debe başlıkları

ismail saymaz

 • adam gibi adamdır. her daim adamdır. ulan alayınız iki gün irfan değirmenci diyecek, ertesi gün unutacaksınız karaktersizler! bu adamlar mesleğini kaybettikten sonra hanginiz sahip çıkacaksınız? nerede emin çölaşan, uğur dündar, bekir çoşkun, soner yalçın, ahmet şık, hüsnü mahalli? hanginiz bahsediyorsunuz hala bu adamların harcandığından?

  hani meltem cumbul ilk hayır diyen kadındı, ikinci gün unuttunuz. popüler kültür ve gündemde hızla kayan maddeler o kadar sulandırıyor ki beyninizi, başlıklardaki rakam çokluğuna göre hareket ediyorsunuz, sonunu düşünmeden birilerini ortaya atıp, hedef gösterip; kuracağı iki kelime ile yıllarca yaptığı gazeteciliği yargılamaya kalkıyorsunuz. siz kimsiniz pardon?

  işinden gücünden olsun o an bizim için kahraman sonra da ne olursa olsun mantığındasınız. aynı şey herkes için geçerli. ahmet hakan da, nevşin mengü de ve diğerleri de.

  siz istiyorsunuz diye birileri kurban olacak değil. eğer, baskıyla hayır diyecekse zaten o insan, elalem ne der düşüncesiyle yazacaksa iki kelam hiç ağzını açmasın. istemem öyle tribüne oynayan insanı.

  işte biz muhalifler, böyle böyle kendimizi azalttığımız için başarı elde edemiyoruz. iyi kötü ana akım medyasında sesimizi duyuran, düşüncelerimize tercüman olan az da olsa bir takım gerçek gazeteciler var. bırakın onlar da o ekranda kalsın da, bizleri temsil etsin. ama yok amk herkes bir anda ben de varım desin, işinden olsun medya tamamen yalakalara kalsın istiyorsanız devam edin zan altında bırakmaya...

 • hakkında koparılan yaygaranın içi tamamen boştur. 2-3 tane kadına yürümüş, gerisi de sıradan muhabbet. ulan adam ne kadar düzgünmüş ki o kadar özel yazışma içinde bir tane falsosu yok. "kılıçdaroğlu oğlunun ssk kaydını 2 sene erken yapmış!!" saçmalığı kadar içi boş bir saldırı.

  hayır bir de herifler çıkmış "ensar vakfı'na dil uzatan ismail saymaz'ı görün" falan yazmış. ulan gerizekalı, sen 8 yaşında çocukla 30 yaşında kadın arasındaki farkı göremiyorsan zaten git kendini at bir yerlerden. gerçi göremiyor değilsin çünkü sana göre arada fark yok, ama modern dünyada var. seni allah'ın beyinsiz şaklabanı, seni tecavüzcü köpek, zibidi seni.

 • napsın adam? kimseye yürümesin mi?
  paso size tivitırda paylaşacağınız analizler kasıp biatçı mı rezil etsin tv de.

  su mu yakıyo olm iso? yakışır reyize.

 • bu adamı hiç bilmeyip dinlemeden akp'li olduğunu düşünen siyasetten zerre anlamıyordur, maldır.

  edit: "siyaseti soylemden ibaret zannedenler satir aralarini okuyamayan mallar oldukca akp basta kalmaya devam eder. bir baska acidan bakalim adam dediginiz gibi akp'ye zarar veren muhalif olsaydi onu o kanala cikartirlar miydi? az akilli olun la."

  kısmına katılıyorum ve artırıyorum. bence aykut erdoğdu , kemal kılıçdaroğlu ,kadri gürsel falan da akp'li neticede muhalif olsalar o kanala çıkabilirler miydi? sadece soruyorum ??

  (bkz: aklın çok güzelmiş kardeş güle güle kullan)

  edit 2: olayı uzatıp buradan tartışmak istemesem de cevap vermeden duramıyorum. hem daha önce hiç dinlemediğini izlemediğini kitabını köşe yazısını okumadığını ilk kez denk gelince biraz izlediğini itiraf ediyorsun adama ve destekleyenlere bok atıyorsun.

  daha sonra bunu kanıtlamak için muhalif olsa o kanala mı çıkardı diyorsun. tepeden tırnağa her zerresi ile muhalif olan insanların da o kanala çıktığını söylediğimizde ve bunun olduğunu kendin de kabul ettiğinde " kimlerle tartistigimi dusununce bir gulme gelmiyor degil." diye laf atıyorsun.

  nasıl bir akıl tutulması yaşayarak kendi kendin ile çelişen şeyler yazıyorsun bir fikrim yok ama yazdıklarını okudukça bana da bir gülme geliyor.

 • tuzaga dusecek olsa ne istediler de vermedik diyenler gibi birilerine 20 sene boyunca "hocaefendi" cekerdi.
  yillarca devleti sulandiranlar kalkmis bunun gibi birini sulandirmakla sucluyor. nasil olsa hafizalar 15 dakikalik.

 • an itibarıyla yine cnn turk'te yardıran gazeteci. karşısındaki akp'li rahim er'e,

  "başkanlık referandumunda evet çıkarsa ben de kabul ederim, halk seçti napalım, adapte olmaya çalışırım. peki halk hayır derse, siz cumhurbaşkanına sınırların içine geri dön diyebilecek misiniz?" dedi ve karşıdaki akp'li hiçbir şey söylemedi. bir daha sordu yine bir şey söylemedi ve kaçtı.

  "işte bu referandum demokrasi adına yapılmıyor. tek adamın ihtiyaçları doğrultusunda evet dedirtmek için halka dayatılıyor" demeye getirdi. hepimize tercüman oldu. sağol varol.

 • seversin, sevmezsin ama feto'nun en güçlü olduğu dönemde zilyon tane araştırmacı gazetecilik örneği vermiş, kitaplar yazmış adamla; sahte delil servis ederek algı operasyonu yapan bi orospu evladını karşılaştırmak en hafif tabirle aymazlıktır...
  tanım: fetoculeri her daim sikertmis araştırmacı gazeteci

 • icip icip eski sevgiliyi aramak yerine acip bu adamin videolarini izliyorum... deneyin cok zevkli

 • televizyonda da tuhaf hissettiğin oldu mu böyle?

  - bir gün beyaz tv’ye kadir çelik’in programına gittim, kadir abi’yi severim ama baktım ki bir tuhaf ortam. herkesin akp’li olduğu ve herkesin birbirine bağırdığı bir yer... yadırgadım. “beyler yanlış yapıyorsunuz, sizin bana bağırmanız lazım” dedim sakinleşsinler diye. sakinleşmediler de. alışmışlar çünkü. akp’yi daha çok övmeye dönük bağırıyorlar. şaşırdım tabii. muhalif yokluğundan birbirlerine bağırma geleneği başlamış.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-ismail-saymaz-40221028

  hahaha.

 • twitter'da son girisi ile yarmıştır.

  "ekşisözlük'te hakkımda yazılan "cnn'deki kel adam" yorumunu şiddetle kınıyor, protesto ediyorum. benim alnım açık, kel değilim."

  kim o aramızdaki brütüs?