jedilost33
profili

 • hintli ingilizcesi

  amerikalılar daha uzun süredir ve daha sık maruz kaldıkları için artık kulakları alışmış, dolayısıyla artık yadırgamıyor olabilirler.

  ama kusura bakmayın da, türklerin aksanının daha az anlaşılır olduğunu söyleyen adamda ya zerre kulak yoktur ya da kendi ülkemle ilgili bir şeyi kötülemezsem götüme batar hastalığına tutulmuştur.

 • 1.0 motor araba almak

  arabayı bir yerden bir yere gitmek için araç olarak gören benim gibiler için normal harekettir. param neye yetiyorsa onu aldım. gayet de memnunum.

 • urfa'da dağıtılan patatesin yağmalanması

  konunun maddi imkansızlardan çok türkiye'de çok yaygın görülen yağma kültürüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. bedava bir şey dağıtıldığı zaman insanların gözü dönüyor bu ülkede.

 • abd'nin yunanistan'a deniz üssü yollaması

  akp başa gelip saçma sapan politikalarla bu ülkenin sanayisini ve çok daha önemlisi tarımını bitirirken, abuk subuk dış politikalarla türkiye'yi tamamen yalnızlığa sürüklerken muhalefetin en başından beri söylediklerini dinlemeyen, dinlememekle kalmayıp bir de cahil aymazlığıyla küçümseyen çomarlar, şimdi kalkmış akıl vermeye kalkıyor. üstelik de, tam da muhaliflerin en başından beri söylediği şeyleri tekrarlayarak.

  "bizim arkamızda abd var. bize bir şey yapamazlar." bile diyen çomar gördü bu gözler zamanında.

 • 8 mart 2020 erkeklerin miting alanından kovulması

  uzun uzun analizle uğraşıp zamanımı harcamaya gerek yok. net aptallıktır.

 • banka şubelerinde 40 bin tl olmaması

  daha önce böyle bir para çekmesi gerekmemiş birinin karşılaştığı zaman yadırgayabileceği bir durum olsa da normaldir.

 • sade kahve içmenin psikopati belirtisi olması

  bir araştırma yapılsa seri katillerin hepsinin su içtiği ortaya çıkacaktır. öyleyse, su içen herkes potansiyel seri katildir.

 • atatürkçülerin komedi dolu kandırılma tarihi

  kimliği ifşa olan furkan bir süre sus pus olduktan sonra, baktı ki kendisine bir şey olduğu yok, kaldığı yerden foseptik içerik üretmeye devam ediyor.

 • ertuğrul özkök

  sözlük'te en çok eleştirilen kişi kanzuk olduğu için haksız bir yazıdır.

  kanzuk eğer özkok'un iddia ettiği gibi ekşi'nin patronuysa, patronunu en fazla iplemeyen platformlardan biri ekşi'dir. ama bir diğeri hürriyet değildir.

 • matematik keşif mi icat mı

  icat,daha önceden var olmayan bir şeyin ortaya konmasıdır. keşifse, orada olan bir şeyin fark edilmesidir.

  bu yüzden, ben keşif diyorum.

 • aleyna tilki vs nikola tesla

  herkesin gözünün önüne sokulan popüler bir isimle, özel olarak merak etmeyenin kolay kolay bilemeyeceği bir bilim adamını karşılaştırmak kimin fikriyse, ilk taşı ona atıyorum.

 • kamalizmin bitmiş olması

  devletin her köşesine soktukları fetöcülerden yedikleri darbe kazığının ardından can havliyle sarılmak zorunda kaldıkları kemalizm'i doğru düzgün yazmayı bile beceremeyen bir islamcının ıslak rüyası.

  ama ders almayı bilmedikleri için, ülke yönetmek zannettikleri saçmalıklar zincirinin yol açtığı yaraları çabuk unutup ülkeyi aynı hızla batırma çabaları devam ediyor.

  yazar kaçar falan da açtığı başlık başıma kalır diye caps'i de peşin peşin koyayım:

 • bankacı kadınlar

  güzel olmasalar bile bakımlıdırlar.

  bazen erkeklerin kendisi bile farkında olmaz ama çekici buldukları bir kadında asıl ilgilerini çeken feminen ayrıntılardır. bakımlı eller, zarif hareketler, güzel bir makyaj, zevkli aksesuarlar vs.

  bu ayrıntılara takılan erkek, karşısındaki kadının gerçekten güzel olup olmadığının bile ayırdına varamaz, sadece etkilenir.

 • muhaliflerin 18 yaş alerjisi

  çalıştığı şirkete 18 yaşında müdür gelse o çocuğu dinlemeyecek, askerde 18 yaşında komutanı olsa takmayacak, aile babasıysa, bir gün 18 yaşındaki oğlu "baba artık bu evin reisi benim, sen kenara çekil." dese belki de oğluna tokadı çakacak adamların, sırf siyasi rant uğruna, aynı 18 yaşındaki çocuk eğer milletvekili olursa onun ülke yönetimindeki katkısına saygı göstereceğini iddia ettiği bir başka trol başlık.

 • cenin pozisyonunda gürcistan'a kaçan fetö'cü

  türkiye'de hukuk namına ne varsa iğfal ederek bugünkü duruma gelinmesinde bizzat rolü olanlar, şimdi "hukuk herkese lazım." diye ağlıyor.

  hukuk gerçekten de herkese lazım. biliyorum, kime yapılmış olursa olsun, hukuksuz bir tavrı alkışlamak, yarın o tavrın beterinin seni de bulmasına yol açabilir. ama yine de, bunların başına gelen hiçbir şeye üzülmek gelmiyor içimden. beter olsunlar.

 • 9 şubat 2017 new york kar fırtınası

  ben hep istanbul'da oturduğum için beni etkilemeyen fırtına.

 • tombili'nin heykelinin çalınması

  görüntüden anladığım kadarıyla demir ya da benzeri bir maddeden yapılmış heykel. demirini satmak için çalmışlardır.

  o boğa nasıl yıllardır orada duruyor, hayret.

 • ekşi sözlük'teki doktor düşmanlığı

  üst edit: ben bunu yazdığımda, yukarıdaki "başı kıçı ağrıyan geliyor" diyen arkadaş sırf bunun için ayrı bir başlık açmıştı. sonradan modlar buraya eklemiş.
  ***

  benim de nicedir yazmak istediğim, bir yazar ne zaman sağlık sektörüyle ilgili bir sorunu dile getirse, haklı haksız ayırt etmeksizin, hemen sanki anasına bacısına küfredilmiş gibi saldırıya geçen doktor egosunun tipik örneği.

  tanım: kendisine şifa bulmak içen giden adama "kıçı başı ağrıyan bize geliyor" gözüyle bakan adamın engellenemez egosu.

 • apple'ın türkiye'ye yaptığı büyük saygısızlık

  türkiye'ye saygısızlık falan yapmamış, tam aksine batının sadece kendine hıristiyanlığıyla dalga geçmiştir.

  ilk şoku atlatıp komedi olduğunu anlayınca insan gülüyor bile.

  tanım: apple'la alakası bile olmayan, komedi amaçlı yapılmış video.

 • sevdicek üşümesin diye kombiyi son ayar köklemek

  sevdiceğizin üşüyorsa eylül'de de açarsın kombiyi, herhangi başka bir zamanda da, ama orası nerenin eylül'üyse söyle, oraya gelelim çünkü oturduğum yerde terliyorum ben.