temel karamollaoğlu

 • sivas katliamının müsebbibi, alkışlayıcısı ve sorumlusu değildir ((bkz: #92018452)). gazanız mübarek olsun gibi bir söz söylememiştir. yatıştırmak için o kalabalığa ne söylenmesi gerekiyorsa o şekilde konuşmuş, aranızdan 5 kişi çıkar felakate sebep olur, şiddetten uzak durun, dağılın demiş, ben konuyla ilgileneceğim falan demiştir.

  https://www.youtube.com/watch?v=435r8sycd5g

 • ''zengin, fakir herkesin bir ay temel askerlik eğitimi almasını uygun görüyorum. böylece bedelli askerlik tartışmaları ortadan kalkar.'' demiş adam gibi adam.

  bu kadar ya, ne bedelisi ne zorunlusu. 1 ay verilecek sağlam eğitim yeter de artar bile. çatışmalar zaten profesyonel ordunun işi. helal olsun temel reyize.

  umarım bu söylemi meral hanım ve muharrem bey de benimser. 1 aylık temel askeri eğitim yeterlidir.

 • (bkz: hacı guevara)

 • adamın seçilemeyeceği belli ama aday olursa ilk turda belli bir cenahta %4-5 bile olsa oy koparacağı da malum. ve kitlesinin bu adam aday olmasa oy vereceği kişi de belli. seçimin ilk turda bitmemesi için bu adamın aday olması önemli.

  buna rağmen hala bık bık konuşuyorsunuz, sikeceğim sizin bu politik doğruculuğunuzu. siz prensipler ilkeler vs diyerek 31 çekerken 16 yıldır boğuluyoruz lan boğuluyoruz.

  buradan kendinizi tatmin edeceğinize şu gidişatın değişmesi için farklı bir şeyler yapın.

 • sıfır baraj ittifakı ile partisinin vekil çıkarabileceği yerlerden garanti vekillik almak yerine cb adayı olma cesaretini gösteren adamdır.

  hatta daha ileri gidelim. cumhur ittifakını kabul etseydi bakan olabilirdi temel dede. ama o makam mevki için değil, inandığı doğrular ve türkiye'nin geleceği için siyaset yaptığını gösterdi.

  adam akp'den bakanlığı, saadet'ten banko vekillikleri reddedip, gidip tek başına cb adayı oldu. helal olsun sana temel dede.

 • bir kemalist olarak saadet partisine sempatiyle bakmamı sağlamıştır. kendisini dinden çıkar sağlama amacında olan bir dinci olarak değil samimi bir dindar olarak görüyorum. tip olarak da şirin babaya benziyor.

 • hakkında yapılan sivas katliamı eleştirileri oldukça saçma ve mantıksızdır. adam diyor ki ''ben o zaman belediye başkanıydım yani istesem dahi çok fazla şey yapamazdım'' şimdi bu cümle iki farklı anlam taşıyor olabilir;

  1: aslında evet gerçekten o zaman bilinçli olarak olaylara müdahale etmedim çünkü ben sağcıyım ve sağcılık ne gerektiriyorsa o an onu yaptım ama siz geri zekalı muhalefet elemanları daha fazla üstüme gelirseniz ve benden söylememi istediğiniz pişmanlık cümlelerini söylersem hem kendi sağ seçmenimi kaybedeceğim hem de akp'den gelme potansiyeli taşıyan oylarımın önüne set çekmiş olacaksınız. bu kadar yıldır siyaset yapıyorum sizin kadar salağını bir arada görmemiştim.

  2: ülkede o kadar bomba patladı, o kadar karanlık olaylar, suikastler şunlar bunlar oldu şimdiye kadar hangisinde belediye başkanını suçladınız da bu olayda beni suçluyorsunuz? o gün orada bir şeyler yaşandı şimdi olsa yine kılımı kıpırdatmazdım falan demiyorum bana bağlı bir şey değildi diyorum ben niye insanların ölmesini isteyeyim? o gün olanların arkasındayım dedim mi? geberdiler iyi oldu falan dedim de ben mi duymadım? sadece yetki bende değildi diyorum anladın mı çocuğum? anladın mı evladım?

  eğer medyada yeterince yer verilirse gerçekten akp'ye en çok zararı verme potansiyeli taşıyan adamı daha yolun başında sivas olayları deyip karalamak akp'yi hakedecek bir aptallık seviyesinde olduğunuzun başlıca kanıtıdır. yukarıdaki iki farklı anlamdan hangisini seçersen seç akp'nin inmesini istediğin halde bu adamı desteklemiyorsan sen siyasetle ilgilenme kardeşim.

  tanım: şu zamana kadar kendisiyle fazla ilgilenmemenin ne kadar büyük bir ayıp olduğunu yüzüme tokat gibi çarpan liderdir. keşke her sağcımız böyle olsaydı.

  edit: akp'ye en fazla zararı verecek olan isimdir nokta. bunu sadece program esnasında seyircilerden kendisine sorulan sorulardan yine anlayabilirsiniz.
  1: fransa'da da ohal var neden bizimkine karşı çıkıyorsun? (mini edit: (bkz: alcatel)fransa'da ohalin kalktığını ekledi.
  2: akp hiç mi iyi bir şey yapmıyor?
  3: saadet partisi kendisini yerli ve milli görmüyor mu ki milli ittifakın içinde yer almıyor?

  şimdi kardeşim yukarıdaki sorular ve verilen cevaplar sence hangi seçmen profiline hitap ediyor? bunun cevabını güzelce kendini yormadan düşün.
  yeter ki medyada kendisine daha çok yer verilsin bu adam çok iş yapar. akp tarafından da kolayca karalanamaz. ''sonradan akp'ye geçer'' diyenler olmuş. hangi siyasetçiye akp gel dese yanına gitmeyecek kadar çok güveniyorsunuz merak ediyorum. bu adam en azından bir kez reddetti ve şu anki süreci profesyonelce yürütüyor bu sayede ismini bu kadar duyurmayı başardı, sonrası ne olur bilemem ama şimdilik çok iyi gidiyor.
  böyle armudun sapı üzümün çöpü diyerek
  mevcut sistemde başarı kazanamazsınız ki. yahu karşı kutupta yer alan ittifaka baktığınızda aktörlerden birisi diğerinin milliyetçiliğini ayaklar altına almış, öbürü ümmetçiliği zerre umursamıyor, zamanında başörtüsüne bile tavır almış bir adam. fakat birleşmesini biliyorlar. oyunu kurallarına göre oynamayı bileceksiniz. ta ki bunların hepsini adamın suçlu olduğunu varsayarak yazdım. suçsuz ve gerçekten olaylarla ilgisiz olabileceği ihtimalinide düşünmek gerekir.

 • ''bu yaşa kadar bu adam neredeydi, nasıl da keşfedilemedi diye düşündüğüm akıllı ve iyi niyetli olduğunu düşündüğüm siyasetçi.'' demiş bir kişi hakkında.

  hakikaten pes lan. bu yaşa kadar bu adamın nerelerde olduğunu, neler yaptığını, kim olduğunu bilmeyen cehaletine mi sinirleneyim, iyi niyetli olduğunu düşünen aptallığına mı öfkeleneyim bilemedim.

  sivas katliamı baş sorumlusu eski sivas belediye başkanı, şimdinin saadet partisi genel başkanı.