debe başlıkları

akşener'e terör provokasyonu yapan işçinin dramı

 • ulan sabah sabah nasıl boşaldım belli değil. dram değildir keyiftir. o konuşurken sesteki incelme çatlama hafif ağlama gerçekten müthiş bir keyiftir. yarın öbür gün biz de işsiz kalabiliriz. ama en azından kendimize " bak işi gücü varken yalıyordu, işsiz kaldı şimdi bok atıyor" dedirtmeyiz. dik durun amına koyum. bir mermi kaç para haberi olmayan bir insanın videosudur.

  edit: bir hümanist arkadaşımız ki bu kendi deyimidir bana mesaj attı. şimdi ismini vermeyeceğim mesajın içeriği ise kendisi benim yerime utanmış ve ben nasıl olur da böyle bir olaydan zevk alırmışım. ben de nasıl zevk aldığımı bir yazayım istedim;

  1- her fırsatta "laikçi" diye bizi hiç üzerinize vazife olmadığı halde dinsizlikle itham ettiniz. sanki bir şeye inanmamak ayıpmış gibi. aslında biz laikliği atatürk' ün çizdiği yolda savunuyorduk. dinle devletin birbirine karıştığı her toplum ve siyasi rejim sonunda gruplaşma ve ayrımcılığa gider. sanki müslüman olmak bir dürüstlük ve başarı timsali gibi müslüman olmayanlardan nefret eden sizlerdiniz.
  2- cemaatler,hacılar,hocalar,şeyhlere bu ülkede izin vermeyin dedik yetmez ama evetçiler pişkin pişkin yeni anayasayı savunurken biz gidip hayır verdik. sonuç ne ? sonuç 15 temmuz. onlar hoca efendi derken biz fetöş diyorduk.
  3- tarım, hayvancılık yerine inşaata yatırım yapılırken "ohh ne güzel duble yol yabtı" demiyorduk eleştiriyorduk. şimdi siktirin gidin domates kuyruğunda bekleyin zira işçiyi,çiftçiyi,hayvancılık yapan insanları düşünen savunan kesim durumu onlardan kat kat iyi olan okumuş kesimdi. biz üzerimize düşeni yaptık kuyruklara giren biz olmadık. şimdi neden kuyrukta bekliyorsun diyene böyle saldıracak vaziyete gelirsin işte.
  4- siz vatanseverliği eline bayrak alıp, ağzından allah ı düşürmemek sandınız. böyle çıkıp mitinglerde kendi görüşünüzde olan insanlara bile sırf sizinle aynı yeri yalamıyor diye vatan haini dediniz. bu ülkeye asıl katkısı olanlar, vergisini takır takır gününde ödeyen "seküler, dinsiz, laikçi" dediğiniz adamlardı.

  şimdi pek sevgili hümanist sevgi pıtırcığı olan arkadaşlarım; ben elinde palayla sokağa inip, sırtına bayrağı alıp uluyan bozkurtların, allah allah diye bu ülkenin bu hale gelmesine vesile olan hacıların, hocaların, din sömürücülerinin şimdi ağlamasından çok büyük keyif alıyorum. dediğim gibi yarın öbür gün ben de işimi kaybedebilirim. ama en azından içim rahat olur ben bu düzene alet olmadım derim. bu milletvekillerinin mal varlığı bu kadar çokken yiyor ama çalışıyor diyenler şimdi otursun böyle ağlasın.

  hayır birde kin bürüyüp ne yaptım onu da anlamadım? milleti örgütleyip, provoke edip adamın evini mi taşladık? adamı linç mi ettik? adamı canlı canlı bir binanın içine hapsedip yaktık mı? oğlum siz kin görmemişsiniz. biz kin nedir bilmeyiz. maraş'ta,sivas'ta insanları yakan kişiler benimle aynı görüşte değildi. ben sadece adamın 180 derece dönüşünden zevk aldım. ona mı karışacaksın?

  benim burada tek üzüleceğim nokta var. o da bu arkadaşın sikinin keyfine göre bakamayacağı halde yaptığı çocukları. onlar için çok üzgünüm. bakamıyorsan allah rızkını verir diye çocuk yapmayacaksın. o çocuğu doyurup, okutup ve en önemlisi seveceksen yapacaksın. öyle hayvan gibi üreme içgüdünle çocuk yapmayacaksın.

  şimdi siktirin gidin diyorum hepinize.