debe başlıkları

hüsnü arkan'ın twitter'da takipçisini küçümsemesi

  • niye şaşırıyorsunuz ki. instagram twitter bunun için değil mi zaten. insanlar takipçi ''kazanmak'' için yakında duvarlara yazacaklar neredeyse kullanıcı adlarını.

    aynı safsata zamanında facebook'ta da vardı. fotoğrafı olmayan kullanıcıları okey masasına almıyordu diğer kullanıcılar :)

    görünen o ki siz zor yoldan anlayacaksınız: kişisel olarak hiçbir değeriniz yok. güzelseniz/yakışıklıysanız/zenginseniz/kalabalıksanız yani erk sahibiyseniz bi' yerde lafınıza kıymet veriliyor.

    sanatçılar ''sizleri çok seviyorum'' derken, orada üstüne alınan avamın zavallı üyeleri; bak işin en civcivli bu kısmı size: sana demiyor oğlum onu o. kalabalığa söylüyor. farzı misal tek başına olsan o konserde, sanatçı(!) büyük ihtimalle iptal eder konserini. çıkıp sanatını icra etmez. -elalem ne der ?

    ''sizleri çok seviyorum'' ''iyi ki varsınız'' ama kalabalık olduğunuz müddetçe, ya da tekil isen iktidar sahibi olduğun müddetçe iyiki varsın. yok ama sen özgürce düşünceni söyleyen yalnız bir kişiysen; buraya kadardır erkin sevgisi, ''dur işte sen orada'' siktir et zaten çok da önemli olmayan fikrini beyan etmeyi. dur-izle-ama katılma. illa yapacaksan kendi arkadaşların(!) arasında bi' yorum yap, ama kalabalık olsun. kalabalık güçtür çünkü.