debe başlıkları

hulusi akar

 • genelkurmay eski başkanı ve mevcut milli savunma bakanı olan zat.

  bu zatın kendi emrindeki ordu darbe yapmaya kalkıştı, makamında esir alındı, bütün yaverleri fetocu çıktı ve bütün bu olaylardan sonra yerinde bu zatın yerinde japon bir general olsa kafasına sıkardı. bu zat kafasına sıkmayı bırak istifa bile etmedi. üstüne milli savunma bakanı oldu. kendi yaverini bile seçemeyen adamdan genelkurmay başkanı olmaz. görevinde bu kadar başarısız olup da terfi alan başka bir kişi tanımıyorum.

  ayrıca hulusi akar'ın geçmişi şaibelidir. 1970'li yıllarda, feto'ya en büyük hizmeti yapan abdullah gül ve fehmi koru ile ingiltere'de çekilmiş fotoğrafları vardır. (bkz: hulusi akar abdullah gül şükrü karatepe fotoğrafı) o yıllarda bu zat, böylesine karmaşık ilişkilerine rağmen tsk'ya nasıl girdi? öncelikle bunun cevabının verilmesi lazım.

  ek olarak, bu adamın nasıl genelkurmay başkanı olduğu araştırılmalı. askeri lise mezunu bile değil. feto'nun, paşaları ve askerleri içeri atmasıyla önü açılmış bir adam. yoksa bu zat bırak genelkurmay başkanı falan olmayı, orgeneral bile olmadan emekli olurdu.

  bugün kendisine atfedilen suçlamaları cevaplamak yerine, konuyu 15 temmuz'a getirmeye çalıştı. ki o konuda da en son konuşması gereken kişi olmasına rağmen. muhtemelen kendisi bugün milli savunma bakanı olduğuna pişman oldu. zira özgür özel'in kendisine yönelik ithamlarından sonra yüzünün aldığı ifadeyi görünce onun yerine ben utandım. ama çok geç akar paşa, türk ordusu'nun komutanı olmak varken iktidarın komutanı olmayı sen seçtin.

  nerede feto'nun kumpasına alet olmamak için istifa eden ışık koşaner paşa, nerede görevde oldukları sürece türk ordusu'nun ırzına geçilen bu zat ve necdet özel. aradaki farkı tarih mutlaka yazacaktır.

 • bugünkü konuşmada özgür özel taradından şöyle bir söze maruz kalmıştır :
  ‘atanmış biri olarak , seçilmişleri azarlayamazsınız.’
  diğer açıklamalardan dolayı gölgede kalmış olsa da çok ağır bir laf.

 • döneminde, yaralı askerlerin şehit düşme oranı inanılmaz oranda yükselmiştir ki bunun en büyük sebebi gata'nın bu arkadaşın en ufak itiraz bile etmediği bir şekilde lağvedilmiş olmasıdır.

  askerler devlet hastanelerine ve üniversite hastanelerine sevk edilmekte ve mühimmat yaralanmalarında herhangi bir tecrübesi olmayan cerrahlara teslim edilmektedir.

  istihbarat almasına rağmen darbe olmasını engelleyemeyen, darbecilere esir düşen bir şahıs olarak son 1 ayda kaçıncı olduğunu bile hesaplayamadığımız manisa'daki asker zehirlenmelerine herhangi bir şekilde müdahale edememesi normaldir.

  en fazla haber gelince "manyak mısınız lan siz, ne zehirlenmesi" falan demiştir.

 • şimdiye kadar gördüğum en çapsız genelkurmay başkanı. bunun rutbe almasına okey veren tüm paşalara, hakkımı helal etmiyorum.

 • ilerde "vatan haini" olarak anılacak kişi.

 • düğünler, açılışlar, selfie'ler...

  askerlikle alakasız ne kadar iş varsa peşinden koşan genelkurmay başkanı.

 • son olaylardan sonra kendisine çift çarşı yazılmış belli ki. sürekli gezdiğine göre.

 • türk ordusunun değil, iktidarın komutanıdır.

 • tsk yönetime el koymustur, dermiş.

 • necdet özel'den daha kötü ne olabilir ki diyorduk meğerse hulusi akar varmış.