o ses türkiye

 • ismini o ses haydar olarak değiştirmesi gereken program.

  ne zaman denk gelsem koca sesli kıllı birileri haydar haydar haydar diye insafsızca haykırıyor bu programda.

  bir de şebnem ferah şarkılarını çıkartsak geriye ne ses kalır ne o.

 • iki senedir acun'un planlama hatasına kurban giden yarışmadır.

  talandan mal kaçırırcasına yapılan yarı final ve final yayını, aynı şarkıların tekrar tekrar ve hatta tekrar söylenmesi amatörlük değil de nedir?

  eskiden finalde yarışmacılar da jüri de şov yapardı. jüri üyeleri ekipleriyle beraber performans sergilerdi ve bu performansların saatlerce çalışılarak hazırlandığı beş metreden belli olurdu. gökhan'ın ekibiyle bir "pirlere niyaz ederiz" performansı vardı ki hala ara ara açar izlerim.

  evet, survivor senin en etkili kalemin, bu aşikar; ama insanların çirkeflik, kavga ve dedikodu için değil de eğlenmek için, müzik için izlediği şu yarışmayı böyle piç etmeni de anlayamıyorum.

  sezon boyunca birkaç defa açıp baktıysam (bugün de dahil) sırf gökhan'ın hatırına. böyle düşünen tek insan olmadığımdan da eminim. ne diyeyim, umarım bir dahakine daha kaliteli olmayı becerebilirsiniz.

 • armani ceketiyle para edebiyatı yapan resul stoklarda.

 • arada sırada youtube'dan diğer ülkelerin öne çıkan yarışmacılarını izlemenin verdiği gazla ilk defa bu akşam acun versiyonunu baştan sona izleyeyim dedim, buraya kadarmış. tamamen jürinin sululukları üzerine kurulu, kaldı ki onlar da bunun farkında olduğundan doğru düzgün yorum da yapmıyorlar. gökhan neden dönmediğini açıklamaya çalışıyor araya acunun leblebisi giriyor, konu kapanıyor. kakara kikiri. hadise neden döndüğünü ve yarışmacıyı neden ekibinde istediğini "şebnem ferah şarkılarını çok severim, bayılırım şebneme" olarak açıklıyor. cem yılmaz'ın "spor yapıyor musun? evet galatasaraylıyım" esprisi gibi. bir de her şarkı hadiseye göre çok zor...kapasite meselesiyse demek...

  her neyse, takip eden biliyordur ama önce ingiltere sonra amerika başta olmak üzere (hem her türden "yıldız" çıkarabiliyorlar, hem de şarkıların bazen inanılmaz versiyonları oluyor) italya, hollanda, polonya (iyi rock sesleri çıkıyor) videoları izlenebilir kaliteli sesler için. youtube zaten derya deniz, rock performansları derlemesi, tek bir şarkının farklı yorumları falan derken müziğe doyuyorsunuz.

  ama o ses türkiye çöp.

 • referandum provası yapıldı ve #hayır kazandı. tebrikler dodan. tebrikler hadise. tebrikler adem. adem?

 • acun'un anlattığı hikayeleri ben anlatsam kimse gülmez. niye? çünkü zengin değilim.

 • şu an kurgu olduğu bariz bi şekilde belli olan ve zerre ses yeteneği olmayan birini adı tayyip diye sahneye çıkardılar. annesine ise recep tayyipi önceden ezberletilmiş şekilde övdürdüler.

  murat boz ve sibel can da şap şap ağzı kulaklarında alkışladılar, tarihe not düşsün.

  iyi yalayın, milyon dolarlarınıza zeval gelmesin.

 • yine aynı şarkılar etrafında dönecektir büyük ihtimal.
  o ses türkiye soundtrack türkçe şarkılar vol1:

  1 - annem için
  2 - hani benim gençliğim
  3- ben böyleyim
  4- hey gidi karadeniz
  5 - ben sevdalı sen belalı
  6 - aşk-ı kıyamet
  7 - isyan
  8- ıslak ıslak
  9- doktor
  10 - kesik çayır
  11- yanıyorum
  12- sil baştan
  13 - köprü altı
  14 - sabahlar uzak

 • ilk kez izliyorum. hicbir yarismaciya sempatim veya garezim yok.

  adi aciklaninca topuklari gotune vurarak hadiseye kosan aziz vs adi soylendiginde kaybeden turkana sarilip alnindan open emre.

  sesten bagimsiz olarak bir fotograf cekeyim istedim size geceden...

 • emre'nin 6 yaşındaki küçücük kardeşi bilim adamı olacağım diyor, üstüne ebru gündeş o ses türkiye çocuk yarışmasına katılsın diyor..

  coğrafyasındaki aziz sancar gibi bir bilim adamına özenen çocukların önünü kesin, geleceklerini boşaltın, boş pil gibi yaşasınlar!

  hay ben sizin çapsız beyninize sokayım..