debe başlıkları

oci15
profili

 • muharrem ince

  bir cumhurbaşkanı adayı.

  cahil değildir, hırsız değildir, kandırılmamıştır, fetullahçı terör örgütüne yardım ve yataklık yapmamıştır, icazet almamıştır, başka bir terör örgütü ile pazarlık masasına oturmamıştır, memleketin 25 yıllık geleceğini yandaş inşaatçıların cebine aktararak ekonomiyi çökertmemiştir. memleketin her yanını vasıfsızlarla doldurmamıştır.

  geçersiz olan neydi kardeş?

 • 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi chp adayı

  aleyna tilki varken hala saçmasapan isimler zikredilen adaylık.

  hatunun youtube’da 600 milyon tıklanmışlığı var. 10’da biri oy verse 60 milyon yapar ki zaten bu kadar seçmen yok %100 oyla seçilir*

  teşekkürler.

  edit; en güçlü özelliği şimdi aklıma geldi, diploması da yok*

 • ilçe kongresinden dönen erdoğan'ın araç konvoyu

  araçlar hareket etmese, onun yerine alttan şehir kaydırılsa daha tasarruflu olabilecek konvoy.

 • mehmet şimşek

  hakkında “donanımlı” değil, “akp’de en donanımlı” denmiş kişi. arkadaşa katılıyorum.

  bir de en kötü dönemde kendisi vardı diyen var. babacan ile görüşleri aynıdır bu kişinin, ikisi de kemal derviş hayranıdır. ikisinin de “inşaat değil üretim lazım” önerilerini ciddiye almadı akp. babacan abd’nin para bastığı döneme denk geldi, mehmet şimşek döneminde şapka düştü kel göründü, ama ikisi de bu gidişin gidiş olmadığını defalarca dile getirmiştir, akp sadece yandaşların isteklerini yaptı.

 • ateizmin kör bir inanç olduğu gerçeği

  inanç olmamakla birlikte, katıksız mal beyanıdır. ateist olmak o kadar kolay değil gençler, hayatın bir anda pat diye biteceğini kabullenmek o kadar kolay değil. hayvanlar gibi okuyorsun inanmak için ama olmuyor işte. senin yazabileceğin bütün cümleleri biliyoruz, okuduğun kitapları geç, hiç adını bile duymadığın kitapları okuduk.

  anlaşıldığı kadarıyla sana havalı geliyor ama endişe etme senin için nasıl olsa öldükten sonra hurilerle geçireceğin hiç bitmeyecek bir ömür var pelinsu’yu niye dert ediyorsun?

 • 15 temmuz anmalarına sinir olanların oranı

  vicdan sahibi vatandaş oranına denktir. zira anma değil kutlama yapıyorlar, yetmez ama evet referandumuyla 250 kişiyi öldüren darbecileri general yapan zihniyet, ordunun %1'inin kalkıştığı darbe girişimine ordunun geri kalan %99'u dururken insanları sokağa dökerek tarihin en kanlı darbe girişimine sebep olan zihniyet yapıyor kutlamaları. dikkat edin bak anma değil kutlama, gsm operatörleri internet servis sağlayıcıları mesaj atıyor "x gününüz kutlu olsun" diye. lan 250 kişinin ölümü kutlanır mı? hiç mi vicdanınız yok??

 • 2017 ekonomik krizi

  çanakkale köprüsü'ne yatırım yapılmasıyla daha derinleşmeye devam edeceği kesinleşen çöküş. kriz denen şey geçicidir, bu son 3 yıldır abd'nin para basmayı durdurmasıyla kemal derviş paketiyle sonsuza kadar idare edebileceğini zanneden düşük profilliliğin şapkasının düşüp kelinin görünmesidir. çöküşün nedeninin doğrudan/direk/tartışmasız inşaat projeleri olduğunun asla farkında olmayan bir halk, ve onlardan bir gram fazla bilgisi olmayan bir ekonomi yönetimi var. dolayısıyla "hatamızı anladık, ithalatı büyüme diye kakalamamamız gerekiyormuş, artık inşaat değil üretime odaklanacağız" denmediği sürece, buna yönelik adım atılmadığı sürece asla ve asla düzelmeyecek bir çöküş sürecindeyiz 3 yıldır. cari açık akp öncesinin 80 katı filan amk. çok net ve kesindir ki bu bir kriz değildir, çöküştür/batıştır.

  bakın moody's az önce türkiye'nin kredi notu görünümü de düşürdü. türkiye'ye yıllardır "üretin, sadece inşaat yaparak dış güçlerin ürünlerini tüketerek oluşturduğunuz cari açık tehlikeli boyutlara gelirse altından kalkamazsınız" şeklinde uyaran kurum bu. moody's üretin diyor biz üretmiyoruz rezalete bak amk..

  inşaat hamlelerinin tamamı ülkeyi yabancı sermayeye uşak yapmaktadır. bu rakamlarla apaçık ortadadır. bu kadar cari açık demek yabancı sermayeye her geçen gün daha da muhtaç hale gelmek demektir. iktidar; "biz bu ülkenin üretmesini istemiyoruz, biz inşaat yapalım vatandaşı müşteri yapalım yabancıya faiz ödeyelim, üretimi zaten inşaat ameleliğini yaptığımız avm'lerde yabancılar yapıyor, orada da sadece kayseri mantısı satıyoruz ki yabancı sermayeye zeval gelmesin, yandaşlarımız zengin olsun hiçbiriniz sikimizde değilsiniz, gırtlağa kadar borca girdik hazineyi de kefil yaptık. çocuklarınız ilerde çalışıp çalışıp mehmet cengiz'in borçlarını ödeyecek" demektedir.

 • deniz baykal

  anlatmak istediklerini "arkadaşım ben erdoğan'ın meclise girmesini sağlamış adamım, şimdi de önseçime girmiş bir chp milletvekiliyim sandığa saygımız ortada, yaşım da olmuş 100 bugün varım yarın yokum, bu saatten sonra siyasi bir beklentim olması da mümkün değil, o yüzden konuştuklarımı iyi dinleyin, hata yapıyorsunuz" diyerek anlatmış şahıs.. o yüzden geçmişle ya da kıyaslamalarla değerlendirmek yerine oturup söylediklerine konsantre olmakta fayda var. adam tecrübeli, biliyor ve bir ayağı çukurda kimseden menfaati yok amk, daha iyi analizi nereden bulacaksın?

 • 11 mart 2017 rotterdam olayları

  polislerin türk vatandaşına saldırmasına kızan akp'li sözlükçüleri ortaya çıkarmış olay. olm türk vatandaşına türk polisi saldırırken ses çıkarmadın elin gavurunun saldırmasına mı tepki gösteriyorsun?

 • 25 kasım 2016 sözlüğün kullanılmaz hale gelmesi

  normalde bir kez izletilecekken her tıklamada zorla 15 saniye boyunca reklam izletilerek gerçekleşen olay. bu bir hata ya da virüs değilse reklam veren firmadan tiksinmemize neden oluyor sayın yetkililer, amaç bu değildir muhtemelen.

  sadece başlığı açmak için 4 kez maruz kaldım amk.

 • 27.dönem başbakanı kemal kılıçdaroğlu

  mümkün olmayan olay. insanlar kendine benzeyen adama oy veriyor. namuslu şerefli, insan gibi konuşan insan, namuslu şerefli, insan gibi konuşan insana oy verir. uzun adam mesela her söylediğinden çark etti ama oyu nerdeyse değişmedi, sebep? milletin aynası adam, mahalle ağzından tut, her türlü alavere dalavere..

  halka benzeyen adam da chp'nin başına gelemez.

 • tarihi eser inşa etmek

  cümle içinde kullananın cehaletini belgeler nitelikte, aslında imkansız bir eylem.

 • devlet bahçeli

  az önce konuşmasına denk geldiğim siyasetçi.

  bize verilen olağanüstü görevin farkındayız filan dedi.

  bir de "7 haziran'dan 1 kasım'a kadar mhp neyi yapmamıştır da 1 milyon 800 bin bilmemkaç oy kaybetmiştir?" dedi. tam sayı verdi ama dedi bunu. yemin ederim bak dedi net duydum. mhp neyi yapmamıştır onu anlamaya çalışıyorlarmış hala. onu anlayacak bir tane adam yok yani mhp'de şu an, partinin durumu bu..

  ben de ne içiyorlar onu anlamaya çalışıyorum. bu kadar uzun süre bu kafada kalmayı sağlayan nedir?

 • fethullah gülen cemaatinin çöküşü

  (bkz: ne istedilerse verdik)

  akp öncesi türkiye'sinde gülen'in yurtdışına kaçmasıyla sonuçlanmış olay.

  akp döneminde ise küllerinden doğup altın çağını yaşamıştır cemaat.

  recep tayyip erdoğan tarafından seçim sonraları balkondan özel olarak teşekkür edilmiştir.

  hem cumhurbaşkanlığı, hem de başbakanlık makamları tarafından milyonların gözü önünde şimdiye kadar kimseye düzülmemiş övgüler sıralanarak, bağıra bağıra ülkeye davet edilmiştir.

  başbakan yardımcısı tarafından, recep tayyip erdoğan önderliği kontrolünde ayağına kadar gidilerek "bir emri bir talimatı var mı" diye sormak amacıyla ziyaretler yapılmıştır.

  akp döneminde muhalefetin yaptığı tüm "cemaat devlette kadrolaşıyor" eleştirileri tek tek reddedilmiş, "cemaat devlete sızmış bunlar kargaları güldürür" şeklinde sonradan yalamak üzere abuk cevaplar tükürülmüştür.

  generaller, genelkurmay başkanları ve 100 civarı gazeteci yıllarca hapse mahkum edilmiş, ve bizzat recep tayyip erdoğan tarafından "ben bu davanın savcısıyım" denilmiştir.

  ne istedilerse verildiği bizzat recep tayyip erdoğan tarafından dile getirilmiştir.

  bizzat akp'li başbakan yardımcısı tarafından ankara'nın parsel parsel satıldığı söylenmiştir.

  devletin sapasağlam bankaları varken thy gibi devlete ait kurumlar paralarını cemaat bankasına yatırmıştır.

  akp öncesi düğün davetiyesi basan bir matbaacı, ayrı ayrı üç adet amerikan şirketinin halkın eylemleriyle ve çevre engelleriyle altın çıkaramadığı bir yeri yok paraya satın almış, ve hemen ardından gerekli yasal düzenlemeler bir bir yapılarak altın çıkarmaya başlamıştır. matbaacıdan madenciye dönüşen bu firmaya çoğu altın olmak üzere 500'e yakın maden ruhsatı verilmiştir. öyle ki, ortaklarından biri madencilikle ilgili meclis çatısı altında komisyon başkanlığı yürütmüştür. tarihte hiçbir holdingin görmediği bir hızda büyümüş, ve bizzat recep tayyip erdoğan tarafından ödüller plaketler sunulmuştur kendilerine. sadece madencilik değil, bir sürü medya kuruluşu dahil olmak üzere bir sürü şirketi bünyesine katarak büyüyen bu holding aynı zamanda kocaman bir üniversite de kurmuş, önlenemez biçimde büyümüştür. bu sadece bir örnek. bugün bu grubun üç adet hissesi borsanın en çok yükselenlerinde. bu mu lan çöküş??

  şu an silahlı terör örgütü ilan edilmiş durumda cemaat. yardım ve yataklıktan çok daha fazlasını yapanların tamamı "bizi kandırmışlar" diyor, onlarca kez eleştirenlere "bunlar kargaları güldürür" demelerine rağmen. silahlı bir terör örgütüne yardım ve yataklık yaparsanız haberiniz olsun; "kandırmışlar" dersiniz.

 • survivor all-star

  sırf merve'yi yalnız bırakıp mağdur edebiyatıyla şampiyon yapmak için gönüllülerin tamamının ödüle gönderildiği yarışma..

  olm ne alaka lan? neden oynadı 4 kişi amk? merve kazansaydı tek başına mı gidecekti? hasktir ordan.

  yalnız kalan merve'yi koyup acıklı müziği de vermişler, yuh arkadaş sömürüye bak amk..