debe başlıkları

iyi parti

 • kalıbımı basarım türkiye'de en az 10 milyon insanın ''iyi parti ne yahu nereden çıktı bu kadar oy almış allah allah'' diyerek varlığından ilk kez haberdar olduğu partidir. bu karanlık sansüre rağmen beklenenden az olsa da iyi bile oy almıştır.

 • az once oyumu attigim parti . ergenekon'dan, balyoz'dan iceri alinan serefli turk askerlerine borcumuz var...

 • iyi parti kurulduğundan bu yana yarın seçim olacakmışçasına çalışan bir partidir. memleketin neredeyse her yeri dolaşılmış, insanlarla sohbet edilmiş, her şehirde miting yapılmış, il ve ilçe teşkilatları tamamlanmıştır.

  herkesin içi rahat olsun, türkiye'ye iyi gelecek.

 • ne vaat ettiklerini anlamayanlar varmış... bana erdoğan ve ak çeteden kurtulmak yetiyor şahsen... önce irinler boşalsın, parazitler gitsin sonra bakılır ne yapılacağına "iyi" olurken...

 • hatırlayın, parti'nin isminin açıklanacağı basın toplantısı için sırasıyla 3 otele para yatırıldı hiçbirinde bir toplantı salonu dahi kiralatmadılar. iyi parti'nin kuruluşu için ankara'da yer bakıldıgında, bir khk ile yürüyüş ve gösteri yasağı getirdiler. ardından merkez binası açılışı için bir yer bulamadılar. çünkü kimse yerini kiralamadı. bir bina bulundugunda, mülk sahibi yerini vermedi. akşener gerekirse ankara'da çadır kurar yine açılış yaparım dediğinde bir şey diyemediler. böyle bir hukuksuzla mücadele ediyor. bunların hiçbiri yalan değil hepsi 30 saniyede google'da çıkıyor.

  bugün, iyi parti'nin kocaeli il binası açılışı için afişler bastırıldı, ve zabıtalar tarafından tüm pankartlar söküldü. gerekçe yok, açıklama yapan kimse yok. söz konusu afiş mesela şu: meral gelecek, moral gelecek. böyle bir bez afişten korkan, tümüyle meşru bir afişi yasaklayan zihniyetle mücadele ediyor. kanunsuzlugun kol gezdiği, iktidar yanında değilsen kimseye kanun önünde hesap soramayacagın bir anlayışı değiştirmek için uğraşıyor.

  dikkat etmişsinizdir, son günlerde hafta sonları başbakan bir yerde, c.b başka bir yerde miting düzenliyor. ana akım haber kanalları(ntv, cnn. haberturk) saatlerce, tüm yayın akışını kesip canlı yayında bu ikiliyi yayınlıyor. iyi parti, diğer muhalif partiler gibi, bu algıyla ve tek taraflı medyacılıkla, propogandayla mücadele ediyor. ana akım tarafından yok görünmeyle, sosyal medyadan organize olarak, meydanlara çıkarak mücadele ediyor.

  hocam dön artık bitsin bu hasret diyenler, fetöcü olmayanları yalan iddianamelerle içeri atanlar, olimpiyatlarda fetöcülerle hatıra para bastıranlar, fetöcüler okul açsın diye yurtdışında lobicilik yapanlar, hocaları için televizyon önünde gözyaşı dökenler, bugün kandırıldık diyip işin içinden çıkarken, akşener'e fetöcü diyorlar. böyle bir yalanla mücadele ediyor.

  yürüyüşü tüm engellemelere karşın açık olsun. bizim de meşhur hikayedeki gibi, karınca misali, safımız belli olsun.

 • işlevsiz hale gelen mhp ve chp'nin oylarını rahatlıkla birleştirebilecek partidir.

 • sosyalist ve solcu düşündüğüm için oy vermeyeceğim parti. çünkü sosyalist solcu olduğum için tkp'ye o vereceğim ve oyumun işe yaradığını düşüneceğim. allah allah yaws neden akparti gazandı gene. diyeceğim ve akpartiye isyan edeceğim. çünkü ben bir sosyalist solcuyum.

 • devlet bahçeli'yi korkudan şekilden şekile sokan parti.

  hiç çırpınmayın. sol seçmenin dsp-chp arasında yaşadığı sert değişimi iyi-mhp de yaşayacak.

  sayın bahçeli size oy veren seçmen akp'ye tam destek verin, yanında olun diye oy vermedi. hem kendinizi çok kötü konumlandırdınız, hemde seçmeninize ihanet ettiniz.

  iyi parti karşısında o kadar acizsiniz ki , partinizin grup toplantısında s.arabistanda ki robotu eleştirebiliyorsunuz.

  bir koltuk ne kadar önemliymiş.
  sayın bahçeli'nin genel başkanlık koltuğu için bu yaptıkları....

  allah kimseyi bu hale düşürmesin.

 • bu kadar kısa sürede akp'yi atatürkçü çizgiye çekmiş*, bahçeli'ye de seçim barajı kaldırılsın tadında söylemler yaptırtmıştır.

  ama yapılan anketlere göre oy oranı en fazla %3-5 (kararsızlar dağıfdhjkdfhj).

  not: cehape

 • başkanlık sistemi geldi artık meclis seçimlerindeki yüzdelerin bir önemi yok diyen cahil cühela ekşi yazarları acaba hiç cumhurbaşkanlığı sistemi neymiş okumuş öğrenmiş midir diye merak etmekteyim.

  cumhurbaşkanlığı sistemi ülkenin başkanlık/cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile yönetilmesini sağlamaktadır. fakat burada eklenmesi gereken bir durum var, mecliste çıkartılan yasa cb kararnamesinden üstündür. yanisi, akp çıkıp öyle kafasına göre torba torba yasa geçiremeyecek demektir. cb kararnamesi çıkartılan bir konuda meclis hemen bir yasa çıkartıp kararnamenin üzerini çizebilir. bu da demek oluyor ki cb olacak kişinin mecliste çoğunluğu yada ortağı olmaması yapabileceklerini olağanüstü sınırlayacaktır.

  ayrıca, ülkenin gidişatı gösteriyor ki ekonomik olarak bir dar boğazdayız, bu ekonomide ya 2019 öncesinde ya da cb seçiminden sonra bir bomba patlayacak. 2019 öncesinde patlayan bomba rte'nin başkan seçilmesini bir hayli zorlaştıracaktır ki bu da meral hanımın cb seçilmesine sebebiyet verir. diyelim ki 2019 a kadar ite kaka geldik, cb de rte seçildi, o zaman da önünde mecliste çoğunluğu yakalayamamış bir akp ile sınırlı manevralar olacaktır ve bu da iteklenen ekonomiyi eninde sonunda herkesin göreceği şekilde ortaya dökecektir. bir sonraki seçimde ekonomik krizin sorumlusu belli olacağı için yine bir cb değişikliği olacaktır.

  hepimiz isteriz sosyal demokrat bir cumhurbaşkanımız olsun, ülkede insan hakları teknoloji bilim sanat konuşmaktan başka bir konuya fırsat kalmasın ama malesef yaşadığımız ülkenin kumaşı belli. bundan olsa olsa fistan olur, o zaman en güzel fistanı dikmek için elimizden geleni yapmalıyız zira şuan götümüzde bir donumuz kaldı onun da çatalı görünüyor.