berat albayrak

 • umarım yeniden hazine ve maliye bakanı olup ekonominin başına geçer. yoksa akp iktidarı daha uzun sürebilir.

  güçlenerek gel be reis.

 • kendisini çok zor günler bekleyendir.

  tr'de devran dönüyor, ilk pelikan "petö" ilan edilecektir, sonrasında trump'ın halkbankı araştırken görevden aldığı preet bharara'nın abd yargısının tepesine atanma ihtimi çok kuvvetli.

  abd ile suçlu takası olmayan gelişmiş ülke sayısı sınırlı, dilini bile bilmediği bir yerlere gitmek zorunda kalacaktır muhtemelen.

  ucuz işgücü diye tutturmuştu, umarım meteliksiz kalır ve ucuz iş gücü neymiş tersten gösterirler.

 • olum tam olarak ne oldu lan acaba acayip merak ediyorum. ben olayın öyle siyasi tarafını değil de magazin yönünü merak ediyorum. camlar, çerçeveler indi mi altın varaklar havada uçuştu mu mesela. herkes benimle dalga geçiyor, imajım yerle bir ama sana toz konduğu yok mu dendi? ah bi bilsek....

 • anneannem 60 küsür yaşında ve oldu olası akp'ye oy verir. başkanlık referandumunda da verdi, diğer bütün oylamalarda da. erdoğan'a hayatta laf söyletmez. sabah akşam a haber ve atv izler. istediğiniz kadar konuşun, hatta önüne kanıtlarıyla bazı şeyler koyun anlattıklarınız havaya gider. denedim de oradan biliyorum. kendisi erdoğan'ı bir nevi kutsallaştırmıştır ve ölümüne akp'ye vereceğini söyler.

  kendisi benim turnusolumdur. o, ne zaman ki akp'ye oy vermeyeceğim derse işte o zaman benim ülkeye dair bir umudum olur. o zaman derim ki bu kafada bir insan bunu söyleyebiliyorsa türkiye'deki her seçmen söyleyebilir. örneğin istanbul belediyesi seçiminde inanılmaz çirkeflikler yapıldı, çok büyük mağduriyetler yaratıldı. kendisine o zaman kime verirdin diye sorduğumda yine binali demişti.

  bunca zamandır ağzından akp ile ilgili tek bir olumsuz eleştiri duymamış ben az önce duydum. berat albayrak istifa etmiş dedim. bana dedi ki geçen haberlerde gördüm "doları istersek indiririz ama indirmiyoruz, dolarla bir işimiz yok" demiş berat albayrak. anneannem de bunu duyunca ilk defa beyin ve mantık sistemi devreye girmiş ve 20 yıllık uykudan uyanarak, "madem indirebiliyorsunuz neden indirmiyorsunuz, her şey dolarla" demiş ve ondan beri adama kızgınmış. çok şaşırdım, kadıncağızın beyin damarları açılmış ve sorgulamış resmen.

  düşünün ki bunca yıldır akp ile ilgili tek bir olumsuz şey söylemeyen anneanneme bile olumsuz şey söylettiremeyi başarabilmiş bir adamdır berat albayrak.
  böyle vasıfsız bir adamdır. ne dese, kendisine inanacak kadını bile inandıramayacak kadar yanlış konuşan birisidir ve bu kişi ülkenin hazine ve maliye bakanıdır.
  kendisi 10 temmuz 2018'de göreve geldiğinde 4,67 olan dolar bugün 8,52; 5,48 olan euro ise 10,12 bu kadar kısa sürede böyle yükseliş görülmemişti cumhuriyet tarihinde. ilklerin damadı olarak anılacak.

 • 2018 de bütçe görüşmelerinde fetö okullarında okudum ama aklımı kiraya vermedim demişti. şimdi aklını neden kiraya vermediğini anlıyorum.

  ortada bir akıl yok.

 • yusuf islam cd'si ile seks oyuncagini ayni anda siparis vererek amazon'un sizin icin oneriler algoritmasini sikip atmis adam gibi adasahjfsjha.

 • gereksiz yere seviye kasan tipleri anlayamadığım olayın kahramanıdır. ulan sizler sülalecek memleketin başına gelecek, memleketi din kisvesi altında baba malı gibi yiyeceksiniz, garip gurebaya bakmadan bu ülke varlıklarını sonuna kadar sömüreceksiniz, bu ülkeyi kuran insana hakaretler edeceksiniz, insanların yatak odalarına ve kaç çocuk yapacaklarına kadar karışacaksınız sonra da ben bu tayfanın özel hayatı ifşa olduğunda saygı duyacağım öyle mi?

  hiç kusura bakma arkadaş. elbette ki her insana yapmıyorum bunu, hatta bugüne değin hiçbir insana yapmadım ama bırak da dalgamı,taşağımı geçeyim. çünkü benimle, anayasadaki kişi temel hak ve özgürlüklerimle, hukuk önündeki eşitliğimle yıllardır taşak geçiliyor.

 • öncelikle: https://www.youtube.com/watch?v=x7pw3qhvss8

  maillerin yarısına yakınını okuduğum bakan. *

  şimdi bir takım çomaristanlı arkadaşlar bir şey bulamadılar o yüzden özel hayatına saldırıyorlar demiş.

  şimdiye kadar gördüklerim: yabancı basında ve türkiye'deki 3-5 sol basında powertrans rezaleti haberleştirildi. türkiye'deki sitelere jet hızıyla erişim engellendi ama özetle berat oğlan ırak'tan ışid petrolünü alıp avrupa'ya kadar giden petrolü transfer eden şirketin fiili olarak başında.

  berat'ın lise arkadaşı halil danışmaz , berat'ın torpili ile makam ve para sahibi yapılmış thy'de kritik görevlere getirilmiş, abd'de lobicilik ve fethullah'a karşı ajanlık
  yaptırılmış. parti içindeki isimlerle ilgili raporlar vermiş.

  aydın doğan'ın damadı mehmet ali yalçındağ , başında bulunduğu medya grubuyla ilgili tüm şirket içi ve kişisel bilgileri gün gün rapor etmiş damada. nitekim istifa etti ardından.

  bunlar yarısında benim de gördüklerim tamamını okuyamadım henüz dediğim gibi. 2000'den beri silmemiş maillerini damat.

  özel/genel ayrımı siyasette bizzat cb tarafından kaldırıldı. öyle deniz baykal meselesine gitmeye gerek yok, deniz baykal siyasetçi ve siyasetçilerin aldatması siyasi olarak koz olarak her zaman kullanılmıştır dünyada zaten. (bkz: monica lewinski) . hayır daha vahim bir şey oldu bu ülkede. bizzat insanların özel hayatı ve hatta yatak odası siyasetin konusu yapıldı türkiye'de. :

  -kızlı erkekli evlerde kalıyor bunlar denerek, üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu ahlaksız ilan edildi, bir kısmının evi basıldı, bir kısmı evlerinden çıkartıldı, meydanlardan yuhalatıldı.

  -en az üç çocuk mottosuyla her türlü doğum kontrol yöntemi zorlaştırıldı ve pahalılaştırıldı. dünyanın pek çok yerinde ücretsiz edinilebilen doğum kontrol haplarını utanmasalar reçeteyle satacaklar.

  -eşcinseller hastalıklı ilan edildi, bizzat aile bakanı tarafından.

  -bir takım şeyh bozuntuları kamera karşısına geçip bilimsel olmayan cinsellik dersleri
  verdiler akp döneminde.

  hal böyle olunca, insanın özel hayatına bu kadar karışan iktidarın mensuplarının da en azından özel hayatında bunları uygulamasını beklemek hak haline geldi bence vatandaşlar için.

  seks oyuncakları meselesini geçtim, çok yazan çizen olmuş:

  -lan beratla eşi üniversite yıllarında kızlı erkekli evlerde toplantılar organize etmişler.

  -evli değilken beraber yaşamışlar

  -esra ve sümeyye erdoğan 'yerli de yerli' diye tutturan babalarının aksine türkçeyi doğru düzgün konuşmak yerine özenti özenti cümlelerinin yarısını ingilizce yarısını türkçe konuşuyorlar kendi aralarında bile. (berat'ın hakkını verelim, bu konuda hassas, türkçe yazmış hep )

  şu yukarıdakileri herhangi bir yurdum genci türkiye'de yapsa akp seçmeninin nefretini, belki hatta dayağını kazanır. bana sorarsanız hiçbirinde sıkıntı yok. seks oyuncaklarında da sıkıntı yok. ama demezler mi ulan senin yapabilidğin şeyleri vatandaşların da yapabilsin?

  bonus: maillerde bir bölüm var ki okumayı bırakıp gülmeye başladım: sümeyye staja başladığı yerden mail atıyor. yeni yerim burası vs diye. beratla esra hayırlı olsun vs derken bilal erdoğan "ya ben anlamadım şimdi girdim websitesine falan hiçbişey anlamadım" diye mail atıyor. bütün aile bir olup sümeyye'nin staj yaptığı yerin ne iş yaptığını anlatmaya çalışıyorlar bilale, zar zor anlıyor(ya da anladığını iddia ediyor) .

 • özel hayatın gizliliğinden bahsedenler olmuş. haklısın arkadaşım, yerden göğe kadar haklısın. özel hayat gizlidir ve öyle kalmalıdır. özel hayatın sadece seni ilgilendirir.

  ama ecnebilerin meşhur bir lafı vardır. 'practise what you preach' der. yani türkçe melai 'ele verir talkımı kendi yutar salkımı' manasına gelir. bize 15 yıldır talkım veren insanlardan bahsediyoruz burada. tekrar edelim; hani kadının vajinasından kaç çocuk çıkacağına, hangi saatte ne zaman içki içileceğine, mini etek giyen kadının tecavüzü hak ettiğine inanan, evimizdeki oda sayısına bile karışan bir kitleden bahsediyoruz burada. üstelik bunları yıllardır adeta zekamıza hakaret edermişcesine, suratlarında meymenetsiz bir gülümseme ile 'biz kimsenin özel hayatına karışmadık' diyerek yaptılar.

  bu bağlamda yıllardan beri insanların özel hayatlarına böylesine arsız ve yüzsüz bir şekilde, dini bahane ederek karışanların, bugün 'başkasının özel hayatına karışmayın' demesi sence de ikiyüzlülük değil mi? madem din tüccarlığı yapıyorsun, ucuz ahlak bekçiliğine soyunuyorsun bu memlekette, bir zahmet o dinin gerekliliklerini de uygula, böyle foyan ortaya çıkınca elaleme rezil rüsva olma.

  ayrıca insanların özel hayatına saygı duymayanların özel hayatına saygı duymadığımızda yani anladığınız dilden konuştuğumuzda en fazla sizin seviyenize inmiş oluyoruz. 'halk'ın seviyesine inmiyorsunuz deyip duruyorsunuz ya. buyur indik. özel hayata müdahale eğer ahlaksızlık ise, en azından 15 yıldır insanların özel hayatına müdahale ederek ahlaksızın önde gideni olduğunuzu itiraf etmiş oldunuz böylece.

  doğru ise eğer, ben kayınpederine üzüldüm, hatta acıdım. hani şu meydanlarda sırıta sırıta fethullah gülen'in servis ettiği seks kasedi üzerinden 'bunlar özel değil, genel genel' diyordu kendisi. hatta bir ara 'benim türbanlı bacılarımın üzerine, deri eldivenli, üstü çıplak erkekler işedi' diyordu.

  sen millete meydanlarda zina konusunda nutuk çekerken, türbanlı bacı ajitasyonu yaparken bak evlatların, damatların türbanlı bacılarınla neler yapıyor. liseli, fakir fukara gençlerin evindeki oda sayısını bırak, biraz kendi ailenle ilgilenen.

  tanım: recep tayyip erdoğan'ın damadı.

  ekleme: 'müslümanların da seks hayatı olur, renkli de olur hatta' denmiş hakkında savunma babında. sanırım okuduğunu anlamakta zorluk çekenler olmuş. 'eşeysiz ürüyorlar' diyen oldu mu? internet üzerinden satın alındığı iddia edilen ürünlerin içeriğine bakarsan eğer, helal yoldan değil de haram yoldan cimanın yani kuran-ı kerim'in yasakladığı türden bir ilişkiye işaret ettiğini görürsün. insanlar da bunun üzerine fikir beyan ediyor. bu neyin demagojisi o zaman?

  bir evlat kuran-ı kerim'in yasakladığı zinayı uyguluyor, bir damat da kuran-ı kerim'in yasakladığı haram seksi uyguluyor. aynı aileden bir kişi de sabah akşam kuran-ı kerim üzerinden millete ahlak bekçiliği yapıyor.

  ikiyüzlü olmayın. özel hayat üzerinden evrensel etikten bahseden kimi cahiller, en temel evrensel etik kuramından bihaber ayrıca.

  (bkz: kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma)

  özel hayata karıştığın an, özel hayatına karışılmama hakkını kaybedersin. yalan bir haber ise eğer, 15 senedir yavşak medya üzerinden yalan haberler üretip, dezenformasyon yapıp saldıranlar sizsiniz. dezenformasyonu bırak, sadece sizden farklı olduğu için yaşam tarzından dolayı insanlara saldıranlar yine sizsiniz. özel hayata müdahale ahlaksızlık ise eğer, bizzat ahlaksız olup, başın sıkıştığında ahlak dilenme. inan, bir müslümanın kaç kutu kayganlaştırıcı aldığı memleket meselesi değil. insanların uçkuruna kafayı takan sizsiniz. böyle siyaset güderseniz, ektiğinizi biçersiniz. 'önce sen kendi uçkuruna bak' dendiğinde ağlamayın.