debe başlıkları

ahmet hakan

 • barış atay ile ilgili aynı yazısında ayrıca yusuf yerkel ve muharrem ince ile ilgili şunları yazmış aynen aktarıyorum.

  1- soma’da güvenlik kuvvetlerinin arasında yere düşmüş bir madenci yakınına tekme atan başbakanlık müşaviri yusuf yerkel, özür dileyen ve pişmanlık beyan eden bir mesaj yayınlamış.
  - dört yıl sonra olsa da...
  - samimiyeti sorgulansa da...
  - yapılan eylemle dilenen özür arasında bir orantısızlık olsa da...özür özürdür.

  2- muharrem ince, konya ereğli’de şöyle demiş:
  “akp demeyeceğim. örneğin ak parti diyeceğim. onları da incitmeyeceğim.”
  “şimdi mi aklınız başınıza geldi” sorusunun sadece iktidara değil, bazen muhalefete de sorulması gerekmez mi?

  konu yerkel olunca geç bile olsa affedin, konu ince olunca aaa şimdi mi aklına geldi.

  yazıda kardeşlikten, barıştan, ince'nin akşener'in vereceği güzel mesajlardan bahsedip alttan alta da değil alenen en büyük ayrımcılığı kendisi yapıyor. en tehlikeli adamlar bence bu adamlar. akşener'e süslü laflarla giydirmeler , yavuz bingöl'ü aklamaya çalışmalar falan. umuyorum aynı yazıda kendisinin dediği gibi "bir gün birisi buna haddini bildirir"

 • yürek yemiş veya bazı soruları görmezden gelecek olan eski kanal 7 çalışanı.

 • sinan oğan'a köşesinden cevap vermek yerine programına davet edip suriyeli konusunu etraflıca konuşması gereken gazeteci.

  gerçekten şu soruyu kendine sorduğunda utanmıyor mu acaba?
  "toplumda önemli bir karşılığı olan, tanınan, siyasi bir isim ısrarla programıma çıkmak istediğini ve her istediğimi sorabileceğimi belirtiyor, ancak ben yukarıdan gelen talimat gereği mhp'nin muhalif isimlerini ekrana çıkartamıyorum?!"

  yani şu noktadan sonra insanın kendisine saygısı nasıl kalabilir.

 • yukarıda yazdım ama hırsımı alamadım bu hariften. bu adam var ya adam falan değil, etik nedir ? ahlak nedir ? birinin buna öğretmesi lazım ama bu saatten sonra da zor.
  programı baştan sona izledim.

  şimdi şöyle diyor bu zat,
  yeaaaa öyle şey mi olur ? neden yapsın ? yapmaz öyle birşey.
  ulan varsayım üzerine devlet yönetimi mi olur ?

 • müfredat aynı ise niye askeri lise var dedi.

  imam hatipte sanırım öğretmemişler sana. hayatının şokuna hazır ol

  fen liseleri ile anadolu lisesi müfredatı da aynı :(

 • ya olm bu geceki programda kendisi resmen bir cümle ile kendini ele verdi ve ben havaya kocaman bir i harfi çizip yuvarlak içine aldım. (irticacı)

  komutanlardan biri dedi ki: "biz yaramaz çocuklardık, yani biat etmezler diye operasyona uğradık", bunun üzerine ahmet hakan şunları söyledi: "yani biat etmeyenler derken o halde hepiniz atatürkçü değildiniz, farklı farklı görüşler vardı öyle mi, hani hepinizin atatürkçü olduğuna yönelik öyle söyleniyor ergenekon-balyoz'da kumpasa uğrayan komutanlar hakkında"

  oha lan oha. ohha. kafa bu işte, sonradan seküler medyada olanı da böyle, sittin sene dergahta kalanı da. "türkiye'de siyasal islam'ın temeli atatürk düşmanlığı üzerine kurulmuştur" tezimin bir delili daha bu bakış açısında saklıdır.

  daha sonra komutan da "tarihteki son kurulan, modern demokratik laik türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu mustafa kemal atatürk'tür ve bu ülkenin ortak değeridir. ortak değeri taşımayan insanın orduda işi ne? elbette hepimiz atatürkçüyüz." diyerek o ebleh surata hissetmeyeceği bir tokat vurmuştur.

  gerçi ahmet hakan'ın da işi zor, ülkücüleri ağırlayan bir pkk sempatizanı geliyor insanın aklına. ne kadar memnun olabilir ki. durduk yere aklıma şirin payzın geldi nedense.

  ah cnn ah, senin hakkında yazacak o kadar çok şey var ki, müsait olduğunda.

 • - şimdi ismail saymaz ben şunu anlamıyorum...
  -hocam, bakın... şunu anlamıyorum...
  -ya orası tamam da, ben şunu anlamıyorum...

  anlamıyor.

 • "ne tiyatrosu ulan?!! 1! one!" diye köşe yazısı yazan tip.

  hürriyet'te yazıyor bunu ve ekliyor "tayyip ölse tiyatro diyecek yavşaklar var"

  (bkz: yavşak)

  yaşananları sorgulayan, belki bir tiyatro olduğunu düşünen milyonlarca insan var. bunların hepsi "ulan" ahmet için. hatta hepsi "yavşak"...

  yoksa seni de sokakta t...k geçe geçe döverlerken kulağına mı fısıldamışlardı "ulan ahmet yavşaklık yapma lan!" diye...

 • odtü'de açılan "imam hatipler kapatılsın-cersei lannister" pankartından odtü'nün imam hatipler kapatılsın dediğini çıkaran son espri bükücü.

  ahmetciğim canım, bak burda bir espri var. cersei lannister'ın faith denen yobazlara karşı savaşına gönderme var. kapiş?

 • "hayatını, saygıdeğer bir adam olamamana mazeretler aramakla geçiriyorsun."
  ahmet altan

  nokta...