andom11
profili

 • 18 ekim 2019 meksika karteli olayları

  kafa kesen, insan derisi yüzen, eroinle bir nesli zombiye dönüştüren katillere karşı girişilen operasyondur ancak ne kadar başarılı olur tartışılır.

  adamlar şehir sahibi olmuş, kitleleri maaşa bağlamış, devlet gibi örgütlenmiş yani.

  bu zamana kadar bunun gibilere karşı ordu tankla, topla önüne gelen kim varsa devirip neden harekete geçmedi dersiniz ?

  para konuşur da ondan. herkese para yedirince durum böyle laçkalaşıyor.

  paran varsa siyasetçi de satın alırsın, silahlı güç de, bu kadar basit ve bu kadar aşağılık bir durum.

 • japonya'da 9.0 büyüklüğündeki depremin görüntüleri

  herkes benzer bir deprem istanbul’da olsa büyük can kaybı olacağını söylüyor ama bu deprem istanbul’da olsa ardahan bile yıkılır o kadar diyeyim size.

  gölcükte yaşanan deprem eskişehir’de bina yıktı yahu 33 kişi can verdi.

 • prezervatif fiyatlarına zam gelmesi

  - sevdiğin insanla kavga ettin mesela, kafayı dağıtmak için alkol almak istesen zam geldi, anca 2 bira alırsın onu içene kadar damacanayı dik kafaya daha çabuk sarhoş olursun, bu arada 19’luk damacana 15 tl, az iç

  - ulan bir sigara alayım bari dumanlanayım desen en boktan sigara 15 tl falan, o parayı versen büsbütün üzüntüye gark olursun

  - dur bir şevişeyim kendime geleyim diyorsun, partnerinin ya da kendinin riske girmemesi için prezervatif almak istedin, baltayı taşa vurdun, anasının amı olmuş prezervatif vaz geçiyorsun, ertesi gün hapının fiyatlarını görsen çocuğun doğması daha az masraflı

  - ulan sevişemedik bari bir porno izleyim iki el atayım desen sitelerin alayı mahkeme tarafından yasaklı, vpn kurayım desen ya hız düşük ya paralı, dolayısıyla ön bellek kullanıp işini hallediyorsun o da ne kadar tat verirse artık

  - hiç biri olmadı dur bir pizza söyleyim moralim yerine gelir desen, 2 büyük pizza 65 tl, dilim pizza 20 tl, o vakit yine makarna daima makarna

  - sinemaya gitsen hafta içi bile 15 tl, evde izlerim desen filmlerin hepsi rtük sayesinde 15 dakikalık kısa filme dönmüş

  - bir nefes alayım dışarı çıkayım desen, gittin bir mekana oturdun yedin içtin en dip fiyattan 50 tl

  - hay ben böyle hayatın ta amk diyerek intihar etmek istesen urgan ipin metresi 10 tl, 5 metre dolasan 50 tl, sırf ip fiyatı yüzünden bile intihar etmek ister insan ama o parayı verip gönül rahatlığıyla intihar bile edemezsin.

  kısacası bu ülke insanı kanser etmiyorsa ya süper güçleri olan doğaüstü bir yaratıksın ya da uzun zaman evvel ölmüşsün henüz farkında değilsin.

 • türkiyenin su-57e savaş uçağını alması

  böyle bir uçak yok, üretime başlamamış, satılıp satılmayacağı belli değil, nato sistemine uygunluğu sıfır, ama bizim yerli ve trilili troller hemen güzellemeye başlamış ne güzel.

 • mobil internet kotasının aşırı hızlı tükenmesi

  özellikle son iki aydır gözlemlediğim ve mobil veriyi açıp 2 video izlemekten korkar hale geldiğim sıkıntıdır.

  bu durumu yalnızca ben farketmiş olamam.

  10 gb internet paketi olan arkadaşlarım da teyid ettiler. ayın ortasına gelmeden paketin üçte ikisinin bittiğini söylüyorlar.

  eskiden bu tip bir sıkıntı olmadığını da belirttiler.

  iss’ler kasalarını dolduracak yeni bir yöntem bulmuşlar galiba, btk’ya şikayet etsek bir çözüm olur mu bilemedim.

  not: neden mobil internet sınırsız değil onu da anlamadım, hani türkiye’de internet kotasız, sınırsız falan olmuştu, mobil internetin de sınırsız olması gerekmiyor mu yani ?

  edit: arkadaşlar spotify, youtube, instagram yeni icat edilmedi, ben diyorum ki son 2 aydır bu pislik sözkonusu. hala daha bu ugulamaların interneti çok tükettiğinden bahseden suçu kullanıcıya atmaya çalışan suserler görüp şaşırıyorum. ya şirket temsilcisi bunlar ya da sıyırmışlar.

 • 720pizle.com

  ulan uzun zamandır keyifle izlediğimiz siteyi burada gündeme sokarak nereye varmak istiyorsunuz sayın hödükler diye çığlık attığım, sayenizde yakın zamanda duman edilecek sitedir.

  hay bir kunduz lan.

 • connected2.me'deki garip ekşi sözlük yorumu

  kafası karışık bir tipin hezeyanlarıdır.

  kendisine günde 2 defa yemeklerden sonra türkçe hocası tutmasını da tavsiye ediyorum. zira o yazım yanlışlarını düzeltebilmek için profesyonel yardım alması icap ediyor.

 • parayı faize yatırmak veya ev alıp kiraya vermek

  daha fazla değer kazanamayacağından emin olduğumuz evimizi 160 bin tl'ye satıp faize koyduk gayet mutluyuz.

  neden kazanamayacağından eminiz kısaca anlatalım.

  evin burnunun dibinde metro uzun zamandır mevcut, önünde otobüs durağı var, alabildiğine otopark alanı mevcut, çok yakınında bim, a101, migros vesaire marketler mevcut, her tarafı özel kolej doldu, buna rağmen sessiz sakin. dahadı ev yüksek giriş yıllar geçtikçe üst katlara yükselmeyecek elbette, ayrıca masrafı da çoğalıyor.

  dolayısıyla evin arsasından petrol fışkırmadıkça bu fiyatın üzerine çıkması en az 10 yıl.

  biz de sorunlu kiracılarla uğraşacağımıza sattık gitti, gelen faizle de büyüyecek. biz de fırsat buldukça üzerine ekleme yapacağız.

  faizler eski düzeyine bile inse 600 tl kira alabildiğimiz yerden en kötü 1200 tl faiz alacağız. ayrıca kira gelir vergisi, yıllık çevre vergisi falan da yok.

  deistiz, faizin haram olması falan bizi ilgilendirmiyor.

  edit : arkadaşlar ev ankara'da, istanbul değil o sebeple fiyata şaşıranlar olmuş.

  edit 2: oturduğumuz evi satıp, gelen parayı faize koyup, faizini yemiyoruz arkadaşlar yahu amma yanlış anlayan var. kiradaki evi sattık diyorum yahu. ordan gelen cücük kadar kira ile bir numara olmazdı. ev de değerlenme imkanını kaybetti, 25 senelik doğu cephe, yüksek giriş daire. faizi de yemiyoruz üstüne ekleniyor. çatlattınız beni yahu.

 • kişinin hayatını ailesinin mahvetmesi

  polis akademisine giriyordum (1996 yılı) annem sütünü helal etmeme gibi bir kavramdan bahsedip vazgeçirdi ( çok korkmuş tehlikeliymiş bir de süt insan gelişimi açısından önemli tabi) , kanada'ya gitmek için hazırlıklara başlamıştım (2001 yılı) daha gencecik adamım, oralar soğuk olur bir de ben uçağa binemiyorum sen de ziyarete bile gelmezsin dedi ondan da vazgeçirdi.

  şimdi kendisi ve eşimle beraber oturuyoruz evde kukumav kuşu gibi, o emekli eşim çalışıyor ben işsiz.

  ha unutmadan annem çok mutlu.

 • chp'lilerin meral akşener'e karşı gizli düşmanlığı

  büyük bir zırvadır.

  olum kafayı mı yediniz, birlikte seçim ittifakı yapıyoruz, beraber meclise giriyoruz, kim kazanırsa diğer liderlere başkan yardımcılığı teklif edecek.

  husumet çıkarmaya çalısan aktroll bile senin bu saçmalıklarına tevessül etmez.

  yoksa aktroll'sün ve bu başlık için mi haftalardır iyi parti güzellemesi yapıyorsun, hmmm. var sende bir şeyler

 • devlet bahçeli'nin büyük oyunu

  bahçeli'de böyle kumpas kuracak zeka olsaydı çoktan iktidar olurdu diyebileceğim saçmalıklar abidesidir.

  siz yanmayın diye ben okuyup ön almak istedim arkadaşlar. bana bu vefa borcunu ödemek isteyenler, önümüzdeki seçimlerde millet ittifakına ve muhalif liderlerden herhangi birine oy vererek ödeşmiş olurlar.