debe başlıkları

12 temmuz 2019 fitch'in türkiye kararı

 • s-400 ve kıbrıs olaylarının ekonomi, borsa, üretim, teknoloji, yatırım gibi konularla alakalı olduğunu sananları göstermiş başlık.

  ağzınıza bir emzik veriyorlar, gece gündüz ağlamanızı kesiyorlar. s-400 ve kıbrıs olayları şu an ki yeni emziğiniz. yatıyorsunuz s-400, kalkıyorsunuz s-400. bir tanesi de demiyor ki “bunların parası neyler ödenecek, hadi ödendi nelerden fedakarlık edilecek” diye.

  dün akşam haberlerde sırf yola asfalt dökülmediği için yoldan kalkan toz yüzünden toplanılamayan domatesler vardı. daha yapılan yola asfalt dökemiyoruz; ama milli beka meselesi olarak götümüze sokmalık s-400 alıyoruz. peki neden ? amerika ile zıtlaştık çünkü. peki zıtlaştık da ne oldu ? adamlar bize g20’de hem patriot hem de boing kitledi. olan kime oldu ? sana, bana, bize.

  artık açın gözünüzü abi, lütfen. dış güçler, türkiye’yi kıskanıyorlar, savunma silahları şart gibi boş laflarla vaktinizi öldürmeyin.

  bb’den bb-‘ye düşmesinin tek sebebi gelişmekte olan ülke statüsünden geri kalmış ülke statüsüne düşmemizden kaynaklanıyor. yatırım yapılabilir bir ülke değiliz. aptal çöl bedevilerinin parsel parsel toprak alması ülkeye yatırım değildir bu arada. gelip fabrika kurup, araba ya da teknoloji üretirse yatırım olur.

  bence az bile düşürmüşler. temmuz sonundan itibaren asıl düşüşleri göreceksiniz.

  not: ytd