opridon36
profili

 • twitter'da lif satan kadının dolandırıcı çıkması

  entry'leri tam hatırlamasam da, daha ilk günden bunun bir dolandırıcılık olduğunu söyleyen ekşi sözlük yazarlarını tebrik ediyorum. sosyal medya yalnızca pembe götlü sjw'lerden müteşekkil değil. bayramlık ayakkabılarını çaldırmamak için bayram namazına terlikle giden bir grup hala yaşıyor ve aramızda.

  twitter gibi tamamen sürü psikolojisinin hakim olduğu, iyiliğin bile bir tür trend haline getirildiği * bir ortamı iyi analiz etmiş bu ablamız. kendisini tebrik ediyor, daha büyük olması beklenen bir sonraki operasyonunda başarılar dilemiyorum.

  edit: bu arada kök hücre bağışı bekleyen bir kardeşimiz var. bilgilendirdiği için enforger'e teşekkürler.

  (bkz: arın'a umut ol)

 • ali erbaş'ın kılıcına isim önerileri

  hz ali'nin zülfikar'ı, kral arthur'un excalibur'u varsa diyanet işleri başkanı ali erbaş'ın cumadan bayrama, bir an olsun yanından eksik etmediği kılıcının da bir ismi olmalı düşüncesiyle yapılması elzem hale gelmiş önerilerdir.

  benim önerim:
  adil öksüz

 • black lives matter'ın türkçesi

  (bkz: siyahlarınki de can)
  (bkz: siyahların da canı var)

 • günlük kiralık villa kurnazlığı

  karşılıklı bir kurnazlık öyküsü. herkes birbirinden kurnaz olduğu için sizi baş başa bırakmak en iyisi.

  edit: bir organizasyoncu, o evi kendisi için kiralayacağını söyleyip 2.500'e kiralar, 50-60 kişilik bir gruba hazırlayacağı organizasyonla 20 ila 60-70 bin lira bandında para kazanabilir. bahsi geçen organizasyon düğün de olabilir, kumar partisi de, orgy de, koko parti de olabilir. bu mülk sahibinin denetleyebileceği bir şey değil.

  mülk sahibinin * "organizasyon amacıyla" yapılan kiralamalara bu şekilde yaklaşması çok normal.

  aile arasında nişan, doğum günü vb bir amaçtan bahsedilseydi, mülk sahibi fiyatı buraya çekmez konuyu da ticari kullanım olarak değerlendirmezdi muhtemelen. fakat düğün, ses sistemi, organizasyon vb anahtar kelimeler konuyu ticari alana taşıyor.

  meselenin özü şudur; herhangi bir malı ticari saikle kiralamak ve bireysel kullanım için kiralamak arasında fark vardır. bu fark fiyata yansır. bu bir çok alanda kullanılan bir yöntem. "personal use" ve "commercial use" tabirlerini neredeyse her alanda görebilirsiniz.

 • 19 mayıs 2020 19.19'da istiklal marşı okunması

  ve elbette cami hoparlörlerinin iştirak etmediği eylem.

 • 14 aralık 2019 fatih terim'in istifa etmesi

 • iyi sevişen erkeği anlama yolları

  sanırım sözlüğün %99,9’u gay. zira böyle bir başlığa sadece erkeklerin yazmasının başka bir açıklaması olamaz.

 • bilal erdoğan'ın mikrofonunun açık kalması

  hangi hukuk anlayışı halka açık bir alanda mikrofonlar ve kameralar önünde yapılan bu konuşmayı “gizliliğin ihlali” gerekçesiyle yayın yasağı getirerek gizlemeye çalışır anlamak çok güç.

 • 30 nisan 2019 ssg guru anjinsan tartışması

  ssg'nin sırf kafa açmak için ardı ardına soru sorduğu, guru'nun da bir süre sonra "la yörü" diyemediği için nezaketen holosko'ya bağladığı nereden gelip nereye gittiği belli olmayan menşınlar silsilesi.

  ssg'i haklı bulan olmuş, iyi de adam sadece soru soruyor ?
  bir tartışmada sürekli soru soran bir taraf var ise, diğer taraftaki adama yanaşıp "tamam bilader sen ona uyma" deyin, adamı çekin alın o ortamdan.

 • hakan şükür

  şimdi insanların yaşlarının yetmediği konularda yorum yapma genişliği beni çileden çıkartıyor. birisi kalkmış 2002'de bitikti demiş. diğeri fetö bağlantısıyla ersun'u yedi demiş. birisi çıkmış ilhan'ı kesti demiş. fetullah sayesinde dokunulmazdı falan denmiş.

  hakan şükür'ün zirve yaptığı dönem fetullah ülkenin bir numaralı düşmanı olarak her akşam televizyonlardaydı. gtünü abd'ye zor atan adam mı yaptı asistleri amına koyim? fetullah bu memleketteki en güçlü dönemine eriştiğinde, hakan mecliste millet vekilliği yaptı zaten. futbol kariyeri çoktan sonlanmıştı.

  ulan ilhan mansız kim? kim amına koyim? iki sezon iş yaptı, iki vole vurdu bu kadar. ilhan'ın kesildiği dünya kupasında türkiye yarı final yaptı. daha nereye çıkmasını bekliyordunuz?

  ersun yanal meselesi neredeyse tüm türkiye'nin hep bir ağızdan hakan'ın yaşından ötürü milli takıma çağırılmamasının saçmalık olduğu fikri ile ortaya çıkmıştır. ersun yanal'ın herhangi bir takımdan kovulması için böyle bir gerekçeye ihtiyaç duyulmuyor. adam şampiyon yaptığı takımdan da kovuldu. uyumsuz, abuk subuk menajer bağlantıları olan, overrated bir hoca.

  kendisi iki defa galatasaray'dan gönderilmiştir. gönderilme gerekçesi ise hep aynıdır: takımda gruplaşma yaratmak. ağlayarak gitmek istemediğini söylediği röportajları yaşı yetenler kusana kadar izlemiştir zaten.

  özetle: kendisi bir fetullahçıdır. inandığı güvendiği adam namussuz ve şerefsizdir. hala arkasında duruyor ise kendisinin de ondan bir farkı yoktur.

  öte yandan maalesef bu memleketin gördüğü en büyük ve en başarılı santrafordur. ne teşvik çantacısı ersun ne de survivor mansız, hakan şükür'ün üstlerine basarak yükselebileceği basamaklar değillerdir.

 • fernando muslera

  işin en kötü kısmı şudur: bir oyuncu böyle bir maçta böylesine büyük bir hata yapıyor ve biz sövemiyoruz. ağzımı açamadım evin duvarlarına bakıp sessiz sessiz izledim lan pozisyonu.

  oturduğumuz yerde lal ettin bizi nando.

 • galatasaray'ın deplasmanda yendiği en iyi takım

  şampiyon kulüpler kupası çeyrek finalinde monaco
  şampiyonlar ligi 2. turunda şalke
  uefa kupası çeyrek finalinde dortmund

  maçları dışında büyük takımlara karşı deplasman galibiyeti çok fazla hatırlayamıyorum. istatistikler gösteriyor ki, galatasaray devleri deplasmanda yenemiyor.

  işte bu yüzden ferguson'un istatistikler hakkında söylediği efsane "mini etek gibidir, bir çok şeyi gösterir ama asıl görmek istediğiniz şeyi göstermez" tanımını tekrar hatırlatmakta fayda var.

  galatasaray manu ile 3-3 berabere kaldı, içerideki 0-0 ile rakibini eledi.
  juve ile deplasmanda 2-2 berabere kaldı, içeride şino ile gruptan çıktı.

  barcelona, roma, liverpool ile deplasmanda berabere kaldı ama bu sonuçlar onu hep bir üst tura yükseltti. yani alınan skorlar hep tur getirdi. derece getirdi.

  velhasıl kelam, kırk yılda bir defa deplasmanda büyük takıp yenip avrupa'da varlık gösterememektense, içeride ya da dışarıda doğru sonuçları alıp avrupa'nın gediklisi olmayı yeğlerim.

 • mustafa ceceli'nin sonuna kadar haklı olması

  hayatta tahammül edemediğim , idrak problemi yaşadığı halde söz söylemekten geri durmayan bu tiplerdir.

  çocuğunun eşcinsel ilişki yaşayan anneyle büyümesini istemiyor olman ve çocuğun annesini parayla görüntülerini dağıttırıp ifşa etmen farklı şeyler. rahatsızlığın varsa delillerini git mahkemeye sun, milyonlarca insana değil.

  çocuğu, kendi annesini milyonlarca insana ifşa eden bu tipe emanet etmektense eşcinsel ilişki yaşayan annesine emanet etmek yeğdir.

 • ben ne ara 22 oldum hissi

  14 sene önce yaşamadığım his. yeni nesil çok hisli.

 • hugo'da küfreden çocuk

  (bkz: üçgen biçiminde birbirimize takacağız)

 • istiklal marşı bestesinin değiştirilmesi

  küfür edeceğim kusura bakmayın.

  amına koyduğum liboşları yine yavaş yavaş inlerinden çıkmaya başlamış, "değişimden korkmayın" "statüko" falan diye mızmızlanmaya başlamışlar. prozodi hatası varmış. eurovision'a şarkı mı yolluyorsun gevşek! türk sanat müziğin senin bu "hata" dediğin yöntemle dolu.
  her şeyin uyumlu, 100 yıllık marşın mı ahengi bozdu?

  al sana aruz veznine uyarlanmış istiklal marşı çok beğendiysen sen böyle oku.
  http://www.ozanyarman.com/…iklaldroz_irkima_ile.mp3

  bu memleketin sizden öğrenecek tek bir zerre değeri yoktur. değer öğrenecekseniz statükodan öğreneceksiniz. 100 yıllık marşı değiştirmeye çalışan, buna destek veren, üzerine fikir dahi beyan eden en azılı fetullahçı'dan daha fetullahçı, en azılı cia'cıdan daha cia'cı, en azılı siyonistten daha siyonisttir.

 • migros'taki içki reyonu

  metro'nun içki ambarının karşısında diz çöker tövbe ister.

 • rap yaparak cin çıkaran hoca

  bi papazların şeytan çıkarma ritüeline bak bir de şu at hırsızının elinde mikrofonla kadına halay çektirmesine bak.

  biraz vizyonunuz olsun mna koyim.

 • ankara'da tarihe karışmış mekanlar

  (bkz: yaprak dolması leziz olan iskenderci)

 • uzaydayken dünyanın patladığını görmek

  en trajik noktası da evin gitmesi gerçekten. depozito falan yandı.