ismail saymaz

 • başlarını kaçırmışım o yüzden algılayamadığım noktalar vardı. sonradan izleyince taşlar yerine oturdu.

  adam veyis ateş'e "ben kaydı dinledim, doğru söylemiyorsun." dedi. nokta. olay bitmiştir.

  buradaki embesil muhaliflerin zihin kapasitesinin almadığı bir şey var: herkes her şeyi tastamam sizin tasarladığınız gibi yapmak zorunda değil. siz anonimsiniz. yazısınız. adam kanlı canlı. gerçek.

  veyis ateş'in yakasına yapışıp küfürler savurarak "yalan söylüüyorsuunn!" diyecek hali yok. bir tv programındasın. canlı yayın. gözetmen gereken şeyler var. nezaket var. "yalan söylüyorsun!" demezsin de "doğru söylemiyorsun." dersin. aynı anlama gelir ve konuk galeyana gelmez, mesele kişiselleşmez.

  sbk'ya olan tavrı da sbk'nın da sütten çıkma ak kaşık olmamasıyla ilgili bence. muhalif mallarda akp aleyhine faaliyette bulunan herkesi bir anda "kahramanlaştırma" eğilimi olduğunu biliyor adam. kendinizi bir yoklayın mesela, sbk'ya içten içe üzüleniniz var değil mi? hatta sempati duyanınız?

  işte ismail saymaz, iki eksinin çarpımından bir artı çıkmasın diye çabaladı. mesele budur.

 • gereksiz lince tabi tutulduğunu düşündüğüm gazeteci. ergenekon kumpaslarinda en onde gazeteci arkadaşlarını savundu fetö tasfiye olunca nedim gibi hulki gibi dönup paranin esiri olmadi. bu yyzden hürriyet'teki isini kaybetti
  bir dönem sadece radyoculuk yapabildi hic bir kanala cikamadi issiz kaldi. sözcü ile yeniden sahalara döndü. eğilmedi bükülmedi dogru bildigini savundu.

  yandaşları ekranlarda rezil etti iktidara karsi sözünü hiç esirgemedi. buna rafmen klavye delikanlıları tarafindan hala eleştiriliyor.

 • gazetecidir.

  bugün mesleğinin hakkını verdi. çatır çatır soruyor. yeri geliyor bakanın sözünü kesiyor yeri geliyor cevap vermediniz diye sıkıştırıyor. ayrıca bakanın karşısında ezilip büzülmüyor bakan çıkıştıkça o da çıkışıyor.

  yayın pek bir şey söylenmeden akıp geçti. ama belki okur eve gidince, bizi hayal kırıklığına uğratmadığın için teşekkürler.

  en çok da; süleyman soylu "artık 90lardaki gibi kötü muamele yok" dediği anda "gezi parkında 7 genç dövülerek öldürüldü" diye çıktın ya. sen iyi bir gazeteci olmak bir yana iyi bir insansın. o gençler yok yere öldürüldü belki. ama onları öldürenler kadar hesabını sormayanlar da onlara sırtını döndü. o gençleri unutmadın. en azından denedin.

 • hepimiz adına isyan etmiş adamdır.

  selman denen yavşak kim ulan bu ülkenin kurucu unsurlarına laf edecek? mezhebini siktiğim göt yalayıcı, sen kimsin ulan? her gün tv'lerde beynimizi sikiyorsun. ulan hepiniz siktirolup gideceksiniz. bu ülkenin vatan toprağı için 3 kıtada çarpışan ve sonra 1000 yıllık uyuşukluğumuzu yırtıp atan insanların düşüncelerine sövüyorsun? seni kim kaça tuttu ulan??????

  senin gibi kaçı geldi geçti, siktiroldu gitti, yıllardır kimi sikiyorsun ulan , türk milleti senin kadar aşağılıkların zikrine teslim olacak mı sanıyorsun?

  karnındaki kurdu siktiklerim, türkün elinden islamcılık mavalıyla türk yurdunu mu alacağınızı sanıyorsunuz?

  oğlum çin alamadı, roma (bizans) alamadı, yunan alamadı, ingiliz alamadı, (fransız, italyan antep'ten adana'dan siktiroldu gitti) amerika 60 senedir uğraşıyor alamadı, arap artığı senin gibi yavşaklar mı alacak ulannnnnn!!!!!

  bak arap attırığı, türk seni siker. canlı yayında bile göz önünde siker.

 • türk muhalif seçmenin bel bağladığı bir balon daha. tıpkı portakalgiller gibi.

  ulan muhalifler! aklınızı çalıştın ve sorun: amacı gerçekten muhalefet edip doğruları konuşmak olsa, uzun zamandır havuz medyasının amiral gemisi olan hürriyet'te hala çalışabilir miydi? ya kovulur, ya istifa etmez miydi?

  edit: ismail saymaz hakkındaki bu entry'yi inanın intihar eden kardeşler tweet'ine karşı yazmadım; tweet'ti bu entry'mi yazdıktan sonra aşağıdaki yazıları okuyunca gördüm. kendisini takip eden biri değilim sosyal medyada. sol frame'de adı görününce günlerdir aklımda olup yazma fırsatı bulamadığım düşüncelerimi yeri gelmişken yazdım.

  ismail saymaz ve fox'taki ikili tamamen kontrollü muhalifler. ismail saymaz'a havuzda ülke kamuoyuna, fox'takilere de abd menşeili bir kanalda dünyaya "bakın, türkiye'de muhalefet de istediği gibi hükümeti eleştirebiliyor. cezaevindekiler gazeteci olsalardı tutuklanmazlardı, onlar gazeteci değil terörist" algısı yaymak için kontrollü muhalefet yaptırılıyor.

 • adam gibi adamdır. her daim adamdır. ulan alayınız iki gün irfan değirmenci diyecek, ertesi gün unutacaksınız karaktersizler! bu adamlar mesleğini kaybettikten sonra hanginiz sahip çıkacaksınız? nerede emin çölaşan, uğur dündar, bekir çoşkun, soner yalçın, ahmet şık, hüsnü mahalli? hanginiz bahsediyorsunuz hala bu adamların harcandığından?

  hani meltem cumbul ilk hayır diyen kadındı, ikinci gün unuttunuz. popüler kültür ve gündemde hızla kayan maddeler o kadar sulandırıyor ki beyninizi, başlıklardaki rakam çokluğuna göre hareket ediyorsunuz, sonunu düşünmeden birilerini ortaya atıp, hedef gösterip; kuracağı iki kelime ile yıllarca yaptığı gazeteciliği yargılamaya kalkıyorsunuz. siz kimsiniz pardon?

  işinden gücünden olsun o an bizim için kahraman sonra da ne olursa olsun mantığındasınız. aynı şey herkes için geçerli. ahmet hakan da, nevşin mengü de ve diğerleri de.

  siz istiyorsunuz diye birileri kurban olacak değil. eğer, baskıyla hayır diyecekse zaten o insan, elalem ne der düşüncesiyle yazacaksa iki kelam hiç ağzını açmasın. istemem öyle tribüne oynayan insanı.

  işte biz muhalifler, böyle böyle kendimizi azalttığımız için başarı elde edemiyoruz. iyi kötü ana akım medyasında sesimizi duyuran, düşüncelerimize tercüman olan az da olsa bir takım gerçek gazeteciler var. bırakın onlar da o ekranda kalsın da, bizleri temsil etsin. ama yok amk herkes bir anda ben de varım desin, işinden olsun medya tamamen yalakalara kalsın istiyorsanız devam edin zan altında bırakmaya...

 • hakkında koparılan yaygaranın içi tamamen boştur. 2-3 tane kadına yürümüş, gerisi de sıradan muhabbet. ulan adam ne kadar düzgünmüş ki o kadar özel yazışma içinde bir tane falsosu yok. "kılıçdaroğlu oğlunun ssk kaydını 2 sene erken yapmış!!" saçmalığı kadar içi boş bir saldırı.

  hayır bir de herifler çıkmış "ensar vakfı'na dil uzatan ismail saymaz'ı görün" falan yazmış. ulan gerizekalı, sen 8 yaşında çocukla 30 yaşında kadın arasındaki farkı göremiyorsan zaten git kendini at bir yerlerden. gerçi göremiyor değilsin çünkü sana göre arada fark yok, ama modern dünyada var. seni allah'ın beyinsiz şaklabanı, seni tecavüzcü köpek, zibidi seni.

 • napsın adam? kimseye yürümesin mi?
  paso size tivitırda paylaşacağınız analizler kasıp biatçı mı rezil etsin tv de.

  su mu yakıyo olm iso? yakışır reyize.

 • bu adamı hiç bilmeyip dinlemeden akp'li olduğunu düşünen siyasetten zerre anlamıyordur, maldır.

  edit: "siyaseti soylemden ibaret zannedenler satir aralarini okuyamayan mallar oldukca akp basta kalmaya devam eder. bir baska acidan bakalim adam dediginiz gibi akp'ye zarar veren muhalif olsaydi onu o kanala cikartirlar miydi? az akilli olun la."

  kısmına katılıyorum ve artırıyorum. bence aykut erdoğdu , kemal kılıçdaroğlu ,kadri gürsel falan da akp'li neticede muhalif olsalar o kanala çıkabilirler miydi? sadece soruyorum ??

  (bkz: aklın çok güzelmiş kardeş güle güle kullan)

  edit 2: olayı uzatıp buradan tartışmak istemesem de cevap vermeden duramıyorum. hem daha önce hiç dinlemediğini izlemediğini kitabını köşe yazısını okumadığını ilk kez denk gelince biraz izlediğini itiraf ediyorsun adama ve destekleyenlere bok atıyorsun.

  daha sonra bunu kanıtlamak için muhalif olsa o kanala mı çıkardı diyorsun. tepeden tırnağa her zerresi ile muhalif olan insanların da o kanala çıktığını söylediğimizde ve bunun olduğunu kendin de kabul ettiğinde " kimlerle tartistigimi dusununce bir gulme gelmiyor degil." diye laf atıyorsun.

  nasıl bir akıl tutulması yaşayarak kendi kendin ile çelişen şeyler yazıyorsun bir fikrim yok ama yazdıklarını okudukça bana da bir gülme geliyor.

 • tuzaga dusecek olsa ne istediler de vermedik diyenler gibi birilerine 20 sene boyunca "hocaefendi" cekerdi.
  yillarca devleti sulandiranlar kalkmis bunun gibi birini sulandirmakla sucluyor. nasil olsa hafizalar 15 dakikalik.