debe başlıkları

2019 ekonomik krizi

 • badqueen yazmış. aynı şeyi örnek veriyorum günlük hayatımda anlamayan gerizekalılara.. arkadaş biz 85 milyonuz. bunun yüzde 1'i 850.000 kişi eder. kasım 2018'de hesabında milyon üstü mevduat olan kişi sayısı 176.000. bu kişilerde ortalama 6 milyon tl küsür mevduat var. tamam içinde şirket vs vardır ama sana lazım 100 000 kişi max. neye mi lazım ?

  uludağ'da yer yok şekerim kriz yok. erzurum palandöken kartalkaya yıkılıyor. ulan orada aynı anda 10 000 kişi kalıyor mudur ? tamam diyeceksin o bir haftasonu.. keko millet kaç tur yapıyor sezonda..fikrin var mı ?

  bu ülkede aileleriyle beraber dünya sikine minare götüne takılan 300 000 bin bilemedin 400 000 kişi var. bütün o yazın gördüğün yatlar , uludağ'da kay kaylar bunlarda. ( ki emin ol bunlar bile artık harcarken dikkat ediyor )

  bir de 7 günlük tatil için 9 taksit yapan keko lar var. bunlar zaten zengin değil ve harcarken 5 kere düşünenler..

  avm ler dolu lafını söyleyeni yatırır döverim. hepsinin verisi var. bildiğin basit oyun alanlarında bile düşüş %30 larda. awm ler dolu millet çılgın atıyor , ondan mağazalar kapatıp gidiyor ?

  gelelim araba var her yerde. bunu söyleyen gerizekalılar da araba model motor hacmi anlamayanlar. olum o gördüğün c180 lerin yüzde 95 'i 2018 ortasına kadar alınanlar. bak bmw yeni 5 serisi çıkardı var mı ortada ? bir iki tane numune.
  c180 ler ve bmw 3 leri kızılay mı dağıyor yazıyordunuz ya. takip edin 3 serisinin yeni kasası gelecek.. kaç tane gider göreceğiz.
  range rover bile 2000 cc satılıyor alabilen yok.

  sen görüyon adamın yıkattıgı pırıl yaptırdıgı 2015 bmw yi. sanıyon yeni. yok lan yeni falan değil. bir daha o arabayı yenileme şansı yok uzun süre.

  gece klüpleri doluymuş. yine gelirim sana o 400 000 kişiye. ve ona ilave sene de bir gün felekten gün çalalım cı beyaz yakaya. ha bir de eskortlar..

  her ülkenin her şehrin mutlaka zengini vardır. 2.dünya savaşında rusya açlıktan kırılırken emin ol bir yerde havyara kaşık atan olmuştur. bu açlık olmadığı anlamına gelmez.

  kriz var mı ? krizin babası var.. hatta şu an seçime kadar krizin şu anıyla bile serap yaşıyorsunuz. bu kötü sandığınız bile , sonrası düşünülmeden yapılan eylemler sebebi ile seçimden sonrasını daha da kötü hale sokuyor.