şeyma subaşı

 • kardeşim siz manyak misiniz?

  sanki babanızın parasıymış gibi acun'un 125 bin tl nafakasinin peşinden koştugunuz kadar merkez bankasından buharlaşan 128 milyar dolarınin peşinden koşmadınız.

  mısırlı milyarder değilmiş, şeyma'yi dolandırmış diye kendinizce keyiflenirken açın da sedat peker tivitleri okuyun bakalim sizi kimler dolandırmış, kimler memleketin kasasını boşaltip zevki sefa içinde yaşamış.

  dön kendi götüne gül derler ya tam o ayaksınız.

  malsınız yemin ediyorum, gerizekalısınız.

 • ben hep diyorum. belirli yaştaki kadınların kendilerine büyük büyük hareketler sergileyen erkeklere karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

  elbette hepimiz sevilmeye değeriz. benim kastettiğim “ölüyorum, bitiyorum, hemen evlenmeliyiz, senden ayrı zaman geçirmek daha fazla istemiyorum, al sana pahalı hediyeler, bak nasıl da büyük imkanlara sahibim, evlenince hepsi senin olacak, seni 5 dakika görmek için 200 km yol geliyorum” gibi şeyler.

  ancak hayatın normal akışı denilen bir şey de var. bazı şeyler olmuyor, oturmuyor.
  ben bunu dillendirdiğimde genelde kadınlar tarafında aldığım tepki “canımmmmmm sen hiç gerçek sevgiyi tatmamışsın demek ki. senin adına üzüldüm. umarım senin de karşına çıkar. ben bunlara değerim, ondan bana sunuluyor.”

  çok şükür gerçek sevgiyi yaşadığım için biliyorum neyin olup olmayacağını. bana da geldi dolandırmaya çalışan, eski yakın arkadaşlarıma da. tabii ki “bak dikkat et, ben normal bulmuyorum olanları” deyince “ya tatlımmmmm sen beni kıskanıyor musun yoksa” dendi, sonra ben adamın kimlik hırsızı olduğunu ortaya çıkarınca “ya nasıl olur ya nasıl nasılnasılnasıl” diye kafayı yedi kişi. o sırada ben aynen bu şekil bakıyordum olanlara görsel.

  şeyma’dan başka bir sürü örneği var. gönül yazar ve gözlerine sürme çeken genç adam. bu adam lovebombing uygulamıştı ablaya. sonra gönülün parasına konmaya geldiği ortaya çıkmıştı. zerrin özer de bir örnek. hem zengin hem çok aşık olarak geldi. televizyon kanallarına çıkan onlarca kadın. hepsinin ortak dediği şey “kendini bilmem kim olarak tanıttı (subay gibi toplumda kabul gören bir meslek), beni çok seviyordu, evlenmek istiyorduk, borçlarını kapatmak için benden para istedi, ailemin evini sattırdım, şimdi evim bile yok üüüü”… ayrıca gold digger kadınlar daha düşük ölçekli çalışıyor. erkekler daha büyük paralar koparıyor bu dümenden. bir de gold digger kadının zaten paraya geldiğini görüyorsunuz ve kabul ediyorsunuz. erkek tamamen kadının duygularını sömürerek yapıyor bu işi. kadın parasına mı üzülsün kırılan kalbine mi.

  linç yiyebilirim bunları yazdığım için ama gördüklerimi söylemeye hakkım var sanırım. gerçek sevgi, aşk büyük hareketlere, vaatlere, hediyelere ihtiyaç duymaz diye düşünüyorum ben.

 • meritokrasi bitti.
  yokluk içinde yetişip, 4 sene üniversite okuyup, çok çalışıp en üste çıkma hikayeleri artık yemiyor.

  karate kid'ler, flash dance'ler, rocky'lerin yerinde artık kim kardashian'lar, dan bilzerian'lar var. o hikayelere inanıp it gibi çalışan insanlar lehmann krizinde evlerini kaybettiler, corona'da da işlerini.

  bu kültür erozyonu tabii ki tüm sosyal medya platformlarının sahibi abd'den başlıyor. aynı eğilim türkiye'de de var. "evladım okusun, adam olsun" diyen sayısı gittikçe azalıyor. bitcoin'e gösterilen ilginin de, "girişimcilik" lafının her köşede karşımıza çıkmasının altında da bu var.

  artık devir liyaket devri değil, devir en hızlı yoldan en çok imtiyaz ve para kazanıp bunu milletin gözüne sokmanın makbul olduğu bir devir.

  ve böylece bir yüzyıl gerçekten kapanıyor

 • helal olsun. ekşi sözlük yazarlarının yüzde 99'undan daha vizyonlu olan şahıs.
  acun'dan aldığı 125bin lira akp sayesinde 30bin dolar civarından 15 bin doların altına düşmüş durumda. kendisi de mısırlı milyarderi kafa kola alıp hayatının kalanı için nafakasını dolar kurundan güncellemek planını uygulamaya koymuş.
  üstelik adam cidden milyarder ise ve abd'de evlenmeleri kesin olduğuna göre , adamın minimum 1 milyar dolar serveti olsa , boşanmak için abd kanunlarına göre yarısını şeyma'ya vermek durumunda kalabilir. koskoca jeff bezos bile bu kanundan kaçamamışken mısırlı saf elemana şimdiden geçmiş olsun.
  yani şeyma bu hamlesi ile kendisine nafaka veren acun'dan bile zengin hale gelebilir.

  işte arkadaşlar, vizyon budur, zeka budur, gold digger'da olsan mesleğini layıkı ile yapmak budur. helal olsun.

 • kadinin her anini takip ediyorsunuz ondan sonra nasil milyonlarca takipcisi var diyorsunuz saka misiniz siz? tanimam etmem bu kadar sevmiyorsaniz cikin takipten siz de rahat edin kadin da rahat etsin.

 • sevgilisine kaldıkları otel odasındaki yatağın üstünde fotoğrafını çektirip kendi instagramına koyan, kendi de sevgilisinin aynı yatakta fotosunu çekip adamın instagramına koydurup acun’a sevgilim birazdan içimden geçecek mesajı veren şahsiyet. çok takdir ediyorum kendisini.

  am budalası acunu tüm türkiye’ye rezil rüsva etti. helal olsun.

 • türkiye’nin en aptal kadını.
  bu kadar paranın, şöhretin, sonsuz imkanlarla dolu bi hayatın içine nasıl sıçılırın tanımı.
  kafatasının içinde krem peynir yerine beyin taşısa, şu an boğaza bakan şatosunda, elinde üçbin yüroluk 85 yıllık viskisini yudumlayabilir, acun medyanın hatrı sayılır yöneticilerinden biri olabilir ve türk halkı tarafından da saygı duyulan biri haline gelebilirdi.
  çok zor değildi bu dediklerim. ama dediğim gibi krem peynir.
  ama o, kafasını karşı aynadan yansıyan acun terliğini hangi açıdan telefon kamerasına daha net gösterebileceğine yorarken, önündeki muazzam hayatı da uzun vadede elinin tersiyle itmişti zaten.
  9 yıl süren dip gaz bi hayat. eminim uyarılmıştır. yapma, etme. dur. paylaşma. telefonu elinden bırak. o fotoyu paylaşma, öyle bi story atma. eminim demişlerdir.
  acun medyada çalışan bi çocuk, dominicte katledildi, öldürüldü. bu hatun cenaze gecesi boğazda doğum günü partysi verdi. acun da ordaydı. o iğrenç partyde. storyler gırlaydı tabi. şuh şuh boğazda kendi doğum gününü kutladı. kendi şirketlerinden gencecik bi çocuğun cenazesinin olduğu gece.

  düşeceğinden emin olduğum bi figürdü bu karı, ama bu kadar hızlı ve skandallı olacağını tahmin etmemiştim.

  türkiye’nin en aptal kadını.
  bay beybi.
  şimdi o telefonu rahatça şeyapabilirsin, sokabilirsin, koltuğun kenarına.

 • yaptığı en mantıklı şey kızının velayetini babasına vermektir.
  çocuk kurtuldu valiz gibi oraya buraya taşınmaktan. en azından okula gider, dudak büzerek poz vermek dışında şeyler öğrenebilir.

 • evlenip gelinlik giyerek namusunu temizledi, istanbul’a kesin dönüş adımlarını atarak taze kan arayışına da girmişti. ben de diyordum bu kızın ne işi olur mekanla, dükkanla.

  yolu hayırlı olsun dediğimiz x kromozonunu başarılı kullanan tc vatandaşımız.

 • flash tv nin insana bürünmüş hali. dünya yanıyor, halaya devam.