26 mart 2020 covid-19 vakasının 3629'a yükselmesi

 • ekonomik açıdan "alınamayan" önlemler bir yana bir gerçeği daha açığa çıkarmıştır; akp'nin örgütlü cehalet karşısında çaresiz kalması..

  ülkemizde covid-19 vakasının görülmesi ve yayılmaya başlamasından itibaren geçen yaklaşık 2 haftalık süre içinde; akp üst kadrosunun attığı bütün eksik de olsa doğru adımlar, en büyük özelliği "cahil" olmak olan güruh tarafından birer birer çöpe atılıyor..

  önce okullar tatil edildi. daha ertesi sabah olmadan milyonlarca öğrenci anadolu'nun her yerine göç başlattı..

  ardından umreciler olayı patladı. her birine özel olarak bilgi verildi; evde kalmaları ve kimseyle görüşmemeleri üzerine. gel gör ki akp'nin bilmemnere ilçe başkanları, 50'şer kişilik kafilerle hacılarımızı karşıladık diye foto yağdırıp hava basmaya başladı iki gün geçmeden. ayrıca; ben sokağa çıkmıyorum, herkes bana geldi mevlit okutuyoruz diyen teyzeler türedi.. ne oldu? ihale son gelen kafileye patladı..

  sağlık bakanı her allah'ın günü tv'de insanlara bildiğin yakardı, yapmayın etmeyin sokağa çıkmayın diye, sallayan olmadı. baktılar olmuyor, cumhurbaşkanı topa girdi ve kendi açıklama yaptı. yine bir şey değişmedi..

  camilerde toplu namaz kılmayın büyük tehlike arz ediyor dendi. allah'ın verdiği canı ancak allah alır, inadına daha kalabalık camiye gideceğiz diyen kitleler oluştu. üstüne de kendilerini uyaran imamlara demediğini bırakmadılar.. karantinadaki umreciler ise gün oldu barikatlara saldırdı, gün oldu bin türlü beddua yağdırdı gün oldu polisin üzerine tükürdü..

  herhalde gözden kaçırdılar diye, cumhurbaşkanı bir tane de sesli mesaj paylaştı, bütün kanallar 500 kere yayınladı. lâkin mümin kardeşlerimiz cami kapılarını tekmeliyorlardı o sırada, açın içeri gireceğiz diye..

  tv'ler 60-70 yaşında insanlarla röportajlar yaptı. her biri tek nefes olarak; bunlar hep amariganın oyunu, bizim imanımız var bize virüs işlemez diye beyanat verdi..

  vaka sayıları her gün bir öncekinin iki katına çıktı, malum cenahta tek bir yaprak farklı yöne kımıldamadı. en sonunda 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirmek zorunda kaldılar..

  sonuç? an itibariyle ülkenin dört bir yanı dört bir tarafı; balık tutan dayılar, banklar söküldü diye yere oturan amcalar ve dardılacam diye eczaneye dalan emmiler ile çevrili..

  15 senedir muhalefet kendini parçalasa da bir türlü derdini bu kitleye anlatamıyordu, ilk kez akp anlatamamaya başladı. neden? çünkü akp, bu sefer gerçekten de bir şeyler anlatmak istiyor ve haklı. ve en önemlisi bu açıklamaları profesörlere falan yaptırıyorlar her gün kanallara çıkartıp. gel gör ki yıllardır okumuşa düşmanlık göstermeye alışmış kitleler, bunları kâle almıyor. bütün bu söylenenlerin, din düşmanları tarafından çıkarıldığını vs düşünüyor..

  işin komik tarafı, az biraz kalem tutmayı bilen akplilerin tamamı an itibariyle sosyal medyada cinnet geçiriyor. yahu sağlık bakanı 15 kere, cumhurbaşkanı en sonuncusu dün gece olmak üzere defalarca uyardı. 50 tane de yasak geldi, hala niye sokaktasınız diye..