gaffarson1
profili

 • konya'da ayrıldığı için yüzüne silah sıkan genç

  seneler evvel üniversite dönemi eskişehir osmangazi üniversitesi'nde kız arkadaşım burnundan ameliyat olmuştu ve bir kaç gün hastanede yatmıştı. refakatta ben bulunuyordum ve geceleri de kısa süre bir girip dolaşır istediği bir şey varsa dışarıdan temin ederdim falan.

  bir gece yine geldim hastaneye hemen bir şey bırakıp çıkacağım dedim ve girdim içeri. daha koridorun başına gelmiştim ki koridorun sonunda bir erkek sesi. bağırıyor ama nasıl, haykırının ötesinde bir şey. noluyor lan deyip sese doğru yaklaşıyorum. yaklaştıkça ses daha da artıyor ve ne olduğunu da anlamıyorum katta kimse yok gibi sessiz gecenin bir vakti.

  tam sesin olduğu yere geldim ve camlı bir oda olup içerisi görünüyordu. genç dalyan gibi biri bileklerinden yatağa kelepçelenmiş ve yüzü yoktu. bildiğiniz yoktu. acı içinde kıvranıyor yatakta zıplıyordu yattığı yerde kapı gibi adam.

  nöbetçi bir hekimle denk geldik koridorun devamında ve ona sordum bu kişinin durumunu. intihar etmek isteyip aynı bu haberdeki gibi tüfeği çene altından tutup ateşlemiş ama ölememiş. bu haberdekinden bin beterdi yüzü. ne ağzı vardı ne burnu. kafanın yarısı yok abartısız. ilaçlar bile etki etmemiş acısını bastırmaya ve öyle boktan bir durum ki;

  yaptığı hareket yanlış ya da saçma olabilir ama o durumda olması ise gerçekten ölmekten de beter. hani aynı durumda olsam kesinlikle ölmek isterdim ya da o an filmlerdeki gibi bir şansım olsa o çocuğun fişini çeker, bir iğneyle kolayca uyuturdum.

  ölmek istiyorsunuz ama sizi kelepçeyle yatağa bağlamışlar. neden ? kendinizi öldürmek isterken başarılı olamadığınız gibi bir de iyileştirmeye çalışıyorlar. size zorla acı çektirmeye devam ediyorlar.

  bir insan kendi bilinciyle ölmek istiyorsa bence de ölümü seçme hakkı olabilmeli. o hastanede kız arkadaşımın günlerce gördüğüm türlü hali bile hafızamdan neredeyse silinmek üzere ama o çocuğun gördüğüm bir kaç saniyelik hali hala silinmedi gözümün önünde ve son derece net halde. ertesi gün de zaten yoktu nereye götürüldü ne oldu bilmiyorum. fakat o gece o çocuğun ölemediğine cidden üzüldüm. keşke başarılı olabilseymiş de ardından yaşadığı ve yaşamaya devam edeceği türlü acıyı çekmeseydi.

  öldürmez süründürür tabiri vardır ya hani işte bu tip durumlar tam da o sözün karşılığı bana göre. öl daha iyi. haberdeki genç 37 kere ameliyat olmuş. 370 kere olsa ne olacak. yazık gerçekten yazık. hayat bitmemiş artık 10 kat daha da zorlanmış hale bürünmüş. level atlanmış hard son seviyeye gelmiş. kendisine ayrı yazık yanında oturan anneciğine ayrı yazık. ölse annesi yine ağlar yine ölmüş gibi olur ama şimdi o kadın da her gün yeniden tekrar tekrar ölüyor. çok zor bir durum.

  t: cahil bir genç.