debe başlıkları

tarık çamdal

 • bu tip oyuncuların takımlarımıza tekrar musallat olmasını istemiyorsak, her platformda yabancı sınırı getirilmesine karşı kamuoyu oluşturmalıyız.

  unutmayın veysel sarı’lar, tarık çamdal’lar, ozan tufan’lar, alper potuk’lar ve niceleri bu yerli oyuncu seviciliği yüzünden peydah oldu.

 • bu arkadaş alman 4. ya da 5. liginden eskişehirspor'a transfer oldu. amatör futbolcudan halliceydi, almanya'da aylık 3-5 bin euroya oynuyordu, eskişehirspor ile yıllığı 300 bin eurodan anlaşma imzaladı. lige 35 yaşındaki dede'nin yedeği olarak başlamıştı daha sonra formayı aldı, arkadaşın tek özelliği hızlı olması ve kanatta charge alıp faul yaptırmasıydı. koca 1 yılda 0 gol 0 asist yaparak nasıl olduysa bütün kulüplerin dikkatini çekti. çok aman aman da top oynamıyordu eskişehir'de. sadece hızlıydı ve 3 metre yakınına pas atmayı biliyordu o kadar.

  sonra 4.75 milyon euro'ya eskişehirspor'dan bu adamı satın aldılar, ortalama 1.5 milyon eurodan 5 yıllık sözleşme imzaladılar. adamın geliri 1 yılda 60 bin eurodan 1.5 milyon euroya çıktı. 25 katı yani. bu adamın kalitesi her zaman almanya'nın 3-4 ligleri seviyesinde kaldı ama 25 kat para verecek bir keriz bulduğu için çılgınlarca para kazandı. sezon sonu oynamaya devam etmek isterse almanya'ya dönüp kaldığı liglerden devam edebilir ya da ömrü boyunca yatarak bu parayı yiyebilir. siz de forma, kombine bileti, bileklik almaya devam.

 • yabancı sınırı diyene hemen tarık camdal diyin ve derin sessizliğin keyfini çıkarın.

 • bu arkadaşın bir akrabası ile aynı taburda 1 yıl kadar beraber çalıştık. s-1 izine gidince asli gorevim uhdemde kalmak üzere s-1'lige vekalet ettim. bir gün yurtdışı izin dilekçesi ve planıyla yanıma geldi. hayırdır abi almanya'da akrabalar mı var dedim. evet benim yeğen evlenecek dedi. yeğenim dediği de tarık camdal imiş.

  gitti geldi almanya'ya, benim de galatasarayli oldugumu bildiği için imzalı fotoğrafini getirmiş tarık camdal'in. * abi kimle evlendi dedim, o zaman trabzonspor'da oynayan erkan zengin'in kardeşi ile evlenmiş. cekindigini fotoğrafları falan gösterdi inandık *. buraya kadar olan kısım hikaye tabii. can alıcı olayı aktarıyorum: bir akşam aile meclisinde otururlarken söz futboldan açılmış. erkan zengin tarik'a "abi sozlesmeni imzaladın mı, imzaladin. ee hiç kasmaya gerek yok. yap antrenmanını, otur kulübede al parani" demiş. türk futbolcusunun zihniyeti burda da yetisse avrupa'da da yetisse aynı olduğunu istisnalar haric bilin diye yazdım.

 • 1,4 milyon euro. yılda yaklaşık 4,5 milyon lira. ayda 375 bin lira. haftada 93 bin lira.

  bir hafta git florya'da spor yap, top oyna, şıno ile şakalaş, muslera'ya şut çek. haftasonu da git arena'da maçını izle bitti.

  üstüne 93 bin lira kazan. ne güzel lan. valla gitme kal, yüreğim el vermiyor böyle güzel hayatın senden alınmasına.

 • bu adam geçen sene berbat maçlar çıkardı. buna kendisi bile itiraz etmez sanırım. ama galatasaray seyircisi de bir türlü eskilerden ders almıyor.

  caner erkin diye bir adam vardı, bildiniz mi? hani şu galatasaray'ın 1 sezon sol kanatta oynattığı da beğenmeyip cska'ya geri yolladığı... hani şu fenerbahçe'nin "galatasaray'a transfer çalımı" demek için cska'dan o sezon aldığı, ersun yanal gelene kadar neredeyse hiç doğru düzgün oynayamayan... o adam doğru çalışma ile nereden nereye geldi?

  bir futbolcu galatasaray seyircisinden bir kez "kötü" notu oldu mu bitiyor. hatta o adamı kötülemek için o kadar saçma sapan argümanlar getiriyorlar ki, kahkaha atıyorum okudukça:

  --- spoiler ---
  172 boyuyla güçlü olsa ne olacak dediğim adamdır. kanat kısa olabilir ama bir bek uzun olmalı, omzunu koyabilmeli.
  --- spoiler ---

  (bkz: roberto carlos) (1.68)
  (bkz: dani alves) (1.72)
  (bkz: gökhan gönül) (1.74)

  hayır, adamı savunuyor, yukarıdaki isimlerle bir tutuyor falan değilim. ama siz eleştirirken kantarın topuzunu öyle kaçırıyorsunuz ki, aklım almıyor.