debe başlıkları

ilk buluşmada hesaba yanaşmayan kadın

 • 38'lik abiniz olarak bir kaç kelam etmek istediğim bir konu bu.

  sevgili erkek arkadaşlar,
  öncelikle yediğini içtiğini sayacaginiz, yemek ismarlamaktan imtina edeceğiniz hic kimse ile yemeğe lütfen çıkmayın. bu kim olursa olsun.

  velev ki paranız yok. lütfen böyle bir durumdaysaniz, önce bu duruma çare bulun. borç alın harç alın ama misafir ettiğiniz bir insanın para ödeyeceğini varsayarak bir yemeğe asla gitmeyin. karşınızdaki kişi ani bir telefonla kalkabilir, size bozulup masayı terkedebilir. veya gerçekten size nazik yaklaşıp israrinizi kirmamak için sizinle yemeğe oturmuş biri olabilir. oturduğunuz mekanda bir tanıdık yanınıza oturup, bir kadeh içki içip kalksa, hanımefendinin yanında "hani parası?" demeye yüzünüz olmayabilir. tedarik ve tedbir her şeydir.

  (bkz: tedariksiz abdeste giden domala domala taş arar)

  iş yemeği olsun özel yemek olsun. paranızın yetmeyeceğini biliyorsanız veya hesabin tamamı size dokunacaksa o ise girmeyin. butcenize uygun hareket etmek size puan kazandırır.

  son olarka bir tüyo, bir kadın hesabı size kesinlikle odetmiyorsa muhtemelen size yemek ismarlayabilecegi ikinci bir buluşmayı kesin olarak şimdiden reddediyordur. bunu da kafaniza yazın. denemesi bedava.