debe başlıkları

alevi

  • durup dururken diğer mezheplerle kıyaslayıp onları yereceksin, herhangi bir alevinin ortadoğu'nun kalanındaki etnik unsurlardan üstün olduğunu söyleyeceksin, ondan sonra tepki görünce "ne kadar yobazsınız, rahat bırakın, vs"

    e millet kendi halindeydi zaten? "biz batı avrupalı gibiyiz, iskandinavız; siz de ortadoğu bataklığında çürüyen çöl bedevilerisiniz" deyip aşağılarsan birilerinin "o iş öyle değil" demesine de laf edemezsin. bu satırları sivas'tan, çorum'dan yazıyorsan üstüne komik de olursun.

    bütün sünniler, bütün aleviler, bütün budistler insaniyetten nasiplenmemiş olamaz. her milletin şerefsizi de şereflisi de var. kaç yaşında insanlarsınız. anlayın artık. hele "bizdeki hoşgörü kimse de yok ey erenler, dostlar" diyorsan senin daha çok dikkat etmen lazım.

    edit: özellikle çorum ve sivas yazarak oradaki katliamları çaktırmadan vurguladığımı iddia eden bir gerizekalı sürüsü mesaj atıyor. öyle yapacak olsam maraş ve gazi yazardım herhalde. hatta çorum'da hangi katliam olduğunu bilmiyorum, google'a bakacağım şimdi. kaliforniya mı yazacaktım anasını satayım.