erkek maaşının 3 katı tek taş almalı

  artık haklı bulduğum talep. üç kuruşa tektaş alıp evlenme teklif ettiği kızı kaltağın biri için yarı yolda bırakan götoşları gördükten sonra... maaşının üç katı olsun ki evlenme teklif etmek de öyle kolay olmasın, iki kere düşünsün. he adam gibi adam olan taş almasa da olur ama kavun değil ki dibini koklayasın.

 • geniş omuzlu olmanın dezavantajları

  80-90lı yıllardaki vatka çılgınlığında modaya uyarsanız boyunsuz gibi garabet görüntüler sergilemeniz. onun dışında yazılan her şey beyaz tenli ablalarımız ve uzun boylu abilerimiz gibi yalandan dertlenerek kendini övme çabasıdır. kalabalıkta çarpıyorlarmış, jimbo musun mübarek?

 • ekşi itiraf

  telefon icat edilmeden önceki dönemde yaşasam çok sosyal bir insan olabilirdim bence. telefonla konuşmaktan nefret ediyorum ve o telefonofobiyi de bir türlü aşamadım. sosyal hayatımı baltalayan en önemli unsur telefon, ağzına sıçayım telefon. senin de graham bell.

 • hekimliğin en üstün meslek olması

  en üstün meslek fırıncılıktır, net. aç adam geberir gider, geberik adamla ne doktorun işi olur ne de başkasının. konu kapanmıştır, dağılabilirsiniz.

 • 8+11'in 19 olmaması

  doğru değildir .
  + toplama işleminin sembolüdür ve kuralları bellidir . 8+11 her zaman 19 eder, bu kadar.

  ama hatırlarsanız matematikte işlem diye bir konu vardı, farklı işlem sembolleri kullanılıyordu. bu da bir işlem sorusu. yani şöyle olmalıydı:

  @ işlem işaretimiz olsun

  1@4 = 5
  2@5 = 12
  3@6 = 21
  8@11 = ?

  basit lise matematiği bu. bunu sadece 1000 kişiden biri yapıyorsa vah vah, tabiî bizden bi bok olmaz.

  edit : ayrıca zeka testi diye paylaşılan şeyler genelde genel geçer kuralları şark kurnazlığı tarzında eğip bükerek egonuzu okşamaktan öte gitmeyen ve kanımca sadece bu testleri yapanın gerizekalılığı ıspatlayan şeyler .

 • akp'den başka iktidar görmeyen nesil

  üzüldüğüm nesil. gerçi öncesi çok mu matahtı, ben de ya çocuk ya da umursamayacak kadar ergen olduğum için bilmiyorum ama bayağı renkli idi. bir de eleştiri, hiciv falan serbestti. rahmetli erdal inönü'nün bildiğin karga olarak resmedildiği bir karikatür hatırlıyorum. shp-dyp koalisyonundan önce galiba. demirel'di sanırım, başka birini de tilki olarak resmetmişlerdi. çocuk aklımla "bunu nasıl çizmişler, adamlar kızmaz mı?" diye düşünmüştüm. kızmazlarmış valla. ne kadar ilginç geliyor şu an.

 • beyaz tenli kadınlara tavsiyeler

  beyaz kadın tüccarlarına dikkat edin.

  (bkz: beyaz kadın ticareti)

 • özcan deniz'in hit the road jack performansı

  onun performansını bilmem de senaristin performansı fecaat.

  - hit the road jack hede hödö hödö
  + çok iyi baba olacak

  ilkokul çocuğuna mı yazdırıyonuz senaryoyu amk, bu ne?

 • artık türkiye'yi işgal edebilirsiniz

  ürkütücü bir beyan. sen sanıyor musun ki gelip ordu ile işgal edecekler? bu ne demek? her an her yerde patlama bekle artık demek. türk milleti güçlüdür, cabbardır, cevvaldir de... o görünen düşmana karşı anam. pazar yerinde canlı bomba patlatırlarsa çocuğunu, eşini, anneni nasıl koruyacaksın, facebook gazıyla mı? alışverişe gitmeye korkar olduk. bok ettiniz memleketi bok.

 • sinem kobal

  gelinlik tercihine bayılmış bulunduğum ünlü kişisi. elimde olsa ben de böyle bir gelinlik giyecektim. neden elimde olmadığını da hala bilmiyorum.

 • bazı insanların iyi olmaktan başka çaresi olmaması

  iyilikle enayiliğin karıştırılmaması gereken durum. iyi desinler diye her borç isteyene para vereceğime kötü olurum daha iyi. bunu yapanlara da tavsiyem çok paranız var ise kadir kıymet bilmez insanlara vereceğinize sokak hayvanları için harcayın, iki lokma verince kul köle oluyorlar yemin ederim. olmasalar da bu durum canınızı sıkmıyor. aç hayvanın verdiğiniz yemeği şap şup yemesini seyretmek bile en büyük ödülünüz oluyor. o zaman iyi biri olduğunuz için kendiniz de mutlu oluyorsunuz.

 • scottish fold

  bir kedi cinsi. bazı arkadaşlar parayla alınıyor diye kediye bok atılıyor sanmış. yok şekerim boku size atıyoruz, kedican dünya tatlısı bir şey.

  ha bu arada nesli kaliteli filan değildir. anlayacağınız şekilde açıklıyorum, bu hayvan bildiğin akraba evliliği ürünüdür. parasını verip ölene kadar iyi bakan baksın başımla beraber ama bu para verip alanlarda para verdiği şeye çöp kadar değer vermemek gibi marazlar oluyor. bir süre sonra uğraşmak zor gelince o garibi sokağa atmakta beis görmüyorlar. ya da azınca hayvanı kısırlaştırmayıp sokağa salarak arızalı mutant genleri sokaktaki mis gibi dertsiz tekire bulaştırıyorlar. işte o noktadan sonra devreye biz giriyoruz ve bu akraba ürünü gariban kediciklerle onların enikleri sokakta sizin hayal etmekte bile zorlanacağız korkunç hastalıklarla boğuşurken onların yanında biz duruyoruz. tabii şanslı olanların... hepsine yetişmemiz mümkün olmuyor siz de takdir edersiniz ki. derdimiz bu yani, yanlış anlaşılmasın.

  imza: sokakta son 2 yıldır russian blue'sundan, norveç orman kedisine, iran'ına kadar her çeşit kırma hayvancığın hastalığı ile uğraşmaktan sinirleri yıpranmış bir kedi anası.

  edit: isteyenle bol tüylü bahçe portföyümü paylaşabilirim. inanılmaz güzel pisilerimiz var ama maalesef hastalıklarla boğuşup duruyoruz. onları kurtarıverin bari, soranlara norveç orman kedisi deseniz kimse anlamaz.

 • boşanma oranlarının artma sebepleri

  insanların eskisi kadar korkak olmaması.
  eskiden boşanma azdı da herkes çok mutluydu, şimdi yozlaştık öyle mi?
  güldürmeyin beni.
  boşanma nimettir nimet. bunu da en iyi aile içi şiddet yaşamış evlat anlar.
  mutlu bir evliliğim, harika bir eşim var, bebek bekliyoruz, her şey çok güzel benim için. ve hayatımda başıma gelen en güzel şey nedir diye sorarsanız cevabım ne biliyor musunuz? annemle babamın boşanması. belki bu çocuk doğduktan sonra bile ben hala bu cevabı veriyor olacağım. çünkü o boşanma olmasaydı ben şu mutluluğu bulacak şansı asla elde edemezdim. hatta belki bugün burada bile olmazdım.
  cehennem gibi hayat yaşayıp buna katlanmak marifet değil. nineleriniz ne dayaklar yiyip susmuş, çok güzel olmuş değil mi? cefakar anadolu kadını payesi almış başına taç olarak. şanslı ise yaşlanınca durulan öküz dedeniz 80'inden sonra dizleri tutmaz olup bir bardak su için ona muhtaç olunca kıymeti bilinecek. siz de bunları mutluluk timsali olarak görüp duygulanacaksınız. yok artık öyle.

 • çocuk kıyafetlerinin aşırı seksileştirilmiş olması

  bir çok kişinin "siz fesatsınız" savunması ile kulak tıkayacağı durumdur. yok arkadaşım biz fesat değiliz. 7 yaşındaki kızlar için topuklu ayakkabı var artık. cinsiyet rolleri çok erken yapıştırılıyor, çocuklar da bu rolleri çok erken üstleniyor. o yaşta bir kız çocuğunun erkek çocuktan farkı yoktur, olmamalıdır. fizyolojik olarak da yoktur, sadece cinsel organlar farklıdır. vücudun geri kalanı birebir aynıdır. o yaştaki her çocuğun düşünmesi gereken şeyler, oyun ve yeni şeyler öğrenmek olmalı. cinsiyet zaten 13-14 yaşında gelip yapışacak istesen de istemesen de. üstelik eminim bu tarz şeyler de pedofillerin ağzını sulandırıyordur. kim ne derse desin bu tarz iddialı giysiler sadece erkek beğenisini amaçlıyor. sen bunu farketmeyecek kadar kanıksamış olabilirsin, çünkü küçücükten sana böyle empoze edildi, kendini erkeklere beğendireceksin, hayattaki temel amacın bu. sokakta bile sana "bu bir insan" diye bakmazlar, "meme+göt" diye bakarlar. doğu insanı niyetini açık söyleyip bunu engellemek adına absürd önlemler alırken, batı bunu çok daha üstü kapalı yapıyor. televizyonda, internette her yer et pazarı ve bu özgürlük olarak sunuluyor. kölelik-cariyelik bitmedi, format değiştirdi.
  bebeğim kız olursa ben ona pembe mini etekler değil, yeşil şortlar giydirip kendini oğlanlara beğendirmesini değil, kuşlar, dinozorlar, bulutlardan falan bahsetmesini istiyorum. çok gerekirse gider erkek reyonundan giydiririm. zaten koca tombik bir göbekten ibaret lokma kadar çocuklar için kız-erkek reyonu ayrımı olması gerçek anlamda gerzeklik. benim ailem bana belli bir yaşa kadar kız olmanın farklılığını hissettirmedi. tabii ki erkek muamelesi yapmadılar ama sevgi sözcükleri asla "benim kızım çok güzel, saçları lepiska, elbisesi piremses" şeklinde olmadı. onlar için övünç sözleri "benim kızım akıllı, çalışkan, sevgi dolu" gibi sözler oldu. bu özelliklerle de pek çok erkeğe fark attığım için asla zayıf ve kendini beğendirmek zorunda olan bir yaratık gibi hissetmedim. o yüzden şu yaşımda hala sokaktaki adamın bana insanlığımla değil cinsel kimliğimle bakmasına alışamadım.

 • kedi

  sanat eseri gibi yaratık. hayran kitlesinin bu kadar geniş olma sebebi de her hareketinin estetik içeriyor olması bence. mesela hayvan kapıdan dışarı çıkmıyor, zarif bir s harfi çizerek dışarı akıyor. kucağınızdan kalkmıyor, zıplayıp yay çizerek gidiyor. kendini temizlerken bile balerinlere taş çıkaran hareketler yapıyor. ve bunu görebileceğiniz en tombik olanları yapıyor. otur gösteri izler gibi izle hayvanı bütün gün.

 • kedi

  çalıştığım yere dünya güzeli bir tekir geliyor. mama verdik, sevdik ettik derken, abarttık içeri aldık. ben zaten dış kapının yakınındayım. hayvancık her sabah beni bekliyor, benimle ofise girip bütün gün yanımda yatıyor. akşam da benimle çıkıp beni yolcu ediyor. iki gıdım mama verdim ama hayvancık yüzüme öyle bir bakıyor, ellerime yüzünü öyle bir sürüyor ki, içimi acıtıyor. ofisin diğer bölgelerine gitmeyi bile denemiyor, sadece ben gidersem arkamdan geliyor. tuvalete gidiyorum peşimde, mutfağa gidiyorum peşimde, masaya döndüğümde gene kıvrılıp yanıma yatıyor. iki damla su, azıcık mama, arada uzanıp başını okşuyorum, bütün yaptığım bu, ama sevilmekten öleceğim.

 • ekşi itiraf

  ingilizce iktisat okudum. herkesin benden beklentisi süslü süslü giyinip plazalarda çalışmamdı. oysa benim hayallerimin mesleği çobanlık*. şu an 33 yaşındayım, iki yıllık açıköğretim laborant ve veteriner sağlık bölümünde okuyorum. yem bilgisi dersine çalışırken ineklerimin, atlarımın olduğunu ve onlara böyle nam num yiyecekleri güzel yemler hazırladığımı hayal ederek mutlu oluyorum.

 • yazarların bugünkü mutluluk sebebi

  yazın bahçemizde bir deri bir kemik, kirli mi kirli, gariban bir kedi peydah olmuştu. canlı cenaze gibiydi, hastalıktan sesi bile çıkmıyordu. barınakta tedavi ettirdim, oradayken sanırım temizlemişler de, akça pakça oldu ama hala çok zayıftı. aylardır biraz kilo alsın diye uğraşıyorum, bugün ilk kez sırtına dokununca kemikleri sivri sivri gelmedi elime. iyi beslendiği için bir süredir burun akıntısı da kesilmişti. aylar önce uğur olsun diye o bir deri bir kemik hayvana gürbüz adını vermiştim, adını gürbüz koyarsam gürbüz olur belki diye. sanırım dileğim kabul oluyor, tarif edemeyeceğim kadar mutluyum.
  bu da gürbüzcük.