evli ve mutsuz kadınlar

 • kadınların yüzde bilmem kaçı.
  tıpkı erkeklerin yüzde bilmem kaçı olduğu gibi.

  çünkü bizim memlekette evlenmek bir zorunluluktur. ne kadar kendini geliştirirsen geliştir, vatana-millete hayırlı vatandaş olursan ol, istersen cümle hastalıklara şifa geliştir yine de evlenmemiş isen elinde bebek arabası ile sokakta yürüyen herhangi bir birey kadar değerin yoktur.
  hep ''ah, vah'' nidalarını işitirsin. ''bir derdi mi varmış acaba, ondan mı evlenmemiş'' lafına aşina olursun. ''evde kalmış kız kurusu'' yahut ''kimseye kendini beğendirememiş mal değneği'' haline gelirsin.
  çünkü toplumun gözünde sen bir insan değil, üremeye programlanmış bir canlısın. bunun için de ''genel ahlak kuralları'' çerçevesinde evlenmiş olman zorunlu. yoksa evlilik dışı üremişsen durumun daha fena. kısacası evlilik şart.

  her neyse. işte bu sebeplerden ötürü yaşı belirli bir seviyeye gelmiş(kişisine göre değişir, kimi için 18 kimi için 30 vesaire) kimseler direkt evlilik hayali kurar. neden mi? nedeni basit. doğumundan itibaren çevresinde bunu görmüş, bunu içselleştirmiş, hayatı boyunca kafasına bu mıh gibi çakılmış birisi için artık içinden çıkılmaz bir cendere halini almıştır. evlenmezse yarım kalacaktır. eksik olacaktır. duruma göre aşağılanacaktır.

  bu tip bir şartlanma ile evlenen kadın/erkek kişisi de cicim ayları denilen karşıdakinin ev halini çözme süresi bitince gerçekleri görecek, evliliğin esasen çok da bir numarası olmadığını, bir başkası ile ortak yaşam alanını paylaşmanın ve onun derdini çekmenin mantıksızlığını, hele bir de hır gür varsa psikolojik sorunların getirdiği yorgunluğu hissedecek ve anlayacak; o zaman evli ve mutsuz durumuna geçiş yapacaktır.

  hah, evlenmezsen ve çocuğun olmazsa hem yaşlanınca kim bakacak değil mi? karın, kocan, yaparsan çocuğun. çünkü onlar birey değiller, yaşlılıkta kişiye bakmakla yükümlü kimseler. şahane.

  kısacası; evlilik = yatırım. stop loss özelliği çok zor olanından. forexte para kaybetsen kafayı yersin. evlilikte ise her gün kendinden kaybediyorsun. nasıl hissedersin?