debe başlıkları

bluewhale4
profili

 • dışarıdan soğuk görünen insan

  kimseye eyvallahı yoksa ve maddi manevi beklenti içine girip diğer insanlara muhtaç pozisyonda "benim de sizden farkım yok" kozunu vermektense yediden yetmişe tüm yanlış anlamaların, destursuz yaklaşımların, mecburiyet yüklü ilişkilerin önüne set çeken aklı başında bir insanın ifadesi ve içindekilerin kale muhafazasıdır soğuk duruşu.

  dışarıdan soğuk görünen her insanın istisnasız çiçek gülüşüne sahip olduğunu az çok anlarız. iş, doğru şekilde ruha dokunmakta yatıyor. elbette önce o soğuk görünüşlü insanın buna izin vermesi gerekir. ayrıca soğuk duruş ve soğukkanlılık hayranlık vericidir. elbette yerini bilmek koşuluyla.

 • evlenilecek yaşı hesaplayan formül

  bakalım, 13061978=35. yani son beş yıldır başımın bağlı olması gerekiyor bu hesaba göre. ancak etrafımda kuşlar uçuşuyor, döngüler birbiri üstüne biniyor ama hayat denilen nane de pek hesaba gelmiyor. kısıtlanmayı; tanıma ve tarife sokulmayı mizacına yakıştıramıyor. karışmayın suyun akışına, şu yaşta bu olur da demeyin, planı programı da mümkün mertebe an'a yakın yapın ve kesinlik, zorunluluk ya da mecburiyet yüklü cümleleri alışkanlık haline getirip de gözünüzün kadrajının görmeye yetmeyeceği koca bir hayata istemeden de olsa kafa tutmayın derim.

  yarışa girmenin lüzumu yok. başkasında gördüklerin kendine yakışır sanma, görmediğin neler var kim bilir; zamanı geldiğinde boynuna şal gibi sarılacak olan.

 • sevgilisi olmayanların 14 şubat'ta yapacakları

  40 yıllık yaşamımda en uzun ilişkim 6 ayı bulmadı da şubat'ın başında tanıştığım kızla şubat sonunda sevgili olmuştum. yani sevgilin olsa da şaka gibi 14 şubat'ta reelde bir sevgilin olmuyor, o güne denk gelmiyor. sen de her 14 şubat'ı japon turist gibi elde makine; uzaktan izliyor ve bir gün lazım olur diye belleğe işliyorsun.

  bir gün ayın ondördü kadar güzel biriyle karşılaştığımda şubat ayını değil 29'uyla; tamamen hayatımdan çıkarabilirim. yine de 14 şubat tüketimden öte duygu yüklü bir gündür. bu çevreye yayılan romantizm havasını seviyorum.

 • hayatın en acımasız gerçeği

  doğduğumuz ya da yaşamımıza devam etmek zorunda kaldığımız ancak mizacımıza ve ruhumuza uymayan bir coğrafyaya mecbur kalmak. ve ne tat alırsak alalım, bu toz pembe tatlı hayatın bir gün elektrik gibi kesileceği ve ondan koparılacağımız gerçeğinin patlamaya hazır çehov'un tüfeği ya da damokles'in kılıcı gibi tepemizde asılı durması.