11 ekim 2019 istanbul'da bıçaklanan doktor

 • (bkz: yuh)

  doktor doktoru bıçaklayarak öldürüyor.

  ek: eşim hemşire. dolayısıyla sağlık sektörüne yakın sayılırım. sağlık gibi hassas bir konunun ne kadar insanlık dışı bir şekilde yürütüldüğüne şahit oluyorum. 24 saat mesai, günde 100-150 hasta bakılması, eğitimsiz insanlarla uğraşılması vs. daha bir sürü sorun. bunların acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. bu böyle yürümez. popülist tavırları bırakıp acilen insan ve çalışan odaklı sisteme geçmemiz gerek.

  ek2: birçok arkadaş mesaj attı. 36 hatta 48 saate varan mesailer varmış. nutkum tutuldu, korkunç bir durum. yere batsın parası da pulu da be.

  ek3: hastaneden bir hafta çıkamayan, günde 700 hastaya bakan varmış. abi yok böyle bi rezillik ya.

  ek4: 700 hasta abartılı bir sayı diyenler var. haklı olabilirler.

  bakın @delidr ne diyor:" ****** ******* devlet hastanesinde 24 saatlik nöbetimde 593 hasta baktığım oldu. 500ün altına pek düşmezdi. yıl 2015. 700 hasta bakan da emin olun vardır. tabi ki her nöbet değil ama bayram günü küçük yerlerde sayılar çok yükselir örneğin. bu zamanlarda olabilir vs.

  zaten o kadar hastaya tek yapabildiğin gerçekten sadece 'bakmak'. ilgilenmek mümkün değil. çok hızlı bir muayene. gerekirse tahlil sonra reçete. amaç hasta bir an önce hastaneden çıksın. mesleği düzgün yapamıyoruz. o nedenle ayrıldım kendi memleketimde küçük bir tıp merkezinde çalışıyorum. en azından hastalarla ilgilenebiliyorum."

  korkunç bir tablo.